Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
90 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 90 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1apotelesmata amnioparakentisis Empty apotelesmata amnioparakentisis Παρ Ιουλ 20, 2012 10:17 am

eleanna86

eleanna86
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
iparxei kamia manoula pou na ekane amnioparakentisi na bgikan ta apotelesmata fisiologika kai telika na min itan;;

2apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Παρ Ιουλ 20, 2012 10:21 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δν εχω καταφερει ακομη να γινω μανουλα και δν ξερω να σου πω με σιγουρια, αλλα απ οσο γνωριζω τα αποτελεσματα που βγαινουν απο τις εξετασεις αυτες εχουν ποσοστα..π.χ. 1/ 200000 ..αυτο σημαινει οτι 1 στις 200000 θα μπορει να εχει το παιδακι!! αρα υπαρχει παντα μια πιθανοτητα στο ποσο λεει το αποτελεσμα να υπαρχει κατι!!

γιατι ομως βασανιζεις το μυαλο σου με τετοιες σκεψεις!!???? αν τα αποτελεσματα σου βγηκαν καλα, κρατα αυτο στο μυαλο σου και συνεχισε γιατι το αγχος σου το περνας στο παιδακι σου και ειναι κριμα!!

3apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Παρ Ιουλ 20, 2012 10:51 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
την άλλη εβδομάδα θα κάνω..........

4apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Παρ Ιουλ 20, 2012 11:01 am

eleanna86

eleanna86
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
i alitheia einai oti eixa para poli agxos,akomi kai twra pou eipan oti ola einai kala..tha iremisw pou tha paei...pantws euxaristw gia tin apantisi...

5apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Παρ Ιουλ 20, 2012 11:03 am

eleanna86

eleanna86
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Maryanastasia έγραψε:την άλλη εβδο
μάδα θα κάνω..........
bgikan ta apotelesmata sou xamila stin auxeniki;;;sou euxomai na pane ola kala mesa apo tin kargia mou...

6apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Παρ Ιουλ 20, 2012 12:13 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΛΑ Η 3 ΠΡΩΤΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ Κ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΝ ΑΓΧΟΝΕΣΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ

7apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Παρ Ιουλ 20, 2012 12:36 pm

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eleanna86 έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:την άλλη εβδο
μάδα θα κάνω..........
bgikan ta apotelesmata sou xamila stin auxeniki;;;sou euxomai na pane ola kala mesa apo tin kargia mou...

Η αυχενική μου ήταν πάρα πολύ καλή αλλά το μωρό έχει μονήρη ομφαλική αρτηρία και ο γιατρός πρότεινε και αμνιο.
Σε ευχαριστώ πολύ!!

8apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Παρ Ιουλ 20, 2012 12:38 pm

eleanna86

eleanna86
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
marinaki <3 <3 έγραψε:Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΛΑ Η 3 ΠΡΩΤΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ Κ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΝ ΑΓΧΟΝΕΣΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ
seuxaristw para poli na eisai kala...

9apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Παρ Ιουλ 20, 2012 12:40 pm

eleanna86

eleanna86
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Maryanastasia έγραψε:
eleanna86 έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:την άλλη εβδο
μάδα θα κάνω..........
bgikan ta apotelesmata sou xamila stin auxeniki;;;sou euxomai na pane ola kala mesa apo tin kargia mou...

Η αυχενική μου ήταν πάρα πολύ καλή αλλά το μωρό έχει μονήρη ομφαλική αρτηρία και ο γιατρός πρότεινε και αμνιο.
Σε ευχαριστώ πολύ!!
sou euxomai ola kala na pane... Wink

10apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Παρ Ιουλ 20, 2012 1:18 pm

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γλυκιά μου μην ανησυχείς αφού βγήκαν καλά τα αποτελέσματα όλα καλά είναι το ποσοστό λάθους είναι πολύ μικρό και το δίνουν και αυτό για τυπικούς κυρίως λόγους!!!Χαλάρωσε και απόλαυσε το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου!!! apotelesmata amnioparakentisis 417472 apotelesmata amnioparakentisis 417472 apotelesmata amnioparakentisis 417472

11apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Σαβ Ιουλ 21, 2012 3:48 am

ARIADNI


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα μαζι σου.ενω ολες οι εξετασεις ηταν καλες στην β επιπεδου μας βρηκαν μονηρη ομφαλικη αρτηρια.κοντεψα να τρελαθω.ο γιατρος εκει μου προτεινε να κανω αμνιοπαρακεντηση για να σιγουρευτουμε οτι ολα ειναι καλα.ο γιατρος μου ομως ηταν αρνητικος.δεν με αφησε να κανω αυτην την εξεταση.με εστειλε να κανω ενα καρδιογραφημα.βγηκε και αυτο καθαρο και μου ειπε να ηρεμησω και ολα θα πανε καλα.τωρα εχω εναν υγιεστατο παιδαρο 16 μηνων.συνηθως τα παιδακια με μονηρη ομφαλικη αρτηρια γεννιουνται υγειη.ετσι μου ειχε πει.οποτε μην αγχωνεσαι ολα καλα θα ειναι.

12apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Σαβ Ιουλ 21, 2012 3:51 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ARIADNI έγραψε:Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα μαζι σου.ενω ολες οι εξετασεις ηταν καλες στην β επιπεδου μας βρηκαν μονηρη ομφαλικη αρτηρια.κοντεψα να τρελαθω.ο γιατρος εκει μου προτεινε να κανω αμνιοπαρακεντηση για να σιγουρευτουμε οτι ολα ειναι καλα.ο γιατρος μου ομως ηταν αρνητικος.δεν με αφησε να κανω αυτην την εξεταση.με εστειλε να κανω ενα καρδιογραφημα.βγηκε και αυτο καθαρο και μου ειπε να ηρεμησω και ολα θα πανε καλα.τωρα εχω εναν υγιεστατο παιδαρο 16 μηνων.συνηθως τα παιδακια με μονηρη ομφαλικη αρτηρια γεννιουνται υγειη.ετσι μου ειχε πει.οποτε μην αγχωνεσαι ολα καλα θα ειναι.


Σε ευχαριστω πολύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!!!!!
Εμένα ο γιατρός μου λέει πως το 2012 αφού έχουμε την δυνατότητα να μάθουμε καλό είναι να κάνουμε άμνιο.
Δεν μπορείς να φαντασθείς τι έχω περάσει από το άγχοςμου
Η μονήρης πάντως όντως συνδέεται με διάφορα σύνδρομα!!!

13apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Σαβ Ιουλ 21, 2012 12:41 pm

ARIADNI


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα μου ειχαν πει οτι υπαρχει κινδυνος για συνδρομο down,για προβλημα στα νεφρα και για προβλημα στην καρδια.γι'αυτο με εστειλε για καρδιογραφημα.μου ειχε πει οτι αφου οι εξετασεις ειναι καλες το μωρο θα ειναι μια χαρα.και ετσι εγινε.απλα η αμνιο εχει ενα ποσοστο αποβολης και δεν ηθελε να το διακινδυνευσω.ειχε κιαλλες κοπελες εγκυες με το ιδιο προβλημα και ολα τα μωρακια γεννηθηκαν υγειη.σου ευχομαι να ειναι ολα καλα και να απολαυσεις το υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου.

14apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Σαβ Ιουλ 21, 2012 11:23 pm

AntoniaA.

AntoniaA.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ είχα κάνει αμνιοπαρακέντηση επειδή το ήθελα για προληπτικούς λόγους. Τα αποτελέσματα ήταν καλά και έτσι παρέμειναν. Αυτή η εξέταση δύσκολα θα βγει λάθος άρα να μην έχεις καθόλου άγχος. Δεν έχω ακούσει για καμία περίπτωση που ενώ τα αποτελέσματα ήταν καλά μετά να αλλάζουν.

15apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Κυρ Ιουλ 22, 2012 4:47 am

eleanna86

eleanna86
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
sas euxaristw poli gia oles tis apantiseis pou mou dwsate... Smile

16apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Κυρ Ιουλ 22, 2012 4:52 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ARIADNI έγραψε:Εμενα μου ειχαν πει οτι υπαρχει κινδυνος για συνδρομο down,για προβλημα στα νεφρα και για προβλημα στην καρδια.γι'αυτο με εστειλε για καρδιογραφημα.μου ειχε πει οτι αφου οι εξετασεις ειναι καλες το μωρο θα ειναι μια χαρα.και ετσι εγινε.απλα η αμνιο εχει ενα ποσοστο αποβολης και δεν ηθελε να το διακινδυνευσω.ειχε κιαλλες κοπελες εγκυες με το ιδιο προβλημα και ολα τα μωρακια γεννηθηκαν υγειη.σου ευχομαι να ειναι ολα καλα και να απολαυσεις το υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου.



ΑΧΧΧΧΧΧΧΧ τι να σου πω κοπέλα μου εμένα για νταουν δεν μου είπε αφού η αυχενική ήταν τέλεια. Για άλλα σύνδρομα μου είπε. Και από ότι διάβασα και εγω μεάλλα σύνδρομα συνδέεται η μονήρης. Εχω 1 μήνα σχεδόν τώρα που δεν ξέρω τι να κάνω. οι μισοί γιατροί λένε να κάνεις άμνιο αμα έχεις μονήρη και οι άλλοι μισοί όχι. Από το να τρελλαθώ το έχω αφήσει τώρα προσπαθώ να είμαι ήρεμη και την Παρασκευή που είναι να την κάνω το πολύ πολύ να λιποθυμήσω!!!!!!!!!!!!
Και πάλι να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

17apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Κυρ Ιουλ 22, 2012 6:09 am

ARIADNI


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μην ανησυχεις μια εξεταση ειναι και αφου αποφασισες να την κανεις μην αγχωνεσαι καθολου.ολα καλα θα πανε.λιγο προσοχη θελει μονο.μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου.θα περιμενω νεα σου!

18apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Κυρ Ιουλ 22, 2012 7:32 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ βρε κορίτσια...

γιατί μπαίνετε σε αυτή τη διαδικασία?

από προσωπική πείρα ,πιστεύω πως αν είναι να σου τύχει κάτι....αν είναι γραφτό να αντιμετωπίσεις κάτι ...θα γίνει..

τόσα παιδιά έχουν πει οι γιατροί ότι θα έχουν πρόβλημα και γεννήθηκαν τέλεια (για όσους το κράτησαν τελικά για να το δουν βέβαια) ..

και τόσες χιλιάδες άλλες περιπτώσεις που όλες οι εξετάσεις ήταν τέλειες και γεννήθηκαν παιδιά με πρόβλημα..


απλά άλλη μια μέθοδος για να μας τα παίρνουν είναι το άμνιο!!

19apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Κυρ Ιουλ 22, 2012 11:38 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μην αγχώνεσαι! αφού βγήκαν καλά τα αποτελεσματά σου γιατί βασανίζεσαι; όλα καλά θα είναι και θα έχεις ένα γερό και όμορφο μωράκι σε λίγο καιρό.

αν ο γιατρός μου έκρινε πως πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση θα έκανα, ακόμα κι αν είχα αποφασίσει οτι θα κρατήσω το παιδί ανεξαρτήτα από το αποτέλεσμα.
καταρχήν υπάρχουν υπάρχουν προβλήματα που μπορούν να διορθωθουν ακόμα και μέσα στην κοιλιά της μαμάς αν φυσικά τα ξέρεις.
δεύτερον θα ήθελα να ξέρω το όποιο πρόβλημα όσο νωρίτερα γίνεται ώστε να ενημερωθώ καλύτερα και να μπορέσω να το βοηθήσω όταν θα γεννηθέι με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.
το αποτέλεσμα της αμνιο δεν βάζει απαραίτητα μόνο το δίλημμα το κρατάω ή όχι.

20apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Κυρ Ιουλ 22, 2012 11:57 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπουμπουκιτσα τα παρουσιαζεις εντελως διαστρεβλωμενα τα πραγματα.
Με την ιδια λόγικη ουτε εξωσωματικη πρεπει να κανουμε, διοτι αν ειναι να μεινεις εγκυος θα μεινεις, κι αν δεν ειναι γραφτο σου να γινεις μανουλα, θα πρεπει να κάτσεις και να κλαις τη μοιρα σου, διοτι τι να κάνουμε, δεν το εβαλε κι αυτο η Λαχεσις στο νημα της ζωής σου. Εξάλλου, και οι εξωσωματικες ειναι τροπος να παιρνουν λεφτα. Όπως και οι υπερηχοι. Όπως και οι καισαρικες.

Μην εισαι τοσο αρνητικη, αρκετες φορες η αμνιοπαρακεντηση εχει σωσει ζωες. Μην αγνοεις τις φορες που εγινε ενδομητρια διαγνωση και αναλογη θεραπεια στο εμβρυο ή το νεογνο.

Και στην τελικη, παιζει ρολο και η ψυχολογικη προετοιμασια της μητερας και των γονιων γενικα, σε περιπτωση που υπάρχει κάτι.
Γιατι παντα θεωρεις οτι το να γνωριζεις κάτι ειναι κακο??

21apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Δευ Ιουλ 23, 2012 1:07 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπουμπουκίτσα δεν μπορώ να σου απαντήσω με βάση την λογική γιατί η ψυχολογική μου κατάσταση είναι όπως έιναι.

Δε νομίζω πως ο γιατρός μου προτεινε άμνιο για να πάρει τα λεφτά. Αν νόμιζα κάτι τέτοιο θα τον είχα αλλάξει αμέσως.

Η αλήθεια είναι πως θέλω να ξέρω αφού έχει παρουσιασθεί αυτό το θέμα με τον ομφάλιο λώρο. Τρέμω μεν, θέλω να ξέρω δε. Αρα μην τα λες έτσι βαριά γιατί σκέψου πως υπάρχουν κοπέλες εδώ που πάνε για άμνιο και νομίζω τις αγχώνεις!

22apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Δευ Ιουλ 23, 2012 1:08 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ARIADNI έγραψε:Μην ανησυχεις μια εξεταση ειναι και αφου αποφασισες να την κανεις μην αγχωνεσαι καθολου.ολα καλα θα πανε.λιγο προσοχη θελει μονο.μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου.θα περιμενω νεα σου!


Σε ευχαριστω πολύ βεβαίως θα ενημερώσω!! Καλοδεχούμενη η θετική ενέργεια!!! I love you

23apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Δευ Ιουλ 23, 2012 1:24 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτη παλι η καραμελα οτι ολα γινονται για τα λεφτα παραπαει ρε παιδια. Με αυτη τη λογικη κακως κανουμε προγεννητικο ελεγχο, κακως ολες τις εξετασεις κατα τη διαρκεια μια εγκυμοσυνης. Οτι ειναι να γινει θα γινει. Εγω παλι δεν ξερω καμμια κοπελα που να εδειχνα ολες οι εξετασεις πως ολα πανε ρολοι και τελικα εβγαλε παιδι με προβληματα. Ουτε το αντιθετο. Δηλαδη τι? Υπαρχουν κοπελες και μαλιστα πολλες που οι εξετασεις τους εδειχναν πως το παιδι ειχε προβλημα και ως δια μαγειας γεννησαν υγιεστατα μωρακια? Δεν το πιστευω αυτο! Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
Δηλαδη, τωρα πρεπει να αγχωθω και γω που οι μεχρι τωρα εξετασεις δειχνουν πως ολα πανε μια χαρα. Μπορει με αυτη τη λογικη να ειναι ολα λαθος και να μην γεννησω ενα υγιες μωρο τελικα. Θα τρελαθω ρε παιδια στο τελος!

Μαιρη, αχ αχ τι τραβαω. Μη μου αγχωνετε τη Μαιρη! Τσαμπα παλευω τοσο καιρο? Laughing

24apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Δευ Ιουλ 23, 2012 1:26 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
axaxaxaxaxaax Μαρκέλλα φεύγω από αυτό το ποστ φεύγω πάω στο δικό μας μην μου ανησυχείς!!!!!!!!!!!!!

25apotelesmata amnioparakentisis Empty Απ: apotelesmata amnioparakentisis Τρι Ιουλ 31, 2012 7:11 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πάει και η αμνιο τώρα αναμένουμε.......................

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις