Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
24 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 24 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Κυρ Ιουλ 15, 2012 11:23 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Litsakos συμφωνώ σε όλαααααα!!!

27ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Κυρ Ιουλ 15, 2012 2:37 pm

roulamid


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τωρα τελευταια κανει αλλο συστημα. κοιμαται στο στηθος τον αφηνω στην κουνια κλαιει κανα πενταλεπτο και μετα κοιμαται και ξυπναει στισ 7 το πρωι για λιγο και μετα στισ 1 το μεσημερι.χαιρομαι που μου κοιμαται σερι(αν και δεν ξερω αν θα κρατησει αυτο η ηταν τυχαιο) γιατι ξμεχρι προχτεσ με ξυπναγε ανα 2 ωρες αλλα εχει βγει εκτοσ προγραμματος. πχ σημερα δεν εφαδε φρουτοκρεμα γιατι κοιμοταν. αχ θα με τρελανει ο μικρος μου. ευχαριστω κοριτσια για τις στμβουλες σας. ειναι το πρωτο ειμαι και μονη και τα χω λιγο χαμενα. θελω να κρατησω τον θηλασμο μεχρι να χρονισει αλλα θελω να αρχισω απο τωρα σταδιακα για να μην δυσκολευτω μετα

28ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 1:48 am

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημέρα κορίτσια!!! είμαι και εγω μαμά και το κορίτσάκι μου είναι 18 μηνών και ακόμα θηλάζουμε!! μέχρι 6 μήνες θήλαζα αποκλειστίκα και μετά άρχισαμε και τα στερεά, αλλα ή μπέμπα μου έχει εξάρτηση με το στήθος και όντως είναι κουραστικά αλλα μου αρέσει πολύ!!! και εμένα θέλει στήθος για να κοιμηθεί κάι ακόμη κοιμάτε μαζί μου και ξυπνάει ακόμη τα βράδυ και θέλει στήθος!! Της έγινε εξάρτηση! είναι παρηγορία για αυτη νοιώθει ασφάλεια και προστασία .. πως μπορώ εγω να της το στερήσω!!! Ναι νοιώθω αρκετη κούραση που ξυπνάω το πρωί πιασμένη αλλα μου αρέσει και δεν θέλω να της το στερήσω! Είπα ότι όταν θα είναι έτοιμη να αποθυλάση θα μου το δείξει.. έτσι το άφησα χαλαρά το πράμα γιατι δεν θέλω να την αφήσω να κλαίει και να μάθει με τον δύσκολο τρόπο! Να φανταστείτε ότι όταν χτυπήση θέλει στήθος όταν νυστάζει το ίδιο γενικός νοιώθει μια ασφάλεια και προστασία στην αγκαλια της μανούλα αρα γιατι να το σταματήσω!!! Αυτο που θα προτείνω είναι να βρείς μια στάση που θα σε βολεύει και να κοιμάστε μαζί και να νοιώθεις και εσυ πιο καλα!! Βάζε το παιδάκι σου να ξαπλώση και ξάπλωσε και εσύ δίπλα του καινα το θηλάζεις και όταν κοιμηθεί να φεύγεις σιγά σιγα!!
Εσυ και μόνο εσυ θα βρείς αυτά που σε βολεύουν!! Μην απελπίζεσε!! το παιδάκι σου νοιωθεί ασφαλεια στο στήθος σου είναι κρίμα να του το στερήσης!! φυσικά είναι η άποψη μου, πολλές κοπέλες την βρήσκουν λανθασμένη γιατι λένε ότι γίνεται συνήθεια και είναι κακή συνήθεια να κοιμάτε μαζι σου το παιδί κτλ αλλα τελικά τι είναι λάθος και τι σωστό! αφους τους αρέσει και το έχουν ανάγκη!!! Συμφωνό με την κοπέλα που είπε για την μπιμπίλα αλλα συνήθως τα παιδιά του θηλασμού δύσκολα δέχονται μπιμπίλα!! εμένα ποτε δεν έπιασε οπως ποτε δεν έπιασε και μπιμπερο!!! εξαρτάται και απο το παιδί!! αν του τα μάθεις απο μικρή ηλικιά τοτε ναι θα τα δεχτεί εγω δυστυχως έκανα κάποια "λάθη" που στο δεύτερο θα διορθώσο!! αλλα και πάλι δεν μετανοιώνω!! Ένα απο τα λάθη μου είναι που δεν επέμενα το βραδυ στο μπιμπέρο γιατι αν μάθενε το μπιμπερο τοτε θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα!! δεν παραπονοίουμε όμως αντιθέτος το απολαμβάνω ασχέτος αν κουράζομαι κάποιες στιγμές!!!

29ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 3:42 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roulamid έγραψε:τωρα τελευταια κανει αλλο συστημα. κοιμαται στο στηθος τον αφηνω στην κουνια κλαιει κανα πενταλεπτο και μετα κοιμαται και ξυπναει στισ 7 το πρωι για λιγο και μετα στισ 1 το μεσημερι.χαιρομαι που μου κοιμαται σερι(αν και δεν ξερω αν θα κρατησει αυτο η ηταν τυχαιο) γιατι ξμεχρι προχτεσ με ξυπναγε ανα 2 ωρες αλλα εχει βγει εκτοσ προγραμματος. πχ σημερα δεν εφαδε φρουτοκρεμα γιατι κοιμοταν. αχ θα με τρελανει ο μικρος μου. ευχαριστω κοριτσια για τις στμβουλες σας. ειναι το πρωτο ειμαι και μονη και τα χω λιγο χαμενα. θελω να κρατησω τον θηλασμο μεχρι να χρονισει αλλα θελω να αρχισω απο τωρα σταδιακα για να μην δυσκολευτω μετα

σου δινει ρεπο Laughing Laughing για να μην κλαταρεις!

30ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 11:25 am

roulamid


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="litsakos"]
roulamid έγραψε:τωρα τελευταια κανει αλλο συστημα. κοιμαται στο στηθος τον αφηνω στην κουνια κλαιει κανα πενταλεπτο και μετα κοιμαται και ξυπναει στισ 7 το πρωι για λιγο και μετα στισ 1 το μεσημερι.χαιρομαι που μου κοιμαται σερι(αν και δεν ξερω αν θα κρατησει αυτο η ηταν τυχαιο) γιατι ξμεχρι προχτεσ με ξυπναγε ανα 2 ωρες αλλα εχει βγει εκτοσ προγραμματος. πχ σημερα δεν εφαδε φρουτοκρεμα γιατι κοιμοταν. αχ θα με τρελανει ο μικρος μου. ευχαριστω κοριτσια για τις στμβουλες σας. ειναι το πρωτο ειμαι και μονη και τα χω λιγο χαμενα. θελω να κρατησω τον θηλασμο μεχρι να χρονισει αλλα θελω να αρχισω απο τωρα σταδιακα για να μην δυσκολευτω μετα




σου δινει ρεπο Laughing Laughing για να μην κλαταρεις!


χαχαχαχα.τσαμπα χαρηκα. εχτεσ με ξυπνησε στις 5.30 το πρωι κι ωσ τισ 7.30 μια επαιζε με το στηθος μια εκανε κωλοτουμπεσ εφαγα και μια κλωτσια μεσ το ματι μεχρι που σπασανε τα νευρα μου και τον εβαλα στην κουνια. ουρλιαξε για κανα 5λεπτο και μετα κοκαλο μεχρι τισ 12 το μεσημερι!!!!!!!!!!

31ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 11:39 am

roulamid


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="A.A"]καλημέρα κορίτσια!!! είμαι και εγω μαμά και το κορίτσάκι μου είναι 18 μηνών και ακόμα θηλάζουμε!! μέχρι 6 μήνες θήλαζα αποκλειστίκα και μετά άρχισαμε και τα στερεά, αλλα ή μπέμπα μου έχει εξάρτηση με το στήθος και όντως είναι κουραστικά αλλα μου αρέσει πολύ!!! και εμένα θέλει στήθος για να κοιμηθεί κάι ακόμη κοιμάτε μαζί μου και ξυπνάει ακόμη τα βράδυ και θέλει στήθος!! Της έγινε εξάρτηση! είναι παρηγορία για αυτη νοιώθει ασφάλεια και προστασία .. πως μπορώ εγω να της το στερήσω!!! Ναι νοιώθω αρκετη κούραση που ξυπνάω το πρωί πιασμένη αλλα μου αρέσει και δεν θέλω να της το στερήσω! Είπα ότι όταν θα είναι έτοιμη να αποθυλάση θα μου το δείξει.. έτσι το άφησα χαλαρά το πράμα γιατι δεν θέλω να την αφήσω να κλαίει και να μάθει με τον δύσκολο τρόπο! Να φανταστείτε ότι όταν χτυπήση θέλει στήθος όταν νυστάζει το ίδιο γενικός νοιώθει μια ασφάλεια και προστασία στην αγκαλια της μανούλα αρα γιατι να το σταματήσω!!! Αυτο που θα προτείνω είναι να βρείς μια στάση που θα σε βολεύει και να κοιμάστε μαζί και να νοιώθεις και εσυ πιο καλα!! Βάζε το παιδάκι σου να ξαπλώση και ξάπλωσε και εσύ δίπλα του καινα το θηλάζεις και όταν κοιμηθεί να φεύγεις σιγά σιγα!!
Εσυ και μόνο εσυ θα βρείς αυτά που σε βολεύουν!! Μην απελπίζεσε!! το παιδάκι σου νοιωθεί ασφαλεια στο στήθος σου είναι κρίμα να του το στερήσης!! φυσικά είναι η άποψη μου, πολλές κοπέλες την βρήσκουν λανθασμένη γιατι λένε ότι γίνεται συνήθεια και είναι κακή συνήθεια να κοιμάτε μαζι σου το παιδί κτλ αλλα τελικά τι είναι λάθος και τι σωστό! αφους τους αρέσει και το έχουν ανάγκη!!! Συμφωνό με την κοπέλα που είπε για την μπιμπίλα αλλα συνήθως τα παιδιά του θηλασμού δύσκολα δέχονται μπιμπίλα!! εμένα ποτε δεν έπιασε οπως ποτε δεν έπιασε και μπιμπερο!!! εξαρτάται και απο το παιδί!! αν του τα μάθεις απο μικρή ηλικιά τοτε ναι θα τα δεχτεί εγω δυστυχως έκανα κάποια "λάθη" που στο δεύτερο θα διορθώσο!! αλλα και πάλι δεν μετανοιώνω!! Ένα απο τα λάθη μου είναι που δεν επέμενα το βραδυ στο μπιμπέρο γιατι αν μάθενε το μπιμπερο τοτε θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα!! δεν παραπονοίουμε όμως αντιθέτος το απολαμβάνω ασχέτος αν κουράζομαι κάποιες στιγμές!!![/


αν ειχα κι εγω τον αντρα μου η καποιον να με βοηθαει σιγουρα θα το απολαμβανα κι εγω. ομως τωρα δεν ειναι μονο το ταισμα του μωρου. ειναι που πρεπει να ψωνισω, να μαγειρεψω να πλυνω τα ρουχα του να τα σιδερωσω να κανω κι εγω ενα μπανιο να φαω κι εγω σαν ανθρωπος και αλλα πολλα. πολλες κοπελες μου λενε κι εγω μονη μου το μεγαλωνω κι εννοουν οτι ο αντρασ τους ερχεται αργα η οτι η μαμα η πεθερα παει μονο για μια ωρα. ασ ειχα καποιον εστω για πεντε λεπτα. αυτην την στιγμη πειναω δεν μπορω να φαω γιατι με το που απομακρυνομαι απο την κουνια ουρλιαζει. τον ειχα βαλει στο στηθος κοιμηθηκε και μολις τον αφησα στην κουνια σηκωθηκε. επισης να σε ενημερωσω οτι εχω μια ντανα ρουχα να σιδερωσω.στο κρεβατι δεν μπορω να τον κοιμισω τωρα γιατι αμα φυγω φοβαμαι μην πεσει. καβαλαει τισ μαξιλαρες, να φανταστεις εχω παρει ταβλα μεγαλη και βαζω στο κρεβατι αλλα δεν μπορω ν α το περιφραξω κιολας!!!!!περναω πολυ ζορι κοπελια και δεν μπορω να το απολαυσω........αλλο να στο λεω κι αλλο να το ζεις. τωρα με τον καυσωνα δεν ειχα εναν ανθρωπο να με βοηθησει να παω να ψωνισω τα φρουτα του μωρου..... που να τον παω με 42 βαθμουσ? ειναι πολλα κοπελια δεν ειναι μονο ο θηλασμος.......

32ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 12:55 pm

roulamid


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πληρωνεις στους συμβουλουσ θηλασμου κι αν ναι ποσα?

33ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 1:27 pm

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="roulamid"][quote="A.A"]καλημέρα κορίτσια!!! είμαι και εγω μαμά και το κορίτσάκι μου είναι 18 μηνών και ακόμα θηλάζουμε!! μέχρι 6 μήνες θήλαζα αποκλειστίκα και μετά άρχισαμε και τα στερεά, αλλα ή μπέμπα μου έχει εξάρτηση με το στήθος και όντως είναι κουραστικά αλλα μου αρέσει πολύ!!! και εμένα θέλει στήθος για να κοιμηθεί κάι ακόμη κοιμάτε μαζί μου και ξυπνάει ακόμη τα βράδυ και θέλει στήθος!! Της έγινε εξάρτηση! είναι παρηγορία για αυτη νοιώθει ασφάλεια και προστασία .. πως μπορώ εγω να της το στερήσω!!! Ναι νοιώθω αρκετη κούραση που ξυπνάω το πρωί πιασμένη αλλα μου αρέσει και δεν θέλω να της το στερήσω! Είπα ότι όταν θα είναι έτοιμη να αποθυλάση θα μου το δείξει.. έτσι το άφησα χαλαρά το πράμα γιατι δεν θέλω να την αφήσω να κλαίει και να μάθει με τον δύσκολο τρόπο! Να φανταστείτε ότι όταν χτυπήση θέλει στήθος όταν νυστάζει το ίδιο γενικός νοιώθει μια ασφάλεια και προστασία στην αγκαλια της μανούλα αρα γιατι να το σταματήσω!!! Αυτο που θα προτείνω είναι να βρείς μια στάση που θα σε βολεύει και να κοιμάστε μαζί και να νοιώθεις και εσυ πιο καλα!! Βάζε το παιδάκι σου να ξαπλώση και ξάπλωσε και εσύ δίπλα του καινα το θηλάζεις και όταν κοιμηθεί να φεύγεις σιγά σιγα!!
Εσυ και μόνο εσυ θα βρείς αυτά που σε βολεύουν!! Μην απελπίζεσε!! το παιδάκι σου νοιωθεί ασφαλεια στο στήθος σου είναι κρίμα να του το στερήσης!! φυσικά είναι η άποψη μου, πολλές κοπέλες την βρήσκουν λανθασμένη γιατι λένε ότι γίνεται συνήθεια και είναι κακή συνήθεια να κοιμάτε μαζι σου το παιδί κτλ αλλα τελικά τι είναι λάθος και τι σωστό! αφους τους αρέσει και το έχουν ανάγκη!!! Συμφωνό με την κοπέλα που είπε για την μπιμπίλα αλλα συνήθως τα παιδιά του θηλασμού δύσκολα δέχονται μπιμπίλα!! εμένα ποτε δεν έπιασε οπως ποτε δεν έπιασε και μπιμπερο!!! εξαρτάται και απο το παιδί!! αν του τα μάθεις απο μικρή ηλικιά τοτε ναι θα τα δεχτεί εγω δυστυχως έκανα κάποια "λάθη" που στο δεύτερο θα διορθώσο!! αλλα και πάλι δεν μετανοιώνω!! Ένα απο τα λάθη μου είναι που δεν επέμενα το βραδυ στο μπιμπέρο γιατι αν μάθενε το μπιμπερο τοτε θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα!! δεν παραπονοίουμε όμως αντιθέτος το απολαμβάνω ασχέτος αν κουράζομαι κάποιες στιγμές!!![/


αν ειχα κι εγω τον αντρα μου η καποιον να με βοηθαει σιγουρα θα το απολαμβανα κι εγω. ομως τωρα δεν ειναι μονο το ταισμα του μωρου. ειναι που πρεπει να ψωνισω, να μαγειρεψω να πλυνω τα ρουχα του να τα σιδερωσω να κανω κι εγω ενα μπανιο να φαω κι εγω σαν ανθρωπος και αλλα πολλα. πολλες κοπελες μου λενε κι εγω μονη μου το μεγαλωνω κι εννοουν οτι ο αντρασ τους ερχεται αργα η οτι η μαμα η πεθερα παει μονο για μια ωρα. ασ ειχα καποιον εστω για πεντε λεπτα. αυτην την στιγμη πειναω δεν μπορω να φαω γιατι με το που απομακρυνομαι απο την κουνια ουρλιαζει. τον ειχα βαλει στο στηθος κοιμηθηκε και μολις τον αφησα στην κουνια σηκωθηκε. επισης να σε ενημερωσω οτι εχω μια ντανα ρουχα να σιδερωσω.στο κρεβατι δεν μπορω να τον κοιμισω τωρα γιατι αμα φυγω φοβαμαι μην πεσει. καβαλαει τισ μαξιλαρες, να φανταστεις εχω παρει ταβλα μεγαλη και βαζω στο κρεβατι αλλα δεν μπορω ν α το περιφραξω κιολας!!!!!περναω πολυ ζορι κοπελια και δεν μπορω να το απολαυσω........αλλο να στο λεω κι αλλο να το ζεις. τωρα με τον καυσωνα δεν ειχα εναν ανθρωπο να με βοηθησει να παω να ψωνισω τα φρουτα του μωρου..... που να τον παω με 42 βαθμουσ? ειναι πολλα κοπελια δεν ειναι μονο ο θηλασμος.......[/quote

κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!! προφανός το παιδάκι σου είναι πιο ανύσηχω απο το δικό μου και καταλαβαίνο το ζόρι!!!
Νομίζω είναι καλά να του μάθεις το μπιμπερό, κάνε αντλίσεις και δίνε του το δικό σου γάλα για αρχή και σιγά σιγά αφού μάθει το μπιμπερό να του προσθέσεις και γάλα σκόνη για να εξικοιοθεί με την γεύση και σιγά σιγα να σταματήσεις το θηλασμο στο κάτω κάτω η 6 μήνες είναι οι σημαντική και τους πέρασες αρα μην ανγχονεσε!! μετα γίνεται και συνήθεια ο θηλασμός και έχει και τα κακα του μετα απο κάποιο διαστημα!!!
Ο άντρας σου δεν μπορεί τουλάχιστο το βράδυ να το ταίζει με μπιμπερό για να χαλαρώνεις και εσυ?? Τις δουλείες σου είναι καλά να της κάνεις όταν κοιμάτε εσυ ξέρεις καλύτερα απο κανένα το πρόγραμμα του παιδιού σου προσπάθα να το ρυθμίσεις ανάλογα!! Επίσης γνώμη μου είναι να του έχεις ρούτινά και να το κοιμίζεις γρήγορα για να μπόρεις και εσύ να ξεκουράζεσε!! Σκέφτου επίσης ότι μπορεί να είναι φάση και να περάση!! Υπομονή και καλή συνέχεια...

34ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 2:26 pm

roulamid


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="A.A"][quote="roulamid"]
A.A έγραψε:καλημέρα κορίτσια!!! είμαι και εγω μαμά και το κορίτσάκι μου είναι 18 μηνών και ακόμα θηλάζουμε!! μέχρι 6 μήνες θήλαζα αποκλειστίκα και μετά άρχισαμε και τα στερεά, αλλα ή μπέμπα μου έχει εξάρτηση με το στήθος και όντως είναι κουραστικά αλλα μου αρέσει πολύ!!! και εμένα θέλει στήθος για να κοιμηθεί κάι ακόμη κοιμάτε μαζί μου και ξυπνάει ακόμη τα βράδυ και θέλει στήθος!! Της έγινε εξάρτηση! είναι παρηγορία για αυτη νοιώθει ασφάλεια και προστασία .. πως μπορώ εγω να της το στερήσω!!! Ναι νοιώθω αρκετη κούραση που ξυπνάω το πρωί πιασμένη αλλα μου αρέσει και δεν θέλω να της το στερήσω! Είπα ότι όταν θα είναι έτοιμη να αποθυλάση θα μου το δείξει.. έτσι το άφησα χαλαρά το πράμα γιατι δεν θέλω να την αφήσω να κλαίει και να μάθει με τον δύσκολο τρόπο! Να φανταστείτε ότι όταν χτυπήση θέλει στήθος όταν νυστάζει το ίδιο γενικός νοιώθει μια ασφάλεια και προστασία στην αγκαλια της μανούλα αρα γιατι να το σταματήσω!!! Αυτο που θα προτείνω είναι να βρείς μια στάση που θα σε βολεύει και να κοιμάστε μαζί και να νοιώθεις και εσυ πιο καλα!! Βάζε το παιδάκι σου να ξαπλώση και ξάπλωσε και εσύ δίπλα του καινα το θηλάζεις και όταν κοιμηθεί να φεύγεις σιγά σιγα!!
Εσυ και μόνο εσυ θα βρείς αυτά που σε βολεύουν!! Μην απελπίζεσε!! το παιδάκι σου νοιωθεί ασφαλεια στο στήθος σου είναι κρίμα να του το στερήσης!! φυσικά είναι η άποψη μου, πολλές κοπέλες την βρήσκουν λανθασμένη γιατι λένε ότι γίνεται συνήθεια και είναι κακή συνήθεια να κοιμάτε μαζι σου το παιδί κτλ αλλα τελικά τι είναι λάθος και τι σωστό! αφους τους αρέσει και το έχουν ανάγκη!!! Συμφωνό με την κοπέλα που είπε για την μπιμπίλα αλλα συνήθως τα παιδιά του θηλασμού δύσκολα δέχονται μπιμπίλα!! εμένα ποτε δεν έπιασε οπως ποτε δεν έπιασε και μπιμπερο!!! εξαρτάται και απο το παιδί!! αν του τα μάθεις απο μικρή ηλικιά τοτε ναι θα τα δεχτεί εγω δυστυχως έκανα κάποια "λάθη" που στο δεύτερο θα διορθώσο!! αλλα και πάλι δεν μετανοιώνω!! Ένα απο τα λάθη μου είναι που δεν επέμενα το βραδυ στο μπιμπέρο γιατι αν μάθενε το μπιμπερο τοτε θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα!! δεν παραπονοίουμε όμως αντιθέτος το απολαμβάνω ασχέτος αν κουράζομαι κάποιες στιγμές!!![/


αν ειχα κι εγω τον αντρα μου η καποιον να με βοηθαει σιγουρα θα το απολαμβανα κι εγω. ομως τωρα δεν ειναι μονο το ταισμα του μωρου. ειναι που πρεπει να ψωνισω, να μαγειρεψω να πλυνω τα ρουχα του να τα σιδερωσω να κανω κι εγω ενα μπανιο να φαω κι εγω σαν ανθρωπος και αλλα πολλα. πολλες κοπελες μου λενε κι εγω μονη μου το μεγαλωνω κι εννοουν οτι ο αντρασ τους ερχεται αργα η οτι η μαμα η πεθερα παει μονο για μια ωρα. ασ ειχα καποιον εστω για πεντε λεπτα. αυτην την στιγμη πειναω δεν μπορω να φαω γιατι με το που απομακρυνομαι απο την κουνια ουρλιαζει. τον ειχα βαλει στο στηθος κοιμηθηκε και μολις τον αφησα στην κουνια σηκωθηκε. επισης να σε ενημερωσω οτι εχω μια ντανα ρουχα να σιδερωσω.στο κρεβατι δεν μπορω να τον κοιμισω τωρα γιατι αμα φυγω φοβαμαι μην πεσει. καβαλαει τισ μαξιλαρες, να φανταστεις εχω παρει ταβλα μεγαλη και βαζω στο κρεβατι αλλα δεν μπορω ν α το περιφραξω κιολας!!!!!περναω πολυ ζορι κοπελια και δεν μπορω να το απολαυσω........αλλο να στο λεω κι αλλο να το ζεις. τωρα με τον καυσωνα δεν ειχα εναν ανθρωπο να με βοηθησει να παω να ψωνισω τα φρουτα του μωρου..... που να τον παω με 42 βαθμουσ? ειναι πολλα κοπελια δεν ειναι μονο ο θηλασμος.......[/quote

κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!! προφανός το παιδάκι σου είναι πιο ανύσηχω απο το δικό μου και καταλαβαίνο το ζόρι!!!
Νομίζω είναι καλά να του μάθεις το μπιμπερό, κάνε αντλίσεις και δίνε του το δικό σου γάλα για αρχή και σιγά σιγά αφού μάθει το μπιμπερό να του προσθέσεις και γάλα σκόνη για να εξικοιοθεί με την γεύση και σιγά σιγα να σταματήσεις το θηλασμο στο κάτω κάτω η 6 μήνες είναι οι σημαντική και τους πέρασες αρα μην ανγχονεσε!! μετα γίνεται και συνήθεια ο θηλασμός και έχει και τα κακα του μετα απο κάποιο διαστημα!!!
Ο άντρας σου δεν μπορεί τουλάχιστο το βράδυ να το ταίζει με μπιμπερό για να χαλαρώνεις και εσυ?? Τις δουλείες σου είναι καλά να της κάνεις όταν κοιμάτε εσυ ξέρεις καλύτερα απο κανένα το πρόγραμμα του παιδιού σου προσπάθα να το ρυθμίσεις ανάλογα!! Επίσης γνώμη μου είναι να του έχεις ρούτινά και να το κοιμίζεις γρήγορα για να μπόρεις και εσύ να ξεκουράζεσε!! Σκέφτου επίσης ότι μπορεί να είναι φάση και να περάση!! Υπομονή και καλή συνέχεια...
ο αντρασ μου ειναι ναυτικοσ. ερχεται καθε 5 μηνες. γονεις, πεθερικα δεν εχω. τα τραβαω ολα μονη μου. μεχρι στιγμης του ειχα ρουτινα. ναι μεν με ξυπναγε καθε δυο ωρες αλλα δεν με πειραζε ειχα συνηθισει. τωρα τελευταια το κανει αυτο.4-5 μερες περιπου. κοιμαται πιο πολυ τωρα αλλα μεχρι να κοιμηθει υποφερω κι εγω κι αυτο. ουρλιαζει φωναζει γιατι τον αφηνω μονο του αλλα οσες φορεσ προσπαθησα να τον παρω αγκαλια απλα ξεσηκωθηκε για παιχνιδι. στο στηθος κοιμαται αλλα μολισ τον αφηνω ξυπναει. ουτε στο κρεβατι μου δεν θελει πια. δεν εχει πονακια ολη μερα γελαει στον υπνο τα κανει αυτα. τα χω χαμενα δεν ηερω τι συμβαινει

35ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 3:26 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eχεις sling? Αν δεν εχεις να παρεις. Για την περιπτωση σου ειναι οτι π[ρεπει. Θα τον κουβαλας κ θα εχεις ελευθερα τα χερια σου. Δεν γινεται να βρεις γυναικα για το σιδερο? Μια φορα την βδομαδα? Επισης απο τον μαναβη ή το σουπερ γινεται να σου τα φερνουν σπιτι? Για δες, μπορει με μια μικρη επιβαρυνση να μπορουν να σου τα φερνουν.Η πιασε μια γειτονισα με ενα μικροποσο να σου ψωνιζει τα φρουτα/λαχανικα.
Μετα το μαγειρεμα για τον μικρο μην το κανεις καθημερινα,φτιαχνεις κ βαζεις στην καταψυξη μεριδες για 2-3 μερες (τις κρεατοσουπες),κανε κ πουρε λαχανικων κ βαλτο σε κυβους στην καταψυξη για να προσθετεις οταν ζεσταινεις το φαγητο του.Οτι σου γλυτωνει χρονο. Εισαι πολυ ζορικα μονη σου τελειως Rolling Eyes
Υπαρχει κανεις να ερθει να μεινει μια εβδομαδα να σε ξεκουρασει?Μαμαδοπεθερες,αδερφια,φιλη καποιος?

36ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 3:28 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roulamid έγραψε:πληρωνεις στους συμβουλουσ θηλασμου κι αν ναι ποσα?

Νομιζω πληρωνεις.Ρωτησε οταν τηλεφωνησεις.

http://www.mitrikosthilasmos.com/

Εδω εχει συμβουλους (και παιδιατρο) που μπορουν να σε βοηθησουν.Απαντουν αμεσα,οποτε αν δεν μπορεις να παρεις συμβουλο αυτοι θα σε βοηθησουν.

37ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 3:51 pm

roulamid


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
litsakos έγραψε:Eχεις sling? Αν δεν εχεις να παρεις. Για την περιπτωση σου ειναι οτι π[ρεπει. Θα τον κουβαλας κ θα εχεις ελευθερα τα χερια σου. Δεν γινεται να βρεις γυναικα για το σιδερο? Μια φορα την βδομαδα? Επισης απο τον μαναβη ή το σουπερ γινεται να σου τα φερνουν σπιτι? Για δες, μπορει με μια μικρη επιβαρυνση να μπορουν να σου τα φερνουν.Η πιασε μια γειτονισα με ενα μικροποσο να σου ψωνιζει τα φρουτα/λαχανικα.
Μετα το μαγειρεμα για τον μικρο μην το κανεις καθημερινα,φτιαχνεις κ βαζεις στην καταψυξη μεριδες για 2-3 μερες (τις κρεατοσουπες),κανε κ πουρε λαχανικων κ βαλτο σε κυβους στην καταψυξη για να προσθετεις οταν ζεσταινεις το φαγητο του.Οτι σου γλυτωνει χρονο. Εισαι πολυ ζορικα μονη σου τελειως Rolling Eyes
Υπαρχει κανεις να ερθει να μεινει μια εβδομαδα να σε ξεκουρασει?Μαμαδοπεθερες,αδερφια,φιλη καποιος?


κανενας ρε φιλεναδα. οι φιλεσ που ειχα εξαφανιστηκαν τωρα που τις χρειαζομα. ο μπαμπασ ειναι ναυτικος κι αυτοσ, μαμα δεν εχω η αδερφη μου ειναι στην εφηβεια και το μονο που την νοιαζει ειναι οι βολτεσ τα πεθερικα μου ειναι πολυ γεροι και μενουν και πολυ μακρυα. και τωρα που ειναι 8,5 μηνων ο μικρος την παλευω την κατασταση. οταν ηταν νεογεννητο να δεισ κλαμα που εριξα. ειχα μερεσ να φαω γιατι θηλαζε κι ηταν στην κυριολεξια ολη μερα στο στηθος.κοιμοταν μισαωρα.ευτυχωσ καποια στιγμη πηρε αδεια ο αντρασ μου και με βοηθησε στα παντα. τωρα ομωσ ξανα μονη. τα πηγαινα καλα εστω και με αυτες τισ δυσκολιεσ ειχα την ρουτινα μου. την τελευταια εβδομαδα ομωσ δεν ξερω τι τον εχει πιασει. κοιμαται στο στηθος και μολισ τον βαλω στην κουνια ξυπναει. ακομα και στο κρεβατι που τον παιρνω γκρινιαζει. του λεω τραγουδακια τον χαιδευω, τιποτα. αναγκαζομαι και τον αφηνω μονο στην κουνια στριγγλιζει και φωναζει και μεσα σε 5 λεπτα τον εχει παρει ο υπνος. δεν αντεχω ομωσ να τον ακουω να κλαιει εστω κι αν ειναι για λιγοκαι προσπαθω να βρω μια μεθοδο να κοιμαται. ασ με ξυπναει για θηλασμο δεν με πειραζει αρκει να κοιμαται. σημερα καθισα στην κουνια διπλα του αφου τον θηλασα κι αυτος οσο με εβλεπε επαιζε. η ωρα πηγε 12 κι αναγκαστηκα να φυγω απο το δωματιο για να μην με βλεπει. στριγγλισε επι 3 λεπτα και κοιμηθηκε. τι να κανω ρε κοριτσια? βοηθηστε με να βρω εμια λυση.

38ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 3:55 pm

roulamid


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
roulamid έγραψε:
litsakos έγραψε:Eχεις sling? Αν δεν εχεις να παρεις. Για την περιπτωση σου ειναι οτι π[ρεπει. Θα τον κουβαλας κ θα εχεις ελευθερα τα χερια σου. Δεν γινεται να βρεις γυναικα για το σιδερο? Μια φορα την βδομαδα? Επισης απο τον μαναβη ή το σουπερ γινεται να σου τα φερνουν σπιτι? Για δες, μπορει με μια μικρη επιβαρυνση να μπορουν να σου τα φερνουν.Η πιασε μια γειτονισα με ενα μικροποσο να σου ψωνιζει τα φρουτα/λαχανικα.
Μετα το μαγειρεμα για τον μικρο μην το κανεις καθημερινα,φτιαχνεις κ βαζεις στην καταψυξη μεριδες για 2-3 μερες (τις κρεατοσουπες),κανε κ πουρε λαχανικων κ βαλτο σε κυβους στην καταψυξη για να προσθετεις οταν ζεσταινεις το φαγητο του.Οτι σου γλυτωνει χρονο. Εισαι πολυ ζορικα μονη σου τελειως Rolling Eyes
Υπαρχει κανεις να ερθει να μεινει μια εβδομαδα να σε ξεκουρασει?Μαμαδοπεθερες,αδερφια,φιλη καποιος?


κανενας ρε φιλεναδα. οι φιλεσ που ειχα εξαφανιστηκαν τωρα που τις χρειαζομα. ο μπαμπασ ειναι ναυτικος κι αυτοσ, μαμα δεν εχω η αδερφη μου ειναι στην εφηβεια και το μονο που την νοιαζει ειναι οι βολτεσ τα πεθερικα μου ειναι πολυ γεροι και μενουν και πολυ μακρυα. και τωρα που ειναι 8,5 μηνων ο μικρος την παλευω την κατασταση. οταν ηταν νεογεννητο να δεισ κλαμα που εριξα. ειχα μερεσ να φαω γιατι θηλαζε κι ηταν στην κυριολεξια ολη μερα στο στηθος.κοιμοταν μισαωρα.ευτυχωσ καποια στιγμη πηρε αδεια ο αντρασ μου και με βοηθησε στα παντα. τωρα ομωσ ξανα μονη. τα πηγαινα καλα εστω και με αυτες τισ δυσκολιεσ ειχα την ρουτινα μου. την τελευταια εβδομαδα ομωσ δεν ξερω τι τον εχει πιασει. κοιμαται στο στηθος και μολισ τον βαλω στην κουνια ξυπναει. ακομα και στο κρεβατι που τον παιρνω γκρινιαζει. του λεω τραγουδακια τον χαιδευω, τιποτα. αναγκαζομαι και τον αφηνω μονο στην κουνια στριγγλιζει και φωναζει και μεσα σε 5 λεπτα τον εχει παρει ο υπνος. δεν αντεχω ομωσ να τον ακουω να κλαιει εστω κι αν ειναι για λιγοκαι προσπαθω να βρω μια μεθοδο να κοιμαται. ασ με ξυπναει για θηλασμο δεν με πειραζει αρκει να κοιμαται. σημερα καθισα στην κουνια διπλα του αφου τον θηλασα κι αυτος οσο με εβλεπε επαιζε. η ωρα πηγε 12 κι αναγκαστηκα να φυγω απο το δωματιο για να μην με βλεπει. στριγγλισε επι 3 λεπτα και κοιμηθηκε. τι να κανω ρε κοριτσια? βοηθηστε με να βρω εμια λυση.

σλινγκ εχω αλλα δεν εχω προβλημα την ημερα παιζει ησυχος το βραδυ εχω προβλημα με τον υπνο. οσο για τα ψωνια ναι το χω σκεφτει κι εγω. τωρα περιμενω να φιλοξενησω μια φιλη απο το καραβι γιατι κι εγω ναυτικος ημουν πριν τον μπεμπη κι επιτελουσ θα χω μια βοηθεια. με τον υπνο του δεν ξερω τι θα γινει ομωσ

39ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 3:58 pm

roulamid


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
επισησ ηθελα να ρωτησω το εξης. δεν πινει νερο. αναγκαζομαι και του βαζω το μπιμπερο και πιεζω την θηλη για να πιει. υπαρχει κινδυνος αφυδατωσης? τι να κανω?

40ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 9:01 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν εχει παθει κατι το μωρο, περναει φαση.,περναει αλμα. Το ζορι το περασατε παντως. Ο υπνος τους αλλαζει,δεν ειναι μονο ο μικρος σου ,και απο τα δοντια του μπορει να ειναι αναστατωμενος. Τωρα που θα ερθει η φιλη σου θα ειναι καλυτερα αφου θα εχεις παρεα. Κανε υπομονη, οσο κοινοτοπο κ αν ακουγεται θελει υπομονη. Θα ειναι καλυτερα με τον υπνο σε λιγο καιρο. Και μπραβο που τα βγαζεις περα μονη σου! Εγω με βοηθεια κ ζοριζομουν πολυ..

41ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Δευ Ιουλ 16, 2012 11:31 pm

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και εγω υπομονή πιστεύω πρέπει να κάνεις γιατι όντως είναι φάση που περνάει ο μπέμπης σου!!
Μαγείρευε το βράδυ που κοιμάτε τουλάχιστο να μην έχεις και αυτη την δουλεία να την κάνεις κατα την διάρκεια της μέρας. Και όσο για τον ύπνο του να ξαπλώνεις στο πλευρό εσυ και να τον βάζεις στο στήθος σου και όταν τον πάρει ο ύπνος να φεύγεις σιγά σιγά και να τον αφήνεις στο κρεβάτι και βάλε μαξιλάρια γύρω γύρω, φυσικά να έχεις την έννοια του! εγω έτσι έκανα και έτσι κάνω ακόμη και είναι ευκολία και είναί όντως ζόρι να θέλεις μόνο στήθος για να κοιμήθει! Κάνε κουράγιο και θα δείς ότι είναι φάση!

42ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Τρι Ιουλ 17, 2012 3:57 pm

roulamid


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
A.A έγραψε:και εγω υπομονή πιστεύω πρέπει να κάνεις γιατι όντως είναι φάση που περνάει ο μπέμπης σου!!
Μαγείρευε το βράδυ που κοιμάτε τουλάχιστο να μην έχεις και αυτη την δουλεία να την κάνεις κατα την διάρκεια της μέρας. Και όσο για τον ύπνο του να ξαπλώνεις στο πλευρό εσυ και να τον βάζεις στο στήθος σου και όταν τον πάρει ο ύπνος να φεύγεις σιγά σιγά και να τον αφήνεις στο κρεβάτι και βάλε μαξιλάρια γύρω γύρω, φυσικά να έχεις την έννοια του! εγω έτσι έκανα και έτσι κάνω ακόμη και είναι ευκολία και είναί όντως ζόρι να θέλεις μόνο στήθος για να κοιμήθει! Κάνε κουράγιο και θα δείς ότι είναι φάση!
ευχαριστω ρε κοριτσια. λυση δεν βρηκα αλλα πηρα κουραγιο.ειχα απελπιστει.... ο μικροσ ακομα τα ιδια. τωρα δεν κοιμαται ουτε στην αγκαλια μου στο στηθοσ μονο λιγο το μεσημερι. τωρα μονο οταν ειναι μονος του κι αυτο μετα απο 5 λεπτα στριγγλιεσ. οσο ειμαι διπλα του για να μην στριγγλιζει ξεσηκωνεται και παιζει. πολυ στεναχωριεμαι που αναγκαζομαι να τον αφηνω να στριγγλιζει. νιωθω οτι βασανιζω το παιδι μου αλλα δεν βρισκω λυση....ελπιζω να περασει συντομα αυτη η φαση

43ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Τρι Ιουλ 17, 2012 11:35 pm

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
roulamid έγραψε:
A.A έγραψε:και εγω υπομονή πιστεύω πρέπει να κάνεις γιατι όντως είναι φάση που περνάει ο μπέμπης σου!!
Μαγείρευε το βράδυ που κοιμάτε τουλάχιστο να μην έχεις και αυτη την δουλεία να την κάνεις κατα την διάρκεια της μέρας. Και όσο για τον ύπνο του να ξαπλώνεις στο πλευρό εσυ και να τον βάζεις στο στήθος σου και όταν τον πάρει ο ύπνος να φεύγεις σιγά σιγά και να τον αφήνεις στο κρεβάτι και βάλε μαξιλάρια γύρω γύρω, φυσικά να έχεις την έννοια του! εγω έτσι έκανα και έτσι κάνω ακόμη και είναι ευκολία και είναί όντως ζόρι να θέλεις μόνο στήθος για να κοιμήθει! Κάνε κουράγιο και θα δείς ότι είναι φάση!
ευχαριστω ρε κοριτσια. λυση δεν βρηκα αλλα πηρα κουραγιο.ειχα απελπιστει.... ο μικροσ ακομα τα ιδια. τωρα δεν κοιμαται ουτε στην αγκαλια μου στο στηθοσ μονο λιγο το μεσημερι. τωρα μονο οταν ειναι μονος του κι αυτο μετα απο 5 λεπτα στριγγλιεσ. οσο ειμαι διπλα του για να μην στριγγλιζει ξεσηκωνεται και παιζει. πολυ στεναχωριεμαι που αναγκαζομαι να τον αφηνω να στριγγλιζει. νιωθω οτι βασανιζω το παιδι μου αλλα δεν βρισκω λυση....ελπιζω να περασει συντομα αυτη η φαση

χαίρομαι που πήρες κουράγιο !!
απλά να σου αναφέρω ότι και η δική μου η μπέμπα όταν ήταν 8-9 μηνών ήθελε για ένα διάστημα να τιν κρατάω και να κοιτάζει όχι προς εμένα και να περπατούμε για να κοιμηθεί!! καινα σκεφτείς ότι ήταν αρκετά βαρετή και πονούσα τόσο πολύ την μέση μου που αν την άφηνα πριν κοιμηθεί ούρλιαζε! Κράτησε περίπου 2-3 βδομάδες και μετα όλα καλα .... άρα κουράγιο ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 328109

44ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Τετ Ιουλ 18, 2012 4:43 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roulamid έγραψε:επισησ ηθελα να ρωτησω το εξης. δεν πινει νερο. αναγκαζομαι και του βαζω το μπιμπερο και πιεζω την θηλη για να πιει. υπαρχει κινδυνος αφυδατωσης? τι να κανω?

Δοκιμασες με κουταλακι να δινεις νερο? Συνεχισε να προσπαθεις με μπιμπερο χωρις πιεση. Η μικρη μου δεν δεχτηκε το μπιμπερο,κ τωρα δλδ κοντα 2,5 χρονων δεν εχει πιει απο μπιμπερο,εδινα με κουταλακι κ καλαμακι αργοτερα. Αλλα και αυτη θηλαζε ασυστολα η ατιμη στις ζεστες!

45ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Τετ Ιουλ 18, 2012 4:51 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ποσες βραδιες τωρα το κανεις αυτο?Δλδ ποσα βραδια τον αφηνεις αυτο το 5λεπτο να κλαψει? Αυτη την μεθοδο την εφαρμοζουν λιγο και μετα κανουν στοπ για καποιες μερες για να το ξεχασει το μωρο. Ψαξε λιγο στο ιντερνετ να δεις με ποιον τροπο γινεται
γκουγκλαρε C.I.O. (Crying It Out).
Δεν ειμαι υπερ προσωπικα αλλα καταλαβαινω ποσο δυσκολα ειναι για σενα.Τουλαχιστον ψαξε να δεις τα υπερ και τα κατα και τον τροπο που θα το κανεις "σωστα".

46ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Τετ Ιουλ 18, 2012 1:15 pm

roulamid


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
litsakos έγραψε: Ποσες βραδιες τωρα το κανεις αυτο?Δλδ ποσα βραδια τον αφηνεις αυτο το 5λεπτο να κλαψει? Αυτη την μεθοδο την εφαρμοζουν λιγο και μετα κανουν στοπ για καποιες μερες για να το ξεχασει το μωρο. Ψαξε λιγο στο ιντερνετ να δεις με ποιον τροπο γινεται
γκουγκλαρε C.I.O. (Crying It Out).
Δεν ειμαι υπερ προσωπικα αλλα καταλαβαινω ποσο δυσκολα ειναι για σενα.Τουλαχιστον ψαξε να δεις τα υπερ και τα κατα και τον τροπο που θα το κανεις "σωστα".


ουτε εγω ειμαι υπερ. ειμαι πολυ κατα κι υποφερω και ψαχνω να βρω μια λυση να μην γινεται αυτο κι αν ηρεμουσε με την αγκαλια αυτο θα εκανα. αυτος ομωσ ηρεμει μονο με το στηθοσ και μολισ τον αφηνω ξυπναει. δεν γινεται να ειμαι ακουνητη με το στηθοσ εξω απο τισ 9 μεχρι τισ 1 που παω για υπνο κι εκει ευχαριστωσ να κοιμηθει πανω μου. αλλα ακομα και στο κρεβατι που τον παιρνω(ετσι κοιμομασταν μεχρι τωρα) τωρα τελευταια κι εκει γκρινιαζει. δεν ηθελα και δεν θελω να ακολουθησω αυτη την μεθοδο αλλα το ιδιο μου το παιδι με οδηγησε εκει γιατι βλεπω οτι μονο ετσι κοιμαται.τι τραγουδακια εχω προσπαθησει τι χαδακια τι βολτουλεσ, τιποτα ολα στο κενο. και τον ηρεμω ακομα με το στηθοσ οταν αποθηλασω τι θα γινει? δεν ξερω. το περιεργο ειναι οτι μου κοιμαται σερι αυτεσ τισ μερες και πολυ. αλλα μεχρι να κοιμηθει υποφερουμε κι οι δυο. μακαρι να βρω μια αλλη λυση....5-6 μερεσ ειναι που το κανει αυτο.

47ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Τετ Ιουλ 18, 2012 2:03 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μην απολογεισαι, αποφασιζεις με βαση αυτο που ζεις,δεν προκειται να σε κρινω,αντιθετα καταλαβαινω τις δυσκολιες. Smile

48ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Τετ Ιουλ 18, 2012 3:41 pm

roulamid


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
litsakos έγραψε:Μην απολογεισαι, αποφασιζεις με βαση αυτο που ζεις,δεν προκειται να σε κρινω,αντιθετα καταλαβαινω τις δυσκολιες. Smile

δεν απολογουμαι. αληθεια ειμαι κατα για αυτο ψαχνω απεγνωσμενα μια αλλη λυση.

49ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΘΟΣ Τετ Ιουλ 18, 2012 11:47 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roulamid έγραψε:
litsakos έγραψε:Μην απολογεισαι, αποφασιζεις με βαση αυτο που ζεις,δεν προκειται να σε κρινω,αντιθετα καταλαβαινω τις δυσκολιες. Smile

δεν απολογουμαι. αληθεια ειμαι κατα για αυτο ψαχνω απεγνωσμενα μια αλλη λυση.

Καλημερα Smile
να σου πω που εχω καταληξει, απο τις περισσοτερες μαμαδες ακουω οτι στον υπνο ζοριζονται,οπως κ εγω ζοριστηκα. Ετσι ειναι τα μωρα,ειτε απο κολικους,ειτε απο τα δοντια,ειτε,ειτε....ο πρωτος χρονος συνηθως ειναι πιο ζορικος στον υπνο. Μετα τον χρονο "στρωνει" η κατασταση. Και αν ξυπνανε δλδ ειναι λιγοτερες φορες κ επικοινωνεις πιο ευκολα. Θελει πολλη υπομονη τον πρωτο χρονο.Εσεις κοντευετε.
Ψαξε λιγο για το CIO , πως μπορεις να το εφαρμοσεις.Να δεις αν το αντεχεις να το κανεις. Αλλιως,μια ερωτηση στο site που εβαλα, θα σου απαντησουν για το πιπιλισμα κ για οτι αλλο θελεις.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις