Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
307 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 307 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαρα ναι ντεκαφεινε επιτρεπεται!!

Τίνη δεν εχω ζυγαρια!! χαχα ότι να ναι είμαι!! εχω μονο λιγο κοιλια! κ λιγο πιο χαλαρα μπουτακια και γλουτους... αλλα όχι κατι φοβερο...

http://www.creativebeez.gr

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μακάρι κι εγώ να την πετούσα από το μπαλκόνι τη βρωμοζυγαριά, δέκα φορές τη μέρα ανεβαίνω..Πολύ ωραία λοιπόν, το Πάσχα θα έχουμε συναντήσεις!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πρέπει να ετοιμάσω την μπέμπα και να ντυθώ κι εγώ να φύγουμε για της πεθεράς..

Καλό μεσημέρι σε όλες! Καλή όρεξη κορίτσια μου!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ παλι καλα γιατι εδω κ 1 1/2 χρονο μονο ντεκαφεινε πηνω!!

Τινακι ναι νομιζω το Γιωτακι ειναι απο Πρεβεζα αν θυμαμαι καλα!!

ποσο θελω να βρεθουμε ολες μαζι!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλη ορεξη σε ολες κοριτσουδια μου κ εγω παω να στρωσω τραπεζι!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλο μεσημερι!!!

Ναι το Γιωτακι ειναι απο Πρεβεζα και σιγουρα θα ειναι πασχα εκει!!

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλό μεσημέρι και καλή όρεξη σε όλες!

http://www.creativebeez.gr

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα μανουλοεγκυάκια ....αφού φάγαμε και ξεθάψαμε όλα τα τραγούδια από τα νιάτα μας.....κοιμηθήκαμε...!!!Ρε φίλε αυτό το παιδί όταν είναι ο πατέρας του εδώ είναι το πιο καλό παιδί όταν φεύγει είμαστε λίγο γκρίνια δεν κοιμόμαστε...ταλαιπωρούμαστε...το είπε και η Έμη νομίζω...και μετά ξέρεις εμείς είμαστε οι τρελές!!!!Χαζέυω nova και το τι μ@λ@κι@ παίζει δεν το συζητώ αλλά τι να κάνω χαζεύω οτι έχει!!!epishs to laptop kanei ta dika toy misa ellhnika misa agglika....theeeeeeeeee mou!!!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου Βικακι μου απ΄οτι βλεπω μετα ξεκινανε αλλα προβληματα με τα μωρακια!!εσυ με μουσικουλα τον κοιμιζεις?

Aurora

Aurora
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας αγάπες μου!
Σ¨ημερα φάγαμε κολοκύθια πατάτες και καρότα στον ατμό, ριζάκι καστανό και μπιφτέκια.
Εφαγα πολύ λίγο αλλά το απόγεθμα έφαγα και μισό κιτ κατ Embarassed

Χαρουλάκι μου πως πας κοριτσάκι μου?
Διάβασα για ποναλάκια χθές..

Το βραδάκι θα πάμε στης Ίνας!!!
Οικογενειακώς και με τα Κοκκάκια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Ανυπομονώ να σας δώ φιλεναδίτσες μου!

Δεν θυμάμαι τι άλλα διάβασα..
Φιλάκια πολλά αγαπούλες μου!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στελλακι μου τι να κανω???εδω στο περιμενε δεν λεει να βγει η μπουμπου και εγω καθε μερα κ πιο πολλα νευρα!!

καλα να περασετε κοριτσακια μου σας ζηλευω μακαρι να ειμασταν κοντα κ θα ερχομουν κ εγω σιγουρα στης Ινας χαχαχαχα καλεστηκα μονη μου..πως με ειδες??αχαχαχ
ο ζουζουνος σου ειναι κουκλος φτου φτου τον εδειχνα το πρωι στον Γιαννη κ επαθε πλακα αλλα ειπαμε κ ο μεγαλος ειναι θεος!!
αληθεια τι εκανε οταν τον ειδε?ζηλευει??

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μου επιστρεψαμε σπιτακι εμεις. δεν εχω πολλυ χρονο να σας γραψω τωρα λεπτομερειες τρεχουμε να προσαρμοστουμε με την μπεμπα αλλα θα σας πω πολυ συντομα για την εμπειρια μου.. δυστυχως δεν ηταν πολυ καλη..ταλαιπωρηθηκα πολυ.. περασα ολους τους πονους της γεννας για να καταληξω τελικα σε καισαρικη γιατι το μωρακι τυλικτηκε 7 φορες με τον ομφαλιο και δεν ειχε καθολου παλμους , και οι δικοι μου πεσαν.. στην καισαρικη εκλαιγα συνεχεια. τελος καλο ολα καλα ομως την εχω αγκαλια επιτελους...ειναι απεριγραπτο το συναισθημα της μητροτητας την λατρευω πολυ και δε θελω να την αφηνω απτα ματια μου!!!!!!!

Δε σας εχω διαβασει καθολου ομως.. εχουμε καθολου νεακια απο καποια αλλη κοπελιτσα; ευχομαι να ειστε ολες καλα και πανευτυχισμενες πανω απολα!!

Με το θηλασμο δεν τα καταφερνω πολυ καλα και εχω απογοητευτει.. το μωρακι μου δε χορτανει και αναγκαστικα της δινω και ξενο.. ξερετε καθολου τι τροφες βοηθανε;

Επισης εχουμε κολικους Crying or Very sad δεν κοιμαται το βραδυ και ουτε κακακια κανει.. δε ξερω τι να κανω. οταν κλαιει κλαιω.. αν εχετε καποια συμβουλη να μ πειτε γλυκες μ γιατι παιδιατρο δεν πηγαμε ακομα.. κανεις δεν ερχετε εδω πανω και αναγκαστικα θα περιμενω ως την τεταρτη να παω πρωτευουσα..

***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 17 417472 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 17 417472 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 17 417472 σε ολες σας.. Σας αγαπω πολυ

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας!!! εδω ειμαι και γω.
κοριτσια δεν ξερω τι εχω παθει εχω πολλα νευρα και καταθλιψη 2 μερες κλαιω. πηγα σημερα για νστ ολα καλα συσπασεις καθολου η μαια εκει μου ειπε να μπω με προκληση γιατι ο τραχηλος ειναι μαλακος αν και μακρης και απο 2 μερες δεν θα σωθω καλο ειναι λεει να μην ξεπερναμε της 40 εβδομαδες γιατι στριμωχνονται πολυ. με κοιταζαν σαν ουφο μου ελεγαν 40 εβδομαδων δευτεροτοκος και τιποτα ακομη. ο γιατρος μου ειπε να τον παρω τωρα στης 5 να μου πει ποτε θα μπω οποτε δεν την γλιτωνω την προκληση δεν βαριεσαι μια μερα ειναι θα περασει.

vgog65

vgog65
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμπεθεράκο μου να σου ζήσει είναι κούκλααααααααααααααα η νύφη μου κούκλαααααααααα!!!Με το κλάμμα το δικό σου υπομονή θα κλαίς με λόγο η χωρίς εμένα ένα 2βδόμαδο με κράτησε αλλάκαι τώρα βουρκώνω χωρίς λόγο αραιά και που!!!
Για τους κολικούς infacolic από το φαρμακείο αλλά αφού δείς παιδίατρο...επίσης μέσα στο γάλα χαμομήλιαντι για νερό....κάνει θαύματα... χάιδεμα στη κοιλιά...όπως οι δείκτες του ρολογιού....βάλτην κοντά στον αποροφητήρα ....(Τίνης συμβουλή)αγκαλιά όρθια και η κοιλιά στο ύψος του στήθους και κράτα την σφιχτά....μουσική....και όχι κούνημα οταν κλαίει...!!!!Αν θυμηθώ κάτι άλλο...θα στο πώ!!!
Μαράκι κουράγιο δεν θέλει να βγεί αυτό το παιδί..μου φαίνεται...αλλά δεν είναι στο΄χέρι του!!!Εύχομαι να ρθεί γρήγορα η ώρα και ανώδυνα!!!

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χριστινα ειναι κουκλα σαν την μαμα της. μην πανικοβαλλεσαι ολα θα ερθουν μονα τους ο παιδιατρος θα σε καθοδηγησει για ολα. τα πονακια μπορει να ειναι επειδη δεν κανει κακακια ισως σου αλλαξει το γαλα

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χριστινακι μου τι να πω για το μελαχροινακι σου??????ειναι θεα σαν και τη μαμα της νομιζω οτι τον επιασες στον υπνο τον Γιαννη σου!!
μην στεναχωριεσαι ομως κοριτσακι μου μεχρι στιγμης ολα τα κοριτσακια που γεννησαν απο την ομαδουλα μας περασαν και περνανε τα ιδια με τα μπεμπακια τους!!υπομονη και κουραγιο να εχεις καλη μου!

Μαρακι κ εσυ τα ιδια εε??ποτε λες να σε βαλει??εγω εχω 2 μερες ακομα να ελπιζω οτι δεν θα την φαω την προκληση αλλα μονο χθες το βραδυ και σημερα καποιες στιγμες εχω κατι πονακια περιοδου τπτ αλλο!! Crying or Very sad

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χριστινακι μου copy & paste η κορουλα σου!!!! να σου ζησει!! θεα οπως και η μαμα της!!

Με τον θηλασμο μου θυμιζεις τα δικα μου τις πρωτες μερες.. εχε υποψη σου οτι οι αναγκες τους ειναι λιγες και αυτο το λιγο που παιρνει απο εσενα θα της φτασει, με τα κακακια μην αγχωνεσαι αρκει να εχουν τσισα οι πανες! Πολλα υγρα, καλη ψυχολογια... (εγω δεν εκανα τιποτα απο αυτα κ την πατησα με τον θηλασμο!)... Μην της δινει πολυ συμπληρωμα γιατι θα το συνηθησει...

καλη επιτυχια ευχομαι!!

418***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 17 Empty Κυρ Οκτ 21, 2012 6:11 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είμαι η μοναδική που έμεινα στην παραμεθόριο μόνη κι έρημη και περιοδεία από εδώ δεν προβλέπεται απ' ότι βλέπω βλέπω... καλά θα πνίξω τον πόνο μου στο... γάλα Sad .
Κρητικοπούλες μου γλυκές, κάνατε όλο τον κόσμο να κανονίζει καλοκαιρινές διακοπές στην Κρήτη. Θα πρεπε να σας πληρώνει ο ΕΟΤ για την προώθηση του τουρισμού στο νησί σας Cool .

Σχετικά με τη διατροφή στο θηλασμό κορίτσια εγώ τρώω τα ΠΑΝΤΑ ανεξαιρέτως εκτός από φασολάδα τώρα στην αρχή. Από εβδομάδα μπαίνει κι αυτή στο μενού. Βέβαια η μπουκίτσα μου δεν έχει κολικούς μόνο κάτι πονάκια. Πιστεύω ότι τα μωράκια πρέπει να συνηθίζουν σε όλες τις τροφές ώστε να μην ευαισθητοποιηθεί το εντεράκι τους. Επίσης προσφάτως διάβασα για τις τροφές που μειώνουν την παραγωγή γάλατος και τις αποφεύγω. Είναι τα ροφήματα του δυόσμου, μέντας και του χαμομηλιού. Αντιθέτως λένε ότι το κουάκερ αυξάνει την παραγωγή γάλακτος. Πιστεύω ότι όντως έτσι είναι και το ακολουθώ.

Χριστινάκι να σας ζήσει "και από κοντά"! Πόσο σου μοιάζει η μικρή! Είναι μια κούκλα! Όχι πες μου δεν αποτρελαίνεσαι εντελώς με το μωρό στο σπίτι;
Χριστίνα, σχετικά με το θηλασμό θα σε συμβούλευα το ξένο που τις δίνεις να τις το δίνεις αφού πρώτα θηλάσεις ως συμπλήρωμα. Έτσι θα καταλάβεις αν όντως δεν χορταίνει και δεν θα παρατήσεις και τον θηλασμό. Ίσως σιγά σιγά να τα καταφέρετε καλύτερα. Πρόσεξε λίγο την διατροφή σου, απέφυγε τροφές που δημιουργούν αέρια και δώστης και λίγο μάραθο (της milupa) ενδιάμεσα στα γεύματα. Εμάς μας είχε βοηθήσει πάρα πολύ. Να ξέρεις ότι όσο περισσότερο την βάζεις στο στήθος τόσο περισσότερο γάλα θα κατεβάζεις. Αν έχεις θήλαστρο τράβα και από μόνη σου. Θα σε βοηθήσει επίσης να αυξήσεις την παραγωγή. Μπορείς π.χ. να κάνεις μία άντληση το βράδυ που συνήθως κοιμούνται λίγο περισσότερο.
Τα φιλιά μου στη μπουμπού σου!

kiriakits


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα εγκυουλες και μανούλες!!
Δεν έχω διαβάσει τίποτα για να σχολιάσω μπήκα να σας πω τα νέα μας. Γέννησα την πέμπτη το μεσημέρι ένα υγιέστατο αγοράκι 3400!!! Ο τοκετός πολύ δύσκολος από τέταρτη απόγευμα είχα πόνους αλλά ο τρόχιλος δεν έλεγε να ανοίξει μέχρι το πρωί είχα διαστολή 2. πέμπτη πρωί 6 μου έβαλε τεχνητούς και γέννησα 2:40 με πολύ βοήθεια από το γιατρό λεπτομέρειες θα σας πω κάποια άλλη φορά. Ο μικρός μου ένας κούκλος έχουμε τρελαθεί όλοι!!! (κουκουβάγια) τώρα κατάλαβα ότι υπάρχουν και αλλά συναισθήματα που ως τώρα δεν είχα νιώσει ολοκληρώνεσαι μέσα από αυτό το πλασματακι!!! Με τον θηλασμό δεν τα πάω καλά μου τραυμάτισε αρκετά και τις 2 θηλές και ποναω πολύ!! Του δίνω ξένο γάλα αλλά ήθελα τόσο πολύ να θηλάσω και τώρα όλο στενοχωριέμαι και κλαίω τι να βάλω να μου θρεψουν γρήγορα και να βάλω τον μικρό μου πάλι από χθες έχω να τον βάλω αλλά σήμερα άρχισε να κατεβαίνει το κανονικό γάλα.

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ κοριτσια τελειωσαν τα ψεματα μπενω σημερα στης 23.00 με προκληση θα μου βαλει υποθετο και το πρωι στης 7 ορο και μετα οποτε γεννησω ευχομαι να εχω την γεννα της αννας μας εγω αυτο θα σκεφτομαι για να περνω κουραγιο. δεν ξερω αν θα ξανα μπω γιατι εχω να ετοιμαστω να ετοιμασω και την μικρη για την πεθερα μου. σας ευχαριστω ολες για αυτους τους 8 μηνες που περασαμε μαζι σαν εγκυουλες τωρα θα τα λεμε σαν μανουλες ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 17 417472

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κυριακη μου να σας ζησει γλυκια μου ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 17 50580 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 17 50580 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 17 50580 ο παιδαρος γερος και καλοτυχος κ εσυ καλη λοχεια κοριτσακι μου!!
για τις θηλες μου εχουν πει ή ελαιολαδο ή την κρεμουλα της medela οτι κανει θαυματα!!

Μαρακι μου τα ιδια ακριβως δηλαδη με 2 μερες διαφορα θα τα κανουμε!!ευχομαι να εχεις μια ευκολη γεννα χωρις κανενα πονο και περιμενουμε νεα σου!!

αντε και μ΄αφησατε μονη και ερημη γιατι η Αλεξια αργει ακομα!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να σας ζήσει Κυριακή!
Αχ υπομονή με τον θηλασμό. Μην στεναχωριέσαι γιατί είναι νωρίς ακόμα και το παιχνίδι με το θηλασμό δεν το έχεις χάσει ακόμα.
Δοκίμασε την κηραλοιφή http://mamalydia.wordpress.com/waxbee_mamalydia/
Επίσης purelan από τα φαρμακεία που δεν χρειάζεται και ξέπλυμα μετά την εφαρμογή για να θηλάσεις.

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγαπες μου μολις τωρα τελειωσα με το θηλασμο και κλαιει παλι η μικρη μου!
Χαρα μου τα φιλια μου!
Συμπεθερακο, Δεσποινακι και Εμομαμα μου χιλια ευχαριστω για τις συμβουλες σας πραγματικα θα τα δοκιμασω ολα..
Δεσποινακι μ συμπηρωμα της δινω μετα το θηλασμο και το τρωει ολο, μπορει να φαει και 20-30 μλ!
Μπορει να θηλαζω και μια ωρα ομως συνεχομενη! ειναι φυσιοολογικο αυτο;;
Μαρακι σου ευχομαι να εχεις τον τελειο τοκετο να πας με θετικη ψυχολογια και ολα θα πανε τελεια.
Κυριακη μου να σας ζησει και καλη λοχεια καλη μου!!!
Κοριτσια εμενα με επιασε ανορεξια καπως δε θελω να δω φαγητο μπροστα μου αλλα θα προσπαθησω να τρωω αφου θηλαζω
Σας αφηνω να την κανω αγκαλιτσες.
κλαιειιιιιιιιιιιιι θα μπω αργοτερα χχχ

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ Χριστινακι μου μια χαρα τα πας με τον θηλασμο... αφου σου καθεται μια ωρα!!! καλα εισαι! κ απο συμπληρωμα εισαι καλα, αφου τρωει μονο 20-30 σημαινει οτι τρωει κ απο εσενα... μην τα παρατησεις, σε λιγες μερες θα ερθει κ περισσοτερο γαλα κ δεν θα το εχετε αναγκη το ξενο! (τι κουκλα!!!)

Κυριακη να σου ζησει!!!! μηπως να δοκιμαζες και θηλες σιλικονης μεχρι να θρεψουν οι δικιες σου??

Μαρια με το καλο!!! με εναν πονο ευχομαι!!! σς περιμενουμε στις μανουλες!!!

Εμας ο μπεμπης σημερα πολυ γκρινια!!!!

marianthi_m

marianthi_m
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kυριακή να σας ζήσει!! ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 17 50580 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 17 50580 Καλή λοχεία κοριτσαρα!

Χριστινακι!!! ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 17 50580 Καλως σας βρήκαμε!! Κουκλακι η μπεμπα!! ιδιες ειστε!!!
Με το θηλασμό δεν εχεις καποια μαία να σε συμβουλέψει? μπορει κ ο παιδίατρος να σου δώσει καποιες οδηγίες... θέλει υπομονη κ αφού την εχεις κ θελεις να θηλάσεις προσπάθησε το... οτι θες ρωτα κ απο εδω! 1 ωρα καθεται να θηλάσεις? εμενα μου αποκοιμιεται στο τεταρτο κ μενουμε στη μεση καθε φορα... κοιτα μόνο να μην εχει χορτασει κ μετα σε πιπιλαει μόνο.. δε καταπίνει γάλα δλδ γιατι θα σε τραυματισει...

Μαρία με το καλο!!! με ενα πόνο!! ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 17 417472 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 17 417472

Εγω πριν μια ψιλοκαταθλιψη την επαθα.. αρχισα τα κλαμματα... δε ξερω... τωρα ειμαι καπως καλύτερα...

παω να τακτοποιησω τον μεγαλο για να παει για υπνο...

ελπιζω να καταφερω να μπω πιο μετα

http://www.creativebeez.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις