Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
64 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 64 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mhtsaina έγραψε:Δίκιο έχει η naselen. Βέβαια και η απειλή για δικηγόρο δεν κάνει κακό, αλλά με μέτρο, γιατί μετά χάνεις την αξιοπιστία σου δυστυχώς και δεν σε υπολογίζουν. Το ξέρω, το έχω δει, είμαι δικηγόρος.
Τώρα, αφού λες ότι έχετε τα χρήματα να συντηρηθείτε, τότε μήπως πρέπει σιγά σιγά να τα μαζεύετε και να βρείτε ένα χώρο δικό σας όντως; Το σπίτι που μένετε τελικά σε ποιόν ανήκει;
δεν σου κρύβω πως κατα πόσο καλό μπορεί να κάνει δεν ξέρω.Η γιαγιά του έμενε εδώ,το οποίο το έχει γράψει στης μαμάς του.Το θέμα αυτό είναι,πως δεν μπορεί να καταλαβει οτι πρεπει να φύγουμε απο δώ για να είμαστε καλά.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ψυχραιμα και με ηρεμια θα κατσεις να σκεφτεις και να ξανασκεφτεις. κατεμε λαθος να μπουν στο παιχνιδι οι γονεις σου. κανεις ακριβως οτι κανει και ο αντρας σου. βαζεις και αλλα ατομα στην οικογενεια σας.του ζητας να θεσει ορια με τους γονεις του, ενω εσυ η ιδια δεν το κανεις με τους σικους σου. κοψτους οοοοολους κουκλα μου.μιληστε, τσακωθειτε, φωναξτε, αλλα παντα μονοι σας, χωρις γονεις,πεθερικα, ξαδελφια και φιλους. και αν οντως παιρνει χρηματα απο τα πεθερικα, φανταζομαι οτι θα στο ειχαν 'χτυπησει' τα πεθερικα,αν δεν το κανουν τους βγαζω το καπελο που βοηθαν το παιδι τους χωρις να λενε κατι, αλλα να απαιτουν.ετσι ειναι.δυστυχως. σκεψου ηρεμα, με ψυχραιμια και ασε τους δικηγορους -αυτα τα καναμε στα 19 μας- εχεις οικογενεια να σκεφτεις τωρα/

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατι τελευταιο για να μην σε 'φορτωνω'.
ξερω 2 ζευγαρια που μενουν πανω κατω με τα πεθερικα τους. το 1 ζευγαρι εχει θεσει ορια και κανονες με τροπο βεβαια.ε οι γονεις που μενουν κατω δεν ξερουν αν ειναι επανω τα παιδια αν εχουν παει βολτα αν εχουν φαγητο ή οχι.
το αλλο ζευγαρι....αστα χειροτερη κατασταση δεν εχω ξαναζησει.
διαλεξε ποιοι περναν καλυτερα και πως...μην βιαστεις να κανεις η να πεις κατι που μετα θα το μετανιωσεις.
στα λεω με καθε φιλικη διαθεση και χωρις να θελω να σε προσβαλλω.

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο δικηγόρος πρέπει πάντα να είναι η τελευταία λύση, όταν όλα τα άλλα δεν πιάνουν. Ειδικά όταν υπάρχουν και παιδιά. Μην ακούς τι λένε, είναι πάντα πολύ επώδυνο για όλους σαν διαδικασία και σαν αποτέλεσμα. Ωστόσο, αν το πετάξεις μια φορά σε καίριο σημείο ότι το σκέφτεσαι, μπορεί να τον ξυπνήσεις λίγο τον άντρα σου.
Όσο για το σπίτι, σε ρώτησα, γιατί αν τυχόν το είχαν γράψει στον άντρα σου, θα μπορούσατε ίσως να το νοικιάσετε και με το ενοίκιο να πληρώνετε το δικό σας σπίτι, η μία η άλλη δηλαδή.

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μαμακα μου έγραψε:ψυχραιμα και με ηρεμια θα κατσεις να σκεφτεις και να ξανασκεφτεις. κατεμε λαθος να μπουν στο παιχνιδι οι γονεις σου. κανεις ακριβως οτι κανει και ο αντρας σου. βαζεις και αλλα ατομα στην οικογενεια σας.του ζητας να θεσει ορια με τους γονεις του, ενω εσυ η ιδια δεν το κανεις με τους σικους σου. κοψτους οοοοολους κουκλα μου.μιληστε, τσακωθειτε, φωναξτε, αλλα παντα μονοι σας, χωρις γονεις,πεθερικα, ξαδελφια και φιλους. και αν οντως παιρνει χρηματα απο τα πεθερικα, φανταζομαι οτι θα στο ειχαν 'χτυπησει' τα πεθερικα,αν δεν το κανουν τους βγαζω το καπελο που βοηθαν το παιδι τους χωρις να λενε κατι, αλλα να απαιτουν.ετσι ειναι.δυστυχως. σκεψου ηρεμα, με ψυχραιμια και ασε τους δικηγορους -αυτα τα καναμε στα 19 μας- εχεις οικογενεια να σκεφτεις τωρα/
Όσον αφορά τους δικους μου,και ευτυχώς το ξέρει καλά κι εκείνος,δεν μασάω τα λόγια μου,τους βάζω στη θέση τους.Έχεις δίκιο,τι να πω...

Naselen

Naselen
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mhtsaina έγραψε:Δίκιο έχει η naselen. Βέβαια και η απειλή για δικηγόρο δεν κάνει κακό, αλλά με μέτρο, γιατί μετά χάνεις την αξιοπιστία σου δυστυχώς και δεν σε υπολογίζουν. Το ξέρω, το έχω δει, είμαι δικηγόρος.
Τώρα, αφού λες ότι έχετε τα χρήματα να συντηρηθείτε, τότε μήπως πρέπει σιγά σιγά να τα μαζεύετε και να βρείτε ένα χώρο δικό σας όντως; Το σπίτι που μένετε τελικά σε ποιόν ανήκει;

αχχχ!!! έχεις απόλυτο δίκιο και εμένα ο πρώην μου πίστευε ότι δεν θα φύγω ποτέ, βεβαιά δεν του είχα πεί ποτε για δικηγόρους και τέτοια αλλά πάντα ήμουν με το χέρι στην πόρτα που λεέι ο λόγος αλλά δεν το έκανα και το εκμεταλευτηκε μέχρι εκεί που δεν πάει Mad κάποια στιγμή όμως που είπα τέλος μέχρι εδώ έτρεχε να μαζέψει τα αμάζευτα αλλά τότε ήταν πολύ αργά

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το παιζουν ανωταροι για πιο λογο?δημοσιοι υπαλληλοι ηταν οχι πυρινικοι φυσικοι.σας δωσαν μια γκαρσονιερα αν θυμαμαι καλα,και κανουν λες και σας δωσαν τα ανακτορα του μπακινχαμ.οι γονεις σου δεν ειναι καθολου κατωτεροι τους γιατι σπουδασανε την κορη τους.στο παιδι σας ανακατευωντε στο πιο απλο οπως το πως θα το φωναζετε και συγκαλουν και συμβουλιο για κατι τετοιο .και εχουν το θρασσος να σου λενε να μασεις τη γλωσσα σου?αυτοι τι στο καλο πρεπει να μασουν δηλ.?ο αντρας σου επειδη σχολαει αργα και δεν τα πολυβλεπει αχει επαναπαυτει?συμφωνω με ολα τα κοριτσια!ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΑ ΚΑΙ ΦΥΓΕΤΕ.αυτοι ειναι ικανοι να βαζουν και λογια στο παιδι αυριο μεθαυριο.ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΤΗ ΨΥΧΗ ΣΑς ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΑ.Ε.οχι.συγνωμη αλλα βγηκα απο τα ρουχα μου.καλο κουραγιο καλη μου.ξυπνα τον αντρα σου.η μονη λυση.

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
filitsaki έγραψε:το παιζουν ανωταροι για πιο λογο?δημοσιοι υπαλληλοι ηταν οχι πυρινικοι φυσικοι.σας δωσαν μια γκαρσονιερα αν θυμαμαι καλα,και κανουν λες και σας δωσαν τα ανακτορα του μπακινχαμ.οι γονεις σου δεν ειναι καθολου κατωτεροι τους γιατι σπουδασανε την κορη τους.στο παιδι σας ανακατευωντε στο πιο απλο οπως το πως θα το φωναζετε και συγκαλουν και συμβουλιο για κατι τετοιο .και εχουν το θρασσος να σου λενε να μασεις τη γλωσσα σου?αυτοι τι στο καλο πρεπει να μασουν δηλ.?ο αντρας σου επειδη σχολαει αργα και δεν τα πολυβλεπει αχει επαναπαυτει?συμφωνω με ολα τα κοριτσια!ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΑ ΚΑΙ ΦΥΓΕΤΕ.αυτοι ειναι ικανοι να βαζουν και λογια στο παιδι αυριο μεθαυριο.ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΤΗ ΨΥΧΗ ΣΑς ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΑ.Ε.οχι.συγνωμη αλλα βγηκα απο τα ρουχα μου.καλο κουραγιο καλη μου.ξυπνα τον αντρα σου.η μονη λυση.
Γκαρσονιέρα δεν είναι,120τμ είναι αλλά όταν ενοικιάζαμε σε γκαρσονιέρα είμασταν καλύτερα...Συζήτηση αυτοί εννοουν να ακους(να σου τα χώνουν) και να μη μιλας.Γι'αυτό και τώρα βγάζω γλώσσα βλέπεις...όμως μέχρι ποτε υπομονή βρε κορίτσια μου?Να είναι καλα το κοριτσάκι μου,ξύπνησε και φώναξε ΜΑΜΑΑΑ!!!!Μου έφτιαξε τη διάθεση,τώρα ξεκίνησε να με φωνάζει και καταλαβαίνετε πως αισθάνομαι Very Happy

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπεμπουλιό έγραψε:
filitsaki έγραψε:το παιζουν ανωταροι για πιο λογο?δημοσιοι υπαλληλοι ηταν οχι πυρινικοι φυσικοι.σας δωσαν μια γκαρσονιερα αν θυμαμαι καλα,και κανουν λες και σας δωσαν τα ανακτορα του μπακινχαμ.οι γονεις σου δεν ειναι καθολου κατωτεροι τους γιατι σπουδασανε την κορη τους.στο παιδι σας ανακατευωντε στο πιο απλο οπως το πως θα το φωναζετε και συγκαλουν και συμβουλιο για κατι τετοιο .και εχουν το θρασσος να σου λενε να μασεις τη γλωσσα σου?αυτοι τι στο καλο πρεπει να μασουν δηλ.?ο αντρας σου επειδη σχολαει αργα και δεν τα πολυβλεπει αχει επαναπαυτει?συμφωνω με ολα τα κοριτσια!ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΑ ΚΑΙ ΦΥΓΕΤΕ.αυτοι ειναι ικανοι να βαζουν και λογια στο παιδι αυριο μεθαυριο.ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΤΗ ΨΥΧΗ ΣΑς ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΑ.Ε.οχι.συγνωμη αλλα βγηκα απο τα ρουχα μου.καλο κουραγιο καλη μου.ξυπνα τον αντρα σου.η μονη λυση.
Γκαρσονιέρα δεν είναι,120τμ είναι αλλά όταν ενοικιάζαμε σε γκαρσονιέρα είμασταν καλύτερα...Συζήτηση αυτοί εννοουν να ακους(να σου τα χώνουν) και να μη μιλας.Γι'αυτό και τώρα βγάζω γλώσσα βλέπεις...όμως μέχρι ποτε υπομονή βρε κορίτσια μου?Να είναι καλα το κοριτσάκι μου,ξύπνησε και φώναξε ΜΑΜΑΑΑ!!!!Μου έφτιαξε τη διάθεση,τώρα ξεκίνησε να με φωνάζει και καταλαβαίνετε πως αισθάνομαι Very Happy
καταλαβαινουμε γλυκια μου κοπελα....!τι να σου πω?αν μποριυσατε να φυγετε.γιατι ορια δε ξερω αν μπαινουν τωρα...πανω απο ολα η οικογενεια σας κουκλα μου.υπερασπισου την οπως μπορεις!τρελη?οχι σε καμια περιπτωση!φιλια!!!!

Ιφιγένεια


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mpempoulio διαβασα ολα οσα γραφεις και ειναι μια κλασικη ιστορια στην ελλαδαρα μας!! Θελω να σου πω με απλα λογια οτι δεν εισαι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια που βιωνει κατι τετοιο..καποια κοπελα μιλησε για ΔΡΑΣΗ. Ναι , αυτο χρειαζεται..οπως και καποια αλλη κοπελα ειπε οτι αυτες οι στιγμες δεν ξαναγυρνουν..και εχει απολυτο δικιο γλυκεια μου!! Το κακο εγινε γιατι ο αντρας σου συναινει απο την αρχη σε ολα αυτα προκειμενου να μην χασετε φραγκο . Αυτο πρεπει να το κοιταξεις . Την συμπεριφορα του αντρα σου να κοιταξεις πρωτα και μετα τα υπολοιπα..Μετα παμε σε εσενα...σκεφτεσαι να εργαστεις η οχι? γιατι ο ανθρωπος που βιωνει ολη αυτην την κατασταση εντονα εισαι
ΕΣΥ που εισαι ολη μερα μεσα μαζι τους..μια προταση μπορω να σου κανω?? Προτεινω να ψαξεις για δουλεια, να ψαξεις και για σπιτι , να ψαξεις και για παιδικο σταθμο...τα παντα ολα και γυρω-γυρω να ειναι ολα κοντα δηλαδη...Τα παντα ΟΛΑ και το εννοω...μετα καθεσαι με τις σημειωσουλες σου και τα συζητας με τον αντρα σου. Τρεξε, ψαξε, κανε τα παντα και παρουσιασε την ερευνα σου Wink Δεν μπορει να σου αρνηθει ο αντρας σου αν ειναι εξυπνος καλη μου.Για το καλο σας θα το κανεις..μετα δεν υπαρχουν δικαιολογιες..μετα [πρεπει να δεις ποιος ειναι ο πιο στραβος ..
μηπως και εσυ εισαι παραπονιαρα λιγο παραπανω? Smile Ποιος φταιει πιο πολυ ? αυτος που ανεχεται μια αρρωστημενη κατασταση ή αυτος που την δημιουργει??
αυτος που την δημιουργει μπορει να ειναι αρρωστος στο μυαλο..ετσι τον εκανε ο Θεουλης, το συμπαν ή οτι θες εσυ πες το..Δεν φταιει..Εσυ ομως εντοπιζεις που ειναι το προβλημα και θες να το αλλαξεις, αρα ΠΡΕΠΕΙ να το αλλαξεις...γιατι αλλιως δεν μου τα λες καλα Wink
Ξεκουνησου για να αλλαξετε ζωη γλυκεια μου και συγνωμη αν ειμαι αποτομη...σε καταλαβαινω και πρεπει να χαρεις αυτο που δημιουργησατε μαζι!!

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πιάσε τον άντρα σου και πες του τα έξω από τα δόντια!! Θέσε κανόνες, βάλε του όρια.Φαντάζομαι δουλεύει όλη τη μέρα και ίσως δε βλέπει ακριβώς τι γίνεται ή οι γονείς του του τα μεταφέρουν αλλιώς..Θα καταστρέψεις την ζωή σας αν δε δράσεις έγκαιρα..Θα σου φέρω παράδειγμα ένα πρώτο μου ξάδερφο, ο οποίος μόλις παντρεύτηκε με την κοπέλα του εγκαταστάθηκαν σε ένα διαμέρισμα(των γονιών της κοπέλας) ακριβώς από πάνω,στην ίδια πολυκατοικία..Είχαν και αυτοί λόγο για τα πάντα..Σε πληροφορώ κράτησαν κλειδί και ανά πάσα ώρα και στιγμή έμπαιναν απροειδοποίητα στο σπίτι..Δε σου κρίβω ότι είχαν πετύχει και τον ξάδερφο μου με το σώβρακο.τόσο θράσσος..Να μη τα πολυλογώ έκαναν παιδάκι και το αποτέλεσμα να χωρίσουν όταν αυτό ήταν μόλις έξι μηνών..Δεν είναι κρίμα; Το κακό όμως δεν τελείωσε εκεί..Κράτησε η κοπέλα το παιδί και το δηλητιρίασαν,δε το αφήνουν να βλέπει τον πατέρα του..Γι αυτό σου λέω,όσο είναι ακόμα καιρός κάντε κάτι.

just hope


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
@ Μπεμπουλιό:

κορίτσι μου, βρίσκομαι και εγω σε μια αντίστοιχη κατάσταση! Μένουμε στο διαμέρισμα του πεθερού μου το οποίο είναι απέναντι ακριβώς. Είναι αντικειμενικά ο χειρότερος άνθρωπος που έχω γνωρίσει. Για να μη ξεφύγω από το θέμα. Εγώ δε θεωρώ οτι ο άντρας σου συνεχίζει να παίρνει χρήματα από τους γονείς του, θα στο κτύπαγαν την ανάλογη στιγμή, απλά έμαθε να κάνει υποχωρήσεις και να μην τους στεναχωρεί. Και γω αρχικά ένιωθα όλα αυτά που περιγράφεις, μέχρι που πήρα τον άντρα μου και φύγαμε για Σαββατοκυρίακο, χαλαρώσαμε συζητήσαμε, βάλαμε τους αριθμούς κάτω και οταν είδαμε οτι δεν έβγαιναν αποφασίσαμε να μείνουμε μέχρι να βρω και γω μια καλύτερη δουλειά. Από τότε όμως δεν έχουμε σχεδόν καθόλου επαφές. Αν τον δω στο διάδρομο τον χαιρετώ εγκάρδια και τα χάνει, αν μου κάνει παρατήρηση/παράπονο χαμογελώ και φεύγω και αν μου ζητήσει κάτι λέω οκ και αν το θεωρώ παράλογο δεν το κάνω. Τα έχει χάσει. Αντίστοιχη σχέση έχει και ο άντρας μου μαζί τους. Α και ξέχασα, την τελευταία φορά που χτύπησε την πόρτα απρόσκλητος και σε ακατάλλλη ώρα, φροντίσαμε να μας βρει σε μια...ακατάλληλη στιγμή και από τότε δεν ξανακτύπησε την πόρτα!! Μας είχε πει να πηγαίνουμε όποτε θέλουμε εμείς!! Κυριώς η συμβουλή μου, σταματα να βλέπεις τον άντρα σου αρνητικά. Αυτός είναι ο χαρακτήρας του και δεν αλλάζει, θα πετύχεις παραπάνω πράγματα αν του τα λες γλυκά και καταλαβαίνει οτι πληγώνεσαι. Και αντιμετώπισε τα πεθερικά σου λες και είναι οι αντιπαθητικοί γείτονες και τιποτα παραπάνω!

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια όλες σας έχετε δίκιο.Το θέμα είναι η δουλειά...δύσκολοι καιροί,κι εδώ που μένω ακόμα δυσκολοτεροι.Δεν τον αντιμετωπίζω αρνητικά απλά βγαίνουν αληθινά όλα τα σενάρια μου...Στεναχωριέμαι που τον αντιμετωπίζουν ως άβολο πλάσμα και να τον εκμεταλεύονται επειδή δεν έχει πονηριά και σκέφτεται πάντα τη θετική πλευρά.Ποτέ δεν θα ξεχάσω πως μου έχουν χαλάσει τις καλύτερες μου στιγμές για να τους δω ως κάτι περισσότερο πέρα απο ανεπιθυμητους...Ναι είμαι παραπονιάρα αλλά δεν νομίζω πως έχει να κάνει με το συγκεκριμένο θέμα-πρόβλημα.Απλά δεν είμαι διαθετημένη να δώσω αντάλλαγμα τη ζωή μου και ειδικά σε αυτούς.

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Eγώ το λέω και το ξαναλέω σ'αυτό το φόρουμ και σε όσες κοπέλες μπορούν να το διαβάσουν.Νομίζω πως γίνομαι και βαρετή.Λοιπόν,οι έξω από την πόρτα του σπιτιού μας να παραμείνουν έξω κι ας μένουν και μεσοτοιχία.Δε χρειάζονται καφεδάκια,ταβερνάκια και να δίνεις λογαριασμό για τα πάντα ακόμα και αν νιώθεις ότι το κάνουν για καλό.Όσο για το οικονομικό...τι να πω;πληρώνοντας κάποιος νιώθει ότι έχει και δικαιώματα.Ε ας μη του τα δίνουμε και στο χέρι.Και για το όνομα του παιδιού ας βγάζατε κάτι άλλο αν θέλατε να το φωνάζετε κάπως αλλιώς και όχι της βάφτισης.Αλλά κι αυτό δικός σας λογαριασμός είναι.Ξεκαθαρίστε τη θέση σας τουλάχιστον μεταξύ σας.Εσεις είστε η οικογένεια και κανένας άλλος.Βρείτε τα γιατί αυτά δε θεωρώ ότι είναι λόγοι διαζυγίου.Είναι απλά προβήματα στον τρόπο λειτουργίας της οικογένειας.Και λύνονται εύκολα.Και το λέω εγώ που ζω πολλά χρόνια πάνω κάτω με πεθερικά.Κανένας δε μπαίνει στο σπίτι σου αν δεν του ανοιξεις την πόρτα.Εύχομαι το καλύτερο!!

http://shineon-n-on.blogspot.com

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια!Όταν της είπα οτι η οικογένειά μου αποτελείται απο 3 μέλη δεν συμφώνησε,είναι λάθος λέει...Κι εμείς τι είμαστε?ρωτάει ο άντρας της,συγγενείς α' βαθμού του απαντώ.Για να καταλαβετε.Επειδή είχε συνηθισει τα πάνω κάτω όταν έμενε η μανα της εδώ πρέπει να γίνει το ίδιο,ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ,η κουβέντα τους.Είναι απο τα άτομα που αν τους γλυκάνω με καλές κουβέντες αυτη τη φορά και πάνω στο κρεβάτι μας θα είναι.Το λάθος μου είναι οτι τους δίνω σημασία και στενοχωριέμαι ενώ θα έπρεπε να τους πω ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ.Ειδικά με την κουβέντα της κυρίας οτι δεν έχει δει χαρά απο εκείνον.

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπεμπουλιό έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!Όταν της είπα οτι η οικογένειά μου αποτελείται απο 3 μέλη δεν συμφώνησε,είναι λάθος λέει...Κι εμείς τι είμαστε?ρωτάει ο άντρας της,συγγενείς α' βαθμού του απαντώ.Για να καταλαβετε.Επειδή είχε συνηθισει τα πάνω κάτω όταν έμενε η μανα της εδώ πρέπει να γίνει το ίδιο,ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ,η κουβέντα τους.Είναι απο τα άτομα που αν τους γλυκάνω με καλές κουβέντες αυτη τη φορά και πάνω στο κρεβάτι μας θα είναι.Το λάθος μου είναι οτι τους δίνω σημασία και στενοχωριέμαι ενώ θα έπρεπε να τους πω ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ.Ειδικά με την κουβέντα της κυρίας οτι δεν έχει δει χαρά απο εκείνον.
πραγματι το στυλ κοινοβιο[δηλ τα δικα μου δικα μου και τα δικα σας παλι δικα μου]ειναι ελληνικη πατεντα.συμφωνω με τη shineon ξερει αφου μενει με τα πεθερικα πανω κατω.οχι και διαζυγιο ομως απλα κουβεντιασε με τον καλο σου.ευχομαι να βρειτε μια λυση να χαιρεστε την οικογενεια σας.

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mην το κουράζουμε με πολλά λόγια παιδά και μην αναλώνεσαι και συ με κουβέντες και εξηγήσεις και λόγια.Είσαι αυτή που είσαι και η οικογένειά σου είναι αυτη θέλουν δε θέλουν.Μπαίνεις βγαίνεις στο σπίτι σου όποτε θες,αγοράζεις ότι θες όποτε θες και κάνεις ότι θες μέσα στο σπίτι σου.Αν τους αφορά κάτι το μαθαίνουν,αν όχι δεν το μαθαίνουν.Κλειστε το στόμα σας και θα δείτε πως δε θα χουν τίποτα να λένε γιατί πολύ απλά δε θα ξέρουν.Ευγενικά και χωρίς πολλά λόγια.Όπως με τον κάθε γείτονα που σου τη σπάει.Κοψτε το καθημερινό πάνω κάτω και κάντε το μια φορά τη βδομάδα και σταματήστε να απολογείστε για τα πάντα.Είστε ενηλικες με δουλειά σπίτι και παιδί.Όπως κι αυτοί.Τέλος.Α και τα πολλά τηλέφωνα δεν κάνουν καλό.Τρια λεπτά το πολύ και μετά έχεις δουλειά.Κρατηστε τις αποστάσεις σας και θα τα βρείτε.Και θα βρείτε επίσης και την ησυχία σας.

http://shineon-n-on.blogspot.com

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
shineon έγραψε:Mην το κουράζουμε με πολλά λόγια παιδά και μην αναλώνεσαι και συ με κουβέντες και εξηγήσεις και λόγια.Είσαι αυτή που είσαι και η οικογένειά σου είναι αυτη θέλουν δε θέλουν.Μπαίνεις βγαίνεις στο σπίτι σου όποτε θες,αγοράζεις ότι θες όποτε θες και κάνεις ότι θες μέσα στο σπίτι σου.Αν τους αφορά κάτι το μαθαίνουν,αν όχι δεν το μαθαίνουν.Κλειστε το στόμα σας και θα δείτε πως δε θα χουν τίποτα να λένε γιατί πολύ απλά δε θα ξέρουν.Ευγενικά και χωρίς πολλά λόγια.Όπως με τον κάθε γείτονα που σου τη σπάει.Κοψτε το καθημερινό πάνω κάτω και κάντε το μια φορά τη βδομάδα και σταματήστε να απολογείστε για τα πάντα.Είστε ενηλικες με δουλειά σπίτι και παιδί.Όπως κι αυτοί.Τέλος.Α και τα πολλά τηλέφωνα δεν κάνουν καλό.Τρια λεπτά το πολύ και μετά έχεις δουλειά.Κρατηστε τις αποστάσεις σας και θα τα βρείτε.Και θα βρείτε επίσης και την ησυχία σας.
Συμφωνώ σε όλα μαζί σου.Αυτοί κάθε μέρα είναι εδώ.Τώρα το παίζουν διακριτικοί κάθονται λίγο και φεύγουν,κάθε μέρα όμως.Ανελιπώς.Χτες συγκεκριμένα σχολάει ο άντρας μου το βράδυ,έρχεται εδώ αυτοί.Καθόταν σε μία ακρη εκείνος κι εκεινοι να μην αφήνουν κάτω το παιδί μέχρι που λέει ο άντρας μου πως δεν του έδωσε σημασία η μικρή και του απαντω οτι δεν την έπαιξε καθόλου την μικρή,κι έτσι την άφησε δίπλα του ο πατερας του.Τον χειμώνα περισσότερο την έβλεπαν εκείνοι παρα ο πατερας της,αν δεν κοιμόταν το παιδί δεν έφευγαν.Να κάτσουμε να παίξουμε με το παιδί μας δεν μπορούμε,με το που δούνε φως θα μπούνε...Σας κούρασα κορίτσια,σας ευχαριστώ πολύ!!! Νομίζουν πως μας αγόρασαν... - Σελίδα 3 667478

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσι.. συμφωνω απολυτα με το beboulio.. και εμεις με τα πεθερικα μου ετσι ειμασταν στην αρχη αλλα βαζεις τα ορια σου αν δε το κανεις θα ειναι χειροτερα αργοτερα.. δεν τους λες ουτε τα προσωπικα σου ουτε τα οικονομικα σου και γενικα δε λες τιποτα που δεν τους αφορα.. τωρα αν ερχονται απροειδοποιητα λεγε τους οτι ειχες κανονισει να πας με το μωρο και μια φιλη για καφε παρε το μωρο και κανε ηρεμα μια βολτα.. μια θα ερθουν και θα τους διωξεις ετσι δυο θα ερθουν καποια στιγμη θα μαθουν οτι πρεπει να τηλεφωνουν πρωτα.. εμεις με τους δικους μας πλεον ειμαστε μελι γαλα δεν ανεβαινουν χωρις λογο μια την βδομαδα κατεβαινω εγω και πινω εναν καφε τα λεμε λιγο και ειμαστε ολοι χαρουμενοι... βεβαια καθε περιπτωση διαφερει εμενα ευτυχως καταλαβαινουν και αν τους τα πεις με καλο τροπο δεν παρεξηγουνται...

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πως έρχονται κάθε μέρα;Εσύ τους άφησες.Βγες και καμιά φορά με το νυχτικό μπας και καταλάβουν,πες ότι νυστάζεις,δεν είσαι καλά, έχεις δουλειά,έχεις κανονίσει κάτι...δεν μπορεί θα το πάρουν το μύνημα.Και όταν έρχεται ο άντρας σου από τη δουλειά πές του με νόημα Wink "είσαι κουρασμένος αγάπη μου;;;να σου βάλω να φάς και να ξαπλώσεις να ησυχάσουμε και μεις όλη μέρα που είμαστε στο πόδι"...Τι διάολο εκει θα μείνουν;;;Κάνε τέλος πάντων ότι νομίζεις για να τους δώσεις να καταλάβουν ότι υπάρχει καικάτι που λέγεται ζευγάρι και είναι ιερό γιατί αυτο κρατάει την οικογένεια.Τα παιδιά δεν κρατάνε καμιά οικογένεια μαζί.Το βλέπουμε κάθε μέρα.Με λίγα λόγια φρόντισε την οικογενειά ΣΟΥ και προστάτεψέ τη.Είναι δική σου δουλειά και κανενός άλλου.Και όσες είναι γυναίκες εδώ παντρεμένες πολλά χρονια το ξέρουν αυτο.Οι άντρες θέλουν δε θέλουν ακολουθούν και ειδικά όταν έχει καλό αποτέλεσμα.
Κράτα τις ισοροπίες.Ούτε κολλητοί,ούτε ξένοι τα πεθερικα.Απο κάθε μεριά όμως έτσι;Δλδ ισχύει και για τους δικούς σου.Συγνώμη αν σε κούρασα.Εύχομαι να φιάξουν τα πράγματα!Καλή επιτυχία!

http://shineon-n-on.blogspot.com

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
χα,χα κορίτσια γελάω γιατί οτι και να μου πείτε έχω και κάποιο παράδειγμα να σας πω με αυτούς.Τι μήνυμα να πάρουν???Εδω το χειμώνα,ένα απο τα πολλά βράδια,κάνω μπάνιο τη μικρή,την κοιμίζω...λέω θα έχει φύγει η κυρία....ο άντρας μου λιώμα απο την κούραση ξαπλωμένος στον 3θέσιο ένα κλίκ πριν τον ύπνο ήταν και αυτή στον άλλο καναπέ και να βλέπει tv...Αντί να πει φέυγω παιδί μου να ξεκουραστείς κι εσύ,τσατίστηκε γιατί είπα οτι πάω να κοιμηθώ και δεν είπα ουτε συγνώμη και την ακούω να φωνάζει στον άντρα της οτι δεν είναι παιδάκι να την κοροιδεύω απο τις 9 πάει να κοιμηθεί....Οτι και να της πω μετά απο λίγο θα μου το χτυπήσει...Γιατί να της πω λεει να μη φιλάει το παιδί στα χερια???Που το παιδί τώρα λόγω δοντιών βάζει όλη τη γροθιά του στο στόμα...

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλα βρε κοριτσακι μου πως μπορεις και τα ανεχεσαι ολα αυτα? Και ο αντρας σου που οπως λες ηταν λιωμα στον καναπε,ετοιμος να κοιμηθει δεν ειχε στομα να πει αντε σπιτι σας τωρα γιατι θελουμε να ξεκουραστουμε? ή στην τελικη πες το εσυ...εχω διαβασει ολα τα σχολια και συμφωνω με ολες τις κοπελες..πρεπει να ηρεμησετε γιατι αυτη η κατασταση μονο κακο θα σας κανει στο τελος..και δεν ειναι αναγκη να φυγετε για να ηρεμησετε...αρκει να βαλετε τους ΄΄ξενους΄΄ στην θεση τους...ολους...ο αντρας σου κυριως και μετα κι εσυ απο κοντα...τιποτα δεν ειναι δυσκολο..πιστεψε με,εγω ειχα πολυ πολυ χειροτερα σκηνικα,που ομως τελειωσαν γρηγορα γιατι ο αντρας μου ανελαβε δραση και φετος συμπληρωνεται ο 6ος χρονος που δεν εχω πει ουτε καλημερα με την πεθερα(ουτε το παιδι μας δεν εχει δει καν!) και φαντασου οτι μενει 5 λεπτα απο το σπιτι μας...αν κρατησετε κοινη γραμμη με τον αντρα σου,ολα θα γινουν οπως πρεπει..αλλα πρεπει ο αντρας σου να παρει θεση αμμεσα...αυτα απο μενα..καλη τυχη

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπεμπουλιό έγραψε:χα,χα κορίτσια γελάω γιατί οτι και να μου πείτε έχω και κάποιο παράδειγμα να σας πω με αυτούς.Τι μήνυμα να πάρουν???Εδω το χειμώνα,ένα απο τα πολλά βράδια,κάνω μπάνιο τη μικρή,την κοιμίζω...λέω θα έχει φύγει η κυρία....ο άντρας μου λιώμα απο την κούραση ξαπλωμένος στον 3θέσιο ένα κλίκ πριν τον ύπνο ήταν και αυτή στον άλλο καναπέ και να βλέπει tv...Αντί να πει φέυγω παιδί μου να ξεκουραστείς κι εσύ,τσατίστηκε γιατί είπα οτι πάω να κοιμηθώ και δεν είπα ουτε συγνώμη και την ακούω να φωνάζει στον άντρα της οτι δεν είναι παιδάκι να την κοροιδεύω απο τις 9 πάει να κοιμηθεί....Οτι και να της πω μετά απο λίγο θα μου το χτυπήσει...Γιατί να της πω λεει να μη φιλάει το παιδί στα χερια???Που το παιδί τώρα λόγω δοντιών βάζει όλη τη γροθιά του στο στόμα...
Γιατί δεν έχει τηλεόραση σπίτι της;Και να μη το φιλάει το παιδί γιατί κυκλοφορούν και ιώσεις και το παιδί δεν έχει κάνει τα εμβόλια όλα.

Γιαυτό μακριά καλή μου!Μακρια και αγαπημένοι και προπαντώς άσ'την να λέει.Τη δουλειά σου εσύ!Και αν παρεξηγηθεί τόσο το καλύτερο.Θα σταματήσσει να έρχεται.Εσύ πάλι δε θα πηγαίνεις και θα έρθει με το καλό και ισοροπία.Τον άντρα σου και το παιδί σου και τα μάτια σου!Οι υπόλοιποι περισσέυουν.Ολοι όμως!!

http://shineon-n-on.blogspot.com

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου κορίτσι.

Καταλαβαίνω απόλυτα τι περνάς και συγνώμη που θα το πω αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν. Καλές οι τακτικές και οι μέθοδοι αλλά δυστυχώς με κάποιους ανθρώπους δεν πιάνουν. Τελεία. Δεν πρόκειται ποτέ να καταλάβουν.

Δε σου τα λέω αυτά για να σε απογοητεύσω, σου τα λέω για να σε ταρακουνήσω. Ό,τι είναι να κάνετε θα το κάνετε μεταξύ σας ως ζευγάρι. Μην προσπαθήσετε να αλλάξετε τα πεθερικά, αλλάξτε εσείς. Κάνε μια μεγάλη κουβέντα με τον άντρα σου και μαζεύτα τα και δρόμο. Ο άντρας σου πρέπει να διαλέξει ξεκάθαρα με ποια πλευρά θα είναι. Πάρτε τις αποφάσεις σας και πράξτε αναλόγως.

Διαβάζω ξανά αυτά που σου γράφω και ξέρω πως όταν τα διαβάσεις θα νιώσεις πολύ άσχημα. Ζητάω προκαταβολικά συγνώμη που θα σε κάνω να νιώσεις έτσι. Σου τα λέω όμως γιατί έχω ανάλογη πείρα. Προς το παρόν (ελπίζω) μένουμε κι εμείς με τα πεθερικά μου και την πολυαγαπημένη μου κουνιάδα. Δεν είναι τόσο χύμα όσο τα δικά σου, ό,τι λένε το λένε ύπουλα και χώνονται με τέτοιο τρόπο ώστε να μην μπορούμε να τους πούμε τίποτα γιατί βγαίνουμε εμείς οι κακοί. Έχουμε δοκιμάσει πολλά, με το καλό, με μπηχτές κι εμείς, τους μίλησε ο άντρας μου έξω από τα δόντια αλλά αλλαγή δεν υπήρξε ούτε πρόκειται να υπάρξει. Λυπάμαι πραγματικά που το λέω αλλά κάποιοι άνθρωποι δεν αλλάζουν.

Οπότε, κάντε ό,τι μπορείτε και φύγετε. Στο ξαναλέω, μην περιμένετε να αλλάξουν εκείνοι, αλλάξτε εσείς.

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
shineon έγραψε:
Μπεμπουλιό έγραψε:χα,χα κορίτσια γελάω γιατί οτι και να μου πείτε έχω και κάποιο παράδειγμα να σας πω με αυτούς.Τι μήνυμα να πάρουν???Εδω το χειμώνα,ένα απο τα πολλά βράδια,κάνω μπάνιο τη μικρή,την κοιμίζω...λέω θα έχει φύγει η κυρία....ο άντρας μου λιώμα απο την κούραση ξαπλωμένος στον 3θέσιο ένα κλίκ πριν τον ύπνο ήταν και αυτή στον άλλο καναπέ και να βλέπει tv...Αντί να πει φέυγω παιδί μου να ξεκουραστείς κι εσύ,τσατίστηκε γιατί είπα οτι πάω να κοιμηθώ και δεν είπα ουτε συγνώμη και την ακούω να φωνάζει στον άντρα της οτι δεν είναι παιδάκι να την κοροιδεύω απο τις 9 πάει να κοιμηθεί....Οτι και να της πω μετά απο λίγο θα μου το χτυπήσει...Γιατί να της πω λεει να μη φιλάει το παιδί στα χερια???Που το παιδί τώρα λόγω δοντιών βάζει όλη τη γροθιά του στο στόμα...
Γιατί δεν έχει τηλεόραση σπίτι της;Και να μη το φιλάει το παιδί γιατί κυκλοφορούν και ιώσεις και το παιδί δεν έχει κάνει τα εμβόλια όλα.

Γιαυτό μακριά καλή μου!Μακρια και αγαπημένοι και προπαντώς άσ'την να λέει.Τη δουλειά σου εσύ!Και αν παρεξηγηθεί τόσο το καλύτερο.Θα σταματήσσει να έρχεται.Εσύ πάλι δε θα πηγαίνεις και θα έρθει με το καλό και ισοροπία.Τον άντρα σου και το παιδί σου και τα μάτια σου!Οι υπόλοιποι περισσέυουν.Ολοι όμως!!
Εννοείται όλοι,και εννοώ φυσικά και τους δικους μου.Εγώ σπάνια να ανέβω αλλά αυτή δεν χαμπαριάζει βρε παιδί μου.Έτσι,ούτε το παιδί να βλέπει,τέτοιοι άνθρωποι μακριά απο τα παιδιά μας.Καλά το έκανες.Ούτε και η γιαγια του βλέπει τώρα το παιδί και φυσικά ούτε κι έρχεται γιατί θα την πετάξω έξω.όποιος θέλει το κακό μας μακριά.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις