Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
97 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 97 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 40]

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κ για μωρομαντηλα!!!!
Πήρα τηλ σε μια σχολή χορού, να γράψω την μικρή.. Θα πάμε να δούμε την δευτερα

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ Αννα τι ωραια! θα της αρεσει πολυ!
Περιμενω κ γω πως κ πως να ξαναρχισω!
Οσον αφορα τον πονο.. αν δεις κ συνεχιζει παρε γιατρο...

Νικολετα οντως αυτο με τους ατμους κανει καλη δουλεια! εχω κ εγω απο το πρωτο παιδακι.

http://www.creativebeez.gr

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ κορίτσια μου ήρθε ο υδραυλικός,το έφτιαξε και μου έφτιαξε και τα 2 καζανάκια επίσης..ξέχασα να σας πω οτι είχαν χαλάσει κι αυτά...στο ένα το φλοτερ και στο άλλο κάτι είχε βουλώσει και γέμιζε πάρα πολύ αργά...να μας έπιανε κόψιμο δηλαδή,ούτε να χέσουμε ουτε να πλυθούμε χαχαχαχα!πήρε 70 ευρώ και έφυγε..τουλαχιστον έκανα την δουλειά μου!περιτό να σας πω πως είναι το μπανιο..αλλά δεν μαζέυω τίποτα δεν έχω κουράγιο..αυριο..ουτε να φάω δεν θέλω..ταισα την μικρή κοιμήθηκε και λεω να πάω να την πέσω κι εγώ λίγο για να ΄ρθω στα ίσια μου!το βραδάκι εχουμε γάμο και λε΄με μετά να βγούμε για κανα φαγητάκι-ποτάκι.θα ερθει η μαμά μου να κρατήσει τα παιδιά να βγούμε και εμεις λίγο έξω !τα λέμε αργότερα τα φιλιά μου σε όλες!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANNAST έγραψε:Κ για μωρομαντηλα!!!!
Πήρα τηλ σε μια σχολή χορού, να γράψω την μικρή.. Θα πάμε να δούμε την δευτερα
αννούλα μου έχει ενας φιλος σχολή στην λυκόβρυση αν θες μπορώ να σου δωσω τηλ.φαντάζομαι οτι αυτη που βρήκες είναι κοντά στο σπίτι σου εε??το λέω για να δεις και μια δευτερη τιμή,αν εχουν τα ίδια μαθηματα που θες να κάνει

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας !!!!
αννα ρωτα την μαια η το γιατρο για το στηθοςμην το αφησεις ετσι.
τραγικο για την μανουλα που εχασε το μωρακι της. καναμε σημερα εξεταση για ικτερο εχει κατεβει απο 13.8 στο 13 αντε να περασει και αυτο.
νικολετα και μενα ενα γευμα ξενο ενα δικο μου μου ειπε.
χαρα και γω ποναγα στην πρωτη γεννα πολυ απο κατω γιατι με εκοψε ο γιατρος τωρα που δεν με εκοψε λες και δεν εχω γεννησει ειμαι. το μωρο χτες εφαγε 3 φορες απο 90μλ πολυ φαγανο ειναι κλαιει και δεν προλαβαινω

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maroulo έγραψε:γεια σας !!!!
αννα ρωτα την μαια η το γιατρο για το στηθοςμην το αφησεις ετσι.
τραγικο για την μανουλα που εχασε το μωρακι της. καναμε σημερα εξεταση για ικτερο εχει κατεβει απο 13.8 στο 13 αντε να περασει και αυτο.
νικολετα και μενα ενα γευμα ξενο ενα δικο μου μου ειπε.
χαρα και γω ποναγα στην πρωτη γεννα πολυ απο κατω γιατι με εκοψε ο γιατρος τωρα που δεν με εκοψε λες και δεν εχω γεννησει ειμαι. το μωρο χτες εφαγε 3 φορες απο 90μλ πολυ φαγανο ειναι κλαιει και δεν προλαβαινω
μαράκι μου εμένα με έκοψε στην πρώτη και οχι στην δευτερη αλλά δεν πονουσα ιδιαιτερα καμία φορα.
να βγαζεις το μωράκι σου στον ήλιο όταν έχει κανει πολύ καλο στον ίκτερο

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
foteini35 έγραψε:
ANNAST έγραψε:Κ για μωρομαντηλα!!!!
Πήρα τηλ σε μια σχολή χορού, να γράψω την μικρή.. Θα πάμε να δούμε την δευτερα
αννούλα μου έχει ενας φιλος σχολή στην λυκόβρυση αν θες μπορώ να σου δωσω τηλ.φαντάζομαι οτι αυτη που βρήκες είναι κοντά στο σπίτι σου εε??το λέω για να δεις και μια δευτερη τιμή,αν εχουν τα ίδια μαθηματα που θες να κάνει

Ναι Φωτεινη μου, δώσε μου το τηλ. Εγω βρήκα ένα λεωφ. Ηρακλείου κ Κύπρου. Απο πληροφορίες.Δεν ξέρω αν είναι καλη, θα πάμε την δευτέρα να δούμε..

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν να σας πω.. Εκεί που ποναω σαν να βλέπω κόκκινες σταμπες εξωτερικά στο δέρμα.. Κ σαν να βλέπω λίγο μελανιασμενο ένα σημείο..
Μήπως ξέρει καμία πως μπορώ να σιγουρευτω αν είναι η δεν είναι μαστιτιδα;;; Πριν προχωρήσει; Στον γιατρό θα πάω στον μήνα πάνω, άρα την άλλη εβδ. Μήπως πρέπει να κάνω κάνα υπερηχο μέχρι τότε;;

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αννα να πας να το δεις γιατι αν ειναι μαστιτιδα ποναει πολυ

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANNAST έγραψε:Λοιπόν να σας πω.. Εκεί που ποναω σαν να βλέπω κόκκινες σταμπες εξωτερικά στο δέρμα.. Κ σαν να βλέπω λίγο μελανιασμενο ένα σημείο..
Μήπως ξέρει καμία πως μπορώ να σιγουρευτω αν είναι η δεν είναι μαστιτιδα;;; Πριν προχωρήσει; Στον γιατρό θα πάω στον μήνα πάνω, άρα την άλλη εβδ. Μήπως πρέπει να κάνω κάνα υπερηχο μέχρι τότε;;

Γεια σας κορίτσια ΑΝΝΑ εγω είχα ακριβώς αυτο που λες και τελικά ήταν μαστίτιδα και έκοψα αμέσως τον θηλασμος με χάπι!!πηγαινε να σε δει ο ΓΙΑΤΡΟΣ σου πριν να ειναι αργά!εγω έτσι την έπαθα δεν μπορούσα ούτε το χέρι να κουνησω!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maroulo έγραψε:αννα να πας να το δεις γιατι αν ειναι μαστιτιδα ποναει πολυ

Σκατ@.. Μαρακι πήρα την Μαια μου μαλλον πάμε για μαστιτιδα. Αυτο μας έλειπε τώρα.. Μου είπε να κάνω χλιαρό ντους με μασάζ στο στήθος κ να βρασω χαμομηλ να τα κάνω κομπρεσες στο στήθος κ να αντλησω το στήθος με θυλαστρο.. Κ να δούμε τι θα κάνουμε απο δω κ πέρα..

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ANNAST έγραψε:
maroulo έγραψε:αννα να πας να το δεις γιατι αν ειναι μαστιτιδα ποναει πολυ

Σκατ@.. Μαρακι πήρα την Μαια μου μαλλον πάμε για μαστιτιδα. Αυτο μας έλειπε τώρα.. Μου είπε να κάνω χλιαρό ντους με μασάζ στο στήθος κ να βρασω χαμομηλ να τα κάνω κομπρεσες στο στήθος κ να αντλησω το στήθος με θυλαστρο.. Κ να δούμε τι θα κάνουμε απο δω κ πέρα..

ΑΝΝΑ με θηλαστρο ειναι χειρότερα βάλε το μωρακι στο στήθος συχνά για να ξαλαφρωνεις!

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγαπη ευχαριστώ.. Εγω ήδη ποναω όταν σηκωνω το χέρι μου πάνω.. Κ το παρατήρησα τώρα.. Θα πάρω πιο μετα τον γιατρό μου να δω

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγαπη 25 έγραψε:
ANNAST έγραψε:
maroulo έγραψε:αννα να πας να το δεις γιατι αν ειναι μαστιτιδα ποναει πολυ

Σκατ@.. Μαρακι πήρα την Μαια μου μαλλον πάμε για μαστιτιδα. Αυτο μας έλειπε τώρα.. Μου είπε να κάνω χλιαρό ντους με μασάζ στο στήθος κ να βρασω χαμομηλ να τα κάνω κομπρεσες στο στήθος κ να αντλησω το στήθος με θυλαστρο.. Κ να δούμε τι θα κάνουμε απο δω κ πέρα..

ΑΝΝΑ με θηλαστρο ειναι χειρότερα βάλε το μωρακι στο στήθος συχνά για να ξαλαφρωνεις!

Τον έβαζα όλη μέρα σήμερα στο στήθος, αλλα καμία διάφορα.. Ασε που ποναω παρα πολυ όταν πίνει. Υποφερω..

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κ απο μενα... χαλια η σημερινη μερα, με εχει επηρεασει παρα πολυ αυτο που εγινε με το μωρακι της Αναστασιας... Ειχα μιλησει αρκετες φορες μαζι της, ειχε κ αυτη προωρες συσπασεις σαν εμενα, αλλα δυστυχως γεννησε προωρα!

Εμας η νυχτα μας ηταν ησυχη, ο μπεμπης εφαγε στις 12 - κοιμηθηκε κατα τις 1,3 και ξυπνησε στις 7!! ξανακοιμηθηκε και ξυπνησε στις 11, αλλα απο εκει κ περα ξυπναει καθε μια ωρα για φαγητο για να αναπληρωσει οτι εχασε!!!
Αλλα απο της 11 κ μετα επικρατει πανικος! ο αντρας μου εχει μια παρουσιαση σε μια εκθεση σημερα το απογευμα και θυμηθηκε να ασχοληθει σημερα!!! κ ηθελε και να του την φτιαξω εγω γιατι δεν προλαβαινε Mad Mad Mad Mad
ευτυχως την τελειωσαμε... κοιμαται κ ο μπεμπης, αλλα εχω ενα σπιτι βομβαρδισμενο!!! χαλια κουζινα, απειρο σιδερο και ποσα απλυτα!!

Ωχ Αννουλα ευχομαι να το προλαβεις και να μην χρειαστει να κοψεις τον θηλασμο, κριμα ειναι!!

Φωτεινη τι ηταν αυτο που επαθες σημερα... ουτε να το φανταστω δεν μπορω!! θα ειχα παλαβωσει!!

Μαρια φιλακια στις κορουλες σου!!

Χαρα υπομονη, μολις μεινεις μονη σου θα την ευχαριστηθεις ακομα παραπανω... εμας τωρα μας χαμογελαει κ οταν του μιλαμε!! κανει κ εναν ψιλοηχο γελιου!!! εχουμε τρελαθει τελειως... κ που ειμαστε ακομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχει ο μπεμπης τωρα 2 μερες που κανει πολυ ανησυχο υπνο... σφιγγεται, ζοριζεται, κανει σαν να μασουλαει, ψιλοκανει ηχους κλαματος... και δεν καταλαβαινω τι εχει, να ειναι απο την βουλωμενη μυτη? να του ανεβαινει το γαλα? το κανει για λιγο και ξανα κοιμαται!!

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αννα ακουσα το γιατρο της διπλανης στο ρεα που ημουν της ελεγε να πλενει το στηθος καλα με ζεστο νερακι και αν εχει γαλα πολυ να το βγαζει γιατι αν παθει μαστιτιδα ποναει πιο πολυ και απο γεννα αυτο ακριβως της ειπε γιαυτο πηγαινε μηπως σου δωσει καμια αντιβιωση οσο ειναι νωρις
εμη ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 32 417472 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 32 417472

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας κορίτσια μου!

Τώρα μαζευτήκαμε σπίτι από το πρωί..Πήγαμε για καφέ, μετά στης πεθεράς μου για φαγητό, μετά σ/μ..τελικά κοιμήθηκα στις 6 τα χαράματα, πιάστηκα με το έργο, μετά έκανα μπανάκι στις 4 το πρωί και ξυπνήσαμε στις 11. Η μπέμπα μέρες τώρα είναι ήσυχη, ξυπνάει, τρώει, την αλλάζω, χαζεύει λίγο τριγύρω και ξανακοιμάται, σαν να μην υπάρχει μωρό στο σπίτι ένα πράμα..Να δω πως θα εξελιχθεί, είμαι περίεργη.

Αννούλα μου εύχομαι να είναι περαστικό και με γρήγορη ανάρρωση το προβληματάκι με το στήθος σου, γνώμη μου είναι και μένα ότι πρόκειται για φλεγμονή και θα χρειαστεί αντιβίωση απ'ότι περιγράφεις. Οπωσδήποτε συζήτησέ το με το γιατρό σου άμεσα! Όσον αφορά στις πάνες δοκίμασες τις chicco που είναι οι πιο οικονομικές με τέτοια κατανάλωση; εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένη, από την αρχή με αυτές ξεκινήσαμε και ούτε ερεθισμούς ούτε απώλειες δεξιά και αριστερά είχαμε!

Χαρούλα μου καλή λοχεία αγάπη μου, λίγο υπομονή με τον κόσμο και όταν μείνετε οι τρεις σας θα απολαύσεις την οικογένειά σου. Δυστυχώς ακόμα και οι δικοί μας άνθρωποι τις πρώτες μέρες πιο πολύ μας κουράζουν καμιά φορά παρά βοηθούν τελικά. Όποτε μπορέσεις να μας δείξεις τη Ροζαλίντα! Αλήθεια, πώς θα την πείτε;

Φωτεινούλα ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά με το θερμοσίφωνο, μπορεί να σου έμεινε πίσω πολύ δουλειά και καθάρισμα αλλά και χωρίς ζεστό νερό δεν λέει με τίποτα! Καλά να περάσετε στο γάμο και στη βραδυνή σας έξοδο τα δυο σας με τον αντρούλη σου!

Εμάκοοοοοοοοο!! γελάει ο Δημητράκης σας;; να μου τον φιλήσεις στα μαγουλάκια, κι ένα φιλάκι στα χειλάκια από την μπέμπα μας την ξεπεταγμένη!! Smile Πώς θα περάσετε εσείς το σαββατόβραδό σας;

Νικολέτα, Μαριανθάκο και Μαράκι τα φιλιά μου! Μαράκι μου εύχομαι σύντομα να πέσει ο ίκτερος να σου φύγει ένα άγχος.

Ρε κορίτσια πεθύμησα το Γιωτάκι, και το Χριστινάκι άφαντο 2 μέρες τώρα. Είχατε καθόλου νέα τους;

Η Ίνα μας κακόμαθε με τα τραγουδάκια της πρωί πρωί, σήμερα δεν εμφανίστηκε;

Εγώ υποτίθεται σήμερα θα έβγαζα τα χειμωνιάτικα, τελικά έχω μείνει ακόμη στο να απλώνω τα καλοκαιρινά πλυντήρια το ένα μετά το άλλο, οπότε αύριο στην εθνική γιορτή μάλλον θα τα βγάλω, αφού στην παρέλαση δεν κατεβαίνουμε..

Το βράδυ θα έχουμε παρέα σπίτι, οπότε πάω να ετοιμάσω κανένα φαγάκι και κανένα γλυκάκι..

Τα ξαναλέμε αργότερα! Φιλάκιαααααααα!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μου ξαναμπηκα για λιγο γιατι η αδερφη μου πηγαν στο ξενοδοχειο και ηρεμισαμε λιγο!!

ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου για τις ευχες!!

Τινακι μου οταν με πηρες θηλαζα την μπεμπα και δεν μπορεσα να σε παρω πισω μετα!απο ονομα μαλλον Ραφαελια θα την πουμε ή Ευγενια-Ραφαελλα

στεναχωρεθηκα πολυ με αυτο που επαθε η κοπελιτσα απο την Θεσσαλονικη!!

Κατερινακι περαστικα στον μπαμπακα σου!!

λοιπον να αρχισω και εγω τις ερωτησουλες σαν νεα μανουλα και αγχωμενη!!τα κακακια τις ειναι πορτοκαλι και πολυ νερουλα(συγνωμη κιολας Embarassed )ετσι πρεπει να ειναι??κανει συνηθως 2-3 φορες την ημερα!!
επειδη βγαζω και με θηλαστρο γαλα και το βαζω καταψυξη ξερει καμια πως το ξεπαγωνω και πως το ζεσταινω??

αυτα προς το παρον μολις μπορεσω θα ξαναμπω!!

Μαρακι τα μωρακια μας θα εχουν ιδια μερα γεννεθλια!!

φιλια πολλα σε ολες φιλεναδιτσες μου!!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Agapes mou!!!!Den exw poly xrono pali omws ta diavasa ola!!!

Anna ypomonh me to sth8os k drase grhgora,exw pathei mastitida palia k eixa anevasei 40 pyreto k gia pono den to syzhtw..vevaia egw epeidh eixa kanei trypa sthn roga k molym8hke apo pisina..hmoun kapou 19 xronwn alla akoma thymamai poso poly ponouse!Na pas na se koitaksoun epeigontws to sththos sou,an proxwrhsei den ypoferetai.Perastika sou sourloulou mou kai grhgora eyxomai.

Stenaxwrh8hka poly me thn Mpou,einai drama mono na skeftesai oti kati tha pathei to mwro sou,ti na pw den kserw,Krima k adiko.Opote diavazw tetoies istories koritsia me pianei ypervolikh anhsyxia gia to mirko mou.

Xara mou h mesh tha se ponaei ligo einai apo thn episkl. k apo to sprwksimo k thn edash..k emena ponouse..egw twra exw alla themata oute na katsw den mporw,m exei kanei o mikros ekei katw xalia! Ypomonh!!!Oso gia tya neyra k ola ta alla..stis 10 meres tha eisai super,twra apla na ksespas k egw etsi ekana.Einai ena koukli m ayta pou ths foras!!!Mouritsa den fainetai alla sigoura tha einai koukla!
Edwmetaksy thelw na sou pw pws afou exeis kiolas xasei 7 kila tha ta xaseis ola grhgora..egw otan gyrisa spiti den eixa xasei sxedon tpt!!Twra eimai -9 opote fadasou esy!!

Emh mou mhpws vlepei oneirakia o mallias?????Sas xamogelaei e??emas akoma sovaros o mikroulhs an k skaei kanena pou k pou alla xwris logo!

Tini mou ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 32 417472 ginesai k esy sourloulou!!

Filia se oles koritsakia mou!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλά τη λέω εγώ ροζαλίντα!! καλέ τι ασορτί πουά ροζ - άσπρο παντελονάκι με σκουφάκι της φορεσες Χαρά μου!!!!!

Τα κακάκια πορτοκαλί δεν τα λες ακριβώς, μουσταρδί τα λες όμως! Μια χαρά τα βρίσκω, αν είναι σφιχτά σαν πλαστελίνη να ανησυχείς, σημάδι δυσκοιλιότητας!

Για το γαλατάκι του θηλασμού δεν γνωρίζω να σου πω, αλλά μπράβο που τα κατάφερες και την ταίζεις εσύ Χαρουλίτα μου!

Φιλιά μανούλα!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Σαβ Οκτ 27, 2012 8:53 am, 1 φορά

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φιλιά κι από το Χριστινάκι μας! Απλά δεν προλαβαίνει να μπαίνει με την Αντριανούλα που δεν κοιμάται..

Πηνελόπη μου σουρλουλού σημαίνει γλωσσού; χαχαχα! για το μεγάλο ποστ εννοείς; Χαίρομαι που είστε καλά, τα πονάκια σε λίγες μέρες ούτε που θα τα θυμάσαι!

ααα! ξέχασα να σας γράψω, έβαλα το Μάνο σήμερα να με ψάξει με το φακό παρακαλώ από κάτω! χαχαχα! ίχνος από ράμματα μου είπε!! Είχα μια ανησυχία γιατί από βδομάδα θα πάω στο γιατρό μιας και σαραντίζω και μετράω μία μία τις μέρες για φίκι φίκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 4 και σήμερα!!!!!!!!!!!!

pepelitsa

pepelitsa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sourloulou einai ayth pou olo gyrnobolaei oxi ayth p milaei,ayth einai allh kathgoria..glwsou!!xixi

Ma kala k esy me fako ton antrwpo????Alla pragmata m fainetai eixes sto myalo sou!!! Smile Ax Makari na htan ponakia..milame gia poly pono!

Sas afhnw twra na zouzounisw ligo ton gio mou! Smouatsss!!!

A!!!Sofaki!!1mpaineis katholou edw???Vre agaph mou s eyxaristw gia tis eyxes sou k gia to sms..mhn nomizeis pws se grafw vre agaph mou,exw karto-symvolaio kai exwksemeinei apo karta!!!Epeidh omws synexeia me pairnoun thl. aytes tis meres olo to amelw na thymise tou Mpampinou na mou parei..agapoula mouksana eyxaristw gia tis eyxes sou!!Koritsia an kamia apo sas synadhsei to sofaki se opoiodhpote thema peite tis sas parakalw na me diavasei na mhn nomizei tpt allo to koritsaki mas.

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
http://www.sintagespareas.gr/sintages/muffins-me-oreo.html

ΜΑΦΙΝΣ ΜΕ ΜΠΙΣΚΟΤΑ OREO!

Μετά της σοκολάτας και του πορτοκαλιού, λέω να τα φτιάξω κι αυτά..τα Χριστούγεννα, όχι τώρα Razz

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ξεκινάω αγώνα δρόμου για να γράψω.
Έχω ξεκινήσει άλλες δύο φορές αλλά διέκοψα λόγω 'Ιουλίας'.
Κατ' αρχήν καλησπέρα σας! Very Happy
Διάβασα για την περιπέτεια της Άννας. Τέτοια μαστίτιδα με εξάνθημα είχα πάθει όταν θήλαζα τη μεγάλη μου στις 15 μέρες μετά την γέννα. Μ' έπιασε αφόρητος πόνος, πυρετός και κατέληξα στα επείγοντα όπου με παρέπεμψαν στο μαιευτικό τμήμα. Οι μαίες εκεί το μόνο που μου έκαναν ως πρώτες βοήθειες ήταν να μου βγάλουν το γάλα με το θήλαστρο. Όλο. Και αμέσως έπεσε ο πυρετός. Με συμβούλεψαν να μην αφήνω γάλα στο στήθος το προβληματικό και να παίρνω ντεπόν για τον πυρετό και τον πόνο. Την επόμενη πήγα στη γυν/λόγο μου που μου έγραψε αντιβίωση και μια κρέμα για το εξάνθημα που ξεκινούσε από τη θηλή και πήγαινε προς τη μασχάλη. Δεν μου απαγόρευσε τον θηλασμό αλλά μόνο από το καλό στήθος. Για μερικές μέρες δεν θήλαζα από το προβληματικό για να μη μολυνθεί. Αλλά έπρεπε να το βγάζω το γάλα ώστε να είναι άδειο. Ταλαιπώρια ήταν αλλά τα κατάφερα.
Χαρά, Τίνη, Πηνελόπη τα ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 32 417472
Ήθελα να γράψω κι άλλα, αλλά άρχισε πάλι η χορωδία...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις