Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 41]

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα απο τις ενδοξες Βελιες!
περνάμε πολυ ωραία.το νετ εδω ειανι απελπιστικα αργο.δεν διαβασα ολα σας τα νεα,αλλα διαβασα το ποστ της ευης. ρε συ ευη να την χαιρεσαι την πεθερα....θα την ειχα περασει γεννες 14, αλλα αφου ο αντρας σου πηρε θεση, οκ ξεχνα το...το σημαντικο εινα οτι εινια οοοολα τελεια μετο μωρο σου.....
ζωουλα που πας?
απο εχθες εχω μαμηθει-ελ μεταφρ.-, οποτε καποια στιγμη με ρωτραει ο πεθερος τι σημαντικο εχω για να μπω νερ...και του λεω και οι φιλεναδες μου, θα ανηυσυχουν.να δω τι κανουν.....φιλες μου:
φιλια στις κοιλιτσες σας!  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 417472

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Geia sas koritsia mou mpika apla na sas xairetisw eimai akoma stous goneis mou kai i sindedi einai para poly argiiiiiiiiiii

filia se oles !!!

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα γκαστρουλες!!!
Τι κανετε? Εγω σε λιγο θα βαλω να σιδερωσω...προτιμω ενα ενα πλυντηριο παρα να μαζευονται 3-4 και να μην ξερω τι να τα κανω Twisted Evil Twisted Evil

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοιλίτσες!!!Τι κάνετε?

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariaro έγραψε:Καλημερα γκαστρουλες!!!
Τι κανετε? Εγω σε λιγο θα βαλω να σιδερωσω...προτιμω ενα ενα πλυντηριο παρα να μαζευονται 3-4 και να μην ξερω τι να τα κανω Twisted Evil Twisted Evil
Καλημέρα! Έλα κι από δω να σιδερώσεις...Ένα πλυντήριο θα σου βάλω όχι πολλά...χαχα!Φιλιά

myrtenia


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα!!!
Τουλάχιστον έχει δροσούλα και θα φύγουν πιο εύκολα τα πλυντήρια....
Εγώ ετοιμάζομαι να πάμε εκδρομούλα με τον άντρα μου :-) Θα γυρίσουμε γύρω στις 20 Αυγούστου  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 328109 Δυστυχώς δεν πάμε θάλασσα αλλά στα ορεινά σε συγγενείς αλλά από το τίποτα...
Οπότε σας χαιρετώ μέχρι να είμαι κάπου με αξιόλογο internet ή στη χειρότερη μέχρι να γυρίσουμε!
Να προσέχετε τον εαυτό σας και τις κοιλίτσες σας  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 417472

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαμακα μου έγραψε:καλησπερα απο τις ενδοξες Βελιες!
περνάμε πολυ ωραία.το νετ εδω ειανι απελπιστικα αργο.δεν διαβασα ολα σας τα νεα,αλλα διαβασα το ποστ της ευης. ρε συ ευη να την χαιρεσαι την πεθερα....θα την ειχα περασει γεννες 14, αλλα αφου ο αντρας σου πηρε θεση, οκ ξεχνα το...το σημαντικο εινα οτι εινια οοοολα τελεια μετο μωρο σου.....
ζωουλα που πας?
απο εχθες εχω μαμηθει-ελ μεταφρ.-, οποτε καποια στιγμη με ρωτραει ο πεθερος τι σημαντικο εχω για να μπω νερ...και του λεω και οι φιλεναδες μου, θα ανηυσυχουν.να δω τι κανουν.....φιλες μου:
φιλια στις κοιλιτσες σας!  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 417472


καλημερα αγαπουλααα τι κανετε???ελπιζω να περνατε τελεια...!!!!!!!!!!
αλλαζουμε σπιτακι υπαρχουν πολλα προβληματα και δεν μπορουμε να ζησουμε ετσι πια εδω περα .....!!! οποτε....
Κοριτσαρες καλημερα και καλη εβδομαδα τι κανετε?????????????????????? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
myrtenia έγραψε:Καλημέρα!!!
Τουλάχιστον έχει δροσούλα και θα φύγουν πιο εύκολα τα πλυντήρια....
Εγώ ετοιμάζομαι να πάμε εκδρομούλα με τον άντρα μου :-) Θα γυρίσουμε γύρω στις 20 Αυγούστου  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 328109 Δυστυχώς δεν πάμε θάλασσα αλλά στα ορεινά σε συγγενείς αλλά από το τίποτα...
Οπότε σας χαιρετώ μέχρι να είμαι κάπου με αξιόλογο internet ή στη χειρότερη μέχρι να γυρίσουμε!
Να προσέχετε τον εαυτό σας και τις κοιλίτσες σας  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 417472


καλημερα!!!!!!! να περασετε τελειααααααααααααααααααα  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 328109  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 328109  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 328109  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 328109  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 328109

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demmy29 έγραψε:
mariaro έγραψε:Καλημερα γκαστρουλες!!!
Τι κανετε? Εγω σε λιγο θα βαλω να σιδερωσω...προτιμω ενα ενα πλυντηριο παρα να μαζευονται 3-4 και να μην ξερω τι να τα κανω Twisted Evil Twisted Evil
Καλημέρα! Έλα κι από δω να σιδερώσεις...Ένα πλυντήριο θα σου βάλω όχι πολλά...χαχα!Φιλιά

Ετοιμασε τα κι ερχομαι!!!
Τωρα το καλοκαιρι μου φαινονται ολα πιο ευκολα πλυσιμο, σιδερωμα (φυσικα παντα μαζι με το κλιματιστικο!!!).
Τον χειμωνα μου την δινει που δεν στεγνωνουν ευκολα και μεχρι να τα μαζεψω εχουν μυρισει!!! Mad Mad
Σκεφτομαι πολυ σοβαρα φετος να παρουμς στεγνωτηριο. Δυσκολες εποχες αλλα και το πετρελαιο ακομη πιο ακριβο. Μεχρι τωρα στις πολλες υγρασιες και επειδη δεν προλαβαινα τις καθημερινες λογω δουλειας να βαλω πλυντηρια (οποτε μαζευονταν ολα το σ/κ) τα απλωνα στα καλοριφερ!! Τωρα οταν ερθει με το καλο το μωρακι πιστευω οτι θα βαζω πολυ περισσοτερα πλυντηρια...

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
myrtenia έγραψε:Καλημέρα!!!
Τουλάχιστον έχει δροσούλα και θα φύγουν πιο εύκολα τα πλυντήρια....
Εγώ ετοιμάζομαι να πάμε εκδρομούλα με τον άντρα μου :-) Θα γυρίσουμε γύρω στις 20 Αυγούστου  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 328109 Δυστυχώς δεν πάμε θάλασσα αλλά στα ορεινά σε συγγενείς αλλά από το τίποτα...
Οπότε σας χαιρετώ μέχρι να είμαι κάπου με αξιόλογο internet ή στη χειρότερη μέχρι να γυρίσουμε!
Να προσέχετε τον εαυτό σας και τις κοιλίτσες σας  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 417472

Καλα να περασεις κοριτσαρα μου!!
Δεν πειραζει που δεν θα πας θαλασσα, σημασια εχει οτι θα ξεφυγεις λιγο απο την καθημερινοτητα!!

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαμακα μου έγραψε:καλησπερα απο τις ενδοξες Βελιες!
περνάμε πολυ ωραία.το νετ εδω ειανι απελπιστικα αργο.δεν διαβασα ολα σας τα νεα,αλλα διαβασα το ποστ της ευης. ρε συ ευη να την χαιρεσαι την πεθερα....θα την ειχα περασει γεννες 14, αλλα αφου ο αντρας σου πηρε θεση, οκ ξεχνα το...το σημαντικο εινα οτι εινια οοοολα τελεια μετο μωρο σου.....
ζωουλα που πας?
απο εχθες εχω μαμηθει-ελ μεταφρ.-, οποτε καποια στιγμη με ρωτραει ο πεθερος τι σημαντικο εχω για να μπω νερ...και του λεω και οι φιλεναδες μου, θα ανηυσυχουν.να δω τι κανουν.....φιλες μου:
φιλια στις κοιλιτσες σας!  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 417472

Μπραβο κοριτσαρα μου!!!
Καλα να περασεις και κοιτα να ξεκουραστεις!!!

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κοριτσια, τι μου κανετε?? εδω εχω λιγη δροσουλα...δόξα το Θεο!!!
Βλέπω για αγορες μιλατε... μην αγοραζετε ακομα πραγματα, είναι νωρις, σίγουρα ολο και κατι καποιος θα σας δωσει. Εγω αυτο που είχα κανει στη πρωτη εγκυμοσυνη ήταν να δω τι μου λείπει, να κανω ερευνα αγορας στα μαγαζια και όταν με ρωτουσαν τι ηθελα έλεγα έχω αυτη τη λιστα, τι μπορειτε να μου παρετε απο εδω?? Πάντως θυμαμαι οτι είχα παρει πολύ λιγα πραγματα. Θα σας προτεινα να μη παρετε ρουχα απο τα τζαμπο, χαλάνε πολύ ευκολα, τουλάχιστον μη παρετε κορμακια/εσωρουχακια που έρχονται σε αμεση επαφη με το δερμα του μωρου. Οι ραφές δεν είναι πολυ περιποιημένες και το μωρο μπορει να μην αισθανεται ανετα και να κλαει και να μη καταλαβαινετε τι εχει!!! Εγω είχα παρει απο το Marks and spencer τα πιο φτηνα εσωρουχακια γιατι εχει και ακριβα, και είμαι πολύ ευχαριστημενη, και τωρα αυτα θα βαλει η κοκονα μου, τα εβγαλα και φαινονται αχρησιμοποιειτα!!!
Ευτυχως δεν εχω να αγορασω κατι τωρα, εχω τα παντα, αλλα το μονο που πρεπει να παρω είναι μια συρταριερα.

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πριν λιγο γυρισε η μητερα μου απο το φαρμακειο. Πηγε να μου παρει αμπουλες σιδηρου (γιατι τα χαπια δεν τα ατνεχει το στομαχι μου) και της ειπαν οτι πλεον δεν δικαιολογουνται φαρμακα μεσω ΕΟΠΥΥ!!!
Το καθε κουτι κοστιζει περιπου 9,5€ και εχει μεσα 10 αμπουλες. Παιρνω καθημερινα 3 αμπουλες οποτε χρειαζομαι 9 κουτια το μηνα!! ΕΛΕΟΣ!!!! Τι κρατος ειμαστε!!! Μονο για να τρωνε οι χαραμοφαηδες???
Μεχρι τωρα δεν μπορουσαμε να κανουμε εξετασεις μεσω ΕΟΠΥΥ και τωρα δεν παιρνουμε ουτε τα φαρμακα!! Τοτε τι πληρωνουμε τα γαμ...να τα ασφαλιστικα ταμεια???

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα κοριτσάρες και φουσκωμένες κοιλίτσες κι από μένα!!
χάθηκα εντελώς γιατι όπως θα θυμάστε κάποιες από εσας είχα φύγει στο χωριό μου για 3 εβδομάδες!!
ξεκουράστηκα πολύ, γέμισε το μάτι μου πράσινο αλλά ήμουν σχεδόν όλη μέρα ξάπλα σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του γιατρού!είδα πολύ κόσμο και μετακινήθηκα λίγο αλλά με πολύ μέτρο όλα!!
τώρα επιστροφή στο διαμέρισμα και συνεχίζουμε την ξάπλα.... Smile
την Πέμπτη έχω β επιπέδου!!
διάβασα λίγο πολύ όλα τα νέα σας...ευτυχώς τα ευχάριστα είναι πολύ πιο πολλά από κάποια δυσάρεστα που είδα!!
πραγματικά εύχομια σε όσες δεν έχουμε κάνει ακόμη Β επιπέδου να έχουμε τα καλύτερα αποτελέσματα!! Very Happy

νομίζω η Εύη δε μας έχει πει ακόμη τα αποτελέσματα από την εξέταση...εύη αν μας ακούς...περιμένουμε!!

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
REINE έγραψε:καλησπέρα κοριτσάρες και φουσκωμένες κοιλίτσες κι από μένα!!
χάθηκα εντελώς γιατι όπως θα θυμάστε κάποιες από εσας είχα φύγει στο χωριό μου για 3 εβδομάδες!!
ξεκουράστηκα πολύ, γέμισε το μάτι μου πράσινο αλλά ήμουν σχεδόν όλη μέρα ξάπλα σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του γιατρού!είδα πολύ κόσμο και μετακινήθηκα λίγο αλλά με πολύ μέτρο όλα!!
τώρα επιστροφή στο διαμέρισμα και συνεχίζουμε την ξάπλα.... Smile
την Πέμπτη έχω β επιπέδου!!
διάβασα λίγο πολύ όλα τα νέα σας...ευτυχώς τα ευχάριστα είναι πολύ πιο πολλά από κάποια δυσάρεστα που είδα!!
πραγματικά εύχομια σε όσες δεν έχουμε κάνει ακόμη Β επιπέδου να έχουμε τα καλύτερα αποτελέσματα!! Very Happy

νομίζω η Εύη δε μας έχει πει ακόμη τα αποτελέσματα από την εξέταση...εύη αν μας ακούς...περιμένουμε!!

Με το καλο Reine μου η Β' επιπεδου σου!!

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
REINE έγραψε:καλησπέρα κοριτσάρες και φουσκωμένες κοιλίτσες κι από μένα!!
χάθηκα εντελώς γιατι όπως θα θυμάστε κάποιες από εσας είχα φύγει στο χωριό μου για 3 εβδομάδες!!
ξεκουράστηκα πολύ, γέμισε το μάτι μου πράσινο αλλά ήμουν σχεδόν όλη μέρα ξάπλα σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του γιατρού!είδα πολύ κόσμο και μετακινήθηκα λίγο αλλά με πολύ μέτρο όλα!!
τώρα επιστροφή στο διαμέρισμα και συνεχίζουμε την ξάπλα.... Smile
την Πέμπτη έχω β επιπέδου!!
διάβασα λίγο πολύ όλα τα νέα σας...ευτυχώς τα ευχάριστα είναι πολύ πιο πολλά από κάποια δυσάρεστα που είδα!!
πραγματικά εύχομια σε όσες δεν έχουμε κάνει ακόμη Β επιπέδου να έχουμε τα καλύτερα αποτελέσματα!! Very Happy

νομίζω η Εύη δε μας έχει πει ακόμη τα αποτελέσματα από την εξέταση...εύη αν μας ακούς...περιμένουμε!!


καλως την ...ανανεομενη πια !!! η ευη μας εχει πει τα νεακια τις ειναι ολα καλα...!!!!!  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 215994  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 215994 εσυ πως εισαι?

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariaro έγραψε:Πριν λιγο γυρισε η μητερα μου απο το φαρμακειο. Πηγε να μου παρει αμπουλες σιδηρου (γιατι τα χαπια δεν τα ατνεχει το στομαχι μου) και της ειπαν οτι πλεον δεν δικαιολογουνται φαρμακα μεσω ΕΟΠΥΥ!!!
Το καθε κουτι κοστιζει περιπου 9,5€ και εχει μεσα 10 αμπουλες. Παιρνω καθημερινα 3 αμπουλες οποτε χρειαζομαι 9 κουτια το μηνα!! ΕΛΕΟΣ!!!! Τι κρατος ειμαστε!!! Μονο για να τρωνε οι χαραμοφαηδες???
Μεχρι τωρα δεν μπορουσαμε να κανουμε εξετασεις μεσω ΕΟΠΥΥ και τωρα δεν παιρνουμε ουτε τα φαρμακα!! Τοτε τι πληρωνουμε τα γαμ...να τα ασφαλιστικα ταμεια???

πλάκα μου κανεις!!!
καινούριο αυτό πα΄λι??
πες μου τέτοια! κι εγώ κάνω ενέσεις κάθε μέρα και κοστίζουν 10 ευρώ οι 2!
από 1η Σεπτεμβρίου δεν είχαν πει ότι θα κάνουν νούμερα πάλι οι φαρμακοποιοι??πίστευα ότι τουλάχιστον για τον Αύγουστο δε θα υπήρχε προβλημα!

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariaro έγραψε:Πριν λιγο γυρισε η μητερα μου απο το φαρμακειο. Πηγε να μου παρει αμπουλες σιδηρου (γιατι τα χαπια δεν τα ατνεχει το στομαχι μου) και της ειπαν οτι πλεον δεν δικαιολογουνται φαρμακα μεσω ΕΟΠΥΥ!!!
Το καθε κουτι κοστιζει περιπου 9,5€ και εχει μεσα 10 αμπουλες. Παιρνω καθημερινα 3 αμπουλες οποτε χρειαζομαι 9 κουτια το μηνα!! ΕΛΕΟΣ!!!! Τι κρατος ειμαστε!!! Μονο για να τρωνε οι χαραμοφαηδες???
Μεχρι τωρα δεν μπορουσαμε να κανουμε εξετασεις μεσω ΕΟΠΥΥ και τωρα δεν παιρνουμε ουτε τα φαρμακα!! Τοτε τι πληρωνουμε τα γαμ...να τα ασφαλιστικα ταμεια???


αυτο ξανα πεστο ...γιατι δεν τα δικαιολογουν ειπε ο φαρμακοποιος ?μηπως κανουν απεργια παλι?γιατι κατι πηρε το αυτι μου!! αχ εμενα το ο σιδηρος εχει 15ε το κουτι και θελω 2 το μηνα φφφφφ σκατα....

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλως την ...ανανεομενη πια !!! η ευη μας εχει πει τα νεακια τις ειναι ολα καλα...!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εσυ πως εισαι

σόρυ, θα το έχασα αυτό, αφού είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία!
εγώ συνεχίζω να είμαι ξάπλα, τωρα θα κάνω βολτες μέσα στο σπίτι όπως μου είχε πει ο γιατρός...είχα συσπάσεις και από τον 5ο μηνα και χαπακωνομαι όλη μέρα!
κανονικά στη δουλειά επιστρέφω την άλλη Δευτερα αλλά θα μου δώσει αναρρωτική!
αυτά τα νέα μου...εσύ όλα καλά?έκανες Β?

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
REINE έγραψε:
mariaro έγραψε:Πριν λιγο γυρισε η μητερα μου απο το φαρμακειο. Πηγε να μου παρει αμπουλες σιδηρου (γιατι τα χαπια δεν τα ατνεχει το στομαχι μου) και της ειπαν οτι πλεον δεν δικαιολογουνται φαρμακα μεσω ΕΟΠΥΥ!!!
Το καθε κουτι κοστιζει περιπου 9,5€ και εχει μεσα 10 αμπουλες. Παιρνω καθημερινα 3 αμπουλες οποτε χρειαζομαι 9 κουτια το μηνα!! ΕΛΕΟΣ!!!! Τι κρατος ειμαστε!!! Μονο για να τρωνε οι χαραμοφαηδες???
Μεχρι τωρα δεν μπορουσαμε να κανουμε εξετασεις μεσω ΕΟΠΥΥ και τωρα δεν παιρνουμε ουτε τα φαρμακα!! Τοτε τι πληρωνουμε τα γαμ...να τα ασφαλιστικα ταμεια???

πλάκα μου κανεις!!!
καινούριο αυτό πα΄λι??
πες μου τέτοια! κι εγώ κάνω ενέσεις κάθε μέρα και κοστίζουν 10 ευρώ οι 2!
από 1η Σεπτεμβρίου δεν είχαν πει ότι θα κάνουν νούμερα πάλι οι φαρμακοποιοι??πίστευα ότι τουλάχιστον για τον Αύγουστο δε θα υπήρχε προβλημα!

Κι ομως...!!! Τους εχουν απληρωτους εδω και πολυ καιρο...Εχουν δικαιο κι αυτοι απο την μερια τους!! Με το κρατος το μπου...λο τα εχω!!! Μιλουσε για αναπτυξη ο Σαμαρας και τα εχει κανει...αντε να μην πω!!!
Πριν λιγες μερες εκανα αιματολογικες εξετασεις για τον θυροειδη και κοστισαν 180€. Εψαξα σε ολη την Ευβοια και δεν βρηκα κανενα συμβεβλημενο μικροβιολογικο! Ολοι εχουν κανει αναστολη...
Δεν εχω προβλημα, για το μωρακι μου θα κανω τα ΠΑΝΤΑ αλλα οχι κι ετσι ρε παιδια...

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zooula1985 έγραψε:
mariaro έγραψε:Πριν λιγο γυρισε η μητερα μου απο το φαρμακειο. Πηγε να μου παρει αμπουλες σιδηρου (γιατι τα χαπια δεν τα ατνεχει το στομαχι μου) και της ειπαν οτι πλεον δεν δικαιολογουνται φαρμακα μεσω ΕΟΠΥΥ!!!
Το καθε κουτι κοστιζει περιπου 9,5€ και εχει μεσα 10 αμπουλες. Παιρνω καθημερινα 3 αμπουλες οποτε χρειαζομαι 9 κουτια το μηνα!! ΕΛΕΟΣ!!!! Τι κρατος ειμαστε!!! Μονο για να τρωνε οι χαραμοφαηδες???
Μεχρι τωρα δεν μπορουσαμε να κανουμε εξετασεις μεσω ΕΟΠΥΥ και τωρα δεν παιρνουμε ουτε τα φαρμακα!! Τοτε τι πληρωνουμε τα γαμ...να τα ασφαλιστικα ταμεια???


αυτο ξανα πεστο ...γιατι δεν τα δικαιολογουν ειπε ο φαρμακοποιος ?μηπως κανουν απεργια παλι?γιατι κατι πηρε το αυτι μου!! αχ εμενα το ο σιδηρος εχει 15ε το κουτι και θελω 2 το μηνα φφφφφ σκατα....

Ειπε οτι τους εχουν απληρωτους πολλα χρονια και δεν ξερουν αν θα τους εξοφλησουν ποτε...
Μονο για τον σιδηρο θελω 90€ το μηνα. Ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και πιο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ εμεις που δεχομαστε τα παντα!!
Συγγνωμη για το υφος μου αλλα τα εχω παρει!!!  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 679259

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ να δεις πώς τα έχω πάρει τώρα!!
ΕΛΕΟΣ!!
την άλλη εβδομάδα θα πρέπει να πάω να παρω τα φάρμακα μου και αν είναι έτσι, δε θέλω ούτε να φανταστώ πόσα πρέπει να πληρώσω! μόνο για ενέσεις θέλω 150 ευρώ το μήνα + ασβέστιο+ σίδηρο+ χάπια για συσπασεις+ για το τεστ Β επειπέδου + επίσκεψη στο γιατρό + + + [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
καλά δεν υπάρχει!! καλά σκέφτομαι την ξενιτιά...όσο και ν αμην το θέλω, εκεί μας οδηγούν!!

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
REINE έγραψε:καλως την ...ανανεομενη πια !!! η ευη μας εχει πει τα νεακια τις ειναι ολα καλα...!!!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εσυ πως εισαι

σόρυ, θα το έχασα αυτό, αφού είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία!
εγώ συνεχίζω να είμαι ξάπλα, τωρα θα κάνω βολτες μέσα στο σπίτι όπως μου είχε πει ο γιατρός...είχα συσπάσεις και από τον 5ο μηνα και χαπακωνομαι όλη μέρα!
κανονικά στη δουλειά επιστρέφω την άλλη Δευτερα αλλά θα μου δώσει αναρρωτική!
αυτά τα νέα μου...εσύ όλα καλά?έκανες Β?


καλα και εμεις φουσκωνουμε στις 22/8 θα παμε να την κανουμε ...και ανυπομονωωω πολυυ να δω την μπεμπουλα μου!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariaro έγραψε:
zooula1985 έγραψε:
mariaro έγραψε:Πριν λιγο γυρισε η μητερα μου απο το φαρμακειο. Πηγε να μου παρει αμπουλες σιδηρου (γιατι τα χαπια δεν τα ατνεχει το στομαχι μου) και της ειπαν οτι πλεον δεν δικαιολογουνται φαρμακα μεσω ΕΟΠΥΥ!!!
Το καθε κουτι κοστιζει περιπου 9,5€ και εχει μεσα 10 αμπουλες. Παιρνω καθημερινα 3 αμπουλες οποτε χρειαζομαι 9 κουτια το μηνα!! ΕΛΕΟΣ!!!! Τι κρατος ειμαστε!!! Μονο για να τρωνε οι χαραμοφαηδες???
Μεχρι τωρα δεν μπορουσαμε να κανουμε εξετασεις μεσω ΕΟΠΥΥ και τωρα δεν παιρνουμε ουτε τα φαρμακα!! Τοτε τι πληρωνουμε τα γαμ...να τα ασφαλιστικα ταμεια???


αυτο ξανα πεστο ...γιατι δεν τα δικαιολογουν ειπε ο φαρμακοποιος ?μηπως κανουν απεργια παλι?γιατι κατι πηρε το αυτι μου!! αχ εμενα το ο σιδηρος εχει 15ε το κουτι και θελω 2 το μηνα φφφφφ σκατα....

Ειπε οτι τους εχουν απληρωτους πολλα χρονια και δεν ξερουν αν θα τους εξοφλησουν ποτε...
Μονο για τον σιδηρο θελω 90€ το μηνα. Ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και πιο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ εμεις που δεχομαστε τα παντα!!
Συγγνωμη για το υφος μου αλλα τα εχω παρει!!!  Εγκυούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012#5 - Σελίδα 14 679259


εχειε απολυτο δικιο αλλα αντε να το βρουμε....δεν υπολογιζουν τιποτα πια για σφαγη μας εχουν ....

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε ποια πολη μενετε? Γιατι κατι ειπε η φαρμακοποιος στην μητερα μου οτι ισχυει για Αθηνα και Ευβοια, ισως και καποιες αλλες περιοχες αλλα δεν ηταν σιγουρη. Σιγα σιγα ομως, αν δεν τους πληρωσουν, θα γινει σε ολη την Ελλαδα!!
Ειναι να βρισκεις πολιτικο στον δρομο και να του πετας αυγα και ντοματες!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις