Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
309 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 309 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1100??????????????
ΛΥΣΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ...

ΣΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΛΟΧΕΙΑΣ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΒΓΑΙΝΑΝ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΙΣΘΟΙ ΣΟΥ ?

ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΡΗΡΩΝΕΙΣ 4 ΜΙΣΘΟΥΣ ΣΟΥ ΕΙΔΑΛΛΩΣ Ο ΟΑΕΔ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΛΥΒΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ

ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΕΣΕΝΑ?

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με κατατόπισες Ίνα μου..εγώ πήρα 2500 από το ΙΚΑ όλα μαζί, σε καμία περίπτωση δεν είναι 4 μισθοί (χωρίς το επιδ. τοκετού που πάει στο νοσοκομείο τα υπολογίζουμε έτσιWink. Σκέφτομαι να πάω στον ΟΑΕΔ Αλικαρνασσού, μην μου λένε πάλι ότι εγώ ανήκω εκεί και όχι στην Κνωσσού..λογικά θα έχει λιγότερο κόσμο αλλά θα χάσω βέβαια τη χαρά να δω τη συμπαθέστατη υπάλληλο με τα βυζιά πάνω στο γραφείο!!!

Άρχισε πάλι να ουρλιάζει η μπέμπα, πάω να την ετοιμάσω για τη πεθεράς..φιλιά!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Παρ Οκτ 19, 2012 3:06 am, 1 φορά

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
inakriti έγραψε:ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1100??????????????
ΛΥΣΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ...

ΣΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΛΟΧΕΙΑΣ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΒΓΑΙΝΑΝ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΙΣΘΟΙ ΣΟΥ ?

ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΡΗΡΩΝΕΙΣ 4 ΜΙΣΘΟΥΣ ΣΟΥ ΕΙΔΑΛΛΩΣ Ο ΟΑΕΔ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΛΥΒΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ

ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΕΣΕΝΑ?

αυτο ξερω και γω ινα αλλα στην κορη μου ειχα παρει παρα πολλα δεν ξερω πως 1460 κυοφορια 1680 λοχια 998 επιδομα τοκετου και 1600 απο οαεδ ο μιστος μου ηταν 900ε απο τον οαεδ τα βαζουν μετα απο 2 μηνες τι λεει 15 μερες βλακιες λεει και αν δικαιουσαι στο λεει αμεσως γιατι το βλεπει στο κομπιουτερ και το ποσο επισης. τινακι τι κανεις?

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
στον οαεδ Αλικαρνασσου νομιζω δουλευει ο νονος μου προισταμενος ειναι δαγκωνακη τον λενε.

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα ρε κοριτσια...Για κατατοπιστε με οι ειδικες με δημοσιες υπηρεσιες και χαρτουρες!!!ΤΙ ειναι το συμπληρωματικο επιδομα μητροτητας???Και το δικαιουμαι???Τι χρειαζεται????Εγω πηρα απο το ικα 1440 ευρω την πρωτη δοση και τωρα 1770...Κανονικα οι 4 μισθοι που λες Ινα ειναι 3600 και εγω απο το ικα εχω παρει 3210!!!Και κατι διαβασα οτι πρεπει να καταθεσεις τις αποδειξεις πληρωμης απο το ικα...Εγω την πρωτη αποδειξη την εχω δωσει στον λογιστη της δουλειας μου!!!!Αν ειναι ευκολο ενημερωστε με.Ινα ακουςςςςςς????

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σημερα εχουμε εκπαιδευση πιπιλας!!!!!!!! .......πολυ γελιο!!!!!

την κραταει με το χερακι του! τον παιρνει ο υπνος, πεφτει το χερι πεφτει κ η πιπιλα.. κλαιει... του την ξαναβαζω, ξανα την κραταει... και παλι τα ιδια!!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κ παλι κοριτσακια μου,φαγαμε κ εμεις κ τωρα αραξα στον καναπε κ ειμαι τουμπανο!!

Εμακο πλακα θα εχει ο μικρος με την πιπιλα εε??

Νικακι τι κανεις??πως παει ο μπομπιρας??

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νικη μου καλησπερα... τι κανει ο μπεμπουλης σου?? εγω δυστυχως δεν ξερω να σου απαντησω τι χαρτια χρειαζεται ο οαεδ... παντως ξερω οτι το ικα σου δινει ενα χαρτι για να το συμπληρωσει ο εργοδοτης και να το πας στον οαεδ! τι επιπλεον θελει δεν ξερω!!

Χαρα μου τι κανεις?? πως πανε τα πονακια??

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σημερα προς το παρον τπτ απο πονους Mad Mad αλλα εχω φαει κ τρωω πολυ κλωτσιδι Laughing Laughing

Panik11


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσαρες μου...Ο μιγιαγκι καλα ειναι...Τωρα κοιμαται και σφιγκεται πολυ το παιδακι μου...Σχεδον καθε μεσημερι το κανει.ΜΑλλον ποναει το εντερακι μας...Κατα τ΄ αλλα με ξεζουμιζει για τα καλα!!!!Παω να προλαβω να κοιμηθω πριν ξαναξυπνησει!!!Πολλα φιλια τα λεμε το απογευμα στο επομενο γευμα!!!!Φιλια

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

ΚΑΝΤΕ ΖΟΥΜ ... ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ

ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

ΑΠΛΑ Η ΑΙΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΤΕ ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΝΑ ΤΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ :

1.ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ βεβαιωση του ικα για το συνολο των επιδοματων που πηρατε - το ικα το δινει εις τριπλουν ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ !!!!!!

2.ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ
3.ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΚΑΤΕΘ.-ΜΟΝΟ-ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΙΒΑΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ
4.ΑΦΜ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ
5.ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΕΣ ΟΣΟ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΤΕ ΠΗΡΑΤΕ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ
6.ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΝΣΗΜΩΝ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΤΡΙΜΗΝΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜ.ΤΟΚΕΤΟΥ ... ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΑΥΤΟ -ΟΧΙ ΤΟ ΙΚΑ-
7.ΑΙΤΗΣΗ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΕΚΕΙ
8. ΔΥΟ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/img]

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΤΑΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠ.ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ 6ΜΗΝΟΥ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΤΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΤΕ 15 ΦΟΡΕΣ

ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΟ 6ΜΗΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΑΦΟΥ ΛΗΞΕΙ Η ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ... ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΚΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΤΗΣΙΑ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ...

ΘΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΥΝΑΨΩ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΤΕ ΤΥΠΟΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ...

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Panik11 έγραψε:Καλησπερα ρε κοριτσια...Για κατατοπιστε με οι ειδικες με δημοσιες υπηρεσιες και χαρτουρες!!!ΤΙ ειναι το συμπληρωματικο επιδομα μητροτητας???Και το δικαιουμαι???Τι χρειαζεται????Εγω πηρα απο το ικα 1440 ευρω την πρωτη δοση και τωρα 1770...Κανονικα οι 4 μισθοι που λες Ινα ειναι 3600 και εγω απο το ικα εχω παρει 3210!!!Και κατι διαβασα οτι πρεπει να καταθεσεις τις αποδειξεις πληρωμης απο το ικα...Εγω την πρωτη αποδειξη την εχω δωσει στον λογιστη της δουλειας μου!!!!Αν ειναι ευκολο ενημερωστε με.Ινα ακουςςςςςς????

ΠΑΝΕ ΦΤΙΑΞΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ...ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΕΠΙΔ ΛΟΧΕΙΑΣ ... ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Η ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΠΙΔΟΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΙΚΑ

ΟΠΟΥ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΩ

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ μπραβο ρε Ινα... τις αναρρωτικες τι τις θελουν, σε αποζημιωνουν κ γι αυτες???

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
emilou έγραψε:αχ μπραβο ρε Ινα... τις αναρρωτικες τι τις θελουν, σε αποζημιωνουν κ γι αυτες???

ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ

ΑΝ ΕΠΕΡΝΕΣ ΟΛΟ ΤΟ 9 ΜΗΝΟ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΣΗΜΑ ... ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΤΩΝ ΕΝΣΗΜΩΝ ... ΑΝ ΕΠΕΡΝΕΣ ΑΔΕΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΝΣΗΜΑ ΑΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΙΣ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΕΣ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΕ

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/img]

ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΟ 1-2 ΚΑΙ 4 ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ Κ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλα βρε ίνα μου, δεν παιζεσαι!!!
Πωπω έριξα κάτι υπνους..κοιμάμαι απο τις 2 κ κάτι, κοιμηθηκαν κ τα μωρακια μου, για αυτό..
Ευτυχώς κ ο μικρός δεν φαίνεται να πονάει σήμερα.
Βρε κορίτσια τώρα τελευταία δεν έχω καθόλου όρεξη για φαγητό.. Τρώω το πρωινό δημητριακά κ μετα δεν θέλω καθόλου το φαγητό.. Κ τώρα ας πούμε θα φάω κανά φρουτακι.. Κ πάλι δεν φάω φαγητο..

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="desT"]

Κορίτσια, πριν λίγο με πήραν από τον ΟΑΕΔ και μου είπαν ότι θα πάρω το συμπληρωματικό επίδομα μητρότητας 1100 Ευρώ !!!!!!!!!!!!! Δεν είναι τέλειο;;;


ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ.... ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛ... ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΠΟΣΑ ΗΤΑΝΕ????ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΣΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ..ΕΓΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΠΗΡΑ 900 ΚΑΙ 1300 ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΕ ΤΕΤΡΑΩΡΗ

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μέχρι να μπω και να απαντήσω,πρόλαβε η Ίνα και με κάλυψε.
Να σας πω εγώ τι διαδικασία έκανα στην Κομοτηνή.
Όταν σταμάτησα τη δουλειά πήγα για την άδεια κυοφορίας απ' όπου πήρα 1430 Ευρώ. Μόλις βγήκα από το νοσοκομείο έκανα τα χαρτιά μου για την άδεια λοχείας που ήταν 1610 Ευρώ. Ο καθαρός μισθός μου είναι 918 Ευρώ επί τέσσερα σημαίνει 3682 Ευρώ. Το σύνολο του ΙΚΑ βγαίνει 3040.
Κατόπιν πήγα στον ΟΑΕΔ και κατέθεσα τα χαρτιά μου για δύο επιδόματα. Για το οικογενειακό που το παίρνουμε κάθε χρόνο (τουλάχιστον παίρναμε μέχρι τώρα, από εδώ και στο εξής δεν ξέρω) και το συμπληρωματικό επίδομα μητρότητας.
Για το οικογενειακό μου δώσανε απόφαση εκείνη τη στιγμή με το ποσό που δικαιούμαι για το 2012 για τα δύο παιδιά και για το τρίτο ισόποσο για τους 4 μήνες μέχρι να λήξει το έτος διότι γέννησα τέλη Αυγούστου. Σύνολο 430 Ευρώ.
Για το συμπληρωματικό χρειάστηκαν τα χαρτιά που αναφέρει η Ίνα. Το έντυπο για την βεβαίωση το παίρνεις από τον ΟΑΕΔ και το συμπληρώνει ο εργοδότης και θέλουν και βεβαίωση ενσήμων για τους τελευταίους 2 με 3 μήνες επίσης από τον εργοδότη ή από τον λογιστή τέλοσπάντων. Η απόφαση που μου έδωσαν γι' αυτό το επίδομα δεν έγραφε ποσό και η κοπέλα από τον ΟΑΕΔ είπε ότι θα ελεχθούν τα χαρτιά μου για το αν όντως δικαιούμαι το επίδομα και θα με ειδοποιήσουν και να περιμένω περίπου ένα μήνα για τα χρήματα.
Όλα αυτά έγινα στις 21/9. Μέχρι εχθές δεν μπήκαν στον λογαριασμό ούτε το οικογενειακό ούτε το συμπληρωματικό. Σήμερα όπως σας είπα με πήρανε τηλ. για το συμπληρωματικό και μου είπανε ότι θα πάρω εντός των επόμενων ημερών 1100 Ευρώ. Το θέμα είναι ότι στο σύνολο βγαίνουν παραπάνω από 3680. Μήπως εννοούσαν και το οικογενειακό μαζί (620 για το συμπλ. + 430 το οικογεν.) ή παίρνουν κάποια προσαύξηση οι τρίτεκνοι; Θα δω την επόμενη εβδομάδα και θα σας πω.

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεσποινα και γω πειρα παραπανω απο 4 μιστους στην κορη μου περιπου 700ε οποτε μπορει να μην ειναι μεσα τα επιδοματα παιδιου.
νικολετα και γω 4ωρη ειμαι αλλα επειδη ειμαι πενθημερη τα χρηματα τα περνω κανονικα γιατι πανω απο 4 ωρες εργασιας το ενσημο μπενει κανονικα.
δηλαδη ινακι εγω που πειρα αδεια 9 μηνες θα εχω τρεξιμω με χαρτια ε? περιπου ποσο καιρο κανεις να παρεις χρηματα λοχιας απο το καιρο που καταθετης τα χαρτια?

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΡΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΡΕΞΙΜΟ...ΜΟΝΟ 1 ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΟΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ

ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΧΕΙΑΣ ΕΔΩ ΤΟ ΙΚΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΘΕ 1 ΚΑΙ 15 ΤΟΥ ΜΗΝΑ-ΕΓΩ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 25 ΣΕΠΤ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΤΕΘΕΣΑΝ ΣΤΙΣ 15-10

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Aγάπες μου γειά σας!
Να μας ζήσουν τα μωράκια μας και στα κοριτσάκια που έμειναν με το καλό να γεννησουν κι αυτά.
Δεν έχω χρόνο να σας διαβάσω τώρα αλλά θα επανέλθω!

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α οκ ινακι και μας 1-15 οποτε σηντομα μπενουν α ξεχασα το πρωι ελενα κοθκλα η κορισου. καλα στελα κουκλος ο γιος σου με εχει τρελανει και ο μεγαλος.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις