Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
97 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 97 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 16]

51ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Πεμ Οκτ 04, 2012 12:49 pm

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γκαλαιτζογλου έγραψε:γυρισαμε απο το γιατρο!8000 κιλα και 67,5 ποντους!μαρια ειναι ιδια τα μπεμπακια μας!ξεκιναμε και εμεις χορτοσουπα και κρεας ποντικι και μετα απο μια εβδομαδα κοτοπουλο.απογευματινο μου ειπε μπορω και γιαουρτι κανονικο να δινω και κρεμα!α και φυσικα στο φαι λιγο αλατακι και λεμονακι φυσικα αλλιως θα ειναι ανοστα παντα εβαζα και στις αλλες...εμεις εχουμε αλλο θεμα δεν κανουμε κακακια πλεον και οταν κανει κλαει πολυ θα προσπαθησω με τα φρουτα τωρα δεν θα δωσω μπανανα και μηλο και ισως τωρα και με το φαι στρωσει!του ειπα οτι εδωσα συκο και λεει καλυτερα οχι γιατι ειναι μικρος και ισως του φερει αλεργια.αυτα τα νεα μας Very Happy
εσεις τι απογευματινο δινετε?
ΠΩ ΠΩ ΓΕΩΡΓΙΑ ΦΤΑΣΑΤΕ ΣΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ!ΕΝΤΑΞΗ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥΣ Η ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ?

52ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Πεμ Οκτ 04, 2012 10:31 pm

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
XRYSA M έγραψε:
γκαλαιτζογλου έγραψε:γυρισαμε απο το γιατρο!8000 κιλα και 67,5 ποντους!μαρια ειναι ιδια τα μπεμπακια μας!ξεκιναμε και εμεις χορτοσουπα και κρεας ποντικι και μετα απο μια εβδομαδα κοτοπουλο.απογευματινο μου ειπε μπορω και γιαουρτι κανονικο να δινω και κρεμα!α και φυσικα στο φαι λιγο αλατακι και λεμονακι φυσικα αλλιως θα ειναι ανοστα παντα εβαζα και στις αλλες...εμεις εχουμε αλλο θεμα δεν κανουμε κακακια πλεον και οταν κανει κλαει πολυ θα προσπαθησω με τα φρουτα τωρα δεν θα δωσω μπανανα και μηλο και ισως τωρα και με το φαι στρωσει!του ειπα οτι εδωσα συκο και λεει καλυτερα οχι γιατι ειναι μικρος και ισως του φερει αλεργια.αυτα τα νεα μας Very Happy
εσεις τι απογευματινο δινετε?
ΠΩ ΠΩ ΓΕΩΡΓΙΑ ΦΤΑΣΑΤΕ ΣΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ!ΕΝΤΑΞΗ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥΣ Η ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ?
ακομη τρωει χρυσα αρκετες φορες τωρα που θα ξεκινησουμε και το φαγητοδεν ξερω!παντως ο δικος μου και μετα τη φρουτοκρεμα θελει γαλα!

53ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Πεμ Οκτ 04, 2012 10:50 pm

explorerefi

explorerefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μου είπε η αδερφή μου ότι μια φίλη της έχει το babycook το οποίο μαγειρεύει τον ατμό σε λίγη ώρα και ταυτόχρονα αλέθει. Αξίζει τον κόπο να το πάρω ή είναι καλύτερα ο παραδοσιακός τρόπος? Σκέφτομαο όταν θα ξεκινήσω δουλειά αν θα προλαβαίνω. Τι λέτε?

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

54ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 1:18 am

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ 9860! Shocked Shocked Shocked Κ 71 ΠΟΝΤΟΥΣ.ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΦΡΟΥΤΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΚ.ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΤΩΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ Δ ΕΙΝΑΙ ΟΞΙΝΑ.ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΝΑ ΕΙΑΙ Η ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ?

55ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 1:58 am

explorerefi

explorerefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμένα που ήταν 6 κιλά μου είπε πορτοκάλι, μισό μήλο και μισό αχλάδι. Έχουμε τώρα σχεδόν ένα μήνα που τρώμε αλλά δεν της τη δίνω όλη γιατί μου κάνει εμετό. Απλά μετά από μια ή μιάμιση ώρα -εξαρτάται πότε θα πεινάει- της δίνω γάλα. Έχουμε ακόμα θέμα με την παλλονδρόμιση.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

56ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 2:46 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
explorerefi έγραψε:Μου είπε η αδερφή μου ότι μια φίλη της έχει το babycook το οποίο μαγειρεύει τον ατμό σε λίγη ώρα και ταυτόχρονα αλέθει. Αξίζει τον κόπο να το πάρω ή είναι καλύτερα ο παραδοσιακός τρόπος? Σκέφτομαο όταν θα ξεκινήσω δουλειά αν θα προλαβαίνω. Τι λέτε?

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
εγω τα κανω παραδοσιακα!τωρα το μοσχαρι ειναι σκληρο θελει αρκετο βρασιμο και αργοτερα ας πουμε στο ζουμακι θα προσθετεις μακαρονακι,κριθαρακι,τραχανα να βραζει πως θα τα κανεις χωρια?

57ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 3:43 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας!!

Γεωργία το ποντίκι πόση ώρα το βραζεις; Εγω το εκοψα πολυ μικρά κοματια κ το έβραζα αρκετή ώρα αλλα πάλι ψιλοσκληρο μου βγήκε.

Χρύσα μην αγχωνεσε με τις ποσότητες δεν υπάρχει κανόνας κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό θα δεις σιγά σιγά πόσο θέλει κ πως το θέλει. Εμένα πχ απο την αρχη τρώει πολυ μικρές ποσότητες, της εκανα 3-4 φρούτα απο μισά κ έτρωγε την μισή ποσότητα. Σημασία έχει τώρα να μάθει γεύσεις κ όχι να τρώει ποσότητα αν μπεις σ´αυτο το τρυπακι κ δεν τρώει θα τρελαθεις όπως εγω που κάποια στιγμη στεναχωρεθηκα τόσο πολυ αλλα τώρα δεν με νοιάζει.

Της δικιας μου μάλλον της αρέσει το σκόρδο, χθες της εφτιαξες κόκκινες φακες με πατάτα καροτο κ δεν της ήθελε κ της έδωσα παντζαρι που είχα με σκόρδο λεμόνι λάδι κ της άρεσε έτσι της εδινα λίγο φακες με παντζαρι κ έφαγε χεχε έχει κ άποψη η σκατουλα!!

Εν τω μεταξύ έχει αρχίσει κ δείχνει έντονη προσκόληση σε μένα κ ο άντρας μου ζηλεύει, την περνει αγκαλια κ αυτη ψάχνει να με βρει κ μόλις με δει σκάει κάτι χαμογελα τρελα κ της λέει καλα βρε προδότες σε μένα δεν κανείς έτσι!!
Κ συνήθως τα βραδια την κοιμηζε αυτός αγκαλια κ έχει 3-4 μέρες που ουρλιαζει σ´αυτόν κ θέλει εμένα κ φυσικά το βυζι μου..χαχαχα
Του λέω πως πρέπει να παίζει μαζι της κ όχι απλά να την περνει αγκαλια κ να την σαλιωνει, νομιζει πως ακόμα είναι μωρακι αλλα αυτη καταλαβαίνει τώρα κ θέλει παιχνίδια.

58ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 3:50 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έφη το babycook εγω δεν το πήρα πρώτον για το λόγο που λέει η Γεωργία δεύτερον γιατί δεν έχει μεγάλη διάρκεια (είναι για λίγους μήνες) ασε που εμένα είμαι 7 μηνών κ ήδη δεν τα τρώει αλεσμενα.
Μετα δεν ξέρεις αν θα τα θέλει στον ατμο.
Βέβαια αν δουλεύεις σου λύνει τα χέρια αλλα στο βιβλίο του παπαβεντση δίνει μια πολυ ωραία ιδέα με κυβους φαγητού.
Δηλ μαγειρευεις μια Μέρα για όλη την εβδομάδα, βραζεις κρέας λαχανικά κτλ τα βάζεις σε παγοκυψελες καλυπτεις με μεμβράνη κ Μετα απλά τα βγάζεις να ξεπαγωσουν κ τα συνδιαζεις όπως θες, πχ περνεις ένα κυβο κοτόπουλο ένα καροτο ένα μπροκολο κ τα ζεστανεις μαζι.
Έτσι έχεις το φαγητο όλης της εβδομάδας.
Κ ανάλογα την ηλικία του παιδιού σιγά σιγά τα αλεθεις όλο κ πιο λίγο.
Γενικά πολυ ωραίο το βιβλίο να το πάρετε έχει μόνο 8€.

59ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 4:05 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα έγραψε:Γεια σας!!

Γεωργία το ποντίκι πόση ώρα το βραζεις; Εγω το εκοψα πολυ μικρά κοματια κ το έβραζα αρκετή ώρα αλλα πάλι ψιλοσκληρο μου βγήκε.

Χρύσα μην αγχωνεσε με τις ποσότητες δεν υπάρχει κανόνας κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό θα δεις σιγά σιγά πόσο θέλει κ πως το θέλει. Εμένα πχ απο την αρχη τρώει πολυ μικρές ποσότητες, της εκανα 3-4 φρούτα απο μισά κ έτρωγε την μισή ποσότητα. Σημασία έχει τώρα να μάθει γεύσεις κ όχι να τρώει ποσότητα αν μπεις σ´αυτο το τρυπακι κ δεν τρώει θα τρελαθεις όπως εγω που κάποια στιγμη στεναχωρεθηκα τόσο πολυ αλλα τώρα δεν με νοιάζει.

Της δικιας μου μάλλον της αρέσει το σκόρδο, χθες της εφτιαξες κόκκινες φακες με πατάτα καροτο κ δεν της ήθελε κ της έδωσα παντζαρι που είχα με σκόρδο λεμόνι λάδι κ της άρεσε έτσι της εδινα λίγο φακες με παντζαρι κ έφαγε χεχε έχει κ άποψη η σκατουλα!!

Εν τω μεταξύ έχει αρχίσει κ δείχνει έντονη προσκόληση σε μένα κ ο άντρας μου ζηλεύει, την περνει αγκαλια κ αυτη ψάχνει να με βρει κ μόλις με δει σκάει κάτι χαμογελα τρελα κ της λέει καλα βρε προδότες σε μένα δεν κανείς έτσι!!
Κ συνήθως τα βραδια την κοιμηζε αυτός αγκαλια κ έχει 3-4 μέρες που ουρλιαζει σ´αυτόν κ θέλει εμένα κ φυσικά το βυζι μου..χαχαχα
Του λέω πως πρέπει να παίζει μαζι της κ όχι απλά να την περνει αγκαλια κ να την σαλιωνει, νομιζει πως ακόμα είναι μωρακι αλλα αυτη καταλαβαίνει τώρα κ θέλει παιχνίδια.
φυσικα θελει παιχνιδια!εμενα ο αντρας μου με το που ερθει παιζει λιγο με τις μεγαλες λενε τα νεα και μετα περνει το μικρο και αρχηζει τα ακροβατικα!τον πεταει ψηλα τον γυρναει αναποδα τον γαργαλαει πολλα τετοια τρελα και αυτος γελαει... τρελενετε!ολοι του λενε μη τι το κανεις το παιδι εγω τα χω μαθει ολα ετσι τα εκανε χαχαχα
το μοσχαρι θελει πολυ βρασιμο για να αλεθετε καλα τουλαχιστον 1 ωρα!εγω θα παρω τωρα μισο κιλο θα το βρασω ολο μαζι στη χυτρα και θα το χωρισω μεριδουλες σε ταπερακι με ζουμακι στην καταψυξη και θα το ξεπαγωνω θα το βαζω να βρασει λιγο με τα λαχανικα.πηρα μικρα ταπερακια που μπαινουν καταψυξη και θα τα αποθηκευω ετσι γιατι καθε μερα να βραζεις ενα κοματακι κρεας ειναι χρονοβορο!

60ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 4:32 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σημερα το μηλο,αχλαδι στον ατμο το εφτυνε,τη χορτοσουπα με πατατα,κολοκυθι,καροτο παλι το εφτυνε εφαγε ελαχιστο!μονο γαλα θελει τι θα κανω???με πηρε και η πεθερα μου σημερα και μου λεει μη σταματησεις να τον θηλαζεις τωρα που τρωει δωστον και αστον να το κοψει μονος του......ειπε και κατι σωστο επιτελους χαχαχα θηλασε και αυτη και ξερει και τον τριτο γιο της επιδη δεν την αφησε ο γιατρος το εχει τυψεις!

61ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 4:36 am

nakos

nakos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να μαστε κ εμεις!! Λοιπον τα νεα μας: το πρωι φαγαμε ολη τη φρουτοκρεμα!! 180μλ! Το μεσημερι το μισο μας φαγητακι κ το υπολοιπο θα το φαει το απογευμα μαζι με μια μπανανα κ ρυζαλευρο! Ετσι του το εκανα κ εχτες!!
Εδη κ εγω σκεφτομαι το babycook κ μαλλον θα το παρω!! Εγω θελω να του μαγειρευω καθε μερα φρεσκο φαγητακι κ πιστετω πως θα με βολεψει!! Εχω ακουσει τα καλυτερα!!
Χρυσα ξεκινησα να μετραω την ποσοτητα που τρωει κ εξαρταται αν του αρεσει το φαι! Πχ εχτες το μεσημερι εφαγε με δυσκολια το μισο φαγητο του κ το απογευμα εφαγε σχεδον 300 μλ ρυζαλευρο με μια μπανανα κ 4 κουταλιες της σουπας πουρε λαχανικων απο το μεσημερι!!
Τατιανα εγω ρωτησα την παιδιατρο για το αλεσμενο κ μου ειπε οτι αυτη θελει να τρωει ο μικρος μονο αλεσμενα για να παιρνει περισσοτερες βιταμινες αφου θα τρωει περισσοτερη ποσοτητα!! Μεχρι κ 2 χρονων λεει δεν εχει προβλημα να τα τρωει αλεσμενα! Οπως καταλαβατε παλι ο καθε παιδιατρος λεει τα δικα του!!
Εμενα μετα το φαγητο δεν θελει γαλα!! Οποτε τωρα τρωμε πρωι κ βραδυ ζιζακι! Εχτες κ προχτες εβγαλα λιγο με το θηλαστρο το μεσημερι αλλα σημερα δεν χρειαζεται!!
Τωρα τον εχω στην κουνια μηπως κ κοιμηθουμε λιγο!!
Φιλακια στα μπεμπινια σας!!

62ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 4:50 am

nakos

nakos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γκαλαιτζογλου έγραψε:σημερα το μηλο,αχλαδι στον ατμο το εφτυνε,τη χορτοσουπα με πατατα,κολοκυθι,καροτο παλι το εφτυνε εφαγε ελαχιστο!μονο γαλα θελει τι θα κανω???με πηρε και η πεθερα μου σημερα και μου λεει μη σταματησεις να τον θηλαζεις τωρα που τρωει δωστον και αστον να το κοψει μονος του......ειπε και κατι σωστο επιτελους χαχαχα θηλασε και αυτη και ξερει και τον τριτο γιο της επιδη δεν την αφησε ο γιατρος το εχει τυψεις!
Γεωργια κ εμενα εχτες το ιδιο μου εκανε με το μεσημεριανο! Το εφτυνε! Κ πηρα τηλ την παιδιατρο κ της το ειπα κ μου ειπε να κανω λιγο τον καραγκιοζη μεχρι να φαι 2 -3 κουταλιες κ να συνηθισει τη γευση κ το εκανα κ εφαγε σχεδον το μισο με μεγαλη δυσκολια!! Το υπολοιπο του το εδωσα το απογευμα οπως γραφω κ πιο πανω!! Σημερα ηταν καπως καλυτερα αλλα το βλεπω πως δεν του αρεσει!! Μου ειπε η παιδιατρος να του βαλω κοτοπουλο για να νοστιμιση αλλα εγω δεν θελω ακομα! Δεν ειναι νωρις; Μολις κλεισαμε τους 6 μηνες! Κανε διαφορες αλχειμιες στις γευσεις μηπως κ τα φαει!!

63ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 5:30 am

mommy2be

mommy2be
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια μου δεν σας προλαβαίνω με τα ποστς σας!
σοφάκι τι έπαθες με το κιν;; γκαντεμιά!!!
μαρία μαρούλη πολύ μεγάλωσε το νινί σου!!!
Χρύσα να το χαίρεστε το νέο μέλος!!
επιτέλους παρασκευή σήμερα κ απ το απόγευμα μέχρι δευτέρα πρωί θα είμαστε κ οι 3 στο σπιτάκι μας... καμιά φορά δεν αντέχω να είμαι μόνη μου συνέχεια με την μικρή λουλού μας.
ααα χθες βράδυ εμάς είπε μπαμπαμαμα. σήμερα λέει μπαμπαγκου!!!

64ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 5:46 am

mommy2be

mommy2be
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τατιανα έγραψε:Έφη το babycook εγω δεν το πήρα πρώτον για το λόγο που λέει η Γεωργία δεύτερον γιατί δεν έχει μεγάλη διάρκεια (είναι για λίγους μήνες) ασε που εμένα είμαι 7 μηνών κ ήδη δεν τα τρώει αλεσμενα.
Μετα δεν ξέρεις αν θα τα θέλει στον ατμο.
Βέβαια αν δουλεύεις σου λύνει τα χέρια αλλα στο βιβλίο του παπαβεντση δίνει μια πολυ ωραία ιδέα με κυβους φαγητού.
Δηλ μαγειρευεις μια Μέρα για όλη την εβδομάδα, βραζεις κρέας λαχανικά κτλ τα βάζεις σε παγοκυψελες καλυπτεις με μεμβράνη κ Μετα απλά τα βγάζεις να ξεπαγωσουν κ τα συνδιαζεις όπως θες, πχ περνεις ένα κυβο κοτόπουλο ένα καροτο ένα μπροκολο κ τα ζεστανεις μαζι.
Έτσι έχεις το φαγητο όλης της εβδομάδας.
Κ ανάλογα την ηλικία του παιδιού σιγά σιγά τα αλεθεις όλο κ πιο λίγο.
Γενικά πολυ ωραίο το βιβλίο να το πάρετε έχει μόνο 8€.


τατιάνα πως λέγεται το βιβλίο του παπαβέντζη;; γενικά είναι πολύ σωστός σ οτι λέει, φαντάζομαι πόσο δουλειά θα έχει ως παιδίατρος...

65ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 6:13 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεωργία απ'ότι βλέπω τα μωρά μας είναι στα ίδια κυβικά!!! Smile Smile ο γιατρός μου μου είπε να μην αγχώνομαι αν κάτι δεν το τρώει και να της δίνω γαλατάκι, θέλουν χρόνο για να δεχτούν τις νέες γεύσεις.

Χρύσα εγώ κρέμα της δίνω όση θέλει, και στο ρυζάλευρο και τώρα με τα φρούτα ο γιατρός μου έχει πει να φτιάχνω λίγη παρα πάνω απ'ότι εφαγε την τελευταία φορα κι όσο φάει. δεν μου έχει πει συγκεκριμένη ποσότητα.

ξεκινήσαμε και τα φρούτα..... λιωμένο δεν το ήθελε καθόλου, μόλις της έδωσα ένα κομάτι αχλάδι να το πιπιλίσει έδωσε ρεσιτάλ. δεν μπορούσα να της το πάρω!!!
να σας ρωτήσω ρε κορίτσια, εσεις που έχετε μίξερ χειρός κάνει δουλειά????? λέω να πάρω γιατί τα φρούτα δεν λιώνουν και μένουν κοματάκια και φοβάμαι να μην πνιγεί.

66ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 6:23 am

γκαλαιτζογλου


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria maroui έγραψε:Γεωργία απ'ότι βλέπω τα μωρά μας είναι στα ίδια κυβικά!!! Smile Smile ο γιατρός μου μου είπε να μην αγχώνομαι αν κάτι δεν το τρώει και να της δίνω γαλατάκι, θέλουν χρόνο για να δεχτούν τις νέες γεύσεις.

Χρύσα εγώ κρέμα της δίνω όση θέλει, και στο ρυζάλευρο και τώρα με τα φρούτα ο γιατρός μου έχει πει να φτιάχνω λίγη παρα πάνω απ'ότι εφαγε την τελευταία φορα κι όσο φάει. δεν μου έχει πει συγκεκριμένη ποσότητα.

ξεκινήσαμε και τα φρούτα..... λιωμένο δεν το ήθελε καθόλου, μόλις της έδωσα ένα κομάτι αχλάδι να το πιπιλίσει έδωσε ρεσιτάλ. δεν μπορούσα να της το πάρω!!!
να σας ρωτήσω ρε κορίτσια, εσεις που έχετε μίξερ χειρός κάνει δουλειά????? λέω να πάρω γιατί τα φρούτα δεν λιώνουν και μένουν κοματάκια και φοβάμαι να μην πνιγεί.
και ηλικια ιδια εχουν με 1 μερα διαφορα?απογευματινο δινεις??εγω εχω απλο αλλα τα αλεθει ολα!

67ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 6:24 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ααα Τατιάνα κι εμεις έχουμε θέμα με το μπαμπά μας. έχει κόλλημα μαζί μου η μικρή και ο μπαμπας κάνει παράπονα συνέχεια!!! Smile Smile αυτό το βιβλίο που λες με ενδιαφέρει κι εμένα, πες μας τον τίτλο.

φαγητάκια βλέπω ξεκινήσαμε σιγά σιγά σχεδόν όλες, χορτόσουπα μας είπε ο γιατρός σε καμία δεκαριά μέρες να ξεκινησουμε κι εμείς.

Δανάη κι εγώ κάθε μέρα λέω να της μαγειρευω της μικρής. ο γιατρός μου είπε οτι μπορώ να τα διατηρώ στην κατάψηξη για μία εβδομάδα αλλά αφού δεν δουλευω δεν θα έχω πρόβλημα.

68ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 6:27 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γκαλαιτζογλου έγραψε:
maria maroui έγραψε:Γεωργία απ'ότι βλέπω τα μωρά μας είναι στα ίδια κυβικά!!! Smile Smile ο γιατρός μου μου είπε να μην αγχώνομαι αν κάτι δεν το τρώει και να της δίνω γαλατάκι, θέλουν χρόνο για να δεχτούν τις νέες γεύσεις.

Χρύσα εγώ κρέμα της δίνω όση θέλει, και στο ρυζάλευρο και τώρα με τα φρούτα ο γιατρός μου έχει πει να φτιάχνω λίγη παρα πάνω απ'ότι εφαγε την τελευταία φορα κι όσο φάει. δεν μου έχει πει συγκεκριμένη ποσότητα.

ξεκινήσαμε και τα φρούτα..... λιωμένο δεν το ήθελε καθόλου, μόλις της έδωσα ένα κομάτι αχλάδι να το πιπιλίσει έδωσε ρεσιτάλ. δεν μπορούσα να της το πάρω!!!
να σας ρωτήσω ρε κορίτσια, εσεις που έχετε μίξερ χειρός κάνει δουλειά????? λέω να πάρω γιατί τα φρούτα δεν λιώνουν και μένουν κοματάκια και φοβάμαι να μην πνιγεί.
και ηλικια ιδια εχουν με 1 μερα διαφορα?απογευματινο δινεις??εγω εχω απλο αλλα τα αλεθει ολα!
ξεκινήσαμε ρυζαλευρο δεκατιανό και απογευματινό και τώρα τα φρουτάκια τα δίνω στο δεκατιανό και απογευματινο ρυζάλευρο. το απογευματινό μαλλον θα το κάνουμε γιαουρτάκι τον αλλό μήνα γιατί το ζήτησα στο γιατρό και μου είπε να κάνω υπομονή μην της πέσουν όλες οι αλλαγές μαζί. αυτά.

69ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 6:29 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria maroui έγραψε:
γκαλαιτζογλου έγραψε:
maria maroui έγραψε:Γεωργία απ'ότι βλέπω τα μωρά μας είναι στα ίδια κυβικά!!! Smile Smile ο γιατρός μου μου είπε να μην αγχώνομαι αν κάτι δεν το τρώει και να της δίνω γαλατάκι, θέλουν χρόνο για να δεχτούν τις νέες γεύσεις.

Χρύσα εγώ κρέμα της δίνω όση θέλει, και στο ρυζάλευρο και τώρα με τα φρούτα ο γιατρός μου έχει πει να φτιάχνω λίγη παρα πάνω απ'ότι εφαγε την τελευταία φορα κι όσο φάει. δεν μου έχει πει συγκεκριμένη ποσότητα.

ξεκινήσαμε και τα φρούτα..... λιωμένο δεν το ήθελε καθόλου, μόλις της έδωσα ένα κομάτι αχλάδι να το πιπιλίσει έδωσε ρεσιτάλ. δεν μπορούσα να της το πάρω!!!
να σας ρωτήσω ρε κορίτσια, εσεις που έχετε μίξερ χειρός κάνει δουλειά????? λέω να πάρω γιατί τα φρούτα δεν λιώνουν και μένουν κοματάκια και φοβάμαι να μην πνιγεί.
και ηλικια ιδια εχουν με 1 μερα διαφορα?απογευματινο δινεις??εγω εχω απλο αλλα τα αλεθει ολα!
ξεκινήσαμε ρυζαλευρο δεκατιανό και απογευματινό και τώρα τα φρουτάκια τα δίνω στο δεκατιανό και απογευματινο ρυζάλευρο. το απογευματινό μαλλον θα το κάνουμε γιαουρτάκι τον αλλό μήνα γιατί το ζήτησα στο γιατρό και μου είπε να κάνω υπομονή μην της πέσουν όλες οι αλλαγές μαζί. αυτά.
χρόνια πολλάααα σήμερα έγινε 6!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 654316 να τον χαίρεσαι!!

70ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 6:47 am

peripmalou

peripmalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΙΩΡΓΙΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΔΑΡΟ ΣΟΥ!!!!!!
ΕΜΕΣ ΑΚΟΜΗ ΤΡΩΜΕ ΜΟΝΟ ΠΡΩΙ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΙΑ ΜΠΑΝΑΝΑ,ΕΠΙ ΜΙΑ ΒΟΔΜΑΔΑ ΑΥΤΟ ,ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΘΗΛΑΖΕΙ Η ΔΙΝΩ ΜΙΛΟΥΠΑ ΕΤΟΙΜΟ ΓΑΛΑ.
ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ 7 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΒΑΛΩ ΜΟΝΟ ΜΗΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΝΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΗ ΤΟ ΑΧΛΑΔΙ....Ε ΚΑΙ ΜΕ ΚΕΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΙ ΩΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΟΥΠΑ!!! ΑΠΟΛΑ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Η ΑΛΛΛΕΡΓΙΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΜΕΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΔΙΝΕΙ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ 7 ΜΕΡΕΣ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ...ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΝΥΠΟΜΩΝΩ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΕΙΝΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΜΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΣΕΙΣ ΕΤΟΙΜΟ ΓΑΛΑ ΠΗΡΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΗΣ.(ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΑ ΖΟΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΗ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΝΩ ΣΠΑΝΑΚΙΑ ΜΠΡΟΚΟΛΑ ΦΑΚΕΣ ΜΟΣΧΑΡΙΑ ΜΠΑΚΑΛΙΑΡΟΣΟΥΠΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΟΥΝ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΡΟΜΕΡΑ)
ΤΕΣΠΑ.ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΤΡΟΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ,ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΡΟ .ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΝΑ ΠΑΩ ΠΑΘΟΛΟΓΟ ΑΛΛΟΙ ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΙΑΛΛΕΞΩ...ΤΟΥΣ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣ!
ΧΡΥΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΩΡΑΚΙ!ΑΝΤΕ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟ.ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΤΑΧΡΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΜΕ ΑΛΛΕΣ 3 ΞΕΔΕΡΦΕΣ ΜΑΣ ΕΙΜΑΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΤΟΟΟΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!
ΝΤΙΝΑ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΣΟΥ Ε?ΠΟΛΥ ΣΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΘΙΣΕΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ΚΛΑΙ ΠΗΡΕΣ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΖΕΙΤΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟΟ ΤΑ ΣΟΓΙΑ!!!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΝΕΑ ΟΤΑΝ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΕΙΣ!

http://WWW.FLOWERTALE.GR

71ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 7:14 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι στο θεμα διατροφη ειδικα ο καθε γιατρος λεει και την προσωπικη του αποψη και προφανως αυτο που θα εκανε ή κανει στα παιδια του.
Πχ αυτο που σου ειπε Δαναη για τα αλεσμενα που το στηριζει?που ολες οι ερευνες λενε πως οταν τρωνε παρατεταμενα αλεσμενα υπαρχει κινδυνος παχυσαρκιας κτλ
Η πχ ο γιατρος που πηγα τωρα η γυναικα του ειναι μαια και μου λεει δινω στον γιο μου να γλυψει λιγο παγωτο και η γυναικα μου με μαλωνει (1χρ ο γιος)
Δηλ. αυτος θα μου πει ενος χρονου δωστου να γλυψει κ η γυναικα του σαν παιδιατρος θα μου ελεγε οχιιι!
Οποτε εγω ακολουθω και λιγο το ενστικτο μου αλλα και τον χαρακτηρα του παιδιου μου!

Το βιβλιο του Παπαβεντση λεγεται "Προικισμενα μωρα εμπνευσμενοι γονεις" για μια αλλη προσχολικη διατροφη.

Σημερα το μεσημερι ημουν στην μαμα μου και ειχε μαγειρεψει γιουβαρλοσουπα, επειδη η αδερφη μου εχει ενα θεμα με το στομαχι της δεν εβαλε πιπερι.
Κ εβαλα στην μπεμπα καροτακι, μακαρονακι, πατατα κ ζουμι τα πατησα με το πιρουνι και φυσικα η πρωτη κουταλια με το ζορι αλλα μολις καταλαβε την γευση της αρεσε και ανοιγε το στομα και εφαγε αρκετη ποσοτητα!!πηρα κ ταπερακι για το σπιτι..χεχε
Λεω μηπως δεν μαγειρευω καλα??
χαχαχχαχα

72ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 7:34 am

peripmalou

peripmalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΑ..ΝΕΡΟ ΠΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ?
ΠΩ ΠΩ ΤΑΤΙΑΝΑ ΝΑ ΧΑ ΜΙΑ ΓΙΟΥΒΑΡΛΟΣΟΥΠΑ ΤΩΡΑ...ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ!

http://WWW.FLOWERTALE.GR

73ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 7:55 am

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΛ ΓΙΑΤΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΙΝΩ 120 ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΟΤΙ ΔΙΝΩ ΓΙΑΤΙ Η ΒΑΣΙΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ. Sad ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ.ΜΟΥ ΠΕ ΚΙΟΛΑΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΥΣΕΙΣ ΓΙΑΥΤΟ ΤΙΣ ΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΚΙΛΑ.ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΩΡΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΟ ΦΑΙ???Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100 ΜΛ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ. Mad Mad Mad Mad

74ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 8:08 am

explorerefi

explorerefi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Νερό πίνει μόνο μετά την κρέμα καμιά 20 ml. Μετά τραβάει το μπουκάλι, δεν θέλει άλλο.
Το babycook μου είπανε ότι κρατάει καιτο ζουμάκι από τα φαγητά οπότε μπορεί άνετα να γίνει κρεμούλα.
Κορίτσια, πόσα παίρνουν την ώρα για φύλαξη μωρού χβωρίς να κάνει άλλες δουλειές σπιτιού? Σήμερα μου ζήτησε κάποια 7Ε και μου φαίνονται πολλά.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

75ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 #3 Παρ Οκτ 05, 2012 8:34 am

τατιανα

τατιανα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
XRYSA M έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΛ ΓΙΑΤΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΙΝΩ 120 ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΟΤΙ ΔΙΝΩ ΓΙΑΤΙ Η ΒΑΣΙΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ. Sad ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ.ΜΟΥ ΠΕ ΚΙΟΛΑΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΥΣΕΙΣ ΓΙΑΥΤΟ ΤΙΣ ΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΚΙΛΑ.ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΜΩΡΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΟ ΦΑΙ???Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100 ΜΛ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ. Mad Mad Mad Mad

Εμενα παντος μια χαρα μου φαινεται το κοριτσι σου στις φωτο!εμενα πχ στην τελευταια μετρηση 6,5 μηνων ηταν 8,240 κ 65,5εκ. δηλ και εμενα ειναι στρουμπουλουλα κ μου ειπε οτι ειναι αρκετα ψηλα στις καμπυλες αλλα δεν ειναι σε καμια περιπτωση χοντρη.
Ενταξει εσενα ειναι πιο μεγαλοσωμη ειναι ψηλη οποτε μια χαρα ειναι και τα κιλα της.
Ολοι οι ανθρωποι δεν ειμαστε ιδιοι.
Οσο τρωει υγιεινα μην αγχω, απλα οταν την ταιζεις μην την πιεζεις καθολου με το που θα κλεισει το στομα σε μια κουταλια σταματα εκει, εγω εκανα το λαθος και την πιεζα να φαει αλλες 2-3.
κ οπως διαβασα καλο ειναι οταν τρωει το μωρο να μην του αποσπαμε την προσοχη με παιχνιδια και τηλεοραση κτλ κ οταν ειναι αφηρημενο να χωνουμε κουταλιες πρεπει να τρωει συνειδητα ετσι ωστε οταν χορταινει να σταματαει!
τι παρλα ειμαι...παλι σεντονι απλωσα..

αα και εμενα πινει πολυ λιγο νερο 20μλ το πολυ ολη μερα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 16]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις