Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
242 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 242 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κορίτσια εσείς τον ζείτε τώρα τον ΕΟΠΥΥ και εύχομαι καμιά σας να μην χρειαστεί να ξαναβασιστεί στο ταμείο αυτό.. Εγώ και 8 μήνες εξαρτώμαι πλήρως από αυτόν για τον αν θα πληρωθώ από τη δουλειά μου και όπως πολλές φορές έχω πει, καταντώντας κουραστική το ξέρω, είμαι 6 μήνες απλήρωτη.. δεν έχει μπέσα, το σύστημα πάει για κατάρευση..τυχερές θα είμαστε όσες προλάβουμε το επίδομα κυοφορίας..για το λοχείας εμένα επιτρέψτε μου να αμφιβάλλω αν θα μας το δώσουν..όπως και το επίδομα τοκετού..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Τετ Αυγ 08, 2012 1:34 am, 2 φορές συνολικά

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giotaki2 έγραψε: Shocked ωχ μόλις διάβασα τα "υπέροχα" νέα... ισχύει όντως????
Κι εμεις τα υπολογίζαμε αυτά τα λεφτά.. δεν έχουμε άλλα... και τώρα τι θα γίνει; θα τρελαθώ....
Πολύ στενοχωρέθηκα πραγματικά αν ισχύει κάτι τέτοιο χαθήκαμε...
21/8 μπαίνω στο μήνα μου ξέρετε κανα κόλπο να γεννήσω πιο νωρίς από την ΠΗΤ???? θα εφαρμόσω ότι βρω δεν παίζει...

για το στρατο δεν ισχυει αυτο γιωτακι!κανεις κανονικα τα χαρτια σου και περιμενεις να παρεις τα χρηματα μετα απο ενα χρονο!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κατερινα μου εχω πολλα καλυτερα παραδειγματα ...σιγουρα οχι στην ΙΣΠΑΝΙΑ ... πολλα ομως αλλα δεν θα ασχοληθω τωρα με αυτο ... γιατι ειμαι εδω -δυστυχως- ...

κοιτα που φτασαμε ρε Γιωτα ... να παρακαλαμε να γεννησουμε ... σχεδον ενα μηνα νωριτερα για τα κωλολεφτα ...

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
giotaki2 έγραψε: Shocked ωχ μόλις διάβασα τα "υπέροχα" νέα... ισχύει όντως????
Κι εμεις τα υπολογίζαμε αυτά τα λεφτά.. δεν έχουμε άλλα... και τώρα τι θα γίνει; θα τρελαθώ....
Πολύ στενοχωρέθηκα πραγματικά αν ισχύει κάτι τέτοιο χαθήκαμε...
21/8 μπαίνω στο μήνα μου ξέρετε κανα κόλπο να γεννήσω πιο νωρίς από την ΠΗΤ???? θα εφαρμόσω ότι βρω δεν παίζει...

Βρε Γιωτάκι μου,θα πρέπει να γεννήσεις ένα μήνα πιο νωρίς για να προλάβεις τυχόν αλλαγή!Κάτσε να δούμε τι θα γίνει πρώτα,και μετά βλέπουμε τι θα κάνουμε!Μπορεί να εφαρμόσουν εισοδηματικά κριτήρια,και να μην προχωρήσουν σε κατάργηση.Εγώ απλά και έτσι δε το υπολογίζω γιατί με τα 1400 που παίρνω,θεωρούμαι υψηλόμισθη και με πετάνε έξω έτσι κι αλλιώς.

Ινάκι ίσως ξέρεις καλύτερα.Εγώ πάλι επειδή έχω πολλους μετανάστες στον περίγυρο-οικογένειά μου,και όχι μόνο στην Ευρώπη,έχω άλλη εικόνα.Όπως και να έχει δεν πιστεύω και στην δυνατότητα ατομικής λύσης αυτής της κατάστασης,οπότε είναι τελέιως διαφορετική η νοοτροπία μου γενικά..

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και αυτοι Κατερινα μου που τα υπολογιζαν και δεν εχουν τα αποθεματα στην ακρη λογω συγκυριων τι κανουν ? ΑΝ ΚΟΠΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΕ ΛΟΓΩ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΡΙΤΗΡΙΩΝ ?!!!

...εγω δεν το πηρα τοσο χαλαρα οσο εσυ Shocked κι ας μην εχει βγει επισημη αποφαση και μονο που συζητιεται τρεμω

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sofouli έγραψε:
giotaki2 έγραψε: Shocked ωχ μόλις διάβασα τα "υπέροχα" νέα... ισχύει όντως????
Κι εμεις τα υπολογίζαμε αυτά τα λεφτά.. δεν έχουμε άλλα... και τώρα τι θα γίνει; θα τρελαθώ....
Πολύ στενοχωρέθηκα πραγματικά αν ισχύει κάτι τέτοιο χαθήκαμε...
21/8 μπαίνω στο μήνα μου ξέρετε κανα κόλπο να γεννήσω πιο νωρίς από την ΠΗΤ???? θα εφαρμόσω ότι βρω δεν παίζει...

για το στρατο δεν ισχυει αυτο γιωτακι!κανεις κανονικα τα χαρτια σου και περιμενεις να παρεις τα χρηματα μετα απο ενα χρονο!

Σοφάκι χωρίς να θέλω να σε αγχώσω,έχε τον νου σου γιατί στο νέο πακέτο μέτρων εντάσσονται και τα ειδικά μισθολόγια.Μπορεί να μη σας πειράξουν τον ασφαλιστικό φορέα,αλλά έχε τον νου σου για τυχόν αλλαγές.Δεν σκοπεύουν αν αφήσουν τπτ όρθιο..

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:
για το στρατο δεν ισχυει αυτο γιωτακι!κανεις κανονικα τα χαρτια σου και περιμενεις να παρεις τα χρηματα μετα απο ενα χρονο!

Ναι όμως εγώ δεν είμαι ασφαλισμένη στο στρατό καλή μου έχω δική μου ασφάλεια Δημοσίου και δε μπορώ να ασφαλιστώ εκεί, οπότε δε γλιτώνω.. το παιδί μου σίγουρα εκεί θα το ασφαλίσω... δεν υπάρχει αμφιβολία.

χαχαχα από 21 του μηνός θα το κόψω από Βόλο-Λάρισα με τα πόδια και επιστροφή και όταν γυρίζω σπίτι θα πετάμε κι ένα σεξάκι τι θα κάνει δε θα βγει??? χαχαχαχα ρε που φτάσαμε...
Τι να πω μακάρι κάτι να γίνει ως τότε ας μη πάψουμε να ελπίζουμε, αν το παν με το εισόδημα ίσως βολέψει με 700€ που φτάνω στην καλύτερη περίπτωση...
Κόντεψα να κάψω και το φαγητό με το σοκ που έπαθα, ευτυχώς το πρόλαβα...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την giotaki2 στις Τετ Αυγ 08, 2012 1:46 am, 1 φορά

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kat3r1na έγραψε:

Ινάκι ίσως ξέρεις καλύτερα.Εγώ πάλι επειδή έχω πολλους μετανάστες στον περίγυρο-οικογένειά μου,και όχι μόνο στην Ευρώπη,έχω άλλη εικόνα.Όπως και να έχει δεν πιστεύω και στην δυνατότητα ατομικής λύσης αυτής της κατάστασης,οπότε είναι τελέιως διαφορετική η νοοτροπία μου γενικά..


καπως ετσι και εγω ρε αγαπη μου αλλα εγω εχω πολυ καλυτερα παραδειγματα μαλλον και δεν μιλαω το να φυγω για να κανω εξω παιδια αλλα γενικα η ζωη ... η πορεια ...η υγεια.... το μελλον ...τα γηρατεια ... !!! anyway τι λεμε τωρα ...οτι και να λεμε η Ελλαδα μας αφορα και οχι τι κανουν εξω !!!

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
inakriti έγραψε:και αυτοι Κατερινα μου που τα υπολογιζαν και δεν εχουν τα αποθεματα στην ακρη λογω συγκυριων τι κανουν ? ΑΝ ΚΟΠΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΕ ΛΟΓΩ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΡΙΤΗΡΙΩΝ ?!!!

...εγω δεν το πηρα τοσο χαλαρα οσο εσυ Shocked κι ας μην εχει βγει επισημη αποφαση και μονο που συζητιεται τρεμω

Δεν το πήρα καθόλου χαλαρά,λάθος κατάλαβες.Και σαφώς ελπίζω να μη το καταργήσουν,γιατί είναι λεφτά ΔΙΚΑ ΜΑΣ,που τους τα έχουμε πληρώσει δεκαπλά,και θα συνεχίσουμε να το κάνουμε.Το ότι δεν έπεσα απο τα σύννεφα όμως,είναι άλλο θέμα,και έχει να κάνει καθαρά με το ότι έχω και γνώση του τί γίνεται και το προς τα που πάει το πράγμα,όχι μόνο στην χώρα μας αλλά και πανευρωπαϊκά.Η συντρηπτική πλειοψηφία των μετρων που λαμβάνονται στην χώρα τα τελευταία δυο χρόνια εξάλλου,τα έχουν πάρει σε άλλες Ευρωπαϊκές χώρες,από την αρχή του 2000...

Το ζήτημα Ινάκι είναι,τί κάνουμε..Απλά το συζητάμε?Απογοητευόμαστε?Μαυρίζουμε τις ψυχές μας?Στεναχωριόμαστε για την κατάσταση που θα αντιμετωπίσουν τα παιδιά μας?Βρίσκουμε τέλος πάντων έναν τρόπο να αντιδράσουμε ή θα μας πνίξει η αδικία...?

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
http://www.tax-profit.gr/newsletter/archive/view/listid-1-tax-profit-newsletter/mailid-228--.html

βγάζεις άκρη εσύ ρε Ινάκι; ή εγώ χάζεψα;

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κ απο μενα!!!

καλιοριζικο το 15... αλλα δεν ξεκινησε με πολυ καλα νεα... τι ειναι αυτα που διαβασα για το επιδομα τοκετου, εχω παθει σοκ affraid affraid affraid affraid

26 Αυγουστου μπαινω κ εγω στον μηνα μου... κοβω τα χαπια για τις συσπασεις και ξεκιναω περπατημα... τι ειναι αυτα τα πραγματα ρε κοριτσια, που εχουμε μπλεξει εδω που ζουμε... μα να πειραζουν την μητροτητα?

θεν θυμαμαι τι ηθελα να σχολιασω απο ολα αυτα που διαβασα γιατι επαθα σοκ με τα τελευταια νεα!!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emilou έγραψε:καλημερα κ απο μενα!!!

καλιοριζικο το 15... αλλα δεν ξεκινησε με πολυ καλα νεα... τι ειναι αυτα που διαβασα για το επιδομα τοκετου, εχω παθει σοκ affraid affraid affraid affraid

26 Αυγουστου μπαινω κ εγω στον μηνα μου... κοβω τα χαπια για τις συσπασεις και ξεκιναω περπατημα... τι ειναι αυτα τα πραγματα ρε κοριτσια, που εχουμε μπλεξει εδω που ζουμε... μα να πειραζουν την μητροτητα?

θεν θυμαμαι τι ηθελα να σχολιασω απο ολα αυτα που διαβασα γιατι επαθα σοκ με τα τελευταια νεα!!!

Nα'μαι καλά για τη φωτιά που σας άναψα μεσημεριάτικα και στο καινούριο θέμα..αλλά όταν το διάβασα φυσικά και θεώρησα ότι αφορά τις περισσότερες από εμάς εδώ Έμη μου..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Τετ Αυγ 08, 2012 1:57 am, 1 φορά

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τινη μαλλον εννοει τα επιπλεον χρηματα που παιρναν οσες γεννουσαν σε δημοσια νοσοκομεια και εχει καταργηθει απο τις αρχες του χρονου.... δεν εννοει οτι δεν καλυπτουν τα εξοδα

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ !ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ... ΑΥΤΟ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΠΤ ...ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΚΡΙΝΟΥΜΕ!!!

η αληθεια ειναι οτι δεν το βρισκω καπου επισημα και ξεκαθαρα να λεει οτι απο 01-09-2012 κοβεται... ποτε βρεθηκαν για συσκεψη,ποτε το ανακοινωσαν, ποτε το ψηφισαν ? ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΑ 88 ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ? ΚΑΛΕ ΤΙΝΗ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ... μηπως εννοουσαν για τον εοπυυ που χρωσταει οτι τα νοσοκομεια θα ζητανε τα λεφτα απο τους γονεις επειδει ειναι απληρωτοι και μετα θα τα παιρνουμε εμεις απο τον εοπυυ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ


ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ :

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ... ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ? ΕΠΡΟΚΟΨΑΝΕ

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tini13 έγραψε:http://www.tax-profit.gr/newsletter/archive/view/listid-1-tax-profit-newsletter/mailid-228--.html

βγάζεις άκρη εσύ ρε Ινάκι; ή εγώ χάζεψα;

Αυτο μου το ε'ιπε η πεθερά μου Τίνη μου.
Οσες γεννούν σε δημόσια δεν παίρνουν το επίδομα τοκετού απο 01/09
Παίρνουν μόνο το κύησης και το λοχείας.
Γι'αυτο σε ρωτούσα στον καφέ γιατι δεν πας σε ιδιωτικό αφου ούτως ή άλλως δεν θα πάρεςι χρήματα στο χέρι..
Αλλά δεν μας άφησε ο Ταρζάν μου να τα αναλύσουμε


Αννα απο ΕΒΑΥ κορίτσάκι μου, συγνώμη που άργησα να απαντήσω, τρώγαμε..

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tini13 έγραψε:http://www.tax-profit.gr/newsletter/archive/view/listid-1-tax-profit-newsletter/mailid-228--.html

βγάζεις άκρη εσύ ρε Ινάκι; ή εγώ χάζεψα;

Τίνη αυτό που παραθέτεις πρέπει να είναι παλιό.Το επίδομα τοκετού έχει όντως καταργηθεί στα δημόσια νοσοκομεία,περίπου ένα με δύο χρόνια πρίν.Με τα κλειστά ενοποιημένα νοσήλια,έβγαινε ένα κόστος άλφα για τοκετό και στο δημόσιο,και λόγω των αντιδράσεων που δημιουργήθηκαν επι της ουσίας κατήργησαν το επίδομα τοκετού,το οποίο πηγαίνει απευθείας στο δημόσιο νοσοκομείο για την κάλυψη αυτών των δαπανών..

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tini13 έγραψε:
emilou έγραψε:καλημερα κ απο μενα!!!

καλιοριζικο το 15... αλλα δεν ξεκινησε με πολυ καλα νεα... τι ειναι αυτα που διαβασα για το επιδομα τοκετου, εχω παθει σοκ affraid affraid affraid affraid

26 Αυγουστου μπαινω κ εγω στον μηνα μου... κοβω τα χαπια για τις συσπασεις και ξεκιναω περπατημα... τι ειναι αυτα τα πραγματα ρε κοριτσια, που εχουμε μπλεξει εδω που ζουμε... μα να πειραζουν την μητροτητα?

θεν θυμαμαι τι ηθελα να σχολιασω απο ολα αυτα που διαβασα γιατι επαθα σοκ με τα τελευταια νεα!!!

Nα'μαι καλά για τη φωτιά που σας άναψα μεσημεριάτικα και στο καινούριο θέμα..αλλά όταν το διάβασα φυσικά και θεώρησα ότι αφορά τις περισσότερες από εμάς εδώ..


εννοειται καλα εκανες... μας καιει και μας τσουρουφλαει....

ας ειναι καλα τα παιδακια μας και τα υπολοιπα βρισκονται στην πορεια... και αφου ειμαστε ολες καλα, αυτο εχει σημασια

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tini13 έγραψε:http://www.tax-profit.gr/newsletter/archive/view/listid-1-tax-profit-newsletter/mailid-228--.html

βγάζεις άκρη εσύ ρε Ινάκι; ή εγώ χάζεψα;
Δε καταλαβαίνω για ποιο λόγο να το εφαρμόσουν μόνο στα Δημόσια νοσοκομεία???  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 3 522194 Για αποσυμφόρηση??  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 3 209536 Δε βγάζει νόημα...

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad Sad Sad Sad

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ....
ΤΗ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΓΩ ΜΟΛΗΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ
ΛΟΙΠΟΝ ΧΤΕΣ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ 900 ΕΥΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΟΠΠΥ ΑΜΑ ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΑ ΤΑ ΕΠΕΡΝΕ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.....ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ Η ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΗ Η ΑΦΕΝΤΙΚΙΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΧΤΕΣ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΕΝΤΑΜΗΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ.....ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΙΣΑ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ.....ΟΧΙ ΘΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΑ ΕΤΣΙ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΧΑΡΤΙ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΩ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ....ΑΡΑ ΔΕΝ ΥΣΧΙΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ..........ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ ΤΖΑΜΠΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ......ΑΡΑ ΛΥΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ......
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΝΕΥΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΑ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ΠΗΡΑΜΕ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΚΙΚΟ ΤΑ ΕΙΧΑ 60 % ΔΗΛΑΔΗ 6 ΕΥΡΩ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ...ΧΑΧΑΧΑ ΟΛΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΑΜΕ...ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΟ ΤΟ ΔΕΚΑΕΥΡΟΚΑΛΥΤΕΡΑ ΗΤΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΗΤΩ ΜΕ 40 ΕΥΡΩ ΗΤΑΝΕ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ ΕΚΕΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΕ...
ΣΑΣ ΖΑΛΗΣΑ........  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 3 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 3 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 3 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 3 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 3 215994

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΙΔΗΣΕΙΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
inakriti έγραψε:ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ !ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ... ΑΥΤΟ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΠΤ ...ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΚΡΙΝΟΥΜΕ!!!

η αληθεια ειναι οτι δεν το βρισκω καπου επισημα και ξεκαθαρα να λεει οτι απο 01-09-2012 κοβεται... ποτε βρεθηκαν για συσκεψη,ποτε το ανακοινωσαν, ποτε το ψηφισαν ? ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΑ 88 ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ? ΚΑΛΕ ΤΙΝΗ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ... μηπως εννοουσαν για τον εοπυυ που χρωσταει οτι τα νοσοκομεια θα ζητανε τα λεφτα απο τους γονεις επειδει ειναι απληρωτοι και μετα θα τα παιρνουμε εμεις απο τον εοπυυ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ


ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ :

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ... ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ? ΕΠΡΟΚΟΨΑΝΕ


Ίνα μου τί να σου πω..μέσα στο χορό είμαι με το κωλο ταμείο, αυτά κατάλαβα..ελπίζω να διαψευστούν οι φήμες που έπεσαν στην πιάτσα γιατί σίγουρα περί φημών έχουμε να κάνουμε..δεν αναφέρεται καμιά εγκυκλιος στο ΦΕΚ ή ψήφισμα..από την άλλη ο ΕΟΠΥΥ στο ίδιο του το σάιτ όπως είδες κι εσύ κουβέντα δεν κάνει τί μέλι γενέσθαι από τις 01*09 και μετά..και είναι πολύ ύποπτο αυτό..τέλος πάντων, σόρρυ αν σας ξεσήκωσα, ό,τι διάβασα έκανα copy - paste..

ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΙ??????????????????



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Τετ Αυγ 08, 2012 2:10 am, 2 φορές συνολικά

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Aurora έγραψε:
Tini13 έγραψε:http://www.tax-profit.gr/newsletter/archive/view/listid-1-tax-profit-newsletter/mailid-228--.html

βγάζεις άκρη εσύ ρε Ινάκι; ή εγώ χάζεψα;

Αυτο μου το ε'ιπε η πεθερά μου Τίνη μου.
Οσες γεννούν σε δημόσια δεν παίρνουν το επίδομα τοκετού απο 01/09
Παίρνουν μόνο το κύησης και το λοχείας.
Γι'αυτο σε ρωτούσα στον καφέ γιατι δεν πας σε ιδιωτικό αφου ούτως ή άλλως δεν θα πάρεςι χρήματα στο χέρι..
Αλλά δεν μας άφησε ο Ταρζάν μου να τα αναλύσουμε


Αννα απο ΕΒΑΥ κορίτσάκι μου, συγνώμη που άργησα να απαντήσω, τρώγαμε..

Κορίτσια,δεν το έπαιρναν το επίδομα τοκετού στο χέρι έτσι κι αλλιώς,όσες γεννούσαν στο δημόσιο!Τα παίρνει το μαιευτήριο,και ισχύει στάνταρ από περσι αυτό.Η διαφορά με το ιδιωτικό είναι ότι σε αυτό θα δώσεις και ένα χιλιάρικο παραπάνω (τουλάχιστον), ενώ στο δημόσιο θα πληρώσεις μια μικρή διαφορά μονο αν επιλέξεις δίκλινο ή μονόκλινο.

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
inakriti έγραψε:
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ :

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ... ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ? ΕΠΡΟΚΟΨΑΝΕ
 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 3 40746 χαχαχαχαχαχαχαχαχα

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τινη μακαρι να μην ισχυει στο τελος τιποτα απ ολα αυτα... και ας μας ξεσηκωνεις οσο θες!!!

και καλο ειναι να εχουμε υποψη μας απο νωριτερα οτι κατι τετοιο μπορει να συμβει να μπορουμε να προετοιμαστουμε... εστω ψυχολογικα, γιατι οικονομικα δυσκολο!!!

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν υπάρχει κάτι να ανακοινωθεί ακόμα.Δεν έχει συνεδριάσει η βουλή,ότι είναι να γίνει θα γίνει από Σεπτέμβρη.Ούτε οι πολιτικοί αρχηγοί της συγκυβέρνησης έχουν αποφασίσει από που ακριβώς θα κόψουν για να εξοικονομήσουν τα 11.5 δις.Μόνο στα νούμερα έχουν καταλήξει με τους τρωικάνους.Υπομονή,θα μάθουμε τα χαμπέρια μετά τα μπάνια του λαού (όπως πάντα.)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις