Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
22 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 22 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 41]

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοριτσακια μου!!!! τι κανετε??? ειστε ολες καλα???....εγω χαθηκα γιατι ειχα προβλημα με το lap top....αλλα τωρα ολα ενταξει!!! :pillowfight.....

ζωουλα πολυ χαιρομαι για τα αποτελεσματα σου!!! μπραβο κοριτσακι μου!!
αθανασια μου....τι γλυκεια φατσουλα η κορουλα σου!!!!! να την χαιρεσαι!!!!!!!! οσο για την διατροφη....υπομονη...σε νοιωθω........μηνες τωρα......τρωω απλα για να φαω....πολυ σπανια μου αρεσει κατι απο αυτα που μου επιτρεπεται να φαω...αστα......αλλα αφου ειναι για καλο σκοπο......θα κανουμε υπομονη!!!

εγω ειμαι μια χαρα.....ξαπλα βεβαια αλλα ησυχα.....!! τα βραδια δεν κοιμαμαι καθολου....μια το πιπιpoom....μια που δεν σταματαει η μπουμπου λεπτο να κλωτσαει κ να κουνιεται....καααααθε βραδυ...εχουμε ολονυχτια!!! γενοκοτερα οοοολη μερα κουνιεται πααααρα πολυ!!!! ζωηρουλα θα μου βγει!!!! ευχομαι ολες σας να ειστε μια χαρα!!!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
barbie απο τωρα να μπαινεις πιο συχνα να μας λες τα νεα σου!μπραβο ζωουλα για τα καλα νεα!!αθανασια απαραδεκτη η πεθερα πρεπει να της τα χωσεις γερα Twisted Evil εγω ζεσταινομαι κοριτσια!!!!!!!!!οσο για το σεξ που λεγατε πριν, εμεις εδω και εναμιση μηνα απεχουμε μεχρι και να γεννησω και δεν μπορω!!!!!!!πριν την εγκυμοσυνη δεν ειχα αυτες τις επιθυμιες τοσο εντονα τωρα με εχουν πιασει Embarassed

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμας μετα την περιδεση...μας το εκοψε μαχαιρι....μηνες δλδ τωρα....δυσκολο...αλλα την παλευουμε...τι να κανουμε....
καλησπερα κοριτσακι!!!!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και μας μετα την περιδεση.σηκωνεσαι καθολου τωρα βαρβαρα?

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμάς ο γιατρός μου δεν μας το έχει απαγορεύσει απλα μας έχει πει να παίρνουμε προφυλάξεις για να μην παει κανένα μικρόβιο στο μωρο αλλα εγω φοβάμαι πολυ κ δεν θέλω να κάνουμε τίποτα κ ευτυχώς κ ο καλός μου το ίδιο γιατι έχω περάσει αρκετά κ δεν θελουμε να παθω τίποτα άλλο ...

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η μητροτητα απαιτει θυσιες απ οτι εχω καταλαβει πριν καν βγουν τα μωρα! κι αναρωτιεμαι.....1)θα μπορεσουμε να ξανακανουμε σεξ;;;2)η κοιλια θα γυρισει στη θεση της;;;3)το στηθος;;;4)θα ξεκουραζομαστε ποτε;;;; εχω κι αλλες αποριες αλλα ας τις αφησω τωρα στην ακρη!!!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπου έγραψε:η μητροτητα απαιτει θυσιες απ οτι εχω καταλαβει πριν καν βγουν τα μωρα! κι αναρωτιεμαι.....1)θα μπορεσουμε να ξανακανουμε σεξ;;;2)η κοιλια θα γυρισει στη θεση της;;;3)το στηθος;;;4)θα ξεκουραζομαστε ποτε;;;; εχω κι αλλες αποριες αλλα ας τις αφησω τωρα στην ακρη!!!

και γω εχω τετοιες αποριες και αναρωτιεμαι..

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μονο η Αθανασια μπορει σ αυτο το ποστ να μας τις λυσει κι οποια αλλη εχει ηδη παιδακια!!! αλλα και παλι σε λιγο καιρο θα λυθουν ολων μας οι αποριες στην πραξη!!!!

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
που εισαι αθανασια εχουμε αποριες?ειδα τωρα την κορη σου ειναι μια κουκλα να την χαιρεσαι!με το καλο και ο μπεμπη σου!βαρεθηκα ρε κοριτσια ολο σπιτι ειμαι..

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
υπομονη βρε κοριτσακι μου!!!! υπομονη!! θες να μπεις στο τσατ να τα πουμε;

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τώρα μπήκα κι εγώ κορίτσια μου! Χαίρομαι για τα ευχάριστα Ζωούλα! Αθανασία η κορούλα σου είναι μια γλύκα απίστευτη! Τουλάχιστον τα έδωσε! Σκέψου να τα είχε πετάξει... Αναστασία διάβασα τα προηγούμενά σου ποστ και είναι σαν να είσαι μέσα στο μυαλό μου! Καλά εννοείται πωε κι εγώ αγελαδίτσα έχω γίνει και οι θηλές δεν το συζητώ! Από σεξ ούτε καν! Δε με αφορά καν το θέμα! Τίποτα! Αντικούκου! Απορώ... Θα ξαναθελήσω κάποτε???

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπου έγραψε:η μητροτητα απαιτει θυσιες απ οτι εχω καταλαβει πριν καν βγουν τα μωρα! κι αναρωτιεμαι.....1)θα μπορεσουμε να ξανακανουμε σεξ;;;2)η κοιλια θα γυρισει στη θεση της;;;3)το στηθος;;;4)θα ξεκουραζομαστε ποτε;;;; εχω κι αλλες αποριες αλλα ας τις αφησω τωρα στην ακρη!!!

Όντως η μητρότητα απαιτεί πολλές θυσίες αλλά πιστεύω πως θα τα καταφέρουμε όπως κ όλες οι γυναίκες που γίνονται μητέρες...Για την κοιλιά κ το στήθος πιστεύω ότι θα αργήσουν λίγο αλλά θα επανέλθουν πάλι αν προσέξουμε λίγο, όσο για το αν ξεκουραζόμαστε καθόλου πιστεύω ότι όσο κουρασμένες κ να νιώθουμε μόνο που θα παίρνουμε αγκαλιά τα μωράκια μας θα τα ξεχνάμε όλα και κούραση κ προβλήματα κ τα πάντα!!!  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 26 337404  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 26 337404  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 26 337404  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 26 337404  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 26 337404

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ετσι θα ναι μαλλον!! ολες οι μανουλες ετσι λενε!!! οτι και με 2 ωρες υπνο νιωθεις χορτατη οταν βλεπεις το φατσουλινι σου!!! ωχ αντε ανυπομονωωωωωωωωωω!!! 111 μερες ακομηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!! πφφφφ!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμένα 78 μου έμειναν!!!Σαν το φαντάρο τις μετράμε κ εμείς χαχαχαχα!!!!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι γινεται κοριτσια μου;Ειχε γενεθλεια η κολλητουλα/κουμπαρα μου και πηγαμε εκει.Αχχ εβλεπα να πινουν και ζηλευαααα.Ποτα,τσιγαρα αχχχ θελω κι εγω.Τελος παντων καλα ηταν και σημερα βγηκα λιγο εξω και ξεσκασα

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γειααααααααα!! κι εμεις ημασταν εξω οικογενειακως! ειχαμε καιρο να βγουμε οι 4 μας οπως τοτε που ημασταν παιδια με την αδερφη μου!!! για φαγητο!!! πφ κι ειχα προγραμματισει σημερα να φαω δημητριακα με γιαουρτι!!! ευη μου υπομονη ραντεβου παραμονη πρωτοχρονιας για τεκιλες και πουρα!! χαχαχαχαχαχα! και μετα η καθεμια σπιτι της για αχαλινωτο σεξ!!! χαχαχαχαχααχα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπου έγραψε:γειααααααααα!! κι εμεις ημασταν εξω οικογενειακως! ειχαμε καιρο να βγουμε οι 4 μας οπως τοτε που ημασταν παιδια με την αδερφη μου!!! για φαγητο!!! πφ κι ειχα προγραμματισει σημερα να φαω δημητριακα με γιαουρτι!!! ευη μου υπομονη ραντεβου παραμονη πρωτοχρονιας για τεκιλες και πουρα!! χαχαχαχαχαχα! και μετα η καθεμια σπιτι της για αχαλινωτο σεξ!!! χαχαχαχαχααχα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Χαχαχαχαχαχα αφοτ εκλεισε ειμαι ενταξει...αντε ελα τσατ να τα πουμε αμα δεν νυσταζεις

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!
και το βυζι θα επανελθει -αρκει να μην βαλετε θηλαστρο, εμενα με χαλασε απιστευτα και μου εκοψε την παραγωγη-, οσες κανετε καισαρικη καλο θα ηταν να βαλετε ζωνη ή κορσε-δεν εβαλα και τραβηχτηκα λιγο παραπανω-, και το κορμι θα επανελθει αρκει να προσεξετε-μετα τον θηλασμο, οσες το καταφερουμε-.
θα κοιμηθειτε πολλες ωρες οσες πρωτοτοκες-κολπακι ειναι να κοιμαστε οταν κοιμαται και το μωρο-,
ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΙΖΑ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΑΘΟΡΥΒΟ.ΟΣΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΞΗΛΩΣΤΕ ΤΟ ΚΟΥΔΟΥΝΙ....
ειχα φαειτρελη φρικη με τα τηλ και τις αναπαντεχες επισκεψεις. πειτε-για να αποφυγετε ιωσεις, μικροβια και ενοχλησεις οτι 40 μερες δεν δεχεστε επισκεψεις.εχει μια ολοκληρη ζωη μπροστα το μωρο να το δουνε οοοοολοι. και επειδη γενναμε καταχειμωνο, αποφυγετε-γινετε σκυλες σε αυτο μην μασατε- τις επισκεψεις μεχρι τον απριλιο. μου ειχε κολλησει ιωση η ιωαννα 10 ημερων απο εναν θειο ταριφα.εγκεφαλικο με ειχε χτυπησει τοτε. γινετε σκυλες για το καλο του μωρου, δεν πειραζει οποιος παραξηγηθει ...ξυδακι τοπ!
τωρα οσες εχουμε και αλλο/αλλα παιδακια αλλαζει το σκηνικο, ειδικα αν πανε σχολειο ή παιδικο. ολα θα πανε καλα μην αγχωνεστε για τηνκουραση, δεν ειναι τιποτα ενα μωρο. και θα τα ξερετε ολα, θα βγει μπροστα το μητρικο ενστικτο-εμπιστευτειτε το με κλειστα ματια- και οοοοοολα θα ειναι τελεια.
το κορμι θελει λιγο καιρο να επανελθει, δεν γινονται θαυματα σε 2 μηνες.
παραλαβα εχθες τα ρουχα. οοοοοοοολες οι σακουλες ανοιγμενες και ανακατεμενα. το κραξιμο που εριξα εχθες ηταν απιστευτο.δεν μιλησε καθολου, τι να πει.μαλλον την καταλαβε την μακακια της. δινω τελος στην ιστορια γιατι δεν θελω να τσακωθουμε.μου εχει σταθει σαν μανα και δεν θελω να φανω αχαριστη.
απλα δεν την ξαναδινω τιποτα προς φυλαξη.απο αυριο πρωι ξεκιναω ξεδιαλεγμα. τα λεμε κοιλιτσες μου! Very Happy

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα σε ολες!!!!!αθανασια μου σε ευχαριστουμε για τις συμβουλες σου!εννοειτε οτι δεν θα υπαρχουν πολλες επισκεψεις θα το δηλωσω και ευχομαι να το σεβαστουν ολοι!!!αθανασια παλι καλα που δεν τα εδωσε και ολα τα ρουχα!να ρωτησω κατι?κορσε εαν γεννησουμε φυσιολογικα δε χρειαζεται να βαλουμε?εγω ειχα αυπνιες ειμαι ξυπνια απο τις 3 τα ξημερωματα και νιωθω κομματια Mad

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κι από μένα...
Μπραβο Αθανασία για τις συμβουλές!Κι εγω συμφωνω σε πολλα!
Οι απρογραμματιστες επισκεψεις για μενα ηταν το χειροτερο ομως διαπιστωσα καποιες φορες οτι ειχα αναγκη απο παρεα..ετσι δεχομουν τους πολυ κοντινους με χαρα...Επισης δεν μπορουσα να κοιμηθω ολες τις φορες που κοιμοταν το μωρο αλλα χαλαρωνα στην τηλεοραση ,ετρωγα- πραγμα που δεν προλαβαινα οταν ηταν ξυπνιο το μωρο- και διαβαζα βιβλια ή εκανα καμια δουλεια γιατι τις πρωτες μερες τα πλυντηρια του μωρου ειναι απιστευτα πολλα.
Επανηλθα ευκολα στα κιλα μου ομως ξαναεβαλα μεχρι τα 2,5χρονια που θηλαζα  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 26 136747 5 κιλα.
Το σώμα μου εκτος απο την κοιλιτσα (καισαρικη) επανηλθε γρηγορα δεν εβαλα ομως κορσε και δεν με αφησε και ο γιατρος νομιζω..οταν γεννησα ειχε 15 μερες 38-40 βαθμους...Η κοιλιτσα ομως επανηλθε αργοτερα .Δεν ηταν και πλακα αλλα δεν ηταν και χαλια ..παλι κρεμουλα εβαζα ...όποτε θυμομουν..
Οπως προειπα θηλαζα 2,5 χρονια ,μονο μουυυυυυυυυ δεν φωναζα,δεν χρησιμοποιησα θηλαστρο,ειχα υπερπαραγωγη και λερωνομουν συνεχεια ειχα δηλαδη και αυτην τη φροντιδα τον πρωτο καιρο...ξινιλα μυριζαν τα ρουχα μου μεχρι που πηρα κοχυλια θηλασμου και εκανα συλλογη αυτο που ετρεχε.Ετσι ειχα μερικες μεριδες στην ακρη.
Και καθαρα ρουχα (εννοω μετα το πλυσιμο)!Το στηθος επεσε λιγο λογικο αλλα κι αυτο δεν εγινε χαλια..Αλλα γενικα δεν περιμενα να ειμαι και μοντελο μετα τη γεννα απλα να μη χαλασει πολυ την εικονα μου.Τωρα που ειμαι περισσοτερα κιλα δεν ξερω τι θα μεινει..Τοτε τα εχασα ολα σε 40 μερες (ειχα παρει 10-12).
Ειπατε πιο πανω για τα υγρα. Εχω κι εγω πολλα μπου.. ολη μερα πλενομαι αλλα ο γιατρος μου ειπε φυσιολογικο..
Και για το σεξ...δεν ξερω για σας..εγω εχω χαμηλη λιμπιντο απο την πρωτη γεννα και μετα δεν επανηλθε ποτε στα φυσιολογικα αφου δεν ξεκουραστηκα ποτε..Αν μετα απο 40 μερες φροντιδας 24ωρων ενος βρεφους (και τωρα για μενα κι ενος παιδιου)θα εχουμε κουραγιο για τετοιου ειδους χαρές θα μας πω "κοριτσια... we are the sex machines" την Πρωτοχρονια Laughing  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 26 654316
Αυτα τα...λιγα κι απο μενα..

Ζωη χαρηκα που η μπεμπα σου ηταν καλα..οσο προλαβαινω διαβαζω. Αν ξεχναω καποια να με συγχωρεσει..

Αθανασια το ξερω παντα καλα λογια ελεγες για την πεθερα σου αλλα ημαρτον με τα ρουχα...
πες την δεν ηξερες...δεν ρωταγες χρυση μου!!!!Εγω θα ειχα κυρηξει 3ο παγκοσμιο τωρα στη θεση σου..για τα πραγματακια μου... Mad Crying or Very sad

Φιλακια!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamameli στις Πεμ Αυγ 23, 2012 10:44 pm, 1 φορά

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamameli έγραψε:Καλημέρα κι από μένα...
Μπραβο Αθανασία για τις συμβουλές!Κι εγω συμφωνω σε πολλα!
Οι απρογραμματιστες επισκεψεις για μενα ηταν το χειροτερο ομως διαπιστωσα καποιες φορες οτι ειχα αναγκη απο παρεα..ετσι δεχομουν τους πολυ κοντινους με χαρα...Επισης δεν μπορουσα να κοιμηθω ολες τις φορες που κοιμοταν το μωρο αλλα χαλαρωνα στην τηλεοραση ,ετρωγα πραγμα που δεν προλαβαινα οταν ηταν ξυπνιο το μωρο και διαβαζα βιβλια ή εκανα καμια δουλεια γιατι τις πρωτες μερες τα πλυντηρια του μωρου ειναι απιστευτα πολλα.
Επανηλθα ευκολα στα κιλα μου ομως ξαναεβαλα μεχρι τα 2,5χρονια που θηλαζα  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 26 136747 5 κιλα.
Το σώμα μου εκτος απο την κοιλιτσα (καισαρικη) επανηλθε γρηγορα δεν εβαλα ομως κορσε και δεν με αφησε και ο γιατρος νομιζω..οταν γεννησα ειχε 15 μερες 38-40 βαθμους...Η κοιλιτσα ομως επανηλθε αργοτερα δεν ηταν και πλακα αλλα δεν ηταν και χαλια ..παλι κρεμουλα εβαζα οποτε θυμομουν..
Οπως προειπα θηλαζα 2,5 χρονια ,μονο μουυυυυυυυυ δεν φωναζα,δεν χρησιμοποιησα θηλαστρο,ειχα υπερπαραγωγη και λερωνομουν συνεχεια ειχα δηλαδη και αυτην τη φροντιδα τον πρωτο καιρο...ξινιλα μυριζαν τα ρουχα μου μεχρι που πηρα κοχυλια θηλασμου και εκανα συλλογη αυτο που ετρεχε.Ετσι ειχα μερικες μεριδες στην ακρη.
Και καθαρα ρουχα (εννοω μετα το πλυσιμο)!Το στηθος επεσε λιγο λογικο αλλα κι αυτο δεν εγινε χαλια..Αλλα γενικα δεν περιμενα να ειμαι και μοντελο μετα τη γεννα απλα να μη χαλασει πολυ την εικονα μου.Τωρα που ειμαι περισσοτερα κιλα δεν ξερω τι μα μεινει..Τοτε τα εχασα ολα σε 40 μερες ειχα παρει 10-12.
Ειπατε πιο πανω για τα υγρα εχω κι εγω πολλα μπου.. ολη μερα πλενομαι αλλα ο γιατρος μου ειπε φυσιολογικο..
Και για το σεξ...δεν ξερω για σας..εγω εχω χαμηλη λιμπιντο απο την πρωτη γεννα και μετα δεν επανηλθε ποτε στα φυσιολογικα αφου δεν ξεκουραστηκα ποτε..Αν μετα απο 40 μερες φροντιδας 24ωρων ενος βρεφους (και τωρα για μενα κι ενος παιδιου)θα εχουμε κουραγιο για τετοιου ειδους χαρές θα μας πω "κοριτσια... we are the sex machines" την Πρωτοχρονια Laughing  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 26 654316
Αυτα τα...λιγα κιαπο μενα..

Ζωη χαρηκα που η μπεμπα σου ηταν καλα..οσο προλαβαινω διαβαζω αν ξεχναω καποια να με συγχωρεσει..

Αθανασια το ξερω παντα καλα λογια ελεγες για ην πεθερα σου αλλα ημαρτον με τα ρουχα...
πες την δεν ηξερες...δεν ρωταγες χρυση μου!!!!Εγω θα ειχα κυρηξει 3ο παγκοσμιο τωρα στη θεση σου..τα πραγματα μου... Mad Crying or Very sad

Φιλακια!!!!


μπραβο που καταφερες και θηλασες τοσο καιρο!μακαρι να παρω και γω μονο 10 με 12 κιλα.  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 26 417472

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:η μητροτητα απαιτει θυσιες απ οτι εχω καταλαβει πριν καν βγουν τα μωρα! κι αναρωτιεμαι.....1)θα μπορεσουμε να ξανακανουμε σεξ;;;2)η κοιλια θα γυρισει στη θεση της;;;3)το στηθος;;;4)θα ξεκουραζομαστε ποτε;;;; εχω κι αλλες αποριες αλλα ας τις αφησω τωρα στην ακρη!!!

1. Φυσικά και θα ξανακανετε σεξ, αμα είστε σε τοσους μήνες αποχη, φυσικα!!! Εμας ο γιατρος μας είπε να κάνουμε μετα τις 40 μερες , αλλα εμεις δεν αντεξαμε και ορμηξαμε στις 37!!! (σε ολη την εγκυμοσυνη δεν μας ειχε αφησει)
2. Δεν ξερω αν η κοιλια θα ξαναγυρισει στη θεση της, δηλ. δεν θα είναι οπως ήταν σφριγηλη, εκτος και αν είσαι η πετρουλακη, παντως εχω να πω, οτι τα κιλα χανονται, αρκει να το θελεις. εγω ζυγιστικα 15 μερες μετα τη γεννα και ειχα χασει όλα τα κιλα της εγκυμοσυνης (11), γιατι ο γιατρος με εβαλε σε διαιτα. μετα έχασα αλλα 15 λόγω αρρωστιας και φυσικα με βοηθησε και ο θηλασμος..
3. Για το στηθος δεν θα μιλησω εγω, γιατι ήταν για κλαματα και πριν την εγκυμοσυνη. Με ένα καλο σουτιεν καλο δειχνει!! (Τι τραβαμε και εμεις οι βυζαρουδες, χεχε).
4. Όσον αφορα τη ξεκουραση, εγω νομιζω οτι αν είναι βολικο το μωρο, ξεκουραζεσαι λιγακι, εγω ήμουν απ΄τις τυχερες. Πριν γεννησω μου λεγανε θα χασεις τον υπνο σου κλπ. τελικα τα πραγματα δεν ΄΄ηταν όσο ασχημα μου λεγανε. Και πιστευω οτι μια μαμα ολα μπορει να τα αντεξει και τα ζορια και τη κουραση και ολα. Και σας το λεω εγω που ταλαιπωρηθηκα πολυ μετα τη γεννα με τη παγκρεατιτιδα και με ένα μωρο που προσπαθουσα να το κανω επαναγαλακτισμο.

mamameli έγραψε:Καλημέρα κι από μένα...
Μπραβο Αθανασία για τις συμβουλές!Κι εγω συμφωνω σε πολλα!
Οι απρογραμματιστες επισκεψεις για μενα ηταν το χειροτερο ομως διαπιστωσα καποιες φορες οτι ειχα αναγκη απο παρεα..ετσι δεχομουν τους πολυ κοντινους με χαρα...Επισης δεν μπορουσα να κοιμηθω ολες τις φορες που κοιμοταν το μωρο αλλα χαλαρωνα στην τηλεοραση ,ετρωγα πραγμα που δεν προλαβαινα οταν ηταν ξυπνιο το μωρο και διαβαζα βιβλια ή εκανα καμια δουλεια γιατι τις πρωτες μερες τα πλυντηρια του μωρου ειναι απιστευτα πολλα.
Επανηλθα ευκολα στα κιλα μου ομως ξαναεβαλα μεχρι τα 2,5χρονια που θηλαζα  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 26 136747 5 κιλα.
Το σώμα μου εκτος απο την κοιλιτσα (καισαρικη) επανηλθε γρηγορα δεν εβαλα ομως κορσε και δεν με αφησε και ο γιατρος νομιζω..οταν γεννησα ειχε 15 μερες 38-40 βαθμους...Η κοιλιτσα ομως επανηλθε αργοτερα δεν ηταν και πλακα αλλα δεν ηταν και χαλια ..παλι κρεμουλα εβαζα οποτε θυμομουν..
Οπως προειπα θηλαζα 2,5 χρονια ,μονο μουυυυυυυυυ δεν φωναζα,δεν χρησιμοποιησα θηλαστρο,ειχα υπερπαραγωγη και λερωνομουν συνεχεια ειχα δηλαδη και αυτην τη φροντιδα τον πρωτο καιρο...ξινιλα μυριζαν τα ρουχα μου μεχρι που πηρα κοχυλια θηλασμου και εκανα συλλογη αυτο που ετρεχε.Ετσι ειχα μερικες μεριδες στην ακρη.
Και καθαρα ρουχα (εννοω μετα το πλυσιμο)!Το στηθος επεσε λιγο λογικο αλλα κι αυτο δεν εγινε χαλια..Αλλα γενικα δεν περιμενα να ειμαι και μοντελο μετα τη γεννα απλα να μη χαλασει πολυ την εικονα μου.Τωρα που ειμαι περισσοτερα κιλα δεν ξερω τι μα μεινει..Τοτε τα εχασα ολα σε 40 μερες ειχα παρει 10-12.
Ειπατε πιο πανω για τα υγρα εχω κι εγω πολλα μπου.. ολη μερα πλενομαι αλλα ο γιατρος μου ειπε φυσιολογικο..
Και για το σεξ...δεν ξερω για σας..εγω εχω χαμηλη λιμπιντο απο την πρωτη γεννα και μετα δεν επανηλθε ποτε στα φυσιολογικα αφου δεν ξεκουραστηκα ποτε..Αν μετα απο 40 μερες φροντιδας 24ωρων ενος βρεφους (και τωρα για μενα κι ενος παιδιου)θα εχουμε κουραγιο για τετοιου ειδους χαρές θα μας πω "κοριτσια... we are the sex machines" την Πρωτοχρονια Laughing  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 26 654316
Αυτα τα...λιγα κιαπο μενα..

Ζωη χαρηκα που η μπεμπα σου ηταν καλα..οσο προλαβαινω διαβαζω αν ξεχναω καποια να με συγχωρεσει..

Αθανασια το ξερω παντα καλα λογια ελεγες για ην πεθερα σου αλλα ημαρτον με τα ρουχα...
πες την δεν ηξερες...δεν ρωταγες χρυση μου!!!!Εγω θα ειχα κυρηξει 3ο παγκοσμιο τωρα στη θεση σου..τα πραγματα μου... Mad Crying or Very sad

Φιλακια!!!!

Μαρια μου και εσυ απανταχου θηλαζουσα είσαι??? Χαίρομαι!!!! μας περασες ομως, εμεις θηλασαμε 17 μηνες, σταματησε μονος του ο μικρος λογω εγκυμοσυνης.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστω...μακαρι όλες γιατι εκτος απο ολα τα οφελη ειναι και μεγαλη ευκολια..δεν αποστειρωνεις,δεν σηκωνεσαι απο το κρεβατι,δεν κουβαλας εξοπλισμους..Μονο οτι τα μωρα που θηλαζουν εχουν πιο δυσκολο υπνο συνηθως αυτο ειναι το ζορι!Κι αν δεν μπορεσεις παλι η αγαπη και η φροντιδα μετρανε στο παιδι Wink
Και που εβαλα 10-12 κιλα...τωρα ξεκινησα +5..ξερεις οταν θηλαζεις καταναλωνεις πολλες θερμιδες και μετα πεινας..τι ωρα λοιπον τρως μετα τον βραδυνο θηλασμο;...11-12μμ και οι θερμιδες που πηρες αποθηκευονται ωραια και καλα σε 6-7 ωρες υπνου!Και ως γνωστη λιχουδα οι κακες συνηθεις μενουν και με τη διαιτα ειχα παρει διαζυγιο.. Crying or Very sad

Hen Hen

Hen Hen
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια !!!! Τι κανετε??? Εχω χασει πολλα τοσο καιρο χωρις ιντερνετ θα σκασω!!!! Αθανασια τι γινεται με το θυλαστρο και το στηθος δεν καταλαβα??? Το επηρεαζει πολυ?

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημεραααααα!!! Αθανασια και Μαρια τελειες οι συμβουλες και οι εμπειριες σας!!! ευχαριστουμε πολυ! και μου αρεσει που τελικα τα πραγματα δεν ειναι τοσο δραματικα οσο ακουγονται παραεξω!!!!!
δεν εχω να ρωτησω τιποτε αλλο εχω καλυφθει!!!χαχχαχα! ενταξει πιστευω οτι κι η φυση κανονιζει αλλιως θα γεννουσαν οι αντρες!!!
εγω δεν κοιμαμαι καθολου καλα τα βραδια! ενω κουτουλαω απο τη νυστα οταν κοιμαμαι κανω 20 ωρες να βολευτω, ποναει η μεση μου,εχω 4 μαξιλαρια γυρω μου! θελω να κοιμηθω μπρουμυτα αλλα δεν μπορω! θελω να κοιμηθω ανασκελα αλλα με πιανει δυσπνοια πφ!! μονο πλαγια μια στη μια μια στην αλλη πλευρα!!!! μακαρι κι εγω να βαλω μονο 12 κιλα!!!αντε 15!!! αλλα τα 5 ηδη τα εβαλα!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις