Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
476 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 476 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 40]

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αννα δε νομιζω να ήταν κάτι... το είχα πάθει και εγω.. ειχα δει λιγο αιμα 25 εβδομαδων και δεν ήταν τιποτα..
αλλα απο την αλλη τωρα πλησιαζουμε και καθετι που μας συμβαινει λογικο ειναι να το κοιτάμε...

εσυ γιατι θες 23? σ' αρεσει σαν νουμερο? εμενα θα μου αρεσε 30...

http://www.creativebeez.gr

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marianthi_m έγραψε:Αννα δε νομιζω να ήταν κάτι... το είχα πάθει και εγω.. ειχα δει λιγο αιμα 25 εβδομαδων και δεν ήταν τιποτα..
αλλα απο την αλλη τωρα πλησιαζουμε και καθετι που μας συμβαινει λογικο ειναι να το κοιτάμε...

εσυ γιατι θες 23? σ' αρεσει σαν νουμερο? εμενα θα μου αρεσε 30...

γεια σου μαριανθη μου!!χαχαχα,οχι 23 θελω για να μπει ζυγος!! Razz κ να τελειωνω γρηγορα,αρα το 23 με βολευει,αλλα αν ειναι να κατσει παραπανω θα ηθελα να γεννηθει 3 οκτ,που ειναι τα γενεθλια της κορης μου!! Very Happy Very Happy

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πολυ κοντα τα γενεθλια τους θα είναι!! Απιστευτο!
2 παρτυ σε 1!!!! και εγω ετσι θα το κανω κ ας εχουν 1 μηνα διαφορα... Very Happy

http://www.creativebeez.gr

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαρα δε με βολευει σημερα και αυριο.παρασκευη και δευτερα αν γινεται!!!! Wink
αννα περιμενε αν ειναι να συμβει θα σου δωσει ξανα συμπτωμα!!!

η γιωτα ακομα δε μ'απαντησε αρα γενναει η' χαιρεται ηδη το μικρουλικο!!!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofouli έγραψε:χαρα δε με βολευει σημερα και αυριο.παρασκευη και δευτερα αν γινεται!!!! Wink
αννα περιμενε αν ειναι να συμβει θα σου δωσει ξανα συμπτωμα!!!

η γιωτα ακομα δε μ'απαντησε αρα γενναει η' χαιρεται ηδη το μικρουλικο!!!!

αντε κ εχω αγωνια να μας πει την εμπειρια της!!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πηγε αποφασισμενη για ολα!τωρα περιμενουμε να δουμε εμπειριες και εντυπωσεις!!!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofouli έγραψε:πηγε αποφασισμενη για ολα!τωρα περιμενουμε να δουμε εμπειριες και εντυπωσεις!!!!

αντε σοφακι,εισαι η επομενη μαζι με την εμη!!! Very Happy

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιτα μην εισαι εσυ η επομενη!!!!!!!!!!!!!εγω δε ξερω αναμενω!!!!!! Rolling Eyes

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γυρισε ο γιος μου απο το σχολειο με τον αντρα μου και ο μικρος μας λεει μπαρούφες! τον ρωτήσαμε γιατι δεν ειχε βιβλία και μας είπε οτι πήραν όλα τα παιδακια εκτος απο αυτον και οτι δε περρισεψε να του δωσουν... πηραμε τηλ και μας ειπαν οτι τα ξεχασε κατω απο το θρανιο... δεν αρχισαμε καλα.. γιατι αντιδρά έτσι? ειμαι πολυ στεναχωρημένη... ειπε και άλλα ψεματακια... τι σας τα πρηζω τωρα με αυτα...

http://www.creativebeez.gr

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marianthi_m έγραψε:Γυρισε ο γιος μου απο το σχολειο με τον αντρα μου και ο μικρος μας λεει μπαρούφες! τον ρωτήσαμε γιατι δεν ειχε βιβλία και μας είπε οτι πήραν όλα τα παιδακια εκτος απο αυτον και οτι δε περρισεψε να του δωσουν... πηραμε τηλ και μας ειπαν οτι τα ξεχασε κατω απο το θρανιο... δεν αρχισαμε καλα.. γιατι αντιδρά έτσι? ειμαι πολυ στεναχωρημένη... ειπε και άλλα ψεματακια... τι σας τα πρηζω τωρα με αυτα...

ωχ... ειναι αρχη ακομα μαριανθη μου,δως του λιγο χρονο να προσαρμοστει..

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ουφ επιτελους καταφερα να σας διαβασω.Εχω ενα σωρο δουλειες αλλα ηθελα να σας διαβασω και να δω εαν εχουμε κανενα νεο απο την γιωτα....Φυσικα και δεν θυμαμαι να σχολιασω γιατι 15 σελιδες απο εχθες ειναι πολλες.Τα νεα τα δικα μου ειναι οτι εχθες η κουμπαρουλα μου εδωσε αρκετα πραγματα για τον μικρο(ρουχαλακια,ριλαξ,αποστειρωτη,θηλαστρο)και θελω να αρχισω να πλενω και να τακτοποιω.Το βραδυ ηταν σχετικα καλο<το κρυωμα υποχωρει οποτε και ο υπνος δεν ειναι τοσο βαρυς.Απο φαγακι σημερα κοτοπουλακι κοκκινιστο με μακαρονια ή ρυζι!!!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Panik11 έγραψε:Ουφ επιτελους καταφερα να σας διαβασω.Εχω ενα σωρο δουλειες αλλα ηθελα να σας διαβασω και να δω εαν εχουμε κανενα νεο απο την γιωτα....Φυσικα και δεν θυμαμαι να σχολιασω γιατι 15 σελιδες απο εχθες ειναι πολλες.Τα νεα τα δικα μου ειναι οτι εχθες η κουμπαρουλα μου εδωσε αρκετα πραγματα για τον μικρο(ρουχαλακια,ριλαξ,αποστειρωτη,θηλαστρο)και θελω να αρχισω να πλενω και να τακτοποιω.Το βραδυ ηταν σχετικα καλο<το κρυωμα υποχωρει οποτε και ο υπνος δεν ειναι τοσο βαρυς.Απο φαγακι σημερα κοτοπουλακι κοκκινιστο με μακαρονια ή ρυζι!!!


νικακι,με γεια τα πραγματακια!!!

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαριάνθη μου μη μου στενοχωριέσαι, πιστεύω οτι είναι το άγχος της προσαρμογής.
Εξήγησε του (αν και σίγουρα θα το έκανες) πόσο κακό είναι να λέμε ψέματα - εγώ του λέω το παραμύθι με τον ψεύτη βοσκό.
Καλή σχολική χρονιά να έχετε.

Γιωτάκι με το καλό αγάπη μου.
Κι εγώ ήμουν κέντρο για δουλειές, ήρθα να βάλω κοτοπουλάκι με πατάτες στον φούρνο να φάμε γρήγορα και ξαναφεύγω να ψωνίσω τη λίστα με τη γραφική ύλη του παιδιού.
Φιλακια γλυκά, τα λέμε το απόγευμα!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα μολις μου ηρθε τι κουτι της libero το διαφημηστικο..κ ειχε κ μωρομαντηλα μεσα,πανες δειγματα,αφρολουτα,σερβιετες,πολλα κουπονια για απορριπαντικα κ διαφορα αλλα..

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κ απο μενα!!!!!  *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου 2012 Νο 20!!!* - Σελίδα 32 215994  *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου 2012 Νο 20!!!* - Σελίδα 32 215994  *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου 2012 Νο 20!!!* - Σελίδα 32 215994  *Εγκυούλες Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου 2012 Νο 20!!!* - Σελίδα 32 215994

Λιγο πριν ξυπνησα!! το βραδυ ο μπεμπης ειχε παρτυ και κρατησε μεχρι στις 5,30! πρεπει να ειχε καλεσει και φιλους και ολοι μαζι βαζαν τα ποδαρακια τους στους πνευμονες μου και την καρδια μου, μονο καθιστη ημουν καλα! Καλα δεν θα βγουν εξω αυτα τα ποδαρακια? εχουν να φανε τοσο ζουλιγμα και ρουφηγμα... που θα παρω το αιμα μου πισω Razz Razz

Δεν ειχαμε κανα νεο απο το Γιωτακι ε... νομιζω οτι ειναι κ λιγο νωρις, γιατι αν την παιρναν στις 8 για τεχνητους πονους εχει διαδικασια... κατα το απογευματακι νομιζω θα μαθουμε νεα!!

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστω Αννα μου.Μωλις εβαλα το φαι να γινεται και το σιδερο να ζεσταινεται για να ξεκινησω.Ποναει και το κουλο μου.Να δω τι θα καταφερω να κανω!!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αννα κατι ακουσα οτι πας να μας φας στην στροφη!! δεν νομιζω ε... τα εχουμε κανονισει αυτα
Το ροζακι μπορει να ηταν απο καμια συσπασουλα του τραχηλου, τοχα παθει κ εγω στον 6ο...

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλως την εμη!!καημενουλα μου,σε εχει βαλει στο ματι ο μικρος ε? Razz

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
emilou έγραψε:Αννα κατι ακουσα οτι πας να μας φας στην στροφη!! δεν νομιζω ε... τα εχουμε κανονισει αυτα
Το ροζακι μπορει να ηταν απο καμια συσπασουλα του τραχηλου, τοχα παθει κ εγω στον 6ο...

χαχαχα,οντως!!!δεν ξαναειδα τιποτα,την δευτερα εχω τον doc θα με δει κ ελπιζω να γεννησω την κυριακη..

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ασε Αννα μας βγηκε λιγο ατιθασος, λιγο ξενυχτης... αλλα και οι γονεις του μεχρι πριν μερικα χρονια τετοια καναν, οποτε δεν ειχε να παρει?

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANNAST έγραψε:
emilou έγραψε:Αννα κατι ακουσα οτι πας να μας φας στην στροφη!! δεν νομιζω ε... τα εχουμε κανονισει αυτα
Το ροζακι μπορει να ηταν απο καμια συσπασουλα του τραχηλου, τοχα παθει κ εγω στον 6ο...

χαχαχα,οντως!!!δεν ξαναειδα τιποτα,την δευτερα εχω τον doc θα με δει κ ελπιζω να γεννησω την κυριακη..

Κοιτα, την σειρα μου δεν στη δινω Razz Razz , αλλα αν θες να γεννησουμε ταυτοχρονα δεν με πειραζει... εγω λεω να το κανονισω για το σαββατο, ερχεται και η μαμα μου την πεμπτη το βραδυ, να προλαβω να την δω κ λιγο και μετα ειμαι ετοιμη!!!

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marianthi_m έγραψε:Γυρισε ο γιος μου απο το σχολειο με τον αντρα μου και ο μικρος μας λεει μπαρούφες! τον ρωτήσαμε γιατι δεν ειχε βιβλία και μας είπε οτι πήραν όλα τα παιδακια εκτος απο αυτον και οτι δε περρισεψε να του δωσουν... πηραμε τηλ και μας ειπαν οτι τα ξεχασε κατω απο το θρανιο... δεν αρχισαμε καλα.. γιατι αντιδρά έτσι? ειμαι πολυ στεναχωρημένη... ειπε και άλλα ψεματακια... τι σας τα πρηζω τωρα με αυτα...

Marianthi mou πρωτη παει; Μη φοβασαι! Θα προσαρμοστει! Το ξαδερφακι μου περσι στην πρωτη τα ιδια εκανε.. Ξεχναγε κασετινες, βιβλια, να κανει εργασιες κλπ ωσπου τον μαλωσαν αρκετα κ ηταν μια χαρα μετα..
Αννα μου ωραια τα δωρακια; Εμενα χθες μου στειλε η βabylino: πακετο με 30 πανες, σερβιετες, βαμβακι κ μωρο μαντηλα.. Smile

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Iokasti27 έγραψε:
marianthi_m έγραψε:Γυρισε ο γιος μου απο το σχολειο με τον αντρα μου και ο μικρος μας λεει μπαρούφες! τον ρωτήσαμε γιατι δεν ειχε βιβλία και μας είπε οτι πήραν όλα τα παιδακια εκτος απο αυτον και οτι δε περρισεψε να του δωσουν... πηραμε τηλ και μας ειπαν οτι τα ξεχασε κατω απο το θρανιο... δεν αρχισαμε καλα.. γιατι αντιδρά έτσι? ειμαι πολυ στεναχωρημένη... ειπε και άλλα ψεματακια... τι σας τα πρηζω τωρα με αυτα...

Marianthi mou πρωτη παει; Μη φοβασαι! Θα προσαρμοστει! Το ξαδερφακι μου περσι στην πρωτη τα ιδια εκανε.. Ξεχναγε κασετινες, βιβλια, να κανει εργασιες κλπ ωσπου τον μαλωσαν αρκετα κ ηταν μια χαρα μετα..
Αννα μου ωραια τα δωρακια; Εμενα χθες μου στειλε η βabylino: πακετο με 30 πανες, σερβιετες, βαμβακι κ μωρο μαντηλα.. Smile

τωρα που ειδα το μην σου,θυμηθηκα οτι μου ειχαν στειλει mail να επικοινωνησω μαζι τους εκ νεου,για να μου στειλουν τα δειγματα,επειδη ηταν νωρις λεει..τωρα τους το εστειλα,να δουμε τι θα γινει..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα,περιττο να σας πω οτι το πορτ μπεμπε,ακομα δεν το εχω πλυνει,γιατι δεν μου το ανεβασε ο αντρολης μου απο την αποθηκη.. Twisted Evil Twisted Evil στο σλινγκ θα το κοιμιζω μου φαινεται.. Twisted Evil

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Εμη! εμεις τωρα παμε για μεσημεριανο βρε!

Ελενα, Στελλα, Αννα σιγουρα ειναι η αντιδραση της πρωτης μερας απλα ειμαι πολυ ευαισθητη και εγω τωρα με την εγκυμοσυνη και γι αυτο στεναχωρεθηκα... εκλαψα λίγο και τωρα μου πέρασε... μας πήραν και τηλεφωνο οτι ξεκιναει το μπασκετ που πήγαινε περσι και θα βρει και εκει παιδακια και χαρηκε... ειναι μοναχογιος μωρε (προς το παρον) και κανει σαν τρελος να κανει φιλιες και επειδη αλλαξαμε γειτονια και ολα τα παιδακια απο το νηπιο πανε σε αλλο σχολειο και αυτος δε ξερει κανεναν... μαλλον στεναχωριεται που καθοταν μονος στο διαλλειμα και τα ξεχασε τα βιβλια και δεν ηξερε τι να μας πει... ουφ! σας τρελανα με τον πονο μου! αχ κοριτσακια μου ειστε η καλυτερη παρεουλα!!

Οσες πήρανε δωρακια, πραγματακια κλπ καλορίζικα!!! Καλοφορετες οι πάνες!! χαχαχα Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.creativebeez.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις