Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
59 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 59 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

odysseia

odysseia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τετοιοι ανθρωποι καλο ειναι να μη βρισκονται ποτε στο δρομο σου!
αν μπορουσαν ή καλυτερα αν ηθελαν να καταλαβουν δε θα εκαναν αυτα τα πραγματα. απο την εμπειρια μου σου λεω πως μονο οταν κοψεις εντελως σχεσεις γλιτωνεις!το προβλημα ειναι πως ειναι πεθερικα και αυτο ειναι λιγο δυσκολο. Ασ μιλησει ο αντρας σου με τη μητερα του να της εξηγησει πως 2 οικογενειες σε ενα σπιτι δε χωρανε!Και μαλλον θα πρεπει να φυγετε απ΄το σπιτι (πραγμα δυσκολο αυτη την εποχη)γιατι θα πουν το σπιτι το θελουν, εμας οχι!αν και σαν γονεις πρεπει να καταλάβουν πως προεχει η ευτυχια του παιδιου τους.

Ιφιγένεια


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μπεμπουλιο απευθυνομαι σε εσενα περισσοτερο: ΔΕΝ περιμενουμε να καταλαβει κανεις κατι !!!
Του το λεμε! Δεν ειναι λογικο να περιμενεις να καταλαβουν οτι σε ενοχλουν..Μπορεις με πολυ ομορφο και ευγενικο τροπο να πεις στους ανθρωπους σου (παρουσια του συζυγου σου) οτι επειδη ολη μερα μονη τα βγαζεις περα με την μικρη και οσο και χαρΑ μεγαλη να παιρνεις απο το παιδι σου ειναι γεγονος οτι πολλες φορες κουραζεσαι και εχεις αναγκη απο χαλαρωση και εσυ η ιδια ! ποσο μαλλον που εχεις και εναν
αντρα (Θεε μου!!) που θελεις να κατσεις μαζι του να πεις δυο κουβεντες και να καθησετε αγκαλιτσα με το παιδακι σας στο σπιτακι σας!
ΔΕν ζητας κατι παραλογο και σε καταλαβαινω απολυτα! Ομως, ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙ ΖΗΤΑΣ και αυτο ειναι το λαθος σου (γνωμη μου παντα)..και για να εχεις ορια στις σχεσεις πρεπει να ξερεις τι θελεις για να το ζητησεις!
Σε φιλω Smile

VASOG1

VASOG1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ. Η ΛΕΞΗ ΚΛΕΙΔΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΑΥΤΠΣ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑΞΗ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΣΥ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ "ΠΑΝΕ" ΕΚΒΙΑΣΤΗΚΑ....ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ "ΒΑΛΕΤΕ" ΣΤΗ ΜΕΣΗ.

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια!Πρόχτές τους τα είπα όσα με ενοχλούν,γιαυτό και τώρα δεν κάθονται πολύ.Αλλά το κλασσικό ΕΙΔΑ ΦΩΣ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ καθημερινώς,παραμένει.Είπα όμως πως βήμα πίσω δεν κάνω,γιατί αν υποχωρήσω τώρα θα με φάνε.Πλέον είμαι ΑΠΟΛΥΤΗ και το έχει καταλαβει και ο άντρας μου.Απλά ναι μεν έχει απομακρυνθεί απο εκείνους αλλά αν δεν αλλάξει συμπεριφορά απέναντι τους δεν θα βγεί τίποτα.Σκοπός μου δεν είναι να μαλώσουν,χειρότερα θα μου λένε τότε.

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια καλημέρα.Εδώ είμαι πάλι θέλοντας να μαθετε τα νεότερα...Υπάρχουν και καλά και κακά που συνεπάγεται φυσικα η πεθερά...Τα καλά νέα είναι οτι είμαι έγκυος,αν και δεν ξέρω κατα πόσο επρεπε να γίνει τώρα λόγω της ηρεμίας μου αλλά και της ψυχικής μου υγείας...Τέλοσπάντων,ούτε που έχουν ρωτήσει οτιδήποτε για την εγκυμοσύνη δεν με ενδιαφέρει αυτό όσο το ότι δεν σέβονται την κατάσταση μου.Με αυτά και με αυτά πήρα την απόφαση να μην της ανοίξω ξανά τη πόρτα του σπιτιού μας,μπάς και ηρεμήσω...εφόσον δεν με σέβεται ούτε εμένα αλλά ουτε και τους κανόνες του σπιτιού μας.Είχε έρθει ένα βράδυ κι ενώ της είπα οτι ο άντρας μου τάιζε τη μικρή να την κοιμήσει μπήκε μέσα.Η πόρτα του δωματίου της μικρής καθώς ήταν ανοιχτή της λέω ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΜΕΣΑ...αυτή μου λέει το κουφό ΤΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ?Ντόιν σκέφτομαι και προχωράω προς τα μέσα να κλείσω την πόρτα του παιδιού μου,συγχρόνως όμως για να μην μου μπαστακωθεί μπαίνω να πάρω εγώ την μικρή και να βγει ο άντρας μου.Μέχρι να μπω μέσα εγώ φεύγει αυτή....Ανεβαίνει ο άντρας μου να δει τι ήθελε και ακούω πάλι τις φωνές της...ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΩΓΗ ΑΛΛΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΗ ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ να του λεει.Με λίγα λόγια του είπε πως της είπα να μη μιλάει και της γύρισα τη πλάτη,της βασίλισσας...Να τα και ψέματα λέω...Συνεχίζω λοιπόν να μην της ανοίγω της βασίλισσας,ώσπου μια μέρα ακουώ να λέει του άντρα μου να μου πει να μην ξαναπατήσει η μάνα μου εδώ αλλιώς θα μου το πει αυτή....οτι έρχεται αυτή και δεν της ανοίγω και έρχεται η μάνα μου και μπαίνει μέσα...Μα όλοι μπάινουν μέσα ακόμα και η μητέρα της μετά απο όλα αυτά που εχω ακούσει απο αυτήν αλλά το επίπεδο της είναι τόσο υψηλό που λέει και ξαναλέει ωστε να του βάζει και λόγια(αν και τώρα που το σκέφτομαι ανέκαθεν το έκανε αλλά τώρα είναι που έχει λυσσάξει)...περιμένω τα σχόλια σας...

81Νομίζουν πως μας αγόρασαν... - Σελίδα 4 Empty ΗΡΕΜΙΑ! Πεμ Ιαν 24, 2013 1:04 am

pouppa

pouppa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΜΠΕΜΠΟΥΛΙΟ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 2η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ! ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΩΣ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ! ΕΓΩ ΕΦΥΓΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΓΟΝΕΣ Κ ΠΕΘΕΡΙΚΑ! ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΕΓΑΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ! ΟΙ ΔΙΚΟΙ Μ ΝΕΟΙ Κ ΠΙΟ ΜΟΝΤΕΡΝΟΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ, Κ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ!
ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΑΣ ΤΟ 1ο ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ Μ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ Κ ΕΝΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΞΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ Μ ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ Κ ΟΤΙ ΕΙΧΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΜΑΖΕΜΕΝΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΑΠΟ ΤΑ 15 ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ Τ,Κ ΕΝΝΟΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ Κ ΑΚΟΜΑ Κ ΜΕΣΑ ΤΠΤ ΜΑ ΤΠΤ ΔΝ ΕΚΑΝΑΝ ΕΙΧΑΝ Κ ΑΠΟΨΗ!!!! ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΑΥΤΟ , Κ ΗΘΕΛΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ ...ΠΡΙΤΣ! Κ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΩΜΟΥΣΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟΥΣ ΞΙΝΙΖΕ! ΤΕΣΠΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΠΕΡΣΙ Κ ΕΝΩ ΤΑ ΕΔΕΙΞΑ ΟΟΟΛΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ Μ ΑΚΟΜΑ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΜΑΖΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΑ ΕΙΔΕ ΟΛΑ ΠΡΟ ΤΕΤΕΛΕΣΜΕΝΟΥ! ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΟΡΙΑ! ΑΦΟΥ ΜΕ ΚΑΝΑΝ ΝΑ ΚΛΑΨΩ Κ Μ ΧΑΛΑΣΑΝ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΩΡΑ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΠΟΣΤΑΣΗ Κ ΛΕΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ Μ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ!
Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΟΛΑ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΦΡΕΝΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ!
ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΗΚΩ Κ ΦΥΓΕ Η' ΑΛΛΙΩΣ ΓΡΑΦΤΟΥΣ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!

foteinoula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αυτές οι καταστάσεις αν και άρρωστες δυστυχώς τις ακούς παντού. Για μένα μεγύτερο λάθος από το να μένεις κοντά σε γονείς-πεθερικά δεν υπάρχει. Οσο αγαπημένοι και να είστε δεν υπάρχει περίπτωση κάποια στιγμή να μην γίνει κάτι και στραβώσετε.
Κι εμείς μέναμε κοντά στα πεθερικά στην αρχή. Μια χαρά είμασταν μέχρι που μείναμε στο σπίτι που μας παραχώρησαν. οι δικριτικοί άνθρωποι ήθελαν να ξέρουν τα πάντα. ειχαν γνώμη για τα πάντα. Μας χτυπούσαν την πόρτα τα βράδυα για τον χ-ψ λόγο. Ποτέ δεν μάλωσα με τον άντρα μου. Αλλά πάντα του έλεγα αυτό κι εκείνο έγινε και δεν μου αρέσει. στην αρχή δεν ήθελε να τα δει. Κάποια στιγμή όμως τα βλέπεις δεν μπορεί. Τότε ή τα παραδέχεσαι ή κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις. Φυσικά και νιώθαμε υποχρέωση που μας είχαν παραχωρήσει σπίτι. Μεγάλη βοήθεια. Και τον καταλάβαινα. Εδώ ένιωθα εγώ υποχρέωση δεν θα ένιωθε εκείνος; Λογικό είναι. Γι' αυτό διαλέξαμε να φύγουμε από το σπίτι και να πάμε σε νοικιο. Να έχουμε την ηρεμία μας και ας στριμωχτούμε.
Επειδή όμως τώρα έρχεται και το δεύτερο παιδάκι σας (με το καλό να έρθει) και οι καταστάσεις είναι δύσκολες νομίζω πως είναι δύσκολο για σας να φύγετε. Ομως δεν χρειάζεται να μαλώνεις με τον άντρα σου. Γλυκιά μου τόσες και τόσες εχουν αντίστοιχες πεθερές. Αυτό έλειπε να κλείσεις το σπίτι σου για το χατίρι της. Και οι άντρες μην νομιζεις δεν πολυκαταλαναίνουν από αυτά. αν δεν είναι κατίνες (βλέπε τον πεθερό σου)απλά δεν σχολούνται. Δεν πιστεύω ότι δεν σε αγαπάει, δεν σας νοιάζεται, δεν τα βλέπει. Ούτε ότι δεν σας στηρίζει. Αν χαλαρώσεις λίγο κι εσύ και δεν δίνεις τόση σημασία θα δεις ότι θα είστε καλύτερα. κράτα μια τυπικά καλη σχέση με τα πεθερικά σου. Εξω από το σπίτι αλλά χωρίς πολλά λόγια. Πέρνε το παιδάκι σου όταν έχει καλό καιρό και βγειτε έξω. Στην πλατεία, στις κούνιες, στην μαμα σου αν είν αι κοτνά, σε κάποια φίλη. Οταν έρχονται απρόσκλητοι να είσαι απασχολημένη. Με δουλειές, φαγητό, με το παιδί. ΝΑ λες ευγενικά αχ δεν μου είπατε ότι θα έθετε και έχω εκείνο ή το άλλο να κάνω. γενικά κόψε με τρόπο όμως τα πολλά πολλά. μιλα και με τον άντρα σου. εξηγησε του ότι δεν έχεις πρόβλημα με τους δικούς του αλλά με αυτά που κάνουν. πως είναι λογικό ότι θα βλέπουν το παιδί, εγγονι τους είναι αλλά πρέπει να καταλάβουν ότι έχεις και δουλειές ή πως θέλεις κι εσύ λίγο χρόνο να ξεκουραστείς μέσα στην μέρα, δεν μπορείς να είναι συνέχεια εδώ και κυρίως απροειδοποίητα. Κανε που και που κανα τραπέζι έτσι για να μην λένε και κυρίως για να βλέπει ο αντρούλης σου ότι όντως δεν έχεις πρόβλημα. Μην τους σχολιάζεις συνέχεια. Οπως εσένα δεν θα σου άρεσε να σου σχολιάζει ο άντρας σου τους γονείς σου, έτσι δεν αρέσει και σε εκείνον. και δίκιο να έχεις, εκείνος μπαίνει αυτόματα στην διαδικασία να τους υπερασπιστεί. Στο λέω εκ πείρας. οσο σχολίαζα ήμουν εκείνη που δεν θέλει τους δικους του. Οταν απλά εξηγουσα χωρίς επικρίσεις, τι με ενοχλεί σώθηκα. Και είμαι καμένη που στα λέω. Με έχει σκυλοβρίσει ο πεθερός και όλο το σόι με θάβει. αλλά με τον άντρα μου είμαστε μια χαρά.
Να χαίρεσαι το παιδάκι μου και με το καλό να έρθει και το δεύτερο.

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Είναι πάρα πολύ απλό! Το κλειδί πάνω στην πόρτα από μέσα και όταν θα κάνουν απόπειρες για να μπουν μέσα απλά δεν θα μπορούν και βέβαια είναι σημαντικό να καταλάβουν οτι είσαι μέσα εκείνη την ώρα. Έτσι θα πάρουν το πιο ξεκάθαρο μήνυμα. Άρχισε τις αποστάσεις γιατί έχεις όλο το δικαίωμα, σου έχουν δώσει τα πατήματα να τους κάνεις πέρα και να τους απομακρύνεις. Σε έχουν προσβάλλει άσχημα, είναι σειρά σου να τους τρίξεις τα δόντια και να καταλάβουν οτι δεν έχουν να κάνουν με κανένα βρεγμένο γατάκι. Αφού ο άντρας όπως λες δεν κάνει αυτό που θα ήθελες καιρός να υπερασπιστείς εσύ την αξιοπρέπειά σου. Στο λέω σοβαρά!

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας άλλη μια φορά.Η αλήθεια είναι πως πίστευα τώρα με την εγκυμοσύνη οτι θα γίνω κάπως σκληρόπετση...αλλά τζίφος.όσον αφορά τον πατέρα του που τον έχει υποχείριο της οπως έχω πει ξανά,ενώ ερχόταν ξαφνικά κομμένα όλα,ουτε καν απο το παραθυρο,τότε ηταν που ειπε αυτη οτι της ειπα να μην μιλάει,προφανώς του έκανε πλύση εγκεφάλου αυτή και τώρα θα έρθει με το που σχολάσει ο άντρας μου το βράδυ.Εχω κουραστεί τόσο με αυτή τη γλωσσοφαγιά,φυσικά η ψυχολογία μου δεν είναι και στα καλύτερα της σκεφτόμενη ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ????Με ανησυχεί ξερετε και η μεταγέννας εποχή,επιλόχειος...Σαν να βλέπω το μέλλον μου.Πλέον σκέφτομαι πως αφού ούτε την κατασταση μου δεν σέβονται μήπως τελικά τα κάνουν όλα για να μας χωρίσουν και τώρα με την εγκυμοσύνη τους χαλασα τα σχέδια(γι'αυτό και δεν έχουν ενδιαφερθεί),σου λέει αυτοί κάνουν και 2ο παιδί τα πάνε καλά...Ο άντρας μου πλέον λέει πως όταν μπορέσουμε θα φύγουμε αν και ξέρω καλά δεν πρόκειται να φύγουμε απο εδώ.

foteinoula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοπέλα μου ηρέμησε. Και που δεν έχουν ενδιαφερθεί τι σε πειράζει; Δεν θα σε ενοχλούν τουλάχιστον. Αυτό ήταν το ζητούμενο, Να μην τους βλέπεις καθόλου δεν είναι εφικτό. Για τον αντρα σου και για τα παιδιά σου θα τους βλέπεις. Γιατί δεν παύουν να είναι γονείς και παππούδες. Αλλα ως εκεί. Μια τυπική σχέση και τίποτα περισσότερο εσύ. Ετσι και πάτημα δεν θα έχουν ότι δεν τους θες και ο άντρας σου θα βλέπει ότι είσαι μια χαρά και εκείνοι έχουν το πρόβλημα. Κι εγώ δεν θα ήθελα σχέσεις αλλά για τον άντρα μου και τα παιδιά μου κρατάω τυπική σχέση χωρίς πολλά πολλά. Αν ο αντρας σου λέει θα φύγετε κάποια στιγμκή τον πιστεύω. Μπορεί να τα βλέπει και ο ίδιος πια ή να μην θέλει να σε βλέπει έτσι. Είναι όμως και το οικονομικό μεγάλο θέμα. Προσπαθήστε από κοινού να κάνετε οικονομίες, γέννησε σε δημόσιο στην αναγκη για να μην τους υποχρεωθείτε. Οσο μπορείτε προετοιμαστείτε οικονομικά για να φύγετε. Ως τότε να είσαι χαλαρή. Αν δεν σε ενοχλούν ας λένε ότι θέλουν. Γλωσσοφαγιά μπορεί να έχεις από παντου, εμένα σου ξαναλέω με θάβει το σόι και οι γνωστοί τους. Εξω από το σπίτι μου ας κόβουν το λαιμό τους. Μέσα να μην τους έχω γίνεται; Αυτό μου αρκεί.

86Νομίζουν πως μας αγόρασαν... - Σελίδα 4 Empty Εδώ είμαι πάλι . . . Τετ Νοε 13, 2013 6:40 am

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια το αστείο παρατραβηξε.Γέννησα,το κοριτσάκι μου είναι σχεδόν 4 μηνών.Μέχρι που γέννησα δεν με είχαν ρωτήσει πως είμαι τι κανω...Τις μέρες που ήμουν στο μαιευτήριο,ξέρετε λείπει ο γατος χορεύουν τα ποντικια...Ας μπω στο ψητό αμέσως...Βρήκα έναν σύζυγο αγνώριστο(πλυση εγκεφάλου).Περάσαμε δύσκολα...Μέχρι που του έβαλε αυτη στο μυαλό οτι επειδή η μάνα μου είχε θέμα με τα πεθερικα της μου βάζει λόγια...Δεν φταίει αυτη η αυταρχική δηλαδή αλλά η μανα μου...Αλλο θέμα...Έπαιρναν τη μεγάλη μου καθημερινώς τουλάχιστον 2 ωρες αλλά και ανελιππως-υποχρεωτικώς...όταν είχαμε επισκεψεις που δεν ηταν συχνές,ερχόταν η κυρία φυσικά(τόσο διακριτική...)άντε να την πάρω πάνω να αλλάξω 2 λεπτά,τι κι αν έλεγα εγώ στην μικρή υποτιθεται οχι τώρα που είναι η νονά πχ εδώ,τιποτα 2 λεπτα να λεει αυτη που φυσικα δεν ηταν 2 λεπτα...Μια δυο τρεις πεντε δεκα,να μην με ακουει εμενα(μαιμουνι είμαι βλεπεις).Πριν 2 εβδομαδες ηταν πάλι η νονα εδω ερχεται αυτη τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου...Μέχρι που βγηκα εξω και της λέω ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΑΤΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ Η ΝΟΝΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗ ΒΛΕΠΕΙ ΟΣΟ ΕΣΕΙΣ???ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ????μου απαντα,σοκ εγώ.ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΛΕΤΕ,της λεω.ΕΊΝΑΙ ΣΩΣΤΟ?ξανά μανά αυτη ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ????γεματη ειρωνεία...ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΝΟΝΑ ΤΗΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΠΑΝΩ?ΜΑ.της λέω,ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΈΠΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ.Και πάει και παιρνει το αγκαλια να μου το φερει και τι του λεει????ΕΛΑ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΨΥΧΑΣΘΕΝΕΙΣ...Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Και την βάζω μέσα λέω της νονάς να πάρει τη μικρή μέσα...Μέχρι συγχαρητηρια της είπαν λεει που με δέχτηκε αφου είμαι παιδι χωρισμένων γονιών...Οτι έχω βιώματα λέει εξαιτίας αυτού...Οτι βρήκα ένα καλό παιδίκτλ....Στα πιο σοβαρά τωρα...όσον αφορά της λέω τα παιδιά,απαιτώ,οτι ακόυτε σας αρέσει δεν αρέσει θα το σέβεστε.Και τι μου απαντα...άλλοοο σοκ πάλι...ΣΟΒΑΡΑ,ΑΠΑΙΤΕΙΣ?ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΠΩΣ ΘΑ ΦΕΡΘΩ...και έχουμε και λέμε θα με βρίζει αυτη στο παιδί ΜΟΥ???απο πίσω μου τι θα τους λέει???όταν βεβαια γινόταν ο κακός χαμός η νονά εστειλε μνμ του άνδρα μου...ανέβηκε εκεινος πάνω της έβαλε χερι και μετα απο μια δυο μέρες της είπε οτι ΑΦΟΥ ΤΡΩΓΕΣΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΦΕΡΝΩ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...του βεβαια οτι αυτη μέσα δεν ξαναμπαίνει...Και φυσικά θα του έιπε πολλά γιατί την επομένη μπαίνοντας στο σπίτι την χαιρετησε καιδεν ακουσα ουτε γεια να του πει...Αν σεβόταν πάνω απο ολους τον εαυτό της και μετα το παιδί δεν θα τα εκανε αυτά...Πρέπει να ειναι συνεχως η πόρτα ανοιχτή...χτυπάω το κουδούνι και δεν ανοιγεις...πρόσέξτε το κουδουνι...σάμπως εγω δεν έχω παιδιά,δεν έχω βρεφος...Το θέμα μας είναι γιατι να είναι οταν της καπνίσει μέσα...γιατί να μην κάνει αυτό που θέλει και ποια είμαι εγώ που θα της βάλει όρους...Σας ακούω!!!Δειλά δειλά πρέπει να σας πω πως ψαχνω σπίτι,γιατι αυτο δεν υγιες περιβαλλον να μεγαλωσω τα παιδιάμου.

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Shocked δυστυχως καλη μου φιλη ολα αυτα που σας συμβαινουν τα εχω ακουσει και απο αλλες φιλες,δεν ειναι κατι καινουριο,τα πεθερικα της συμφοραςTwisted Evil .νιωθουν πως ειναι καλοι μαζι σας και οτι σας προσφεραν τα παντα και δε τα εκτιματε,ανακατευονται διχως να υπολογισουν την ευτυχια και τα θελω σας.αν συνεχισουν ετσι το μονο θα κερδισουν ειναι η μια οικογενεια διαλυμενη και ενα μωρο χωρισμενων γονιωνRolling Eyes ,η δε θα βλεπουν κανενα σας αφου θα σας εχουν διωξει με τον τροπο τους.αυτα πρεπει να τα καταλαβουν πριν να ειναι πολυ αργα,το οτι βοηθησαν οικονομικα μπραβο τους και τους τιμαει,και εν μερει ηταν και υποχρεωμενοι εφοσον τα εκαναν για το παιδι τους και ειχαν και τα λεφτα να το κανουν,αυτο δε σημαινει πως τους χρωστατε η οτι πρεπει να λετε σε ολα ναι.κοιτα να κανεις υπομονη και προπαντων να εισαι καλα με τον αντρα σου.το πιο σημαντικο.γιατι αυτον παντρευτηκες γλυκεια μου οχι αυτουςMad 

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αυτή τη φορά αισθάνομαι πως η υπομονή μου τελειωσε...Κουράστηκα,έχω κι εγώ αξιοπρεπεια αλλά και υπερηφανια γι'αυτό και είπα τέλος αυτή μεσα στο σπίτι ΜΟΥ δεν ξαναμπαίνει,εφόσον δεν σέβεται κανέναν.Προφανώς δεν υπάρχει αυτοσεβασμός,για να θέλει να τους κάνει όλους οτι θέλει αλλά πάνω απ'ολα δεν σέβεται το ίδιο της το παιδί.Κάνω τα πάντα να μεγαλώσουν τα παιδιά μου σε ένα υγιές περιβάλλον,δεν θα έχω αυτήν κάθε λίγο να κάνει τα δικά της...

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ο παππούς μου έλεγε ότι υπάρχει και μια 11η εντολή "ου μπλέξεις"...εμπλεξες κορίτσι μου,,καλα ξεμπερδεματα!!

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσι μου να σε ρωτησω κατι? σε ποιανου ονομα ειναι το σπιτι? και το ενοικιο της γιαγιας ποιος το πληρωνει?

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το σπίτι έιναι στο δικό της όνομα...Η γιαγιά πληρώνει το ενοίκιο της.Παρ'ολο που αυτοί τρώνε και πίνουνε εκεί.

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εννοεις της γιαγιας? ή της πεθερας το ονομα? και υποτιθεται οτι θα το γραψει στον αντρα σου? χαρατσια και φορους κλπ ποιος τα πληρωνει? συγνωμη που σε ρωταω αλλα πιστευω ότι ολα αυτα παιζουν το ρολο τους...

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Της πεθεράς είναι το σπίτι.Χαράτσια εμείς φυσικά.

elin1

elin1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοπελα μου εφοσον ειναι στο ονομα της το σπιτι και εχει το χαρακτηρα που εχει δεν προκειται να κανει πισω. δεν μπορεις να λες σπιτι μου κλπ. δεν μπορεις να λες δεν θα ερχεται στο σπιτι μου. αυτη θεωρει οτι το σπιτι ειναι δικο της και σας το παραχωρει. και εδω που τα λεμε ετσι ειναι. αφου δεν αποφασισε να το γραψει στον αντρα σου οταν παντρευτηκατε καταλαβαινεις οτι θελει να εχει τον πρωτο λογο. και για σκεψου και αργοτερα, οταν θα εχει την ηλικια της, οταν ισως θα θελει καποιον να τη γηροκομησει τι προκειται να γινει. αν ημουν στη θεση σου θα προσπαθουσα να μεινω στο ενοικιο για να μην εχει ΚΑΝΕΝΑ λογο ουτε στο σπιτι ουτε πουθενα. και θα εφαρμοζα το μακρια και αγαπημενοι, και τοτε μπορει οντως να ειχατε καλυτερες σχεσεις. αλλιως τα πραγματα μπερδευονται πολυ πιστευω....

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ετσι είναι,έχεις δίκιο.Μα δεν το νιώθω σπίτι μου,απλά εφόσον μένω εγώ μέσα λέω δεν θα μπεί ξανα αυτή.Αν δεν φύγουμε δεν πρόκειται να αλλάξει αυτή η κατασταση γιατί αυτή έτσι έχει μεγαλώσει.Είναι πραγματικά σαν να έχω παντρευτεί αυτήν και θέλει να με πλάσει όπως θέλει εκείνη διώχνωντας τους δικους μου μακριά ώστε να κάνει αυτή τα κουμάντα της στο σπίτι της.

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνω απόλυτα στο οτι πρεπει να μαζεψετε τα μπογαλακια σας κ να βρειτε δικο σας σπιτι.δεν αρκει απλα να εντοπιζεις το προβλημα, πρεπει κ να το λυσεις αλλιως το προβλημα θα παραμενει κ εσυ θα εισαι στεναχωρημενη κ θα το μεταδιδεις στα παιδια σου.καλως η κακως το σπιτι δεν ειναι δικο σας, ειναι της πεθερας κ παταει ακριβως πανω σ αυτο.υπαρχει η οικονομικη δυνατότητα να ενοικιασετε δικο σας σπιτι δεδομένου οτι εχετε 2 παιδια κ μονο εναν μισθό η μιλαμε τζαμπα? Ξερω οτι ο οικονομικος παράγοντας παίζει μεγαλο ρολο για ενα τετοιο βημα.

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το ξέρω οτι μπορεί να ζοριστούμε αλλά στην τελική,τι έχει σημασία?Να μέγαλώσουν τα παιδιά με δύο γονείς,ενωμένους και σε ένα όμορφο περιβάλλον.Ετσι δεν είναι βρε κορίτσια?Δεν μπορώ να συμβιβαστώ οτι έτσι θα περάσουν τα χρόνια μου,μέσα στην μιζέρια και στην γκρίνια της.

VANESSA1984

VANESSA1984
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μπεμπουλιό έγραψε:Σας διαβάζω καιρό και ήρθε κι εμένα η σειρά μου...Με τον άντρα μου είμαστε μαζί 10 χρόνια(σχέση),κι εδώ και 11 μήνες έχουμε και την μπεμπούλα μας!!!Με τους γονείς του δεν είχα καμία επαφη,μέχρι τον αρραβώνα μας,δηλαδή περίπου 3,5 χρόνια τώρα...Είναι πιο μεγάλοι απο τους δικούς μου αλλά αυτό που έλεγα πάντα(καλύτερα να την δάγκωνα τη γλώσσα μου)είναι πιο ανοιχτόμυαλοι...Ας ξεκινήσω σιγα σιγά...Είμαστε 31 εγώ,ενα χρόνο μικρότερος ο άντρας μου και απο τότε που είπαμε να εξελιχθεί η σχέση μας όλο βιαζόμαστε...όχι τώρα δεν έχουμε λεφτά...Σημειωτεον οτι τότε προ κρίσης έπαιρναν τρελά λεφτά μια και είναι και οι δύο στο δημόσιο,ο πεθερος πια συνταξιούχος.Η πεθερά έχει σπουδάσει,Παντειο,και είναι και οι δύο του τύπου πως αν δεν έχεις σπουδάσει,η αν δεν έχεις μαγαζί δικό σου η δεν δουλεύεις στο δήμόσιο,είσαι για φτύσιμο εν ολίγοις...Οι δικοί μου του δημοτικου,εγώ αισθητικός απο ιδιωτικό.Πάντα δυστυχώς να λέω στη μανα μου πρόσεχε τι θα πεις πως θα το πεις κτλ...Να προσθέσω εδώ οτι οι δικοί μου δεν έχουν σε καμία περίπτωση την οικονομική άνεση που έχουν εκείνοι.Το ήξεραν όμως...όταν γνωρίστηκαν με τους δικούς μου είπαν οτι είναι υποχρεωση τους να μας φτιάξουν το σπίτι.όλα καλά λοιπόν,καφεδακια,ταβερνούλες όλα αυτά τα επιφανειακά μέχρι που έρχόταν η στιγμή που περναμε με τον άντρα μου αποφάσεις ζωής,όπως το να μείνουμε μαζί...Ε ρε το τι έγινε...Κοσμητικά επιθετα για το παιδί τους διάφορα,ανέυθυνος-επιπολαιος-που δεν έχουμε δουλειά(ενώ τότε δουλευαμε και οι δυο αλλά οχι στο δημόσιο βλεπετε...)τεσπα...να μην τα πολυλογώ οποτε περναμε μια απόφαση για τη ζωή μας τους βρίσκαμε μπροστά μας.Πάντα παράπονα,όλα παράπονα και μόνο παράπονα.Φτάνουμε στο 2011...Τον άντρα μου και τον αδερφό του τους μεγάλωσε η γιαγια του(της μαμας του)η οπόια μέχρι τώρα μαγειρεύει,σιδερώνει...καλόμαθημενη η πεθερά μια και είναι μοναχοπαιδι...Κάτω έμενε η γιαγια,πάνω η πεθερα.Στις γιαγιας το σπίτι γινόταν όλα...Μέχρι και την εγκυμόσύνη μου δεν με ήξεραν,ακόμα και μετους γονείς τα είχαν βάλει γιατί είχαν παραστεί στο πολιτικό μας γαμο ενώ αυτοί ελεγαν να γίνει αργότερα...και επειδή έχουν μάθει να περνάει το δικό τους και δεν περασε...Το σπίτι της γιαγιάς μας έφτιαξαν και μένουμε λοιπόν,η γιαγια πήγε λίγο παρακατω στο ενόικιο,να σημειωσω ε΄δω οτι εμεις της λέγαμε να μέινει μαζί μας....ενώ η κόρη όχι....Ξέκινανε τα λάθη...γεννάω(πληρώνουν την κλινική)απο τότε κάθε μέρα μαζί μας,στην γκαρσονιέρα που μέναμε κάθε μερα εκεί,να μην μπορώ απο το δώματιο γιατί θηλάζα,ενα δώματιο που αεριζοταν,κάθε μερα μεσα στα πόδια μας....ερχόμαστε στο σπιτι που έφτιαξαν λοιπον(ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ).Κρατάνε κλειδί διχως να ενημερώσουν το παιδί τους,δίχως να χτυπάει να μπαίνει μέσα ο πεθερός(έτσι είχαν μάθει με τη γιαγιά),κάθε μέρα εδώ,να σχολάει ο άντρας μου,εδώ αυτοί και να μην φεύγουν αν δεν κοιμηθεί το μωρό...Αρχίζουν τα παραπονα άλλη μια φορά και η κριτικη...Πρέπει να είναι στο σπίτι(τους βλέπεις)όλη μέρα,κάθε μέρα,προσωπική ζωή μηδέν,το σημαντικότερο να κάνουν τα κουμάντα τους,και πάλι να έχουν παραπονα.Τον πεθερο τον κάνει οτι θέλει η πεθερα,έχει μάθει να περνάει το δικό της και αφού δεν κάνει κουμαντό στο σπίτι μου τρώγεται μαζί μου συνεχως.Γιατί δεν είναι συνεχώς η πόρτα μου ανοιχτή να μπαίνουν οποτε θέλουν...και γιατί να μην τους λέω σε όλα ναι...με την γιαγιά δεν είχα πρόβλημα μέχρι που δεν δεχόμουν αυτα που μου έλεγε...Φτανουμε στο μωρό...πρέπει υποχρεωτικά να τους αφήνω το μωρό μου...(και αφού ποτέ δεν τους έχω αφήσει καταλαβαινετε τι γίνετε,και δεν υπάρχει λόγος να το αφήσω εφόσον δεν δουλεύω),πρέπει υποχρεωτικά να βλέπουν το μωρό κάθε μερα...Το χειμώνα μας είπαν πως αν δεν μας αρέσει να σηκωθούμε να φύγουμε...είναι σπίτι τους βλέπεις...Ευτυχώς ο άντρας μου τα βλέπει,αλλά έκανε το λάθος να μην τους θέσει τα όρια τους απο την αρχή και τώρα...Για να τελείωνω,η ουσία είναι πως νομίζουν οτι μας αγόρασαν και βγάζουν την παραξενιά τους πάνω μας,ειδικά η πεθερά,αν δεν κάνουμε αυτό που θέλει τσατίζεται και δεν πατάει το πόδι της(ευτυχώς...)Το θέμα είναι οτι κλείνω την πόρτα μου και δεν είναι μέσα κυριολεκτικά και μεταφορικά.Δεν έχω ακούσει καμία καλή κουβέντα απο αυτούς,φίλες δεν έχω,με νοίαζουν το παιδί μου και ο άντρας μου.Είμαι όλη μέρα μόνη με το παιδι μου μέχρι το βράδυ που γυρίσει ο άντρας μου.Δεν τους έχω ακούσει ποτέ να πουν στο παιδί τους ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ...Δεν τους νοιάζει μην τυχόν μας δημιουργήσουν προβλήματα με τη γκρίνια και τη μιζέρια τους.Μας έχουν χαλάσει τις ομορφοτερες στιγμές μας.Σας κούρασα...Πέριμένω την γνώμη σας μήπως και φτιάξει η ψυχολογία μου.
μου θυμίζει τόσο πολυ την δική μου περίπτωση!!! Εμείς όμως ευτυχώς μένουμε σε ενοίκιο και δεν μπαίνουν ακόμα έτσι σπίτι αν και πιστεύω θα το ήθελαν πολυ!!!! Η δε πεθερά μου όταν γέννησα έπαθε μετάλλαξη και απο εκει που ένιωθα απο τις τυχερες ότι εχω καλή πεθερά ξύπνησε ο άλλος της εαυτός και γίναμε μαλλιά κουβάρια την ημέρα που βγήκα απο το μαιευτήριο!!! Και μέχρι τώρα η σχέση μας ειναι χάλια!!! Και εμένα βρε και καλα να μου κρατήσουν το μωρο!!! Δεν θέλω με τίποτα και εγω θεωρώ ότι μου έκανε μεγάλο κακό τροπο της και δεν γουστάρω καθόλου!!! Στην τελική δεν είμαστε υποχρεωμένες να κάνουμε ότι θελουνε επειδή και εμάς μας βοήθησαν στην γέννα !!! Δεν το καταλαβαίνω στην ουσία και τα παιδια τους βοήθησαν !!!! Αχ!! Σας τα είπα και τα δικά μου έτσι απέξω απέξω γιατι αν εγραφα αναλυτικα δεν θα χωρουσε το μηνυμα!!!!και απο το φόρουμ βλέπω ότι τουλάχιστον υπάρχει και αυτό και μιλάμε πιο άνετα!!!

Μπεμπουλιό


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ είμαι πια σίγουρη πως όταν δεν θέλεις κάποιον βρίσκεις πάντα αφορμες...πως είπες καλημέρα,πως άνοιξες την πόρτα και πάνω απ'ολα αφού δεν χτυπάς προσοχή...Μετά και το τελευταίο σκηνικό με αυτήν είπα πως δεν θα μπεί ξανά μέσα.Και για να κλείσω να τονίσω πως απο τότε που δεν έρχεται αυτή είμαστε μια χαρα με τον άντρα μου...Σημαίνει πολλά αυτό.

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πολυ σωστη η φραση "απο μακρια κι αγαπημενοι"..δυστυχως ολες τις κοπελες που ξερω που μενουν κι αυτες με πεθερα στην ιδια οικοδομη,σε ολες το ιδιο συμβαινει..μονο αν το ξεκοψεις απο την αρχη οτι ο καθενας εχει το σπιτι του,τοτε εχει αποτελεσμα..αν αφησεις περιθωρια..τοτε αστο...καλυτερα να ψυχρανθουν οι σχεσεις με τα πεθερικα,παρα με το συζυγο..γιατι παντα τετοιες καταστασεις φερνουν συγκρουση αναμεσα στο ζευγαρι..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις