Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
37 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 37 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα σας εχω ενα μωρακι 4 μηνων και εδω και 10 μερες οταν τον βαζω για υπνο εκτος το βραδυ ,για να κοιμηθει μας ακουει ολη η γειτονια απο το κλαμα.Τον εχω ακομα σε παρκοκρεββατο και ετσι τον κουναω εκει μεσα για να κοιμηθει και μαλλον εχει μαθει και δεν κοιμαται αλλιως.Επειδη θα τον βαλω σε κουνια σε λιγο σκεφτηκα να σταματησω να τον κουναω για να μαθει (διοτι η κουνια ειναι σταθερη) αλλα δεν κοιμαται με τιποτα πλανταζει στο κλαμα.Και γενικα η συμπεριφορα του ειναι περιεργη τελευταια πολυ γκρινια και καθολου μονος του.Δεν ξερω τι να κανω.....μια βοηθεια απο σας παρακαλω.........

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν ξέρω να σου προτείνω κάποια δραστική λύση μιας και ο δικός μου είναι πιο μικρός και δεν το παρουσίασε αυτό αλλά μήπως μωρέ είναι μια απλή φάση η οποία θα περάσει???μήπως είναι νωρίς για να ανχωθείς??

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καταρχην να σου ζησει...Δεν ξερω μπορει.Μπορει να ειναι και τα δοντακια του και ολα μαζι τι να πω παντως εχω πανικοβληθει λιγο κα δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω.

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα και να σου ζήσει το μωράκι σου. Εμένα είναι 40 ημερών και ενώ ήταν πολύ ήσυχο τον τελευταίο και ρο κλαίει και για να ηρεμίσει θέλει κούνημα. Είναι η μόνιμη μου διαφωνία με τον πατέρα της γιατί τα μωρά δε θέλουν και πολύ να μάθουν. Μήπως τη μάθατε έτσι;Εμένα πάντως η γιαγιά μου με κούναγε για να κοιμηθώ και καλόμαθα και όταν προσπαθούσε η μαμά μου να με κοιμήσει δε τα κατάφερνε γιατί έκλαιγα.. αν μάθουν δεν είναι εύκολο να ξεμάθουν, δεν ξέρω τι να σε συμβουλεύσω μιας και ούτε εγώ μπορώ να το λύσω τώρα πια..

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σ ευχαριστω να σου ζησει και σενα.Μαλλον καλοεμαθε και μετα οταν θα παει στην κουνια τι θα κανω δεν ξερω.Τωρα προσπαθησα να τον κοιμισω στην αγκαλια μου τον εβαλα μισοκοιμισμενο στο παρκοκρεββατο και γκρινιαζει τωρα.Τι να κανω δεν ξερω. ειναι δυσκολη αυτη η περιοδος που διανυει ο μπεμπης μου.Οσο για το δικο σου επειδη το περασα εγω το μονο που θα σου πω πραγματικα ειναι υπομονη παρα πολυ γιατι μην ξεχνας οτι μπορει να αρχισαν και οι κολικοι και αν ειναι ετσι καλη δυναμη και θα περασει.Δεν πρεπει να χανουμε το κουραγιο μασ μωρε μωρα ειναι και θα μεγαλωσουν.
Σ ευχαριστω για την απαντηση σου οπως και να χει

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με ποιο κριτηριο τον βάζεις για ύπνο; Την ώρα; Μπορεί η ώρα που εχεις επιλέξει για εκείνον να μην είναι η ώρα που νυστάζει.Νομιζω ότι κλαει επειδή θελει να τον εχεις αγκαλίτσα λίγο ακομα. Γνώμη μου είναι μετά το μπάνιο και το γάλα να τον πάρεις αγκαλίτσα και να τον χαϊδεύεις και να του λες κανένα τραγουδάκι ακομα και ρεμο δεν καταλαβαίνουν. Μολις γίνει αλοιφή τότε βουρ στο κρεβατάκι και με ελαφρα βηματάκια φεύγεις να πανηγυρισεις!!!

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Catty έγραψε:Με ποιο κριτηριο τον βάζεις για ύπνο; Την ώρα; Μπορεί η ώρα που εχεις επιλέξει για εκείνον να μην είναι η ώρα που νυστάζει.Νομιζω ότι κλαει επειδή θελει να τον εχεις αγκαλίτσα λίγο ακομα. Γνώμη μου είναι μετά το μπάνιο και το γάλα να τον πάρεις αγκαλίτσα και να τον χαϊδεύεις και να του λες κανένα τραγουδάκι ακομα και ρεμο δεν καταλαβαίνουν. Μολις γίνει αλοιφή τότε βουρ στο κρεβατάκι και με ελαφρα βηματάκια φεύγεις να πανηγυρισεις!!!
Μα το βραδυ δεν εχω προβλημα κοιμαται κανονικα και μια χαρα την ημερα ειναι το θεμα που νυσταζει και γκρινιαζει και δεν κοιμαται αν δεν τον εχω αγκαλια η δεν τον κουνησω.δεν ξερω τι να κανω μαλλον τον εχω κακομαθει.τωρα να καταλαβεις νυσταζει παρα πολυ τον εχω στο παρκοκρεββατο και γκρινιαζει εδω και ενα τεταρτο ενω στην αγκαλια μου κοιμηθηκε και μολις τον ακουμπησα αρχισε.τι να κανω?

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μια άλλη εκδοχή είναι να μην έχει χορτάσει αρκετά. Γιατί συνήθως όταν χορτάσουν κοιμούνται αμέσως!Ευχαριστώ πολύ!

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νόμιζα ο βραδινός ύπνος ήταν πρόβλημα. Λοιπόν αφού θελει αγκαλιά δώσε αγκαλιά, αν θελει κούνημα δώσε κούνημα. Είναι τοσο μικρούλης μην φοβάσαι ότι θα τον κακομαθεις. Μολις αρχίσει να περπατάει και να παίζει θα κοιμάται μόνος του μέχρι και στο πατωμα

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Catty έγραψε:Νόμιζα ο βραδινός ύπνος ήταν πρόβλημα. Λοιπόν αφού θελει αγκαλιά δώσε αγκαλιά, αν θελει κούνημα δώσε κούνημα. Είναι τοσο μικρούλης μην φοβάσαι ότι θα τον κακομαθεις. Μολις αρχίσει να περπατάει και να παίζει θα κοιμάται μόνος του μέχρι και στο πατωμα
Αυτο φοβαμαι μην κακομαθει και μετα αντε να τον μαθεις αλλιως.Ισωσ να χεις και δικιο θα του δωσω οτι ζηταει μπορει να ειναι και πιο ηρεμος ετσι.σ ευχαριστω παντως

nikolina


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
theanw τα ίδια πέρασα και εγώ...έπρεπε να είμαστε αγκαλιά για να κοιμηθούμε μέρα-νύχτα.. τώρα είναι 8 μηνών και βρέθηκε λύση από ανάγκη,επειδή άρχισε να βαραίνει.. λοιπόν όταν γκρινιάζει για ύπνο τον βάζω στο καρότσι του, τον σκεπάζω και κάνουμε βολτούλα στον διάδρομο..πάντα τον παίρνει ο ύπνος..τότε με ήρεμες κινήσεις τον μεταφέρω στην κούνια του..και συνεχίζει να κοιμάται..δοκίμασε το, πιστεύω ότι θα πιάσει..

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nikolina έγραψε:theanw τα ίδια πέρασα και εγώ...έπρεπε να είμαστε αγκαλιά για να κοιμηθούμε μέρα-νύχτα.. τώρα είναι 8 μηνών και βρέθηκε λύση από ανάγκη,επειδή άρχισε να βαραίνει.. λοιπόν όταν γκρινιάζει για ύπνο τον βάζω στο καρότσι του, τον σκεπάζω και κάνουμε βολτούλα στον διάδρομο..πάντα τον παίρνει ο ύπνος..τότε με ήρεμες κινήσεις τον μεταφέρω στην κούνια του..και συνεχίζει να κοιμάται..δοκίμασε το, πιστεύω ότι θα πιάσει..

Σ ευχαριστω αλλα το δοκιμασα και δεν πιανει παντα μπορει να μην επιμενω ασε και απο χωρο δεν εχω πολυ.Απλα σκεφτηκα μηπωσ τελικα οταν τον βαζω για υπνο δεν νυσταζει και μεταφραζω εγω την γκρινια του ετσι.Αλλα και απο τα υπολοιπα ειναι ενταξει. Δεν ξερω αν τα μωρα σ αυτην την ηλικια μενουν για συγκεκριμενη ωρα ξυπνια κ μετα θελουν υπνο.τι να πω εχω να μαθω πολλα ακομα

nebula

nebula
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και εμένα κάπου εκεί στους 5 μήνες πέρασε ένα ωραιότατο άλμα ανάπτυξης και δεν κοιμόταν με τίποτα. Να σου πω τί έκανα εγώ.
-Τσεκάρω αν το μωρό πεινάει, είναιν λερωμένο, ζεσταίνεται κλπ
-Αν είναι όλα εντάξει ξεκινάω μέσα σε μιαμιση με δύο ώρες από τον προηγούμενο ύπνο του τη διαδικασία:
Χαμηλώνω το φωτισμό, σταματάω τα έντονα παιχνίδια, τον παίρνω αγκαλιά και λέμε κανένα νανούρισμα. Αν αρχίσει να γλαρώνει, τον βάζω στη κούνια και συνεχίζω από πάνω του τα νανουρίσματα και χαδάκια.
Αν βλέπεις ότι κλαίει το παίρνεις το μωρό αγκαλιά, δεν κακομαθαίνουν, μη φοβάσαι. Το ηρεμείς και του δίνεις ασφάλεια. Μετά το βάζεις στη κούνια.
Γενικά είχα παρατηρήσει ότι ο δικός μου στο δίωρο νύσταζε πολύ(έτριβε μάτια, αυτιά, χασμουριόταν, τον έπιανε υπερκινητικότητα) οπότε φρόντιζα να τον κοιμίζω λίγο πριν την ώρα εκείνη.
Δοκίμασε διάφορα κόλπα,θα πιάσει κάποιο από αυτό και να έχεις υπομονή. Very Happy

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nebula έγραψε:Και εμένα κάπου εκεί στους 5 μήνες πέρασε ένα ωραιότατο άλμα ανάπτυξης και δεν κοιμόταν με τίποτα. Να σου πω τί έκανα εγώ.
-Τσεκάρω αν το μωρό πεινάει, είναιν λερωμένο, ζεσταίνεται κλπ
-Αν είναι όλα εντάξει ξεκινάω μέσα σε μιαμιση με δύο ώρες από τον προηγούμενο ύπνο του τη διαδικασία:
Χαμηλώνω το φωτισμό, σταματάω τα έντονα παιχνίδια, τον παίρνω αγκαλιά και λέμε κανένα νανούρισμα. Αν αρχίσει να γλαρώνει, τον βάζω στη κούνια και συνεχίζω από πάνω του τα νανουρίσματα και χαδάκια.
Αν βλέπεις ότι κλαίει το παίρνεις το μωρό αγκαλιά, δεν κακομαθαίνουν, μη φοβάσαι. Το ηρεμείς και του δίνεις ασφάλεια. Μετά το βάζεις στη κούνια.
Γενικά είχα παρατηρήσει ότι ο δικός μου στο δίωρο νύσταζε πολύ(έτριβε μάτια, αυτιά, χασμουριόταν, τον έπιανε υπερκινητικότητα) οπότε φρόντιζα να τον κοιμίζω λίγο πριν την ώρα εκείνη.
Δοκίμασε διάφορα κόλπα,θα πιάσει κάποιο από αυτό και να έχεις υπομονή. Very Happy


Μεχρι πριν 10 μερες ειχαμε κ μεις προγραμμα 2 ωρες περιπου απο τον προηγουμενο υπνο νυσταζε και τον εβαζα για υπνο κ ολα καλα.εδω κ 10 μερες εχει αλλαξει πολυ η συμπεριφορα του κ δεν κοιμαται καθολου ευκολα κ λογω δοντιων εχει πιο εντονα συμπτωματα.Κ δεν μπορω να καταλαβω πλεον αν η γκρινια ειναι νυστα η ανυσηχια λογω δοντιων.Γιατι πολλες φορες αν τον βαλω να κοιμηθει ενω γκρινιαζει δεν κοιμαται κ θελει να σηκωθει κ γκρινιαζει φυσικα.
Να σε ρωτησω την ημερα στο δωματιο του το πατζουρι το χει λιγο κλειστο?επειδη ειπες για χαμηλο φωτισμο.Η αληθεια ειναι οτι παραμυθακια δεν δοκιμασα γιατι θεωρω οτι ακομα δεν καταλαβαινει κ η συμπεριφορα του θα ειναι η ιδια μπορει να κανω και λαθος.

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μετα απο τοσε μερες και τοσες δοκιμες επιτελους καταφερα να τον κοιμιζω χωεις να τον κουναω.Δοκιμασα οσα μου γραψατε αλλα δεν επιασε τιποτα απο αυτα αλλα εκεινο που τελικα που επιασε ηταν το εξης.Βαζω την κουβερτουλα του μεχρι το κεφαλακι του την πιπιλα του τριβει την μουριτσα του στην κουβερτουλαλα του και ετσι νανουριζεται μονος του και κοιμαται μεσα σε 5-10 λεπτα.Δοκιμαστε το οσες εχουν το ιδιο θεμα ισωσ πιασει και σε σας.Παντως σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαχα τι μου θύμισες! Κούνημα! Κούνημα για ώρες στην κουνιστή καρέκλα! Φαντάσου από την πίεση στην καρέκλα έφυγαν οι βίδες!
Αλλά σιγά σιγά μεγαλώνοντας σταμάτησε σιγά σιγά να το έχει ανάγκη. λίγο κούνημα μαζί με το γάλα και ύπνο. μετά έφτανε μόνο το γάλα.. και τέλος κοιμήθηκε μια μέρα μόνη της.
Τώρα κοντεύει 4 ετών μια μέρα θα σου λείπει που τον κουνάς τώρα Smile

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

ria28


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ και γω εχω το ιδιο θεμα...κουνημα πολυ κουνημα...για μηνες το εκανα ορθια..τωρα καθομαι σε μια κουνιστη καρεκλα που ειχα παρει απο το ικεα..αλλα μολις τον βαλω κατω κλαιει και ξανα τα ιδια μεχρι να τον παρει ξανα ο υπνος..πως κοβεται ρε κοριτσια?μηπως τον εχω κακομαθει?απο μικρος ειχε κολικους και μονο ετσι περνουσαν και τωρα ειναι 11 μηνων και δεν μπορει με τιποτα να κοιμηθει μονος...αφηστε που δεν πινει και γαλα απο μπιμπερο (εχω κανει σχετικο θεμα..) αφου καμια φορα λεω τι στο καλο ολα λαθος τα κανω εγω?και στενοχωριεμαι..και μετα ποναει και η μεση απτην αγκαλια. Crying or Very sad

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κάθε μωράκι θέλει το χρόνο του.
Υπομονή Smile

nikolina


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ria θέλει υπομονή..και εμείς περάσαμε από όλα τα σχετικά στάδια - βέβαια κουνιστή καρέκλα δεν σκέφτηκα να πάρω- τώρα πλέον είναι 8 1/2 μηνών και κοιμάται πιο εύκολα. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αφήνουμε τα μωράκια μας να κλαίνε..αφού ζητάν την αγκαλιά μας την έχουν ανάγκη..εγώ κάθε φορά που κουράζομαι ή όταν πονάει η πλάτη μου τον βλέπω και σκέφτομαι πως δεν θα ξαναγίνει μωράκι..τότε τα ξεχνώ όλα!

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nikolina έγραψε:Ria θέλει υπομονή..και εμείς περάσαμε από όλα τα σχετικά στάδια - βέβαια κουνιστή καρέκλα δεν σκέφτηκα να πάρω- τώρα πλέον είναι 8 1/2 μηνών και κοιμάται πιο εύκολα. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αφήνουμε τα μωράκια μας να κλαίνε..αφού ζητάν την αγκαλιά μας την έχουν ανάγκη..εγώ κάθε φορά που κουράζομαι ή όταν πονάει η πλάτη μου τον βλέπω και σκέφτομαι πως δεν θα ξαναγίνει μωράκι..τότε τα ξεχνώ όλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!ΑΝ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ ΓΙΟΚΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ,ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΑΠΑΡΟΥΜΕ ΚΟΥΝΙΑ-ΚΡΕΒΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Κ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΣΕΙ-ΛΟΓΩ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΛΕΨΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΥΤΗ!!

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nikolina έγραψε:Ria θέλει υπομονή..και εμείς περάσαμε από όλα τα σχετικά στάδια - βέβαια κουνιστή καρέκλα δεν σκέφτηκα να πάρω- τώρα πλέον είναι 8 1/2 μηνών και κοιμάται πιο εύκολα. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αφήνουμε τα μωράκια μας να κλαίνε..αφού ζητάν την αγκαλιά μας την έχουν ανάγκη..εγώ κάθε φορά που κουράζομαι ή όταν πονάει η πλάτη μου τον βλέπω και σκέφτομαι πως δεν θα ξαναγίνει μωράκι..τότε τα ξεχνώ όλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!ΑΝ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ ΓΙΟΚΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ,ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΑΠΑΡΟΥΜΕ ΚΟΥΝΙΑ-ΚΡΕΒΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Κ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΣΕΙ-ΛΟΓΩ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΛΕΨΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΥΤΗ!!

nikolina


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Φρουφρού καταρχήν με το καλό να δεχτείτε το μωράκι σας! σχετικά με το "σύστημα" κούνημα - ύπνος, προσωπικά πιστεύω πως όλα ξεκινούν από την ανάγκη που νοιώθουν τα βρέφη για την αγκαλιά της μαμάς τους..τους προκαλεί ασφάλεια, ηρεμούν και κοιμούνται..ίσως τα καταφέρεις και με την κούνια αν είσαι κοντά του και σε μυρίζει..

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Λίγο κούνημα ποτε δεν έβλαψε κανέναν , απλά δεν πρέπει να συνδυαστεί με τον ύπνο πιστεύω . Θα σου φύγουν τα χέρια!

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα σε ολες σας.Κ φυσικα το προβλημα του υπνου παραμενει και εγω πλεον σε απογνωση.ΤΑ πραγματα οσο μεγαλωνει γινονται κ πιο δυσκολα.Κοιμαται μονο στην αγκαλια μου πια και που κ που στο καροτσι.Τωρα τλευταια οποτα τον εχω αγκαλια κ τον κουναω δεν ξερω γιατι κλαιει παρα πολυ κ μετα απο ωρα κοιμαται.Εχω δοκιμασει να τον αφησω στην κουνια και να του λεω τραγουδια παραμυθια κ οτι αλλο μου ειχατε πει αλλα τιποτα.ΔΕν ξερω σκεφτηκα να παρω μια κουνιστη πολυθρονα γιατι εχω ξεμεσιαστει ειναι 5,5 μηνων και 7 κιλα.ΔΕν ξερω θα ηθελα την γνωμη σας πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να κανω.

lilitsi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ωχ Θεανω μου το ιδιο προβλημα εχω και εγω..ακριβως το ιδιο..και εμενα κλαιει οσο το εχω αγκαλια και κοιμαται μετα απο ωρα.το δικο μου το παιδι ειναι πεντε μηνων.Εχω προσπαθησει τα παντα,αλλα δυστυχως τιποτα δεν επιασε τοπο.Ακομα και αρκουδακι της εχω να το συνδιασει με τον υπνο!τιποτα!Επιπλεον εμενα η κορη μου αν ξυπνησει και δει οτι δεν ειμαι διπλα της η καταλαβει οτι της επεσε η πιπιλα,ξυπναει και κλαιει.Καμια μανουλα πιο εμπειρη εχει κατι να μας προτεινει;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις