Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
107 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 107 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lilitsi έγραψε:Ωχ Θεανω μου το ιδιο προβλημα εχω και εγω..ακριβως το ιδιο..και εμενα κλαιει οσο το εχω αγκαλια και κοιμαται μετα απο ωρα.το δικο μου το παιδι ειναι πεντε μηνων.Εχω προσπαθησει τα παντα,αλλα δυστυχως τιποτα δεν επιασε τοπο.Ακομα και αρκουδακι της εχω να το συνδιασει με τον υπνο!τιποτα!Επιπλεον εμενα η κορη μου αν ξυπνησει και δει οτι δεν ειμαι διπλα της η καταλαβει οτι της επεσε η πιπιλα,ξυπναει και κλαιει.Καμια μανουλα πιο εμπειρη εχει κατι να μας προτεινει;;;


Ωχ καταλαβα και συ μια απο τα ιδια.Πραγματικα αν μπορει καποιος ας πει κατι .

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θεανω μου άκουσε με έχω ενα αγοράκι τον Οκτώβρη γινεται δυο ετών!ακομα και σήμερα κοιμόμαστε καθε βράδυ μαζί !αφου τον Κοιμήσω στην αγκαλια μου πρώτα!ειναι 16 κιλά!παρε το παιδάκι σου αγκάλιτσα σε εχει απόλυτη ανάγκη!καποια μερα θα περάσει αυτο το στάδιο και θα σου λείπουν ολα αυτα!κατανοω την κούραση σου αλλα καντο για το καλο του μωρού σου!νιωθει απόλυτη Ασφαλεια μαζί σου είσαι η μανούλα του!αυτα απο μένα!

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ...τι ωραίο πράγμα η αγκαλίτσα...!!! Κι εγω ελεγα όσο αντεξω...(το βαρος)...θα τους κοιμιζω αγκαλιά...! Κι αυτο εκανα στο γιο μου...! Γιατι η κόρη μου ποτε δεν κοιμόταν αγκαλιά.Εκεινη ηθελε κατροτσαδες...! Ο γιος μου λοιπόν...απο αυτα τα παιδακια που κοιμουνται δυσκολα, ελαφρα και για λιγες ωες...! Το τι κούνημα ειχα ριξει...μου ειχε φυγει η μεση. Αλλιως δεν κοιμοταν με τιποτα. Μεχρι που ειχαμε οταν ηταν 8 μηνων, ενα γερο ξεσπασμα ζηλιας απο την κορη μου. Καθε φορα που τον επερνα αγκαλια να τον κοιμησω...εκεινη τσιριζε για να μην κοιμηθει ο μικρος...και μου ελεγε "να τον αφησεις να κοιμηθει μονος του¨". Κάποια στιγμη δεν αντεχα αλλο τις τσιριδες, ο μικρος ετσι κι αλλιως ηταν αδυνατο να κοιμηθει με αυτες...κι ετσι τον αφησα να κοιμηθει μονος του. Γκρινιαξε μια δυο τρεις...και μετα αρχισε να κοιμαται μονος του εως και τωρα που ειναι 20 μηνων. Που θελω να καταλήξω...? Οσο σας επιτρεπει η αντοχη και οι συνθηκες...χαριστε του την αγκαλιτσα σας...μετα θα βρεθει ο τροπος, εστω με λίγη γκρινια...και θα κοιμηθει και μονο του. Κι εγω απελπισμενη ημουνα. Λεω αυτο παιδι δεν θα κοιμηθει ποτε μόνο του και σερι τη νυχτα, Ευτυχως ομως...εκανα λάθος. Υπομονη μανουλες...απο αυτη...πρεπει να εχουμε πολυ...! Ολες μας !

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι δεν διαφψνψ να τον εχω αγκαλια και να τον κοιμιζω.Απλα δεν καταλαβαινω γιατι κλαιει το καημενο.Ενω τον κουναω να τον κοιμησω αγκαλιτσα κλαιει παρα πολυ και μετα κοιμαται.Η κουνιστη πολυθρονα θα βοηθουσε?

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμενα η κρη μου, ενιοτε κι ο γιος μου, κλαιγανε πριν κοιμηθων. Πιστευω οτι απο τη στιγμη που δεν υπαρχει πεινα, ή κατι παθολογικο, και κλαιει ενω τον εχεις αγκαλια, απλα εκτονωνει τον εκνευρισμό της νυστας και της κουρασης...! Προσπαθησε όσο μπορεις...να εισαι ηρεμη οταν προσπαθεις να τον χαλαρωσεις...γιατι αλλιως δεν θα τα καταφερεις !

πορτοκαλι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
να σου πω ενα μεγαλο λαθος που εκανα και ακομα και τωρα που ειναι 11 μηνων. τον εμεθα να κοιμαται κουνωντας, ειτε με` τα ποδια μου ειτε στην αγκαλια μου. πιστεψε με ακομα και τωρα για να κοιμηθει θελει την αγκαλια μου, αλλιως δεν κοιμαται

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nikolina τι μου είπες τώρα! Αυτό το καρότσι αν ειχε μιλιά θα ούρλιαζε απο τα χιλιόμετρα που έχει γραψει για να κοιμηθεί ο χοντρούλης μου! Κι εμένα όλοι μου έλεγαν να μην τον κακομάθω αλλά κακά τα ψέματα (μας το είπε και η παιδίατρος) τα μωρακια μας θέλουν αγκαλιά γιατί μας έχουν ανάγκη γιατί θέλουν να αισθανθούν ασφάλεια! Γιατί να του το στερήσω? Εγώ δεν μπορώ να τον βλέπω να κλαίει αν το μόνο που θέλει είναι αγκαλιτσα!
Κι εμείς περάσαμε απο πολλά στάδια. Τώρα είναι η αγκαλιά περπατώντας! Κρίμα στη μέση μου αλλά δε βαριέσαι! Κάποιες φορές και στο καρότσι αλλά ΠΑΝΤΑ στο στήθος αποκοιμιέται με ελάχιστες εξαιρέσεις!
Ίσως παίζει κ αυτό ρόλο.
Απο τότε που πήρε πιπίλα (περίπου 6 μηνών) σώθηκα! Όσες φορές τον κοίμιζα στο στήθος κ μετά τον άφηνα ξυπνούσε!! Βρε αμάν κοιμήσου! Τίποτα! Ξανά στήθος! Μέχρι που πήρε την πιπίλα και του την βάζω μόλις βγάζω στήθος κ κοιμάται! Κι εγώ μετά είμαι κάπως έτσι: ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΥΝΙΣΩ - Σελίδα 2 328109 ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΥΝΙΣΩ - Σελίδα 2 328109 
Κ εμένα κλαίει όταν προσπαθώ να τον κοιμίσω αγκαλιά μερικές φορές αλλά τι να τα κάνουμε??!! Είναι κ αυτά με τις ώρες τους!! Να τον χαίρεσαι!!!

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Υπομονη υπομονη τι να κανουμε θα μεγαλωσουνε.Απλα στεναχωριεμαι που ακομα και στην αγκαλια μου κλαει και κλαιει πολυ ο καημενος.Για την κουνιατη καρεκλα καμια δεν το χει δοκιμασειCrying or Very sad 

alex19


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
vicky75 έγραψε:Κι εμενα η κρη μου, ενιοτε κι ο γιος μου, κλαιγανε πριν κοιμηθων. Πιστευω οτι απο τη στιγμη που δεν υπαρχει πεινα, ή κατι παθολογικο, και κλαιει ενω τον εχεις αγκαλια, απλα εκτονωνει τον εκνευρισμό της νυστας και της κουρασης...! Προσπαθησε όσο μπορεις...να εισαι ηρεμη οταν προσπαθεις να τον χαλαρωσεις...γιατι αλλιως δεν θα τα καταφερεις !

Συμφωνώ απόλυτα. Πρέπει να είσαι ήρεμη όταν κοιμίζεις το μωρό σου για να μπορέσει να ηρεμήσει κι αυτό. Κι εμείς του κουνήματος είμαστε. Σχεδόν 6 μήνες τώρα. Κι όσο και αν με πονάνε χέρια και μέση δεν μου πάει η ψυχή να τον αφήσω να κλαίει.

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ε οχι και να κλαιει μωρε δεν μου παει η καρδια με τιποτα να το αφηνω κ να κλαιει.

όλα_για_την_τηλεθέαση


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμενα κουνιεται μονος του στη κοιλιτσα μου κα μετα κοιμαται του καλου καιρου.στο υπερηχο ειδαμε που εκανε και κακακια.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
όλα_για_την_τηλεθέαση έγραψε:εμενα κουνιεται μονος του στη κοιλιτσα μου κα μετα κοιμαται του καλου καιρου.στο υπερηχο ειδαμε που εκανε και κακακια.
σε βλεπω να παθενεις συψεμια λοιπον!!! δεν ειναι τιποτα μη φοβασαι!!το επαθε και ενας φιλος μου βεβαια και πεθανε!!!

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
όλα_για_την_τηλεθέαση έγραψε:εμενα κουνιεται μονος του στη κοιλιτσα μου κα μετα κοιμαται του καλου καιρου.στο υπερηχο ειδαμε που εκανε και κακακια.

Μέχρι και το αγεννητο σε έχεσε δηλαδή!!!
Πώς είχα την εντύπωση οτι αν κάνουν κακά τους είναι κακό σημάδι; Γαμώτο δεν είναι κι ο Αντώνης εδώ σίγουρα ως παιδίατρος θα ήξερε να μου πει!

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα μια ερωτηση θελω να κανω χαζη μπορει να ειναι αλλα εγω θα την κανω.Μηπως για να κοιμαται ο μικρος στο κρεββατι του μονος του πρεπει να νυσταζει πιο πολυ γιατι αμα δεν νυσταζει πολυ εκνευριζεται?Κ 2 μηπως τον ενοχλει το φως .Οχι ρωταω γιατι σημερα τον εβαλα δοκιμαστικα να κοιμηθει μονος του στο κρεββατι και νυσταζε πολυ και δεν ειχα ανοιξει τα πατζουρια και δεν εκλειγε αλλα κοιμηθηκε.ΜΗπως?

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
theanw έγραψε:Καλημερα μια ερωτηση θελω να κανω χαζη μπορει να ειναι αλλα εγω θα την κανω.Μηπως για να κοιμαται ο μικρος στο κρεββατι του μονος του πρεπει να νυσταζει πιο πολυ γιατι αμα δεν νυσταζει πολυ εκνευριζεται?Κ 2 μηπως τον ενοχλει το φως .Οχι ρωταω γιατι σημερα τον εβαλα δοκιμαστικα να κοιμηθει μονος του στο κρεββατι και νυσταζε πολυ και δεν ειχα ανοιξει τα πατζουρια και δεν εκλειγε αλλα κοιμηθηκε.ΜΗπως?

Καλημερα. Απο την εμπειρια μου θα σου πω, πως οταν ενα παιδι νυσταζει πολυ του βγαινει σε υπερδιεγερση και κλαιει περισσοτερο, οσο για το φως αν δεις οτι του αρεσει με κλειστα παντζουρια τοτε αστα κλειστα!παντως με το θεμα του υπνου ειχα και εγω τεραστιο προβλημα αλλα διαβαζοντας το βιβλιο: Κοιμησου παιδι μου, το ελυσα!

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
newmum έγραψε:
theanw έγραψε:Καλημερα μια ερωτηση θελω να κανω χαζη μπορει να ειναι αλλα εγω θα την κανω.Μηπως για να κοιμαται ο μικρος στο κρεββατι του μονος του πρεπει να νυσταζει πιο πολυ γιατι αμα δεν νυσταζει πολυ εκνευριζεται?Κ 2 μηπως τον ενοχλει το φως .Οχι ρωταω γιατι σημερα τον εβαλα δοκιμαστικα να κοιμηθει μονος του στο κρεββατι και νυσταζε πολυ και δεν ειχα ανοιξει τα πατζουρια και δεν εκλειγε αλλα κοιμηθηκε.ΜΗπως?

Καλημερα. Απο την εμπειρια μου θα σου πω, πως οταν ενα παιδι νυσταζει πολυ του βγαινει σε υπερδιεγερση και κλαιει περισσοτερο, οσο για το φως αν δεις οτι του αρεσει με κλειστα παντζουρια τοτε αστα κλειστα!παντως με το θεμα του υπνου ειχα και εγω τεραστιο προβλημα αλλα διαβαζοντας το βιβλιο: Κοιμησου παιδι μου, το ελυσα!

Τι να πω μωρε ισως να ειναι και ετσι θα πειραματιστω παντως μπορει κατι να καταφερω.Οσο για το βιβλιο το εχω ακουσει οτι βοηθαει παρα πολυ και λεω να παω να το παρω.Σ ευχαριστω για την απαντηση σου

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
newmum έγραψε:
theanw έγραψε:Καλημερα μια ερωτηση θελω να κανω χαζη μπορει να ειναι αλλα εγω θα την κανω.Μηπως για να κοιμαται ο μικρος στο κρεββατι του μονος του πρεπει να νυσταζει πιο πολυ γιατι αμα δεν νυσταζει πολυ εκνευριζεται?Κ 2 μηπως τον ενοχλει το φως .Οχι ρωταω γιατι σημερα τον εβαλα δοκιμαστικα να κοιμηθει μονος του στο κρεββατι και νυσταζε πολυ και δεν ειχα ανοιξει τα πατζουρια και δεν εκλειγε αλλα κοιμηθηκε.ΜΗπως?

Καλημερα. Απο την εμπειρια μου θα σου πω, πως οταν ενα παιδι νυσταζει πολυ του βγαινει σε υπερδιεγερση και κλαιει περισσοτερο, οσο για το φως αν δεις οτι του αρεσει με κλειστα παντζουρια τοτε αστα κλειστα!παντως με το θεμα του υπνου ειχα και εγω τεραστιο προβλημα αλλα διαβαζοντας το βιβλιο: Κοιμησου παιδι μου, το ελυσα!
καλημερα κι απο μένα.κι εγω αντιμετώπιζα μεγάλο θέμα με τον ύπνο του και ακομα και τωρα.αυτο το βιβλίο το πήρα κι εγω και μου έλυσε το προβλημα αλλα δυστυχώς μονο για κανά μήνα.μετα παλι τα ίδια.πρεπει να είσαι πολυ συνεπής αν εφάρμοσεις το βιβλίο.

alex19


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κορίτσια πριν εφαρμόσετε όλα αυτά που λέει το βιβλίο πρέπει να συμβουλευθείτε κάποιον παιδοψυχολόγο για να σας εξηγήσει τις συνέπειες της μεθόδου!Επίσης πρέπει να καταλάβουμε ότι όλα τα μωράκια δεν είναι ίδια και συνεπώς δεν μπορείς να εφαρμόσεις μία μέθοδο σε όλα.

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πιστεψε με, απο τοτε που το διαβασα, κοιμαται το βραδυ 8 ωρες συνεχομενες χωρις κουνημα, στο κρεβατι της!!!!!!!και μεσα στην ημερα παλι κοιμαται μονη της στο κρεβατι της. Εγω ειχα θεμα με το ξυπνημα το βραδυ, δηλαδη ξυπναγε σχεδον καθε 1 με 2 ωρες καθε βραδυ και ηθελε αγκαλια ή κουνημα ή να θηλάσει...ωσπου ειχα φτασει στα ορια, δεν αντεχα αλλο!! Το βιβλιο μου το δανεισε μια φιλη μου. Πρεπει να εχεις μεγαλες αντοχες γιατι θα κλαψει αρκετα μεχρι να μαθει να κοιμαται, αλλα στο τελος ολα θα φτιαξουν. Εμας μας πηρε 4 ημερες και την 5η κοιμηθηκε σαν πουλακι

newmum

newmum
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
alex19 έγραψε:κορίτσια πριν εφαρμόσετε όλα αυτά που λέει το βιβλίο πρέπει να συμβουλευθείτε κάποιον παιδοψυχολόγο για να σας εξηγήσει τις συνέπειες της μεθόδου!Επίσης πρέπει να καταλάβουμε ότι όλα τα μωράκια δεν είναι ίδια και συνεπώς δεν μπορείς να εφαρμόσεις μία μέθοδο σε όλα.

Το λεει και μεσα στο βιβλιο οτι ολα τα παιδια δεν ειναι ιδια, και φυσικα πριν κανουμε το οτιδηποτε στα μωρα μαςκαλο θα ειναι να ρωταμε το γιατρο μας πρωτα! Αυτο εννοειται!, το σιγουρο ειναι πως το συγκεκριμενο βιβλιο εχει βοηθησει πολυ κοσμο

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι να πω θα το παρω και θα δουμε.ελπιζω να βοηθησει γιατι κλαει κ στην αγκαλια μου τωρα.

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω συμβουλευτικα και ειδικό και μου είπε ακριβώς τα ίδια με το βιβλίο.συγκεκριμενα μου είπε:θα τον αφήσεις να κλαίει μεχρι να λύποθυμισει.δεν παθαίνει τίποτα!πρεπει να έχεις πολυ γερό στομάχι και να μην υποκυψεις στα κλάματα.εγω δυστυχώς δεν τα πολυ κατάφερα.ηταν ο άντρας μου που δεν βοήθησε γιατι τον λυποταν.

alex19


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πιστεύω πως ο κάθε γονιός μεγαλώνει τα παιδιά του όπως μπορεί καλύτερα και με όποιο τρόπο πιστεύει πως είναι καλύτερος για το παιδάκι του. Η συζήτηση αυτή δεν βγάζει πουθενά, δεν έχει σωστό και λάθος, γιατί είναι εντελώς υποκειμενικό το πως θα μεγαλώσει μία μάνα το παιδί της. Εγώ δεν άφησα το μωρό μου να κλαίει μέσα στη νύχτα όπως με συμβούλευσαν γιατί δεν το βαστούσε η καρδιά μου. Και τώρα που είμαστε σχεδόν 6 μηνών κοιμάται λίγο καλύτερα σε σχέση με πριν 1 μήνα. Από μόνο του βρήκε τους ρυθμούς του που ποιος ξέρει? Μπορεί να τους ξαναχάσει....

alex19


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
dori σε τι ειδικεύεται ο κύριος που ρώτησες?

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
alex19 έγραψε:dori σε τι ειδικεύεται ο κύριος που ρώτησες?
παιδοψυχολογος-συμβουλευτική γονέων.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις