Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 12:54 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κι απο μενα...βρε κοριτσια γιατι γενικευουμε ετσι? καταρχην το θεμα ξεκινησε για το αττικο και εξελλισεται σε αντιπαραθεση μεταξυ δημοσιων και ιδιωτικων νοσοκομειων..η καθε μια αναλογα την τσεπη της επιλεγει τι θα κανει..εγω το ειπα και παραπανω..γεννησα σε δημοσιο της επαρχιας και δεν το αλλαζω με τιποτα..δηλαδη εγω δεν ηθελα στο παιδι μου να προσφερω τα καλυτερα στο ξεκινημα του? εμενα στο δημοσιο δεν μου ελειψε τιποτα...ολοι ηταν αψογοι,απο τον γιατρο,τις νοσοκομες μεχρι τις καθαριστριες...χτυπουσαν την πορτα για να μπουν στο δωματιο στην κυριολεξια..ενα νοσοκομειο που ελαμπε..σεντονια καθαρα 2 φορες την ημερα και πανω απ΄ολα ανθρωποι...δεν πληρωσα ουτε ευρω..17 μηνες πριν γεννησω εγω,γεννησε η νυφη μου στο μητερα και εμεινα εγω μαζι της 5 μερες...εεε σας πληροφορω οτι τεοια αδιαφορια και τετοια βρωμα δεν εχω ξαναδει..εκτος το βρωμοστομα που ειχαν οι νοσηλευτριες...το ειδα με τα ματια μου...αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι ολα τα ιδιωτικα ειναι ετσι αλλα και ουτε οτι ολα τα δημοσια ειναι αριστα...ειδικα της επαρχιας τα δημοσια ειναι τα καλυτερα..οσο για το οικονομικο...οτι αντεχει η τσεπη του καθενα..αν καποιος θελει να πεταξει 2500+ ευρω καλα κανει..αν τα εχει καλα κανει...αλλα δεν εχουν ολοι την πολυτελεια να πετανε τα λεφτα τους..

52γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 12:57 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
mamavivo έγραψε:Ολα ειναι υποκειμενικα λεω εγω .

Η μαμα μου ειχε 4 καταπληκτικες γεννες στο ελενα .Με εφημευροντα παντα γιατρο τοτε.Πριν 40 Χρονια

Εγω γεννησα ΛΗΤΩ .πολλες φιλες μου στο ελενα.Παντα παιζει ρολο ο γιατρος .

Και μακαρι ολα τα παιδακια να γεννιουντε υγιες . Very Happy

αυτο ακριβως βιβη μου.γιατι τα ποσα που περιγραφει η κοπελα δεν ειναι ψυχουλα για να τα διαθεσω απο τη μια μερα στην αλλη.

και αυτο πολυ σημαντικο .Το οικονομικο.
Προσφατα γεννησε μια καλη μου φιλη στο ελενα με εφημερια και μαζεψαμε και λεφτα για να δωσουμε.Τι να κανουμε δλδ?αυτοι που δεν εχουν και ισως και εμεις να βρεθουμε στην θεση τους εχουν τουλαχιστον μια επιλογη καλη θα ελεγα.
Παντως εγω γυφτισσες στο θαλαμο της ουτε διπλα ειδα.Γενικα στο μαιευτηριο ειδα βεβαια αλλα οκ .Και ηταν και καθαρα .Καλα δεν γυαλιζαν και τα πλακακια .Αλλα μιλαμε για μαιευτηρια πολλων χρονων οχι 10 που ειναι ολα ακομα λαμπερα.
και σου τα λεω εγω που εδωσα 3500 χιλιαρικα στο ΛΗΤΩ .Και βεβαια δεν το μετανιωσα γιατι ειχα καλη γεννα ,ακομα καλυτερο γιατρο και σωστη εξυπηρετηση .Αν μου πεις για το επομενο που μαλλον δεν θα τα εχω σε δημοσιο με βλεπω.Αλλα γιατι να με χαλαει?

Ολοι εχουμε θετικες και αρνητικες εμπειριες για τα παντα ,λογικο και κατανοητο ,αλλα να μην γινει κανονας.

Φιλικα και με καθε καλη διαθεση Very Happy

53γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 12:58 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:Καλημερα κι απο μενα...βρε κοριτσια γιατι γενικευουμε ετσι? καταρχην το θεμα ξεκινησε για το αττικο και εξελλισεται σε αντιπαραθεση μεταξυ δημοσιων και ιδιωτικων νοσοκομειων..η καθε μια αναλογα την τσεπη της επιλεγει τι θα κανει..εγω το ειπα και παραπανω..γεννησα σε δημοσιο της επαρχιας και δεν το αλλαζω με τιποτα..δηλαδη εγω δεν ηθελα στο παιδι μου να προσφερω τα καλυτερα στο ξεκινημα του? εμενα στο δημοσιο δεν μου ελειψε τιποτα...ολοι ηταν αψογοι,απο τον γιατρο,τις νοσοκομες μεχρι τις καθαριστριες...χτυπουσαν την πορτα για να μπουν στο δωματιο στην κυριολεξια..ενα νοσοκομειο που ελαμπε..σεντονια καθαρα 2 φορες την ημερα και πανω απ΄ολα ανθρωποι...δεν πληρωσα ουτε ευρω..17 μηνες πριν γεννησω εγω,γεννησε η νυφη μου στο μητερα και εμεινα εγω μαζι της 5 μερες...εεε σας πληροφορω οτι τεοια αδιαφορια και τετοια βρωμα δεν εχω ξαναδει..εκτος το βρωμοστομα που ειχαν οι νοσηλευτριες...το ειδα με τα ματια μου...αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι ολα τα ιδιωτικα ειναι ετσι αλλα και ουτε οτι ολα τα δημοσια ειναι αριστα...ειδικα της επαρχιας τα δημοσια ειναι τα καλυτερα..οσο για το οικονομικο...οτι αντεχει η τσεπη του καθενα..αν καποιος θελει να πεταξει 2500+ ευρω καλα κανει..αν τα εχει καλα κανει...αλλα δεν εχουν ολοι την πολυτελεια να πετανε τα λεφτα τους..

οπως τα λες κοπελα μυο ειναι τα πραγματα.μιλησαμε για το αττικο και τελικα κανουμε διαγωνισμο δημοσιων και ιδιωτικων;οποιος τα εχει και θελει κατι αλλο εκτος δημοσιου ας παει σε ιδιωτικο τοσο απλα.εγω οπως ειπα και πριν θα ξαναπω οτι τα θεωρω πεταμενα λεφτα και κοροιδια αυτα που ζητανε στα ιδιωτικα.

54γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:02 am

Lila32

Lila32
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Συμφωνω με τις κοπελες απο πανω εντελως. Να προσθεσω επισης οτι στα δημοσια περιμενουν απο σενα τα παντα: να δωσεις ρουχαλακια για το μωρο οταν γεννηθει για να του βαλουν, εν συνεχεια στο φερνουνστο δωματιο κ ειναι μαζι σου ολη την ωρα. Εχεις δλδ τον πονο σου μετα απο καισαρικη πχ κ εχεις να αλλαξεις το μωρο , να το ταισεις , κ να ξυπνας το βραδυ 4-5 φορες..δεν ασχολουνται δλδ.. Θα μου πειτε αυτα θα τα κανεις κ στο σπιτι αου αλλα δεν εννοω αυτο. Μετα απο ναρκωση σιγουρα θα εχεις κ πονους . Επομενως ειναι διαφορετικο να εχεις το μωρακι σου ταισμενο καθαρο κ αλλαγμενο..κ να ξεκουραστεις λιγο.
Στην ξαδερφη μου στο Αττικο τις φεραν λαθος μωρο παντως.. Δε το ειδε οταν γεννησε λογω ολικης ναρκωσης κ της φεραν στο δωματιο το μωρο, το ταισε , ειδε το καρτελακι με το ονομα κατοπιν εορτησ κ μετα ηρθε η νοσοκομα εντρομη κ το πηρε.... Το τι βρισιδι εριξε ο αντρας της στη νοσοκομα δε λεγεται!

55γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:03 am

Elina82


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamavivo έγραψε:Ολα ειναι υποκειμενικα λεω εγω .

Η μαμα μου ειχε 4 καταπληκτικες γεννες στο ελενα .Με εφημευροντα παντα γιατρο τοτε.Πριν 40 Χρονια

Εγω γεννησα ΛΗΤΩ .πολλες φιλες μου στο ελενα.Παντα παιζει ρολο ο γιατρος .

Και μακαρι ολα τα παιδακια να γεννιουντε υγιες . Very Happy

Ναι, δεν έχεις άδικο, απλά τα περισσότερα που ακούς για τα δημόσια δεν είναι και τα καλύτερα. Και δεν νομίζω ότι μπορεί να "κατηγορηθεί" η οποιαδήποτε από μας, είτε ότι είναι πλούσια είτε ότι είναι καλομαθημένη, επειδή θα πάει σε ιδιωτικό. Φίλη μου δουλεύει στο Ελενα και τα 2 παιδιά της τα έκανε εκτός! Δεν το συζητούσε καν! Οπότε ας μην κατηγορούμε τις επιλογές του καθενός Very Happy

56γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:06 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:Ολα ειναι υποκειμενικα λεω εγω .

Η μαμα μου ειχε 4 καταπληκτικες γεννες στο ελενα .Με εφημευροντα παντα γιατρο τοτε.Πριν 40 Χρονια

Εγω γεννησα ΛΗΤΩ .πολλες φιλες μου στο ελενα.Παντα παιζει ρολο ο γιατρος .

Και μακαρι ολα τα παιδακια να γεννιουντε υγιες . Very Happy

Ναι, δεν έχεις άδικο, απλά τα περισσότερα που ακούς για τα δημόσια δεν είναι και τα καλύτερα. Και δεν νομίζω ότι μπορεί να "κατηγορηθεί" η οποιαδήποτε από μας, είτε ότι είναι πλούσια είτε ότι είναι καλομαθημένη, επειδή θα πάει σε ιδιωτικό. Φίλη μου δουλεύει στο Ελενα και τα 2 παιδιά της τα έκανε εκτός! Δεν το συζητούσε καν! Οπότε ας μην κατηγορούμε τις επιλογές του καθενός Very Happy

Δεν κατηγορουμαι,προς θεου ,
Οι επιλογες του καθενος ειναι προσωπικη υποθεση και μονο Very Happy

Αυτο που λες για την φιλη σου μου προκαλει μεγαλη εκπληξη το ομολογω παντως

57γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:10 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[.
Στην ξαδερφη μου στο Αττικο τις φεραν λαθος μωρο παντως.. Δε το ειδε οταν γεννησε λογω ολικης ναρκωσης κ της φεραν στο δωματιο το μωρο, το ταισε , ειδε το καρτελακι με το ονομα κατοπιν εορτησ κ μετα ηρθε η νοσοκομα εντρομη κ το πηρε.... Το τι βρισιδι εριξε ο αντρας της στη νοσοκομα δε λεγεται![/quote]


πω πω τι κανανε...δεν ξερω αν πρεπει να γελασω ή να κλαψω..κωμικοτραγικο...

58γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:14 am

Elina82


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamavivo έγραψε:
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:Ολα ειναι υποκειμενικα λεω εγω .

Η μαμα μου ειχε 4 καταπληκτικες γεννες στο ελενα .Με εφημευροντα παντα γιατρο τοτε.Πριν 40 Χρονια

Εγω γεννησα ΛΗΤΩ .πολλες φιλες μου στο ελενα.Παντα παιζει ρολο ο γιατρος .

Και μακαρι ολα τα παιδακια να γεννιουντε υγιες . Very Happy

Ναι, δεν έχεις άδικο, απλά τα περισσότερα που ακούς για τα δημόσια δεν είναι και τα καλύτερα. Και δεν νομίζω ότι μπορεί να "κατηγορηθεί" η οποιαδήποτε από μας, είτε ότι είναι πλούσια είτε ότι είναι καλομαθημένη, επειδή θα πάει σε ιδιωτικό. Φίλη μου δουλεύει στο Ελενα και τα 2 παιδιά της τα έκανε εκτός! Δεν το συζητούσε καν! Οπότε ας μην κατηγορούμε τις επιλογές του καθενός Very Happy

Δεν κατηγορουμαι,προς θεου ,
Οι επιλογες του καθενος ειναι προσωπικη υποθεση και μονο Very Happy

Αυτο που λες για την φιλη σου μου προκαλει μεγαλη εκπληξη το ομολογω παντως


Μάτια μου το θέμα όπως είπα και στην αρχή δεν ήταν τα δημόσια και τα ιδιωτικά και όμως συνεχίζεται με απόψεις που ουσιαστηκά κάνουν κάποια που θα πάει σε ιδιωτικό να νοιώθει ότι κάνει βλακεία και ότι πετάει λεφτά κλπ κλπ. Έχει ξεφύγει λίγο η κατάσταση... Rolling Eyes

Ναι, σοβαρά μιλάω γιατί πριν βρω το γιατρό αυτόν που έχω, ρώτησα τη φίλη μου για να πάω στο Ελενα και μου είπε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!
Μου εξήγησε και γιατί και τελικά δεν θα πάω! Εγώ μαζόχα είμαι ή λεφτού?! Δεν έχω ανάγκη τα λεφτά που θα δώσω στο γιατρό? 1 χρόνο άνεργη είμαι και γω και όλη μου η οικογένεια! μόνο ο άντρας μου δουλεύει! Γι αυτό λοιπόν ας προσέχουμε λίγο τι εκφράσεις χρησιμοποιούμε... Smile

59γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:16 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:Ολα ειναι υποκειμενικα λεω εγω .

Η μαμα μου ειχε 4 καταπληκτικες γεννες στο ελενα .Με εφημευροντα παντα γιατρο τοτε.Πριν 40 Χρονια

Εγω γεννησα ΛΗΤΩ .πολλες φιλες μου στο ελενα.Παντα παιζει ρολο ο γιατρος .

Και μακαρι ολα τα παιδακια να γεννιουντε υγιες . Very Happy

Ναι, δεν έχεις άδικο, απλά τα περισσότερα που ακούς για τα δημόσια δεν είναι και τα καλύτερα. Και δεν νομίζω ότι μπορεί να "κατηγορηθεί" η οποιαδήποτε από μας, είτε ότι είναι πλούσια είτε ότι είναι καλομαθημένη, επειδή θα πάει σε ιδιωτικό. Φίλη μου δουλεύει στο Ελενα και τα 2 παιδιά της τα έκανε εκτός! Δεν το συζητούσε καν! Οπότε ας μην κατηγορούμε τις επιλογές του καθενός Very Happy

Δεν κατηγορουμαι,προς θεου ,
Οι επιλογες του καθενος ειναι προσωπικη υποθεση και μονο Very Happy

Αυτο που λες για την φιλη σου μου προκαλει μεγαλη εκπληξη το ομολογω παντως


Μάτια μου το θέμα όπως είπα και στην αρχή δεν ήταν τα δημόσια και τα ιδιωτικά και όμως συνεχίζεται με απόψεις που ουσιαστηκά κάνουν κάποια που θα πάει σε ιδιωτικό να νοιώθει ότι κάνει βλακεία και ότι πετάει λεφτά κλπ κλπ. Έχει ξεφύγει λίγο η κατάσταση... Rolling Eyes

Ναι, σοβαρά μιλάω γιατί πριν βρω το γιατρό αυτόν που έχω, ρώτησα τη φίλη μου για να πάω στο Ελενα και μου είπε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!
Μου εξήγησε και γιατί και τελικά δεν θα πάω! Εγώ μαζόχα είμαι ή λεφτού?! Δεν έχω ανάγκη τα λεφτά που θα δώσω στο γιατρό? 1 χρόνο άνεργη είμαι και γω και όλη μου η οικογένεια! μόνο ο άντρας μου δουλεύει! Γι αυτό λοιπόν ας προσέχουμε λίγο τι εκφράσεις χρησιμοποιούμε... Smile

πρωτον ειρηνη ημιν κοπελια.δευτερον εκτος απο το ελενα που οπως λες σου ειπε η φιλη σου δεν ειναι καλο υπαρχουν και αλλα δημοσια.αφου λοιπον λες κιολας οτι εισαι ανεργη για ψαξτο περαιτερω το θεμα των μαιευτηριων.

60γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:17 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:Ολα ειναι υποκειμενικα λεω εγω .

Η μαμα μου ειχε 4 καταπληκτικες γεννες στο ελενα .Με εφημευροντα παντα γιατρο τοτε.Πριν 40 Χρονια

Εγω γεννησα ΛΗΤΩ .πολλες φιλες μου στο ελενα.Παντα παιζει ρολο ο γιατρος .

Και μακαρι ολα τα παιδακια να γεννιουντε υγιες . Very Happy

Ναι, δεν έχεις άδικο, απλά τα περισσότερα που ακούς για τα δημόσια δεν είναι και τα καλύτερα. Και δεν νομίζω ότι μπορεί να "κατηγορηθεί" η οποιαδήποτε από μας, είτε ότι είναι πλούσια είτε ότι είναι καλομαθημένη, επειδή θα πάει σε ιδιωτικό. Φίλη μου δουλεύει στο Ελενα και τα 2 παιδιά της τα έκανε εκτός! Δεν το συζητούσε καν! Οπότε ας μην κατηγορούμε τις επιλογές του καθενός Very Happy

Δεν κατηγορουμαι,προς θεου ,
Οι επιλογες του καθενος ειναι προσωπικη υποθεση και μονο Very Happy

Αυτο που λες για την φιλη σου μου προκαλει μεγαλη εκπληξη το ομολογω παντως


Μάτια μου το θέμα όπως είπα και στην αρχή δεν ήταν τα δημόσια και τα ιδιωτικά και όμως συνεχίζεται με απόψεις που ουσιαστηκά κάνουν κάποια που θα πάει σε ιδιωτικό να νοιώθει ότι κάνει βλακεία και ότι πετάει λεφτά κλπ κλπ. Έχει ξεφύγει λίγο η κατάσταση... Rolling Eyes

Ναι, σοβαρά μιλάω γιατί πριν βρω το γιατρό αυτόν που έχω, ρώτησα τη φίλη μου για να πάω στο Ελενα και μου είπε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!
Μου εξήγησε και γιατί και τελικά δεν θα πάω! Εγώ μαζόχα είμαι ή λεφτού?! Δεν έχω ανάγκη τα λεφτά που θα δώσω στο γιατρό? 1 χρόνο άνεργη είμαι και γω και όλη μου η οικογένεια! μόνο ο άντρας μου δουλεύει! Γι αυτό λοιπόν ας προσέχουμε λίγο τι εκφράσεις χρησιμοποιούμε... Smile

ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΕ ?ΓΙΑΤΙ μπερδευτηκα λιγο.

σε προσβαλα?

Επισης σου ειναι ευκολο να μας ενημερωσεις και εμας γιατι ΟΧΙ στο ελενα?για να ξερουμε και εμεις να προφυλαχτουμε???

61γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:21 am

Elina82


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
grammatiki έγραψε:
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:Ολα ειναι υποκειμενικα λεω εγω .

Η μαμα μου ειχε 4 καταπληκτικες γεννες στο ελενα .Με εφημευροντα παντα γιατρο τοτε.Πριν 40 Χρονια

Εγω γεννησα ΛΗΤΩ .πολλες φιλες μου στο ελενα.Παντα παιζει ρολο ο γιατρος .

Και μακαρι ολα τα παιδακια να γεννιουντε υγιες . Very Happy

Ναι, δεν έχεις άδικο, απλά τα περισσότερα που ακούς για τα δημόσια δεν είναι και τα καλύτερα. Και δεν νομίζω ότι μπορεί να "κατηγορηθεί" η οποιαδήποτε από μας, είτε ότι είναι πλούσια είτε ότι είναι καλομαθημένη, επειδή θα πάει σε ιδιωτικό. Φίλη μου δουλεύει στο Ελενα και τα 2 παιδιά της τα έκανε εκτός! Δεν το συζητούσε καν! Οπότε ας μην κατηγορούμε τις επιλογές του καθενός Very Happy

Δεν κατηγορουμαι,προς θεου ,
Οι επιλογες του καθενος ειναι προσωπικη υποθεση και μονο Very Happy

Αυτο που λες για την φιλη σου μου προκαλει μεγαλη εκπληξη το ομολογω παντως


Μάτια μου το θέμα όπως είπα και στην αρχή δεν ήταν τα δημόσια και τα ιδιωτικά και όμως συνεχίζεται με απόψεις που ουσιαστηκά κάνουν κάποια που θα πάει σε ιδιωτικό να νοιώθει ότι κάνει βλακεία και ότι πετάει λεφτά κλπ κλπ. Έχει ξεφύγει λίγο η κατάσταση... Rolling Eyes

Ναι, σοβαρά μιλάω γιατί πριν βρω το γιατρό αυτόν που έχω, ρώτησα τη φίλη μου για να πάω στο Ελενα και μου είπε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!
Μου εξήγησε και γιατί και τελικά δεν θα πάω! Εγώ μαζόχα είμαι ή λεφτού?! Δεν έχω ανάγκη τα λεφτά που θα δώσω στο γιατρό? 1 χρόνο άνεργη είμαι και γω και όλη μου η οικογένεια! μόνο ο άντρας μου δουλεύει! Γι αυτό λοιπόν ας προσέχουμε λίγο τι εκφράσεις χρησιμοποιούμε... Smile

πρωτον ειρηνη ημιν κοπελια.δευτερον εκτος απο το ελενα που οπως λες σου ειπε η φιλη σου δεν ειναι καλο υπαρχουν και αλλα δημοσια.αφου λοιπον λες κιολας οτι εισαι ανεργη για ψαξτο περαιτερω το θεμα των μαιευτηριων.

Δεν τίθεται θέμα "ειρήνης", απλά λέω και γω τη γνώμη μου λίγο πιο έντονα για να μπω στο κλίμα! Very Happy
Έψαξα σχετικά αλλά άκρη δεν βρήκα. Ο καθένας μου έλεγε τα δικά του και δεν κατάφερα να βρω γιατρό... δεν ξέρω αν προλαβαίνω να αλλάξω τώρα γιατί είμαι στον 8ο, αλλά αν έχεις κάτι να μου προτείνεις ευχαρίστως!

62γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:22 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παντως κοριτσια το θεμα ειναι να φερουμε στον κοσμο υγιη μωρα και να ειμαστε κι εμεις καλα..αυτο που ειπε η κοπελα οτι στα δημοσια εχεις εσυ την αποκλειστικη φροντιδα του μωρου,ετσι ειναι αλλα αυτο δεν νομιζω οτι ειναι κακο..βεβαια εγω μιλαω εκ του ασφαλους γιατι το μωρο με το που γεννησα το εστειλαν κατευθειαν στο παιδων..το πηρα μετα απο 15 μερες..αλλα τα δημοσια δεν ειναι για πεταμα..αν ηταν ετσι τοτε εγω δεν θα επρεπε να ζω αυτη την στιγμη...μπηκα στο χειρουργειο με 24 πιεση,επαθα προεκλαμψια και κοντεψα να..την κανω για αλλους τοπους... εμεινα στο νοσοκομειο 12 μερες...ολα ειναι θεμα γιατρου...ποιος μου λεει οτι στο ιδιωτικο θα την ειχα βγαλει καθαρη?? και το παιδι μου επισης,παλι σε δημοσιο θα το εστελναν..

63γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:24 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Elina82 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:Ολα ειναι υποκειμενικα λεω εγω .

Η μαμα μου ειχε 4 καταπληκτικες γεννες στο ελενα .Με εφημευροντα παντα γιατρο τοτε.Πριν 40 Χρονια

Εγω γεννησα ΛΗΤΩ .πολλες φιλες μου στο ελενα.Παντα παιζει ρολο ο γιατρος .

Και μακαρι ολα τα παιδακια να γεννιουντε υγιες . Very Happy

Ναι, δεν έχεις άδικο, απλά τα περισσότερα που ακούς για τα δημόσια δεν είναι και τα καλύτερα. Και δεν νομίζω ότι μπορεί να "κατηγορηθεί" η οποιαδήποτε από μας, είτε ότι είναι πλούσια είτε ότι είναι καλομαθημένη, επειδή θα πάει σε ιδιωτικό. Φίλη μου δουλεύει στο Ελενα και τα 2 παιδιά της τα έκανε εκτός! Δεν το συζητούσε καν! Οπότε ας μην κατηγορούμε τις επιλογές του καθενός Very Happy

Δεν κατηγορουμαι,προς θεου ,
Οι επιλογες του καθενος ειναι προσωπικη υποθεση και μονο Very Happy

Αυτο που λες για την φιλη σου μου προκαλει μεγαλη εκπληξη το ομολογω παντως


Μάτια μου το θέμα όπως είπα και στην αρχή δεν ήταν τα δημόσια και τα ιδιωτικά και όμως συνεχίζεται με απόψεις που ουσιαστηκά κάνουν κάποια που θα πάει σε ιδιωτικό να νοιώθει ότι κάνει βλακεία και ότι πετάει λεφτά κλπ κλπ. Έχει ξεφύγει λίγο η κατάσταση... Rolling Eyes

Ναι, σοβαρά μιλάω γιατί πριν βρω το γιατρό αυτόν που έχω, ρώτησα τη φίλη μου για να πάω στο Ελενα και μου είπε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!
Μου εξήγησε και γιατί και τελικά δεν θα πάω! Εγώ μαζόχα είμαι ή λεφτού?! Δεν έχω ανάγκη τα λεφτά που θα δώσω στο γιατρό? 1 χρόνο άνεργη είμαι και γω και όλη μου η οικογένεια! μόνο ο άντρας μου δουλεύει! Γι αυτό λοιπόν ας προσέχουμε λίγο τι εκφράσεις χρησιμοποιούμε... Smile

πρωτον ειρηνη ημιν κοπελια.δευτερον εκτος απο το ελενα που οπως λες σου ειπε η φιλη σου δεν ειναι καλο υπαρχουν και αλλα δημοσια.αφου λοιπον λες κιολας οτι εισαι ανεργη για ψαξτο περαιτερω το θεμα των μαιευτηριων.

Δεν τίθεται θέμα "ειρήνης", απλά λέω και γω τη γνώμη μου λίγο πιο έντονα για να μπω στο κλίμα! Very Happy
Έψαξα σχετικά αλλά άκρη δεν βρήκα. Ο καθένας μου έλεγε τα δικά του και δεν κατάφερα να βρω γιατρό... δεν ξέρω αν προλαβαίνω να αλλάξω τώρα γιατί είμαι στον 8ο, αλλά αν έχεις κάτι να μου προτείνεις ευχαρίστως!

τι εννοεις δεν καταφερες να βρεις γιατρο;παντα ο καθενας θα λεει τα δικα του.το θεμα ειναι μετα να δεις προς τα που κλινεις την αποφαση σου.με το καλο λοιπον σου ευχομαι ενα υγιες μωρο

64γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:26 am

Elina82


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamavivo έγραψε:
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:Ολα ειναι υποκειμενικα λεω εγω .

Η μαμα μου ειχε 4 καταπληκτικες γεννες στο ελενα .Με εφημευροντα παντα γιατρο τοτε.Πριν 40 Χρονια

Εγω γεννησα ΛΗΤΩ .πολλες φιλες μου στο ελενα.Παντα παιζει ρολο ο γιατρος .

Και μακαρι ολα τα παιδακια να γεννιουντε υγιες . Very Happy

Ναι, δεν έχεις άδικο, απλά τα περισσότερα που ακούς για τα δημόσια δεν είναι και τα καλύτερα. Και δεν νομίζω ότι μπορεί να "κατηγορηθεί" η οποιαδήποτε από μας, είτε ότι είναι πλούσια είτε ότι είναι καλομαθημένη, επειδή θα πάει σε ιδιωτικό. Φίλη μου δουλεύει στο Ελενα και τα 2 παιδιά της τα έκανε εκτός! Δεν το συζητούσε καν! Οπότε ας μην κατηγορούμε τις επιλογές του καθενός Very Happy

Δεν κατηγορουμαι,προς θεου ,
Οι επιλογες του καθενος ειναι προσωπικη υποθεση και μονο Very Happy

Αυτο που λες για την φιλη σου μου προκαλει μεγαλη εκπληξη το ομολογω παντως


Μάτια μου το θέμα όπως είπα και στην αρχή δεν ήταν τα δημόσια και τα ιδιωτικά και όμως συνεχίζεται με απόψεις που ουσιαστηκά κάνουν κάποια που θα πάει σε ιδιωτικό να νοιώθει ότι κάνει βλακεία και ότι πετάει λεφτά κλπ κλπ. Έχει ξεφύγει λίγο η κατάσταση... Rolling Eyes

Ναι, σοβαρά μιλάω γιατί πριν βρω το γιατρό αυτόν που έχω, ρώτησα τη φίλη μου για να πάω στο Ελενα και μου είπε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!
Μου εξήγησε και γιατί και τελικά δεν θα πάω! Εγώ μαζόχα είμαι ή λεφτού?! Δεν έχω ανάγκη τα λεφτά που θα δώσω στο γιατρό? 1 χρόνο άνεργη είμαι και γω και όλη μου η οικογένεια! μόνο ο άντρας μου δουλεύει! Γι αυτό λοιπόν ας προσέχουμε λίγο τι εκφράσεις χρησιμοποιούμε... Smile

ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΕ ?ΓΙΑΤΙ μπερδευτηκα λιγο.

σε προσβαλα?

Επισης σου ειναι ευκολο να μας ενημερωσεις και εμας γιατι ΟΧΙ στο ελενα?για να ξερουμε και εμεις να προφυλαχτουμε???

Προς Θεού, δεν αναφέρομαι σε καμία προσωπικά! Στο συμπέρασμα των σχολίων αναφέρομαι! Δεν θα ήθελα να πω κάτι για το Έλενα, γιατί οι πληροφορίες είναι εκ των έσω, και δεν θα ήταν "καλό" να αναρτηθούν σε ιστοσελίδα... Laughing

65γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:28 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:παντως κοριτσια το θεμα ειναι να φερουμε στον κοσμο υγιη μωρα και να ειμαστε κι εμεις καλα..αυτο που ειπε η κοπελα οτι στα δημοσια εχεις εσυ την αποκλειστικη φροντιδα του μωρου,ετσι ειναι αλλα αυτο δεν νομιζω οτι ειναι κακο..βεβαια εγω μιλαω εκ του ασφαλους γιατι το μωρο με το που γεννησα το εστειλαν κατευθειαν στο παιδων..το πηρα μετα απο 15 μερες..αλλα τα δημοσια δεν ειναι για πεταμα..αν ηταν ετσι τοτε εγω δεν θα επρεπε να ζω αυτη την στιγμη...μπηκα στο χειρουργειο με 24 πιεση,επαθα προεκλαμψια και κοντεψα να..την κανω για αλλους τοπους... εμεινα στο νοσοκομειο 12 μερες...ολα ειναι θεμα γιατρου...ποιος μου λεει οτι στο ιδιωτικο θα την ειχα βγαλει καθαρη?? και το παιδι μου επισης,παλι σε δημοσιο θα το εστελναν..

Το επαθε μια φιλη μου στο ΜΗΤΕΡΑ αυτο πριν 7 μηνες που γεννησε και κιντεψε να πεθανει και αυτη και το παιδι .Αγιο ειχαν .Ο γιατρος δεν ειχε παρει χαμπαρι λεμε.Μιλαμε για τον ανιδεο πληρως.
Ο γιαννης ο αντρας της μου λεει θα τον κανω μαυρο στον ξυλο αλλα οχι ακομα,κατσε να περασει λιγο ο καιρος καιθα δεις.
Και καλα θα κανει με τον καθε μαλακα ,ανιδεο .

66γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:33 am

Elina82


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="

τι εννοεις δεν καταφερες να βρεις γιατρο;παντα ο καθενας θα λεει τα δικα του.το θεμα ειναι μετα να δεις προς τα που κλινεις την αποφαση σου.με το καλο λοιπον σου ευχομαι ενα υγιες μωρο[/quote]

Δεν κατάφερα γιατί πήγα σε 2-3 γιατρούς και είτε συζητούσαμε για τη γέννα είτε για το ποιος θα βγάλει τα σκουπίδια έξω ένα και αυτό! Άσε που γι αυτούς ήταν όλα τόσο απλά, που αν τους ρωτούσες κάτι παραπάνω σε κοιτούσαν σαν να ήσουν ούφο!
Σ ευχαριστώ πολύ!!! Κάθε ευχή ευπρόσδεκτη!!! Very Happy

67γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:33 am

Lila32

Lila32
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="mamavivo"][quote="Elina82"][quote="mamavivo"][quote="Elina82"]
mamavivo έγραψε:

Επισης σου ειναι ευκολο να μας ενημερωσεις και εμας γιατι ΟΧΙ στο ελενα?για να ξερουμε και εμεις να προφυλαχτουμε???

Νομιζω οτι ειναι ΟΛΑ αυτα που αναφεραμε στις 3 σελιδες και καθιστουν τη γεννα και τη διαμονη στα δημοσια νοσοκομεια μαλλον επικινδυνη για τις μαναδες κ τα μωρα!Smile

68γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:35 am

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν ξερω κοριτσια εγω γεννησα στο ιασω πριν 7 χρονια και εδωσα 1950 evro. ο γιατρός μου δήλωσε ότι είμαι σε εξακλινο αλλα με εβαλε σε δικλινο για να ειμαι καλυτερα και να μην πληρωσω παραπανω αν δηλωνα το δικλινο. η τιμη του δωματιου ηταν 1500(δεν πληρωσα τιμη δικλινο αλλα εξακλινο) + 50 ευρω για εξεταση στα ματια , 50 ευρω να δουν την καρδια του παιδιου, 50 ευρω να δουν αν ακουγε ΚΑΙ όλα τα υπόλοιπα που έδωσα ήταν για σερβιετες depon , και δεν ξερω τι λες βλακειες . ναι ήταν καθαρά και με πρόσεχαν παρα πολυ και τα λεφτα που εδωσα στο ιασω τα πηρα πισω απο το ικα.
τέτοιες εποχές που διανύουμε είναι απαράδεκτο να μιλάμε για τα λεφτα λες και μιλάμε για στραγαλια . εάν θα εχει καποιος ας τα δωσει μην κρίνουμε τους υπολοιπους και μην θεωρουμε δεδομενο οτι ολοι μπορουν να τα μαζέψουν.
η ουσια ειναι να ειναι τα μωρα γερα και οι μαμαδες!

69γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:38 am

Elina82


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="Lila32"][quote="mamavivo"][quote="Elina82"][quote="mamavivo"]
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:

Επισης σου ειναι ευκολο να μας ενημερωσεις και εμας γιατι ΟΧΙ στο ελενα?για να ξερουμε και εμεις να προφυλαχτουμε???

Νομιζω οτι ειναι ΟΛΑ αυτα που αναφεραμε στις 3 σελιδες και καθιστουν τη γεννα και τη διαμονη στα δημοσια νοσοκομεια μαλλον επικινδυνη για τις μαναδες κ τα μωρα!Smile

Very Happy Very Happy Very Happy
Κακά τα ψέματα, είναι τι θα σου κάτσει!!! Οπότε παρακαλάμε για το καλύτερο όπου και να πάμε! γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 875502

70γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 1:45 am

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Elina82"][quote="Lila32"][quote="mamavivo"][quote="Elina82"]
mamavivo έγραψε:
Elina82 έγραψε:
mamavivo έγραψε:

Επισης σου ειναι ευκολο να μας ενημερωσεις και εμας γιατι ΟΧΙ στο ελενα?για να ξερουμε και εμεις να προφυλαχτουμε???

Νομιζω οτι ειναι ΟΛΑ αυτα που αναφεραμε στις 3 σελιδες και καθιστουν τη γεννα και τη διαμονη στα δημοσια νοσοκομεια μαλλον επικινδυνη για τις μαναδες κ τα μωρα!Smile
Υπερβολη μου φαινετε αυτο .

Μαλλον πολλες μαμαδες ζουν επικυνδινες αποστολες Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Very Happy Very Happy Very Happy
Κακά τα ψέματα, είναι τι θα σου κάτσει!!! Οπότε παρακαλάμε για το καλύτερο όπου και να πάμε! γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 875502

71γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 2:21 am

Klara1985


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεννησα πριν εναμιση χρονο στο Ιασω και τωρα ειμαι τριων μηνων εγκυος. Θα γεννησω παλι στο ιασω γιατι εμεινα ευχαριστημενη κ σε καμια περιπτωση δε νιωσαμε κοροιδα.
Θελω ομως να πω οτι ειναι Απαραδεκτο να κραζουμε τα δημοσια μαιευτηρια απο τη στιγμη που υπαρχουν εδω μελλοντικες μανουλες, διαβαζουν τις αποψεις μας και μαλλον αισθανονται ασχημα , αγχωνονται και φοβουνται οταν αναφερετε οτι 1) δινουν λαθος μωρα 2) τα μωρα φευγουν με μολυνσεις 3) γινονται θεαμα σε φοιτητες 4) γεννανε μαζι με τσιγγανους και γυφτους 4) ειναι επικινδυνη η διαμονη σε αυτα...
Αυτα λοιπον λιγο πολυ ειναι γνωστα Σε ολους και οσες πανε να γεννησουν σε δημοσιο φανταζομαι οτι θα τα γνωριζουν εφοσον δυστυχως γινονται καθημερινα...
Δε χρειαζεται ομως να τα βροντοφωναζουμε γιατι δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα για να πληρωσουν 3000 σε ιδιωτικα..

72γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 2:22 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Klara1985 έγραψε:Γεννησα πριν εναμιση χρονο στο Ιασω και τωρα ειμαι τριων μηνων εγκυος. Θα γεννησω παλι στο ιασω γιατι εμεινα ευχαριστημενη κ σε καμια περιπτωση δε νιωσαμε κοροιδα.
Θελω ομως να πω οτι ειναι Απαραδεκτο να κραζουμε τα δημοσια μαιευτηρια απο τη στιγμη που υπαρχουν εδω μελλοντικες μανουλες, διαβαζουν τις αποψεις μας και μαλλον αισθανονται ασχημα , αγχωνονται και φοβουνται οταν αναφερετε οτι 1) δινουν λαθος μωρα 2) τα μωρα φευγουν με μολυνσεις 3) γινονται θεαμα σε φοιτητες 4) γεννανε μαζι με τσιγγανους και γυφτους 4) ειναι επικινδυνη η διαμονη σε αυτα...
Αυτα λοιπον λιγο πολυ ειναι γνωστα Σε ολους και οσες πανε να γεννησουν σε δημοσιο φανταζομαι οτι θα τα γνωριζουν εφοσον δυστυχως γινονται καθημερινα...
Δε χρειαζεται ομως να τα βροντοφωναζουμε γιατι δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα για να πληρωσουν 3000 σε ιδιωτικα..

και να συμπληρωσω οτι δε γινονται παντου αυτα .υπαρχουν συγκεκριμενες περιπτωσεις.

73γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 4:54 am

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα! εριξα λιγο μια ματια στο θεμα που ανοιξε. εγω γεννησα στοα ττικο και αν εξαιρεσεις τις κλασικες ελλειψεις του δημοσιου (αφρολουτρα, πανες κλπ) ολα ηταν μια χαρα. και οσο για τα αρνητικα που αναφερατε παραπανω για τα δημοσια η γνωμη μου ειναι οτι δυστυχως αν ειναι να σου τυχει η στραβη θα σου τυχει οπου κι αν πας. εγω ουτε διπλα σε γυφτους γεννησα ουτε ο γιατρος με παραμελησε ( την ιδια δουλεια κανει ο ανθρωπος και στο ΡΕΑ που δουλευει), ουτε μολυνση πηρε το μωρο μου ουτε τιποτα. κ τα ιδιωτικα ομως μην τα θεοποιουμε. παρα πολυ στενη μου συγγενης γεννησε στο ΡΕΑ και τις κρατουσαν το μωρο4 μερες στη θερμοκοιτιδα χωρις να της λενε τι εχει το μωρο και μπηκε εκει (γτ 3,500 κιλα μωρο δεν την ειχε και αναγκη) οποτε υποθετουμε οτι της βαλανε εκει το μωρο για λογους που εξυπηρετουσαν την κλινικη και η κοπελα πληρωσε στο τελος ενα λογαριασμο για αυτες τις 4 μερες affraid . και στην τελικη αν το μωρο μπηκε γαι λογους υγειας τοσες μερες θερμοκοιτιδα θα της λεγανε τι προβλημα εχει για να ειναι καλυμενοι οτι ενηεμρωσαν τη μητερα. τα ιδιωτικα δεν τα αφηνουν αυτα ετσι. οποτε οπου και αν γεννησεις αν ειναι να κατσει στραβη θα κατσει. σημασια εχει να πας καπου που να ειναι ενασ γιατρος που θα τον εμπιστευεσαι. εγω στοα ττικο γεννησα με το γραψα και με βοηθησε και η τζουλια η βοηθος του τοτε, που τωρα εχει δικο της ιατρειο. τον δικο σου γιατρο δεν το εχω ακουσει. με το καλο παντως!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την antonia32 στις Παρ Αυγ 31, 2012 5:01 am, 1 φορά

http://stardustwork.blogspot.com

74γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 4:57 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
antonia32 έγραψε:καλησπερα! εριξα λιγο μια ματια στο θεμα που ανοιξε. εγω γεννησα στοα ττικο και αν εξαιρεσεις τις κλασικες ελλειψεις του δημοσιου (αφρολουτρα, πανες κλπ) ολα ηταν μια χαρα. και οσο για τα αρνητικα που αναφερατε παραπανω για τα δημοσια η γνωμη μου ειναι οτι δυστυχως αν ειναι να σου τυχει η στραβη θα σου τυχει οπου κι αν πας. εγω ουτε διπλα σε γυφτους γεννησα ουτε ο γιατρος με παραμελησε ( την ιδια δουλεια κανει ο ανθρωπος και στο ΡΕΑ που δουλευει), ουτε μολυνση πηρε το μωρο μου ουτε τιποτα. κ τα ιδιωτικα ομως εχουν καποια αρνητικα. παρα πολυ στενη μου συγγενης γεννησε στο ΡΕΑ και τις κρατουσαν το μωρο4 μερες στη θερμοκοιτιδα χωρις να της λενε τι εχει το μωρο και μπηκε εκει (γτ 3,500 κιλα μωρο δεν την ειχε και αναγκη) οποτε υποθετουμε οτι της βαλανε εκει το μωρο και η κοπελα πληρωσε στο τελος ενα λογαριασμο για αυτες τις 4 μερες affraid . οποτε οπου και αν γεννησεις αν ειναι να κατσει στραβη θα κατσει. σημασια εχει να πας καπου που να ειναι ενασ γιατρος που θα τον εμπιστευεσαι. εγω στοα ττικο γεννησα με το γραψα και με βοηθησε και η τζουλια η βοηθος του τοτε, που τωρα εχει δικο της ιατρειο. τον δικο σου γιατρο δεν το εχω ακουσει. με το καλο παντως!!

να σε ρωτησω ρε συ προσφατα γεννησες;το επιδομα τοκετου εχει κοπει γενικοτερα;΄εννοω οτι στα ιδιωτικα σου καλυπτει πλεον το νοσοκομειο το εοππυ στα δημοσια αυτα τα λεφτα δεν τα παιρνεις στο χερι;

75γεννα στο αττικο  - Σελίδα 3 Empty Απ: γεννα στο αττικο Παρ Αυγ 31, 2012 5:00 am

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δυστυχως γεννησα το γεναρη του 11 και τοτε πηρα απο το τεβε 800 ευρω τσο χερι με τα οποια υποτιθεται θα καλυπτα και τα εξοδα του γιατρου και τα εξοδα του νοσοκομειου. απο τοτε εχει αλλαξει ομως το συστημα. για σιγουρια παρε τηλεφωνο στο πιο κοντινο σου τεβε η σε καποιο τηλ του εοππυ και ρωτα τι παιζει με τα επιδοματα.

http://stardustwork.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις