Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 41]

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?εμενα πριν λίγο κοιμήθηκε ο μικρός!
Ευη έχεις δίκιο μόνα τους φτιάχνουν προγράμμα ειδικά όσο θα μεγαλώνουν,και το κάθε μωρακι εχει τον ρυθμό του..εμενα ως τωρα κοιμάται αρκετά την ημέρα αν δεν κοιμηθεί γκρίνιαζει πιο μικρός στο δίωρο νυσταζε εδώ και κανένα 1,5 και κάτι μήνα αν τρίωρο και λίγο παραπάνω αντέχει ,τις τελευταίες μέρες που ξυπνάει κατα τις 9.30 γύρω στις 12.30 άντε μια κοιμάται σίγουρα 1,5 ώρα.και μετα πάλι στο τρίωρο νυσταζει και κοιμάται δυο ώρες!εμενα ακομα βράδυ δεν εχει κοιμηθει σερί ας πούμε όπως μερικά απο τα δικά σας.και δεν κοιμάται πριν τις 11.και σκέφτομαι τωρα που θα χειμωνιασει ειναι αργά το 11 αλλα μπορει μεχρι τότε να εχει αλλάξει πάλι προγράμμα.
Τωρα για την φρουτοκρεμα τι να πω η άλλαξε ένα φρούτο και βάλε κατι άλλο να αλλάξει λίγο η γεύση και αν πάλι δεν τρώει μια δυο μερες δώσε κατι άλλο - να μου πεις τωρα τι?- μπάς και μετα την φάει.μπορει να ειναι φάση βαριουνται και αυτα το ίδιο συνέχεια.εγω στο μεσημεριανό του βάζω διάφορα για αλλαγή απο λαχανικά.
Ευη καλα κανείς να μάθει απο μικρό όλες τις γεύσεις να μην έχουμε μετα πρόβλημα!

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kalhspera koritsia mou Smile

Ti mou kanete???

Edw ola kala... an eksairesoume oti koimatai olo kai ligotero mesa sthn mera... to poly 3 wres sto synolo olh mera!

alla to vrady pame 9 me 9... opote kati einai kai afto!

Agaph, fash einai me ta frouta, ta perasame kai emeis... dokimase na allakseis kapoio frouto gia na allaksei ligo h gefsh...

Na sou pw pws koroidevw kamia fora ton diko mou? Tou aresoun poly ta stafylia, kai oxi liwmena alla oloklhra... an den trwei kati, as poume thn froutokrema h thn apogevmatinh krema, tou dinw ena stafylaki sto stoma... molis to katapiei kai anoiksei to stomataki, namai me thn koutalia apo thn krema.. mexri na katalavei ti exei sto stoma, thn exei katapiei.. h epomenh kinhsh fysika einai stafyli... Meta apo ligo, stafyli ana dyo koutalies krema, meta ana treis, mexri pou thn fagame olh Smile

Genika dokimase na exeis oso ginetai kai epitrepetai pio poly poikilia sto faghto kai sta frouta ths.. egw eida oti afto tou aresei perissotero kai den varietai....

Shmera as poume efage kreatosoupa me karoto kai patata, kai tou edina kai kleftes koutalies apo pantzari vrasmeno....

Mpempako, kathe fora psofaw sta gelia otan to kanei... arxisame kai ta koukoutza... kryvei to proswpaki tou h ston kanape h sto xali kai lei kati san kou...meta to shkwnei kai perimenei na pw tza gia na gelasei....

Perito na sas pw oti exw trelathei toso poly, pou to spiti mou to kanw to vrady otan koimatai, kai thn douleia mou apo to internet otan koimatai mesa sthn mera h kai to vrady ( tetoia wra as poume), gia na eimai synexeia konta tou otan einai ksypnios gia na mhn xanw lepto... kai h kamera einai synexeia konta mas...


Paw gia nanakia.... Sas efxomai mia omorfh nyxta!!!

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια.Αυπνιες εχω σημερα.Λοιπον εμεις κατα της 12 πηγαμε στα jumpo κ στο σουπερμαρκετ κ ετσι ο μικρος μου ξεβολευτηκε απο το προγραμμα του κ δεν μου κοιμηθηκε ολη μερα κ την επεσε ξερος στης 10 αφου τον εβαλα στο κρεβατι κ ουτε πλευρο δεν αλλαξε.Ειχα ομως λιγη γκρινια λογω που δεν ειχε κοιμηθει.Επισης και εμενα σημερα δεν μου εφαγε καθολου το μεσημεριανο.Δεν ξερω γιατι.Θα δουμε κ αυριο.Σουζαν χρονια σου πολλα κ οτι επιθυμεις.Ευη κ εγω αυτο εχω καταλαβει αυτα φτιαχνουν μονα τους το προγραμμα τους κ εμεις ακολουθουμε βαση αυτων.Σας καληνυχτω για την ωρα.

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξεχασα να σας πω οτι εμεις μαθαμε το (κολλα το).Του ανοιγω την παταμη και του λεω κολλα το κ αυτος μου χτυπαει το χερι με θορυβο κ γελαει.Και εγω φυσικα ξεκαρδιζομαι. Very Happy Εμας απο τραγουδακια μας αρεσει η παπια.Αφου μας εχει κολλησει κ το τραγουδαμε συνεχεια με τον αντρα μου.

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!

Η δικιά μου (πρωτοφανές) αλλα κοιματαια ακόμα!
Χθες πρώτη Μέρα Μετα απο καιρο έφαγε 3 γεύματα κανονικά, φρούτα το πρωι σούπα μεσημέρι κ απόγευμα κεχρι με λαδακι αλάτι.
Τελικά νομίζω ανακάλυψα τα γούστα της κ έτσι τρώει.

Πετρινή μου δεν συμφωνώ με το κολπακι σου με το σταφυλι, κ εγω εκανα διάφορα τέτοια να φάει αλλα διαβάζω ένα βιβλίο τώρα του Παπαβεντση κ λέει ότι είναι λάθος να ξεγελαμε το παιδι, θα πρέπει να τρώει αυτο που θέλει κ την ποσότητα που θέλει κ αυτο να το κάνει τρώγοντας στο καρεκλακι του παρέα με εμάς κ όχι πχ να βλέπει τηλεόραση κ μεις να το μπουκωνουμε.
Αα κ είσαι πολυ χαζομαμα ε; Χαχαχα κ εγω έτσι είμαι όλη Μετα παίζουμε κ που να κάνει τα κόλπα που κάνει ο δικός σου.

Εμένα τα φρούτα αλεσμενα με κουταλι έφαγε ελάχιστες φορές.

Γεωργία τα δικα μας στον ύπνο συνεννόημενα είναι; Κ εμένα στο δίωρο κοιμόταν τώρα το έκανε στο τρίωρο, η μονη διάφορα είναι πως το πολυ 22:30 κοιμάται, πολλές φορές κ απο της 9.

Κατερινα κ μένα το κολα το έμαθε κ τρελενεται στο γέλιο!

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κοριτσαρες τι μου κάνετε??εμεις είχαμε ανήσυχη νύχτα ξύπνησε κατα τις 2 και εκλαιγε στον ύπνο του δεν ήθελε ούτε στήθος ούτε πιπιλα δεν βολευονταν πουθενά πήγα στο σαλόνι άναψα το φως μετα κανενα 20 λεπτό απο κοιμήθηκε.μετα ξυπναγε συνέχεια και κατα τις 7 τον πήρα διπλα μου.ιταν ξύπνησε κατα τις10 είδα οτι το άλλο πλάινο έσκασε μύτη και το μπροστινό ειναι τούμπανο.
Χαχ ναι τατιανα ταιριάζουν!!και εγώ ειδικά για το σταφύλι εχω διαβάσει οτι θελει πολυ προσοχή γτ πνίγονται εύκολα.
Πέτρινη καλα κανείς αυτές οι στιγμές δεν θα ξαναγυρίσουν και εγω όλο φωτογραφίες βγάζω και βίντεο και ειδικά απο εδω και πέρα που αρχίζει και κανει πολλά πράγματα.και εγώ κάθομαι και παίζουμε πολλές ώρες εκτός οτι δεν τον αφήνω φοβάμαι μου αρέσει θέλω να βλέπω οτι καινούργιο κανει.
Και μένα κανει κολλά το ειναι απο τα πρώτα που του έμαθα.επισης ολο μιλάει λέει τα δικά του συνέχεια τι ωραια φωνουλα!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσιααα τι κανετε βλεπω δοντακια να βγαινουν κ εμεις γκρινιααααα,κανει ουμμμ ουμ στον υπνο του κοριτσια ποναειιι τον περνω αγκαλια κ κανει ουμ ουμ κ κλαιε κ στον υπνο του,εχουν γινει τουμπανο τα πανω στα κατω δνε ειχαμε θεμα καθολου!!!!!!κοριτσια εκτοσ απο αυτα που βαζω στα λαχανικα ...καροτο-πατατα-κολοηυθη-σελερη -κρεμυδη τι αλλο μπορω να βαλω εχω μπερδευτι κ ο μικρος ολο ναζη δνε το τρωειι ευκολα.......εννοειτε το κρεασ

despoina_vaggelhs

despoina_vaggelhs
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
τι κανετε κοριτσια!!!!! εμεις βαπτισθηκαμε την προηγουμενη κυριακη(ολα πηγαν μια χαρα!!!τι αγχος κ αυτο η μανα!!!) κ σημερα κοινωνισαμε 1η φορα!!!!! δε φανταζεστε ποσα μωρακια κ παιδακια ειδα στην εκκλησια!!!!! αφου 3 ιερεις κοινωνουσαν!!!το κοριτσακι μου μια χαρα τα πηγε...μολις ειδε κουταλι γυαλισε το ματι της Very Happy οποιος ηταν διπλα της τον χαιδευε... αχ με λιωνει κοριτσια!!!!! θα την φαω!!!!!

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλοφωτιστη να ειναι η μπεμπα!τι όνομα εχει?μπραβο να την χαίρεστε!!
Μαρίνα και εμενα με τα κάτω καμία σχέση...
Εβλεπα οτι έβαζε πράγματα στο στόμα του αλλα όπως τα πάνω καμία σχέση ρε κορίτσια.υπομονη μαρίνα μάλλον κάποιο ετοιμάζεται...
Εγώ του κάνω παραλλαγές του βάζω τα κλασικά πατά καροτο κολοκυθι σεληνο το κρέας και βάζω ντομάτα μελιτζανα κρεμμύδι αρακα φασολακια και του κάνω παραλλαγές.και όσο περνάνε οι μερες βάζω και αλλα τωρα μπορει να βάλω και πράσο η μπροκολο.

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας κορίτσια.
Κάτι έχει πάθει το forum μου φαίνεται γιατί δεν μου έρχονται mail ότι γράφετε και όποτε μπαίνω από μόνη μου διαβάζω μια ώρα ότι έχασα Very Happy

Να σας ζήσει το μωρό Δέσποινα. Να την δείτε όπως επιθυμείτε!!!

Μαρίνα κουράγιο. Μάλλον έτοιμάζονται τα επάνω δοντάκια να βγούνε. Άντε με το καλό και όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα σας εύχομαι.

Γεωργία τι έγινε; Θα τα βγάλει όλα μαζί το αντράκι σου;

Εμένα κορίτσια, τις 2 τελευταίες μέρες έκλαψε λίγο στον ύπνο της και της έδωσα depon. Το αποτέλεσμα; Σήμερα είδα 2 δόντια να έχουν σκάσει μύτη. Αχ! Μέχρι στιγμής δεν μας έχει παιδέψει καθόλου με τα δοντάκια. Εύχομαι να συνεχίσουμε έτσι!!!

Φιλιά πολλά σε όλες σας. Πάμε να την κάνουμε μπανάκι Very Happy

http://www.something-special.gr

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια.Βλεπω σκανε μυτη δοντακια.Και στον δικο μου ειδα οτι σκασαν το 2 πρωτα δοντακια κατω.Και στα πανω εχει πολυ ενοχληση.Και τον πιανουν κατι νευρα που νομιζω οτι του φταινω ολα.Ασε που του δινω το ζιζι κ το πιπιλαει και μια ωρα χωρις να βγαζει κατι.Μαλλον τον ανακουφιζει.Μαρινακι εγω επιπλεον του εχω βαλει τραχανα ζυμαρικο π.χ πεπονακι αστρακι,ντοματουλα κρεμμυδακι φασολακι αρακα κουνουπιδι κ προκολο κ μου ειπε ο γιατρος να του δωσω κ σπανακορυζο απο δω κ περα.Δεσποινα καλοφωτιστη η κορουλα σου.Και εμεις μαλλον τον Νοεμβριο λεμε να τον βαφτισουμε κ εχω πολυ αγχος.Γεωργια κ μενα οταν ξυπναει αραζει μονος του παιζει με το μαξιλαρι κ το κουκλακι του κ οταν βαρεθει αρχιζει την παρλα.Τι λεει μονο αυτος ξερει.Παντως μου αρεσει πολυ που τον ακουω απο την ενδοεπικοινωνια.Εγω με το σταφυλι ετρωγα την μιση ρογα κ του εδινα κ εκοβε απο μεσα με τα ουλα του κ του αρεσε.ΑΑΑΑ επισης αρχισε κ σηκωνεται προς τα μπροστα απο το καροτσι κυριως οταν θελει να δει κατι καλυτερα.Μεγαλωνει το αντρακι μου μερα με την μερα.

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας!!τι κάνετε?εμεις καλα!κοιμηθηκε πιο νωρίς σημερα στις 10.30 γτ το απόγευμα κοιμήθηκε λίγο και νυσταζε!του έβαλα και λίγη κρέμα στα δόντια γτ ειναι τούμπανο το ενα βγήκε βέβαια σημερα αλλα όχι ολο και το άλλο ειναι λες και εχει βγει τόσο πολυ εχει κατέβει!
Ναι Μαρία έτσι φαίνεται ελπίζω να ηρεμήσει για λίγο τωρα και μη δω άλλο δόντι να τον ενοχλεί!λογικα μετα θα βγουν τα δυο κάτω πλαινα!κατα τα αλλα κάθεται στο ποπο μόνος του πια αλλα άμα τον βάλω εγώ,απο μόνος του δηλαδή δεν εχει προσπαθήσει αλλα αφού στέκεται στο ποπο θα το προσπαθήσει και μόνος του.αλλα σηκώνεται όπου βρει και φοβάμαι γτ δεν στέκει καλα τα ποδαρακια του ακομα!
Εμενα για ζυμαρικά δεν μου εχει πει ακομα!παντως του δίνω και γιαουρτακια καμία φορά εχει φάει δυο μεχρι τωρα!

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!
Tι κανετε????? Εμεις χθες αλητευαμε ολη μερα το πρωι ειχαμε βαφτιση το απογευμα στον νονο !!!!!!!Ξερος γυρισε στο σπιτι!!!!!!!! Αχ αν μεγαλωνουν τοσο γρηγορα που οταν ειδα χθες της κολλητης μου που ειναι 2 μηνων ειπα ποτε ηταν ο δικος μου τοσο μικρο ???????????????? Επαθα σοκ !!!!!!!!!!! Να σου ζησει δεσποινα να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις !!!!!!!!!! Εμεις παντος τρωμε στο καρεκλακι συζητωντας τα παντα !!!!!!!!! Τι κανουμε πως εγινε αυτο και απαντα κιολας με τον δικο του τροπο αλλα εχει πολυ πλακα !!!!!!!!

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!

Πολλα δοντακια διαβάζω!! Τα δικα μας που είναι οεο;;
Λέτε να τα βγάλει κ χαμπάρι να μην πάρουμε; Μακάρι!!

Εμείς μπουσουλησαμε!!! Λίγα βηματακια βέβαια αλλα δεν σέρνεται πια όπου θέλει να παει σηκώνεται στα τέσσερα προχωράει λίγο πέφτει κ ξανα!

Ευγ πόσο δίκιο έχεις! Κ εγω είδα ένα νεογέννητο της προάλλες κ έλεγα ποτε ήταν έτσι η δικιά μου!!

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα σας κοριτσια.Τι κανετε?
Εμεις συνεχιζεται η γκρινια με τα δοντια κυριως το πρωι.Το καλο ειναι που οταν κοιμαται δεν τον ενοχλουν.Τωρα μου κοιμηθηκε για μεσημερι κ εγω κανω δουλειες κ ειπα να κανω ενα διαλειμμα να σας πω τα νεα μου.Τατιαννα θα δεις που θα σκασουν κ της μικρης σου.Ετσι ελεγα κ εγω που ειναι που ειναι???Παντος εγω κοριτσια περναω πολυ τελεια με τον μικρο μου στο σπιτι κ ας μην μπορω να βγω καθολου εξω.Δεν με ενοχλει κ ουτε νιωθω κουραση.Γιαυτο κ μολις μου μεγαλωσει λιγο ο μπομπιρας θα θελα να του δωσω κ μια αδερφουλα η ενα αδερφακι.

Υ.Γ Το ακουσατε που απο του χρονου τα παιδια θα πιανονται τεκμηριο και θα πληρωνουμε? confused confused
Να δω τι αλλο θα ακουσουμε σε αυτην την χωρα.ΕΛΕΟΣ. Mad

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?διαβσα τα νέα σας!εμεις περιμένουμε και το άλλο δόντι μπάς και σταματήσει λόγο η γκρίνια!θελω σε λίγο να τον κοίμησω να κάτσω και εγώ λίγο!
Τατιανα μακάρι να βγάλει και να μην το καταλάβετε,και εγώ χαίρομαι που είμαι μαζί του συνέχεια η κούραση ειναι λογικό να υπάρχει αλλα ειναι γλυκια κούραση!
ΚΑΤΕΡΙΝΑ μακάρι να χάρισεις ενα αδελφάκι στο μπεμπακι σου!εγω ακομα δεν το σκέφτομαι και λόγω οικονομικών αλλα το αφήνω για αργότερα δεν με πειράζει να έχουν και δυο χρόνια και διάφορα καλα ειναι!ναι το άκουσα στην ουσία καταργείται το έξτρα αφορολόγητο που υπήρχε για καθε παιδί ,και απο τους τριτεκνους και πολύτεκνους κόβουν τα επιδόματα και θα παίρνουν και αυτοί που έχουν ενα παιδί!τιμωρουν που κάνουμε παιδιά έλεος!δεν παει άλλο....

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Που ειστε καλε κοριτσια ολες???ο μικρουλης μου κοιμαται κ εγω ψαχνω απο το ιντερνετ για την βαφτιση του.Θα κοιταξω τα περισσοτερα να τα φτιαξω μονη μου.Πιστευω θα το χαρω πιο πολυ οταν δω τι δημιουργησα για το αντρακι μου.Μαρια ειδα που εβαλες οτι φτιαχνεις και εσυ μπομπονιερες.Μην με παρεξηγησεις αλλα οντως ειναι λιγο ακριβες οι τιμες σου.Και στις μερες μας ο αλλος δεν θελει να ξοδευτει για κατι που μετα θα το πεταξουν.Παντα με καλη διαθεση στο λεω.Εμενα σημερα ενω μου εφαγε το μεσημερι δεν ηπιε καθολου γαλα το βραδυ.Κ ολο κατι του εφταιγε ωσπου να κοιμηθει.Πιστευω οτι ολα αυτα ειναι επιπτωσεις απο τα δοντια.

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
fasolis έγραψε:Που ειστε καλε κοριτσια ολες???ο μικρουλης μου κοιμαται κ εγω ψαχνω απο το ιντερνετ για την βαφτιση του.Θα κοιταξω τα περισσοτερα να τα φτιαξω μονη μου.Πιστευω θα το χαρω πιο πολυ οταν δω τι δημιουργησα για το αντρακι μου.Μαρια ειδα που εβαλες οτι φτιαχνεις και εσυ μπομπονιερες.Μην με παρεξηγησεις αλλα οντως ειναι λιγο ακριβες οι τιμες σου.Και στις μερες μας ο αλλος δεν θελει να ξοδευτει για κατι που μετα θα το πεταξουν.Παντα με καλη διαθεση στο λεω.Εμενα σημερα ενω μου εφαγε το μεσημερι δεν ηπιε καθολου γαλα το βραδυ.Κ ολο κατι του εφταιγε ωσπου να κοιμηθει.Πιστευω οτι ολα αυτα ειναι επιπτωσεις απο τα δοντια.

Κατερίνα μου δεν παρεξηγούμε. Υπάρχουν άνθρωποι του χώρου που μπορούν να πετύχουν μεγάλες εκπτώσεις στα υλικά τους με αποτέλεσμα να έχουν και χαμηλότερες τιμές. Εγώ επικεντρώνομαι πιο πολύ στα προσκλητήρια που είναι και κομμάτι της δουλειάς μου (έχω σπουδάσει γραφιστική) και από την στιγμή που τα φτιάχνω εξολοκλήρου μόνη μου (εαν διάβασες ακόμα και τους φακέλους τους κατασκευάζω εγώ) δεν μπορώ να τα κοστολογήσω πιο φτηνά. Εαν σου αρέσει και έχεις τον χρόνο, θα είναι πολύ δημιουργικό και ευχάριστο να τα κάνεις μόνη σου. Για οποιαδήποτε βοήθεια είμαι στην διάθεσή σου Very Happy

http://www.something-special.gr

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?εμεις καλα λίγη γκρίνια το πρωί αλλα εντάξει!
Εμενα αυτές τις μερες κοιμάται πιο νωρίς το βράδυ κατα τις 10.30 και ξυπνάει το πρωί 9.30 με 10. Οχι σερί βέβαια αλλα οκ.ξυπναει μια κατα τις 12.30 που δεν κοιμάμαι ακομα και μετα μια κατα τις 4.30 και μετα κατα τις 8 τον διπλα μου και ξανά κοιμάται.το δόντι ακομα να βγει παντως...
Και ευτυχώς κοιμάται κι την ημέρα όπως πριν!εσεις τι κάνετε? τα μπεμπακια σας!?

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα και απο μενα.Και εμενα Γεωργια κοιμαται απο της 10το βραδυ κ ξυπναει στης 8-8.30 παντα καθεται παιζει μονος του μιλαει και μετα τον παιρνω στο κρεβατι μας και του δινω στηθος κ ξανακοιμαται εως της 10 τωρα 2μερες κ ως της 11.Εμενα μου ειχε λιγο γκρινια τωρα πριν τον βαλω για υπνο κ μου επαιρνε το δαχτυλο κ το εβαζε στο στομα του.Και επιασα τα δυο κατω δοντακια κοβουν σαν αν τα ακουμπας και το ενα απο τα πανω ειναι τοσο πολυ πρησμενο που διαφανιζει το δοντι απο μεσα.Του εβαλα κρεμουλα του εδωσα κ στηθος και ανακουφιστηκε κ κοιμηθηκε.Μαρια γενικα ειμαι δημιουργικη αρκει να εχω χρονο.Στην δουλεια μου ειμαι διακοσμητρια σε καταστημα με ρουχα.Ακομα ειμαι στο ψαξιμο να δουμε κ ποτε θα κλεισουμε ημερομηνια.Παντος πραγματικα αν προλαβω θα θελα ολα να τα φτιαξω ωστε οταν μεγαλωσει να του το πω.Πιστευω οτι θα χαρει περισσοτερο.

agapi31aa

agapi31aa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα! βρηκα την ευκαιρια να μπω γιατι το παιδι μου κοιμαται! Very Happy ναι κοιμαται! επιτελους! τελικα νοικιασαμε σπιτι και εχουμε μετακομιση σε κανα δυο βδομαδες! και μονο που σκεφτομαι τη φασινα με περιμενει με πιανει ταραχη! αντε μπας και χασω και κανα κιλο! και εμεις βγαζουμε δοντακια τα 2 πανω εχουν αρχισει και σκανε μυτη, ευτυχως δεν εχει γκρινια . σημερα τις εδωσα τραχανα με λαχανικα χωρις κρεας ,ετσι για αλλαγη και της εβαλα και παντζαρακι για πρωτη φορα! το εφαγε χωρις ανασα, με τη φρουτοκρεμα ομως συνεχιζει να μου κανει τη δυσκολη!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια τι κανετε!!!!πως ειναι τα μωρακια σας!!εμενα ο μικρος ξυπναει απυρες φορες το βραδυ τρωει κ κοιματε ειδες γεωργια εστρωσε ο δικος σου,εμενα φωναζει τσιριδες βγαζει κραυγουλες λες κ θα μιλησει!!κοριτσια εχω ενα προβλημα ειμαι να σκασω δεν ξερω σε ποιον να μιλησω πραγματικα ντρεπομαι τοσο πολυ που θελω να ανοιξη η γη να με ρουφηξη μεσα!!!ειμαι χαλια κ πιο πολυ οταν ακουω την μανουλα μου χαλια..εχουμε ενα θεμα με τον μπαμπα μου απο παλια με τα αδερφια του κ τους γονεις του δεν τα πηγαινα καλα ακομα κ σημερα δνε μιλαμε με κανεναν απο αυτους με αποτελεσμα ο πατερας μου παντα να περνει το μερος του επινε για ενα διαστημα ,αλλα δνε εκανε φασαρια κ τετοια απλα επεφτε κ κοιμοταν ηρεμησε για λιγο ειπαμε κ εμεις ουφ αλλαξε κ τωρα εδω κ κατι μερες παλι τα ιδια σε χειροτερη φαση τωρα δουλευει κ τα λεφτα τα χαλαει επειδη μενουμε σε χωριο κ εχουν καφενειο η κουμπαροι μας παει εκει κ πινει συνεχεια κ αυτη μας κοτσοπολευουν κ λενε διαφορα ντρεπομαι παρα πολυ ακομα κ στην πεθερα μου της ειπανε τα χαλια του γτ ειναι τραγικο αυτο που κανει τσακονεται με την μανα μου πολλς φορες τον κλεινη εξω κ παει κοιματε στ σπιτι της αδερφησ του η οπιοια λυπει μενει αλλου κ εχει κλειδη κ αυτη μας κανανε τοσα δνε ξερω πως να φερθω,τον πειρα σημερα τηλφ να τον μαλωσο κ μου το εκλεισε μου ειπε μονο εγω δνε πινω με τη λεφτα να πιω κ τετοια εχω εξοργηστη πολυ ντρεπομαι ποναω ,θελω να κλαψω,με μας κανει ρεζηλη δνε το περιμενα αυτο απο τον πατερα μου κυκλοφορει απο τη μου ειπε η μαμα μου αξυριστος κ χωρις να αλλαξει με τα ρουχα της δουλεια δνε αντεχο αλλο δνε ξερω τι να κανω ντρεπομαι πολυ για αυτον μας κοτσομπολευει ολο το χωριο ...γτ μας το κανει αυτο ρε κοριτσια γτ εχουμε τοσα στο κεφαλη μας τωρα κ αυτο η μαμα μου ειναι χαλια,κ σημερα μας ειπε οτι δνε ξερει τι θα κανει μας ειπε κ μια φορα να παει σε κανενα γκρεμο αντι να χερομαι το παιδακι μου εχω τοσα προβληματα με το μωρο μου κ αυτη μας κανουν αυτα....συγνωμη γτ το ποστ ντρεπομαι δνε ξερω σε ποιον να μιλησω ,ο αδερφοσ μου ο 2 εχει νευριασει τοσοοοο πολυ που μου ειπε δν θα αντεξω προτιμο να πεθανει να υσηχασουμε γτ αν παω χωριο θα του σπασω χερια ποδια....ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ πραγματικα Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι κάνετε κορίτσια!?εμεις καλα,ο μπεμπης κοιμήθηκε κατα τις 10.30 και τωρα επιτέλους ξαπλώσε και εγώ...
Επιτέλους έσκασε και το άλλο δόντι εχουμε τα 4 επάνω!ελπιζω για λίγο καιρό να μην βγάλει άλλο δόντι!!!ευτυχως κορίτσια μου κάθεται και στο πάρκο άρχισε φαίνεται να του αρέσει επειδή σηκώνεται και πέφτει και δεν χτυπάει σημερα κάθησε πανω μια ώρα όχι συνεχόμενα λίγο το πρωί λίγο το μέσημερι και μετα το βράδυ.αχ μεγαλώνει γρήγορα ρε κορίτσια τον βλέπω που σηκώνεται και στέκεται που μπουσουλαει το σκατο...
Μαρίνα μου μπορει να τον ενοχλεί τα δόντια και εμενα έτσι έκανε ξυπναγε πολλές φορές τωρα ξυπνάει τρεις σίγουρα για να φάει!ενω πριν δεν ήθελε να φάει είχε ενόχληση
Καλα έκανες και το είπες κάπου αυτο που αισθάνεσαι!φανταζομαι πως νιώθεις και δεν ξέρω τι να σου πω...τι να τον εχει πιάσει ίσως να θελει κάποια βοήθεια αλλα αν δεν την δέχεται τι να πω....να μην ντρέπεσαι εσύ κοπέλα μου!δεν υπάρχει λόγος ειναι και σε χωριό και εκεί ειναι όλοι πολλοί γνωστοί και τα σχολιάζουν όλα!

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρινακι μου πραγματικα σε νιωθω γιατι εχω ζησει και εγω μεσα στην οικογενεια μου την εξαρτηση του αλκοολ.Και συγκεκριμενα απο την μητερα μου για χρονια.Οποτε επινε εστω κ λιγο τσακωνομασταν παντα πολυ ασχημα.Να ξερεις οτι σε αυτα τα ατομα δεν ειναι πια ο εαυτος τους αλλα μιλαει το αλκοολ.Δεν ξερω τι να κανεις.Το θεμα ειναι να το καταλαβει ο ιδιος για να θεραπευτει.Και εγω ειχα φτασει σε σημειο να πω οτι θα την ξεγραψω τελειως την μανα μου κ δεν με νοιαζει κ σκεφτομαουν απο τοτε οτι αν κανω παιδι δεν θα ηθελα να γνωρισει τετοια γιαγια.Ωσπου καταφερα κ την πηγα στους ανωνυμους αλκοολικους.Ηταν η τελευταια λυση.Το αποτελεσμα ηταν να δει εκει κ να ακουσει κ αλλους σε τι χαλια σε φτανει το αλκοολ κ εκει ταρακουνηθηκε πολυ ασχημα κ αποφασισε να το κοψει μονης.Και τα καταφερε και ειμαι πολυ περηφανη γιαυτην εκει που ντρεπομουνα κ εγω τοσο γιαυτην.Το πηρε ομως αποφαση απο μονη της αφου καταλαβε την αρρωστια της.Γιατι ειναι μεγαλη αρρωστια.Σου ευχομαι συντομα να βρεθει καποια ανωδυνη λυση για ολους σας.

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχαριστω κοριτσια πολυ αληθεια κωσταντινα μπραβω της!!!!ασε ο δικος μου δνε το παραδεχετε αφου εχει φτασεισ ε πολυ ασχημο σημειο εχει αδυνατηση παρα πολυυυυυυυυυυ καπνιζει κ ολας συνεχεια φασαριες με την μαμα μου της μιλαει ασχημα μπρωστα σ εκοσμο ασε ειμαι πολυ στεναχωρεμενη δνε ξερω τι να κανω!!!το ξερω οτι πρεπει αυτος να το καταλαβει εντομεταξυ δεν ειναι οτι πινει κ ολη μερα εχει φτασει σ ετετοιο σημειο που μολλης πιοι 2 ποτηρια τοσο ηταν κ πηγαινε μια απο εδω μια απο κει,κ τον κοροιδευουν ολοι κ κουτσομπολευουν ...αισθανομαι ασχημα γτ πολλες φορες εχει τυχει παλια να μου λενε γνωστοι ο πατερας σου πινει κ κανει ετσι κ αλλιως κ ντρεπομουν αλλα τωρα ποιο πολυ κ ακομα περισοτερο γτ παντρευτικα κ ο αντρας μου κ η πεθεροι μου ειναι υπεροχοι ανθρωποι κ με κανει ρεζηλη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις