Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
141 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 141 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ολα καλα θα ειναι.Μπορει να ειναι στο καινουριο της σπιτακι κ δεν εχει ιντερνετ.Ειχαν ερθει τα επιπλα της οποτε μπορει να ασχολειται με τη διακοσμηση του σπιτιου κ να μην προλαβαινει...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πφφφφ βαριεμαι....Εχω ορεξη να φτιαξω κατι...Θα παμε παρασκευη σουπερ μαρκετ...Θα φτιαξω μπανοφι και πισια...ασχετο το ενα με το αλλο βεβαια afro afro

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
gelena έγραψε:eimai kai egw egkyoula ianouariou!!!!! perimenw koritsaki!!!!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 5 654316

έλενα καλώς ήρθες στην παρέα μας...πότε έχεις Π.Η.Τ. ?? με το καλό να έρθει η ζουζούνα σου ....SmileSmile

αχχχ βρε κορίτσια , είμαι χάλια ...έχει πιαστεί ο αυχένας και η πλάτη μου και δεν μπορώ να κουνηθώ καθόλου ...με ετριψε ο αντρας μου το μεσημερι αλλα δεν ειδα καθολου διαφορά...SadSadSad


mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
doritaki έγραψε:
mpompiras έγραψε:άσχετο ρε κορίτσια , αλλά έγινε κάτι το πρωί και με εκνεύρισε...η από πάνω έχει στο σπίτι της τη γιαγιά του άντρα της , 92 ετών...καθε μερα εχει απλωμενα σεντονια, μαλλον η γιαγια κατι κανει στον υπνο της ...SmileSmile

σημερα εβαλα πλυντηριο και οταν πηγα να απλωσω κοιταξα να δω αν εχει απλωμενα και δεν ειχε ...απλωνω λοιπον και εγω σαν κυρια και παω μετα λαϊκή ...όταν γυρισα , βλεπω ότι είχε πάλι απλωμένα ... βγαίνω να κοιτάξω και τα άπλωνε ο αντρας της , κατι σεντονια παλι και ενα ασπρο υποστρωμα ...του ειπα ευγενικα οτι μολις ειχα απλωσει εγω και θα μου τα βρεξει - λερωσει με τα νερα που θα σταζουν ...και ο βλακας μου λεει , οχι , ειναι στραγγισμενα , δε σταζουν ...τελικα μετα απο λιγο που βγηκα να δω, το υποστρωμα αρχισε να σταζει φυσικα και εγω αρχισα να μαζευω τα ρουχα για να μη μου λερωθουν ...και τοτε βγηκε παλι αυτος και μου λεει , ναι , σταζει τελικα, θα το μαζεψω...

γενικα εχουμε καλες σχεσεις με τους απο πανω , και για καφε βρισκομαστε...αλλα αυτο το θεμα πια με τα ρουχα πολυ με εκνευριζει...και αλλη φορα το εχει κανει η γυναικα του και μυαλο δε βαζουν

καλα , ποιος απλωνει ρουχα οταν απο κατω υπαρχουν αλλα ρουχα απλωμενα ?? ας κανει υπομονη , οπως κανω και εγω οταν βλεπω απο κατω μου ...

sorry για το μεγαλο ποστ , αλλα τωρα που τα ειδα παλι το θυμηθηκα και ξανασυγχυστηκα ...

Ε καλα στην τελικη καθαρα ρουχα απλωνει...Τι να πω κ εγω που σε τρια διαφορετικα σπιτια ειχα παντα το ιδιο προβλημα??Εγω να εχω απλωμενα (πολλες φορες κ ασπρα) κ απο πανω να τιναζουν χαλια, να ποτιζουν τις ζαρτινιερες με το λαστιχο κ να πεφτουν τα χωματα πανω στα ρουχα ή στην καλυτερη περιπτωση να πλενουν το μπαλκονι κ τα νερα οχι απλα να λερωνουν τα απλωμενα μου αλλα να μπαινουν ως κ στο δωματιο μου!!!!!Εγω απο τοτε εχω παντα κατεβασμενη την τεντα οταν απλωνω.Αργουν να στεγνωσουν αλλα προστατευονται ως ενα βαθμο.Εσυ τεντουλα δεν εχεις?Μηπως να βαλεις?Δεν ειναι κ τελεια αλλα κανει δουλεια.Οσο για τους απο πανω εχουν δυστυχως το δικαιωμα να κανουν οτι θελουν.Μιλα μαζι τους.Αν "νιωθουν" κ δεν ειναι στην κοσμαρα τους θα φροντισουν τουλαχιστον να τα στιβει σωστα το πλυντηριο!Κ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!


Δωράκι δε συμφωνώ μαζί σου ...δεν είναι δικαίωμα των απο πάνω να κάνουν ότι θέλουν ...όταν συμβιώνουν σε μία πολυκατοικία και δεν μένουν μόνοι τους πρέπει να ακολουθούν κάποιους κανόνες ...αυτά που σου κάνανε εσένα ήταν κακουργήματα , αν είναι δυνατόν να πλένουν κάγκελα και να ποτίζουν λουλούδια και από κάτω να έχεις μπουγάδα...μιλάμε για ζώα..!!!!!! και όχι , δυστυχώς δεν έχω βάλει ακόμα τέντα , δεν προλάβαμε αφού έχουμε ένα χρόνο στο σπίτι και τα έξοδα ήταν πάρα πολλά για να το επιπλώσουμε ,,,

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ζωάκι έγραψε:

mpompiras το όνομά σου;!
Μια χαρά τη βρίσκω τη λύση σου! Κι αφού έχετε κιόλας σχέσεις όπως λες, θα είναι πιο εύκολο, λογικά! Smile
Καλή όρεξη!
Εμένα δουλεύει ως αργά σήμερα, οπότε έφαγα μόνη!


Ελένη με λένη Ζωή μου ...

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sofki έγραψε:Πφφφφ βαριεμαι....Εχω ορεξη να φτιαξω κατι...Θα παμε παρασκευη σουπερ μαρκετ...Θα φτιαξω μπανοφι και πισια...ασχετο το ενα με το αλλο βεβαια afro afro


αχ βρε Σοφία τί μου θύμισες τώρα ....έχω πάνω από 10 χρόνια να φάω πισία ....πωπω...τα ετρωγα μικρή στο Κιλκίς μια που στο χωριό μου ήταν όλοι πόντιοι και μετά στη θεσσαλονίκη που μας τα έφτιαχνε η μαμά μιας συναδέλφισσας και μας τα έφερνε ζεστά ζεστά στη δουλειά για να φάμε ....SmileSmileSmile...ηταν υπέροχα...

εσύ με τι γέμιση θα τα κάνεις ??

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εεεεε τυρακι!!!!Εμενα η γιαγια μου μας εφτιαχνε!!!! Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 5 534787

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpompiras έγραψε:
doritaki έγραψε:
mpompiras έγραψε:άσχετο ρε κορίτσια , αλλά έγινε κάτι το πρωί και με εκνεύρισε...η από πάνω έχει στο σπίτι της τη γιαγιά του άντρα της , 92 ετών...καθε μερα εχει απλωμενα σεντονια, μαλλον η γιαγια κατι κανει στον υπνο της ...SmileSmile

σημερα εβαλα πλυντηριο και οταν πηγα να απλωσω κοιταξα να δω αν εχει απλωμενα και δεν ειχε ...απλωνω λοιπον και εγω σαν κυρια και παω μετα λαϊκή ...όταν γυρισα , βλεπω ότι είχε πάλι απλωμένα ... βγαίνω να κοιτάξω και τα άπλωνε ο αντρας της , κατι σεντονια παλι και ενα ασπρο υποστρωμα ...του ειπα ευγενικα οτι μολις ειχα απλωσει εγω και θα μου τα βρεξει - λερωσει με τα νερα που θα σταζουν ...και ο βλακας μου λεει , οχι , ειναι στραγγισμενα , δε σταζουν ...τελικα μετα απο λιγο που βγηκα να δω, το υποστρωμα αρχισε να σταζει φυσικα και εγω αρχισα να μαζευω τα ρουχα για να μη μου λερωθουν ...και τοτε βγηκε παλι αυτος και μου λεει , ναι , σταζει τελικα, θα το μαζεψω...

γενικα εχουμε καλες σχεσεις με τους απο πανω , και για καφε βρισκομαστε...αλλα αυτο το θεμα πια με τα ρουχα πολυ με εκνευριζει...και αλλη φορα το εχει κανει η γυναικα του και μυαλο δε βαζουν

καλα , ποιος απλωνει ρουχα οταν απο κατω υπαρχουν αλλα ρουχα απλωμενα ?? ας κανει υπομονη , οπως κανω και εγω οταν βλεπω απο κατω μου ...

sorry για το μεγαλο ποστ , αλλα τωρα που τα ειδα παλι το θυμηθηκα και ξανασυγχυστηκα ...

Ε καλα στην τελικη καθαρα ρουχα απλωνει...Τι να πω κ εγω που σε τρια διαφορετικα σπιτια ειχα παντα το ιδιο προβλημα??Εγω να εχω απλωμενα (πολλες φορες κ ασπρα) κ απο πανω να τιναζουν χαλια, να ποτιζουν τις ζαρτινιερες με το λαστιχο κ να πεφτουν τα χωματα πανω στα ρουχα ή στην καλυτερη περιπτωση να πλενουν το μπαλκονι κ τα νερα οχι απλα να λερωνουν τα απλωμενα μου αλλα να μπαινουν ως κ στο δωματιο μου!!!!!Εγω απο τοτε εχω παντα κατεβασμενη την τεντα οταν απλωνω.Αργουν να στεγνωσουν αλλα προστατευονται ως ενα βαθμο.Εσυ τεντουλα δεν εχεις?Μηπως να βαλεις?Δεν ειναι κ τελεια αλλα κανει δουλεια.Οσο για τους απο πανω εχουν δυστυχως το δικαιωμα να κανουν οτι θελουν.Μιλα μαζι τους.Αν "νιωθουν" κ δεν ειναι στην κοσμαρα τους θα φροντισουν τουλαχιστον να τα στιβει σωστα το πλυντηριο!Κ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!


Δωράκι δε συμφωνώ μαζί σου ...δεν είναι δικαίωμα των απο πάνω να κάνουν ότι θέλουν ...όταν συμβιώνουν σε μία πολυκατοικία και δεν μένουν μόνοι τους πρέπει να ακολουθούν κάποιους κανόνες ...αυτά που σου κάνανε εσένα ήταν κακουργήματα , αν είναι δυνατόν να πλένουν κάγκελα και να ποτίζουν λουλούδια και από κάτω να έχεις μπουγάδα...μιλάμε για ζώα..!!!!!! και όχι , δυστυχώς δεν έχω βάλει ακόμα τέντα , δεν προλάβαμε αφού έχουμε ένα χρόνο στο σπίτι και τα έξοδα ήταν πάρα πολλά για να το επιπλώσουμε ,,,

Δε διαφωνω μαζι σου απλα ολα αυτα που λες ειναι θεμα διακριτικοτητας του καθενος.Δεν ειναι γραμμενα πουθενα κ αν ο αλλος δε θελει να καταλαβει δεν μπορεις να τον πεισεις με τπτ!Δυστυχως!!!Οταν εγω ανεβηκα να κανω παρατηρηση στον απο πανω με τα λουλουδια μου λεει "Κ τι φταιω εγω που εχεις απλωμενα τα ρουχα μια βδομαδα?Ας τα μαζευες!" Να σημειωσω οτι τα ειχα απλωσει μεσημερι, εφυγα απο το σπιτι κ την επομενη το απογευμα μολις γυρησα βγηκα να τα μαζεψω!Αλλα αυτος το χαβα του...Ουτε στην αστυνομια μπορεις να πας...ουτε το καταστατικο της οικοδομης προβλεπει κατι...Τπτ!

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ξέρεις και τι αλλο ποντιακο θυμηθηκα που τρωγαμε στο Κιλκίς ?? ειχε μαθει και η μανα μου και το εκανε ...οτία !!!!!!!!...ωραια ηταν καιαυτά...
οποτε πηγαιναμε εκδρομη με το σχολειο επρεπε να εχουμε μαζι ταπερακι με οτια ...χααχχα...αχ τι χρονια και κεινα ...SmileSmile

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αααα ωραια και τα οτια..Ξερεις τι εχω φαει και με ξετρελανε...Βαρενικα λεγονται ή καπως ετσι...Πωπω τελεια ειναι!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι ειναι τα οτια?

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατι σαν "αγλυκοι" λουκουμαδες...Ποντικη συνταγη..Δεν ξερω πως να το περιγραψω ακριβως

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τα οτια σε ξερω.τα ατια αμα θες σου λεω.ειμαι κομματια και ο κωλονεροχυτης δε ξεβουλωνει με τπτ.σκατα.

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παλευεις ακομα με το νεροχυτη???
κοριτσια αλλαξαμε παλι θέμα ...SmileSmile πηγαμε παλι στη σελιδα 6 νομιζω ....ειμαστε και πολυ τζιμανια ετσι ??

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εεεεε ειμαστε πολυλογουδες κακα τα ψεματα!!!!! Razz

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:τα οτια σε ξερω.τα ατια αμα θες σου λεω.ειμαι κομματια και ο κωλονεροχυτης δε ξεβουλωνει με τπτ.σκατα.

Μηπως θελει αλλαγη το σιφωνι?

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:
filitsaki έγραψε:τα οτια σε ξερω.τα ατια αμα θες σου λεω.ειμαι κομματια και ο κωλονεροχυτης δε ξεβουλωνει με τπτ.σκατα.

Μηπως θελει αλλαγη το σιφωνι?
δεν θα θελει σπασημο η κουζινα?

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ριξε ξυδι και μαγειρικη σοδα μεσα....Πρωτα την σοδα!!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Ριξε ξυδι και μαγειρικη σοδα μεσα....Πρωτα την σοδα!!
ειχε ο αντρας μου το συρματοσχοινο 2 ωρες.τπτ η σοδα θα κνει?καθε 6 μηνο τα ιδια.και λαδια δε ριχνω στο νεροχυτη τα μαζευω σε κουβα και τα πεταω.αι σιχτιρ.η πεθερα μου με ματιασε πατε στοιχημα?το ειπε εχθες που ηρθε. Mad

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filitsaki έγραψε:
Sofki έγραψε:Ριξε ξυδι και μαγειρικη σοδα μεσα....Πρωτα την σοδα!!
ειχε ο αντρας μου το συρματοσχοινο 2 ωρες.τπτ η σοδα θα κνει?καθε 6 μηνο τα ιδια.και λαδια δε ριχνω στο νεροχυτη τα μαζευω σε κουβα και τα πεταω.αι σιχτιρ.η πεθερα μου με ματιασε πατε στοιχημα?το ειπε εχθες που ηρθε. Mad


αχ μωρε φιλίτσα τι τραβας και εσυ με την πεθερα σου...οταν ξαναρθει να σας δει, φευγοντας να ριξεις αλάτι από πίσβω της ...να μην ξαναπατησει το ποδι της ...χααχαχ...για να δουμε αν θα πιασει , ετσι ελεγε η γιαγια μου οτι κανανε σε αυτους που ηταν γκαντεμηδες και δεν τους θελανε στο σπιτι τους ...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpompiras έγραψε:
filitsaki έγραψε:
Sofki έγραψε:Ριξε ξυδι και μαγειρικη σοδα μεσα....Πρωτα την σοδα!!
ειχε ο αντρας μου το συρματοσχοινο 2 ωρες.τπτ η σοδα θα κνει?καθε 6 μηνο τα ιδια.και λαδια δε ριχνω στο νεροχυτη τα μαζευω σε κουβα και τα πεταω.αι σιχτιρ.η πεθερα μου με ματιασε πατε στοιχημα?το ειπε εχθες που ηρθε. Mad


αχ μωρε φιλίτσα τι τραβας και εσυ με την πεθερα σου...οταν ξαναρθει να σας δει, φευγοντας να ριξεις αλάτι από πίσβω της ...να μην ξαναπατησει το ποδι της ...χααχαχ...για να δουμε αν θα πιασει , ετσι ελεγε η γιαγια μου οτι κανανε σε αυτους που ηταν γκαντεμηδες και δεν τους θελανε στο σπιτι τους ...
αχ αστην μωρε τι να κανω .εσυ ελενη μου τι κανεις?

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
filitsaki έγραψε:
mpompiras έγραψε:
filitsaki έγραψε:
Sofki έγραψε:Ριξε ξυδι και μαγειρικη σοδα μεσα....Πρωτα την σοδα!!
ειχε ο αντρας μου το συρματοσχοινο 2 ωρες.τπτ η σοδα θα κνει?καθε 6 μηνο τα ιδια.και λαδια δε ριχνω στο νεροχυτη τα μαζευω σε κουβα και τα πεταω.αι σιχτιρ.η πεθερα μου με ματιασε πατε στοιχημα?το ειπε εχθες που ηρθε. Mad


αχ μωρε φιλίτσα τι τραβας και εσυ με την πεθερα σου...οταν ξαναρθει να σας δει, φευγοντας να ριξεις αλάτι από πίσβω της ...να μην ξαναπατησει το ποδι της ...χααχαχ...για να δουμε αν θα πιασει , ετσι ελεγε η γιαγια μου οτι κανανε σε αυτους που ηταν γκαντεμηδες και δεν τους θελανε στο σπιτι τους ...
αχ αστην μωρε τι να κανω .εσυ ελενη μου τι κανεις?


βασικά είμαι πολυ χαρούμενη γιατί επιτέλους ανακάλυψα πώς μπαίνουν όλα αυτά τα τικερ από κάτω ...χααχαχ..
επίσης αν εξαιρέσεις το πιάσιμο στον αυχένα που δεν μπορώ να στρίψω το κεφάλι μου αριστερά , όλα μια χαρά ...

τώρα το μωρό μου πήγε να ξαπλώσει (τελείωσε ο αγώνας με τον ολυμπιακό) και πρέπει και εγώ να κλείσω ....Wink
θα τα πούμε αύριο πάλι κοριτσάρες ...καληνύχτα σας... Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 5 850933 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 5 850933

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpompiras έγραψε:
filitsaki έγραψε:
mpompiras έγραψε:
filitsaki έγραψε:
Sofki έγραψε:Ριξε ξυδι και μαγειρικη σοδα μεσα....Πρωτα την σοδα!!
ειχε ο αντρας μου το συρματοσχοινο 2 ωρες.τπτ η σοδα θα κνει?καθε 6 μηνο τα ιδια.και λαδια δε ριχνω στο νεροχυτη τα μαζευω σε κουβα και τα πεταω.αι σιχτιρ.η πεθερα μου με ματιασε πατε στοιχημα?το ειπε εχθες που ηρθε. Mad


αχ μωρε φιλίτσα τι τραβας και εσυ με την πεθερα σου...οταν ξαναρθει να σας δει, φευγοντας να ριξεις αλάτι από πίσβω της ...να μην ξαναπατησει το ποδι της ...χααχαχ...για να δουμε αν θα πιασει , ετσι ελεγε η γιαγια μου οτι κανανε σε αυτους που ηταν γκαντεμηδες και δεν τους θελανε στο σπιτι τους ...
αχ αστην μωρε τι να κανω .εσυ ελενη μου τι κανεις?


βασικά είμαι πολυ χαρούμενη γιατί επιτέλους ανακάλυψα πώς μπαίνουν όλα αυτά τα τικερ από κάτω ...χααχαχ..
επίσης αν εξαιρέσεις το πιάσιμο στον αυχένα που δεν μπορώ να στρίψω το κεφάλι μου αριστερά , όλα μια χαρά ...

τώρα το μωρό μου πήγε να ξαπλώσει (τελείωσε ο αγώνας με τον ολυμπιακό) και πρέπει και εγώ να κλείσω ....Wink
θα τα πούμε αύριο πάλι κοριτσάρες ...καληνύχτα σας... Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 5 850933 Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 5 850933
αντε φιλακια!και εγω τη κανω. Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013; - Σελίδα 5 850933

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοιμαστε?Εγω θα σκασω μεχρι να παω στον γιατρο για να μ πει γιατι κλοτσαει τοσο λιγο....

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:
doritaki έγραψε:
filitsaki έγραψε:τα οτια σε ξερω.τα ατια αμα θες σου λεω.ειμαι κομματια και ο κωλονεροχυτης δε ξεβουλωνει με τπτ.σκατα.

Μηπως θελει αλλαγη το σιφωνι?
δεν θα θελει σπασημο η κουζινα?

Κατω απο το νεροχυτη υπαρχουν κατι πλαστικες σωληνωσεις.Ασπρες ή γκρι ειναι συνηθως.Εκει υπαρχει κ ενα κωνικο πραγμα (δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω) η βαση του οποιου ξεβιδωνει (με λιγο κοπο) για να το καθαριζεις.Εκει μαζευονται συνηθως υπολειματα τροφων κ λιπη κ φραζει.Ας ανοιξετε αυτο να δειτε αν καθαριζει η αν θελει αλλαγμα.Δεν ειναι ακριβο κ αν πιανουν τα χερια του μπορει να το κανει ο αντρας σου για να μην κουβαλας υδραυλικο αδικα.Εχω δει το μπαμπα μου να το κανει πολλες φορες.Πραγματικα δεν ειναι δυσκολο.Αν τελικα το προβλημα ειναι εκει.Κ ενα τουμποφλο αφου το καθαρισετε θα καθαρισει κ τις υπολοιπες σωληνωσεις.Καλο κουραγιο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις