Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

26γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Αυγ 29, 2012 5:37 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:
grammatiki έγραψε:και εγω γεννησα στο αττικο το 2010 και θα πω μονο το εξης.παιζει ρολο ποσο καλομαθημενη ειναι μια γυναικα και τι περιμενει να δει σε ενα μαιευτηριο.το μαιευτηριο δεν ειναι ξενοδοχειο.εγω παραπονο δεν ειχα ουτε απο τα δωματια και ημουν σε 4κλινο ουτε απο τις νοσοκομες και ουτε και απο τις καθαριστριες.φοιτητες ηρθαν μαζι με τους γιατρους αλλα τους ειπα οχι ευχαριστω δε θελω να μου παρουν αιμα φοιτητες και τελειωσε εκει το θεμα.
ειναι αυστηροι στο θεμα του γαλατος αλλα αυτο το κανουν γιατι ειναι πολυ υπερ του θηλασμου.ζητας ξενο στο δινουν απλα και στο τελος στο εξιτηριο απλα γραφεις οτι εδωσες ξενο επειδη το ηθελες.μην τραγικοποιουμε λοιπον τις καταστασεις τοσο πολυ.αν θελετε ξενοδοχεια τα οποια τα χρυσοπληρωνετε ανευ λογου και αιτιας πηγαινετε σε αυτα.νοσοκομεια οπως το αλεξανδρα το αττικο και το ελενα δεν υπαρχουν και απο αποψη γιατρων και αποψη οτι αν συμβει κατι σοβαρο ολα τα ιδιωτικα σε αυτα καταληγουν.


Σαφέστατα και το μαιευτήριο δεν είναι ξενοδοχείο αλλά δεν κατάλαβα γιατί να μην έχω τα ξενοδοχειακα κομφορ αφού τα έχω πληρώσει έτσι και αλλιώς?
ολες μας έχουμε ΤΕΒΕ ή ΙΚΑ το οποίο έχουμε χρυσοπληρώσει. Εγω στο ΤΕΒΕ σκάω τα άπειρα λεφτά κάθε 2 μήνες....
Γιατί στην ελλάδα να είμαστε ικανοποιημένοι με το οκ μωρέ δημόσιο είναι θες και καθαρές πετσέτες? ναι θέλω γιατί τις έχω πληρώσει.

γιατι ποιος σου ειπε οτι δεν εχει καθαρες πετσετς στο δημοσιο;εχει επικαρατησει μια τετοια φημη για τα δημοσια η οποια ομως δεν ισχυει.

27γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Αυγ 29, 2012 5:38 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:Και να συμπληρώσω πως δεν θέλω ξενοδοχείο. Θέλω έναν χώρο καθαρό, προσεγμένο και όμορφο. Ετοιμάζομαι για την ομορφότερη μέρα της ζωής μου δε νομίζω πως είναι φοβερό το να ζητάω κάτι τέτοιο.

28γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Αυγ 29, 2012 5:38 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:Και να συμπληρώσω πως δεν θέλω ξενοδοχείο. Θέλω έναν χώρο καθαρό, προσεγμένο και όμορφο. Ετοιμάζομαι για την ομορφότερη μέρα της ζωής μου δε νομίζω πως είναι φοβερό το να ζητάω κάτι τέτοιο.

και σου ξαναλεω ποιος σου ειπε οτι κατι τετοιο δεν στο προσφερει το δημοσιο νοσοκομειο;

29γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Αυγ 29, 2012 5:41 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν χρειάστηκε να μου το πει κάποιος το είδα μόνη μου. Γέννησε κολλητή μου και η νύφη μου σε δημόσιο.

Αλλά δεν λέω πως είναι όλα έτσι. Λέω πως κακώς λες μην θέλετε ξενοδοχεία ναι θέλω όλες τις ανέσεις αλλιώς να μην μου κρατάει το ΤΕΒΕ τα λεφτάκια μου. Να τα κάνω ότι θέλω εγώ.

30γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Αυγ 29, 2012 5:42 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:Δεν χρειάστηκε να μου το πει κάποιος το είδα μόνη μου. Γέννησε κολλητή μου και η νύφη μου σε δημόσιο.

Αλλά δεν λέω πως είναι όλα έτσι. Λέω πως κακώς λες μην θέλετε ξενοδοχεία ναι θέλω όλες τις ανέσεις αλλιώς να μην μου κρατάει το ΤΕΒΕ τα λεφτάκια μου. Να τα κάνω ότι θέλω εγώ.

αν σου πληρωνει ολο το ποσο το τεβε ναι να πας.αν ομως τα μισα θα τα πληρωσεις απο την τσεπη σου μονο και μονο για να χρυσοπληρωνεις την σερβιετα και οτι αλλη βλακεια σου χρεωνουν τοτε τι να πω επελεξε ιδιωτικο.

31γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Αυγ 29, 2012 5:43 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επίσης δεν ξέρω αν αναφέρεσαι μόνο σε μαιευτήρια αλλά στο ΚΑΤ απο δική μου εμπεριία η όλη κατάσταση ήταν απλώς σα να είσαι στην Ουγκάντα.

32γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Αυγ 29, 2012 5:45 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:Επίσης δεν ξέρω αν αναφέρεσαι μόνο σε μαιευτήρια αλλά στο ΚΑΤ απο δική μου εμπεριία η όλη κατάσταση ήταν απλώς σα να είσαι στην Ουγκάντα.

φυσικα και δεν εχουν καμια σχεση τα δημοσια νοσοκομεια που αναφερομαι με το κατ.καμια σχεση ομως.

33γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Αυγ 29, 2012 5:46 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:Δεν χρειάστηκε να μου το πει κάποιος το είδα μόνη μου. Γέννησε κολλητή μου και η νύφη μου σε δημόσιο.

Αλλά δεν λέω πως είναι όλα έτσι. Λέω πως κακώς λες μην θέλετε ξενοδοχεία ναι θέλω όλες τις ανέσεις αλλιώς να μην μου κρατάει το ΤΕΒΕ τα λεφτάκια μου. Να τα κάνω ότι θέλω εγώ.

αν σου πληρωνει ολο το ποσο το τεβε ναι να πας.αν ομως τα μισα θα τα πληρωσεις απο την τσεπη σου μονο και μονο για να χρυσοπληρωνεις την σερβιετα και οτι αλλη βλακεια σου χρεωνουν τοτε τι να πω επελεξε ιδιωτικο.


Πλέον δεν πληρώνεις τόσα πολλά καθώς και τα ιδιωτικά έχουν συν με ΕΟΠΥΥ και πχ στο Ιασω είναι γύρω στα 700 ευρω. Ε και στο δημόσιο θα δώσεις φακελάκι (όχι πάντα βέβαια) άρα λίγο πιο ακριβά είναι τα ιδιωτικά.

34γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Αυγ 29, 2012 5:48 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχω επίσης σαν παράδειγμα τον Ευαγγελισμό με έμφραγμα τον μπαμπά μου και δεν είχαν σεντόνια. Ας μην λέμε πως τα Ελληνικά δημόσια νοσοκομεία ειναι καλά. Για τα λεφτά που πληρώνει ο Ελληνας φορολογούμενος πολίτης είναι τουλαχιστον ντροπή.

35γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Αυγ 29, 2012 5:48 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:
grammatiki έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:Δεν χρειάστηκε να μου το πει κάποιος το είδα μόνη μου. Γέννησε κολλητή μου και η νύφη μου σε δημόσιο.

Αλλά δεν λέω πως είναι όλα έτσι. Λέω πως κακώς λες μην θέλετε ξενοδοχεία ναι θέλω όλες τις ανέσεις αλλιώς να μην μου κρατάει το ΤΕΒΕ τα λεφτάκια μου. Να τα κάνω ότι θέλω εγώ.

αν σου πληρωνει ολο το ποσο το τεβε ναι να πας.αν ομως τα μισα θα τα πληρωσεις απο την τσεπη σου μονο και μονο για να χρυσοπληρωνεις την σερβιετα και οτι αλλη βλακεια σου χρεωνουν τοτε τι να πω επελεξε ιδιωτικο.


Πλέον δεν πληρώνεις τόσα πολλά καθώς και τα ιδιωτικά έχουν συν με ΕΟΠΥΥ και πχ στο Ιασω είναι γύρω στα 700 ευρω. Ε και στο δημόσιο θα δώσεις φακελάκι (όχι πάντα βέβαια) άρα λίγο πιο ακριβά είναι τα ιδιωτικά.

ναι αλλα στα δημοδια τα λεφτα που θα δωσεις στο ιδιωτικο θα τα παρεις στο χερι αρα εχει καποια διαφορα.τελος παντων η καθε κοπελα ξερει τις αναγκες της τι θελει απο ενα μαιευτηριο και αποφασιζει

36γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Αυγ 29, 2012 5:50 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι δίκιο έχεις!! η κάθε κοπέλα θα διαλέξει! τα μωρά να είναι υγιή αυτό μετράει! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!

37γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Αυγ 29, 2012 5:51 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:Εχω επίσης σαν παράδειγμα τον Ευαγγελισμό με έμφραγμα τον μπαμπά μου και δεν είχαν σεντόνια. Ας μην λέμε πως τα Ελληνικά δημόσια νοσοκομεία ειναι καλά. Για τα λεφτά που πληρώνει ο Ελληνας φορολογούμενος πολίτης είναι τουλαχιστον ντροπή.

σου ξαναλεω οτι μιλαμε για μαιευτηρια εχεις μπερδευτει λιγο.ναι καποια δημοσια νοσοκομεια οπως ευαγγελισμος κατ και αλλα ειναι ντροπιαστικα.εδω ομως μιλαμε για γεννες και μαιευτηρια.με το καλο το παιδακι σου λοιπον σου ευχομαι

38γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Αυγ 29, 2012 11:05 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε-καλα-τωρα-ενταξει!!!θα-παω-στο-νοσοκομειο-και-θα-σκουπιστω-με-τις-πετσετες-τους;;;οχι-δα!!!εδω-διακοπες-παω-σε-ξενοδοχεια-πρωτης-κατηγοριας-και-παλι-περνω-τα-δικα-μου-σεντονια-και-τις-δικες-μου-πετσετες!!!τελος-παντων-ο-καθεις-παει-να-γεννησει-οπου-γουσταρει!πληρωνει-οσο-γουσταρει-κοκ!!παλια-οι-γυναικες-γενναγαν-στα-χωραφια!(και-ηταν-πιο-ταπεινη-η-ανθρωποτητα!!!)!το-αποτελεσμα-ειναι-που-μετραει-!!ενα-γερο-μωρο-και-μια-γερη-μαμα-!!

39γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Πεμ Αυγ 30, 2012 5:54 am

Elina82


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
valerakievelinaki έγραψε:παλια-οι-γυναικες-γενναγαν-στα-χωραφια!(και-ηταν-πιο-ταπεινη-η-ανθρωποτητα!!!)!το-αποτελεσμα-ειναι-που-μετραει-!!ενα-γερο-μωρο-και-μια-γερη-μαμα-!!

Νομίζω ότι φύγαμε λίγο από το θέμα...η κοπελιά ρώτησε για το συγκεκριμένο νοσοκομείο τι γίνεται και η κάθε μιά μας, είπε, ότι γνωρίζει, δεν κάνουμε κόντρα μεταξύ ιδιωτικών και δημόσιων νοσοκομείων...ας πάει η καθεμιά όπου θέλει και αντέχει!
Μάτια μου ναι, παλιά γεννούσαν και στα χωράφια και επείδή το αναφέρεις και είναι αρκετά στενάχωρο,τότε, τα ποσοστά θνησιμότητας των μαμάδων και των παιδιών ήταν απίστευτα και δεν νομίζω ότι τίθεται καν θέμα σύγκρισης του τότε και του τώρα είτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό...



40γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Πεμ Αυγ 30, 2012 6:17 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και-τωρα-υπαρχουν-ποσοστα-θνησιμοτητας-για-αυτο-αν-διαβασες-εγραψα-οτι-σημασια-εχει-ενα-γερο-μωρο-και-μια-γερη-μαμα!!και-τιποτα-αλλο!ολα-τα-αλλα-ειναι-περιτα!

41γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Πεμ Αυγ 30, 2012 6:24 am

Elina82


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
valerakievelinaki έγραψε:και-τωρα-υπαρχουν-ποσοστα-θνησιμοτητας-για-αυτο-αν-διαβασες-εγραψα-οτι-σημασια-εχει-ενα-γερο-μωρο-και-μια-γερη-μαμα!!και-τιποτα-αλλο!ολα-τα-αλλα-ειναι-περιτα!

ναι...αυτό ακριβώς λέω και γω,απλά κράτησα την πρόταση σου...δεν ήταν δυσμενές σχόλιο ούτε αντίρρηση...τόνισα απλά το γεγονός ότι δεν τίθεται θέμα δημόσιου-ιδιωτικού...

42γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Πεμ Αυγ 30, 2012 6:26 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηθελα-επισης-να-πω-πως-το-ΜΟΝΟ-δημοσιο-μαιευτηριο-στην-αθηνα-ειναι-το-ελενας-οοοοοοοολα-τα-αλλα-ειναι-δημοσια-γενικα-νοσοκομεια-που-εχουν-μεσα-μαιευτικες-κλινικες!

43γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Πεμ Αυγ 30, 2012 10:27 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:ηθελα-επισης-να-πω-πως-το-ΜΟΝΟ-δημοσιο-μαιευτηριο-στην-αθηνα-ειναι-το-ελενας-οοοοοοοολα-τα-αλλα-ειναι-δημοσια-γενικα-νοσοκομεια-που-εχουν-μεσα-μαιευτικες-κλινικες!

και το αλεξανδρα νομιζω βαρβαρα μου ειναι .μαευτικη γυναικολογικη κατι τετοιο νομιζω

44γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Πεμ Αυγ 30, 2012 11:51 pm

Ilektra30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τα μαιευτηρια( ο θεος να τα κανει) ελενα, αλεξανδρα , αττικο , αραιταιειο κλπ ειναι απλως ΕΜΕΤΙΚΑ! σε δυο γεννες εχω παει και εχω να πω τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. Τσιγγανοι στο full, βρωμικοι διαδρομοι που πιανεις τη μυτη σου για να περασεις, λευκα ειδη πλυμενα μεν αλλα με σταμπες, αδιαφορια γιατρων στο επακρο, επισκεπηρια που μαζευουν καμια 40 ατομα στα δωματια και ειναι και τα μωρα μεσα!
και πιστεψτε με ολα αυτα τα ξερω απο πρωτο χερι αφου το ανηψακι μου 4 ημερων εφυγε με σοβαρη μολυνση απο το Ελενασ στο ματι απο βρωμικη πετσετα που ευτυχωσ ξεπεραστηκε αφου Το πηγαμε στο Ιασω παιδων!!γιαυτο αφηστε το θεματακι γιατι πραγματικα τα δημοσια ειναι για ζωα! Αν δεν εχετε λεφτα μαζεψτε! Το να δωσεις 3000 για να γεννησεις σαν ανθρωπος δεν ειναι πολλα! Μπορω να πω οτι δεν ειναι τιποτα!
Αυτα!

45γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Πεμ Αυγ 30, 2012 11:53 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να μαζεψω 3000 και να δωσω σε μαιευτηρια που κοροιδεουν τον κοσμο δε θα το κανω.προτιμω να τα κρατησω και να παρω πραγματα για το μωρο μου.αυτο που λες για το ανιψακι σου ειναι ενα ατυχες περιστατικο.οσο για τσιγγανους που λες ειναι σε αλλα δωματια .

46γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 12:13 am

Ilektra30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το δωματιο στο ιασω στοιχιζει μολις 1100 το τρικλινο! Η αμοιβη του γιατρου 1200-1500. Μη τρελαθουμε οτι ειναι πολλα! Και γιατι κοροιδευουν τον κοσμο; Ισα ισα που προσφερουν καθαριοτητα, ωραιο περιβαλλον, ωραιο κοσμο και το προσωπικο ειναι πολυ καλυτερο. Τα πραγματα που προσφερουμε στα παιδια μας πρεπει να τα προσφερουμε απο το πρωτο λεπτο της γεννησης τους! Και δυστυχως αυτο δε γινεται στο δημοσιο! Και εμεις σα νεες μαμαδες εχουμε διαφορετικη ψυχολογια οταν γενναμε σε ενα ωραιο περιβαλλον και καινουριο...
Να προσθεσω επισης οτι στα 1100 ευρω του δωματιου περιλαμβανονται τα παντα: και οι σερβιετες και ολο το υγειονομικο υλικο. Εγω τουλαχιστον δε πληρωσα τοτ παραπανω αλλα και να μου ζητουσαν εχτρα 100 ευρω μετα χαρας θα τα εδινα.

47γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 12:16 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ilektra30 έγραψε:Το δωματιο στο ιασω στοιχιζει μολις 1100 το τρικλινο! Η αμοιβη του γιατρου 1200-1500. Μη τρελαθουμε οτι ειναι πολλα! Και γιατι κοροιδευουν τον κοσμο; Ισα ισα που προσφερουν καθαριοτητα, ωραιο περιβαλλον, ωραιο κοσμο και το προσωπικο ειναι πολυ καλυτερο. Τα πραγματα που προσφερουμε στα παιδια μας πρεπει να τα προσφερουμε απο το πρωτο λεπτο της γεννησης τους! Και δυστυχως αυτο δε γινεται στο δημοσιο! Και εμεις σα νεες μαμαδες εχουμε διαφορετικη ψυχολογια οταν γενναμε σε ενα ωραιο περιβαλλον και καινουριο...
Να προσθεσω επισης οτι στα 1100 ευρω του δωματιου περιλαμβανονται τα παντα: και οι σερβιετες και ολο το υγειονομικο υλικο. Εγω τουλαχιστον δε πληρωσα τοτ παραπανω αλλα και να μου ζητουσαν εχτρα 100 ευρω μετα χαρας θα τα εδινα.

κοπελα μου γλυκια τετοιες εποχες δυσκολες μη λες οτι τα 1100 δεν ειναι πολλα λεφατα και τα 1500 του γιατρου επισης.η καθεμια μαμα βλεπει διαφορετικα τα πραγματα αναλογα με τις αναγκες της και τι ακριβως ψαχνει απο ενα μαιευτηριο.

48γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 12:48 am

Elina82


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ilektra30 έγραψε:Τα μαιευτηρια( ο θεος να τα κανει) ελενα, αλεξανδρα , αττικο , αραιταιειο κλπ ειναι απλως ΕΜΕΤΙΚΑ! σε δυο γεννες εχω παει και εχω να πω τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. Τσιγγανοι στο full, βρωμικοι διαδρομοι που πιανεις τη μυτη σου για να περασεις, λευκα ειδη πλυμενα μεν αλλα με σταμπες, αδιαφορια γιατρων στο επακρο, επισκεπηρια που μαζευουν καμια 40 ατομα στα δωματια και ειναι και τα μωρα μεσα!
και πιστεψτε με ολα αυτα τα ξερω απο πρωτο χερι αφου το ανηψακι μου 4 ημερων εφυγε με σοβαρη μολυνση απο το Ελενασ στο ματι απο βρωμικη πετσετα που ευτυχωσ ξεπεραστηκε αφου Το πηγαμε στο Ιασω παιδων!!γιαυτο αφηστε το θεματακι γιατι πραγματικα τα δημοσια ειναι για ζωα! Αν δεν εχετε λεφτα μαζεψτε! Το να δωσεις 3000 για να γεννησεις σαν ανθρωπος δεν ειναι πολλα! Μπορω να πω οτι δεν ειναι τιποτα!
Αυτα!

Δεν νομίζω ότι θα μπορούσες να το περιγράψεις καλύτερα!!! Η μαμά μου, που δεν είχε λεφτά ούτε σε μένα ούτε στην αδελφή μου για ιδιωτικό, παραλίγο να μας χάσει και τις 2! Ειδικά στην αδελφή μου γέννησε 6,5 μηνών επειδή δεν την κοίταξε ΚΑΝΕΝΑΣ γιατρός στο δημόσιο!!! 2,5 μήνες θερμοκυτίδα παρακαλά και ζει απο θαύμα!!! Δεν συζητάω βέβαια το τι πέρασε για να γεννήσει γιατί απλά ο γιατρός ήταν ότι να ναι! Και άλλα πολλά παραδείγματα που δεν χρειάζεται να αναφέρω γιατί θα τρομάξει κόσμος!!! Τα λεφτά σαφώς δεν περισσεύουν αλλά όταν αποφασίζεις να κάνεις παιδί καύτερα να πληρώσεις στην αρχή παρά στην συνέχεια...!!!

49γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 12:51 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ολα ειναι υποκειμενικα λεω εγω .

Η μαμα μου ειχε 4 καταπληκτικες γεννες στο ελενα .Με εφημευροντα παντα γιατρο τοτε.Πριν 40 Χρονια

Εγω γεννησα ΛΗΤΩ .πολλες φιλες μου στο ελενα.Παντα παιζει ρολο ο γιατρος .

Και μακαρι ολα τα παιδακια να γεννιουντε υγιες . Very Happy

50γεννα στο αττικο  - Σελίδα 2 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 12:52 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:Ολα ειναι υποκειμενικα λεω εγω .

Η μαμα μου ειχε 4 καταπληκτικες γεννες στο ελενα .Με εφημευροντα παντα γιατρο τοτε.Πριν 40 Χρονια

Εγω γεννησα ΛΗΤΩ .πολλες φιλες μου στο ελενα.Παντα παιζει ρολο ο γιατρος .

Και μακαρι ολα τα παιδακια να γεννιουντε υγιες . Very Happy

αυτο ακριβως βιβη μου.γιατι τα ποσα που περιγραφει η κοπελα δεν ειναι ψυχουλα για να τα διαθεσω απο τη μια μερα στην αλλη.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις