Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεωργία02/07/10 έγραψε:α καλά για τις μέρες μπορεί να καταλαβα λάθος, αλλά νομίζω ότι ο Διονυσάκης είχε πυρετο μέρες και πήρε τον γιατρό προχθες η Βιβή και της είπε για αντιβίωση... sorry!!!

Όσο για το άγχος μου βρε τιτίκα μου, όταν μου είπε η υπεύθυνη ότι ασχολήθηκε μια ώρα περισσότερο η παιδοψυχολόγος μαζί του, προφανώς δεν το έκανε γιατι όλα πάνε κάλα, κατι μη φυσιολογικό παρατήρησε, και έτσι όπως τα μάσαγε η κοπέλα, κατάλαβα ότι δεν θα μου το έλεγε καν αν απλώς η ειδικός είχε μόνο μια υποψία γιατι ξέρει πόσο αγψωτική είμαι με το θέμα... προσωπική μου άποψη, παρατήρησε κάτι αλλά πριν κάνει πλήρη διάγνωση θέλει να τον ξαναδεί, και να το ψάξει... έχω να κοιμηθω 2 μέρες γιατι στο μυαλό μου γυρίζει μόνο μια λέξη... ΑΥΤΙΣΜΟΣ!!!

Μπορεί να είναι και η απογοήτευση μου, αλλά πλεον τα περιθώρια μας στενεύουν όλο και πιο πολύ, ο γαβριηλ βρίσκεται σε επίπεδο ομιλίας σε ηλικία 12 μηνων, και η βελτιώση του σε σχέση με την αναπτυξη του είναι δραματικά αργεί... δυστυχώς μεγαλώντας (φαινέται και μεγαλύτερος από ότι δείχνει), το πόσο πίσω βρίσκεται φαίνεται σιγα σιγα πεντεκάθαρα... Συνέχεια, όποτε συναντάμε κόσμο στο δρόμο, του μιλανε τον ρωτάνε απλά πραγματα περιμένωντας να απαντήσει, και αυτος γυρνάει το κεφάλι, στην αρχη αναγκαζόμουνα να τους λέω ότι δεν μιλάει, και ξεκινούσε ένα λογίδριο του στυλ ... και μένα το παιδί της ξαδερφης, θείας, κουμπάρας... και έφτανα στο σημείο να λέω σε κάθε ένα, το ιστορικό του Γαβριηλ και να προσπαθω να δικαιολογω καταστάσεις... τώρα κουράστηκα, άσε που δεν πιστεύω να είναι καλό μπροστα στο Γαβριηλ να γίνεται πλέον κάθε φορά αυτή η συζήτηση, γιατι όσο να είναι καταλαβαίνει... και υπάρχει μια πιθανότητα στο εκατομύριο να βγάζει και αντίδραση... Λέω απλά σε όλους ότι είναι ντροπαλός, αν και έχω αρχίσει να αποφεύγω πια τις πολλές βόλτες... ο Γαβριηλ δεν μπορεί να ταιριάξει με τα περισσότερα παιδιά της ηλικίας του... την προηγούμενη βδομάδα ένα κορίτσακι 4 χρόνων στον παιδότοπο τον έδειχνε και έλεγε συνεχεια σε όλους "ΑΣΤΟΝ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ"... Μπήκα άρον αρον με την μαμα της μέσα και τα πήραμε, εκείνη μάλωσε πολύ το δικό της... ο Γαβριηλ γύρισε σε κάποια φάση και την κοίταξε, αλλά δεν αντέδρασε συνέχισε να παίζει με τις μπάλες... εγω όμως είχα την ανάγκη να τον πάρω από εκεί... τον χάιδεψα το κεφαλάκι και του είπα ότι τον αγαπώ, και ότι ξέρω ότι η φωνούλα του είναι κάπου εκει μέσα και θα περιμένω...

Μετα από αυτο το σκηνικό που εγινε και με την παιδοψυχολόγο καταλαβαίνεις, γιατι δεν κοιμάμαι 2 μέρες... μίλησα με την υπεύθυνη στον παιδικό και μου είπε ότι εκει όλα τα παιδάκια τον παίζουν και δεν είχαν κανενα τέτοιο πρόβλημα βέβαια εκείνα είναι όλα μικροτερα ή συνομίλικα...

αχ ρε γεωργια με συγκινησες πολυ.εγω πιστευω οτι οι περισσοτεροι το λενε επειδη εχει πολυ αναπτυξη το παιδακι σου.απο οτι εχω καταλαβει καταλαβαινει τα παντα σωστα;αρα γιατι να ειναι αυτισμος;δε λεει τιποτα δηλαδη πλεον;ουτε καν ακαταλαβιστικα;ραντεβου με τον γιατρο ποτε εχεις;

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μα τα παιδιά με αυτισμό καταλαβαινουν τα πάντα Τιτίκα, και μάλιστα τα περισσότερα από αυτα έχουν και πολύ υψηλό δείκτη νουμοσύνης... Λέει καταλαβίστικα, σίγουρα αν είναι αυτισμός, δεν είναι βαρια μορφή, αλλά δεν ξέρω πια... θέλω απλα να μου πεις κάποιος ΓΙΑΤΙ? και όλα τα άλλα θα τα αντιμετωπίσουμε μόνο θέλω να ξέρω τι φταίει και δεν με νοιαζει εμενα τι λένε οι άλλοι, αλλα μεγαλώντας ο Γαβριηλ αντιλαμβάνεται τι συμβαίνει γύρω του όλο και πιο πολύ, και τα παιδιά είναι πολυ σκληρα σε αυτες τις ηλικίες... δεν θέλω να τον κλείσω μέσα, αλλά δεν μπορώ έξω να έχω 100% όλη την ώρα το νου μου!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεωργία02/07/10 έγραψε:Μα τα παιδιά με αυτισμό καταλαβαινουν τα πάντα Τιτίκα, και μάλιστα τα περισσότερα από αυτα έχουν και πολύ υψηλό δείκτη νουμοσύνης... Λέει καταλαβίστικα, σίγουρα αν είναι αυτισμός, δεν είναι βαρια μορφή, αλλά δεν ξέρω πια... θέλω απλα να μου πεις κάποιος ΓΙΑΤΙ? και όλα τα άλλα θα τα αντιμετωπίσουμε μόνο θέλω να ξέρω τι φταίει και δεν με νοιαζει εμενα τι λένε οι άλλοι, αλλα μεγαλώντας ο Γαβριηλ αντιλαμβάνεται τι συμβαίνει γύρω του όλο και πιο πολύ, και τα παιδιά είναι πολυ σκληρα σε αυτες τις ηλικίες... δεν θέλω να τον κλείσω μέσα, αλλά δεν μπορώ έξω να έχω 100% όλη την ώρα το νου μου!

εγω παλι προτεινω να τον πηγαινεις κανονικα τις βολτες του και ας καταλαβαινει.το να τον κλεινεις μεσα δεν ειναι λυση.δηλαδη η ομιλια εχει να κανει καθαρα με αυτισμο;

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν είναι ακριβώς η ομιλία Τιτικα μου είναι η αδιαφορία του στο να μιμηθεί οποιαδήποτε μορφή επικοινωνίας, να απαντήσει λεκτικά σε οποιασδήποτε ερώτηση ή να επαναλάβει κάποια λέξη που ακούει... Δεν υπάρχει ανυπακοή, αντιθέτως ειναι τρομερά υπακουος, άρα δεν υπάρχει ακουστικό πρόβλημα, και παράγει ήχους και χρησιμοποιεί σωστά τις 5 λέξεις που ξέρει, αλλά μέχρι εκεί... Η έλλειψη μιμητισμου οδηγεί σε αυτισμό, και η δραματική αργή ανάπτυξη του λόγου!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα,κοριτσάκια.
Αχ,βρε Γεωργία μου,με συγκίνησες και μένα..
Εύχομαι,όλα να είναι οκ.Δεν μπορώ να σου πω τίποτα άλλο γιατί καταλαβαίνω την αγωνία σου.Να έχεις υπομονή και βάστα γερά μέχρι να πάρεις τις γνώμες από τους ειδικούς.Μπορεί να μην συμβαίνει και τίποτα από αυτά που σκέφτεσαι.
Σου στέλνω την αγάπη μου..

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!!!!!!!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακι μου τι κανεις;

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακι μου τι κανεις;


Καλά,Τιτίκα μου.Εσύ??Η μικρούλα σου???

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακι μου τι κανεις;


Καλά,Τιτίκα μου.Εσύ??Η μικρούλα σου???

η μικρουλα και χτες το απογευμα και σημερα το πρωι εκανε εμετο.τι να πω με αυτο το παιδι.ο δικος σου καλα;

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακι μου τι κανεις;


Καλά,Τιτίκα μου.Εσύ??Η μικρούλα σου???

η μικρουλα και χτες το απογευμα και σημερα το πρωι εκανε εμετο.τι να πω με αυτο το παιδι.ο δικος σου καλα;


Τον πήρες τον παιδίατρο τηλέφωνο???
Εμένα καλά είναι,δεν ξανάκανε διάρροια.Κυκλοφορεί ίωση εδώ είναι πολλοί έτσι,με εμετούς και διάρροιες..

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Θα μπω κατευθείαν στο θέμα γιατί συγκινήθηκα και στενοχωρήθηκα λιγάκι... Γεωργία μου καταλαβαίνω (όσο μπορώ δηλαδή, ίσως πιο σωστά "αντιλαμβάνομαι") το πόσο χάλια πρέπει να νιώθεις. Από τα λεγόμενά σου νιώθω πως σε πνίγει όλο αυτό. Εγώ από την πλευρά μου, ως ένας απλός παρατηρητής θα σου πω τα εξής:
1) Καλό είναι που το ψάχνεις, αλλά μην προδικάζεις! Ίσως να νιώθει και το ίδιο το παιδί αυτή την πίεση που του ασκείς με αυτή την έντονη επιθυμία σου να τον κάνεις να μιλήσει. Ίσως η απουσία λόγου στο παιδί να είναι ακριβώς η αντίδρασή του σε όλη αυτή την πίεση που δέχεται, δεν μπορείς να ξέρεις! Αλλά ένα είναι το σίγουρο, πως το παιδί καταλαβαίνει και τα νιώθει όλα αυτά.
2) Έχοντας ήδη και άλλο παιδάκι στο πολύ κοντινό οικογενειακό μου περιβάλλον, το οποίο άρχισε να μιλάει μετά τα 2,5, θα σου έλεγα να διατηρείς ακόμα ελπίδες. Για να σου το λένε και έξω ο κόσμος που συναντάς, προφανώς το να καθυστερήσει ένα παιδάκι με την ομιλία είναι κάτι που συμβαίνει... και τελικά όχι τόσο σπάνια όσο νομίζουμε!
3) Η παιδοψυχολόγος μπορεί να είχε τους λόγους της που κάθισε περισσότερο χρόνο με το Γαβριήλ. Δεν μπορείς να τους ξέρεις εκ των προτέρων. Το πιο λογικό που μπορώ να σκεφτώ είναι το ότι επειδή ακριβώς ο Γαβριήλ δε θα της μιλούσε, της πήρε περισσότερο χρόνο στην προσπάθεια να επικοινωνήσει μαζί του. Όμως, αλίμονο στον επιστήμονα που με μια συνάντηση έχει βγάλει κιόλας τα οριστικά συμπεράσματά του, σε ένα τόσο ιδιαίτερο - και όχι προφανώς ξεκάθαρο - θέμα. Το πιο λογικό είναι ότι θα θέλει περισσότερες συναντήσεις, προκειμένου να αποκτήσει όσο το δυνατόν καλύτερη εικόνα. Δε σημαίνει ότι αυτή η εικόνα θα είναι ντε και καλά αρνητική.

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ (σαν την Τιτίκα μας) είχα την εντύπωση πως τα παιδιά με αυτισμό είναι γενικότερα στον κόσμο τους. Δεν είναι δηλαδή ότι δεν μιλάνε απλώς, αλλά δεν επικοινωνούν. Μπορεί να κάνω λάθος βέβαια, δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα το θέμα. Πάντως, σε κάθε περίπτωση, θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να χαλαρώσεις. Αν το παιδί έχει αυτισμό, ο,τι και να κάνεις αυτό θα φανεί αργά ή γρήγορα. Αν πάλι δεν έχει, τότε αν χαλαρώσετε πιστεύω θα δείτε θαύματα. Σε κάθε περίπτωση, ως μανούλα του θα πρέπει να φανείς δυνατή και να μην προδίδεις απέναντι στο παιδί κανενός είδους πικρία ή στενοχώρια ή πίεση...

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακι μου τι κανεις;


Καλά,Τιτίκα μου.Εσύ??Η μικρούλα σου???

η μικρουλα και χτες το απογευμα και σημερα το πρωι εκανε εμετο.τι να πω με αυτο το παιδι.ο δικος σου καλα;


Τον πήρες τον παιδίατρο τηλέφωνο???
Εμένα καλά είναι,δεν ξανάκανε διάρροια.Κυκλοφορεί ίωση εδώ είναι πολλοί έτσι,με εμετούς και διάρροιες..

οχι δεν την πηρα ακομη.περιμενω να δω πως θα εξελιχθει τωρα το πρωι στον παιδικο.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αφού έκανε εμετό εγώ θα σου έλεγα να τηλεφωνήσεις...


Διάβαζα τώρα τα κουτσομπολίστικα.Άκουσες για τον γνωστό τραγουδιστή που νοσηλεύεται στο Σωτηρία στην ψυχιατρική????Ξερεις ποιός είναι???

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακι μου τι κανεις;


Καλά,Τιτίκα μου.Εσύ??Η μικρούλα σου???

η μικρουλα και χτες το απογευμα και σημερα το πρωι εκανε εμετο.τι να πω με αυτο το παιδι.ο δικος σου καλα;

Τιτικάκι μου βλέπω η μικρούλα σου είπε να περάσει μία απ' όλα!!! Shocked Άντε πια με αυτές τις κ@λοιώσεις!!!

Πάντως και η Δανάη χτες, παρά τη διατροφή στον παιδικό έκανε και πάλι μία κένωση ευκοίλια. Λίγο καλύτερα από την προηγουμένη, αλλά δεν ήταν καλά ακόμα. Οπότε και σήμερα διατροφή. Η αλήθεια είναι πως συνεχίζω και της δίνω γάλα κανονικά, αλλά βρε κορίτσια τι να κάνω που μου το ζητάει; Και τι άλλο να της έδινα αντί για γάλα; Rolling Eyes

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Αφού έκανε εμετό εγώ θα σου έλεγα να τηλεφωνήσεις...


Διάβαζα τώρα τα κουτσομπολίστικα.Άκουσες για τον γνωστό τραγουδιστή που νοσηλεύεται στο Σωτηρία στην ψυχιατρική????Ξερεις ποιός είναι???

Συμπεθέρα είσαι πολύ κουτσομπόλα! Razz Razz Razz Εγώ πάντως ιδέα δεν έχω...! Rolling Eyes

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Αφού έκανε εμετό εγώ θα σου έλεγα να τηλεφωνήσεις...


Διάβαζα τώρα τα κουτσομπολίστικα.Άκουσες για τον γνωστό τραγουδιστή που νοσηλεύεται στο Σωτηρία στην ψυχιατρική????Ξερεις ποιός είναι???

δε ξερω αλλα ετσι οπως τον περιγραφουν τεινω προς τον λιβιερατο.εσυ τι λες;

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακι μου τι κανεις;


Καλά,Τιτίκα μου.Εσύ??Η μικρούλα σου???

η μικρουλα και χτες το απογευμα και σημερα το πρωι εκανε εμετο.τι να πω με αυτο το παιδι.ο δικος σου καλα;

Τιτικάκι μου βλέπω η μικρούλα σου είπε να περάσει μία απ' όλα!!! Shocked Άντε πια με αυτές τις κ@λοιώσεις!!!

Πάντως και η Δανάη χτες, παρά τη διατροφή στον παιδικό έκανε και πάλι μία κένωση ευκοίλια. Λίγο καλύτερα από την προηγουμένη, αλλά δεν ήταν καλά ακόμα. Οπότε και σήμερα διατροφή. Η αλήθεια είναι πως συνεχίζω και της δίνω γάλα κανονικά, αλλά βρε κορίτσια τι να κάνω που μου το ζητάει; Και τι άλλο να της έδινα αντί για γάλα; Rolling Eyes

εσενα εχει μονο διαρροια;εμενα που εχει μονο εμετο ειναι φυσιολογικο ρε κοριτσια;δε θα ειχε και κατι αλλο;

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Αφού έκανε εμετό εγώ θα σου έλεγα να τηλεφωνήσεις...


Διάβαζα τώρα τα κουτσομπολίστικα.Άκουσες για τον γνωστό τραγουδιστή που νοσηλεύεται στο Σωτηρία στην ψυχιατρική????Ξερεις ποιός είναι???

δε ξερω αλλα ετσι οπως τον περιγραφουν τεινω προς τον λιβιερατο.εσυ τι λες;


Ναι,αυτός είναι,τώρα το έψαξα.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://www.tromeroi.com/8341/%CF%84%CE%B9-%CE%BB%CE%AD%CE%BD%CE%B5-%CF%86%CE%AF%CE%BB%CE%BF%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%85%CE%B4%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CF%80%CE%AE%CE%BA/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

διαβασε αυτο αλικη.ειναι ξεκαθαρο πλεον οτι ειναι ο λιβιερατος γιατι το καλοκαιρι ειχε αυτοκτονησει ο αδερφος του.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Αφού έκανε εμετό εγώ θα σου έλεγα να τηλεφωνήσεις...


Διάβαζα τώρα τα κουτσομπολίστικα.Άκουσες για τον γνωστό τραγουδιστή που νοσηλεύεται στο Σωτηρία στην ψυχιατρική????Ξερεις ποιός είναι???

δε ξερω αλλα ετσι οπως τον περιγραφουν τεινω προς τον λιβιερατο.εσυ τι λες;


Ναι,αυτός είναι,τώρα το έψαξα.

χαχαχαχχαχ τσαμπα το ρεπορταζ που σου εστειλα

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
αλικακι έγραψε:Αφού έκανε εμετό εγώ θα σου έλεγα να τηλεφωνήσεις...


Διάβαζα τώρα τα κουτσομπολίστικα.Άκουσες για τον γνωστό τραγουδιστή που νοσηλεύεται στο Σωτηρία στην ψυχιατρική????Ξερεις ποιός είναι???

Συμπεθέρα είσαι πολύ κουτσομπόλα! Razz Razz Razz Εγώ πάντως ιδέα δεν έχω...! Rolling Eyes


χεχεχεχε!!!!

Συμπεθερούλα,αν της έφτιαχνες άνθος αραβοσίτου?Απαντάω σε άλλο ποστ... Very Happy

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Αφού έκανε εμετό εγώ θα σου έλεγα να τηλεφωνήσεις...


Διάβαζα τώρα τα κουτσομπολίστικα.Άκουσες για τον γνωστό τραγουδιστή που νοσηλεύεται στο Σωτηρία στην ψυχιατρική????Ξερεις ποιός είναι???

δε ξερω αλλα ετσι οπως τον περιγραφουν τεινω προς τον λιβιερατο.εσυ τι λες;


Ναι,αυτός είναι,τώρα το έψαξα.

χαχαχαχχαχ τσαμπα το ρεπορταζ που σου εστειλα

Αυτό το ειχα διαβασει!Τςςςς,τι μας πέρασες,χαχαχαχαχ!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Αφού έκανε εμετό εγώ θα σου έλεγα να τηλεφωνήσεις...


Διάβαζα τώρα τα κουτσομπολίστικα.Άκουσες για τον γνωστό τραγουδιστή που νοσηλεύεται στο Σωτηρία στην ψυχιατρική????Ξερεις ποιός είναι???

δε ξερω αλλα ετσι οπως τον περιγραφουν τεινω προς τον λιβιερατο.εσυ τι λες;


Ναι,αυτός είναι,τώρα το έψαξα.

χαχαχαχχαχ τσαμπα το ρεπορταζ που σου εστειλα

Αυτό το ειχα διαβασει!Τςςςς,τι μας πέρασες,χαχαχαχαχ!!!

ρε τον καημενο.και η αδαμ λεει δεν τον αφηνεινα δει τις κορες του.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τιτίκα,πάρε καλή μου ένα τηλ. τον γιατρό σας..Σιγά,μια ερώτηση θα κάνεις...

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Τιτίκα,πάρε καλή μου ένα τηλ. τον γιατρό σας..Σιγά,μια ερώτηση θα κάνεις...

θα παρω ναι αργοτερα που ειναι πιο διαθεσιμη η παιδιατρος γιαιτ ειναι στο ικα τωρα και γινεται χαμος.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις