Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

76γεννα στο αττικο  - Σελίδα 4 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 5:02 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
antonia32 έγραψε:δυστυχως γεννησα το γεναρη του 11 και τοτε πηρα απο το τεβε 800 ευρω τσο χερι με τα οποια υποτιθεται θα καλυπτα και τα εξοδα του γιατρου και τα εξοδα του νοσοκομειου. απο τοτε εχει αλλαξει ομως το συστημα. για σιγουρια παρε τηλεφωνο στο πιο κοντινο σου τεβε η σε καποιο τηλ του εοππυ και ρωτα τι παιζει με τα επιδοματα.

οκ σε ευχαριστω πολυ

77γεννα στο αττικο  - Σελίδα 4 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 7:23 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Klara1985 έγραψε:Γεννησα πριν εναμιση χρονο στο Ιασω και τωρα ειμαι τριων μηνων εγκυος. Θα γεννησω παλι στο ιασω γιατι εμεινα ευχαριστημενη κ σε καμια περιπτωση δε νιωσαμε κοροιδα.
Θελω ομως να πω οτι ειναι Απαραδεκτο να κραζουμε τα δημοσια μαιευτηρια απο τη στιγμη που υπαρχουν εδω μελλοντικες μανουλες, διαβαζουν τις αποψεις μας και μαλλον αισθανονται ασχημα , αγχωνονται και φοβουνται οταν αναφερετε οτι 1) δινουν λαθος μωρα 2) τα μωρα φευγουν με μολυνσεις 3) γινονται θεαμα σε φοιτητες 4) γεννανε μαζι με τσιγγανους και γυφτους 4) ειναι επικινδυνη η διαμονη σε αυτα...
Αυτα λοιπον λιγο πολυ ειναι γνωστα Σε ολους και οσες πανε να γεννησουν σε δημοσιο φανταζομαι οτι θα τα γνωριζουν εφοσον δυστυχως γινονται καθημερινα...
Δε χρειαζεται ομως να τα βροντοφωναζουμε γιατι δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα για να πληρωσουν 3000 σε ιδιωτικα..



έχεις απόλυτο δίκιο. και εμάς δεν μας περισσεύουν αλλά θα με βοηθήσουν και οι δικοί μου. Εκεί γέννησε και η νύφη μου και είναι πολύ ευχαριστημένη. Πλέον έχουν πέσει κιόλας οι τιμές λόγω ΕΟΠΥΥ!!

78γεννα στο αττικο  - Σελίδα 4 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 11:28 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
antonia32 έγραψε:καλησπερα! εριξα λιγο μια ματια στο θεμα που ανοιξε. εγω γεννησα στοα ττικο και αν εξαιρεσεις τις κλασικες ελλειψεις του δημοσιου (αφρολουτρα, πανες κλπ) ολα ηταν μια χαρα. και οσο για τα αρνητικα που αναφερατε παραπανω για τα δημοσια η γνωμη μου ειναι οτι δυστυχως αν ειναι να σου τυχει η στραβη θα σου τυχει οπου κι αν πας. εγω ουτε διπλα σε γυφτους γεννησα ουτε ο γιατρος με παραμελησε ( την ιδια δουλεια κανει ο ανθρωπος και στο ΡΕΑ που δουλευει), ουτε μολυνση πηρε το μωρο μου ουτε τιποτα. κ τα ιδιωτικα ομως εχουν καποια αρνητικα. παρα πολυ στενη μου συγγενης γεννησε στο ΡΕΑ και τις κρατουσαν το μωρο4 μερες στη θερμοκοιτιδα χωρις να της λενε τι εχει το μωρο και μπηκε εκει (γτ 3,500 κιλα μωρο δεν την ειχε και αναγκη) οποτε υποθετουμε οτι της βαλανε εκει το μωρο και η κοπελα πληρωσε στο τελος ενα λογαριασμο για αυτες τις 4 μερες affraid . οποτε οπου και αν γεννησεις αν ειναι να κατσει στραβη θα κατσει. σημασια εχει να πας καπου που να ειναι ενασ γιατρος που θα τον εμπιστευεσαι. εγω στοα ττικο γεννησα με το γραψα και με βοηθησε και η τζουλια η βοηθος του τοτε, που τωρα εχει δικο της ιατρειο. τον δικο σου γιατρο δεν το εχω ακουσει. με το καλο παντως!!

και εγω με την τζουλια γεννησα ως βοηθο τον 03.2009 και τωρα ως γιατρο πλεον. θεωρω οτι αν ειναι να σου τυχει, θα σου τυχει η μαλακια. καμια ελλειψη το 2009,α τωρα ββεβαια εχουν αλλαξει τα πραγματα. οπως βολευεται η καθεμια και οπως μπορει να πληρωσει. εγω προσωπικα το θεωρω μεγαλη κοροιδια να δωσω 3000 στι ιασω ή στο μητερα. 4 μερες ειναι και θα περασουν. ουτε γυφτους, ουτε ξενους ειχα.βαζουν ξεχωριστα.


να σε ρωτησω ρε συ προσφατα γεννησες;το επιδομα τοκετου εχει κοπει γενικοτερα;΄εννοω οτι στα ιδιωτικα σου καλυπτει πλεον το νοσοκομειο το εοππυ στα δημοσια αυτα τα λεφτα δεν τα παιρνεις στο χερι;
το επιδομα τοκετου κοπηκε.-900ε απο ικα- ενσωματωθηκε στον εοπυ. πληρωνεις λιγοτερα στα ιδιωτικα κατα 900ε + οτι εχουν ριξει τιμες.800ε περιπου ειναι στα ιδιωτικα-χωρις ενα σωρο τζαμπα εξετασεις που θα σε φορτωσουν- οχι αν πας σε δημοσιο δεν παιρνεις τα 900ε στο χερι.το 2009 εγω τα ειχα παρει. δενξερω αν ισχυει η ενστανση.

79γεννα στο αττικο  - Σελίδα 4 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 12:54 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:ηθελα-επισης-να-πω-πως-το-ΜΟΝΟ-δημοσιο-μαιευτηριο-στην-αθηνα-ειναι-το-ελενας-οοοοοοοολα-τα-αλλα-ειναι-δημοσια-γενικα-νοσοκομεια-που-εχουν-μεσα-μαιευτικες-κλινικες!

και το αλεξανδρα νομιζω βαρβαρα μου ειναι .μαευτικη γυναικολογικη κατι τετοιο νομιζω

εχει-κλινικη-δεν-ειναι-μαιευτηριο-

80γεννα στο αττικο  - Σελίδα 4 Empty Απ: γεννα στο αττικο Τετ Σεπ 05, 2012 11:02 pm

Evita1988

Evita1988
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ...
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 7 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ Κ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ... ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ , ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ... ( ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΤΡΩΓΑ) ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΑΛΟΥΜ ΛΕΓΕΤΕ ΦΟΒΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ Κ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!! ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΟΝΤΑ Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ,ΕΤΣΙ ΤΟ ΜΑΘΕΝΕΙΣ Κ ΔΕΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΑΙ ΣΠΙΤΙ.Κ ΟΤΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΖΗΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ Μ ΔΕΙΞΟΥΝ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ Μ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΤΕΤΟΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΘΑΡΥΝΟΥΝ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Evita1988 στις Πεμ Σεπ 06, 2012 4:24 am, 1 φορά

81γεννα στο αττικο  - Σελίδα 4 Empty Απ: γεννα στο αττικο Πεμ Σεπ 06, 2012 2:17 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evita1988 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ...
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 7 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ Κ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ... ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ , ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ... ( ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΤΡΩΓΑ) ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΑΛΟΥΜ ΛΕΓΕΤΕ ΦΟΒΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ Κ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!! ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΟΝΤΑ Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ,ΕΤΣΙ ΤΟ ΜΑΘΕΝΕΙΣ Κ ΔΕΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΑΙ ΣΠΙΤΙ.Κ ΟΤΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΖΗΤΗΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ Μ ΔΕΙΞΟΥΝ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ Μ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΤΕΤΟΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΘΑΡΥΝΟΥΝ ΤΟ ΘΥΛΑΣΜΟ

καταπληκτικος ο γιατρος σου. με ειδε μια μερα που περιμενα την δικια μου ντοκ -ειχε αλλη γεννα- και με ρωτησε αν κουραστηκα να βρει να ξαπλωσω καπου....
να σου ζησει το μωρακι! Very Happy

82γεννα στο αττικο  - Σελίδα 4 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Σεπ 28, 2012 4:27 am

monchichi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια θα σας πω την ιστορία μου τι έπαθα με τον Σαλλουμ...
Γενικά δεν είμαι απο τις γυναίκες που ενοχλόυν συνέχεια τον γυναικολόγο..Πηγα στον γιατρο αυτόν γιατι μου τον συστησαν κοπέλες που εργάζονται μέσα στο Αττικό και εμπιστεύτηκα τα λόγια τους.Ξεκίνησα εκεί απο τον 2ο μήνα μου και γενικά με κύηση χωρίς προβλήματα. Συνήθως με δεχόταν ιδιωτικά παρά το γεγονός οτι δεν με βόλευε το κέντρο (μένω δίπλα στο Αττικό...).Πλέον κοντεύω στον 7ο μήνα και λόγω συσπάσεων μου έδινε αναρρωτικες.Οταν πήγα λοιπον να τον βρώ την τελευταια φορα για αναρρωτική στην κλινική ενω μου είχε πει οτι θα είναι εκεί, δεν τον βρήκα.Περίμενα... έψαξα, ρώτησα...τελικα μου είπαν κάτι ειδικευόμενοι οτι λείπει μέρες τώρα. Τον παίρνω τηλ να συννενοηθώ τίποτα τη μία κλειστό την αλλη δεν απαντούσε... Ξαναπάω στις αδελφες και μου λένε κατέβα στα εξωτερικά (εφημέρευε) να σε δούνε μήπως λόγω συσπάσεων σε εξυπηρετησει κάποιος.Πάω στο χαμό ξαναπερίμενα κανα 2ωρο και βρίσκω έναν ειδικευόμενο στο ιατρείο μόνο του...τι να πω... να μην σας τα πολυλογω παραλίγο να μου κάνει εισαγωγή για τις συσπάσεις και περίμενα πάνω απο 5 ώρες.... Κουβεντιάζοντας μαζί του καταλαβα οτι ο κύριος Σαλλουμ λείπει συχνα και αν συμβαίνει κάτι επείγον σε στέλνει αλλού (αν απαντήσει στο τηλ)ακόμα και για γέννα!!! Να φανταστειτε τον έπαιρναν τηλ απτο νοσοκομείο και δεν απάντησε ασε με εμένα. Τι να πω...

83γεννα στο αττικο  - Σελίδα 4 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Σεπ 28, 2012 6:27 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαλιστα. το πιο πιθανο να πηγε για καποιο σεμιναριο και να σε ξεχασε.το εχω παθει με τον 1ο γιατρο που με ειχε αναλαβει στην ιωαννα μου.εννοειται οτι δεν με ξαναειδε ποτε. γιατι ομως να μην απανταει ουτε στα τηλ του νοσοκομειου?! περιεργο μου ακουγεται.οχι δεν σε αμφισβητω, μην το παρεις ετσι αλλα μου ειχε δωσει την εντυπωση σοβαρου επιστημονα. τι να πω?
οι συσπασεις σου περασαν?εισαι καλυτερα τωρα? εφοσον εχεις ανοιξει φακελο στο αττικο, φανταζομαι οτι δεν θα σου αρνηθουν αλλο γιατρο. αν σου πουν μα σου του, τραβα στον διεθυντη-δεν ξερω ποιος ειναι-

84γεννα στο αττικο  - Σελίδα 4 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Σεπ 28, 2012 10:43 pm

monchichi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευτυχώς υπεγραψα για να με αφήσουν να φύγω...Οσο για τον κ. Σαλλούμ δεν ξέρω μπορει κάτι να του συνέβει όντως, όμως δεν είναι δυνατον να παρακαλάω στην μαιευτική κάποιος συναδελφος του να με βοηθήσει απο μέρους του και να με κοιτάνε με ύφος του τύπου αυτον που διάλεξες καλά να πάθεις!Επίσης ρωτούσα ποιος εφημερεύει σήμερα και ΚΑΝΈΝΑΣ δεν ήξερε...Μου φαίνεται ο ένας καλύπτει τον άλλο εκεί μέσα για να κάνουν κοπάνες.Μου άρέσει που στην πρώτη επίσκεψη του ξεκαθάρισα οτι θέλω να τον βρίσκω στο κινητό όταν τον χρειαστώ και μου είπε βεβαιως...θα σε καταχωρήσω και στο δικό μου κινητό!Μετά κατάλαβα οτι μας καταχωρει για να μην απαντάει!!Τελος πάντων, ψάχνω για άλλον πιά εαν με δεχτουν στο Αττικό πάλι(είναι και φιλαράκια μεταξύ τους και στραβομουτσουνιάζουν αν πας απο συναδελφο τους).

gorgodena


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Με το κο Σαλουμ, έχω και εγώ τα ίδια παράπονα.
Απέβαλα πριν από λίγο καιρό. Την πρώτη φορά που είχα πολύ αιμορραγία, ήταν Τετάρτη , τον πήρα πάρα πολλές φορές τηλέφωνο , όταν τον βρήκα μου είπε τι να κάνω και να τον πάρω την άλλη μέρα τηλέφωνο. Την άλλη μέρα επίσης πάρα πολλά τηλέφωνα και μου είπε να πάω την Κυριακή ,για να δούμε εάν υπάρχει ποια μωράκι. Δεν ξέρω εμένα μου φάνηκαν πολλές μέρες αμφιβολίας. Μετά από μια εβδομάδα ξανά είχα αιμορραγία , δεν τον βρήκα καθόλου πήγα κατευθείαν στο αττικό, το οποίο εφημέρευε και απέβαλα , έμεινα μέσα δυο μέρες, άσκοπα, ένιωθα πως ο γιατρός μου ήταν απόμακρος και αδιάφορος, αν και τον είδα μόνο ελάχιστα λεπτά πριν την απόξεση .

86γεννα στο αττικο  - Σελίδα 4 Empty Απ: γεννα στο αττικο Σαβ Οκτ 13, 2012 1:55 am

Evita1988

Evita1988
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
monchichi έγραψε:Ευτυχώς υπεγραψα για να με αφήσουν να φύγω...Οσο για τον κ. Σαλλούμ δεν ξέρω μπορει κάτι να του συνέβει όντως, όμως δεν είναι δυνατον να παρακαλάω στην μαιευτική κάποιος συναδελφος του να με βοηθήσει απο μέρους του και να με κοιτάνε με ύφος του τύπου αυτον που διάλεξες καλά να πάθεις!Επίσης ρωτούσα ποιος εφημερεύει σήμερα και ΚΑΝΈΝΑΣ δεν ήξερε...Μου φαίνεται ο ένας καλύπτει τον άλλο εκεί μέσα για να κάνουν κοπάνες.Μου άρέσει που στην πρώτη επίσκεψη του ξεκαθάρισα οτι θέλω να τον βρίσκω στο κινητό όταν τον χρειαστώ και μου είπε βεβαιως...θα σε καταχωρήσω και στο δικό μου κινητό!Μετά κατάλαβα οτι μας καταχωρει για να μην απαντάει!!Τελος πάντων, ψάχνω για άλλον πιά εαν με δεχτουν στο Αττικό πάλι(είναι και φιλαράκια μεταξύ τους και στραβομουτσουνιάζουν αν πας απο συναδελφο τους).

τον σαλουμ τον ειχα απο τον πρωτο μηνα που εμαθα οτι ημουν εγκυος , δεν ετυχε μεσα στους 9 μηνες ουτε μια φορα να μην απαντησει κ αν δεν απαντουσε αμεσως με επαιρνε μολις τελειωνε την δουλεια... δεν ξερω τι να πω... περιεργο μ φαινετε γιατι ειναι πολυ καλος γιατρος κ οσες γνωστες μ τον ειχαν ειναι παρα πολυ ευχαριστημενες...

87γεννα στο αττικο  - Σελίδα 4 Empty Απ: γεννα στο αττικο Σαβ Οκτ 13, 2012 2:16 am

monchichi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια μου ΔΕΝ θελω να αποκαρδιώσω καμία που έχει τον προαναφερόμενο γιατρο στο Αττικό. Να φανταστείτε απέφυγα να πάω σε πολύ γνωστο ονομα του Αρεταιειου γιατι ήθελα έναν γιατρο να απαντάει στο τηλ όταν τον χρειαστω. Δεν είπαμε να παίρνω συνέχεια τηλ όμως 2 μέρες ΔΕΝ ΜΕ ΠΗΡΕ ΠΙΣΩ τηλ. να δει μηπως κάτι συνέβη...
Όταν πήγα μέτα να με δεί στο ιατρείο ηταν σα να μην έγινε τίποτα "έλα μωρε μια χαρά είσαι!" Με το έλα μωρε όμως έχουν χαθεί μάνες και μωρά όμως και με εκνευρίζει που ενω δεν είναι εκει οταν πρεπει απλωνει το χερι και παιρνει το 70ευρω...!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις