Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
267 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 267 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 21 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 21 417472  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 21 417472 φιλακια Άννα...
Καλό ταξίδι να προσέχεις και καλά να περάσεις....

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Aννα μου γεννα εσυ Κρητικαρο και μην σε νοιαζει για τα υπολοιπα ... Very Happy θα τα κανονισουμε ολα ... !!!!

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ !!!

Σοφια σου λεω εγγυημενα οτι οταν θηλαζεις μπορεις να μεινεις εγκυος ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ Very Happy ... ετσι νομιζε και η μαμα μου και την πατησε με εμενα !!! Απριλιο γεννησε τον αδερφο μ και τον επομενο Απριλιο γεννησε εμενα ... ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΘΗΛΑΖΕ !!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άντε Άννα να καλώς να μας έρθεις! Φτάσε με το καλό, ξεκουράσου από το ταξίδι και από βδομάδα λογικά τα λέμε και από κοντά! Κι αν γεννήσεις εδώ (που φυσικά το απεύχομαι από τώρα!) θα σε έχουμε στα πούπουλα εμείς, μην ανησυχείς!

Εμείς σήμερα πήραμε από το prenatal τελικά, κούνια και στρωματάκι σε απίστευτα χαμηλή τιμή, 230 ευρω μαζί, τα είχε σε προσφορά(140 κούνια και 90 στρώμα)!! Προίκα σετ δεν πήρα για δύο λόγους, πρώτον ήταν πανάκριβες (150 ευρώ περίπου) και δεύτερον μου είπαν ότι από αυτά που περιλαμβάνει η προίκα το παπλωματάκι δεν ενδείκνυται για κάτω του ενός έτους, όπως και μαξιλαροθήκες - μαξιλαράκι, οπότε και πήρα μεμονωμένα μόνο 2 σετ σεντόνια κάτω - πάνω και την πάντα (αυτό που μπαίνει γύρω γύρω από το κρεβατάκι στα καγκελάκια για προστασία σαν μαξιλαράκια), οπότε μεμονωμένα μου βγήκαν μόνο 65 ευρώ! Και αργότερα βλέπουμε..δυστυχώς ότι μπορούμε να το αποφύγουμε τώρα στα δύσκολα, το αποφεύγουμε ελπίζοντας και μην είμαστε πολύ χειρότερα του χρόνου..

Μετά κάναμε και μια ακόμη κατάθεση στο τζάμπο και γύρισα με αφόρητους πόνους στη μέση και χιλιοταλαιπωρημένη από τη ζέστη..και διαβάζω για τις φωσφορίζουσες πιπίλες που αν το ήξερα από νωρίς θα έπαιρνα κι εγώ σήμερα! σιγά μην μου ξεφύγουν! τώρα νάνι γιατί ξύπνησα πολύ νωρίς και είμαι πτώμα..θα σας δω το απόγευμα όσες μείνετε εδώ..

Φιλιά κορίτσια σε όλες ξεχωριστά!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σημερα βλεπω ητανε μερα για ψωνια!!!!!μονο εγω εμεινα σπιτι να προσεχω τον ανηψιο?

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με γεια τα πράγματα Τινάκο... Με το καλό..

Κι εμένα πονάει η μέση μου σήμερα.. Crying or Very sad μάλλον από κούραση, στο σούπερ μάρκετ είμουν σαν να χα καταπιει σκουπόξυλο...

Ναι όσο για το θηλασμό και την αντισήλληψη ξέρω κι εγώ ότι δεν πάνε πάντα μαζί.. πολλοί την έχουνε πατήσει...

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σημερα εγω νιωθω λες και θα μου ερθει περιοδος.....

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:σημερα εγω νιωθω λες και θα μου ερθει περιοδος.....

τί εννοείς Σοφάκι; ποναλάκια χαμηλά;

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tini13 έγραψε:
sofouli έγραψε:σημερα εγω νιωθω λες και θα μου ερθει περιοδος.....

τί εννοείς Σοφάκι; ποναλάκια χαμηλά;

και πονακια εχω και πετρωματα εχω ανα διαστηματα και τεραστια κοιλια εχω....απ'ολα εχω!!!!!!!!!!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Loipon koritsiaaa kourasthka pali na diavazwww!!Phgame gia mpanio mas epiase k i vroxoula..wraia htan omws. Eida htan hmera shopping shmera..megeia se oles!Egw re gamwto tipota ma tipota den exw parei ektos apo 3-4 formakia. Epishs diavasa kapopies feygoun gia diakopoules,ti wraia !!! Tinh me rwthses gia to tsigaro..5-6 kanw kamia fora 2 panw kamia fora 2 katw,elafria tsigara k den ta kanw pote mexri telous..ekei sthn mesh ta parataw. Eida lete gia apiskliridio..egw koritsia tha kanw opwsdhpote oso pio nwris ginete ..exw kanei 5 xeirourgia me genikh anaisthisia sthn episkliridio tha kolisw? Sofouli k egw apo oso kserw egkyos mia xara meneis k oso thilazeis k malista poly eykola k as mhn exeis kuklo opws prin. bla bla bla..ola ta eipa Smile

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου πηνελοπη!ωραια,βλεπω να μενω εγκυος στο τσακ μπαμ!:-)

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
a sofouli pires fora esyyyyyyyy!! Ta thes konta to ena me to allo?

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφάκι τι ναζιάρικη φώτο είναι αυτή! κουκλάκι!
Πηνελόπη κι εγώ θέλω θαλασσίτσα αλλά δυστυχώς..ένα μπάνιο όλο το καλοκαίρι έκανα και αυτό αρχές Ιουνίου ήταν Sad Sad

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:
Tini13 έγραψε:
sofouli έγραψε:σημερα εγω νιωθω λες και θα μου ερθει περιοδος.....

τί εννοείς Σοφάκι; ποναλάκια χαμηλά;

και πονακια εχω και πετρωματα εχω ανα διαστηματα και τεραστια κοιλια εχω....απ'ολα εχω!!!!!!!!!!
Sofouli Τι τέλεια φώτο!!!!!!  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 21 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 21 215994  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 21 215994

πολύ μ΄άρεσε!

Κι εγώ έχω κάτι πονάκια και κράμπες νομίζω... όταν σηκώνομαι δηλαδή κάπως πιάνεται όλη η κοιλιά και με τραβάει...
Βέβαια δε κάθομαι και στα αυγά μου..
Δεν άντεξα πάλι υπέπεσα στο σεχ Embarassed μ΄αρέσει που θα απείχα έχασα και το μπάνιο... μήπως να πάω αύριο, το σκέφτομαι... ε και τα κόβω από Δευτέρα.. με συμβουλή ντόκτορ.. χαχαχαχα

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sou ta ekopse o giatros? K emena mou eipe na mhn kanw alla den ton akouw paw 4 fores thn vdomada sigoura,ekopsa omws to step p ekana,kati einai k ayto! Smile

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μ'αρέσει που είχα διαβάσει ότι στην εγκυμοσύνη έχεις τους καλύτερους οργασμούς λόγω ορμονών!! εγώ ακόμη τους περιμένω να έρθουν! και πριν 2-3 μέρες που ήταν η παγκόσμια μέρα του οργασμού, τίποτα! τόσο άγχος και τύψεις εκείνη την ώρα, πώς να δεις χαρά καημένη εγκυούλα??

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
pepelitsa έγραψε:Sou ta ekopse o giatros? K emena mou eipe na mhn kanw alla den ton akouw paw 4 fores thn vdomada sigoura,ekopsa omws to step p ekana,kati einai k ayto! Smile
Οχι βρε δε μου τα έκοψε αντιθέτως μου χει δόσει πράσινο φως και με το παραπάνω, απλά εγώ είπα να προσέχω λίγο γιατί στην καλλιέργεια κολπικών μου βρήκε 3 μικρές αποικίες λέει, τώρα δε ξέρω τι είναι και πόσο σημαντικό αλλα είπα να μη επιδυνώσω την κατάσταση.. θα μας πει τη Δευτέρα, οπότε λέω αν είναι καλός ο καιρός να κάνω την εξόρμηση στη θάλασσα..

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tini13 έγραψε:Μ'αρέσει που είχα διαβάσει ότι στην εγκυμοσύνη έχεις τους καλύτερους οργασμούς λόγω ορμονών!! εγώ ακόμη τους περιμένω να έρθουν! και πριν 2-3 μέρες που ήταν η παγκόσμια μέρα του οργασμού, τίποτα! τόσο άγχος και τύψεις εκείνη την ώρα, πώς να δεις χαρά καημένη εγκυούλα??
χαχαχα υπάρχει τέτοια μέρα??? δε το ήξερα...
Εγώ μάλλον αναίσθητη είμαι κανένα άνχος εκείνη την ώρα, πάντως από προσωπική εμπειρία τώρα που μιλάμε εμένα το ίδιο καλοί μου φαίνονται τι καλύτεροι και χειρότεροι... βλακείες.. το΄χω διαβάσει κι εγώ πάντως



Έχει επεξεργασθεί από τον/την giotaki2 στις Σαβ Αυγ 11, 2012 10:57 am, 1 φορά

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Re koritsia bravo vlepw to spor den to afinete katholou! Nai thymamai gia tis apoikies sou Smile ayto p to eide sthn genikh ourwn? Ola pernane me antiviosoula k therapeia topikh nomizw,egw proswpika den anxonomai gi ayta.Opote kane to mpanaki sou k esy ayrio kuriakh einai Smile Parepiptontos thn tini rwtousa pou eipe pws exei kanei mono ena mpanaki.

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Emena padws o dikos mou tipota...h pou me apataei h pou fovatai mhn enoxlisei ton gio tou..teleytaia fora an thymamai kala kapou ston 5o htan.

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ααα  Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 21 667478 Very Happy

όχι των ούρων ήταν τελείως καθαρά.
Ναι μωρε, αν κάνει καλό καιρό θα πάω.. σιγά.
Έλα ρε δε σημαίνει ότι σε απατάει φοβούνται οι καημένοι, κι εμένα στην αρχή δεν ήθελε με τίποτα, με το ζόρι αρχίσαμε και κάθε φορά ένα άνχος το βλέπω στο βλέμα του αλλά το ξεπερνάει... Razz
Όπως και να΄χει πέρασε ο καιρός απλά εγώ αυτό που φοβάμαι είναι το μετά πως θα ναι... και πότε... Rolling Eyes

KALOKAIRI 2012

KALOKAIRI 2012
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σασ κοριτσια τι κανετε? εγω θα ηθελα να μου πειτε τι συμπτωματα ειχατε στν αρχη τησ εγκυμοσυνησ σασ.... γιατι εγω περιμενωωωωω... ευχαριστω

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
A giotaki meta...molis epitrapei i diadikasia ..den tha to syzhthsw tha ton viasw!! Ti eksetash ekanes kolpikh? egw den exw kanei les na kanw mia na dw p vriskomai??

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KALOKAIRI 2012 έγραψε:γεια σασ κοριτσια τι κανετε? εγω θα ηθελα να μου πειτε τι συμπτωματα ειχατε στν αρχη τησ εγκυμοσυνησ σασ.... γιατι εγω περιμενωωωωω... ευχαριστω
καλησπέρα καλή μου, εγώ προσωπικά πέρα από την καθυστέρηση είχα μόνο πόνο στο στήθος όπως στην περίοδο απλά πιο πολύ.. και μικρά πονάκια περιόδου, τίποτα άλλο οπότε φαντάζομαι δε θα σε βοηθήσω και πολύ...
Σου εύχομαι αν το θέλεις πολύ να μάθεις σύντομα ότι είσαι εγκυούλα και να πάνε όλα μα όλα καλά μέχρι τέλους!
 Εγκυούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2012 Νο 15 !!! - Σελίδα 21 417472

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalokairaki na sou pw thn diki m periptwsh..eixame mono mia eleytheri epafi k to skeftomoun mipws eimai..eixa mia elafria syxnoouria k poly priksimo sto sththos..9 meres prin adiathetisw ekana to test ayto p leei apo thn pempth mera sylipshs..arnhtiko!! 9 meres meta k afou den eixa adiathetisei ekana mia xoriakh k htan thetikotati! opote egw proswpika sou lew an eeis ypopsies na kaneis thn eksetash.

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giotaki2 έγραψε:
Δέσποινα (desT), εμείς δε σταματήσαμε το σεχ καθόλου στην εγκυμοσύνη, και φυσικά πάντα χωρίς προφυλακτικό, εντάξει είχαμε πει να προσέχουμε λίγο τώρα στον 8ο αλλά δε το τηρήσαμε λες για αυτό να την πάτησα χτες βράδυ? μ@λ@κία ε? Ε δε φαντάστηκα ότι θα γεννήσω κιόλας.. είμαι και άσχετη η αλήθεια είναι ως πρωτάρα.. αν μπορείς να μας διαφωτήσεις επί του θέματος θα σου είμασταν ευγνώμων... Respect
Δηλαδή τι είναι αυτό που επιταχύνει τον τοκετό, παίζει ρόλο η κούραση το περπάτημα, το σεχ, τα καυτερά που κολλάνε???

Εχμμμ, μία-μία η ερωτήσεις στην "έμπειρη" παρακαλώ Very Happy .
Κατ' αρχήν να σας πω ακόμα μια φορά ότι μία μέρα δεν μπήκα και προσπαθώ με το κωλοδίκτυο που έχω να σας διαβάσω και να απαντήσω από το μεσημέρι και τώρα τα καταφέρνω.
Καλησπέρα, σε όλες τις κοιλιές και επειδή από τι είδα οι περισσότερες εκμεταλλευτήκατε τις εκπτώσεις σήμερα, με γεια σας τα νέα πραγματάκια!
Γιώτα, για αυτά που ρωτάς δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά τι ισχύει γιατί από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρει. Πάντως επαφές είχα κι εγώ κανονικότατα σε όλες τις εγκυμοσύνες μου. Η όρεξη βέβαια διέφερε. Στον γιο μου π.χ. έκανα σαν τρελή για σεξ ειδικά εκεί κοντά στον έβδομο. Το προφυλακτικό ήταν δικιά μου ιδέα σχετικά με όλα αυτά που λένε για την ορμόνη που περιέχει το σπέρμα. Ο γιατρός ποτέ δεν μας το σύστησε παρά μόνο το πρώτο τρίμηνο. Λένε ότι το σπέρμα μαλακώνει τον τράχηλο και το σεξ προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα (που αν δεν έχεις προβληματική εγκυμοσύνη δεν θεωρούνται επικίνδυνες). Σου είπα όμως ότι διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα γιατί παράδειγμα φίλη μου και στα δύο παιδιά παρόλο που είχε έντονη σεξ. ζωή καθ' όλες τις εγκυμοσύνες της (2 στο σύνολο) και στα δύο παιδιά έπαιρνε μέρες από τον 10ο μήνα για να γεννήσει.
Για το περπάτημα που λένε, κάπου στο ίντερνετ διάβασα πρόσφατα ότι τελικά δεν επιταχύνει τον τοκετό. Εγώ πάντως γέννησα και τα δύο παιδιά μετά από έντονο περπάτημα. Δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση αυτό.
Τα καυτερά φαγητά προκαλούν συσπάσεις.

Tini13 έγραψε:Επανέρχομαι με τις απορίες μου από το χθεσινό σοπινγκ! Καλά ήμασταν τα νούμερα του τζάμπο χθες..κι εγώ κι ο Μάνος στα τυφλά τελείως, που να μην μου έλεγε και η Ίνα τί να προσέξω! Όποια μαμά βλέπαμε τη ρωτούσαμε χίλιες δυο χαζές απορίες, τελείως άσχετοι είμαστε! χαχαχα

Λοιπόν, όποια μπορεί ας με διαφωτίσει πλιζ κορίτσια!

1. Τα ρουχαλάκια που πήραμε, εσώρουχα φορμάκια και φορμάκια, πανάκια, κουβερτούλα (μια φλις και μια βαμβακερή), τέλος πάντων όλα αυτά, θα πάθουν τίποτα αν τα πλύνουμε όλα μαζί σε χαμηλή θερμοκρασία στο πλυντήριο; και αν κάνει, σε πόσους βαθμούς και με πόση ποσότητα από το προδέρμ το απορρυπαντικό;

Εγώ τι θα έκανα: θα τα έπλενα όλα μαζί σε χαμηλή θερμοκρασία 30 ή 40 βαθμούς(αρκεί να μην έχει χρωματιστά) μόνο με μωρουδιακό απορρυπαντικό. Την δόση την αναφέρει το απορρυπαντικό πίσω από τη συσκευασία.

2. Πώς μπορώ να ξέρω αν τα μπιμπερό της chicco που μου έδωσαν ταιριάζουν με τις ρώγες, οι οποίες είναι μέσα σε κλειστή συσκευασία;;

Αν και οι θηλές είναι τις chicco τότε θα ταιριάζουν.

3. Κρέμα για συγκάμματα βρήκα μια σε τσίγκινο παλιομοδίτικο κουτάκι, την Penaten, δεν είχε sudocream..έχετε ακούσει για αυτήν;

Καλή η sudocream αλλά καλή και η penaten. Πίστεψε με θα τελειώσεις τόσες κρέμες που θα πάψεις να αναρωτιέσαι στο τέλος ποια είναι καλή και ποια όχι.

4. Σερβιέτες λοχείας από που θα πάρω;;;; Από φαρμακείο; Είναι σαν τις always νυχτός ή ακόμη πιο μεγάλες; αν είναι να πάρω τις always να μην ψάχνομαι!

Στην πρώτη γέννα είχα πάρει λοχείας (από το σουπερ μάρκετ στο ράφι με τις πάνες ακράτειας, της tena). Δεν με βόλεψαν και έτσι στη δεύτερη γέννα πήρα always night ultra extra long και τώρα βρήκα κάποιες παρόμοιες τις every day. Πίστεψε με θα σε βολέψουν περισσότερο.

5. Σκουφάκι - καλτσάκια που πήρα φοριούνται τέλος Σεπτεμβρίου - αρχές Οκτώβρη που έχω ΠΗΤ ή θα σκάσει η μπέμπα;

Τα γαντάκια είναι μόνο για τα νυχάκια του μωρού. Εγώ πήρα ψαλιδάκι μαζί για να τα κόψω αν χρειαστεί. Σχετικά με το σκουφάκι εξαρτάται από τις καιρικές συνθήκες. Βλέποντας και κάνοντας.

Προς το παρόν αυτά θυμάμαι κορίτσια, αν μου έρθει κι άλλη χαζή ερώτηση θα σας πω..Πάντως η βαλίτσα του νοσοκομείου - μαιευτηρίου τελικά δεν είναι σίγουρα μια απλή βαλιτσούλα αλλά ολόκληρη βαλίτσα ταξιδίου! Είχα στο νου μου μια που έχουμε με ροδάκια, αλλά τελικά θα πάμε στο μεγαλύτερο μέγεθος και θα πάρω καινούρια..

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Κάπου το είχα ξαναναφέρει: εγώ ετοιμάζω πάντα δύο βαλίτσες μία για το μωρό και μία με τα δικά μου πράγματα. Έτσι ξέρω όταν ψάχνω κάτι εγώ ή ο συνοδός μου που να ψάξει. Με βόλεψε περισσότερο. Μία μικρή βαλιτσούλα με ρόδες για το μωρό και ένας σάκος-τσάντα για μένα που χωράει και το νεσεσέρ που είναι σχετικά μεγάλο.



Ελπίζω να βοήθησα Very Happy .

Kristinaki έγραψε:Ηθελα να σας ρωτησω κατι.. Στο κρεβατακι του μωρου, ειναι καλα το στρωματακι να μετακινειται πανω κατω;; βρηκα ενα πολυ ομορφο κρεβατακι αλλα δε μετακινειται το στρωμα και σκεφτομαι αν αυτο βολευει για ενα μικρο μωρο η για μενα..
τι νομιζετε;

Καλό είναι να μετακινείτε αλλά και να μη μετακινείτε δεν είναι κάτι φοβερό. Το δικό μου παράδειγμα δεν μετακινείται αλλά ουδέποτε μου δημιούργησε πρόβλημα. Άλλωστε στην αρχή έχεις το κάγκελο κατεβασμένο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις