Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
82 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 82 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
doritaki έγραψε:Οσον αφορα τις αποδειξεις τωρα, καθε γιατρος κανει οτι θελει.Ο δικος μου δινει ολοκληρη αποδειξη.Αλλοι μπορει να μη δινουν.Σιγουρα τα βρισκω κ εγω αρκετα τα χρηματα για την εποχη μας αλλα αφου θελω το συγκεκριμενο γιατρο "αναγκαστικα" τα δινω.

Οτι η συμβαση του ΕΟΠΥΥ καλυπτει μονο 4κλινα που το μαθατε?Εγω ξερω οτι δινει στις κλινικες 600 ευρω.Προ ΕΟΠΥΥ δλδ μονο 600 ηθελε το 4κλινο?Κ μετα η διαφορα για το 3κλινο να ειναι κοντα στο χιλιαρικο?Κατι μου βρωμαει στην υποθεση!Που μπορουμε να καλεσουμε ωστε να εχουμε σωστη ενημερωση επιτελους?!?Καθε φορα μας λενε κ κατι διαφορετικο.

me tis apodeikseis opws eipes o kathena kanei oti thelei!!emena sto 4klino ithelan 1300€ meta me ton eoppy plirwsa 650€..otan rwtisa ston eoppy k toys eipa oti den einai ola ta xrimata poy parexoyn arra na paroyme to voithima afoy tha dwsw parapanw moy eipan oti ayta dinoyme k den mporoyme na kanoyme kati..asta doritaki egw eixa frikarei tote giati opws eipa k prin ithela ton giatro k moy pige o koykos aidoni..toylaxiston me ayta poy peira pisw eimai sxedon sta idia xrimata...

kiloumbi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
doritaki έγραψε:Οσον αφορα τις αποδειξεις τωρα, καθε γιατρος κανει οτι θελει.Ο δικος μου δινει ολοκληρη αποδειξη.Αλλοι μπορει να μη δινουν.Σιγουρα τα βρισκω κ εγω αρκετα τα χρηματα για την εποχη μας αλλα αφου θελω το συγκεκριμενο γιατρο "αναγκαστικα" τα δινω.

Οτι η συμβαση του ΕΟΠΥΥ καλυπτει μονο 4κλινα που το μαθατε?Εγω ξερω οτι δινει στις κλινικες 600 ευρω.Προ ΕΟΠΥΥ δλδ μονο 600 ηθελε το 4κλινο?Κ μετα η διαφορα για το 3κλινο να ειναι κοντα στο χιλιαρικο?Κατι μου βρωμαει στην υποθεση!Που μπορουμε να καλεσουμε ωστε να εχουμε σωστη ενημερωση επιτελους?!?Καθε φορα μας λενε κ κατι διαφορετικο.

Πήρα τηλέφωνο Λητώ και Ιασώ, από εκεί μου το είπαν ότι τα λεφτά που δίνει ο ΕΟΠΠΥ θα κάλυπταν πλήρως τετράκλινα δωμάτια, αλλά τέτοια δεν υπάρχουν σε αυτά τα μαιευτήρια.

kiloumbi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Επίσης να προσθέσω ότι αν τυχόν οι κλινικές πάψουν να δέχονται πελάτες ΕΟΠΠΥ όπως απείλησαν ότι θα έκαναν προ δύο εβδομάδων, τότε θα πληρώσουμε ολόκληρο το ποσό (το οποίο δεν ξέρω πόσο είναι).

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kiloumbi έγραψε:Επίσης να προσθέσω ότι αν τυχόν οι κλινικές πάψουν να δέχονται πελάτες ΕΟΠΠΥ όπως απείλησαν ότι θα έκαναν προ δύο εβδομάδων, τότε θα πληρώσουμε ολόκληρο το ποσό (το οποίο δεν ξέρω πόσο είναι).

Περιπου 600€ επιπλεον να υπολογιζεις αν δε θα εχουν συμβαση με τον ΕΟΠΥΥ.Το ξερω γιατι εχω δει τιμες κλινικης με κ χωρις ΕΟΠΥΥ.

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vetaki..! έγραψε:
doritaki έγραψε:
vetaki..! έγραψε:
kyoforia-loxeia einai epidomata gia tis 56 meres prin k 63 meta(antistoixa) ta opoia ta peira episis kanonika
ayta poy les oti tha epernea AN doyleyes einai ena syplirwmatiko epidoma apo ton oaed poy sto deinoyn AFOY leiksoyn ta parapanw epidomata syn i kanoniki adeia poy dikaioysai na pareis apo tin doyleia soy!!tin perneis kanonika alla den plirwnesai gia aytin!!!!!

Εγω το εχω καταλαβει διαφορετικα.Οπως τωρα που καθομαι με αναρρωτκη αντι για τον εργοδοτη με πληρωνει το ΙΚΑ,ετσι γινεται κ στην αδεια κυησης κ λοχειας.Κ μαλιστα σε αυτες ενα ποσο πληρωνει κ ο εργοδοτης απ'οσο ξερω.Αν χρηματα απο ΙΚΑ+χρηματα εργοδοτη δεν φτανουν το μισθο που επαιρνα πριν, τοτε μπορω μετα τη ληξη των αδειων να διεκδικησω τη διαφορα απο τον ΟΑΕΔ.Κ το λεω αυτο γιατι το επιδομα σχετιζεται αμεσα με τον προηγουμενο μισθο σου.Μια κοπελα που επαιρνε 500€ (οσο δουλευε) δε θα παρει το ιδιο επιδομα με αυτη που επαιρνε 1000€.
Μπορει κ να κανω λαθος βεβαια.Θα ξερω σε ενα μηνα να σας πω.

o ergodotis se plirwnei mono gia ton 1o mina anarwtikis poy tha exeis k ayto oxi olo to mistho,soy deinei ena poso to ika k meta pas ta xrtia ston logisti k meta soy deinoyn tin diafora poy tha epernes an isoyn stin doyleia,toys epomenoyn mines anarwtikis se plirwnei mono to ika(egw dld etsi plirwnwmoyn)..oso gia to oti den tha parei ta idia xrimata ayti poy pernei 500 me ayti poy pernei 1000 ennoeite..wstoso den einai ta xrimata poy tha epernes an doyleyes i kyoforia k i loxeia giati an epernes ta xrimata soy kanonika den tha soy edeine o oaed alla xrimata!
apo oaed ayto poy ginete einai:56+63=119 meres(4 mines dld)an esy epernes 700€/mina paei 700*4=2800,afaireis loipn ayta poy pires apo to ika(MONO KYOFOREIA-LOXEIA,oxi ta xrimata twn anarwtikwn) k tin diafora ayti soy deinei o oaed..prin 5 meres ta peira me ayti tin diadikasia!!!!
episis otan pas na katatheseis to 6 mino mitrotitas mporeis na katatheseis k gia to symplirwmatiko,sto lew giati emas den mas to eipan apla rwtisa kata tyxi diaforetika soy lene na pas se 1-1.5 mina!!!enw an ta katatheseis mazi mesa se 15 meres peripoy perneis ayta ta xrimata!!!asxeta apo to an exei ksekinisei na se plirwnei to 6mino i oxi!!!

Για τις αναρρωτικες ξερω.Ηδη καθομαι 3,5 μηνες...Κ αν δεν θελω να παρω το 6μηνο απο τον ΟΑΕΔ ποτε καταθετω χαρτια για το συμπληρωματικο επιδομα?Κ κατι ακομα.Αυτους τους 4 μηνες (κυηση-λοχεια) γιατι δεν σε πληρωνε κ ο εργοδοτης???Η ξαδερφη μου που γεννησε τελος Ιουλιου επαιρνε χρηματα κ απο ΙΚΑ κ απο εργοδοτη για το διαστημα αυτο.Αχ δε βγαζω ακρη!Καθε εργοδοτης οτι θελει κανει?

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kiloumbi έγραψε:Εγώ είμαι στον ΕΟΠΠΥ, ο οποίος καλύπτει μόνο τα νοσήλια σε ιδιωτική κλινική. Αν γενήσεις σε δημόσιο δεν παίρνεις πλέον επίδομα. Αυτό ίσχυε ως φέτος τον Αύγουστο, πλέον έχει καταργηθεί το επίδομα.
Στην ιδιωτική κλινική όμως ο ΕΟΠΠΠΥ καλύπτει τα νοσήλια μόνο για τετράκλινο δωμάτιο. Απ'όσο κοίταξα ούτε το ΛΗΤΩ ούτε το ΙΑΣΩ έχουν τετράκλινα (μαγκιά του εοππυ να καλύπτει τύπο δωματίου που δεν υπάρχει). Άρα αναγκαστικά πληρώνεις τη διαφορά, που για τρίκλινο, φυσιολογικό τοκετό και 3 μέρες νοσηλεία είναι 700 ευρώ στο λητώ.Στην τιμή αυτή περιλαμβάνονται όλα τα συνήθη (αναισθησία κτλ) αλλά όχι η αμοιβή του γιατρού και της μαίας (αν έχεις δική σου).




Συμφωνώ ότι μπροστά στην υγεία του παιδιού δεν κοιτάς τα έξοδα, αλλά δεν παύει να έιναι τεράστια αδικία το να πληρώνουμε υψηλές εισφορές κάθε μήνα για πολλά χρόνια και να μην έχουμε καμμια σχεδόν παροχή. Με πιάνει το γαμώτο, πώς το λένε.



O EOPYY καλύπτει και τρίκλινο στο ΙΑΣΩ ψαξτο να δεις!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α συγγνώμη τώρα είδα πως είπες πως πήρες τηλ ΙΑΣΩ και ΛΗΤΩ.

Νόμιζα πως ο ΕΟΠΥ καλύπτει και τρίκλινο στο ΙΑΣΩ τι να πω...

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Υπάρχουν δημόσοι γιατροί που δεν παίρνουν λεφτά ή παίρνουν πολύ λίγα. Εϊναι λίγοι αλλά υπάρχουν.
Επίσης αν σταματήασουν οι συμβάσεις θα παιρνουμε το επίδομα από το ταμείο μας.
Ο ΕΟΠΥΥ καλύπτει 600 ή 900 ευρώ;

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οταν το εδινε στο χερι ηταν 900.Στις κλινικες ομως εδινε 600 απ'οτι εμαθα.

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς 800 είχαμε πάρει από το ΤΕΒΕ το 2010. Το ΙΚΑ έδινε πιο πολλά. Αν είναι έτσι, συμφέρει να χαλάσουν τις συμβάσεις για να πάρουμε 900 Smile

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[/quote]
Για τις αναρρωτικες ξερω.Ηδη καθομαι 3,5 μηνες...Κ αν δεν θελω να παρω το 6μηνο απο τον ΟΑΕΔ ποτε καταθετω χαρτια για το συμπληρωματικο επιδομα?Κ κατι ακομα.Αυτους τους 4 μηνες (κυηση-λοχεια) γιατι δεν σε πληρωνε κ ο εργοδοτης???Η ξαδερφη μου που γεννησε τελος Ιουλιου επαιρνε χρηματα κ απο ΙΚΑ κ απο εργοδοτη για το διαστημα αυτο.Αχ δε βγαζω ακρη!Καθε εργοδοτης οτι θελει κανει?[/quote]


den thes na to pareis gia na gyriseis stin doyleia??prepei na pas me kanoniko i meiwmeno wrario...den kserw omws pote katatheteis ta xartia...akoy den einai thema ergodoti giati to epsaksa kala den eixa skopo na toys xarisw oyte eyrw...gia dikoys moy logoys...!mipws i ksaderfi soy doyleye kapoies wres?sto lew 100% ayto giati eixa rwtisei 100 fores sto ika...
ayto me tis anarwtikes sto eipa gia na soy eksigisw pws vgainoyn ta xrimata toy symplhramatikoy epidomatos...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vetaki..! έγραψε:
Για τις αναρρωτικες ξερω.Ηδη καθομαι 3,5 μηνες...Κ αν δεν θελω να παρω το 6μηνο απο τον ΟΑΕΔ ποτε καταθετω χαρτια για το συμπληρωματικο επιδομα?Κ κατι ακομα.Αυτους τους 4 μηνες (κυηση-λοχεια) γιατι δεν σε πληρωνε κ ο εργοδοτης???Η ξαδερφη μου που γεννησε τελος Ιουλιου επαιρνε χρηματα κ απο ΙΚΑ κ απο εργοδοτη για το διαστημα αυτο.Αχ δε βγαζω ακρη!Καθε εργοδοτης οτι θελει κανει?[/quote]


den thes na to pareis gia na gyriseis stin doyleia??prepei na pas me kanoniko i meiwmeno wrario...den kserw omws pote katatheteis ta xartia...akoy den einai thema ergodoti giati to epsaksa kala den eixa skopo na toys xarisw oyte eyrw...gia dikoys moy logoys...!mipws i ksaderfi soy doyleye kapoies wres?sto lew 100% ayto giati eixa rwtisei 100 fores sto ika...
ayto me tis anarwtikes sto eipa gia na soy eksigisw pws vgainoyn ta xrimata toy symplhramatikoy epidomatos...[/quote]

Δε θελω το εξαμηνο γιατι τα χρηματα που δινει ο ΟΑΕΔ ειναι πολυ λιγα κ δε θα τα βγαζουμε περα.Αναγκαστικα θα παω για δουλεια.Το μειωμενο ωραριο το δικαιουμαστε ειτε παρουμε εξαμηνο ειτε οχι.Επειδη ομως σκεφτομαστε να παρει 9μηνη αδεια ο αντρας μου ισως να μη δικαιουμαι το μειωμενο εγω.Εχει να κανει με τη δικη του δουλεια νομιζω.Η ξαδερφη δουλευε σε σουπερ μαρκετ.Τον τελευταιο καιρο (καποιους μηνες πριν παρει αδεια κυησεως)ηταν 6ωρη.

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
doritaki έγραψε:
vetaki..! έγραψε:
Για τις αναρρωτικες ξερω.Ηδη καθομαι 3,5 μηνες...Κ αν δεν θελω να παρω το 6μηνο απο τον ΟΑΕΔ ποτε καταθετω χαρτια για το συμπληρωματικο επιδομα?Κ κατι ακομα.Αυτους τους 4 μηνες (κυηση-λοχεια) γιατι δεν σε πληρωνε κ ο εργοδοτης???Η ξαδερφη μου που γεννησε τελος Ιουλιου επαιρνε χρηματα κ απο ΙΚΑ κ απο εργοδοτη για το διαστημα αυτο.Αχ δε βγαζω ακρη!Καθε εργοδοτης οτι θελει κανει?


den thes na to pareis gia na gyriseis stin doyleia??prepei na pas me kanoniko i meiwmeno wrario...den kserw omws pote katatheteis ta xartia...akoy den einai thema ergodoti giati to epsaksa kala den eixa skopo na toys xarisw oyte eyrw...gia dikoys moy logoys...!mipws i ksaderfi soy doyleye kapoies wres?sto lew 100% ayto giati eixa rwtisei 100 fores sto ika...
ayto me tis anarwtikes sto eipa gia na soy eksigisw pws vgainoyn ta xrimata toy symplhramatikoy epidomatos...[/quote]

Δε θελω το εξαμηνο γιατι τα χρηματα που δινει ο ΟΑΕΔ ειναι πολυ λιγα κ δε θα τα βγαζουμε περα.Αναγκαστικα θα παω για δουλεια.Το μειωμενο ωραριο το δικαιουμαστε ειτε παρουμε εξαμηνο ειτε οχι.Επειδη ομως σκεφτομαστε να παρει 9μηνη αδεια ο αντρας μου ισως να μη δικαιουμαι το μειωμενο εγω.Εχει να κανει με τη δικη του δουλεια νομιζω.Η ξαδερφη δουλευε σε σουπερ μαρκετ.Τον τελευταιο καιρο (καποιους μηνες πριν παρει αδεια κυησεως)ηταν 6ωρη.[/quote]


aaa afoy doyleye i kopela allazei..egw mil gia kapoia poy einai mono se anarwtiki!!!!koita apo oso kserw k ayto paei analoga ton mistho soy..egw eperna 700 otan doyleya k moy deinei 580..o antras moy exei tebe opote eimaste kamenoi apo ekei..an twra esena o antras soy exei alla dikaiwmata den kserw!!!!to dikaioymeste to meiwmeno etsi k alliws alla nomizw oti k an kaneis meiwmeno dikaioyse kati..
aaa episis an asfaliseis esy to paidi sto onoma soy perneis ena 10% epipleon apo to epidoma tis loxeias!!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο αντρας μου δουλευει στην Εθνικη Τραπεζα!Οποτε σιγουρα δικαιουται αδεια αν δεν παρω εγω.Κ μαλιστα αυτος θα παιρνει σχεδον ολο το μισθο του.Απλα οι γυναικες στην εθνικη παιρνουν 9 μηνες κ οταν επιστρεφουν δεν εχουν μειωμενο ωραριο.Οποτε ισως για να μπορεσει να παρει ο καλος μου την αδεια να μην επιτρεπει η τραπεζα να εχω εγω μειωμενο ωραριο.Αυτο δεν το εψαξα ακομη.Κ το παιδι θα το ασφαλισουμε στον αντρα μου γιατι εχουμε περισσοτερες κ καλυτερες επιλγογες σε γιατρους!Ευτυχως γιατι το ΙΚΑ...

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
katalava...!!!psakse to tote k des ti se symferei!!!den kserw na se voithisw se ayto!!aaaa rwta omws sto ika an to asfaliseis to paidi an mporeis meta na to parei o antras soy..se poso kairo ginete k an ginete vevaia..etsi wste an mporeis na pareis to 10% epipleon k meta na allaksete!!!! Wink
se afinw pame gia nanakia!!!ta leme ayrio pali!!! κόστος καρδιοτοκογράφου και αμοιβή γιατρού  - Σελίδα 2 417472 κόστος καρδιοτοκογράφου και αμοιβή γιατρού  - Σελίδα 2 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις