Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
126 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 126 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1νυφη απο αλλη χωρα Empty νυφη απο αλλη χωρα Τρι Αυγ 21, 2012 5:01 am

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
θα ηθελα κι εγω τη γνωμη σας για ενα θεματακι...
ενας πολυ καλος μου φιλος παντρευτηκε προσφατα με μια κοπελια που δεν ειναι απο ελλαδα. γνωριστηκαν αγαπηθηκαν και ο μονος τροπος να ειναι μαζι ηταν να παντρευτουν. τα πραγματα για γραφειοκρατικους λογους γιναν λιγο βιαστικα κι ετσι δεν ειχαν το χρονο να ζησουν λιγο πρωτα μαζι.
μετα τις πρωτες βδομαδες συμβιωσης αρχιζουν τα προβληματακια. η κοπελα εμενε με τη μητερα της και λιγα πραγματα ηξερε απο νοικοκυριο. ο φιλος μου ομως ως φοιτητης ακομη ειχε τρελα με την καθαριοτητα και την τακτοποιηση του σπιτιου. τωρα μενουν μαζι σε ενα μικρο σπιτι και η ακαταστασια τον ενοχλει.
αρχικα του ειπα να μιλησει μαζι της (ειναι πραγματι πολυ καλη κοπελα και με κατανοηση) και να της εξηγησει πως νιωθει για το θεμα και τι θα ηθελε και παραλληλα να την βοηθαει οσο μπορει στις αρχες μεχρι να μαθει καποια πραγματα. το εκανε. αλλα το προβλημα δε λυθηκε. αυτος δουλευει αρκετες ωρες και γυριζει κουρασμενος. εκεινη μεχρι προτεινος σπουδαζε κι ειχε αρκετο διαβασμα.οταν τελειωσε ομως εξακολουθουσε να ασχολειται πολυ λιγο με το σπιτι και να κανει πραγματα μονο οταν βοηθουσε κι εκεινος. επισης υφιστανται καποιες συμπεριφορες απο πλευρας της που δεν θα τις χαρακτηριζε καποιος κοσμιες, και τον ενοχλουν πολυ. την αγαπαει και εχει κανει οτι περναει απο το χερι του προκειμενου να ειναι μαζι, αλλα υπαρχουν καποιες μικρες λεπτομερειες που οσο και να της εχει μιλησει, διορθωνεται για λιγο και μετα ξανα τα ιδια. λεπτομερειες φαινονται σε μενα αλλα εκεινος λεει οτι γι αυτον ειναι βασικα πραγματα. σε γενικες γραμμες ειναι ενα πολυ ομορφο ζευγαρι και αγαπαει ο ενας τον αλλο, αλλα οταν εχουν μεγαλωσει με τοσο διαφορετικο τροπο οι συγκρουσεις ειναι αναποφευκτες. τους αγαπω και τους 2 και θελω να ειναι ευτυχισμενοι, αλλα δεν ξερω τι αλλο θα μπορουσα να τους συμβουλεψω για να μην υπαρχει κανενα συννεφακι να σκιαζει την ευτυχια τους....

2νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τρι Αυγ 21, 2012 6:12 am

pap@ki

pap@ki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δύσκολα τα πράγματα!
Ποσο καιρό είναι μαζί?

3νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τρι Αυγ 21, 2012 6:17 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το θεμα ειναι οτι βιαστηκαν να βαλουν την κουλουρα...που πας ρε κυριος αν δε δοκιμασεις πρωτα την συνταγη;;;;
σορρυ αλλα δε τον λυπαμαι τον φιλο σου.εκανε βιαστικη κινηση.βεβαια ετσι που τα λες δεν ειναι κ τοσο τραγικο το προβλημα.λιγο παροτρυνση θελει για να μη πω κ φοβερα ας της πει:κυρα μου αν δε γινεις λιγο νοικοκυρα χωριζουμε...μαζευει μετα η κυρα το βρακι απο το πατωμα η δε το μαζευει;

4νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τρι Αυγ 21, 2012 6:27 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΡΧΑΣ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΕΜΕΝΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ 6 ΑΤΟΜΑ Κ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΡΟΛΟ ΜΕΣΑΣΤΟ ΣΠΙΤΙ..ΑΠΟ 10 ΧΡΟΝΟΝ ΕΓΩ ΜΑΓΕΙΡΕΥΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΣΠΕΣΙΑΛΙΤΕ) ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 13-14 ΕΓΩ ΜΑΓΕΙΡΕΥΑ Κ ΣΠΟΥΠΙΖΑ Κ ΕΚΑΝΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΦΑΛΜΑ ΠΟΥ ΑΦΙΣΕ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΜΑΘΕΙ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΤΟΥ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ..ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΧΩΡΑ ΕΙΣΑΙ ΑΛΛΑ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΜΑΝΑ ΣΟΥ...ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ????Η ΗΛΙΚΙΕΣ ΤΟΥΣ????ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΕΔΙΝΑ ΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ 4 ΩΡΟ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΜΟΝΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΗΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΕΣΥ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΙ Κ ΠΟΤΕ...ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΗΝ..ΜΑΘΕ ΤΗΣ ΜΕΡΙΚΑ ΚΟΛΠΑ...ΜΑΘΕ ΤΗΣ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ..ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ΑΚΑΤΑΣΤΑΣΙΑ Κ ΟΥΤΕ Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΠΟΡΩ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ...ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΤΗΝ ΤΡΙΞΕ ΤΗΣ ΛΙΓΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ...ΠΕΣ ΤΗΣ ΠΩΣ ΟΠΩΣ ΠΣΕΙ ΘΑ ΧΩΡΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ...Κ ΑΜΑ ΔΕΙΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΠΩΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΝΑ ΟΧΙ..ΠΑΕΙ...ΕΣΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΑΥΤΟΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝΕ ΣΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΡΦΕ ΣΥ..ΕΙΝΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΕΤΣΙ ΑΚΑΤΑΣΤΑΤΑ ΗΤΑΝ Κ ΤΩΡΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ Κ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ??ΤΙ ΝΑ ΠΩ??

5νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τρι Αυγ 21, 2012 10:37 pm

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ειναι μαζι περιπου 6 μηνες αλλα γνωριζονταν πανω απο χρονο, ομως εμεναν χωριστα.
το πλανο ηταν να συζησουν λιγο καιρο πρωτα και μετα αν ολα πηγαιναν καλα να γινοταν ο γαμος αλλα υπηρχαν γραφειοκρατικα προβληματα με αδεια διαμονης κι ετσι επισπευστηκαν τα πραγματα αναγκαστικα.
ειρινακι, οταν η μαμα τα εχει ολα ετοιμα στο πιατο και δεν προσπαθει να μαθει την κορη αυτα ειναι τα αποτελεσματα...ή οταν μανα και κορη δεν εχουν την υπομονη να κατσουν μαζι και να συνεννοηθουν τι μπορει να περιμενει κανεις....δεν εχει να κανει οτι ειναι απο αλλη χωρα, τετοια παραδειγματα βλεπουμε και στο περιβαλλον μας νομιζω.
τα παιδια ειναι 30 και 33 χρονων και μου φανηκε κι εμενα λιγο τραγικο που η κοπελα για την ηλικια της εχει αυτη τη σχεση που εχει με το νοικοκυριο, ποσο μαλλον στον φιλο μου που μενει και μαζι της.
πολυ καλη η συμβουλη σου και θα την ακολουθησω οσο πιο προσεκτικα μπορω, να μη νιωσει κι ασχημα η κοπελα. μιας και δε μενουμε στην ιδια πολη θα μπορουσα να τους επισκευθω πχ ενα σαββατοκυριακο με την προφαση να τους δω, και να κανω αυτο που ειπες. απο την αλλη μου εδωσες ιδεα...να τους πω να ερθουν να μεινουν σπιτι μου μερικες μερες να δει λιγο πως μπορει να προγραμματισει το χρονο της και πως μπορει να λειτουργει στο σπιτι. ελπιζω να πιασουν τοπο αυτα...
σκεφτομουν, μιας και τον εχουν δει σοβαρα το γαμο τους και θελουν κι οι δυο να προχωρησουν ενα βημα παραπερα, οταν με το καλο ερθει ενα παιδακι στο σπιτι πως θα την παλευει?...μακαρι να τους πανε ολα ομαλα...

6νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τρι Αυγ 21, 2012 10:58 pm

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fonitsa έγραψε:ειναι μαζι περιπου 6 μηνες αλλα γνωριζονταν πανω απο χρονο, ομως εμεναν χωριστα.
το πλανο ηταν να συζησουν λιγο καιρο πρωτα και μετα αν ολα πηγαιναν καλα να γινοταν ο γαμος αλλα υπηρχαν γραφειοκρατικα προβληματα με αδεια διαμονης κι ετσι επισπευστηκαν τα πραγματα αναγκαστικα.
ειρινακι, οταν η μαμα τα εχει ολα ετοιμα στο πιατο και δεν προσπαθει να μαθει την κορη αυτα ειναι τα αποτελεσματα...ή οταν μανα και κορη δεν εχουν την υπομονη να κατσουν μαζι και να συνεννοηθουν τι μπορει να περιμενει κανεις....δεν εχει να κανει οτι ειναι απο αλλη χωρα, τετοια παραδειγματα βλεπουμε και στο περιβαλλον μας νομιζω.
τα παιδια ειναι 30 και 33 χρονων και μου φανηκε κι εμενα λιγο τραγικο που η κοπελα για την ηλικια της εχει αυτη τη σχεση που εχει με το νοικοκυριο, ποσο μαλλον στον φιλο μου που μενει και μαζι της.
πολυ καλη η συμβουλη σου και θα την ακολουθησω οσο πιο προσεκτικα μπορω, να μη νιωσει κι ασχημα η κοπελα. μιας και δε μενουμε στην ιδια πολη θα μπορουσα να τους επισκευθω πχ ενα σαββατοκυριακο με την προφαση να τους δω, και να κανω αυτο που ειπες. απο την αλλη μου εδωσες ιδεα...να τους πω να ερθουν να μεινουν σπιτι μου μερικες μερες να δει λιγο πως μπορει να προγραμματισει το χρονο της και πως μπορει να λειτουργει στο σπιτι. ελπιζω να πιασουν τοπο αυτα...
σκεφτομουν, μιας και τον εχουν δει σοβαρα το γαμο τους και θελουν κι οι δυο να προχωρησουν ενα βημα παραπερα, οταν με το καλο ερθει ενα παιδακι στο σπιτι πως θα την παλευει?...μακαρι να τους πανε ολα ομαλα...

ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ Κ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ..ΦΑΝΤΑΟΥ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΜΑ ΕΡΘΕΙ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ...ΚΡΙΜΑ..Κ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΡΕ ΣΥ 30 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???ΕΝΑ 70% ΕΥΘΥΝΗ ΕΧΕΙ Κ Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ Κ ΕΝΑ 30% ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ...ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΣΑΓΑΝΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΚΑΘΑΡΟ Κ ΣΥΜΜΑΖΕΜΕΝΟ????ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΤΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕΣ???ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ...ΕΣΥ ΣΑΝ ΦΙΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙ ΘΑΡΡΟΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΜΑΘΕΙΣ 5 ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΜΕΤΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΒΡΕΙΣ Κ ΤΟΝ ΜΠΕΛΑ ΣΟΥ Κ ΑΣΤΑ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝΕ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΝ ΖΕΥΓΑΡΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Κ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ????ΜΕΓΑΛΟ ΣΦΑΛΜΑ ΡΕ ΣΥ...ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΥ ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ...ΑΣ ΤΑ ΒΡΟΥΝΕ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ.ΒΟΗΘΗΣΕ Κ ΕΣΥ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ Κ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ

7νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τετ Αυγ 22, 2012 12:44 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτα που λες πως σου φαίνονται εσένα λεπτομέρειες ενώ αυτού σοβαρα...τι είναι??

γιατι μόνο για το νοικοκυριό λες...που δεν ειναι κατι τοσο τραγικο για να χωρισουν...ποσο ποια ακαταστατη είναι???


τι άλλα κοινα έχουν εκτος από τον ενθουσιαμό να είναι μαζι?

μηπως αυτη ηθελα απλα την άδεια παραμονής??

8νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τετ Αυγ 22, 2012 1:27 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν συμφωνω....
καταρχην ενας χρονος σχεσης θεωρω οτι ειναι αρκετος.εμεις με τον αντρα μου παντρευτηκαμε μεσα σε 10 μηνες, ενω το αποφασισαμε μετα απο 6 μηνες σχεσης.οι ενηλικες μπορουν-για εμενα το οφειλουν-να κατσουν σε ενα τραπεζι καινα ειναι ειλικρινης τι θελει και τι ζηταει ο καθενας απο την ζωη του.
30 ετων κοπελα.δεν εχει ποτε μονη της. γιατι να οφειλει δηλαδη να ξερει να κανει δουλειες?και γιατι να λεμε οτι η μαμα της δεντην εμαθε?μπορει η κοπελα να μην της αρεσει να ασχολειται με τετοια πραγματα.
κα τελος αν ο αντρας της την αγαπαει αληθινα και ουσαστικα θα κανει αυτος τις δουλειες αν εχει τοοοοσο μεγαλο προβλημα. μηπως και αυτος ειναι υποχονδριος?????

9νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τετ Αυγ 22, 2012 1:30 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν αναφερθηκα καθολου στην καταγωγη της κοπελας γιατι το θεωρω περιττο.ξερω -και ειμαι σιγουρη οτι ξερετε και εσεις-ελληνιδες που δεν πινουμε ουτε νερο απο τα ποτηρια τους......

10νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τετ Αυγ 22, 2012 1:47 am

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οταν λεω λεπτομερειες κυριως αναφερομαι σε ζητηματα νοικοκυριου. οκ κι εγω αφηνω καμια φορα πιατα απλυτα ή ρουχα ασιδερωτα κι εχει τυχει να επιστρεψω απο ταξιδι και να ειναι η βαλιτσα μες τη μεση για δυο μερες, αλλα καμια φορα τυχαινουν διαφορα...κι οδικος μου αντρουλης δεν εχει απλα κατανοηση αλλα και τη διαθεση να βοηθαει παντα
ο φιλος μου που σας λεω δεν ειναι υποχονδριος, απλα το σπιτι ειναι μικρο και η παραμικρη ακαταστασια φαινεται πολυ. του αρεσει οταν επιστρεφει απο δουλεια να βρισκει ενα ομορφο και καθαρο και ηρεμο περιβαλλον για να ξεκουραζεται, οπως σε ολους μας. και συχνα βοηθαει κι ο ιδιος, αλλα δεν μπορει παντα.θελει κιολας να νιωθει οτι η γυναικα του φροντιζει το σπιτι οπως μαθαμε οι περισσοτεροι απο τις μαμαδες μας, χωρις να παραπεμπει σε ανατολιτικα προτυπα γιατι βοηθαει κι αυτος αλλα δεν μπορει παντα λογω ωραριων δουλειας.
τα παιδια γνωριστηκαν και απο την αρχη ταιριαξαν και αγαπηθηκαν.μπορει να φαινεται μικρο το χρονικο διαστημα αλλα περασαν πολλα και εχουν δεθει. κι η κοπελα πραγματικα τον αγαπαει, το βλεπω, απλα σε καποια ζητηματα ισως ειναι ανωριμη, ισως απλα αλλος χαρακτηρας.
δεν πιστευω ομως οτι ο γαμος εγινε μονο για την αδεια σε καμια περιπτωση, αγαπιουνται αληθεια
μαμακα ισως να εχεις δικιο...ισως η μαμα της δεν ηταν υποχρεωμενη να την μαθει τιποτα. στην ιδια φαινεται να μην αρεσει τρελα να ασχολειται με το σπιτι ή τουλαχιστον να μην εχει ορεξη να κανει τα καθημερινα, τι να πω...
ειναι σαν ολα τα φυσιολογικα ζευγαρια, αγαπιουνται και υπαρχουν και ψιλοκαυγαδακια για χαζους λογους οπως το αν σιδερωσε εκεινη ή το αν μαζεψε την κουζινα εκεινος...θελουν να ειναι μαζι και φαινεται απο πολλα αλλα πραγματα αυτο.

11νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τετ Αυγ 22, 2012 2:57 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
για μενα εχει δικιο ο ανθρωπος ειναι λογικο μετα απο τοσες ωρες δουλεια να θελει να γυρναει στο σπιτι και να ειναι μαζεμενο η κοπελα αυτη δουλευει?αν δεν δουλευει δεν δικαιολογειτε να εχει το σπιτι σε τετοια κατασταση.

12νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τετ Αυγ 22, 2012 3:04 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fonitsa έγραψε:ο
ειναι σαν ολα τα φυσιολογικα ζευγαρια, αγαπιουνται και υπαρχουν και ψιλοκαυγαδακια για χαζους λογους οπως το αν σιδερωσε εκεινη ή το αν μαζεψε την κουζινα εκεινος...θελουν να ειναι μαζι και φαινεται απο πολλα αλλα πραγματα αυτο.



ΣΟΡΡΥ αλλα αν ειναι τοσο απλά τα πράγματα..οπως ΄΄ολα τα φυσιολογικά ζετγαρια΄΄΄
εσύ που είσαι απλά φίλη γιατι ασχολείσαι??? δεν ειναι καλό να μπαίνουν τρίτοι στο ζευγάρι , οσο καλή προθεση και αν έχουν ...δεν μπορούν να βοηθήσουν...

δεν εχουν γονεις τα παιδια να τους βοηθήσουν να ΄΄προσαρμοστούν΄΄ ...? δεν έχουν αδέρφια???

αλλά και κανέναν να μην έχουν , αμα αγαπιούνται αληθινά όπως λες...θα τα βρούνε...όλοι οι γαμοι περνανε περίοδο προσαρμογής!


παντα δυο ΄΄ξενοι΄΄ ανθρωποι ,που εχουν μεγαλωσει διαφορετικά καλούνται να φιαξουν ενα νεο σπίτι...

δεν καταλαβαίνω πως μπορείς να βοηθήσεισ εσύ που είσαι απλά μια φίλη?....και γιατι σε απασχολει τόσο?

μήπως κατα βαθος το βλεπεις λιγο ρατσιστικά? ...γιατι ο τιτλος λεει ΄΄νυφη από άλλη χωρα΄΄΄σαν να ριχνεις εκει τα αιτια ...

από που είναι η κοπέλα???


13νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τετ Αυγ 22, 2012 4:11 am

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ο τιτλος ειναι αυτος (και δεν ειναι ρατσιστικο το θεμα) γιατι απλα η κοπελα ειναι απο αλλη χωρα και δεν εχει σημασια απο ποια. σημασια εχει οτι μεγαλωσε σε ενα περιβαλλον με διαφορετικη νοοτροπια οσον αφορα την οικογενεια, απ οτι επικρατει εδω ελλαδα.
αδερφια οχι δεν εχουν. η φιλια μας μετραει χρονια κι ειμαι οτι κοντινοτερο σε αδερφια εχει (ο φιλος μου εννοω). ζητησε τη συμβουλη και βοηθεια μου γι αυτο και ασχολουμαι κι οχι για να μπω αναμεσα στο ζευγαρι.
μπορει να χεις και δικιο, να μην μπορω να βοηθησω...να ειναι απλα μια περιοδος προσαρμογης...

14νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τετ Αυγ 22, 2012 4:29 am

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fonitsa έγραψε:οταν λεω λεπτομερειες κυριως αναφερομαι σε ζητηματα νοικοκυριου. οκ κι εγω αφηνω καμια φορα πιατα απλυτα ή ρουχα ασιδερωτα κι εχει τυχει να επιστρεψω απο ταξιδι και να ειναι η βαλιτσα μες τη μεση για δυο μερες, αλλα καμια φορα τυχαινουν διαφορα...κι οδικος μου αντρουλης δεν εχει απλα κατανοηση αλλα και τη διαθεση να βοηθαει παντα
ο φιλος μου που σας λεω δεν ειναι υποχονδριος, απλα το σπιτι ειναι μικρο και η παραμικρη ακαταστασια φαινεται πολυ. του αρεσει οταν επιστρεφει απο δουλεια να βρισκει ενα ομορφο και καθαρο και ηρεμο περιβαλλον για να ξεκουραζεται, οπως σε ολους μας. και συχνα βοηθαει κι ο ιδιος, αλλα δεν μπορει παντα.θελει κιολας να νιωθει οτι η γυναικα του φροντιζει το σπιτι οπως μαθαμε οι περισσοτεροι απο τις μαμαδες μας, χωρις να παραπεμπει σε ανατολιτικα προτυπα γιατι βοηθαει κι αυτος αλλα δεν μπορει παντα λογω ωραριων δουλειας.
τα παιδια γνωριστηκαν και απο την αρχη ταιριαξαν και αγαπηθηκαν.μπορει να φαινεται μικρο το χρονικο διαστημα αλλα περασαν πολλα και εχουν δεθει. κι η κοπελα πραγματικα τον αγαπαει, το βλεπω, απλα σε καποια ζητηματα ισως ειναι ανωριμη, ισως απλα αλλος χαρακτηρας.
δεν πιστευω ομως οτι ο γαμος εγινε μονο για την αδεια σε καμια περιπτωση, αγαπιουνται αληθεια
μαμακα ισως να εχεις δικιο...ισως η μαμα της δεν ηταν υποχρεωμενη να την μαθει τιποτα. στην ιδια φαινεται να μην αρεσει τρελα να ασχολειται με το σπιτι ή τουλαχιστον να μην εχει ορεξη να κανει τα καθημερινα, τι να πω...
ειναι σαν ολα τα φυσιολογικα ζευγαρια, αγαπιουνται και υπαρχουν και ψιλοκαυγαδακια για χαζους λογους οπως το αν σιδερωσε εκεινη ή το αν μαζεψε την κουζινα εκεινος...θελουν να ειναι μαζι και φαινεται απο πολλα αλλα πραγματα αυτο.

Συγνωμη αλλα δεν αντεχω να μην πω την αποψη μου αν κα θα ειναι λιγο αυστηρη να το πω τεσπα ελπιζω να μην παρεξηγηθω,τα περισσοτερα προβληματα σ ενα ζευγαρι τα δημιουργουν τα τριτα ατομα βαλε τον εαυτο σου στην θεση της κοπελας θα ηθελες να λεει ο αντρα σου σε καποιον αλλο αν εχεις σιδερωσει τα σεντονια κ τα πουκαμισα? αν εχεις σαπουνισει το μπανιο? .Δεν αμφιβαλω καθολου οτι θελεις να βοηθησεις αλλα μαλλον το κανεις με λαθος τροπο καλυτερα νομιζω να τον συμβουλεψεις να μιλησει με την γυναικα του κ να βρουν τι θελει ο καθενας μεσα στο σπιτι τους απο το να κατσεις εσυ να πεις κατι,αν ητανε κατι σοβαρο που να χρειαζοτανε η βοηθεια σου δεν λεω να την εδινες απλοχερα,κ παλι σου λεω οτι δεν θελω να παρεξηγησεις τα λογια μου αν θεωρεις οτι μιλαω λαθος αγνοησε τα οσα σου λεω. Very Happy

15νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τετ Αυγ 22, 2012 4:33 am

fonitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

16νυφη απο αλλη χωρα Empty Απ: νυφη απο αλλη χωρα Τετ Αυγ 22, 2012 4:51 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dina kardoyla έγραψε:
fonitsa έγραψε:οταν λεω λεπτομερειες κυριως αναφερομαι σε ζητηματα νοικοκυριου. οκ κι εγω αφηνω καμια φορα πιατα απλυτα ή ρουχα ασιδερωτα κι εχει τυχει να επιστρεψω απο ταξιδι και να ειναι η βαλιτσα μες τη μεση για δυο μερες, αλλα καμια φορα τυχαινουν διαφορα...κι οδικος μου αντρουλης δεν εχει απλα κατανοηση αλλα και τη διαθεση να βοηθαει παντα
ο φιλος μου που σας λεω δεν ειναι υποχονδριος, απλα το σπιτι ειναι μικρο και η παραμικρη ακαταστασια φαινεται πολυ. του αρεσει οταν επιστρεφει απο δουλεια να βρισκει ενα ομορφο και καθαρο και ηρεμο περιβαλλον για να ξεκουραζεται, οπως σε ολους μας. και συχνα βοηθαει κι ο ιδιος, αλλα δεν μπορει παντα.θελει κιολας να νιωθει οτι η γυναικα του φροντιζει το σπιτι οπως μαθαμε οι περισσοτεροι απο τις μαμαδες μας, χωρις να παραπεμπει σε ανατολιτικα προτυπα γιατι βοηθαει κι αυτος αλλα δεν μπορει παντα λογω ωραριων δουλειας.
τα παιδια γνωριστηκαν και απο την αρχη ταιριαξαν και αγαπηθηκαν.μπορει να φαινεται μικρο το χρονικο διαστημα αλλα περασαν πολλα και εχουν δεθει. κι η κοπελα πραγματικα τον αγαπαει, το βλεπω, απλα σε καποια ζητηματα ισως ειναι ανωριμη, ισως απλα αλλος χαρακτηρας.
δεν πιστευω ομως οτι ο γαμος εγινε μονο για την αδεια σε καμια περιπτωση, αγαπιουνται αληθεια
μαμακα ισως να εχεις δικιο...ισως η μαμα της δεν ηταν υποχρεωμενη να την μαθει τιποτα. στην ιδια φαινεται να μην αρεσει τρελα να ασχολειται με το σπιτι ή τουλαχιστον να μην εχει ορεξη να κανει τα καθημερινα, τι να πω...
ειναι σαν ολα τα φυσιολογικα ζευγαρια, αγαπιουνται και υπαρχουν και ψιλοκαυγαδακια για χαζους λογους οπως το αν σιδερωσε εκεινη ή το αν μαζεψε την κουζινα εκεινος...θελουν να ειναι μαζι και φαινεται απο πολλα αλλα πραγματα αυτο.

Συγνωμη αλλα δεν αντεχω να μην πω την αποψη μου αν κα θα ειναι λιγο αυστηρη να το πω τεσπα ελπιζω να μην παρεξηγηθω,τα περισσοτερα προβληματα σ ενα ζευγαρι τα δημιουργουν τα τριτα ατομα βαλε τον εαυτο σου στην θεση της κοπελας θα ηθελες να λεει ο αντρα σου σε καποιον αλλο αν εχεις σιδερωσει τα σεντονια κ τα πουκαμισα? αν εχεις σαπουνισει το μπανιο? .Δεν αμφιβαλω καθολου οτι θελεις να βοηθησεις αλλα μαλλον το κανεις με λαθος τροπο καλυτερα νομιζω να τον συμβουλεψεις να μιλησει με την γυναικα του κ να βρουν τι θελει ο καθενας μεσα στο σπιτι τους απο το να κατσεις εσυ να πεις κατι,αν ητανε κατι σοβαρο που να χρειαζοτανε η βοηθεια σου δεν λεω να την εδινες απλοχερα,κ παλι σου λεω οτι δεν θελω να παρεξηγησεις τα λογια μου αν θεωρεις οτι μιλαω λαθος αγνοησε τα οσα σου λεω. Very Happy

Συμφωνώ. Άστους να τα βρούνε μόνοι τους. Ούτε κι εμένα θα μου άρεσε να ανακατεύονται στο τι κάνω εγώ στο σπίτι μου. Ο φίλος σου, σου μίλησε λόγω των χρόνων που σας δένουν αλλά από κει και πέρα, δώστου τις συμβουλές σου και τέλος. Ας το χειριστεί εκείνος το θέμα. Στην τελική αυτός την παντρεύτηκε και όχι εσύ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις