Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
71 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 71 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ!!! Κυρ Σεπ 02, 2012 12:52 pm

swsw

swsw
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΟΧΗ ΣΟΥ, ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΛΑΤΑΡΕΙ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ, ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ "ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ".. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΒΙΒΛΟΣ!!! ΕΦΑΡΜΟΣΑ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ "ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ" ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΕΡΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΕΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΞΥΠΝΟΥΣΕ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ!! ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΘΗΛΑΖΑΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ!! ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΙΙΣΤΑΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.. ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΟΥ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΟΠΟΩΣ ΤΟΥ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΤΡΩΕΙ, ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ. ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΝΟΥΝ ΓΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ.. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ.. ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙΣ ΓΑΛΑ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΑΝΤΑ, ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.. ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΦΡΙΚΑΡΩ!! ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΒΡΑΔΥΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΣΑ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ!!!

marianna1983


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μετά τη βάφτιση θα αγοράσω το βιβλίο και αφού και ο άντρας μου θα έχει άδεια για ένα μήνα θα είναι καλή ευκαιρία να το εφαρμόσουμε. Τι να πω, έχω φτάσει σε σημείο να μου φαίνεται εξωπραγματικό το να κοιμηθεί έστω και τέσσερις ώρες σερί.Με το που κοιμάται το βράδυ δεν μπορώ να ηρεμήσω να κοιμηθώ απλά τον περιμένω να ξυπνήσει-συνήθως σε 1.5 ώρα. Αν πιάσει αυτό στο δικό μου παιδί και κοιμηθεί για πρώτη φορά στη ζωή του σερί τότε είναι θαυματουργό!! Φοβάμαι όμως μήπως του δημιουργήσω κάνα τραυμα αφήνοντας τον να κλαίει. Θα το διαβάσω πρώτα και θα δω....

SOTIANNA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ???? ΑΜΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΠΕΙΝΑΕΙ ??? ΕΜΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΜΕ ΔΕΝ ΤΡΩΜΕ? ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΩΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ.... ΔΛΔ ΑΜΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ,ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΓΑΛΑ ΤΙ ΚΑΚΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ???

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να σου πω...οι γνωμες στο συγκεκριμενο θεμα ειναι δυο.Η μια λεει αυτο που λες εσυ οτι δηλ.οταν το μωρο κλαει το βραδυ,πειναει,οποτε τι ταιζουμε κ η δευτερη ειναι αυτη που εγραψε η κοπελα παραπανω πως δεν ταιζουμε ολο το βραδυ το μωρο.
Ο δικος μου παιδιατρος,συγκεκριμενα ,μου ειχε πει για την κορη μου,οταν τον ρωτησα επειδη ηταν απιστευτα γκρινιαρα το βραδυ,πως απαγορευται να ταιζουμε κατα τη διαρκεια της νυχτας γιατι το μωρο μπερδευτεται.Εσυ,μου ειχε πει,σηκωνεσαι στις 3 τα ξημερωματα να φας;;
Δεν ξερω ρε κοριτσια...εγω παντως ακρη δεν εβγαλα ειτε την ταιζα ειτε δεν την ταιζα οταν εκλαιγε μεσα στη νυχτα...το ιδιο πραγμα γινοταν...Ειναι πολυ μπερδεμα ολα αυτα.
Παντως εχω βρει ενα πολυ ωραιο site που αφορα στο θηλασμο κ ολα τα προβληματα γυρω απο αυτον,λεγεται μητρικος θηλασμος,μπες κ διαβασε η γραψε το προβλημα,θα σε βοηθησουν πολυ.

30ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ!!! Παρ Σεπ 28, 2012 10:07 am

marianna1983


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λοιπόν τα νέα μου:
Τα νυχτερινά ξυπνήματα συνεχίζονται κανονικότατα! Εδώ και μία εβδομάδα τον έχω πάει στο δωμάτιο του όπου του δίνω το γάλα κατά τις 10, τον βάζω στο κρεβάτι του και κοιμάται σχετικά εύκολα.Το πρόγραμμα εδώ κ μια βδομάδα έχει ως εξής:Κοιμάται 10 με 10.30, ξυπνάει στις 2 όπου με λίγο κούνημα ξανακοιμάται κ μετα πάντα μα πάντα στις 3,30 όπου μένει ξύπνιος ως τις 5.30!!!!
Καταλαβαίνετε πως είμαστε κ εγω κ ο άντρας μου! Σε αυτές τις 2 ώρες κάνουμε τα πάντα προκειμένου να ξανακοιμηθεί κ εννοείται του δίνω γάλα το οποίο καταβροχθίζει! Τι τον κουνάμε,τι βάζουμε πιστολάκι (με το πιστολάκι κοιμάται συνήθως) τι χαιδεύουμε, τιποτα! Ενώ νυστάζει με κοιτάει με τις ώρες μέσα στα μάτια σαν το βούδα κ έτσι κ τολμήσω να απομακρυν8ω ένα εκατοστό κλαίει με λυγμούς!Μετά κοιμάται κατά τις 5.30 και ξυπνάει 7.30!
Σκεφτείτε λοιπόν πως είμαι που με παίρνει ο ύπνος κατά τις 1,ξυπνάω στις 2 μετά από 3,30 εώς 5,30 ξύπνια και 7,30 στο πόδι!!!Πάντα ξυπνούσε πολλές φορές αλλά παντα ξανακοιμόταν! Φταίει που τον πήγα στο δωμάτιο του λέτε?Να επιμείνω κ θα περάσει? Έχει τύχει κ σε καμία άλλη?
Εντωμεταξύ έχει χαλάσει κ ο ημερήσιος ύπνος-όταν είμαστε έξω βόλτα με το καρότσι κ είναι ώρα να κοιμηθεί, ενώ παλιά κοιμόταν αμέσως τώρα με τιποτα!!!
HEEELP!!!

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ,ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ Shocked ΕΓΩ ΕΧΩ 2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ,ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟ!ΣΥΝΗΘΩΣ ΞΥΠΝΟΥΣΑΝ ΑΝΑ 4 ΩΡΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΣΑ ΤΟΝ ΒΡΑΔΥΝΟ ΤΡΑΧΑΝΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΧΟΡΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΞΕΚΙΝΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΤΡΑΧΑΝΑ,ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑΝΙ..ΕΔΙΝΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΜΠΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ,ΤΟΥΣ ΧΑΙΔΕΥΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΠΙΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΜΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΜΕΣΩΣ!!ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΣ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΞΥΠΝΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΚΑΚΟ ΟΝΕΙΡΟ Η ΤΡΟΜΑΖΑΝ ΚΑΙ ΕΤΡΕΧΑ ΤΟΥΣ ΑΓΚΑΛΙΑΖΑ ΚΑΙ ΜΕ ΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΖΑ,ΤΟ ΓΑΛΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ,ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΜΟΝΟ ΠΡΩΙ ΒΡΑΔΥ,ΥΣΤΕΡΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΩΡΟ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ. ΑΛΛΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΦΩΤΑΚΙ,ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ,ΑΛΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ,ΑΛΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΠΙΠΙΛΑ Η ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΣΑΤΕΝ ΥΦΑΣΜΑ,Η ΚΑΘΕ ΜΑΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗΣ,ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΟΥ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΗΘΕΛΑΝ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΧΑΔΙΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ,ΝΑ ΤΑ ΣΚΕΠΑΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΟΠΟΥ Very Happy ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 2 ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΝΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 9!! Very Happy Very Happy ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗΚΟΤΗΤΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ Wink ΜΗ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΟΜΩΣ ΕΦΑΡΜΟΣΕ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΔΕΙΞΕ ΣΤΟ ΜΑΝΑΡΙ ΣΟΥ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ..ΦΙΛΑΚΙΑ! ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ!!! - Σελίδα 2 417472

32ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ!!! Σαβ Σεπ 29, 2012 12:17 am

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω θα ποσταρω αυτο το αρθρακι,παλι απο την μαμα Λυδια που μου αρεσει καλυτερα.....ειναι πιο χαλαρο βρε παιδι μου....δεν ξερω....δειτε το ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ!!! - Σελίδα 2 417472

marianna1983


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Lida R έγραψε:εγω θα ποσταρω αυτο το αρθρακι,παλι απο την μαμα Λυδια που μου αρεσει καλυτερα.....ειναι πιο χαλαρο βρε παιδι μου....δεν ξερω....δειτε το ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ!!! - Σελίδα 2 417472

?????

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marianna1983 έγραψε:
Lida R έγραψε:εγω θα ποσταρω αυτο το αρθρακι,παλι απο την μαμα Λυδια που μου αρεσει καλυτερα.....ειναι πιο χαλαρο βρε παιδι μου....δεν ξερω....δειτε το ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ!!! - Σελίδα 2 417472

?????


ΣΩΣΤΑ ΚΑΤΙ ΞΕΧΑΣΑ.... Very Happy Very Happy Very Happy ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ ΤΟ ΒΑΖΩ.....

http://mamalydia.wordpress.com/2012/01/09/pos-na-mathoume-ta-paidia-na-koimountai-my-way/

Naselen

Naselen
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα, εμείς είμαστε 8 μηνών και έχουμε περάσει από πολλά και διάφορα στάδια. Μέχρι τριών μηνών δεν κοιμόταν καθόλου!! Mad Mad ξύπναγε στις 4 το πρωί και ξανακοιμόταν την επόμενη το απόγευμα. Ένιωθα ράκος και ψυχικά και σωματικά, δεν μπορώ να πω ότι γκρίνιαζε αλλά καθόταν μόνο αγκαλιά μας και εκεί έπραιρνε ένα πεντάλεπτο ύπνο και παλι πάνω...λες και κάποιος της είχε πεί ότι άμα κοιμηθείς κάτι θα γίνει... βέβαια δεν ξέρω αλλά μπορεί να οφειλόταν και σε άλλους παράγοντες γιατί 15 ημερών νοσηλευτηκαμε στο νοσοκομείο Sad και από εκεί μέσα λες και πήραμε ενα άλλο παιδί. Μεγάλη ιστορία, όλη μέρα αγκαλιά μας για πάνω από ένα μήνα το μωρό δεν είχε ακουμπήσει το κρεβάτι του. Μόνη μου όλη μέρα στο σπίτι να περιμένω να έρθει ο άντρας μου να την πάρει για να ξαπλώσω και εγω λίγο. Όλοι μας έλεγαν θα την κακομάθεται, αγκαλιά όλη μερα? αστε την να κλάψει.. εγώ όμως άκουσα τόσο το κλάμα της στο νοσοκομείο που δεν άντεχα να την ακούσω να κάνει κίχ και να μην την έχω αγκαλιά μου. Υπερβολική?? μπορεί αλλά μέσα από όλη αυτή την αγάπη, την αγκαλιά και τα χάδια το παιδί άρχισε να συνέρχεται και μόνη της έφυγε από πάνω μας. Από τριών μηνων έκοψε μόνη της το ένα βραδυνο (μέχρι να μπουμε νοσοκομείο της έδινα μητρικό αλλά από εκεί μου κόπηκε) και κοιμόταν από τις 11 μέχρι τις 5-6. Από 6 μηνών μέχρι και σήμερα κοιμάται σερύ με εξέραισει τα δοντάκια μας που ξυπνάει κλαίγοντας την πέρνω αγκαλιά και ξανακοιμάται, αυτό μπορεί να γίνει και 5-6 φορές κατα την διάρκεια της νύχτας όταν είναι να σκάσει το δόντι. Έχουμε βγάλει και πολλά, 7 δοντάκια το κοκριτσάκι μου, εκεί να δεις δάγκωμα!! Το πρόβλημα μας ήταν ένα ακόμα και πριν λίγες μέρες, ξύπναγε με το παραμικρό (έχουμε και από επάνω μας κάποιον που οοοοολληηη τη νύχτα κάθεται στο η/υ και η καρεκλα γκρακα-γκρουκα) τελικά η λύση βρέθηκε...από μικρή την ηρεμούσε ο απορροφητηρας, για να τον πάρω και να τον βάλω στο υπνοδωμάτο της δεν γινόταν Laughing Laughing Laughing .. της είχαμε βάλει ενα ραδιοφωνο αλλά και αυτό με τα σκαμπανευασματα των τραγουδιών και με τις διαφημίσεις την ενοχλούσαν και τελικά ο άντρας μου βρήκε τη λύση. Έβαλε το ρ/δ στα βραχέα!! και ακούγεται ενα φφφσσσσσ της το βάζω όταν κοιμάται όλη μερα και το βραδυ πρίν παμε για ύπνο της το κλείνουμε. Έτσι από τις 9 μου ξυπνάει 7, βέβαι να μην λέω και πολλά γιατί πολλά έργα έχουμε δει και μπορεί να ξανα αλλάξουμε κανάλι και να πάμε απο την κωμωδία στο δράμα πάλι Smile Smile Smile

lucilla


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπέρα ειλικρινά πόσο σε καταλαβαίνω εμένα ο γιόκας μου είναι 2μηνών και κάτι τώρα σχετικά είναι πολύ καλό παιδάκι κοιμάται γύρω στις 10-11 και ξυπνάει στις 4, 5 ανάλογα λίγο γαλατακι και ύπνο πάλι. Όμως πιο πριν ήταν αρκετά ανυσηχος δεν κοιμόταν πάνω απο 2ώρες και ήθελε να τον έχω αγκαλιά και να περπατάω.. η μέθοδος που ακολούθησα ήταν να τον κάνω ζεστο μπανάκι, γυμναστικούλα και ελαφρύ μασαζ μετα σε πληροφορώ έπεφτε τουβλο και δεν εβγαζε κιχ μηπως να το δοκιμαζες αν δεν το εχεις κανει ήδη φαντάζομαι... επίσης τον βάζω στα πλαγια στο κρεββάτι και εγώ δίπλα μπλέκω τα χέρια μου στα χεράκια του και του κρατάω την πιπιλίτσα ή κολλάει την γλωσίτσα του στο μαγουλό μου και πιπιλάει και αυτό τον ηρεμεί και κοιμάται, όσο για το δάγκωμα των θηλών και εμένα αουτσσσσ που είναι τόσο μικρούλη αρχιζει και μου κάνει κατι τέτοια κόλπα καμια φορά και πονάει και χωρις δοντάκια φαντάσου... Crying or Very sad τι να πω το καθε παιδι εχει τα δικά του και οι μανουλες πρεπει να βρουμε τι θελει το παιδάκι μας σαν γρίφος

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λεω εγω τωρα οταν τον κοιμησεις πριν τον βαλεις στο κρεβατι δωστου πιπιλα θα νομιζει οτι ειναι το στηθος σου και θα πιπιλαει ολοι νυχτα επιτοπου εκεινη την στιγμημολις βγαλεισ τ στηθος βαλε την πιπιλα κ αν ανοιξει τ ματια σ κανε οτι δεν συμβαινει τπτ κ θ τ κλησει αμεσως

Mummy in love

Mummy in love
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια ,μου ο γιος μου θα γίνει 2μιση χρόνων τέλος του μήνα.Σταματήσαμε να κοιμόμαστε μαζί τον Αύγουστο.Η κούραση μεγάλη Rolling Eyes .Οι αυπνίες πολλές Sad .Θα το επαναλάβω στο επόμενο παιδί Rolling Eyes ; scratch ...Εννοείται ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ!!! - Σελίδα 2 328109 !Οι στιγμές που ζήσαμε όλο αυτό το διάστημα είναι ανεκτίμητες Very Happy !!!Τον ευχαριστηθήκαμε και μας ευχαριστήθηκε ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ!!! - Σελίδα 2 536304!Τώρα πια με προσπάθεια μόνο 2ημερών κοιμάται στην κούνια του και σπάνια ξυπνάει πια μες στη νύχτα Smile!!!Μας λείπει από το κρεββάτι μας αλλά χαιρόμαστε και εγώ και ο άντρας μου για όσο καιρό το ζήσαμε!!!

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν μπορω να το πιστεψω το τι συμβουλες διαβασα..αταραξ? να το μπουκωσεις με ξενο? να το αφησεις να κλαιει? διαλεξε και παρε!!

Ειναι πακετο αυτο που περνας και σε καταλαβαινω γιατι και εγω δεν εχω και το πιο ευκολο μωρο..αλλα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι τα μωρα περνανε φασεις και ναι καποιες ειναι απιστευτα δυσκολες αλλες πιο ηρεμες αλλα προς θεου ποτε δεν περασε απο το μυαλο μου να εφαρμοσο τοσο βαρβαρες τεχνηκες!
φυσικα εχω ενα μωρο και δεν ξερω πως θα ηταν αν ειχα και αλλο και οτι λεω ειναι η προσωπικη μου αποψη.

Και εμενα κοιμαται μαζι μου και θηλαζει πολλες φορες και ανα μια ωρα την νυχτα, και την μερα σχεδον παντα κοιμαται μονο μαζι μου πιπιλωντας αλλιως ξυπναει.
Περασαν και φασεις οπου κοιμοταν 3ωρα το μεσημερι σερι κ εκανα παρτυ.
Οποτε η συμβουλη μου ειναι μονο ΥΠΟΜΟΝΗ.
Το πιο πιθανο ειναι να ενοχλουν τα δοντια, τοσο μικρα δεν κανουν τιποτα για να μας την σπασουν.

marianna1983


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μπεμπα2012 έγραψε:λεω εγω τωρα οταν τον κοιμησεις πριν τον βαλεις στο κρεβατι δωστου πιπιλα θα νομιζει οτι ειναι το στηθος σου και θα πιπιλαει ολοι νυχτα επιτοπου εκεινη την στιγμημολις βγαλεισ τ στηθος βαλε την πιπιλα κ αν ανοιξει τ ματια σ κανε οτι δεν συμβαινει τπτ κ θ τ κλησει αμεσως
Ο γιος μου είναι τώρα 11 μηνών και ήδη με πουλάει και με αγοράζει! Οπότε δεν παίζει αυτό που λες. Εξάλλου κοιμάται μόνος του στο κρεβάτι του.Το πρόβλημα είναι οτι ξυπνάει πολλές φορές ή ότι ξυπνάει και ξανακοιμάται μετα απο 2 ώρες!

marianna1983


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια μάλλον μου έχει τελειώσει το γάλα! Απο 6 μηνών του δίνω ένα μπουκάλι πριν τον ύπνο αλλά όλες τις άλλες φορες είχα γάλα και θήλαζα κανονικά! Τον τελευταίο μήνα αισθανόμουν ότι είχε αρχίσει να λιγοστεύει και είναι τώρα 10 μέρες που το μωρό έχει χάσει κάθε ενδιαφέρον για το στήθος! Όποτε μου τρίβεται τον βάζω και ή πιπιλάει για λίγο και μετά το παρατάει ή δεν πιπιλάει καθόλου και μόνο δαγκώνει. Έτσι τώρα του δίνω ξένο πρωί και βράδυ.
Ποια πρέπει να είναι η στάση μου τώρα? Συνεχίζω να τον βάζω στο στήθος ή να το κόψω? Τώρα που σας γράφω έχω να τον θηλάσω απο χθες το πρωι! Και 2 φορές γάλα είναι αρκετο ή πρεπει περισσότερο?
ΟΥΦ!!!

lelaki1980


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα σου.δε θα σου πω κατι διαφορετικο απο αυτο που σου λενε γιατι δεν εχω περασει κατι αναλογο με τιν δικια μου.η κορη μου ξεχναγε να ξυπναει ακομα και με χρι τωρα που ειναι 2 χρονων.απλα θυμαμαι το μονο περιστατικο οτι μεχρι οκτω μηνων ηθελε πολυ κουνημα στο καροτσι.μπορει να εκανα και μια ωρα αλλα ευτυχως οταν κοιμοτανε ξυπναγε μετα απο 10 ωρες.μεχρι που ΕΓΩ αποφασισα να αρχισω σιγα σιγα νατο κοβω.παρα πολυ κλαμα στην αρχη!!μου λεει ο αντρας μου αστην γιατι εγω κλασικη μαμα την λυπομουνα.την αφησα...σε 5 μερες προσαρμοστηκε...το καθε παιδι βεβαια εχει το δικο του χαρακτηρα απλα πιστευω οτι μπορουμε και εμεις λιγο να βαλουμε το χερακι μας....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις