Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
27 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 27 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 41]

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα, μανούλες! Τι κάνετε? Εμείς κοιμηθήκαμε νωρίς σήμερα, και η μεγάλη μου -μπα, κάτι έχει το κορίτσι μου δεν μας έχει συνηθίσει να κοιμάται από τόσο νωρίς...
Σήμερα δεν δούλευε ο άντρας μου και πήγαμε σε μία τέλεια παιδική χαρά με καφετέριες δίπλα στη μαρίνα Φλοίσβου. Την πρότεινα και για τη συνάντηση των μαμάδων. Η μπέμπα έκανε μαζί με την αδερφή της τσουλήθρα και κούνια. Συνέχεια γελούσε!!
Χριστίνα, καλώς μας ήρθες. Εγώ έχω δύο κοριτσάκια, 32 και 8 μηνών . Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Πάντα σας θαύμαζα τις μαμάδες των διδύμων!!

twinsmom


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλώς σας βρήκα κοριτσάκια μου, να χαίρεσαι το κουκλάκι σου Γεωργία και εσύ Nicole τα κοριτσάκια σου! Βρε και εσύ σαν διδυμομάνα είσαι με δύο!!! Είναι λίγο ζόρι τα 2 φυσικά επειδή είναι στην ίδια ηλικία αλλά δεν πειράζει, εμείς οι μαμάδες όλα τα μπορούμε! Εγώ καταλαβαίνω τον κόπο όλων και με ένα και με τέσσερα, κόπος είναι!

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια.Τι μου κανετε?Εμεις σημερα ξυπνησαμε με πολυ γκρινια.Αφου στην αρχη δεν ηθελε κ να φαει φρουτοκρεμα.Μαλλον απο τα δοντια ειναι.Τωρα μου ηρεμησε λιγο κ παιζει.Εμενα ο μικρος μου εκει που τον επαιρνα το πρωι στο κρεβατι μου κ ξανακοιμοταν θηλαζοντας τωρα τρωει κ μετα θελει να σηκωθει το ζιζανιο οποτε απο της 8.30 με 9στο ποδι.Το καλο ειναι οτι ξανακοιμομαστε καμια ωρα μετα την φρουτοκρεμα.Χριστινα να σου ζησουν τα διδυμα.Και εγω θελω διδυμα.Ενα αγορι κ ενα κοριτσι.Το ονομα μου ειναι Κατερινα κ εχω εναν μπεμπακο 8μηνων κ κατι.Νικολ το στιβω το ροδι στο μουλτι αφηνει τα κουκουτσια.

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας, κορίτσια! Μόλις γυρίσαμε από την παιδική χαρά. Για να δούμε αύριο θα χαλάσει ο καιρός?
Χθες η μικρούλα μου έφαγε παντζάρι πρώτη φορά και της άρεσε πολύ.
Χρίστίνα, εμένα οι δικές μου έχουν μικρή διαφορά(περίπου 2 χρόνια). Τώρα είναι εμφανείς οι διαφορές, αλλά καθώς θα μεγαλώνουν θα μοιάζουν με δίδυμες, όπως εγώ με την αδερφή μου που με περνάει 17 μηνες.
Πάω να ταίσω τα ζουζουνάκια μου. Καλό μεσημέρι

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ωραία, Κατερίνα, θα το δοκιμάσω κι εγώ .
Μπορεί να βγάζει κανένα δοντάκι για αυτό να είχε γκρίνια. Κι εμείς 8.30 έχουμε εγερτήριο και κοιμάται γύρω στις 11 μετά.

twinsmom


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κατερίνα μου να χαίρεσαι το φασολάκι σου το όμορφο και σου εύχομαι ολόψυχα να κάνεις δίδυμα!!!

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας κοριτσια τι κανετε?εμεις καλα.και εμενα ξυπναει κατα τις 8 και κατι και κατα τις 10 παρα νυσταζει πριν φαει την φρουτοκεμα χαχα κοιμαται μια ωρα και κατι και μετα κατα τις 4 ενα δυωρο και μετα μια και καλη στις 10 περιπου.
πηγαμε και εμεις στις κουνιες εχει ωραια μερα σημερα!ελπιζω να μην χαλασει ακομα πολυ.ο μπεμπης μολις εφαγε ολο το φαγακι του.τωρα που θα φαω και εγω θα θελει και απο το δικο μας γτ ζηλευει..
χριστινα δικιο εχεις αλλα τα διδυμα εχουν ζορι αλλα ειναι ωραια!!

twinsmom


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχ τι φατσας ειναι ο μικρός σου! για ζούληγμα!!!

twinsmom


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμείς βγάζουμε δόντια ταυτόχρονα και δεν τρώμε τπτ, μόνο γάλα και γιαούρτι και γεμίσαμε και σπυράκια από το σάλιο και επικρατεί γενικα ένα πανδαιμόνιο!

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι κανετε κοριτσια ?καιρο εχω να σας γραψω τα νεα μου.
λοιπον ο μεγαλος μια χαρα τα παει με το σχολειο και το διαβασμα μολις γυριζει στο σπιτι τρωει καθεται λιγο και μετα βγαζει τα βιβλια του και διαβαζει παλι καλα
ο μικρος μου εχει μεινει με 2 δοντακια δεν εχει βγαλει ακομα αλλα κανει παλαμακια οταν του τραγουδαμε γελαει σε ολο τον κοσμο φωναζει ελα ,ατα, αντε, μπα μπα και μα μα η μαμ αγαπαει πολυ τον υπνο κοιμαται γυρω στις 9 και ξυπναει το πρωι κατα τις 8 για να πιει γαλα και κοιμαται μετα μεχρι τις 10 η 11 ενα αλλο καλο που εχει ειναι οτι καθεται με τις ωρες μεσα στο παρκο και παιζει οποτε κανω τις δουλειες μου ανετα αλλα ειναι απαιτητικος οταν θελει κατι το θελει εκεινη την στιγμη αλλιως φωναζει μου εμοιασε σε αυτο Very Happy

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια τι κανετεε!!!ειμαι χωρισ ρευμα αυτην την στιγμη επεσε η ασφαλεια κ περιμενω εναν γνωστο να ερθει γτ ο αντρασ μου ειναι στην δουλεια του,,ποπο βλεπω κοιμαστε κανονινα εμενα πολυ νευρο εχει κ γκρινια..πολλα σαλλιααα παρα πολλαααα...ουτε εγω αδιαθετησα ακομα αμανααα ...ο μικροσ ερχιζει κ με δαγκωνει στο στηθος το τι πονοςςς δνε την παλευο αλλο

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γιατί, Μαρινάκι, πόσα δοντάκια έχει ο Άκης? Εμένα η μπέμπα δεν με δαγκώνει όταν θηλάζει.
Άντε, να έρθει γρήγορα ο γνωστός σου να σου φτιάξει την ασφάλεια!!

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια,τωρα ξαπλωσα!ειχαμε παει σε μια φίλη μου που έλειπε έξι μήνες στο νησί της για δουλειά ο μπεμπης πολυ καλός και ήσυχος μολις πήγαμε ήταν λίγο μαγκωμενος μεχρι να τους συνηθίσει μετα πήγαινε στη φίλη μου και τον έπαιζε μονο που οταν κοιμήθηκε τον βάλαμε στο κρεβάτι της ευτυχώς με πολλα μαξιλάρια και πάπλωμα τα για να μη πέσει αλλα έπεσε απο το κρεβάτι μεχρι να τον πάρω αγκαλια μου έφυγε η ζωή πολυ στεναχωρηθηκα.ευτυχως έπεσε μαζι με τα πάπλωμα τα και δεν χτύπησε αλλα τρόμαξε,και μολις τον είχα δει οτι κοιμόταν ετσι κανει οταν ξυπνάει σκαρφαλώνει το εχει συνήθεια απο την κούνια.εκλαψε κανενα δεκάλεπτο είχε φοβηθεί τον έψαξε μετα και ολα καλα ήταν ζωηρος έφαγε γελαγε και κάθησε και έπαιζε κοιμήθηκε κατα τις 11 που γυρίσαμε.ασχημο πράγμα να παθαίνει κατι το μικρο και να ξέρεις οτι φταις...
Μαρίνα μπορει να πονάει κάποιο δόντι για αυτο και τα σαλια....εμένα κοιμάται και ξυπνάει δυο φορές κατι ειναι και αυτο...
Σουζαν πολυ γλυκας ο μπεμπης..και τι καλα που σου κάθεται στο πάρκο εμένα με το ζόρι 20 λεπτά θελει στους καναπέδες η στην κούνια αλλα στην κούνια δεν τον αφήνω μην χτυπήσει.

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α μαρίνα εμένα ξέρεις τι κανει οταν δεν θελει να φάει και τον βάλω τοτε με δαγκωνει και γελάει αλλιώς οχι.

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νικολετα μου εχει 5 δοντια κ εχει σκασει μυτη κ το 6 καλα κ βαζει τα χερια μεσα στο στομα παλι απο εκει που το εχουμε ξεχασει μαλλον βγαζει τα κατω τ αλλα τωρα...αχ ασε γεωργια με δαγκονε χθες με μανια αφου υποφερο ολη μερα σημερα ποναω κ του ελεγα μιιιιι κ αυτοσ ποιο δυνατα δνε καταλαβενε πηγαινα να βγαλω το στηθο κ με το που κουνιομουν το εσφυγγε ποιο πολυ μαλλον ποναει το παιδακι μου....ευτηχωσ ηρθε μασ το εφτιαξε παλι καλα ποπο κοριτσια να ζεισ χωρισ ρευμααα ειναι χαλια...γτ οταν κοιματε στην κουνια μου ξυπανει πολλες φορες κ τωρα τον εχω στον καναπε γτ τον επιασε εκει ο υπνοσ κ κοιματε σαν πουλακι απο τησ 9 μου λετε...λετε να φταει το στρωμαα ειναι λιγο σκληρο ενο ο καναπες πουπουλο.....γεωργια αντε να ερθεις στην συναντησει κ εσυ νικολτε να σε γνωρισω

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεωργία, κι εμένα μου είχε πέσει ένα μεσημέρι από το κρεβάτι αλλά ευτυχώς ήταν το χαλί κ δεν χτύπησε. Θέλουν πολύ προσοχή τώρα που δυναμώνουν. Μην στενοχωριέσαι, αφού δεν χτύπησε κι έιναι καλά.
Εμένα η μικρή πάει κ χώνεται κάτω από τις καρέκλες της τραπεζαρίας κ η Κωνσταντίνα τη λέει΄΄χελωνίτσα΄΄. Πολύ πλάκα
Αχ, κορίτσια, αύριο η Κωνσταντίνα μου ξεκινάει παιδικό.Μου φαίνεται απίστευτο πως μεγάλωσε και θα πάει σχολείο. Το σπίτι θα μου φαίνεται άδειο. Την έχω μάθει συνέχεια μαζί μου, θα πέσει πολύ κλάμα φαντάζομαι...

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρίνα, να του δίνει αυτά τα παιχνίδια οδοντοφυίας για να ανακουφίζονται τα ουλάκια του και να μην σου τραυματίσει το στήθος.
Ναι, ωραία θα είναι στη συνάντηση να βρεθούμε όλες μαζί. Να΄μαστε καλά και να έρθουμε.

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νικολετα ευτυχώς αλλα η πρώτη φορα ειναι δύσκολη.το πουλάκι μου.δεν θα τον ξαναβαλω σε κρεβάτι πάντως και αν ειμαι εξω θα κάθομαι διπλα μεχρι να ξυπνήσει.
Που θα γίνει τελικα??

twinsmom


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημέρα κοπελίτσες! τι κάνετε? εμείς τα ίδια απίστευτο σάλιο και γκρίνια και μαμ τπτ!

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα, κορίτσια! Τι κάνετε/ Πώς ήταν η νύχτα σας? Εμένα ενώ κοιμήιθηκε νωρίς, ξύπνησε κατά τη 1 γιατί είχε μυξούλες, της βάλαμε ορό και ξανακοιμήθηκε ως τις 8 το πρωί.
Πήγαμε στον παιδικό σταθμό για εγγραφή τη μεγάλη σήμερα. Ευτυχώς της άρεσε κ ήθελε να μείνει. Αύριο θα ξεκινήσει κανονικά, βέβαια. Την παράσταση ΄΄έκλεψε΄΄ η μπέμπα, που γελούσε σε όλα τα παιδάκια κ τις δασκάλες!
Χριστίνα, γιατί δεν τρώνε οι διδυμούλες μας? Πονάνε τα ουλάκια? Φαντάζομαι, η μία θα επηρεάζεται από την άλλη, ε?

twinsmom


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βγ'αζουν ταυτόχρονα δόντια και οι δύο , κλαίει η μία , κλαίει και η άλλη! Μονο κάνα γιαουρτάκι τις ανακουφίζει...ε θα περάσει που θα πάει είναι τα πρώτα μας βλέπεις, λόγω προωρότητας άργησαν να βγάλουν

mpempakos7

mpempakos7
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?εμεις ειμαστε καλα ο μπεμπης ήσυχος κοιμήθηκε στις 4 και ξαπλωσα λίγο και εγω.
Χριστίνα μανίκι ε?και οταν θέλουν αγκαλια και τα δυο τι κανείς??το γιαουρτακια ειναι παγωμένο γι αυτο ανακουφίζει τα μικρούλα σου..
Νικολετα καλη αρχη να εχετε χωρίς ιωσεις κυρίως!

twinsmom


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
τις ζαλωνομαι και τις 2!!!! τι να κανω η ερμη η μανα????

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σασ μανουλες τι κανετε!!!εμεις σημερα πηγαμε μαρινα φλοισβου κ λεω δνε τον βαζω λιγο στην κουνια κ του αρεσε πολυ κ γελαγε ηταν κ η ξαδερφη μου με την κορη τησ κ πεζανε κ γελαγε οταν εκανε κουνια η κορη της..κανει κρυο κοριτσια μπρρρ σημερα κλεισαμε τον 8 μηνα μεγαλωσε βρε κοριτσια πολυ ποπο απιστευτο!!!νικολετα δεβ τα βαζει στο στομα τα μασιτικα

fasolis


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια μου.Καλε ποτε προλαβατε κ γραψατε τοσα?Εμεις μια χαρουλα.Εχει ερθει κ η πεθερα μου κ εγω ελειπα ολη μερα για δουλειες.Τωρα κοιμαται το ζουζουνι μου.Οντως Μαρινα πολυ κρυο.Αφου βγαζω βολτα το μικρο κ γυρναμε κ το προσωπακι του κ τα χερακια του ειναι παγωμενα.Στην συναντηση θα παρετε κ τα παιδια μαζι?Χριστινα εδω πιανει εμας η μεση με ενα παιδι φανταζομαι με δυο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις