Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
115 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 115 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Η καλή πεθερά Empty Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 1:51 pm

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κορίτσια!
Έχω τσαντιστεί με τον άντρα μου και την πεθερά μου... γενικά δεν έχω σοβαρά προβλήματα με την πεθερά.... με βοηθάει με το παιδί όπως και η μητέρα μου (μου το κρατάνε εναλλάξ όταν δουλεύω) και σε κάποιες μικροδιαφωνίες κάνω τα στραβά μάτια, γιατί βοηθάει πολύ.Δεν μου αρέσει να μπαίνω και στο τριπάκι "πεθερά = πρόβλημα", αλλά το θέμα μου είναι ότι η πεθερά μου προσφέρει παραπάνω από το κανονικό...
Αγαπάει πολύ τη μικρή και θέλει να κάνει τα πάντα για εκείνη, κυρίως να της ψωνίζει. Δώρα, ρούχα, pampers, γάλατα, κρέμες... Και επειδή δεν έχει τακτ μου τα λέει ως εξής: " έχεις γάλα του παιδιού ή να του πάρω;" λες και το αφηνω νηστικό! Και ξέρω ότι δεν τα λέει για να με προσβάλλει αλλά έτσι είναι ο τρόπος της.
Μόλις πάρει χαμπάρι ότι θέλω να ψωνίσω κάτι για τη μικρή, πάει και το παίρνει πριν από μένα! Κι αν το αγοράσω εγώ, κάποιες φορές μου δίνει τα λεφτά με το ζόρι!!!!
Έτσι και παραπονεθώ θα βγω αχάριστη!
Μα θέλω να έχω τη χαρά να αγοράζω εγώ πράγματα για το παιδί μου, να τα διαλέγω εγω.... κι ας μην είμαστε πλούσιοι, ένα παιδί μπορούμε να το ζήσουμε...
Το πρόβλημα είναι ότι δεν με υποστηρίζει ο άντρας μου σε αυτό γιατί απλά βολεύεται... Μου λέει "κακό είναι που προσφέρει; μην την στενοχωρήσουμε..."
Μα εγώ να στενοχωριέμαι μόνο; στην τελική, προσβάλλομαι κιόλας....

2Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 1:54 pm

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαμά2011 έγραψε:Γεια σας κορίτσια!
Έχω τσαντιστεί με τον άντρα μου και την πεθερά μου... γενικά δεν έχω σοβαρά προβλήματα με την πεθερά.... με βοηθάει με το παιδί όπως και η μητέρα μου (μου το κρατάνε εναλλάξ όταν δουλεύω) και σε κάποιες μικροδιαφωνίες κάνω τα στραβά μάτια, γιατί βοηθάει πολύ.Δεν μου αρέσει να μπαίνω και στο τριπάκι "πεθερά = πρόβλημα", αλλά το θέμα μου είναι ότι η πεθερά μου προσφέρει παραπάνω από το κανονικό...
Αγαπάει πολύ τη μικρή και θέλει να κάνει τα πάντα για εκείνη, κυρίως να της ψωνίζει. Δώρα, ρούχα, pampers, γάλατα, κρέμες... Και επειδή δεν έχει τακτ μου τα λέει ως εξής: " έχεις γάλα του παιδιού ή να του πάρω;" λες και το αφηνω νηστικό! Και ξέρω ότι δεν τα λέει για να με προσβάλλει αλλά έτσι είναι ο τρόπος της.
Μόλις πάρει χαμπάρι ότι θέλω να ψωνίσω κάτι για τη μικρή, πάει και το παίρνει πριν από μένα! Κι αν το αγοράσω εγώ, κάποιες φορές μου δίνει τα λεφτά με το ζόρι!!!!
Έτσι και παραπονεθώ θα βγω αχάριστη!
Μα θέλω να έχω τη χαρά να αγοράζω εγώ πράγματα για το παιδί μου, να τα διαλέγω εγω.... κι ας μην είμαστε πλούσιοι, ένα παιδί μπορούμε να το ζήσουμε...
Το πρόβλημα είναι ότι δεν με υποστηρίζει ο άντρας μου σε αυτό γιατί απλά βολεύεται... Μου λέει "κακό είναι που προσφέρει; μην την στενοχωρήσουμε..."
Μα εγώ να στενοχωριέμαι μόνο; στην τελική, προσβάλλομαι κιόλας....

χωρίς να αντιμετωπίζω τέτοιου είδους πρόβλημα καταλαβαίνω τι εννοείς ... απλά είναι εδω που θέλεις την στήριξη του άντρα σου γιατί μόνο αυτός μπορεί να το χειριστή, αν πεις κάτι εσυ θα παρεξηγηθείς δύστηχώς έτσι έχουν τα πράγματα και είμαι σίγουρι ότι το γνωρίζεις!!!!

3Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 1:57 pm

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!


χωρίς να αντιμετωπίζω τέτοιου είδους πρόβλημα καταλαβαίνω τι εννοείς ... απλά είναι εδω που θέλεις την στήριξη του άντρα σου γιατί μόνο αυτός μπορεί να το χειριστή, αν πεις κάτι εσυ θα παρεξηγηθείς δύστηχώς έτσι έχουν τα πράγματα και είμαι σίγουρι ότι το γνωρίζεις!!!![/quote]

Αμ αυτό είναι... ότι δε με στηρίζει σε αυτό... δυστυχώς τον έχει κακομάθει κι εκείνον να τα περιμένει όλα από εκείνη....

4Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 2:05 pm

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαμά2011 έγραψε:

χωρίς να αντιμετωπίζω τέτοιου είδους πρόβλημα καταλαβαίνω τι εννοείς ... απλά είναι εδω που θέλεις την στήριξη του άντρα σου γιατί μόνο αυτός μπορεί να το χειριστή, αν πεις κάτι εσυ θα παρεξηγηθείς δύστηχώς έτσι έχουν τα πράγματα και είμαι σίγουρι ότι το γνωρίζεις!!!!

Αμ αυτό είναι... ότι δε με στηρίζει σε αυτό... δυστυχώς τον έχει κακομάθει κι εκείνον να τα περιμένει όλα από εκείνη....[/quote]

τοτε απο εδω αρχίζει το πρόβλημα καλή μου!!!

5Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 2:09 pm

kefi

kefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
χμμμμ καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Αν έκανες μια άλλου είδους συμφωνία με την πεθερά σου; Δηλ. να της εξηγούσες ότι εκτιμάς την όλη προσφορά και την καλή διάθεση, αλλά θα ήθελες να κάνεις εσύ αυτά τα πράγματα για το παιδί. Αφού όμως θέλει τόσο πολύ να προσφέρει στο παιδί, ίσως θα ήταν μια καλή ιδέα να του ανοίξει έναν λογαριασμό στην τράπεζα και αυτά που θα σου έδινε για τα ρούχα ή για τις πάνες και τα γάλατα, να τα βάζει στο λογαριασμό. Έτσι, το παιδί όταν μεγαλώσει, θα βρει ένα ποσό που θα ξέρει ότι είναι από τη γιαγιά του για να κάνει ένα ξεκίνημα. Έτσι και αυτήν θα ένιωθε ότι προσφέρει και εσύ θα μπορούσες να κάνεις πράγματα για το παιδί σου χωρίς να νιώθεις αυτήν την πίεση από μέρους της.
Δεν ξέρω, μια ιδέα είπα


και φυσικά, σίγουρα είναι πρόβλημα το ότι ο άντρας σου έχει μάθει να περιμένει από τη μάνα του

6Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 2:52 pm

giouli73

giouli73
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kefi έγραψε:χμμμμ καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Αν έκανες μια άλλου είδους συμφωνία με την πεθερά σου; Δηλ. να της εξηγούσες ότι εκτιμάς την όλη προσφορά και την καλή διάθεση, αλλά θα ήθελες να κάνεις εσύ αυτά τα πράγματα για το παιδί. Αφού όμως θέλει τόσο πολύ να προσφέρει στο παιδί, ίσως θα ήταν μια καλή ιδέα να του ανοίξει έναν λογαριασμό στην τράπεζα και αυτά που θα σου έδινε για τα ρούχα ή για τις πάνες και τα γάλατα, να τα βάζει στο λογαριασμό. Έτσι, το παιδί όταν μεγαλώσει, θα βρει ένα ποσό που θα ξέρει ότι είναι από τη γιαγιά του για να κάνει ένα ξεκίνημα. Έτσι και αυτήν θα ένιωθε ότι προσφέρει και εσύ θα μπορούσες να κάνεις πράγματα για το παιδί σου χωρίς να νιώθεις αυτήν την πίεση από μέρους της.
Δεν ξέρω, μια ιδέα είπα


και φυσικά, σίγουρα είναι πρόβλημα το ότι ο άντρας σου έχει μάθει να περιμένει από τη μάνα του

Πολύ καλή η ιδέα σου. Επειδή όμως η γιαγιά δύσκολο να το κάνει κάντο εσύ. Άστην να του ψωνίζει να παίρνει και την χαρά και τα λεφτά που θα έδινες για τα ψώνια άνοιξε λογαριασμό. Επίσης χωρίς παρεξήγηση νομίζω ότι μερικές φορές είμαστε λίγο υπερβολικές δεν ξέρουμε τι θέλουμε πραγματικά. Βάζω και τον εαυτό μου μέσα. Αν ήταν καμιά αδιάφορη γιαγιά θα λέγαμε ούτε το παιδί βλέπει, δεν του έχει φέρει ένα γάλα κλπ.... γκρίνιες. Τώρα που βοηθάει με το παιδί και ψωνίζει πάλι κάτι λέμε. Η ερώτηση έχεις γάλα δε σημαίνει ότι το αφήνεις νηστικό. Μπορεί να θεωρείται χαζή ερώτηση, αλλά κάνουμε άπειρες χαζές ερωτήσεις καθημερινά. Απόλαυσε το που το παιδί έχει 2 καλές γιαγιάδες που το προσέχουν. Τώρα να του πάρουν και 1-2 πράγματα παραπάνω δεν κακομαθαίνουν. Εγώ θυμάμαι μόνο τους 2 παπούδες. Ειδικά τον έναν τον είχαμε από πάνω. Ποδήλατο μας είχε πάρει, κάθε μέρα κάτι μας έδινε. Τι σημαίνει ότι κακομάθαμε? Αντιθέτως μάλιστα. Μην χαλάς τον εαυτό σου για τέτοια πράγματα. Οι απαντήσεις του άντρα σου για το συγκεκριμένο θέμα λογικές μου ακούγονται. Κι εμένα αν έκανε το ίδιο η μητέρα μου και μου έλεγε ο άντρας μου ότι συνέχεια ψωνίζει κλπ. Το ίδιο θα απαντούσα.

7Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 8:27 pm

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω με την γιουλη.-γιουλη τι κανεις?-
χαλαρωσε και απολαυσε το.... Very Happy

8Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 10:47 pm

astroneraidoula

astroneraidoula
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ax! O γιος μου είναι 9 ετών και η κόρη μου 6. Τα πεθερικά μου τους πήραν 2 φορμάκια όταν γεννήθηκαν, 1 παιχνίδι κάποια Χριστούγεννα πριν 2-3 χρόνια, τους έχουν δώσει και 2-3 φορές χαρτζιλίκι. Αυτά! Ούτε όταν τα βαπτίσαμε, ούτε σε γενέθλια, ούτε στη γιορτή τους, ούτε κάθε Χριστούγεννα. Η δικαιολογία είναι πως δεν μπορούν να πάνε για ψώνια. Αυτό αληθεύει για κάποιους λόγους, αλλά μαζί τους μένει και ο κουνιάδος μου που είναι 35 χρονών μουλάρι και δεν έχει πάρει για τα ανήψια του, ΠΟΤΕ - ΤΙΠΟΤΑ !!!! Παράτησε τη δουλειά του πριν 8 χρόνια με μια ανόητη δικαιολογία και από τότε τρέφεται με τη σύνταξη του πεθερού μου. Αν είναι δυνατό, 35 χρονών άντρας και ζητάει λεφτά από τον πατέρα του να πάρει τσιγάρα. Γκρρρρ. Μη στεναχωριέσαι λοιπόν από ...... τον υπερβάλοντα ζήλο της πεθεράς σου! Υπάρχουν και χειρότερα!!!!

Με καλή διάθεση, Μαρία

9Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 11:36 pm

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγώ πάντως μια υπερβολή διακρίνω. Γιατί δεν ευχαριστιέσαι το γεγονός ότι αγαπάει το παιδί. και το φροντίζει?Θέλει να προσφέρει όσο μπορεί. Οι γιαγιάδες τρελαίνονται με τα εγγόνια. Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να κάνεις αυτό που είπε μια κοπέλα πάνω, να ανοίξεις ένα λογαριασμό και να βάλεις όσα λεφτά εξοικονομείς από τη βοήθεια.

10Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 11:36 pm

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kefi έγραψε:χμμμμ καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Αν έκανες μια άλλου είδους συμφωνία με την πεθερά σου; Δηλ. να της εξηγούσες ότι εκτιμάς την όλη προσφορά και την καλή διάθεση, αλλά θα ήθελες να κάνεις εσύ αυτά τα πράγματα για το παιδί. Αφού όμως θέλει τόσο πολύ να προσφέρει στο παιδί, ίσως θα ήταν μια καλή ιδέα να του ανοίξει έναν λογαριασμό στην τράπεζα και αυτά που θα σου έδινε για τα ρούχα ή για τις πάνες και τα γάλατα, να τα βάζει στο λογαριασμό. Έτσι, το παιδί όταν μεγαλώσει, θα βρει ένα ποσό που θα ξέρει ότι είναι από τη γιαγιά του για να κάνει ένα ξεκίνημα. Έτσι και αυτήν θα ένιωθε ότι προσφέρει και εσύ θα μπορούσες να κάνεις πράγματα για το παιδί σου χωρίς να νιώθεις αυτήν την πίεση από μέρους της.
Δεν ξέρω, μια ιδέα είπα


και φυσικά, σίγουρα είναι πρόβλημα το ότι ο άντρας σου έχει μάθει να περιμένει από τη μάνα του

κοιτα εγω πιστευω χωρίς να γνωρίζω την πεθερά σου ότι αν της πεις οτιδηποτε θα φανείς εσύ η κακιά της υπόθεσης γιαυτο ειπα ότι ειναι δουλειά του άντρα σου!! απο την μια συμφωνο με της κοπέλες που λενε απόλαυσέ το αλλα ταυτόχρονα διαφονώ κιόλας γιατι και εγω θα εκνευρίζόμουν!! άρα εγω πιστέυω μην πεις τίποτα και όσο για ρουχάκια που θέλεις εσύ να ψωνίζεις για το παιδάκι σου αφησέ την να φέρνει και αν δεν σου αρέσουν γιατι δεν τα αλλάζεις??? και εμένα η πεθερά μου φέρνει ρουχαλάκια και τα άλλαξα μην σου πω της περισσότερες φορές γιατι δεν μου άρεσαν εμένα άρα πως θα τα φοράω στο παιδί μου αφούς δεν μου άρεσαν??? και ή μάνα μου ψωνίζει του κόσμου τα πράγματα αλλα η διαφορά είναι ότι ξέρει το γούστο μου ... όσο ναναι άλλο η μάνα σου!!!
εγω πιστεύω μην δημιουργήσεις θέμα και δοκίμασε να της πείς κάποια φορά αν έιναι οκ να το αλλάξεις ή ακόμα πες της ξέρεις το παιδι έχει πολλά ρουχάκια και είναι κρίμα να του πάρουμε άλλα ιδικά όταν δεν θα προλάβει να τα χαρει απλα τουλάχιστο να καταλάβει ότι κουμάντο κάνεις εσυ στο δικό σου παιδί. Αλλα είναι σημαντικό να μην παρεξηγηθείτε γιατι τότε θα άρχισουν άλλου είδους προβλήματα!! καλη συνέχεια!

11Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 11:46 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:Κι εγώ πάντως μια υπερβολή διακρίνω. Γιατί δεν ευχαριστιέσαι το γεγονός ότι αγαπάει το παιδί. και το φροντίζει?Θέλει να προσφέρει όσο μπορεί. Οι γιαγιάδες τρελαίνονται με τα εγγόνια. Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να κάνεις αυτό που είπε μια κοπέλα πάνω, να ανοίξεις ένα λογαριασμό και να βάλεις όσα λεφτά εξοικονομείς από τη βοήθεια.


συμφωνώ!
για ρώτα και καμιά άλλη που η πεθερά της είναι διακοσμητικό στοιχείο. και μάλιστα κίτς διακοσμητικό Smile
υπάρχουν κοπέλες που δεν έχουν την παραμικρή βοήθεια από την πεθερά τους, τους δημιουργούν προβλήματα και όχι μόνο δεν δίνουν χρήματα αλλα βάζουν χέρι και στα λεφτά των παιδιών τους.
χαλάρωσε κι απολαυσέ το!

12Η καλή πεθερά Empty http://forum.eimaimama.gr/t13433-topic Πεμ Ιουλ 26, 2012 11:48 pm

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ...
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ...
ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Κ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΗΣ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΟΛΕΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΘΕΡΑ...ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΗΤΑΝ ΑΝΕΡΓΟΣ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ Κ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ, ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΡΕΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΤΕ ΓΑΛΑ Κ ΨΩΜΙ?Η ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΑ ΜΗΔΕΝΙΚΟ....
ΟΣΟ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΨΩΝΙΖΕΙΣ Κ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΕΣΥ ΔΩΡΑΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ, ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ...ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΙΣ ΡΟΥΧΑΚΙΑ? ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΝΕ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΣΟΥ Κ ΜΗΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Κ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ ΠΕΣ ΟΤΙ ΣΑΣ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΔΩΡΟ. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΑΝΑΦΟΡΑ.
Κ ΜΗΝ ΣΚΑΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

13Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 11:50 pm

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
νε βρε κορίτσια αλλα δεν σημαίνει ότι πρέπει να ήμαστε των άκρών δηλ ήτε αδιάφορή ήτε εντελώς το αντίθετό στην ζωή πρέπει να υπάρχει ένα balance για να λειτουργούν όλα ομαλά!
αρα δεν συγκρίνουμε άν κάποια έχει αδιαφορη πεθερά και η άλλη μια που τα κάνει όλα γιατι στο αν το σκεφτείτε και τα ΔΥΟ ενοχλούν στην τελική!!! όλα με μέτρο δεν πρέπει να μπαίνει κάνεις στα χωράφια μας!!
Ετσι πιστεύω!

14Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 11:52 pm

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γιατι τρελλενεσαι!!!!ασε τη γυναικα να το απολαυσει!!!!οτι θελεις μπορεις να το αγοραζεις του παιδιου σου δεν χρειαζεται να στερησε αυτη τη χαρα!!!!!
υπαρχουν αλλα κοριτσια που θα "παρακαλουσαν" να ειναι στη θεση σου!!!

15Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 11:54 pm

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
katerina780 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ...
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ...
ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Κ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΗΣ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΟΛΕΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΘΕΡΑ...ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΗΤΑΝ ΑΝΕΡΓΟΣ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ Κ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ, ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΡΕΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΤΕ ΓΑΛΑ Κ ΨΩΜΙ?Η ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΑ ΜΗΔΕΝΙΚΟ....
ΟΣΟ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΨΩΝΙΖΕΙΣ Κ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΕΣΥ ΔΩΡΑΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ, ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ...ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΙΣ ΡΟΥΧΑΚΙΑ? ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΝΕ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΣΟΥ Κ ΜΗΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Κ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ ΠΕΣ ΟΤΙ ΣΑΣ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΔΩΡΟ. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΑΝΑΦΟΡΑ.
Κ ΜΗΝ ΣΚΑΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

ναι αλλα θεωρέιται σωστό να κρύβεται για κάτι που αγόρασε στο παιδί της???
γιατι να πει οτι της τα κάνανε δώρο???
Καλή προέρεση της πεθεράς να είναι ανοιχτοχερα αλλα οχι σε σημείο να ενοχλούμαστε κιολας!!!

16Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Πεμ Ιουλ 26, 2012 11:59 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
A.A έγραψε:νε βρε κορίτσια αλλα δεν σημαίνει ότι πρέπει να ήμαστε των άκρών δηλ ήτε αδιάφορή ήτε εντελώς το αντίθετό στην ζωή πρέπει να υπάρχει ένα balance για να λειτουργούν όλα ομαλά!
αρα δεν συγκρίνουμε άν κάποια έχει αδιαφορη πεθερά και η άλλη μια που τα κάνει όλα γιατι στο αν το σκεφτείτε και τα ΔΥΟ ενοχλούν στην τελική!!! όλα με μέτρο δεν πρέπει να μπαίνει κάνεις στα χωράφια μας!!
Ετσι πιστεύω!



σίγουρα το καλύτερο για μένα θα ήταν να λειτουργούν οι άλλοι όπως θέλω εγώ. να μην με ενοχλούν, να είναι διαθέσιμοι όποτε θέλω εγώ και να μην έχουν άποψη. Smile αστειεύομαι φυσικά

για να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι ενοχλητικό να έχεις μια πεθερά που σου κρατάει το παιδί, είναι καλή μαζί σου και αγοράζει ότι χρειάζεται το παιδί. αφού όμως η κοπέλα που άνοιξε το θέμα ενοχλείτε από αυτή τη συμπεριφορά οφείλω να της πω πως υπάρχουν πολύ χειρότερα και να προσπαθήσει να δει τα θετικά του πράγματος. να μην πω τη γνώμη μου;

17Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Παρ Ιουλ 27, 2012 12:02 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
A.A έγραψε:
katerina780 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ...
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ...
ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Κ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΗΣ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΟΛΕΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΘΕΡΑ...ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΗΤΑΝ ΑΝΕΡΓΟΣ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ Κ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ, ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΡΕΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΤΕ ΓΑΛΑ Κ ΨΩΜΙ?Η ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΑ ΜΗΔΕΝΙΚΟ....
ΟΣΟ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΨΩΝΙΖΕΙΣ Κ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΕΣΥ ΔΩΡΑΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ, ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ...ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΙΣ ΡΟΥΧΑΚΙΑ? ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΝΕ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΣΟΥ Κ ΜΗΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Κ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ ΠΕΣ ΟΤΙ ΣΑΣ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΔΩΡΟ. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΑΝΑΦΟΡΑ.
Κ ΜΗΝ ΣΚΑΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

ναι αλλα θεωρέιται σωστό να κρύβεται για κάτι που αγόρασε στο παιδί της???
γιατι να πει οτι της τα κάνανε δώρο???
Καλή προέρεση της πεθεράς να είναι ανοιχτοχερα αλλα οχι σε σημείο να ενοχλούμαστε κιολας!!!

συμφωνώ ότι δεν είναι σωστό να κρυβόμαστε, αλλά έτσι όπως το περιγράφει η κοπέλα δεν μου φαίνεται ενοχλητικό. Κι εμένα η πεθερά μου ψωνίζει στη μικρή και της πλέκει και ό,τι έχει ευχαρίστηση της κάνει και δε με ενοχλεί καθόλου, Ίσα - ίσα μ' αρέσει που αγαπάει τόσο τη μικρή και που χαίρεται με την προσφορά της. Νομίζω ότι κάποιες φορές είμαστε άδικες με τις πεθερές.

18Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Παρ Ιουλ 27, 2012 12:02 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και μενα η μαμα μου τα ιδια κανει .τις το εχω πει χιλιες φορες αλλα αυτη εκειιιι το δικο της Very Happy Very Happy Very Happy Εγω ψωνιζω κανονικα στο παιδι και εχω ετσι παντα καβαντζα και επειδη ειναι και μαμα μου την κωλοχεριαζω καμια φορα να κραταει και κανα λεφτο να μην τα σκορπαει ετσι ,Της εχω πει αποειρες φορες οτι το εκτιμαω αλλα οτι προτιμω να της λεω εγω τι θελω οποτε θελω .Το εχει μετριασει κατα πολυ πλεον και ειμαστε και οι δυο οκ.

Αν την ευχαριστει αστην ,το κανει απο την καρδια της .σπανιο πραγμα αυτο σε πεθερα .Ψωνισε του παιχνιδακια,ρουχαλακια,βαλτα σε λογαριασμο.Ολα καλα μην στεναχωριεσαι αδικα.

19Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Παρ Ιουλ 27, 2012 12:04 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Επίσης, η στάση του άντρα επίσης μου φαίνεται φυσιολογική. Εγώ, αν μου έλεγε ο άντρας μου πες στη μαμά σου να μην ψωνίζει τόσο στη μικρή κλπ, θα θύμωνα. Θα ένιωθα ότι προσβάλει τη μαμά μου. Και πάντα μιλάμε για φυσιολογικά πράγματα.

20Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Παρ Ιουλ 27, 2012 12:10 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
A.A έγραψε:
katerina780 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ...
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ...
ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Κ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΗΣ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΟΛΕΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΘΕΡΑ...ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΗΤΑΝ ΑΝΕΡΓΟΣ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ Κ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ, ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΡΕΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΤΕ ΓΑΛΑ Κ ΨΩΜΙ?Η ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΑ ΜΗΔΕΝΙΚΟ....
ΟΣΟ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΨΩΝΙΖΕΙΣ Κ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΕΣΥ ΔΩΡΑΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ, ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ...ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΙΣ ΡΟΥΧΑΚΙΑ? ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΝΕ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΣΟΥ Κ ΜΗΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Κ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ ΠΕΣ ΟΤΙ ΣΑΣ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΔΩΡΟ. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΑΝΑΦΟΡΑ.
Κ ΜΗΝ ΣΚΑΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

ναι αλλα θεωρέιται σωστό να κρύβεται για κάτι που αγόρασε στο παιδί της???
γιατι να πει οτι της τα κάνανε δώρο???
Καλή προέρεση της πεθεράς να είναι ανοιχτοχερα αλλα οχι σε σημείο να ενοχλούμαστε κιολας!!!
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΜΑΜΑΔΕΣ Κ ΠΕΘΕΡΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΨΩΝΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ...

21Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Παρ Ιουλ 27, 2012 12:21 am

A.A

A.A
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
katerina780 έγραψε:
A.A έγραψε:
katerina780 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ...
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ...
ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Κ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΤΗΣ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΟΛΕΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΘΕΡΑ...ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΗΤΑΝ ΑΝΕΡΓΟΣ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ Κ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ, ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΡΕΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΤΕ ΓΑΛΑ Κ ΨΩΜΙ?Η ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΑ ΜΗΔΕΝΙΚΟ....
ΟΣΟ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΨΩΝΙΖΕΙΣ Κ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΕΣΥ ΔΩΡΑΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ, ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ...ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΙΣ ΡΟΥΧΑΚΙΑ? ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΝΕ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΣΟΥ Κ ΜΗΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Κ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ ΠΕΣ ΟΤΙ ΣΑΣ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΔΩΡΟ. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΑΝΑΦΟΡΑ.
Κ ΜΗΝ ΣΚΑΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

ναι αλλα θεωρέιται σωστό να κρύβεται για κάτι που αγόρασε στο παιδί της???
γιατι να πει οτι της τα κάνανε δώρο???
Καλή προέρεση της πεθεράς να είναι ανοιχτοχερα αλλα οχι σε σημείο να ενοχλούμαστε κιολας!!!
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΜΑΜΑΔΕΣ Κ ΠΕΘΕΡΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΨΩΝΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ...

σωστός!!

22Η καλή πεθερά Empty Απ: Η καλή πεθερά Παρ Ιουλ 27, 2012 12:26 am

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, γιατί με βοήθησαν να δω τα πράγματα από άλλη οπτική...
Το φοβήθηκα ότι κάποιες κοπέλες από εδώ θα με χαρακτήριζαν αχάριστη, ειδικά όταν έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ προβλήματα με τις πεθερές τους, απλά είμαι μάλλον κάπως εύθικτη περισσότερο από, ότι πρέπει.
Ευχαριστώ και για την ιδέα του λογαριασμού - όχι να τον ανοίξει εκείνη, αλλά εγώ με τα χρήματα που ούτως ή άλλως εξοικονομώ αυτές τις δύσκολες εποχές.... Ευχαριστώ και πάλι!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις