Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

51ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 08, 2010 1:50 pm

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κορίτσια επανέρχομαι πάλι στο θέμα. Ο γιατρός μας έδωσε για 1 μηνα μέχρι να αρχίσουμε την κρεμούλες αντιαναγωγικό γάλα (frisolac comfort) γιατί έκανε πολλές γουλίτσες και το πρωί 2-3 φορές την εβδομάδα ρουκέτα. Όσες δώσατε τέτοιο γάλα στα μικρά σας αργούσαν να το πιουν γιατί ήτανε πηχτό? αλλάξατε θηλές? εγώ την ταΐζω με nuk. επίσης σας τρώγανε την ίδια ποσότητα με πριν ή επειδή είναι πιο πηχτό χορταίνουνε με λιγότερη ποσότητα? scratch scratch

52ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 08, 2010 2:42 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις πειραμε αυτο το θαυματουργο γαλατακι!!
μια χαρα το ηπιε η δικια μου και οχι δεν ανοιξα θηλες ουτε αλαξα, απλα να το ζεσταινεις να διαλυεται καλα οταν βαλεις το γαλα και να το κρυωνεις μετα, οσο για την ποσοτητα λεει το κουτι απο πισω, αν θυμαμαι καλα ναι ειναι καπου 20 μλ πιο λιγο απο οτι το αλλο γαλα που περναμε, εσυ δωσε οσο επινε το παιδι και βλεπεις το πολυ να το μειωσεις κατα 20 μλ οχι παρακατω ομως πιο πολυ απο οσο επινε

53ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Παρ Ιουλ 09, 2010 1:31 pm

Gianna

Gianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:εμεις πειραμε αυτο το θαυματουργο γαλατακι!!
μια χαρα το ηπιε η δικια μου και οχι δεν ανοιξα θηλες ουτε αλαξα, απλα να το ζεσταινεις να διαλυεται καλα οταν βαλεις το γαλα και να το κρυωνεις μετα, οσο για την ποσοτητα λεει το κουτι απο πισω, αν θυμαμαι καλα ναι ειναι καπου 20 μλ πιο λιγο απο οτι το αλλο γαλα που περναμε, εσυ δωσε οσο επινε το παιδι και βλεπεις το πολυ να το μειωσεις κατα 20 μλ οχι παρακατω ομως πιο πολυ απο οσο επινε

Τώρα είδα το μην σου miloupaki σε ευχαριστώ, είσαι expert στο θέμα! Όντως είναι θαυματουργό το γάλα με την πρώτη φορά που ήπιε σταμάτησε κατευθείαν και τις γουλιές και τους εμετούς ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 328109 ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 328109 ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 328109

54ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Παρ Ιουλ 09, 2010 2:10 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ Γιαννα μου δυστιχως η κουκλα μου περασε τοση ταλαιπωρια και τοσο ψαξιμο που εγινα εξπερ στην ουσια εγω ανακαλυψα οτι εχει παλινδρομηση και οχι ο γιατρος που ακομα και η παιδογαστρεντερολογος ελεγε οτι ειχε αλεργεια στο αγελαδινο γαλα, καλα που ακουσα το ενστικτο μου, αλλιως ακομα θα σκουζαμε και θα πιναμε υποαλεργικο γαλα χωρις λογο

55ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Τρι Ιουλ 13, 2010 3:19 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:αχ Γιαννα μου δυστιχως η κουκλα μου περασε τοση ταλαιπωρια και τοσο ψαξιμο που εγινα εξπερ στην ουσια εγω ανακαλυψα οτι εχει παλινδρομηση και οχι ο γιατρος που ακομα και η παιδογαστρεντερολογος ελεγε οτι ειχε αλεργεια στο αγελαδινο γαλα, καλα που ακουσα το ενστικτο μου, αλλιως ακομα θα σκουζαμε και θα πιναμε υποαλεργικο γαλα χωρις λογο
ξερεις αν κανει και για δυσκοιλιοτητα???γιατι ρε συ μιλουπακι αν σημερα δεν μου δωσει τιποτα παλι ο γιατρος θα το παρω μονη μου και το σιροπι και το γαλα!!!!!δεν παει αλλο!!ευτυχως που πλεον δεν ποναει οταν κανει εμετο μονο λιγες φορες σπανιες πλεον!!!!!

56ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Τρι Ιουλ 13, 2010 3:31 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενι το frizolac comfort ναι κανει για την δυσκοιλιοτητα, φαντασου ειχα διαβασει απο μαμαδες οτι χεζουν αρκετα τα μωρα με αυτο και λεω ωραια, γιατι ειχαμε και δυσκοιλιοτητα, την πρωτη εβδομαδα απογοητευτικα αρκετα, αλλα μετα απο μια με δυο εβδομαδες μου εκανε και τρεις φορες την ημερα κακα της, ηθελε απλα το χρονο της να συνιθισει το γαλα, και το κρατησε για ενα μηνα να κανει τοσα πολλα, μετα πηγαμε στις δυο φορε την ημερα

57ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Τρι Ιουλ 13, 2010 3:36 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:τζενι το frizolac comfort ναι κανει για την δυσκοιλιοτητα, φαντασου ειχα διαβασει απο μαμαδες οτι χεζουν αρκετα τα μωρα με αυτο και λεω ωραια, γιατι ειχαμε και δυσκοιλιοτητα, την πρωτη εβδομαδα απογοητευτικα αρκετα, αλλα μετα απο μια με δυο εβδομαδες μου εκανε και τρεις φορες την ημερα κακα της, ηθελε απλα το χρονο της να συνιθισει το γαλα, και το κρατησε για ενα μηνα να κανει τοσα πολλα, μετα πηγαμε στις δυο φορε την ημερα
ουαου καλοοο εμεις τωρα με το νοβαλακ ευτυχως κανουμε μια φορα την μερα και στα πολλλααα κεφια μας 2 ..οκ αφοβα το παιρνω τοτε γιατι και αυτο που τραβηξαμε με τα κακακια του δεν περιγραφεται!!!!!!φαντασου οτι δεν μπορω να σου πω πιο απο τα 2 ειναι χειροτερο χαχαχα αντε να μεγαλωσουμε να φυγουν ολααααααα

58ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Τρι Ιουλ 13, 2010 3:42 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απλα κανε λιγο υπομονη μεχρι να το συνηθησει και να φυγει το παλιο γαλα απο τον οργανισμο του, εγω ελεγα τι βλακειες λεγανε αφου δεν κανει κακα της η δικια μου εχει στουμπωσει εντελως, τελικα μετα απο μια με δυο εβδομαδες δεν την προλαβαινα χαχαχ

59ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 1:12 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γιουπιιιιι το πηραμε το γαλατακι μετα απο παρακαλια!!!μου συστησε ενα αλλο αλλα επειδη δεν το βρηκα σε 5 φαρμακεια πηρα τελικα το φρισολακ το κομφορτ..του εδωσα τωρα πρωτη φορα και εδω και μια ωρα δεν εκανε μετο αν καιδεν το ηπιε ολο!!για να δουμε!!!!!!!!!!

60ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 2:06 am

mpoumpou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσακια μου,
πηραμε τελικα το σιροπακι μας - epadoren - και επλιζω να βελτιωθουν λιγο τα πραγματα...
Ταλαιπωρειται ο καημενος και στεναχωριεμαι..γι αυτο κι εχω χαθει...κλαιει μετα το φαγητό, παλευει - τεντωνεται ..Γενιως ειναι πολυ ανησυχος συνεχως!
και το σοκ ηρθε στη σημερινη εβδομαδιαια ζύγιση...
Δεν εχει παρει γραμμαριο αυτη την εβδομάδα... Crying or Very sad
Για να δούμε..

61ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 2:11 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλη αρχη τζενη!!!!!!!
μπουμπου ελπιζω να ηρεμησει ο μικρος σου, αν το θηλαζεις θελει λιγη ποσοτητα πολλες φορες, ελπιζω να τα πατε μια χαρα, αχ αυτα τα τεντωματα τα ξερω πολυ καλα, υπομονη και κουραγιο

62ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 2:16 am

k.evridiki

k.evridiki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ο Θοδωρακης ειναι 7 μηνων και εχει ακομα παλινδρομηση ,πινει και epandorem και γαλα AR και περιμενουμε ελπιζω μεχρι να γινει 1 ετους να του εχει περασει για να δουμε...

63ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 2:19 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μακαρι ευη μου, παιδια ειναι συμαντικο και να μην κλαινε απλα να βγαζουν, εμενα αν δεν εσκουζε ετσι δεν θα ειχα φρικαρει τοσο πολυ, αχ τα κακομοιρα να το ξεπερασουν ολα γρηγορα ευχομαι

64ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 4:48 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λιγο κρατησε η χαρα μου Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad το μεσημερι που τον ταισα παλι εβγαλε μπολικο γαλατακι Shocked μηπως φταιει που τον θηλαζω ακομη

65ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 6:31 am

mpoumpou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μιλουπακι έγραψε:καλη αρχη τζενη!!!!!!!
μπουμπου ελπιζω να ηρεμησει ο μικρος σου, αν το θηλαζεις θελει λιγη ποσοτητα πολλες φορες, ελπιζω να τα πατε μια χαρα, αχ αυτα τα τεντωματα τα ξερω πολυ καλα, υπομονη και κουραγιο

Tον θηλάζω Μιλουπάκι μου και πινει και λίγο συμπληρωμα, ελαχιστο σε σχεση με το μητρικο που παιρνει...
Ελπιζω κι εγω να ηρεμησει το ζουζουνακι μας!
Ευχαριστω για την υποστηριξη Very Happy

66ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 10:14 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μακρι μπουμπου μου, εμενα με το θηλασμο δυστιχως δεν ησυχαζε με το αντιαναγωγικο αμεσως, μια φιλης μου παλι συνεχισε να θηλαζει και ησυχασε η μικρη της με το σιροπι μονο, ελπιζω να ανηκετε στην δευτερη κατηγορια και εσεις

67ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 12:51 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζενη μου αν δεν σου κλαιει μετα αστον δεν πειραζει, σημαινει οτι δεν ταλαιπωρειται απλα προσπαθησε να μειωσεις τον χρονο και την δοση, δηλ πιο συχνα ταισμα απο πιο λιγο ποσοτητα, αληθεια καθε ποση ωρα θηλαζεις; οταν θυλαζουμε θελει και υπομονη γιατι το σιροπι απλα σταματα το να ειναι οξινο το υγρο που ανεβοκατεβαινει δεν σταματα την παλινδρομηση, απο εκει και περα θελει ολα αυτα που λενε τα αρθρα και σιγουρα εχεις διαβασει και αρκετη υπομονη

68ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 1:13 pm

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:τζενη μου αν δεν σου κλαιει μετα αστον δεν πειραζει, σημαινει οτι δεν ταλαιπωρειται απλα προσπαθησε να μειωσεις τον χρονο και την δοση, δηλ πιο συχνα ταισμα απο πιο λιγο ποσοτητα, αληθεια καθε ποση ωρα θηλαζεις; οταν θυλαζουμε θελει και υπομονη γιατι το σιροπι απλα σταματα το να ειναι οξινο το υγρο που ανεβοκατεβαινει δεν σταματα την παλινδρομηση, απο εκει και περα θελει ολα αυτα που λενε τα αρθρα και σιγουρα εχεις διαβασει και αρκετη υπομονη
δεν κλαιει ευτυχως α και ειπαμε παρακαλεσα για το γαλα σιροπακι δεν μου δινει καλε ειναι αρνητικος!!!!!!!θηλαζω καθε 2.30 ωρες για κανα μισαωρο και μετα πινει 100 γρ γαλα

69ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 1:17 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν το δινεις αμεσως μετα το θηλασμο ισως του πεφτει βαρυ το ετοιμο προσπαθησε να δοκιμασες να του δωσεις το ετοιμο μετα απο κανα μισαωρο εστω η αλλιως να του δινεις αμεσως πιο λιγη ποσοτητα, πρεπει να βρεις τη χρυση τομη που λενε και θελει καποιες δοκιμες

70ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 1:21 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πρεπει λιγο να αφουγκραστεις και μονη σου το μωρο, εγω δεν μπορω να πω πολλα την στιγμη που κανεις μεικτο θηλασμο, αν θηλαζες μονο η αν μονο εδινες το αντιαναγωγικο οκ ηξερα 5 πραγματα, στο μεικτο εμας δεν επιασε και ετσι δεν εχω μεγαλη πειρα για να σου πω κατι παραπανω, παντως δεν θα γινει το θαυμα απο την μια μερα στην αλλη

71ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 1:30 pm

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:πρεπει λιγο να αφουγκραστεις και μονη σου το μωρο, εγω δεν μπορω να πω πολλα την στιγμη που κανεις μεικτο θηλασμο, αν θηλαζες μονο η αν μονο εδινες το αντιαναγωγικο οκ ηξερα 5 πραγματα, στο μεικτο εμας δεν επιασε και ετσι δεν εχω μεγαλη πειρα για να σου πω κατι παραπανω, παντως δεν θα γινει το θαυμα απο την μια μερα στην αλλη
παντως ηδη ειδα μεγαλη διαφορα σημερα!!!!!!και κακακια 2 φορες εεε!!!!καλο βραδυ μιλουπακι μου !!!!!να σαι καλα και μην δεις παλι στον υπνο σου ..ξερεις τι χαχαχαχα φιλακια

72ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Πεμ Ιουλ 15, 2010 1:31 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φιλακια τζενακι και εγω ελπιζω να μην δω παλι το ιδιο ονειρο!!!!!!!

73ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Παρ Ιουλ 16, 2010 1:35 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:φιλακια τζενακι και εγω ελπιζω να μην δω παλι το ιδιο ονειρο!!!!!!!
ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ ΑΠΟ ΧΘΕς ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕς ΚΙ ΕΠΙΑΣΕ μας παιρνει λιγο χρονο παραπανω αλλα χαλαλι ευχαριστω ρεεεεεε

74ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! Παρ Ιουλ 16, 2010 2:45 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να υποθεσω οτι εδωσες το ξενο μετα απο κανα μισαωρο; αφου ειπες οτι σου παιρνει πιο πολυ ωρα οπως ειπες, μην τρελενεσαι στη χαρα κρατα πισινη αν δεις ολη μερα οτι ειναι σχετικα πολυ καλυτερα με αυτο τον τροπο συνεχισε το, χαρηκα παντως πολυ

75ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB!!! - Σελίδα 3 Empty ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ CLUB Δευ Μάης 30, 2011 11:22 pm

filippou.natasa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας!
Θέλω να καταθέσω την εμπειρία μου για να βοηθήσω όσες περισσότερες μανούλες κα παιδάκια μπορώ.
Θηλάζω το 3,5 μηνών μωράκι μου αποκλειστικά. Από πολύ νωρίς άρχισε να έχει πρόβλημα με την παλινδρόμηση, πάντα μετά από κάθε γεύμα, άλλαγμα αλλά και στον ύπνο έβγαζε μεγάλες γουλιές, με αποτέλεσμα να το αλλάζω συνεχώς! Ο παιδίατρος μου το μόνο που μου έλεγε είναι ότι γιατρός μας είναι ο χρόνος και θα περάσει μεγαλώνοντας. Η ταλαιπωρία όμως η δική μου και του παιδιού ήταν τεράστια καθώς οι γουλιές συνοδέυονταν και από έντονη και συνεχόμενη γκρίνια.
Έπειτα από επικοινωνία με τη συμβουλο θηλασμού μου ξεκίνησα αποχή απο το αγελαδινό γάλα σε όλες του τις μορφές...ΠΡΟΣΟΧΗ...κρύβεται παντού!!! ακόμα και στα πατατάκια! Έκτοτε σώθηκα δεν ξαναέβγαλε την παραμικρή γουλιά ησυχασε και πλέον είναι ήρεμος, κοιμάται το βράδυ και είναι όλο χαρούλες!!!!!!!
Αξίζει το κόπο να το δοκιμάσει κάποιος που θηλάζει...!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις