Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
62 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 62 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 32 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 41]

agapi31aa

agapi31aa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπέρα κοριτσια μου! Σημερα πηγαμε στο γιατρο και καναμε το εμβολιο.Ειμαστε 7 μηνων και 4 ημερων ζυγιζουμε 9100και ειμαστε 72 ποντους.Μου ειπε απο εδω και περα να μην της δινω σκετη χορτοσουπα ,αλλα μονο κρεατοσουπα καο κοτοσουπα στις οποιες απο εδω και περα θα προσθέτω ρυζακι η μακαρονακι και τραχανα αμα θελω.Μου ειπε να της αυξησω το γαλα απο 170 που της εδινα σε 210 με 240 καο οσο πιει.Της ειπα οτι εχω 2 μερες να θηλασω γιατι θελω να το κοψω σιγα σιγα και μου ειπε καλο ειναι επειδη ερχεται και χειμωνας να το συνεχισω για κανα 3 μηνο ακομα λογω ιωσεων. Της ειπα οτι δεν κοιμαται και μου ειπε μετα το φαγητο να την βαζω στο στηθος για να νανουριζεται καλυτερα. το εκανα σημερα κοριτσια, αλλα η μικρη εκανε καποιες θηλαστικες κινησεις και μετα επαιζε με τα μαλλια μου. εχω καταλαβει οτι αμα ειναι χορτασμενο δεν το θελει καθολου. Μου ειπε σε περιπτωση που δεν το συνεχισω να "δεθω" η να παρω χαπι. εγω βεβαια δεν θα κανω τιποτα απο τα δυο θελω να το κοψω φυσικά. Δεν διευκρινησα οταν θα βαζω μακαρονακι η ρυζακι θα βαζω και πατατα? και ποσο μακαρονακι για 2 μεριδες ποση ποσοτητα? εσας σε αυτον το μηνα σας προσθεσε τιποτα αλλο? σας κουρασα σταματώ

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γυρίσαμε και εμείς από τον γιατρό!εκλαψε το πουλάκι μου αρκετά νυσταζε και πολύ και μέχρι να βγούμε από το ιατρεία εκλαιγε μετά θηλασε μόλις ήρθαμε και τεζα!ειμαστε 7500 κιλακια και 69 πόντους,πήρε δλδ 2 πόντους και μισό κιλό!μου είπε να προσθέσω κοτόπουλακι τρεις φορές την βδομάδα τρεις μοσχάρι και μια χορτοσουπα σκέτη!για ζυμαρικά δεν μου είπε ακόμα!!θα κάνουμε άλλο ένα εμβόλιο τον άλλο μήνα και μετά κάθε δίμηνο μέχρι τον Μάρτιο που χρονιζει!αυτα δεν θυμάμαι κάτι άλλο γενικά είναι μια χαρά ο μπεμπακος.
Και εσείς μια χαρουλα μια χαρά ανεπτυγμένη η αγάπη 9 κιλακια και ψιλή!μπραβο,και εγω θα έλεγα να μην πάρεις χάπι και να συνεχίσεις λίγο ακόμα θα βοηθήσει τώρα που θα χειμωνιασει!σωστο αυτό που είπε!

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας!!!!!
Αγαπη οταν θα προσθετεις μακαρονακι δε θα προσθετεις και πατατα ενα απο τα 2 !!!Εμεις την αλλη εβδομαδα εχουμε εμβολιο !!!!!!!!!!!!

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια.Λοιπον καναμε κ εμεις σημερα το εμβολιο και ειμαστε 7750βαρος κ 76ευψος κ ειμαστε 7μηνων 8ημερων.Καλα ειμαστε γιατι πηρε επιτελους βαρος.Πηραμε μισο κιλο.Εμενα μου ειπε οτι ξεκιναω απο τον 8μηνα τον κροκο του αυγου απο τον 9 και το ασπραδι μαζι τωρα μπορω να του φτιαξω κ σπανακορυζο κ ψαρι μολις χρονισει.Επισης απο τον 10μηνα μου ειπε τα φαγητα να τα δινω σε κομματια για να μαθει να μασαει κ να αρχισει σιγα σιγα να τρωει οτι κ εμεις.Και ο μικρος μου εκλαψε Γεωργια, ειναι πολυ ατσουμπαλος αυτος ο γιατρος στον τροπο που πιανει τα παιδια κ γιαυτο σκεφτομαι να τον αλλαξω.Ασε που δεν μας κοβει κ αποδειξη κ καθε φορα θελει κ 40ευρω.Εμεις επειδη καναμε κ διπλα εμβολια τωρα θα ξανακανουμε εμβολιο στον χρονο πανω της ανεμοβλογιας.Και πρεπει να παμε σε οφλαμιατρο να δουμε τα ματακια του.Ακομα μας ειπε να ασχοληθουμε περισσοτερο για να μαθει να καθεται στον ποπο του γιατι το καθυστερησε.Αυτα τα ολιγα.Καλο σας βραδυ σας ευχομαι.

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα κορίτσια!εμενα κοιμήθηκε στις 11.30 είχε γκρίνια αρκετή και του έδωσα λίγο ντεπον!!
Πωπω ψηλός ε?76 πόντους μια χαρά και απο βάρος!εμενα με το τσίμπημα εκλαψε αλλιώς είναι πολύ ήρεμος ο Γιατρος εγω τον κρατάω αγκαλιά!καλα στο θέμα φαγητό ο καθένας λέει τα δικά του άλλος το ένα πριν το χρόνο άλλος το άλλο μετά δεν βρίσκεις άκρη.εγω διαβάζω πολύ και στο Ίντερνετ και κάνω και απο μονη μου κάποια πράγματα!ουτε εμενα κάθεται ακόμα στο ποπο μόνος του τελείως το κάθε παιδί έχει τους δικούς του ρυθμούς δεν είναι πια και πολυ μεγάλος,εγω ξέρω και της κουμπάρος μου κάθισαν 9 μηνών μόνα τους και 11 τρεχανε!αλλα αν κάτι δεν σου αρέσει να αλλάξεις!

agapi31aa

agapi31aa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πραγματικα ο καθενας λεει οτι θελει και αντε εσυ να βρεις ακρη!!! και εγω ακουω και διαβαζω διαφορες αποψεις και πραττω αναλογως. μονο η δικια μου ειναι τοσο χοντρουλα? ευτυχως κοριτσια διασταυρωνουμε τις αποψεις μας εδω! οσο για το καθισμα εμενα μου ειπε να μην βιαζομαι εινα μικρουλι ακομα λεει! εμενα μου ειπε να μην της δινω σκετη χορτοσουπα αλλα; εγω αποφασισα να της δινω και εγω μια φορα , τι θα παθει ετσι για αλλαγή. σας χαιρετω προς το παρον γιατι θα μου κολλησουν τα γιουβαρλακιααααααααααα

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας και απο μας!!

Η δικια μου συνεχιζει την απεργια πεινας και τρωει ισα ισα σαν σπουργιτακι..ο γιατρος ειπε να συνεχισω να της δινω να δοκιμαζει χωρις πιεση και οτι σ'αυτην την ηλικια συμβαινουν αυτα!
χθες εφαγε παντζαρι και τα κακα της σημερα ηταν κοκκινααα χαχαχα!

Κωνσταντινα (αν δεν κανω λαθος το ονομα) καλα θα κανεις και δεν θα τον ακουσεις τον γιατρο γιατι να δεθεις και χαπι ειναι η πιο απαραδεκτη μεθοδοι αποθηλασμου..σε ποιον αιωνα ζει,ακου να δεθεις!
Εμενα και οταν ετρωγε ποσοτητες ηθελε οπωσδηποτε να θηλασει..ποσο διαφορετικα ειναι ολα τα παιδακια με τον χαρακτηρα τους και τα χουγια τους απο τωρα!
Κ εμενα τροφαντουλα ειναι, 6.5 μηνων ηταν 8.240 κ 66,5εκ.

Εμενα κοριτσια ο καινουργιος γιατρος δεν εχει αυστηρους κανονες στο φαγητο, τον ρωτησα ποσες φορες κρεας και μου ειπε δεν υπαρχει κανονας οσες φορες θελεις εσυ, και ουτε με περιορισε στα φαγητα να της δινω να δοκιμαζει ειπε και απο τα δικα μας!
Εβλεπα βιντεο του ανηψιου μου που μενει γερμανια και 7,5 ετρωγε πρωτη φορα αυγο!οποτε τρεχα γυρευε...εγω πιστευω οτι παιζει ρολο και το ιστορικο υγειας τον γονιων αν πχ καποιος ειναι αλλεργικος εχει πιο πολλες πιθανοτητες και το παιδι να εχει καποια αλλεργια οποτε και προσεχει πιο πολυ.
Εμας μας ρωτησε ο γιατρος αν εχουμε αλλεργιες αν αρρωσταινουμε συχνα κτλ.

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια τι μου κανετε.Ο μικρουλης μου μια χαρα αν εξαιρεσουμε λιγο την γκρινια που προσπαθω να τον βαζω να καθεται και στο καροτσι στον ποπο του κ δεν θελει.Τωρα κοιμαται το μωρο μου.Επιπλοκες δεν ειχαμε απο το εμβολιο ολα καλα.Παντως Τατιαννα κ μας ο γιατρος μας ρωτησε αν εχουμε τιποτα αλλεργιες εμεις κ δεν εχουμε καθολου οποτε οντως μπορει να παιζει ρολο.Ισως εχει προετοιμασια για τα δοντια η μικρη σου κ μας μας ειπε οτι ειναι πολυ φουσκωμενα τα δοντια του κ οτι μπορει να ελαττωσει τις ποσοτητες φαγητου λογω των δοντιων.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kοριτσια τι κανετε??Χαθηκα λιγο απο δω....

Πως πανε τα μπεμπακια σας...Εμας το γατακι μας η σταλιτσα ειναι μια χαρα,πηγαμε πριν 2βδομαδες για την καθημερινη μας μετρηση κ ηταν 73ποντους κι 7μιση κιλα ενω τν προηγουμενο μηνα ηταν 64ποντους κι 6400κιλα,πηραμε 1,100γρ κι 9ποντους μας βρηκε σουπερ καλα η παιδιατρος κ μαλιστα δν το πιστευε,τρωμε με χαρα την φρουτοκρεμα,της βαζω ενα μηλο,μια μπανανα απλως κοβω ενα μεγαλο κομματι απο τις ακρες,δλδ περιπου 2/3 μπανανας,μισο αχλαδι,αν ειναι μικρο ολοκληρο κ μισο ροδακινο.Κρεατοχορτοσουπα ακομα δν συνηθισαμε αλλα χθες πειναγε κ κατεβηκε σαν νερακι η κρεατοσουπα,εκει τρωει μισο μπολακι,το απογευμα την κρεμουλα δινω κ φαριν λακτε κ ρυζαλευρο βανιλια εναλλαξ,κι αυτες τις μερες διανυουμε αλμα αναπτυξης συν τα 4δοντια που βγαζει πανω κ εχει σουπερ γκρινια!!!!!Συνολικα εχουμε 6δοντια!!!!

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια!τι κάνετε? εμείς έχουμε γκρίνια και λίγα δέκατα.τωρα απο τι δεν ξέρω γτ αυτο το εμβόλιο δεν κάνει πυρετό ίσως ειναι απο τα δόντια.το πουλάκι μου...κάναμε το εμβόλιο για τον πνευμονιοκοκκο και στο μπουτακι έχει κόκκινισει και λίγο πρηστει.παντως έφαγε τωρα σε λίγο θα τον κοίμησω!εμενα μάλλον ειναι αδύνατο ύλης!7500 κιλά τρεις μέρες πριν τον 7ο..πάντως τρώει δεν έχω πρόβλημα!εμενα δεν μου είπε τίποτα για τον ποπο ακομα ειναι νωρίς για τελείως μόνο του,εμενα μόνο του κάθεται λίγα δευτερόλεπτα και μετα γέρνει!αλλα σηκώνεται όπου βρει πια!αχ άντε να βγουν και δόντια να ηρεμήσει πια το παιδάκι!!

agapi31aa

agapi31aa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αχ κοριτσια τι θα κανω με αυτον τον υπνο? σημερα κοιμηθηκε απο τις 2 μεχρι τις 2και20 και απο τις 7 παρα τεταρτο μεχρι 7 και 10!!! με πεθανε ολη μερα τι στο στηθος την εβαζα τι περα δωθε τιποτα το ματι γαριδα! Μα καλα δεν νυστάζει αυτό το παιδι? και εννοειται οτι την περισσοτερη ωρα ηταν στα χερια, ελειπε και ο αντρας ολη μερα στη δουλεια, στο ρηλαξ και στο καθισμα καθονταν ελαχιστα. δε μπορω να καταλαβω γιατι δεν κοιμαται. Τωρα βεβαια κοιμαται απο τις 9 να δω τιωρα θα ξυπνησει το πρωι! με πονανε χερια, πλατη, ολα! τυχερες οσες εχετε την οικογενεια σας κοντα γιαγιαδες, παππουδες κτλ. Εγω οταν βλεπω το μωρο στην αγκαλια αλλου μου φαινεται περιεργο ,γιατι ειμαστε σαν αυτοκολλητα!! Σα να βλεπω αλλο μωρο! τελοσπαντων να μην "γκρινιαζω" αλλο να εχουν τα αγγελουδια σας ενα ηρεμο βραδυ για να εχετε και εσεις μια ξεκουραστη νυχτα!!! φιλακια

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσια τι κανετε πφφφφφφ ειμαι πτωμα εχω κοσμο σπιτι κ ολη μερα τρεχω ισα που κοιμαμε!!!να ρωτησω εμεις εχουμε 3 μερες σημερα που τρωμε χορτοσπουπα κ σημερα βαλαμε κ κοτοπουλο κ σ εμια βδομαδα μοσχαρι αλλα καθε μερα θα βαζω ,πως να το κανω!!!!!!!!σημερα εδωσα κοτοπουλο αυρι τι!!μονο η χωρις κοτοπουλο,κ μενα αρχισε κοβει δνε το τρωει ολο,το απογευμα τρωμε κ γιαουρτακι

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια τι κάνετε??εμενα πριν λίγο κοιμήθηκε!ειχαμε λίγη γκρίνια το απόγευμα.κοιμηθηκε το μεσημέρι απο 4+ μέχρι τις 6 και κατα τις 9 παρά νυσταξει αλλα εμενα δεν κοιμάται ποτέ τόσο νωρίς!αλλα δεν μπορούσα και να τον κράτησε γτ είχε γκρίνια,και τον άφησα κανένα μισάωρο να κοιμηθεί κρίμα ήταν ειναι και λίγο αδιαθετησεις σήμερα όλη μέρα δέκατα είχε!
Κωνσταντίνα το κάθε παιδάκι εχει το προγράμμα του!μπορει να αντέχει πολλές ώρες ξυπνιο!εμενα μέσα στην ημέρα κοιμάται κανένα 4ωρο,εγώ εντάξει έχω την μαμά μου αλλα πιο πολυ Μονή μου η όταν πάω κάπου τον αφήνω κοιμησμενο!αλλα δεν έχω παράπονο εντάξει!και εμενα η μέση μου με εχει πεθάνει αλλα ευτυχώς πριν κανένα δίμηνο όλο αγκαλιά ήθελε τωρα του αρέσει κάτω γτ μπουσουλαει και σηκώνεται!
Μαρίνα εγώ τωρα που μου έβαλε και κοτόπουλο θα δίνω μια μοσχάρι μετα κοτόπουλο και μια μέρα θα δίνω σκέτο!οποτε αν θες δίνει του δυο μέρες κοτόπουλο μετα μια σκέτο μέχρι να μπει και το μοσχάρακι!

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια.
Και μενα ειχε γκρινια ο μικρος μου το απογευμα κ ετρυβε ολο τα μουτρα του.Πιστευω οτι ειναι απο τα δοντια.Γεωργια μπορει τα δεκατα να ειναι κ απο το εμβολιο παντως.Κωνσταντινα ισως περναει καποια φαση τωρα κ δεν θελει να κοιμηθει κ θελει ολο αγκαλια.Μαρινα εμενα ο γιατρος μου ειχε πει 2μερες μοσχαρι κ μια κοτοπουλο και αν θελω να δωσω κ αρνακι η κατσικακι μια μερα.Εγω του μαγειρευω καθε 2μερες κ κανω 2μερες μοσχαρι κ 2μερες κοτοπουλο.Και εγω απο βοηθεια δεν εχω κανεναν κοντα μου κ δεν μπορω να κανω καμια εξωτερικη δουλεια κ τωρα που θα αρχισω δουλεια με το νεο ετος θα το κραταει ο αντρας μου.Λιγο με αγχωνει αυτο.Τελοσπαντων γερα να ειναι τα μωρακια μας κ θα την βρουμε την ακρη.Αληθεια γνωριζει καμια σας για το συμπληρωματικο επιδομα του οαεδ?

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια ξεχασα να σας πω ο μπεμπης μουγυρναει μπρουμιτα τον βρισκω το πρωη στην κουνια,αλλα χθες ηταν καναπε κ γυρισε,κ σε μια φαση σηκωνε τον ποπο τον τορλονε προσπαθουσε να μπουσουλησει τραβιξα κ βιντεο τραλαθηκα απο χαρα κ δωστου κ βογκαγε κ εσπρωχνε αχ μεγαλωνει το μαναρι μου

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?εμεις πήγαμε λίγο στην πεθερα μου να δουν τον μπεμπη γυρίσαμε κατα τις μια και κοιμήθηκε στο αμάξι!ξυπνησε στις 9.30 σήμερα το βράδυ ξύπνησε δυο φορές μια χαρουλα παρόλο που είχε γκρίνια χτες κοιμήθηκε καλά!σημερα ειναι πιο καλά φαίνεται εκτός απο τα δόντια τον πείραξε κ το εμβόλιο...
Μαρίνα είδες που ανησυχουσες?μια χαρά τωρα μην τον αφήνεις καθόλου γτ θα άρχισει να μπουσουλαει.εμενα συνέχεια θέλει να σηκώνεται οκερατουλης...χαχα

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια μου.Τι κανετε?Ολα καλα?Εμεις καλα ειμαστε κοιμαται τωρα ο μικρος μου κ τον περιμενω να ξυπνησει για να φαει το μεσημεριανο του.Χτες μου ξυπνησε κατευθειαν το πρωι στης 9 απο το βραδυ στης 10.Αφου ξυπνησα κατα της 7 κ ανυσηχησα λεω τι εγινε κ δεν ξυπνησε.Πια τον εχω κ καθεται στο καροτσι ο χι ξαπλωμενος που ηταν γκρινιαζε λιγο στην αρχη αλλα το συνηθισε.Εχω αρχισει κ ψανομαι για την βαφτιση του.Λεω μηπως φτιαξω εγω τιποτα για οικονομια.Εχετε καμια προταση εσεις να μου προτεινεται?Σκεφτηκα σαν θεμα το βατραχακι η το παπακι που του αρεσει κ παιζει με τα παπακια.Αληθεια γινονται βαφτισεις το χειμωνα ε?Θελουμε να το βαφτισουμε πριν τα Χριστουγεννα.Αυτα τα νεα μας.

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοιτά ΚΑΤΕΡΙΝΑ αν θέλεις γτ όχι απλά δεν ξέρεις σε τι καιρό θα πέσεις!εγω ήθελα να τον βάφτισω περίπου 10 μηνών αλλα ειναι πολυ χειμώνας και η εκκλησία ειναι μικρή και αν εχει κρύο η βρέχει θα βρέχονται ?γτ πολλοί ειδικά οι άντρες κάθονται έξω κιόλας.εκει βαφτησα με το βαφτηστηρα μου και ήταν Μάιος πολυ ωραια!οι πιο πολλοί ήταν έξω βγάλαμε και τις φωτογραφίες μια χαρά!εγω θα την κάνω μάλλον αρχές Απριλίου ειναι Σαρακοστής αλλα γίνονται κανονικά!

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kalhspera koritsia Smile

ti mou kanete?? emeis kala.. hsyxh mera shmera.... den gkriniakse poly.. eskase to ena apo ta dyo dontakia pou ton enoxloun, opote tha exoume kana dyo meres hsyxia.. Smile

Omws thelei poly poly paixnidi... exw mazepsei to trapezaki tou saloniou, kai exoume kanei to saloni paidotopo... ekei loipon panw sto xali thn vgazoume tis perissoteres wres paizontas, fwnazontas, mpousoulwntas kai xorevontas....

Exw ena ipad sto opoio tou vazw ta mazoo kai amesws shkwnetai, kratietai apo ton kanape kai arxizei kai kounaei pisinoulh kai kefali... Shmera sthrizotan me thn koilia ston kanape, giati ta xerakia tou ta xreiazotan na kanei palamakia...

Afhste pou tragoudaei kiolas... poly gelio leme!!

Ta agaphmena mas einai o gaidaros, h mpoumpou ( h alepou) kai fysika o papagalos.. ( ekei emathe kai fwnazei kai ta naiiiiiiiiii tou tragoudiou)

Esas me ti xorevoun ta mwrakia sas??



souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια σημερα κλεινω αισιος τα 28 χρονια ζωης μου σηκωθηκα πρωι να μαγειρεψω γιατι περιμενω λιγα ατομα το βραδυ να φαμε και να σβησω τα κερακια μου .
Ομικρος μου Αντωνακης με εχει τρελανει οπου βρει παει και πιανεται και σηκωνεται ορθιος στο τραπεζακι του σαλονιου στις καρεκλες οπου μπορειτε να φανταστειτε αχ βγαλαμε επιτελους και το πρωτο μας δοντακι σας φιλω ολες

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
souzan έγραψε:καλημερα κοριτσια σημερα κλεινω αισιος τα 28 χρονια ζωης μου σηκωθηκα πρωι να μαγειρεψω γιατι περιμενω λιγα ατομα το βραδυ να φαμε και να σβησω τα κερακια μου .
Ομικρος μου Αντωνακης με εχει τρελανει οπου βρει παει και πιανεται και σηκωνεται ορθιος στο τραπεζακι του σαλονιου στις καρεκλες οπου μπορειτε να φανταστειτε αχ βγαλαμε επιτελους και το πρωτο μας δοντακι σας φιλω ολες

Xronia sou polla koukla mou kai eftyxismena Smile

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Xόνια πολλά Σούζαν. Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο για σένα και την οικογένειά σου και να περάσετε τέλεια απόψε! Με υγεία και το καινούργιο δοντάκι του Αντώνη!!!

Εμένα κορίτσια χθες το βράδυ ενώ νύσταζε δεν κοιμόταν. Τελικά την πήρε ο ύπνος 12 παρά και κατά τις 6 το πρωί έκλαιγε στον ύπνο της. Την έφερα στο κρεβάτι μας να θηλάσει και την ξαναπήρε ο ύπνος ανά διαστήματα με αποτέλεσμα να σηκωθούμε στις 9. Όταν πήγα να της δώσω την φρουτόκρεμα είδα τα 2 επάνω δεξιά δοντάκια (δεξί κεντρικό- δεξί σκυλόδοντο) έτοιμα να σκάσουν μύτη Very Happy Τελικά κάθε παιδί βγάζει όποιο δόντι να 'ναι κάθε φορά!

http://www.something-special.gr

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?αχ εγώ τωρα πριν λίγο κάθησα!κοιμηθηκε και ο μπομπιρας στις 5 και ξεκουράζομαι λίγο!
Εμεις έχουμε ηρεμήσει πολυ παρόλο που περιμένω ακομα τα δυο δοντακια...ειναι καλός!!κοιμηθηκε στις 11 χτες και ξύπνησε 9.30 ,δυο φορές την νύχτα και το πρωί πάντα κατα τις 8 θέλει να τον πάρω δίπλα μας χαχα ο ατιμος!
Κοιμήθηκε και μια ώρα απο τις 1 μεχρι τις 2 και έφαγε και όλο το φαγακι του!
Σουζαν χρόνια πολλά και απο εδώ να τα χιλιασεις!!!!
Μαρία έτσι ειναι οτι να ναι βγάζουν...εμενα έχουν βγει τα αριστερά και τωρα εντός των ημέρων και τα δεξιά!
Αυτά.....
Α,πέτρινη ο μικρός σου πρέπει να εχει πολυ πλάκα χαχα!εμενα ακομα δεν χορεύει αλλα χοροπηδαει αν τον βασταω και σιγά σιγά μαθαίνουμε κουπεπε!

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπεραααααααααα!!!!!!!!
Τι κανετε ??????
Σουζαν μου χρονια πολλαβραδθ !!!!Να τα εκατοστησεις και να χαιρεσε την οικογενεια σου !!!!!!
Αχ φασολις το θεμα υπνου ειναι τελικα στο καθε παιδι εμενα ο δικος μου απο 2-3 μηνων δεν κοιμοταν πολυ ουτε καν μεσημερι το πολυ 30 μισαωρο μεσα στην μερα αλλα βραδυνο ηταν συνεχομενο !Ξεφνικα στους 6 μηνες κανει μια αλλαγη υπνος μετα απο καθε γευμα και μεσημεριανος κανα 2ωρο αλλα βραδυνος μαρτυριο ανα 2ωρο με 3ωρο ορθιος ....κλεισαμε τον 9ο τωρα εχουμε προγραμμα σταθερο υπνος μετα απο φρουτοκρεμα και κρεμα κανα 15 , μεσημερι το πολυ μια ωρα αλλα βραδυ πλεον κοιμομαστε 10 και ξυπναμε στις 7 !!!! Τρωμε και ξανα στις 8:30!!Καταλαβα οτι οσο και να χτυπηθω σε αυτο το θεμα φτιαχνει μονο του προγραμμα αναλογα με τις αναγκες !
του!!!!! Κατα τα αλλα εχουμε 2 δοντακια τρωμε σχεδον απ ολα πλεον ακομα και απο αυτα που μαγειρευω απο εμας εκτος ψαρι και αβγο!!! Πετρινι εμενα του αρεσει να του τραγουδω και να χορευω εγω αυτος τιποτα μονο γελαει !!!!
Μαρινακη ειδες που αγχωνωσουν ολα θα τα κανει !!!! Δινετε του εναλλαξ κοτοπουλο - κρεας - χορτοσουπα !!!!

agapi31aa

agapi31aa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε? Σουζαν να τα χιλιασεις , υγεια σε σενα και στην οικογενεια σου! εμεις κοριτσια ειμαστε σε αναζηυηση σπιτιου (ναι ακομα) κατι βρηκαμε αλλα δεν με ενθουσιαζει και πολυ, ειναι ομως φθηνο για τα δεδομενα του νησιου, οποτε μαλλον θα καταληξουμε εκει! Απο τοτε που διοριστηκα παντως κοριτσια σε ενα σπιτι της προκοπης δεν εχω μεινει, αι στο καλο λες και το χει η μοιρα μου! Παντα με μια μεζουρα να μετραω αν χωρανε τα πραγματα! Τελοςπαντων,εκει που ελεγα οτι η μικρη μου δεν εχει προβλημα στο φαγητο, εχει 3 μερες τωρα ,που δεν τρωει τη φρουτοκρεμα! Δεν το ανοιγει το στομα με τιποτα! Στην αρχη ελεγα ,επειδη της αυξησα τα ml στο γαλα να την κραταει πιο πολυ χορτατη , σημερα ομως που εφαγε λιγοτερο γαλα και την ταισα μετα απο 4 ωρες παλι δεν ετρωγε , με τιποτα! τι επαθε δεν εκανα κατι διαφορετικο, μηπως τη βαρεθηκε ,εβαλα και μπισκοτα τιποτα μια απο τα ιδια! Αγχωθηκα λιγο γιατι φρουτα πρεπει να τρωει! εσεις τι λετε να μπορει να συμβαινει?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 32 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις