Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
8 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 8 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 41]

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Υπομονη δεν γινετε και τίποτα άλλο...ε και εσένα μπορει να είναι απο τα δόντια.βλεπω ένα που είναι πολυ άσπρο επάνω αριστερά το μυτερο είναι δυνατόν να βγάλει πρώτα αυτο κουφού δεν είναι?τι να πω?

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερααα κοριτσια τι κανετε βλεπω δοντακια κρεμες ουαααα ου τα ατιμαααα μεγαλωνουν!!χθες τον εβαλα στην κουνια να κοιμηθη μονος του κ ακουω ενα κλαμα παω κοιταω ειχε βγαλει τα ποδιαα εξω απο την κουνια κ το ενα δνε μπορουσε να το βγαλει κ εκλαιγεεε κ του αφησε κ συμαδη...εμεις την φρουτοκρεμα την τσακιζουμε ολη ενα μπολ γεματο,του βαζω ...1 αχλαδι,λιγο μηλω το 1/3 περιπου λιγο μπανανα λιγο τερο απο μισο,νερακη κ 2 μπισκοτα,κ σημερα εβαλα κ ροδακινο μισο δνε ξερω αν εκανα καλα,αλλα την εφαγε οληηηηηη.......κ την κρεμα την τρωει ολη

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρακη κουκλα η μπουμπου σου ξανθουλαα

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια μου!

τελικα η γκρινια ηταν λογω δυσκιλιοτητας, ολη νυχτα ξυπναγε εκλαιγε και ξανακοιμοταν το καημενο μου ,σημερα την βοηθησα λιγο και εβγαλε μπολικα αλλα πως ζοριζοταν η ψυχουλα μου την λυπηθηκα!
Μαλλον απο την πατατα στουμπωσε γιατι μπανανα δεν της εδωσα 2 μερες τωρα και μηλο ακομα δεν εφαγε, σημερα δεν θα της δωσω πατατα και θα παρω αυριο απο την λαικη κολοκυθακι να βαζω μαζι με πατατα-καροτο!
Απο φρουτα της εδωσα νεκταρινη-αχλαδι-σταφυλι σημερα για να δουμε αυριο πως θα παει απο κακα.

Χθες που λετε πηγαμε για ψωνιαααα αχ ποσο μ'αρεσει να ψωνιζω και ειδικα τωρα για την Νατάλια τρελενομαι!
Πηρα κυριως καλοκαιρινα για του χρονου, τα μπενετον ειχαν 70% εδω.
160 ευρουλακια για την παρτυ της χεχεχε ο μπαμπας μας επαθε ενα σοκ!
καλα αν ειχα πιο πολλα λεφτα αυτο το παιδι δεν θα προλαβαινε να τα φοραει τοσα που θα επερνα!!χαχαχα

????????


Επισκέπτης
Very Happy Κορίτσια γειά σας, είμαι καινούργια στην παρέα σας. Είμαι μανούλα Φεβρουαρίου 2012. Κατάγομαι απο Θεσσαλονίκη αλλά ερωτική μετανάστρια στα Ιωάννινα Razz

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κορίτσια επιτέλους εμφανιστηκατε μερικες...χιχι
Καλώς ήρθες ντιμι να χαίρεσαι το μπεμπακι σου.
Αχ τατιανα οτι είχαμε και εμεις με την δυσκοιλιοτητα....ευτυχώς θα ηρεμήσε τωρα.
Χτες πήγαμε γιατρο κάναμε το εμβόλιο.λοιπον τα πάνω ουλα είπε είναι φουσκωμένα έτοιμα σχεδόν γι αυτο και η τόση γκρίνια... Είμαστε 7100 και 66,5 πήρε δλδ μισο κιλό και ένα μιση πόντο είπε πολυ καλα σιγα σιγα δεν θα παίρνει βάρος οπως στην αρχη και οτι θα παίρνει περίπου 400 γρ.
Σήμερα θα ξεκινήσουμε σουπιτσα για να δούμε....και απο την άλλη βδομάδα μοσχαρακι,αλλα ξέχασα να ρωτήσω κάθε μέρα θα δίνω μετα μοσχάρι??αυτα...
Εχθες ξύπνησε στις 4.30 και μετα στις 8 παρα αλλα τον ξανα κοίμησα μέχρι τις 9.30 εφαγε φρουτα στις 11.30 και τεζα!,!!

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια.

Dimi καλώς ήρθες και να χαίρεσαι το μωράκι σου.

Μαρινάκη μου σ' ευχαριστώ πολύ.
Στην κούνια δεν του έχεις πάντα γύρω γύρω; Εγώ της έβαλα γιατί ακόμα και ένα κενό να υπήρχε πήγαινε και χωνότανε κατευθείαν εκεί! Μπράβο και με τις κρεμούλες. Είδες που τις τρώει μια χαρά τώρα;

Γεωργία καλή αρχή με το μεσημεριανό φαγάκι. Εγώ έχω ακόμα καμιά 15αριά μέρες για να αρχίσω χορτόσουπα αλλά όταν θα μπει κρεατάκι μου είχε πει ότι θα το τρώει καθημερινά. Εμείς θα αρχίσουμε με κοτόπουλο. Μια χαρά και στα κιλάκια/ύψος. Και εμείς την ίδια αναλογία είχαμε αλλά όταν ήταν 4,5 μηνών Rolling Eyes Τώρα στους 6 είναι 8,500 και 70 εκ.

Τατιάνα αφού τελικά η γκρίνια ήταν λόγω δυσκοιλιότητας μια χαρά. Θα προσέξεις όπως είπες τι θα της δώσεις να φάει και δεν θα υποφέρει τόσο.

Και εμείς κατά τις 11,30 φάγαμε το μηλαράκι μας και πέσαμε ξερές για ύπνο!

http://www.something-special.gr

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι κανετε κοριτσια?
ειμαι στεναχωρημενη σημερα με πηρε η αδερφη μου τηλ και μου ειπε οτι ο ανιψιος μου επαθε παλι βρογχιτιδα ειναι 11 μηνων και δεν μπορει να αναπνευσει καλα κιλλησε και την ανιψια μου που ειναι πιο μεγαλη και εχουν να κοιμηθουν 3 μερες τον ειχαν παει παλι παιδιατρο σημερα και μου ειπε οτι ηταν 15 παιδια αρρωστα απο μωρα με 40 πυρετο μεχρι πιο μεγαλα να προσεχεται οσο μπορειτε τωρα με την αλλαγη του καιρου και οχι πολλες επαφες με κοσμο γιατι μου ειπε η γιατρος οτι εμεις οι μεγαλοι μπορει να εχουμε το μικροβιο αλλα να μην νοσησουμε και να κολλησουν τα παιδακια μας και να αρρωστησουν

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σουζαν περαστικα στο ανηψακι σου,ναι θέλει πολυ προσοχή.και ειδικά τωρα που θα ανοίξουν τα σχολεία...
Και εγω Μαρία σε όλη την κούνια έχω αλλιώς όλο έξω έβγαζε τα πόδια του και μετα δεν μπορούσε να τα βγάλει.
Μια χαρα είναι η μικρή και δεν της φαίνεται...εμεις είμαστε μικροκαμομμενοι μου φαίνεται ...α άρα και μένα κάθε μέρα θα τρώει λογικα και στο τέλος του μήνα που θα μπει και το κοτόπουλο λογικα θα πηγαίνει εναλλάξ

agapi31aa

agapi31aa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα κοριτσια! βΡΗΚΑ INTERNET βρηκα ευκαιρια και διαβαζω τα νεα σας! Εμεις ακομα στις γιαγιαδες, εχουμε αποδιοργανωθει εντελως! Εντελως ομως! Σημερα φαγαμε κρεατοσσουπα , την τσακισε! Πως το τρωνε αυτο το πραγμα! ξεκινησαμε και γιαουρτακι το οποιο και αυτο τσακιζει! Εμενα κοριτσια το στηθος μου εχει αρχισει και χαλαρωνει δεν ειναι και τοσο τσιτωμενο , λογω του οτι τη θηλαζω πρωι και βραδυ.Δεν τις δινω ενδιαμεσα γαλα γιατι μου φαινεται πληρως ικανοποιημενη με τα γευματα! Μια φορα που της εδωσα κανα 2 ωρο μετα την κρεμα μου εκανε εμετο καθως δεν ειχε χονεψει την κρεμα! Το ξερω πως ετσι οδηγουμε σε αποθηλασμο, αλλα, αφου ερχονται ολα φυσικα δεν με πειραζει! φιλακια

????????


Επισκέπτης
mariameint έγραψε:Καλημέρα κορίτσια.

Dimi καλώς ήρθες και να χαίρεσαι το μωράκι σου.

Μαρινάκη μου σ' ευχαριστώ πολύ.
Στην κούνια δεν του έχεις πάντα γύρω γύρω; Εγώ της έβαλα γιατί ακόμα και ένα κενό να υπήρχε πήγαινε και χωνότανε κατευθείαν εκεί! Μπράβο και με τις κρεμούλες. Είδες που τις τρώει μια χαρά τώρα;

Γεωργία καλή αρχή με το μεσημεριανό φαγάκι. Εγώ έχω ακόμα καμιά 15αριά μέρες για να αρχίσω χορτόσουπα αλλά όταν θα μπει κρεατάκι μου είχε πει ότι θα το τρώει καθημερινά. Εμείς θα αρχίσουμε με κοτόπουλο. Μια χαρά και στα κιλάκια/ύψος. Και εμείς την ίδια αναλογία είχαμε αλλά όταν ήταν 4,5 μηνών Rolling Eyes Τώρα στους 6 είναι 8,500 και 70 εκ.

Τατιάνα αφού τελικά η γκρίνια ήταν λόγω δυσκοιλιότητας μια χαρά. Θα προσέξεις όπως είπες τι θα της δώσεις να φάει και δεν θα υποφέρει τόσο.

Και εμείς κατά τις 11,30 φάγαμε το μηλαράκι μας και πέσαμε ξερές για ύπνο!

Σας ευχαριστώ κορίτσια, και σας να ζήσουν Very Happy

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλως ορισες δημητρα να υποθεσω!!!!να σου ζησει η μπεμπα σου,καλε ειμαστε κοντα βεβαια τωρα μενω αθηνα αλλα ειμαι 40 λεπτα απο τα ιωαννινα ηγουμενιτσα αν ξερεις...

????????


Επισκέπτης
marinaki <3 <3 έγραψε:καλως ορισες δημητρα να υποθεσω!!!!να σου ζησει η μπεμπα σου,καλε ειμαστε κοντα βεβαια τωρα μενω αθηνα αλλα ειμαι 40 λεπτα απο τα ιωαννινα ηγουμενιτσα αν ξερεις...

Ναι Δήμητρα με λένε. Φυσικά και ξέρω, έχω συγγενείς εκεί, και καλοκαίρι η στην Ηγουμενίτσα πάμε για μπάνιο η Σύβοτα. Μ'αρέσουν οι παραλίες εκεί.

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
DimiKgianni έγραψε:
marinaki <3 <3 έγραψε:καλως ορισες δημητρα να υποθεσω!!!!να σου ζησει η μπεμπα σου,καλε ειμαστε κοντα βεβαια τωρα μενω αθηνα αλλα ειμαι 40 λεπτα απο τα ιωαννινα ηγουμενιτσα αν ξερεις...

Ναι Δήμητρα με λένε. Φυσικά και ξέρω, έχω συγγενείς εκεί, και καλοκαίρι η στην Ηγουμενίτσα πάμε για μπάνιο η Σύβοτα. Μ'αρέσουν οι παραλίες εκεί.
αχ συβοτα ειναι τελειαα,κ παργα αν εχεις παει ειναι ολα τα λεφτα!!!!αχ βρηκα κ εγω μια συντοπίτισσα,,

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσακια !!!! Τι κανετε????
Εμεις καλα !!! Αχ σημερα εχουμε γαμο και θα τον αφησουμε ελπιζω να πανε ολα καλα !!!!Τι κανετε ???Καλως ηρθες Δημητρα!!!

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας!!

Τι κάνουν τα μπεμπακια μας;;;
Εγω χθες αντι για πατάτα της έδωσα πάλι φρούτα κ έβαλα λίγο πορτοκαλοχυμο κ σήμερα έκανε κακά 2 φορές ανετααα χαχα σήμερα της εκανα χορτοσουπα πατάτα καροτο κολοκυθακι!
Αλήθεια εσείς πως την φτιαχνετε;
Κολοκυθι έχει δώσει καμία; Αγορασα απο την λαϊκή σήμερα κ λέω να το προσθέσω στην χορτοσουπα απο Δευτέρα.
Το πρωι δεν είχε κέφια κ τα φρούτα τα εφτυνε θα δοκιμάσω πάλι το απόγευμα μήπως φάει.

Ευη καλα να περάσετε ελπίζω ο μικρός να κάτσει αυτη. Την φορα να μην τρεχεις!

Δημητρη καλωσηρθες να χαιρεσε το φατσονι σου!!

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δήμητρα ήθελα να γράψω...

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσακια τι κανετε??εμεις καλα σαν να ηρεμησαμε λιγο...δευτερη μερα φαγητο τελεια εφαγε ενα μπολ του αρεσει πολυ φαινεται...εσκασε και το τριτο δοντακι σχεδον και ειναι ο κυνοδοντας...τα υπολοιπα πανω αρχισαν να ασπριζουν!!τουλαχιστον ας τα βγαλει γρηγορα να ησυχασει.
ευη ελπιζω να κατσει ο μικρος και να ξεσκασετε και εσεις!!!

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια.
Εμείς σήμερα προσθέσαμε και αχλάδι στην φρουτόκρεμα μαζί με το μήλο και το έφαγε μια χαρά και αυτό. Μέχρι στιγμής δεν με έχει παιδέψει καθόλου Very Happy
Εύη μακάρι να κάτσει ήσυχος και να περάσετε και εσείς καλά. Εμείς έχουμε γαμοβάφτιση αύριο αλλά θα την πάρουμε μαζί μας την μπουμπού γιατί είναι καλεσμένα και τα πεθερικά. Η γαμο/ση είναι του συνεργάτη του άντρα μου και δεν γίνεται να μην πάμε. Πάντως απ' όταν αρχίσαμε τις κρέμες κοιμάται πανεύκολα κατά τις 9-9,30 και ξυπνάει το πρωί οπότε μάλλον δεν θα έχουμε πρόβλημα.

http://www.something-special.gr

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΛΟΙΠΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΤΕ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΠΟΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ Κ ΤΙ ΤΡΩΝΕ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗ ΜΕ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ Κ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ!!!!ΑΝ ΔΝΕ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΟΣ...ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!ΣΤΗΣ 14 ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟΝ 6 Κ ΤΡΩΜΕ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΜΕ ,1 ΑΧΛΑΔΙ-ΛΙΓΟ ΜΗΛΟ-ΛΙΓΟ ΜΠΑΝΑΝΑ-2 ΜΠΙΣΚΟΤΑ-ΛΙΓΟ ΝΕΡΑΚΗ-Κ ΠΡΟΣΘΕΣΑ ΜΙΣΟ ΡΟΔΑΚΙΝΟ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΟΛΟ.....Κ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ Κ ΕΝΑΛΑΞ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ Κ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kalhspera koritsia!

Ti mou kanete? pws perasate to kalokairaki? emeis leipame ena mhna... hr8e h manoula mou apo germania, kai phgame na meinoume ekei... alla ekei den eixa internet... opote den mporousa na sas grapsw.....

Eixe poly douleia, mia kai h mama mou agorasane spiti kai eprepe na katharistei, na mpoun ta epipla, na to valoume se mia seira ... kourasthkame poly... alla telika teleiwsame kai egine koukla to spitaki mas Smile

Kai meta hr8ame trexontas pisw, na feroume to spitaki mas edw se mia seira.. giati.... hr8e h proneia Smile

nai nai nai, meta apo 4 mhnes ta kataferane kai hr8ane gia na mas elegksoune...
phgan ola kala eftyxws, parolo pou egw eixa poly agxos kai epi dyo meres kathariza, skoupiza, mazeva kai tous etrexa olous....

na fantasteite, mia wra prin apo to rantevou etrema oloklhrh apo thn agwnia mou kai o antras mou mou edwse hremistiko....alliws den thn paleva...

Paei kai afto... twra perimenoume to dikasthrio se 10 meres peripou kai meta to zouzouni mou tha einai kai epishma pleon melos ths oikogeneias mas!! Giati anepisima einai to paidaki mas apo thn prwth mera pou to eidame!!!!

Pws einai ta zouzounia sas????

O dikos mas einai twra 8 mhnwn, exei 4 dontakia, kathetai kanonikotata, mpousoulaei san sifounas, kai exei merikes meres pou shkwnetai kai orthios kai poly kamarwnei!

Aftaaaaa sorry gia to sentoni, alla eixa polla mazemena... xaxaxaxaxaxa
mou leipsate mwreeeeeeeeeeeeeee



mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα!!επιτελους ξαπλώσα πριν απο λίγο στις 12 κοιμήθηκε ο σκατο ύλης.....
Πέτρινι καλώς ήρθες καλώς τα δεχτηκες.πολυ ευχάριστα τα νέα σου,αντε λίγες μερες υπομονη ακομα.....καταλαβαίνω το άγχος σου ολες έτσι θα ήμασταν τέλος καλο ολα καλα!!
,
Μαρία μια χαρα,εμενα αν και δεύτερη μέρα το μεσημεριανό του αρέσει πολυ τρώει όλο το μπαλάκι!μια χαρα σου κοιμάται ωραία ώρα εμενα ποτε θα κοιμηθει τόσο νωρίς?βεβαια ξυπναει στις 9 και στις 12 ξανα κοιμάται κανένα δυωρο και μετα πάλι κατα τις 4 πάλι ένα διωρακι αλλα εκείνες τις ώρες δεν προλαβαίνω να ξεκουραστω και πολυ....
Μαρίνα εμενα πρωι γάλα κατα τις 8-8.30 μετα κατα τις 11-11.30 φρουτοκρεμα( ένα αχλαδι μιση περίπου μπανάνα και μισο πορτοκαλί νερό και μπισκότα δεν βάζω) κατα τις 2.30 -3 μεσημεριανό μια πατάτα μικρή ένα κολοκυθακι και ένα καροτακι βραστα πει πέσει για ύπνο τρώει και λίγο γάλα μετα κατα τις 7 κρέμα βανιλια αλλα επειδη τρώει λίγο πίνει πάλι λίγο γάλα και το βράδυ γάλα!!σε μια βδομάδα θα τρώει και κρέατακι,αυτα.....

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α εμενα είναι έξι μηνω και δυο ημερών,το μεσημεριανό μας το έβαλε εδω και δυο μερες,την φρουτοκρεμα την τρωμε δυο βδομάδες και την βανιλια ένα μήνα περίπου.μου είπε στην φρουτοκρεμα αν θέλω κάθε τρεις μερες να βάζω και ένα άλλο φρούτο εποχής για αλλαγή ακομα όμως τρώει αυτα που σου είπα ροδάκινα δεν παίρνω πια μπορει να του βάλω λίγο πεπονακι

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpempakos7 έγραψε:Α εμενα είναι έξι μηνω και δυο ημερών,το μεσημεριανό μας το έβαλε εδω και δυο μερες,την φρουτοκρεμα την τρωμε δυο βδομάδες και την βανιλια ένα μήνα περίπου.μου είπε στην φρουτοκρεμα αν θέλω κάθε τρεις μερες να βάζω και ένα άλλο φρούτο εποχής για αλλαγή ακομα όμως τρώει αυτα που σου είπα ροδάκινα δεν παίρνω πια μπορει να του βάλω λίγο πεπονακι
εμενα γτ μου αργει τοσο πολυ μετα το μεσημεριανο μου ειπε για τελος σεμπτεβρη οταν θα παω για εμβολιο να μασ βαλει λαχανικα οποτε στα φρουτα κανω καλα που προσθετο...

????????


Επισκέπτης
Κορίτσια εμένα τώρα στις 10 του μηνός κλείνει τον 7ο μήνα. Μάλλον η δικιά μου τρώει πολύ σε σχέση με τα δικά σας.Το πρώι στις 7:30 πίνει το γάλα της 210μλ. 11 τρώει φρουτόκρεμα, ένα φεγγαράκι πεπόνι, μισό ροδάκινο, μισό αχλάδι, μισό μήλο, μία μπανάνα.... πολύ είναι,δεν είναι? αλλά το τρωει....Το μεσημέρι τρώει, κρεατόσουπα εναλλάξ,η μοσχαράκι ή κοτόπουλο, αυτό και αν δείτε πως το τρώει, θα φάει και μας. Ενα πιάτο βαθύ απο τα δικά μας.Και το απόγευμα το ριζάλευρο. Εχω ένα θέμα με το νερό, δεν μου πίνει νερό,το φτύνει. Εχω δοκιμάσει και χαμομιλάκι, αλλά αναγούλα της έρχεται.Μόνο με την σύριγγα τις δίνω νερό. Το τι τραβάει το παιδί δεν λέγετε με το νερό. Εχουμε φθάσει στα 9 κιλά, και ακόμα δεν έχουμε κλείσει τον 7ο.... χοντρό πάντως δεν το λές.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις