Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
148 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 148 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 40]

lizaG

lizaG
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Panik11 έγραψε:Καλησπερα και απο μας....Και εμεις ειχαμε ενα ηρεμο βραδυ...Τωρα εχουμε φαει και ετοιμαζομαστε να παμε βολτα στη γιαγια που εχει και λαχανοντολμαδες αλλα νομιζω οτι δεν κανει να φαω και μου τρεχουν τα σαλια!!!!

Ευα μου ειναι κουκλα η μπουμπου σου!!!!ΝΑ σου ζησει!!!!

Λιζακι δεν πονας πλεον με τον θηλασμο καθολου???Εμεις ενω τωρα δεν εχουμε πληγωμενες θηλες εξακολουθει να με ποναει γιατι δεν με πιανει σωστα!!!Αλλα επιμενω παρα πολυ.ΠΟυ θα παει θα το βρουμε!!!

Τινη,Ινα και Στελλα να ξερετε οτι δεν σας ζηλευουμε καθολου Mad Mad Mad Τώρα πλέον δεν ποναω καθόλου αλλα βάζω θυλη σιλικονης και δεν έχω πληγωθει καθόλου α κα βάζω και την purelan της madela δεν ξέρω ίσως να βοήθησε και αυτο. Αλλα και σε εμένα ο θυλασμος κρατάει σίγουρα μισή ώρα με τρία τέταρτα τι να κάνουμε θέλει πολυ υπομονη και επιμονή μην απογοητευεσαι όλα θα γίνουν.
ΚΑλα να περασετε κοριτσαρες και θελουμε φωτο!!!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xara64 έγραψε:
για τις θηλες μου εχουν πει ή ελαιολαδο ή την κρεμουλα της medela οτι κανει θαυματα!!


Χαρουλιτσα μου απλα να σου πω οτι το μωρακι μου οταν βαλω την κρεμα της μεντελα, ακομα και αν περασουν ωρες και ακομα και αν πλυνω το στηθος , νιωθει την κρεμα και δε θελει να θηλασει...

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marianthi_m έγραψε:Kυριακή να σας ζήσει!! ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 50580 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 50580 Καλή λοχεία κοριτσαρα!

Χριστινακι!!! ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 50580 Καλως σας βρήκαμε!! Κουκλακι η μπεμπα!! ιδιες ειστε!!!
Με το θηλασμό δεν εχεις καποια μαία να σε συμβουλέψει? μπορει κ ο παιδίατρος να σου δώσει καποιες οδηγίες... θέλει υπομονη κ αφού την εχεις κ θελεις να θηλάσεις προσπάθησε το... οτι θες ρωτα κ απο εδω! 1 ωρα καθεται να θηλάσεις? εμενα μου αποκοιμιεται στο τεταρτο κ μενουμε στη μεση καθε φορα... κοιτα μόνο να μην εχει χορτασει κ μετα σε πιπιλαει μόνο.. δε καταπίνει γάλα δλδ γιατι θα σε τραυματισει...

Μαρία με το καλο!!! με ενα πόνο!! ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 417472 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 417472

Εγω πριν μια ψιλοκαταθλιψη την επαθα.. αρχισα τα κλαμματα... δε ξερω... τωρα ειμαι καπως καλύτερα...

παω να τακτοποιησω τον μεγαλο για να παει για υπνο...

ελπιζω να καταφερω να μπω πιο μετα

Αγαπουλα μου καλως σας βρηκα και παλι μια μια ποσο χαιρομαι!!
Στο θηλασμο και εμενα αποκοιμιεται επανω στο στηθος και απελπιζομαι καθε φορα . ολα τα δοκιμασα αλλα αυτο που πιανει ειναι να την κουνω λιγο πανω κατω και συνεχιζει να πιπιλαει.. απλα δε νομιζω εγω να εχω αρκετο γαλα ακομα γιατι σας ειπα που επαθα ανορεξια και αρνουμαι να φαω.. τρωω με το ζορι λιγο για να μην νιωθω ενοχεσ για το μικρο μου Crying or Very sad

οσο αφορα συναισθηματα μαριανθακο μ και γω κλαιω συνεχεια.. ειναι οι ορμονες γλυκεια μου θα περασει...


Εμη μου καλη ,εσυ τελικα τι εκανες με το θηλασμο; ειχες δικαιο παντως σε ενα πραμα που μου ελεγες. αμα επεμβαινουν διαφοροι και ανακατευονται στα ποδια σου σε μπερδευουν και εσενα και σου κανουν ζημια.. ειναι καλυτερα μια μανουλα να βρει τους ρυθμους της ΜΟΝΗ με το μωρακι της και να μην την συγχιζουν..
τι κανει το μαλλιαρο σου μωρακι; μοιαζει στην κορη μου!! ειναι τα πιο μαλλιαρα μωρακια του γκρουπ νομιζω χιχι

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κυριακη ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 50580 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 50580 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 50580 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 50580 να σου ζησει......
χριστινακι μου καλη λοχεια.... μην σε ανησυχει ο θυλασμος γιατι εμενα σρην κλινικη ετρωγε 60 μλ περιπου καπου εκει τρωει και το δικο σου αρα τα μοιραζει ο θυλασμος θελει υπομονη..... και εμεις τοση ωρα κανουμε ακομα και σημερα που ειναι ενος μηνα......
μαρακι εφτασε η ωρα.... με ενα πονο
σε ολες της υπολοιπες την καληνυχτα μου

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χριστινακι μου εγω τελικα δεν τα καταφερα με τον θηλασμο , το προσπαθησα οσο μπορουσαμε, εδω και μια εβδομαδα περιπου του δινω πλεον μονο μπουκαλι!
Θελει σωστη καθοδηγηση απο την αρχη, γιατι δεν ειναι ολα τα μωρα το ιδιο, εμενα να φανταστεις τις 3 πρωτες μερες δεν ανοιγε καν το στομα του! οποτε κ εμενα δεν ερεθιζοταν το στηθος για να κατεβασει γαλα... επιασε θηλη οταν ηρθαμε σπιτι, αλλα κ παλι δεν ειχε την υπομονη να προσπαθει να τραβαει, δεν μου τραβαγε απο το στηθος πανω απο 5λεπτα απο σε καθε πλευρα κ ας τον παιδευα καμια ωρα.... Ειχε καλομαθει στο μπουκαλι στο μαιευτηριο... το οποιο αναγκαστηκαμε να του το δωσουμε την 3 μερα, αφου απο εμενα δεν ειχε παρει ουτε σταγονα! καθε μερα μου επιανε ολο κ λιγοτερο... οποτε σιγα σιγα κ εμενα τελειωσε το γαλα...
Δεν ξερω ποια θα ηταν η σωστη προσεγγιση, μεχρι κ με συμβουλο θηλασμου μιλησα... κ μου ειπε θηλαστρο! το θηλαστρο εμενα με ποναγε παρα πολυ... και τελικα δουλεια δεν εγινε!
Αστην στο στηθος οσο πιο πολυ γινεται... κ ευχομαι να τα καταφερεις! Αν δεν μπορεις να φας κανονικο φαγητο, φαε τουλαχιστον σουπες! κ να μην εχεις κανεναν στο δωματιο οταν θηλαζεις μονο εσυ κ η μπεμπα... δεν θα διακοπτεις για κανεναν λογο!!

Τα μαλλακια της δικιας σου δεν παιζονται!! ειναι κουκλιτσα!! εχει κ ο δικος μου αλλα η δικια σου τον τρωει!!!!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσάκια μου καλησπέρα κι απο μένα!
κυριακή μου να σου ζήσει!
μαράκι με το καλό κούκλα μου με έναν ππόνο!
χριστινάκι μου το μελανούρι σου ειναι θεά!
τινάκο το πάσχα βρήκες να πάς πάργα??ειναι το χωριό μου και πάω καλοκαίρι μόνο πλέον!πάντως να πας απο θεσ/νικη μεσω εγνατίας γιατι ειναι πολύ καλύτερος ο δρόμος οχι απο πάτρα!
χαρουλάκι μου υπομονή κούκλα μου!έφτασε η ώρα...
δεσποινάκι βικάκι ινάκο εμάκο μαριανθάκο τα φιλιά μου.ελπίζω να μην ξέχασα καμία!!!
δεν θυμάμαι τι αλλο διάβασα!
σημερα πήγαμε οικογενειακως στην λουτσα για windsurf -ο μπαμπας μας- και καφε η μανούλα!η μπουμπου μια χαρα το έκοψε στον υπνο,ξύπνησε εφαγε και ξανακοιμήθηκε!και όλα αυτα με 6 μποφορ βοριά!χαχαχ σκληραγώγηση εεε??και στο καπάκι πήγαμε και σε μια βάφτιση στην γλυφάδα!γυρίσαμε χεστήκαμε αλλάξαμε φάγαμε και κοιμηθήκαμε!τώρα μου μένει ο μικρός και να ξεραθώ κι εγώ!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nικολετα μου ευχαριστω παρα πολυ.. ααα μαλιστα και σεις βραδιαζεστε στο θηλασμο Very Happy θα το προσπαθησω δε θα εγκαταλειψω..

Εμη μου δε φταις εσυ και να μην νιωθεις ασχημα.. καμια φορα παρουσιαζουν το θηλασμο ως κατι που ''πρεπει'' μια μανουλα να κανει και ειναι μεσα στις υποχρεωσεις της, αρα αυτη που δε θα τα καταφερει δε θα ειναι τοσο ''καλη''. αυτα για μενα ειναι μπουρδες σημασια εχει να κτισεις εσυ τη σχεση που θελεις με το νινακι σου με οποιοδηποτε τροπο.
Σιγουρα φταιει η κατασταση τοτε που λες στο μαιευτηριο αν του διναν συνεχεια ξενο ηταν λογικο να μαθει σαυτο.. και μενα του διναν γιατι εκλαιγε και πεινουσε και για να την κανουν να στανατησει τις διναν.. δυστυχως δεν ειναι κατι που αλλαζουμε η που φταιμε..
εσυ γλυκεια μου εισαι μια υπεροχη μανουλα αυτο να το θυμασαι παντα!
Αυτο λεω και σε μενα καθε μερα για να μην αφηνω κανενα να με επηρεαζει.. λοιπον εχεις δικαιο.. πραγματικα απο αυριο δε θα αφηνω κανεναν να ανακατευεται και να με παρακολουθει σαν θηλαζω- προφανως για να δει αν το κανω σωστα- ουτε θα δεκτω αλλη πιεση. ειναι σημαντικο για μας τις λεχουσες να νιωθουμε και αυτοπεποιθηση και σιγουρια σε αυτο που κανουμε..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φωτεινουλα μου τη γλυκεια μου καλησπερα , πλεον και γω σαν μανουλα!!
Ελπιζω να εισαι καλα σουπερ-μαμα!

Εμη μου ξεχασα να σχολιασω. το θηλαστρο και εμενα με ΠΕΘΑΙΝΕΙ. δεν υπαρχει περιπτωση καμια ομως να το χρησιμοποιησω. εκτες το δοκιμασα δυο φορες και τσιριζα!!!!!!

η μπεμπα οντως εχει παραααα πολλα μαλλακια και σποντουλες μονιμως!! σημερα καναμε πεπε και ροκ σταιλ χεχε!

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kristinaki έγραψε:Φωτεινουλα μου τη γλυκεια μου καλησπερα , πλεον και γω σαν μανουλα!!
Ελπιζω να εισαι καλα σουπερ-μαμα!

Εμη μου ξεχασα να σχολιασω. το θηλαστρο και εμενα με ΠΕΘΑΙΝΕΙ. δεν υπαρχει περιπτωση καμια ομως να το χρησιμοποιησω. εκτες το δοκιμασα δυο φορες και τσιριζα!!!!!!

χριστινάκι μου όμορφο καλά ειμαι κούκλα μου μόνο λίγος υπνος μου λειπει!όπως σε όλες τις μανούλες!
μην αγχώνεσαι με τον θηλασμό μια χαρά θα τα πας..όπως εχεις διαβάσει εδω μέσα και εμεις που δεν ήμασταν πρωτάρες ολες είχαμε τα θεματάκια μας με τον θηλασμό!σιγά σιγά θα μπουν όλα τα μωράκια στον ρυθμό τους!
εμεις αύριο κλείνουμε 1 μήνα και ακόμα δεν έχει στρώσει το ωράριό της η μικρή!υπομονή θέλει και επιμονή καλή μου!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Φωτεινουλα μου αυτη τη λεξη.. υπνος.. θα κανουμε καιρο.. πηγαινουμε ομως κλαππινγκ καθε βραδυ δεν εχουμε παραπονο ε; Very Happy

κοριτσακια μου παω πισω στις γλυκες υποχρεωσεις και θα μπω αργοτερα μαλλον!!! τα φιλακια μου ομορφες..

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
απο clubbing άλλο τίποτα μόνο που βάζουν την μουσική στη διαπασών!χαχαχα
πάω κι εγώ κοριτσάκια μου γιατι ήταν μεγάλη μερα και προβλέπεται και μεγάαααλη νύχτα!τα φιλιά μου σε όλες!
καληνυχτούδια γλυκές μου !

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χριστινακι μου στην αρχη με ειχε επηρεασει παρα πολυ που δεν μπορουσα να θηλασω... εκλαιγα καθε μερα. Τωρα πλεον, που ειναι κ οι ορμονες μου καλυτερα ξερω οτι προσπαθησα οσο μπορεσα, συμφωνα με την καθοδηγηση που ειχα και μ αυτα που ηξερα! Δεν προκειται να αφησω κανεναν να μου πει ουτε οτι δεν προσπαθησα, ουτε οτι δεν ειχα την υπομονη που επρεπε... οπως μου ειπε κ ο γιατρος μου: απλα καποιες φορες δεν γινεται!!!
Για σενα πιστευω οτι θα τα καταφερεις, σιγα σιγα θα ειναι ολο κ πιο ξυπνια κ θα σου τρωει περισσοτερο, θα δεις...
Κ ετσι ειναι οπως τα λες... η καλη μανα δεν καθοριζεται απο το αν θηλασε το παιδι της ή οχι!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φωτεινουλα μου καλα περασατε δηλαδη σημερα εε??ωραια που πηγατε εκδρομουλα!!

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 688264 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 688264 ουουυυυυ που ειστε ολες καλεεεε????

παω για υπνο γιατι δεν βλεπω καμια να μπαινει!!

καλο βραδυ σε ολες και καλη εβδομαδα να εχουμε!!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γυρίσαμε κι εμείς από της Ίνας!!

και τα τρία μωράκια μαζί δώσαν ρεσιτάλ! έκλαιγε το ένα, σταματούσε το άλλο, έτρωγε το ένα, μετά το άλλο! χαμός!! βγάλαμε πολύ ωραίες φωτογραφίες και οι 3 μας με τα μωράκια μας αλλά και τα 3 μωράκια μόνα τους στην κούνια, με το Βαγγελάκη της Στέλλας μας να κοιμάται, ο Μιχαλάκης της Ίνας να κλαίει και η δικιά μας να του πιάνει το χεράκι! απόλαυση ήταν! Περάσαμε πολύ ωραία φάγαμε, γελάσαμε, κουτσομπολέψαμε! Η Ίνα θα ανεβάσει τις φωτογραφίες κάποια στιγμή!

Χριστινάκι μου καλώς ήρθες!! όταν νιώσεις ότι πέρασε πια σαν μια γλυκιά και μόνο ανάμνηση μας λες λεπτομέρειες από τη γέννα της Αντριάνας σου! Είναι τόσο όμορφη η κορούλα σας, πήρε το σκέρτσο σου και τα χρώματά σου! Κοριτσάκι μου δυστυχώς δεν έχω καθόλου συμβουλές να σου δώωσω επί του θηλασμού αλλά σίγουρα είναι κάτι που μέρα με τη μέρα θα σου βγαίνει καλύτερα, με λιγότερο άγχος σαν μια απόλυτα φυσιολογική διαδικασία, όπως και είναι. Έβλεπα την Ίνα και τη Στέλλα μας που θήλαζαν και ήταν τόσο ήρεμες και χαλαρές..

Μαράκι μου!! άντε αγάπη μου ήρθε και η δικιά σου μεγάλη στιγμή! Λογικά τώρα θα έχεις κάνει εισαγωγή και αύριο το πρωί θα έχεις το μπεμπάκι σου αγκαλίτσα! Πραγματικά σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις τον εύκολο τοκετό που επιθυμείς, σαν της Άννας μας. Θα περιμένουμε και τα δικά σου νέα!

Κυριακή μου καλώς ήρθε το μωράκι σου, ολόκληρο παιδάκι 3400γρ!! Τελικά γέννησες την ίδια μέρα με την Ελευθερία;; Όποια μπορέσει ας μας ανανεώσει τη λίστα κάποια στιγμή!!

Φωτεινούλα μου, όποτε πάμε οδικώς επάνω συνέχεια πάμε από Εγνατία, μέσω Λαμίας, Λάρισας κλπ. Ξέρω ότι είναι ταλαιπωρία από Πάτρα αλλά ο Μάνος δεν έχει πάει ποτέ από πίσω και σκεφτόμαστε να κάνουμε καναδυό διανυκτερεύσεις για να μην κουραστεί και η μπέμπα. Μπορεί να βρεθούμε στην Αθήνα ανεβαίνοντας μαζί με όποια άλλη κοπέλα βολέψει αφού δεν θα είστε Πάργα, όλο και κάτι θα κανονίσουμε!


Εμάκο, Βικάκο, Χαρουλίτα, Δέσποινα σας φιλώ!! ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 417472 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 417472

Η μπέμπα μετά από την κοινωνική εκδήλωση που παραβρέθηκε και μετά από αρκετή γκρίνια, έπεσε ξερή! την περιμένω να ξυπνήσει για να κοιμηθούμε μετά και οι δυο, ο μπαμπάς της ροχαλίζει ήδη!

ααα! το κόλπο με τον απορροφητήρα πιάνει τελικά! δοκιμασμένο σε 2 μωράκια, το δικό μας και της Ίνας!!

Τέλος, αν θέλετε ρίξτε μια ματιά στο βίντεο που σας στέλνω, είναι πολύ γλυκό!

http://www.aniwthoi.net/2012/10/video-90.html


Καλό ξημέρωμα μανουλο-εγκυούλες, τα λέμε αύριο πάλι!


letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η κατασταση μας ειναι λιγάκι δύσκολή ο μπέμπης ρουθούνιζει πολυ και τον έπιασε κολικός και περνει αβάσιυλες οταν κλαίει κάπως περίεργα καθόμαστε και τον κοιτάμε τωρα μην ομήγει απο τα ασκιά του κατι τέτοια κανει. Αυριο το πρωι ειμαστε για παιδίατρο. ...
Χριστινάκι έμενα η εμη μου είχε πει μια κουβέντα αμα πεινάει θα φαει και δεν δώσαμε καθολου συμπλήρωμα. Ξέρω οτι ειναι δύσκολο αλλα είχε απόλυτο δίκαιο αμα δεν μου το έλεγε δεν θα θύλαζα τωρα βλέπεις κανει λιγο καίει να κατέβει. Ακομα κανε μασάζ το στήθος σου ίλη την ωρα με κάποια κέρνα η λαδάκι πιέζοντας μονο την θύλη αλλα μονο εκεί θα πιέζεις. Και μεσα σε δεκα νερουλες θα είστε καλύτερά άπλα θέλει το χρόνο του

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τινακι μου σημερα η κορουλα σου κλεινει 1 μηνα!!! Μεγαλη κοπελα εγινε πια!!! 1000χρονη να ναι!!
Περιμενουμε αγωνια τις φωτογραφίες!! Πρεπει να περάσατε τελεια το βραδυ!! Θα ειχε πολυ γελιο με τα μωρακια!!

Εμας παλι πολυ γκρινια, μαλλον είμαστε να αλλαξουμε ξανα γαλα... Με την δυσκοιλιοτητα ολαkala, αλλα αυτο το γαλα του αναγουλιαζει κ δεν μπορει κ ευκολα να το ρευτει!!

Καληνυχτα κ απο μενα (μπορει να ξαναμπω αργοτερα)

Μαρακι μου με ενα πονο ευχομαι...

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωχ βτε Νικολέτα σε καταλαβαινω, κ μας πριν κανα μισάωρο ηρέμησε!! Στην μυτουλα του βάλατε ορο??

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πέρασε κιόλας ένας μήνας με την μπέμπα! Σαν χθες μου φαίνεται ότι γέννησα! Και είναι απίστευτο πόσο αλλάζουν μέρα με τη μέρα τα μπεμπάκια μας! Κάθε μέρα που ξυπνάει τη βλέπω και διαφορετική, πιο μεγάλη και πιο όμορφη!!!

Μόλις την τάισα και ήρθε η ώρα να κοιμηθώ κι εγώ..

Όνειρα γλυκά να έχουμε..και καλή εβδομάδα!

Koutsounaki2810

Koutsounaki2810
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια μου!Χχάθηκαε;;;;μου λείψατε!!!!! Είμαστε λίγο στη τσίτα μέχρι να προσαρμοστούμε με το μωράκι!ας πούμε το βράδυ είχαμε τρελό ξενύχτη ως τις 4 μισή!παρόλα αυτά όμα καλά!Λίγο με το θηλασμό το χάνουμε γιατίδεν χορταίνει και παίρνουμε ξένο!
Επίσης οι ο ρμόνες μου δεν είναι καθόλου καλά!Ότι καί να γίνει,ότι και να μου πούνε κλαίω!
Εσείς τί κάνετε;Τα νέα σας;

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΕΙΜΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ.
ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΤΙΣ 7 ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ 2880.ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ.


ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ.ΝΑ ΕΙΣΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Koutsounaki2810 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια μου!Χχάθηκαε;;;;μου λείψατε!!!!! Είμαστε λίγο στη τσίτα μέχρι να προσαρμοστούμε με το μωράκι!ας πούμε το βράδυ είχαμε τρελό ξενύχτη ως τις 4 μισή!παρόλα αυτά όμα καλά!Λίγο με το θηλασμό το χάνουμε γιατίδεν χορταίνει και παίρνουμε ξένο!
Επίσης οι ο ρμόνες μου δεν είναι καθόλου καλά!Ότι καί να γίνει,ότι και να μου πούνε κλαίω!
Εσείς τί κάνετε;Τα νέα σας;
ΣΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΠΕΡΥΣΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΑΛΑ.

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΕΔΙΝΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΩΡΑ ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΑΙ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΙΛΑΚΙΑ ΕΙΝΙΑ ΟΛΑ ΟΚ, ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΟΥ.ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΠΕΙΝΑΕΙ.
ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΩ ΑΚΟΜΑ.
ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΑΥΞΗΣΗΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 40 ΗΜΕΡΕΣ ΕΡΑΙΩΝΕΤΑΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ.

ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΜΗΝ ΔΙΝΕΤΑΙ ΠΙΠΙΛΑ Ή ΧΑΜΟΜΗΛΙΑ ΚΟΚ ΓΙΑΤΙ ΕΔΡΑΙΩΝΕΤΑΙ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ.

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΑΞΗΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ.

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι ευχαριστα που ξεκιναει η βδομαδα ?!!!!

***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 50580 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 35468 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 50580 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 35468 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 50580 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 35468 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 18 50580

ΤΟ ΜΑΡΟΥΛΙΩ ΜΑΣ ΓΕΝΝΗΣΕ

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ

ΚΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ ΣΕ ΣΕΝΑ ΜΑΡΑΚΙ ΜΑΣ

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ !!!

inakriti


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tzef έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΕΙΜΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ.
ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΤΙΣ 7 ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ 2880.ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ.


ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΗΜΕΡΕΣ.ΝΑ ΕΙΣΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!

καλημερα και ευχαρριστουμε για τα νεα

να χαιρεστε τα παιδακια σας

συγχαρητηρια για τον θηλασμο !!!

καλημερα και καλη εβδομαδα

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσακια μου..... αν και η καλη μερα απο το πρωι φαινετε αλλα τελος παντων....
μαρακι να σου ζησειιιιιιιιιιιι οτι καλυτερο....φανταζομαι οτι ειχες μια πολυ ευκολη γεννα .....
τζεφ οντως ετσι ειναι θελει υποομονη μεχρι να κατεβει το γαλατακι....ετσι εκανα και εγω και τελικα απο οταν βγηκαμε απο την κλινικη δεν εδωσα καθολου συμπληρωμα αλλα ημουνα ολη την ωρα με το στηθος απο εξω....
ελευθερια κανε υπομονη και προσπαθησε να μην δινεισς ξενο γαλα για να βγεις κερδισμενη το ξενο το γαλα ειναι ποιο γλυκο απο το μητρικο
ινακι την καλημερα μου μια χαρουλα τα περασατε χτες... τυχερουλες...
εμεις εχουμε μυξουλες πολλες να δω τη θα γινει μας βλεπω να καταληγουμε σε κανενα νοσοκομειο στο τελος και να τους περνει ο διαλολος ολους.... παω παιδιατρο και ασ ελπισουμε να μην ειναι κατι το σοβαρο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις