Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Xρουλιτσα μου! σε ξαναβρισκω εδω μετα απο καιρο!! Κοριτσακι μου κανω αγωνα με το ρεψιμο αλλα δεν τα καταφερνουμε παντα. νομιζω και μενα απο τη λαιμαργια της καποιες φορες τρωει πολυ γρηγορα και ισως γιαυτο και τα βγαζει. ειναι λαιμαργη αλλα αμα φαει λιγο της περνα και μετα δε θελει!
Οσο αφορα το μπανακι θα σε συμβουλευα να μην την ξυπνας. αμα ξυπνησει να τη λουζεις. μην σε ανησυχει και μενα σαν τρελλη κανει να φαει και κανουμε ολοκληρα σσιιου μεσα στο δωματιο με μουσικη και χορευτικα για να της αποσπω την προσοχη και να χαλαρωνει. εντωμεταξυ ενα μικρο τρικ που κανω εγω ειναι οτι αμα την βλεπω και πειναει παραααα πολυ, της δινω πολυ πολυ λιγο να φαει να ηρεμησει, την αλλαζω/μπανιο κτλ και μετα την ταιζω κανονικα.

Σοφακι μου καλως σε βρηκα και σενα καρδια μου!!! εχει μεγαλωσει η ζουζουνα σου αποτι βλεπω και στη φωτο!!! στην τελικη ολα τα μωρακια ειναι λαιμαργα ετσι καταλαβα!! και θελουν παιγνιδακια!! Αν της εδωσες φριζολακ με χαμομηλι γιαυτο σου εκανε διαρροιες. δεν πειραζει. εμενα παλι ειναι δυσκοιλια και δε ξερω τι να κανω αλλο. το γαλατακι δεν την βοηθησε- στην κυπρο εχουμε ενα παρομοιο αλλα το λενε νοβιλακ-

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σοφακι μου η Boo ηταν στο γκρουπακι νοεμβριου δεκεβριου οχι στο δικο μας.. και εχασε το μωρακι της.. ειχε γεννηθει προωρο και δεν καταφερε να ζησει Crying or Very sad μας ειπε οτι δε θα ξαναμπει στο φορουμ...

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
K εμεις απ ολα εχουμε!!! κ λοξυγγα και βγαζουμε κ γαλατακι και μου πνιγεται πολλες φορες γιατι προσπαθει να καταπιει μεγαλη γουλια κ δεν μπορει Razz Razz Razz !! και στο ρεψιμο εχουμε θεμα... αλλα πλεον ξερει κ μονος του ποτε ζοριζεται κ μου κουνιεται για να τον αλλαξω σταση και μολις τον αλλαζω... χαμος (ρεψιμο ενηλικα αντρα μετα απο πολλες μπυρες!!!!)

Χαρα μου καλησπερα... κ εγω κλαιγοντας τον βαζω στην μπανιερα, αλλα μετα χαλαρωνει... του μιλαω κ πολυ την ωρα που του κανω μπανιο. Αν δεν του μιλαω χαλαει τον κοσμο!! κ βγαινοντας εννοειται παλι χαμος!! α ευχαριστιεται μετα μονο το μασαζ με τη κρεμα!!! ευτυχως εμενα σταματησε να κανει τα κακα του την ωρα του μπανιου, ηταν μεγαλη ταλαιπωρια αυτο... αλλα κανα κατουρηματακι το ριχνει!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kristinaki έγραψε: Αν της εδωσες φριζολακ με χαμομηλι γιαυτο σου εκανε διαρροιες. δεν πειραζει. εμενα παλι ειναι δυσκοιλια και δε ξερω τι να κανω αλλο. το γαλατακι δεν την βοηθησε- στην κυπρο εχουμε ενα παρομοιο αλλα το λενε νοβιλακ-

Αυτο πίνει κ ο δικος μου το it, το φριζολακ δεν του εκανε τιποτα με την δυσκοιλιοτητα ουτε με το χαμομηλι... αλλα ευτυχως αυτο τον πιανει και τα κανει 3-4 φορες την ημερα! ειναι πολυ καλο γαλα

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
emilou έγραψε:
Kristinaki έγραψε: Αν της εδωσες φριζολακ με χαμομηλι γιαυτο σου εκανε διαρροιες. δεν πειραζει. εμενα παλι ειναι δυσκοιλια και δε ξερω τι να κανω αλλο. το γαλατακι δεν την βοηθησε- στην κυπρο εχουμε ενα παρομοιο αλλα το λενε νοβιλακ-

Αυτο πίνει κ ο δικος μου το it, το φριζολακ δεν του εκανε τιποτα με την δυσκοιλιοτητα ουτε με το χαμομηλι... αλλα ευτυχως αυτο τον πιανει και τα κανει 3-4 φορες την ημερα! ειναι πολυ καλο γαλα

Αγαπουλα μου στον ποσο καιρο εκανε δουλεια στο μωρακι σου; εμενα το πινει πια 4 μερες και δεν ειδαμε διαφορα. αλλα δεν της αρεσει αυτο το γαλα, ειναι αυτο που εβγαζε βασικα.. της εδινα το S26 πριν και το επινε μια χαρα αλλα μαλλον ηταν δυσκυλιο..

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλή εβδομάδα!! Πόσο χαίρομαι που σήμερα δώσατε το παρόν σχεδόν όλες!! (πλην Πηνελόπης, σημειώστε απουσία!). Απ'ότι διαβάζω σιγά σιγά τα μωράκια μας αρχίζουν και κοιμούνται σερί περισσότερες ώρες τα βράδια και δεν ξυπνούν στο τρίωρο! Οπότε κοιμόμαστε κι εμείς οι κουρασμένες μανούλες λίγο παραπάνω! Σχετικά με το λόξυγγα διάβασα ότι θέλει ένα δεκάλεπτο με τέταρτο περίπου για να περάσει, το μόνο που βοηθάει είναι το τάισμα αν το έχει πιάσει πριν φάει (αλλά με το νόμο του Μέρφυ σχεδόν πάντα τα πιάνει με το που έχουν φάει!) ή η αλλαγή θέσης συχνά, μια δεξιά στο πλάι, μια αριστερά, μια αγκαλιά, μια ανάσκελα κλπ..Και η μπέμπα μας πνίγεται όταν τρώει λαίμαργα, βήχει και εκσφενδονίζει γάλατα τριγύρω, μόνο με το μπιμπερό για τους κολικούς το Dr Brown δεν έχει παραδόξως τέτοιο θέμα! Επίσης το ρέψιμο θέλει πολύ προσοχή γιατί κι εγώ καμιά φορά μπερδεύμαι με τα ρουθουνίσματα και τα αγκού της, το ρέψιμο πρέπει να είναι καλό γκλουκ! Όταν δεν έχει ρευτεί επαρκώς με το που την ξαπλώνω βγάζει από γουλίτσες μέχρι καλές γουλιές από το γάλα αλλά μυρίζει σαν εμετούλης (μάλλον είχε ανακατευτεί με τα γαστρικά υγρά) οπότε πάμε κατευθείαν για άλλαγμα. Πείτε μου ρε κορίτσια αν θέλετε πληροφοριακά πόσες φορές σας κάνουν κακάκια τα μπεμπάκια σας γιατί εγώ θα σκάσω με αυτό το θέμα. Διάβασα ήδη την Άννα για καμιά δεκαριά φορές, εμάς ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα! Υπάρχουν μέρες που δεν κάνει καθόλου και την επόμενη μέρα μετά από το κόλπο με το λαδάκι 2-3 φορές σε 1 ώρα και τέλος. Γενικώς κάνει νορμάλ μουσταρδί κακάκια, όχι της δυσκοιλιότητας αλλά αραιά. Έχει όμως πολλά αέρια, σαν ενήλικας! Παρόλα αυτά είναι ήσυχη ακόμη και τη μέρα της δυσκοιλιότητας..

Μόλις συνειδητοποίησα ότι πλέον οι κουβέντες μας έχουν μονοπωλήσει σε σχέση με τα μωράκια μας..Μήπως έρχεται η ώρα να μεταφερθούμε σιγά σιγά στις μανούλες; Τυπικά την Τετάρτη βγαίνει ο μήνας. Πάμε να γεμίσουμε εκεί καμιά σελιδούλα γιατί έπεσε ξεραίλα! Με βαριά καρδιά πάντως θα αφήσω το τελευταίο μας θεματάκι..

Εμείς σήμερα παρόλο που φυσάει καταραμένα (8 μποφόρ είπαν, έχει και απαγορευτικό στο λιμάνι!), κατεβήκαμε να κάνει εξετάσεις αίματος επαναληπτικές ο μπαμπάς μας (πάλι ανεβασμένη χοληστερίνη έχει!), μετά ήπιαμε καφέ, περάσαμε από της πεθεράς και τώρα ξεκούραση. Τα χειμωνιάτικα ρούχα τελικά δεν τα έβγαλα αυτό το σ/κ, το μετέθεσα για το επόμενο, ελπίζω να μην το πάω για το μεθεπόμενο, το αναβάλω όσο μπορώ πάντως!

Εγώ πάω την Τετάρτη 40η μέρα για το σαραντισμό και Πέμπτη κατευθείαν στο γιατρό να ακούσω κανένα ευχάριστο νέο, μπας και...!! Αν και πιστεύω μέχρι να κάνω το τεστ παπ (θα πάμε το Σάββατο με την Ίνα) και να του πω το αποτέλεσμα κοκό δεν έχει Sad

Aπό κιλά στα +5 κολλημένη, είχα πάει και στα +3 μόνο, αλλά σαβούρωσα καλά 2 μέρες και αναπλήρωσα την απώλεια..τί στο καλό μεχρι τα Χριστούγεννα δεν θα τα χάσω 5 παλιοκιλά; ααα Παρεπιπτόντως, η μανούλα πάει καλύτερα και σκέφτεται αν γλιτώσει το χειρουργείο μέχρι τέλος του χρόνου ή και γενικώς να ξανακατέβει με τον μπαμπά αρχές Δεκέμβρη μέχρι τα Φώτα να κάνουμε εδώ γιορτές και εμείς να ανέβουμε το Πάσχα, μην πάμε από τώρα την μπέμπα επάνω στα βαριά κρύα! Καλά έλεγες Εμάκο..τώρα είναι γιαγιά και παππούς, δεν κρατιούνται μακριά από την εγγονή τους!

Έχω γράψει μυθιστόρημα, άργησα να μπω αλλά τα είπα όλα! Πάω να ταίσω την μπέμπα που την άφησα να περιμένει για να τελειώσω το μονόλογο και τα ξαναλέμε!

Φιλάκια σε όλες!!! Σας αγαπώ, σας το είπα; ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 37 417472 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 37 417472 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 37 417472

xara64

xara64
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις χεστικαμε και πεινασαμε γι΄αυτο σας αφησα αποτομα!!

Ινακο να εισαι καλα!!τραγουδαρα μας εβαλες παλι!! ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 37 328109 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 37 328109 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 37 328109

Εμακο μου σε τρεχει κ εσενα ο μαλλιας που θα παει ομως θα στρωσει το προγραμματακι σας!!

Χριστινακι μου ναι επιτελους βρισκομαστε μεσα μαζι αλλα δεν ξερω για ποση ωρα χιχιχιιχ!!
δεν το πιστευω και κουνελακια φορουσες??
Τινακο μου τι κανεις??μου λειψατε μωρε ολες αλλα ακομα δεν μπορω να μπω καλα καλα στις σηζητησεις σας γιατι ξυπναει κ θελει βυζακι κ τρεχω σαν την τρελη!!μακαρι να το γλυτωσει η μανουλα σου το χειρουργιο!!
κ εγω δεν θελω να φυγω απο αυτο το θεματακι θα μου λειψει γμτ!!

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tινακο μου πολυ χαρηκα που η μανουλα σου μαλλον το γλιτωνει το χειρουργειο!! δεν εχω ωρα να σου γραψω τωρα κλαιει παλι η μπεμπα μου ουφφφ. τι θελει αλλο αυτο το παιδι; ολα τα καναμε. μαλλον αγκαλιες παλι!
θα μπω μετα χχχχχ

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
της εβαλα πιπιλα για να δουμε αν πιασει το κολπο!!
Αν οχι θα το προσεξετε γιατι θα εξαφανιστω!
Κοριτσακια μου τεταρτη γενναει και η Αλεξια μας. μιλησαμε λιγο κτες στο φεις. να περιμενουμε και την τελευταια μας εγκυουλα και μετα.. ας μεταφερτουμε. το λεω με βαρια καρδια και εγω!!!
πεθυμησα κοιλιτσα μου εντωμεταξυυυυ ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 37 990599 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 37 990599 ***ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2012 Νο 28 *** - Σελίδα 37 990599

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τινακι μου κακακια κανει και μενα 2-3 φορες και σκληρα, χρωμα καφε-πρασινο θα ελεγα.. τι νω πω ομως μου ειπαν ειναι και αυτο στα πλαισια της προσαρμογης του νεογεννητου στο νεο του περιβαλλον.. αερια επισης εχει και μενα σαν ενηλικας! τα μωρακια δεν ντρεπονται τιποτε να κανουν εχουν πολλη πλακα!
Σας φιλω γλυκα - αρχισαμε παλι.. τρεχωωωωωω

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ξυπνησε, εφαγε, χεστηκε (δεν τον αλλαξα ακομα) κ τωρα παιζουμε!! λεμε κ λογακια... μου λεει οουυυυ!!!!

Χριστινακι μου περιπου 2 εβδομαδες θελει μου ειπε η παιδιατρος για να δειξει το γαλα αν κανει... εμας στην βδομαδα νομιζω εκανε δουλεια...

παω να τον αλλαξω...

maroulo

maroulo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα κακακια κανει 4-5 φορες πολυ λιγα σαν νερομενα μπλιαχ. τινακι ολα καλα θα πανε με την μανα σου ηταν για να ανησυχησεις. παω για να την ταισω αρχισε γρινια. ουτε εγω θελω να αφησουμε το θεματακι μας περασαμε τοσο ωραια σαν εγκυουλες

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα και απο εμας...
μολης φαγαμε και κοιματε ο μικρουλης.
εγω περιμενω τον γιαννη να παω αγορα να παρω κανενα φορεματακι για να μην παω με το τζην αυριο εκκλησια να σαραντησω.... και ακομα μου εδωσε η μανουλα μου λεφτα να παρω μια φωτογραφικη μηχανη να βγαζω φοτο τον εγγονο....χαχαχα καλο ε?Σας εχω θεση για ρεψημο... ειναι η θεση που ρευουνε τα προωρα οπως μου ειπε η παιδιατρος, οσες φορες το εκανα πετυχε.
λοιπον οπως καθεστε στον καναπε για παραδειγμα και εχετε τελειωσει το ταισμα ανοιξτε τα ποδια σας και βαλτε το μωρο στα γονατα και την κοιλιτσα του στα μπουτια σας το κεφαλακι θα κρεμετε κατω εννοειτε τοτε χτυπατε απαλα την πλατουλα η χαιδεψτε εμενα ετσι ρευετε αμεσως....
οσο αφορα το μπανιο που ρωτησες χαρα εγω αμεσως μολης ξυπναει τον κανω αλλα τα κλαματα δεν τα γλυτωνουμε γιατι πειναει εκεινη την ωρα .
τινη μια χαρουλα η μανουλα σου... Very Happy


σας φυλω παω για ψωνια...

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχω αγανακτηση με τα γαλατα.τωρα εκανε αλλα ητανε νερουλα με αποτελεσμα απο τη κορυφη μεχρι τα νυχια να λερωθει.μηπως δε κανουνε οι πανες?λιμπερο της εβαλα τωρα αλλα δε ξερω τι δε κανω σωστα!τι να της δωσω πια?????????????????

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χριστινάκι μου και ο μπαμπάς μας προχθές μου έλεγε γιατί αφήνω την κόρη του να αερίζεται μπροστά μου ενώ αυτόν δεν τον αφήνω και τον καταπιέζω! χαχαχα
Πάλι καλά είναι η Αντριανούλα με κακάκια 3-4 φορές τη μέρα, ούτε εκεί δεν φτάνει η δικιά μας!

Εμάκο τώρα που το θυμήθηκα! Κι εγώ πετούσα πολλά Ml γάλα στο τέλος, και μετά την έπιανε λόξυγκας και το μετάνιωνα που δεν περίμενα λίγο να της δώσω να καταπιεί. Μέχρι που μου είπε η Ίνα ή η Στελλίτσα (δεν θυμάμαι!) όταν βρεθήκαμε ότι και να μείνει λίγο, πχ καμιά ώρα δεν παθαίνει τίποτα!! Και από τότε στάνταρ ένα μισάωρο το κρατάω!

Επίσης μου είπαν τα κορίτσια ότι με το θηλασμό δεν χρειάζεται ρεψιματάκι το μωράκι γιατί δεν καταπίνει αέρα, όπως με το μπουκάλι! Ούτε αυτό το ήξερα!

Στελλάκο! Σήμερα δοκιμάσαμε το ζακετάκι που της έπλεξες! Κολυμπάει βέβαια ακόμη αλλά με μαζεμένο το μανικάκι κάτι γίνεται! Είναι κούκλα! Θα τη βγάλω φώτο και θα σε κάνω tag να τη δεις κάποια στιγμή! Ευχαριστούμε! Είσαι καλλιτέχνις και στο πλέξιμο, ΤΕΛΟΣ!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νικολέτα καλή βόλτα!! κι εγώ έτσι τη βάζω να ρεύεται την μπεμπίτα! είχα καταπιαστεί σε ώμο και χέρια με το να την ανεβάζω ψηλά!

Σοφάκι!!! σας έβρεξε επάνω έμαθα; πολύ νερό;
Δοκίμασε τις chicco και ελπίζω να μην έχεις διαροές!! Εγώ είμαι ευγνώμων που δεν της δημιούργησαν κανένα πρόβλημα με τέτοια τιμή που έχουν!

sofouli

sofouli
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτες ειχα και εγω και τελειωσανε........ Rolling Eyes

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofouli έγραψε:αυτες ειχα και εγω και τελειωσανε........ Rolling Eyes

Τώρα είμαστε στα μέσα της 2ης κούτα Νο 2. Της Παρασκευή λέω να παραγγείλω το Νο 3 που είναι για 4-9 κιλά κι ας είναι 4κιλάκια περίπου η μπέμπα..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Δευ Οκτ 29, 2012 8:29 am, 1 φορά

ANNAST

ANNAST
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έστειλα τον συζυξ στη σχολη μπαλέτου με την κόρη του κ εγω άραξα στον καναπέ μέχρι να ξυπνήσει ο μικρός..
Κορίτσια εμένα ρευεται κ με το δικό μου γάλα, όπως είπε η εμη σαν μεγάλος άντρας μετα απο πολλές μπύρες.. Αλλα όχι πάντα.. Πάνω απο 5 λεπτά δεν περιμένω, ειδικά αν είναι νύχτα. Τον βάζω στο πόρτ μπεμπε κ αν θέλει να ρευτει κουναει, τον σηκωνω κ ρευεται.. Όσο για κακα, Τινη μου, εγω δεν προλαβαίνω να αλλάζω πάνες, οοοοοποοοοτε τον σηκωσω, δεν υπάρχει περίπτωση να μην είναι χεσμενος.. Κ μόλις τον αλλάξεις, μπορεί να ξανάχεσει στο καπάκι.. Δεν κολλάει...
Χαρα μου, κ εγω συνήθως τον ταιζω πριν το μπανιο, γιατί γενικά δεν του αρέσει να μπανιαριζεται, αν πειναει κιόλας, ξύπναει την πολυκατοικία.. Έτσι τον ταιζω, του κάνω Μπανακι κ μετα τον ξαναταιζω..

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχαχαχα Τινακι εχει ενα δικαιο ομως ο μπαμπας σου!! χαχαχα Very Happy
ενταξει δεν κανει 4 φορες στανταρτ. ετυχε και μια μονο ετυχε και καθολου.. με ανησυχει το θεμα σκατουλικα παντως !!!!
Νικολετακι μου καλησπερα! αυτο που με λες με το ρεψιμο θα το δοκιμασω. εντωμεταξυ δεν πονανε τα μωρακια σε ετσι θεση; δεν πιεζουμε το στομαχακι τους ετσι;
Καλα ψωνια κιολας αυριο! παρε κατι που θα χαρεις και αργοτερα. εγω ακομα δεν εβαλα ρουχο πανω μου περιττο να σας πω! ειμαι με τις πυτζαμες πρωι μεσημερι νυκτα ακομα και αυτο ειναι ρουτινα!

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αννούλα μου! καλησπέρα! Πήγαινε μπαλέτο η Ειρηνούλα ή τώρα ξεκίνησε; Κι εγώ στάνταρ θα τη στείλω με το καλό την μπέμπα, έκανα 10 χρόνια και είναι λατρεμένο μου! Ακόμη και σε τμήμα ενηλίκων πήγαινα πριν μείνω έγκυος! Της αρέσει; Να την ενθαρρύνεις!! Βοηθάει τόσο πολύ στην ανάπτυξή της, στη σωστή στάση του σώματος κι ας έχει και τα κακά του (πονεμένα γονατάκια, δαχτυλάκια κλπ)

Ξένο γαλατάκι, τί του δίνεις του Μανωλάκη; Να το προτείνω στη γιατρό μπας και δω άσπρη μέρα η ταλαίπωρη! Σίγουρα όμως και ο θηλασμός παίζει ρόλο..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tini13 στις Δευ Οκτ 29, 2012 8:35 am, 2 φορές συνολικά

Kristinaki

Kristinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σοφακι μου εγω πανες χρησιμοποιω παμπερς και ειμαι πολυ χαππυ. καμια διαρροη

Tini13

Tini13
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια έκανε καμιά σφραγιδούλα τα πατουσάκια ή τις παλάμες από το μπεμπάκι της; εγώ σκέφτομαι να της βάλω κόκκινο κραγιόν για να καθαρίζει εύκολα μετά..καμιά ιδέα;

giotaki2

giotaki2
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tini13 έγραψε:Κορίτσια έκανε καμιά σφραγιδούλα τα πατουσάκια ή τις παλάμες από το μπεμπάκι της; εγώ σκέφτομαι να της βάλω κόκκινο κραγιόν για να καθαρίζει εύκολα μετά..καμιά ιδέα;
Ρε Τινάκο είσαι κορυφή!!!! εγώ δεν εκανα ακόμη γιατί δε μπορούσα να βρω με τι!
Ωραία ιδέα εμένα το μονο που μου ρχοταν ηταν Κετσαπ χαχαχαχαχαχαχα Laughing γι αυτο δε το επιχείρησα...

Δε σας διαβασα ακόμη αλλά ειδα το Χριστινακι που δε μπορει να ρεφτει η μπουμπου και σας εχω κολπάκι να ρευεται Αμέσως!!! τουλαχιστον εμας πιανει! επανερχομαι σε λίγο αφου ταϊσω το μπεμπούλη!

Χριστινακο μου καλό να σου ζήσει το αγγελούδι σου δε τα είπαμε, να ειναι γερη κ να σε κάνει ευτυχισμένη!!!!

emilou

emilou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
περιμενω κοσμο σε μια ωρα, ο Πανος δεν εχει ερθει ακομα απο την δουλεια, ο μπεμπης καρφιτσααααα!!!!!!! κ το σπιτι χαλια!!!!

Τινακι κ εγωτο κραταω το γαλα βαζω σε ενα μπρικι ζεστο νερο κ το βαζω μεσα... αλλα κ παλι πεταμε πολυ!!

πολυ καλη ιδεα το κραγιον!! εγω του εκανα οταν εκλεινε μηνα σε εναν ειδικο πηλο, απο τα mothercare, μονο το ποδαρακι γιατι ηθελε πολυ πιεση κ το πονεσα... κ δεν βγηκε κ καλο!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις