Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
31 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 31 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emilou έγραψε:ο μπεμπης μια φορα χτες κ μια σημερα, οπως τον πλησιαζα με τον ορο νομισε οτι ειναι μπιμπερο κ χαρηκε κ ανοιξε το στοματακι!!! Razz Razz Razz Razz ...μετα τουρθε η κεραμιδα!!

χαχαχαχα κρίμα το μανάρι μου μωρέ άκαρδη μάνα!κι εμένα πάντως της ήρθε νταμπλάς!έσκασε στο κλάμα μετά!σήμερα της ήρθε λίγο καλύτερα μάλλον γιατί δεν έκλαψε τόσο πολύ!ο γιος μου φαντάσου δεν ήθελε ούτε πιο μεγάλος να βάλει ορό!πάθαινε ντελίριο μόλις του το έλεγα και έμαθε να φυσάει την μύτη του για να την γλιτώσει αχαχαχ

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μου εγω εχω δεκαπεντε κιλακια να χασω. δε ξερω αν θα χασω κιαλλα μετα τη γεννα ισως. παντως θα το παλεψω. λοιπον να βαλουμε στοχο ως τα χριστουγεννα τα μισα και τα αλλα μισα ως το πασχα; κλαιει η μπεμπα σας αφηνω!

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εδω ειμαι και εγωωω.. εφτιαξα αρακα κοκκινιστο, θηλασα, βγηκαμε λιγο μπαλκονι να παρουμε αερα και κοιμηθηκε...

Σοφακι τι κουκλα!!! Καλα ειναι απιστευτη! Να τη χαιρεστε!!

αχ εμενα ειναι με σπυρακια και χαλαει το ωραιο προσωπακι μας!

Τινη μου κρυωσε η μικρη? περαστικα... πως ειναι η βολτα με το σλινγκ? εγω δεν τον εχω βαλει ακομα...

Χριστινα δε θυμαμαι ποτε ειχα επανελθει στην πρωτη εγκυμοσυνη.. εννοω για τη κοιλια.. σιγα σιγα παντως.. στο τριμηνο επανω οχι παντως δεν ειχε φυγει.. ειχε ελατωθει...

Φωτεινουλα δε νομιζω να πρεπει να ανησυχεις.. ισα ισα μακαρι να αρχισουν τα 5ωρα.. ξεκουραζεται! Και εγω θελω να τον θηλαζω εξω δεν εχω προβλημα.. απλα δεν εχουμε παει πουθενα ακομα.. ειδικα με το σλινγκ δε φαινεται τιποτα...

εχει και μια εκδηλωση την αλλη Κυριακη στο Συνταγμα στις 12... ταυτοχρονος δημοσιος θηλασμος! πλακα θα εχει αλλα δε νομιζω να παω γιατι ειναι πολυ πρωι για μενα!

Εμυ τι γελιο μωρε το καημενουλι! σου λεει θα φαω! αλλα μετα..
Εγω τον ορο τον βαζω στο πλαι το κεφαλακι μια απο τη μια και μια απο την αλλη και καθε φορα τον γυρναω μπρουμητα μετα να φυγουν οι μυξουλες...

Αννουλα τι κανεις? τα ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 25 417472 μου!

αχ και εγω ανυπομονω να παω για κανα shopping αν και ειμαι του αφραγγου τελειως!!

http://www.creativebeez.gr

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τώρα είδα ένα βίντεο κ σοκαριστηκα.. Μια 16 Χρόνη γέννησε στη μέση του δρόμου κ το πέταξε το μωρό της.. Κ το δείχνει σπο κάμερα ασφαλείας..
http://www.tsantiri.gr/kosmos/vinteo-sok-16chroni-gennise-ke-afise-to-moro-tis-avoithito-sto-dromo.html

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANNAST έγραψε:Τώρα είδα ένα βίντεο κ σοκαριστηκα.. Μια 16 Χρόνη γέννησε στη μέση του δρόμου κ το πέταξε το μωρό της.. Κ το δείχνει σπο κάμερα ασφαλείας..
http://www.tsantiri.gr/kosmos/vinteo-sok-16chroni-gennise-ke-afise-to-moro-tis-avoithito-sto-dromo.html

αχ παναγία μου!τι να πει κανείς??δεν θα το δω καν...δεν την παλεύω με κάτι τέτοια!τρελαίνομαι μόνο και που το σκέφτομαι να το αφήσεις το παιδί έτσι...και άλλες παιδεύονται να κάνουν παιδί!κρίμα!κάτι τέτοια βλέπω και αναρωτιέμαι αν υπάρχει θεός πως αφήνει να γίνουν μάνες κάτι τέτοιες γυναίκες και απο άλλες τους στερεί το δικάιωμα??

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Xριστινάκι μου! μια απορία έχω! το μαλλί της Αντριανούλας είναι φυσικά όρθιο ή της το επιμελείται η μαμά;; Smile

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANNAST έγραψε:Τώρα είδα ένα βίντεο κ σοκαριστηκα.. Μια 16 Χρόνη γέννησε στη μέση του δρόμου κ το πέταξε το μωρό της.. Κ το δείχνει σπο κάμερα ασφαλείας..
http://www.tsantiri.gr/kosmos/vinteo-sok-16chroni-gennise-ke-afise-to-moro-tis-avoithito-sto-dromo.html

το είδα τρεις φορές Αννούλα για να το συνειδητοποιήσω! πώς βγήκε το μωρό καλέ μπαμ μπαμ; σαν να της έπεσε! τραγικό θέαμα, ευτυχώς που ήρθε άμεσα το ασθενοφόρο, κακόμοιρο μωράκι..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πόσο άδικο είναι αυτο για κάποια μωρακια...

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νικάκι και όποια άλλη μανούλα έχει θέμα το μωρό της με τη νεογνική ακμή μην ανησυχείτε! Διαβάστε αν θέλετε τα παρακάτω :

http://www.mother.gr/displayarticle.asp?articleId=1073

http://www.mother.gr/displayarticle.asp?articleId=322

και αυτό για παίρνουμε θάρρος για την απώλεια των κιλών που μας έμειναν :

http://athensmagazine.gr/portal/weird/25890

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tini13 έγραψε:Xριστινάκι μου! μια απορία έχω! το μαλλί της Αντριανούλας είναι φυσικά όρθιο ή της το επιμελείται η μαμά;; Smile

xaxaxa αγαπη μ ειναι φυσικο ορθιο!! οτι και να του κανω μετα απο λιγο πεταγεται!!! δεν εχει πλακα;; Very Happy Very Happy
Η Αντριανα με κουρασε λιγο σημερα δεν κοιμαται. τωρα κοιμηθηκε πρι λιγο ελπιζω να μεινει λιγη ωρα στο κρεβατακι της να κοιμηθω και γω καμια ωριτσα! η κορουλα σου πως ειναι σημερα; Very Happy

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μολις την ματιασα απο μονη μου!! παωωωω

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Xριστινάκι μου η δικιά μου μπροστά στην κοράκλα σου είναι φαλακρή! μακάρι να είχε λίγα μαλλάκια να της έβαζα ένα κοκκαλάκι! τώρα και με τα σπυράκια έγινε σαν μαιμουδάκι!

Προς το παρόν είναι καλά, βήχει λίγο αλλά τουλάχιστον βγάλαμε τις μυξούλες με τον μπαμπά της! Αλήθεια, ο αντρούλης σου πώς είναι με το μωρό; Πήγαινε αγάπη μου στο παιδάκι σου, τα ξαναλέμε αργότερα!

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τινη μου και εσείς σπυράκια? Έχετε μόνο στο πρόσωπο? Εμένα έχει κ στη πλατουλα κ στο στηθακι του.. Ακόμα δε πήρα γιατρό.. Θα πάρω σε λίγο να ρωτήσω.

Καλά μην αγχώνεστε με τα κιλά .. Είναι νωρίς ακόμα.. Θα επανέλθουμε κ μάλιστα καλύτερα και από πριν! Το έχω περάσει και φορά κ ξέρω.. Απλά θέλει λίγο χρόνο.. Εγώ δε βάζω στόχο τα Χριστούγεννα μου φαίνεται λίγο.. Θα βάλω στόχο το Πάσχα! Το χειμώνα εξάλλου με τα παλτά κρύβεται το σώμα.. Σιγά λίγο κοιλίτσα έχουμε δεν είμαστε και φάλαινες!

http://www.creativebeez.gr

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τις καλησπέρες μου κοπελιές!
Φωτεινή, σε διαβάζω και νιώθω ότι περιγράφεις τη δικιά μου προχθές. Έτσι κάνει. Άλλες μέρες την πιάνει λήθαργος σε σημείο που να κοιτάω αν αναπνέει το μωρό και άλλες είναι κανονικά. Πάντως σε χαίρομαι που θηλάζεις έξω από το σπίτι. Μ' αρέσει που βλέπω μαμάδες που θηλάζουν δημόσια αλλά δεν τολμώ να το κάνω εγώ. Ίσως να το έκανα αν ζούσα σε μια μεγάλη πόλη. Κολλάω να το κάνω στην δικιά μου πόλη όπου βήμα και γνωστός. Δεν αισθάνομαι καλά.
Κατερίνα, το ρουθούνισμα δε σημαίνει πάντα ότι έχει μυξούλες. Ο γιος μου είχε από τότε που γεννήθηκε και σχεδόν όλο τον πρώτο χρόνο ένα ρουθούνισμα αλλά δεν είχε μύξες.
Επίσης έτσι όπως βάζετε τον ορό μπορείτε και την ίδια την αμπούλα να τη χρησιμοποιήσετε σαν αναροφητήρα. Αφού την αδειάσετε στην μυτούλα, πιέστε την έξω από τη μύτη, βάλτε την ακρούλα στο ρουθουνάκι και αφήστε την. Λειτουργεί σαν αντλία και τραβάει τις μυξούλες.
Σοφία, μια χαρά η μπέμπα το τρώει όλο το φαγάκι της. Να δούμε εμείς που θα πάμε την Δευτέρα. Θα κάνουμε και το πρώτο μας εμβόλιο.
Τίνη, μου δίνεις πολύ θάρρος με το λινκ που έβαλες για την απώλεια κιλών. Αφού το καταφέραν αυτές, θα το καταφέρουμε κι εμείς. Αύριο πάω γυμναστήριο για να με κάνουν σωματομέτρηση και να ξεκινήσω με το καλό. Και η κοπέλα από το γυμναστήριο, όπως και η γυναικολόγος μου, μου είπε το ίδιο πράγμα. Σε κάθε νέα εγκυμοσύνη η κοιλιά φεύγει όλο και πιο δύσκολα. Γι' αυτό απογοητεύτηκα αυτή τη φορά. Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες που σαβούρωνα και ότι έβρισκα μπροστά μου δεν είχα πρόβλημα. Μέχρι τους 2 μήνες έπεφτε η κοιλιά. Βασικά με ενδιαφέρει να την ρίξω κάπως μέσα στο Νοέμβρη γιατί λέμε αρχές Δεκέμβρη να βαφτίσουμε τη μικρή. Very Happy Η μπουμπού μας θα πάρει και επίσημα όνομα ... ΙΟΥΛΙΑ!
Να μην ξεχάσω... τις ευχές μου στις κοπέλες που γεννήσανε αυτές τις τελευταίες μέρες:
Ελευθερία, Κυριακή, Κατερίνα, Μαρία, Χαρά να σας ζήσουν!
Χαρά, έκανα και τα κεκάκια με πορτοκάλι όπως είπες και τα παιδιά τα τσάκισαν. ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 25 328109 Με το καλό να επιστρέψετε στο σπίτι!

Να μην ξεχάσω επίσης να σχολιάσω τη φωτό των τριών σωματοφυλάκων της Κρήτης. Ίνα, Τίνη και Στέλλα τέλεια η φωτογραφία και όχι δε ζηλεύουμε καθόλου που βρίσκεστε και διασκεδάζετε όλες μαζί εκεί κάτω.
Κορίτσια αρκετά για τώρα... πάω για ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 25 517142 πριν ξυπνήσει η μικρά και θέλει να με ξεζουμίσει πάλι ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 25 136747 . Τα μεγάλα τα έχω βάλει να αποβλακώνονται στη τιβι. Είναι η ώρα της τηλεόρασης.

Iokasti27


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια! Σας διαβασα λιγο οσο προλαβα! Smile τα σπυρακια ειναι φυσιολογικα! Εχουμε κ μεις στο προσωπακι μας... Ειναι βρεφικη ακμη κ εμφανιζεται το πρωτο μηνα! Βαλτε χαμομηλακι 4-5 φορες την ημερα'

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεσποινάκι μου η φωτο σας ειναι όλα τα λεφτά στο έχω ξαναπεί!σήμερα η μικρή μου έιναι μια χαρά!εφαγε κοιμήθηκε μια χαρά και σε νορμάλ καταστάσεις και ωράρια!μόνο που μου γύρισε ο μεγάλος με γκρίνια οτι είναι άρρωστος,τον έκανα μπάνιο του έδωσα και πονσταν και τον έβαλα να κοιμηθεί για λίγο..θα τον ξυπνήσω αργότερα να δω πως είναι,αλλά τον βλέπω να σηκώνει πυρετο γιατί τα μάτια του γυάλιζαν...ωραία φέτα!
ελενάκι μου τι ωραία φωτο κι εσύ!τον υπνο του δικαίου το μωράκι σου φτου φτου!πως τα πάτε??

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μόλις εφτιαξα και εγω muffins πορτοκάλι!
πωπω μυριζει το σπιτι πορτοκαλι! σαν Χριστουγεννα ειναι!!

Δεσποινα οντως αν μενεις σε μικρη πολη οπου κ αν πας γνωστο συναντας! αντε τωρα να θηλάσεις στη πλατεια ας πουμε!

Φωτεινη μακαρι να μη σηκωσει πυρετο ο μεγαλος σου.. θα ειναι σκοτωμα τωρα αυτο!

Ελενακι τι κάνεις? ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 25 417472

http://www.creativebeez.gr

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
marianthi_m έγραψε:Μόλις εφτιαξα και εγω muffins πορτοκάλι!
πωπω μυριζει το σπιτι πορτοκαλι! σαν Χριστουγεννα ειναι!!

Δεσποινα οντως αν μενεις σε μικρη πολη οπου κ αν πας γνωστο συναντας! αντε τωρα να θηλάσεις στη πλατεια ας πουμε!

Φωτεινη μακαρι να μη σηκωσει πυρετο ο μεγαλος σου.. θα ειναι σκοτωμα τωρα αυτο!

Ελενακι τι κάνεις? ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 25 417472

αχ μαριανθάκο μου κι εγώ το έλπιζω αν και δεν το βλέπω...ευτυχώς που κοιμήθηκα το βράδυ καλύτερα και το μεσημέρι 2 ώρες γιατί δεν θα την πάλευα!τώρα κοιμάται και θα δούμε τι θα γίνει!το κακό ειναι οτι δεν άρρωσταίνει αυτός και έχω ξεσυνηθίσει που λένε!
τα μαφινς που έκανες είναι της χαράς με παραλλαγή??

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα! κοιμήθηκα, πήρα δυνάμεις και επέστρεψα! Η μπέμπα ξύπνησε, έφαγε, κοιμήθηκε πάλι..το βράδυ για ολονυχτία το πάμε, σήμερα όμως είναι η σειρά του μπαμπά!

Αύριο θα πάμε γιατρό για ζύγισμα - μέτρημα και θα τις δείξω τα σπυράκια. Μαριανθάκο μου προς το παρόν έχει σε μαγουλάκια και πηγουνάκι. Λέω απόψε μετά το μπανάκι να της κάνω καμιά πλύση με χαμομηλάκι. Απλά το βράζεις, το κρυώνεις και κάνεις κομπρεσούλες; Το βηχαλάκι με ανησυχεί λίγο, αραια και πού βέβαια βήχει, όπως και όταν ξεροκαταπίνει το γάλα της ακριβώς, ελπιζω να μην αρρωστήσει με πυρετούς και τέτοια το παιδάκι μου γιατί κυκλοφορούν ιώσεις αυτό το διάστημα..

Δεσποινάκι μου σίγουρα όλες θα ζοριστούμε με την κοιλίτσα, εδώ χωρίς γέννα και σφίγγει δύσκολα. Εγώ είχα κι από πριν χαλαρή κοιλίτσα, για να δούμε. Καλή αρχή στο γυμναστήριο!! Και θα ξεσκάς λίγο από το σπίτι κάνοντας κάτι μόνο για σένα και θα δεις διαφορά στο σώμα σου!

Έλενά μου που είσαι εσύ κορίτσι?? είσαι καλά; κουκλάκι το μπεμπάκι! κι εγώ συνήθως κοιμισμένη τη φωτογραφίζω, δεν μένει πολύ ξύπνια, κι αν μείνει γκρινιάζει, κάνει γκριμάτσες και είναι ασχημούλα Smile

Φωτεινούλα περαστικά στο αγόρι σου, ελπίζω να το περάσει ελαφριά και να μην σου κάνει πυρετό και ταλαιπωρηθείτε όλοι, κυρίως το παιδί.

Ακόμη εντωμεταξύ δεν έχω προλάβει να πάρω τη Χαρά τηλέφωνο, σας αφήνω να το κάνω τώρα που μπορώ και θα σας πω τα νέα της. Φιλάκια προς το παρόν!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστώ τινάκο μου!
μαριανθάκο μου που είσαι???λέγε για τα μάφινς

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αα Φωτεινη οχι μια αλλη συνταγη βρηκα... ευκολα εγιναν.. δε χρειαστηκε και μιξερ...

αυτη ειναι

http://www.sintagespareas.gr/sintages/mafins-portokaliou-fresh-orange-muffins.html

http://www.creativebeez.gr

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κ απο μενα...!!!

μονο εγω δεν κοιμηθηκα τελικα ε? μεχρι πριν απο λιγο ειχα τον μπεμπη αγκαλια κοιμοταν, τωρα τον εβαλα στο πορτ μπεμπε αλλα τον βλεπω να ξυπναει συντο,α... αρχισε να κανει φωνουλες!! εχω την αισθηση οτι κρυωνει! εσεις με τι τα σκεπαζεται? εγω του βαζω χοντρη κουβερτουλα αλλα επειδη του εχω τα χερακια απ εξω, νομιζω κρυωνει στην πλατη! λεω να τον βαλω στον υπνοσακο, αλλα μου φαινεται ακομα μεγαλος γι αυτον!

α κ μενα ο μπεμπης εχει σπυρακια... του βαζω λιγο απο την ενυδατικη του, φευγουν κ βγαινουν αλλου!! Razz Razz

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τινη ο γιατρος που τον πηρα τηλ μου ειπε να μην ανυσηχω... δεν μου ειπε για χαμομηλι.. μονο νερακι αλλα φανταζομαι οπως ελεγε και το αρθρο που διαβασες οτι θα φυγουν μονα τους...

δυστυχως εγω δε καταφερα να κοιμηθω πολυ καλα το μεσημερι.. ηρθε ενας ηλεκτρολογος για μια ασφαλεια κ εκανε κ φασαρια ο μεγαλος... τεσπα.. θα κοιμαμαι όρθια το βραδυ...
ειμαι και μονη μου.. ο Νικολακης πηγε για βραδια ποδοσφαιρου και πιτσας!

http://www.creativebeez.gr

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμυ ουτε κ εγω κοιμηθηκα.. κουβερτουλα μαλακια και εγω του εχω αλλα με τα χερια πο εξω δεν τον κουκουλωνω.. δε νομιζω να κρυωνει.. ειναι κρυα τα χερια του? τι φοραει? εμενα εσωρουχο και φορμακι...

http://www.creativebeez.gr

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="marianthi_m"]Τινη ο γιατρος που τον πηρα τηλ μου ειπε να μην ανυσηχω... δεν μου ειπε για χαμομηλι.. μονο νερακι αλλα φανταζομαι οπως ελεγε και το αρθρο που διαβασες οτι θα φυγουν μονα τους...

δυστυχως εγω δε καταφερα να κοιμηθω πολυ καλα το μεσημερι.. ηρθε ενας ηλεκτρολογος για μια ασφαλεια κ εκανε κ φασαρια ο μεγαλος... τεσπα.. θα κοιμαμαι όρθια το βραδυ...
ειμαι και μονη μου.. ο Νικολακης πηγε για βραδια ποδοσφαιρου και πιτσας![/
πάλι μαζί για κλαμπιγκ μας βλέπω μαριανθάκο μου το βράδυ εεε???ωραία θα περάσουμε και σήμερααα..κι εμενα ο δικός μου λείπει..αλλά ειναι στην δουλειά!τον βλέπω πάλι κατά τις 11 να γυρνάει..
ωραία φαίνεται η συνταγή αλλά δεν έχω πορτοκάλια γαμώτο θα πάρω άυριο να την κάνω κι εγώ..εχω κάνει 20 φορες τα σοκολατένια και ο μικρός δεν τα τρώει παρόλο που τρελαίνεται για σοκολάτα..οπότε είναι ωραία λύση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις