Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
561 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 561 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν, μπήκα παρόλο που δεν έχω κάνει ούτε τα μισά ακόμη. Όπως σας είχα πεί θα πηγαίναμε χωριό Τετάρτη απόγευμα, τελικά είπαμε για Πέμπτη πρωί. Ρούχα δεν είχα ετοιμάσει. Λέω το πρωί, μέχρι να φορτώσει το αμάξι να βάλω ρούχα για 4 μέρες. Ετοιμάζω Παρή και Γιάννη πάνε στα σχολεία, ανεβαίνω και κοιμάται ακόμη!!!! Πάω του μιλάω, σηκώνω και την Μαρία. Την ετοιμάζω, του ξαναμιλάω. Λέει δεν σηκώνομαι!!! Ωραία και γιατί δεν μου είπες να στείλω την Μαρία στον παιδικό αφού δεν είχες σκοπό να πάμε. Μας κοροιδευείς????? Κατά τις 10 και σηκώνεται. Αρχίζει την μίρλα ότι και καλά δεν πάμε γιατί είναι μακρυά από τον τόπο του και θέλει τόσα έξοδα και και και... Πάμε με τις δύο μικρές Σκλαβενίτη μουρμουρίζοντας πάντα. Στον γυρισμό μου αρχίζει πάλι τα ίδια. Και φωνάζοντας λέει ότι αφού υποτίθεται περιμάνει την άνοιξη μετάθεση και δεν τον ακολουθώ να χωρίσουμε. Για αυτόν τον λόγο να χωρίσουμε. Εντάξει λέω. Θα το κανονίσω. Φθάνουμε μου ανεβάζει πάνω το μωρό, τα ψώνια και σηκώνεται και φεύγει χωρίς να πει τίποτα. Ταίζω ΜΑρία, την βάζω για ύπνο. Θηλάζω το μωρό και με είχαν πιάσει τα νεύρα μου και έκλαιγα. Έρχεται η μάνα μου να δεί γιατί δεν έχω φύγει για το χωριό. Με βλέπει έτσι και τις λέω μέσες άκρες τί παίζει. Καλά λέει κι αυτή. Τώρα αν πεί να πάτε, πες του ότι εγώ δεν κρατάω παιδιά για να μάθει!!!! Έρχεται ο κύριος. Δεν τον ρωτάω ούτε που ήταν ούτε τίποτα. (πράκτικερ είχε πάει, μου το είπε την άλλη μέρα που βρήκα κάτι ξυλόβιδες που αγόρασε.) Όλο το απόγευμα καβγάδες και γκρίνια. Του λέω και ότι η μάνα μου δεν κρατάει τα παιδιά, άλλοι καβγάδες γιατί είμαστε εδώ και ότι είμαστε για να έχουμε βοήθεια. Αυτήν την συζήτηση την κάουμε συνέχεια. Ξημερώνει Παρασκευή. Τα παιδιά είχαν κλειστές γιορτές. Δεν μπορούσα να τα καμαρώσω ούτως ή άλλως. Στέλνω και την ΜΑρία παιδικό. Σηκώνεται κι αρχίζει πάλι την γκρίνια. Του λέω έτσι είσαι. Κάτσε να στα πω ένα χεράκι για να μάθεις. Και τον βάζω κάτω και του τα λέω και απο την καλή και από την ανάποδη. Λέω επίσης ότι αν συνεχίσει αυτό το θέμα, θα πάω σε δικηγόρο να τελειώνουμε. Αν θέλει να συνεχίσουμε θα πρέπει η συμπεριφορά του να γίνει όπως παλιά, να μην φωνάζει ειδικά μπροστα στα παιδιά και να βάζει πρώτα από όλα εμάς και μετά όλα τα άλλα. Κάπως έτσι ηρέμησαν τα πράγματα. Επίσης θα κλείσω ένα ραντεβού σε κάποιον οικογενειακό σύμβουλο και παιδοψυχολόγο για να συζητήσουμε και για τον Γιάννη ο οποίος φαίνεται να έχει διάσπαση. Τον πήγαμε πέρυση στην νο 1 καθηγήτρια αναπτυξιολόγο στο Αττικό και μας είπε ότι είναι μικρούλης για τέεοια διάγνωση και να τον πάμε φέτος. Έτσι έχουμε 6/11 ραντεβού. Αλλά τα θέματα συμπεριφοράς πρέπει να τα κοιτάξουμε με κάποιον ειδικό. Και επειδή πιστεύω πώς όλα αυτά με τον Γιώργο επιρρεάζουν την συμπεριφορά του παιδιού, ρώτησα και μου είπαν ότι πρώτα πρέπει να πάνε οι γοείς κ μετά τα παιδιά. Υπάρχουν και σχολές γονέων. Θα ήθελα να παρακολουθήσει ο Γιώργος κάτι τέτοιο αλλά ενώ την Παρασκευή βράδυ είπε πάρε και κλείσε ραντεβού,τώρα λέει περίμενε και θα σου πω εγώ πότε.
Κουραστήκατε ή ακόμη?
Επίσης έχουμε και άλλα να λύσουμε όπως, το στεγωτήριο που θέλω να πάρω και μαντεψτε! Πάλι δεν συμφωνεί! Το αυτοκίνητο και άλλα. Θέλω τις γνώμες σας. Τώρα σε λίγο θα έρθει και αύριο θα έχει ρεπό και πάλι μεσα στη μέση θα είναι και δεν θα μπορώ να μιλήσω σαν άνθρωπος.

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειδες ευακι δεν τελειωνουν ποτε!!!κ χεις κ τον αντρα να σου λεει'μα καλα τι εκανες ολη μερα?'!!!!!

λια θα σ πω τι ειχα παθει εγω...κ εμενα η μικρη ετρωγε αλλα μετα απο λιγο το στηθος τουμπανο κ εβαζα θηλαστρο κ ειχα παλι τα ιδια....εδω κ 3 εβδ εχω να χρησιμοποιησω κ εχω βρει την υγεια μ...το στηθος παραγει οσο γαλα θελει τωρα η μπεμπα...κ το σημαντικο,καταφεραμε κ τρωει απο τον 1 μαστο σε καθε γευμα....κ τωρα δεν εχω ουτε πρηξιματα πολλα ουτε ενοχλησεις..
αςμας πει κ η Ευα ή η Ματινα που ειναι εμπειρες τι να κανεις...

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άσχετο, αλλά επειδή διάβασα την προηγούμενη σελίδα, εμένα όλα μου τα παιδιά κουρούπες ήταν . Την Παρή δε με τα βαφτιστικά της την έχουν περάσει για αγόρι!!!! Επίσης, ακόμη και τώρα τα μαλλιά της είναι κοντά. Όπως φαίνεται στη φώτο. Και επειδή της τα έκοψα πάλι λίγο δυνάμωσαν. Αλλά πολύ λίγο.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mατινακι εχω τα δικα μ Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 17 679259 ,διαβαζω κ τα δικα σου κ φουντωνω,μη σου πω βουρκωνω.. δε μπορω να σε συμβουλεψω αλλα μπορω να σου πω οτι σε σκεφτομαι,σε καταλαβαινω κ σου δινω δικιο,ή μαλλον δικια.

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ματινα κουραγιο γιατι απ,οτι βλεπω "διαβαζω"ολα περναν απο το χερι σου κανε οτι νομιζεις οτι ειναι καλυτερο για τα παιδια.τελικα ειναι να μην εχουν αδεια αυτοι οι αντρες ολο γκρινια στο σπιτι ειναι ουτε με τα ρουχα τους τα εχουν καλα.

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευα ξεχασα ν σ πω το απογευμμα 6-8 θα λειπω,θα παμε στον παιδικο οι γονεις για να μας πουν οι δεακαλες...αν ειναι μιλαμε αργοτερα αν μπορεις κ εσυ...

μαρακι εχει γινει κατι?

ματινα ειμαι κ εγω μαζι σ..πραγματικα κανε αυτο με το οποιο θα σαι εσυ αλλα κυριως κ τα παιδια σ καλα..δεν μιλαω για χωρισμο...απλα ισως χρειαστει να του τριξεις περισσοτερο τα δοντια κ ναι καταλαβει επιτελους οτι πρεπει να λειτουργειτε ολοι μαζι σαν ομαδα..μην κοιταει σφαιρικα το προβλημα αλλα στην καρδια ετσι ωστε να βρειτε γρηγορα λυσυ για να μην σας φθειρει...ενα γλυκο φιλακι απο μενα...


κοριτσια παω να ετοιμαστω-σουλουπωθω κ θα τα πουμε το βραδακι... Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 17 417472

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζετα σε εστειλα φωτο!
θα σε παρω μετα τις 8 τοτε!
παω να παρω την ελενη!το κοριτσι μου μολις ειχε ξυπνησει για αυτο ειναι ξεμαλλιαρικο στην φωτο!!! μη μας παρεξηγησετε και δε μας θελετε νυφη!!!χαχαχαχαχαRazz

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκι, τώρα το διάβασα. Αν πιστεύεις ότι θα σου χρησιμεύσει το γάλα για να πάς κάπου, βγάλτο σε αποστειρωμένο μπουκάλι και βάλτο κατάψυξη με ημερομηνία. υπάρχουν γυναίκες, όπως μία φίλη μου, που με το χέρι βγάζουν το γάλα τους και όχι με το θήλαστρο. Αν όχι, τότε όταν θές να ανακουφηστείς κάνε έναζεστό ντους και προσπάθησε να βγάλεις λίγο γάλα για να αποσυμφωρήσεις το στήθος. Το παιδί, όποτε πεινάει βάζε το να τρώει όσο θέλει. Σε λίγο καιρό θα ρυθμιστεί η παραγωγή σε σχέση με το πόσο θέλει το παιδί. Τώρα για το δάγκωμα υπάρχει μία θαυματουργή κρεμούλα. Η purelan της medela. Είναι αγνή λανολίνη. Μπορείς να βάλεις και το μωρό κατευθείαν. Από όλες τις κρέμες μόνο αυτή θα σε ανακουφήσει ΑΜΕΣΑ. Αυτά. Τώρα έχω από πάνω τον Γιώργο να με πρήζει με άσχετα θέματα και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ να γράψω. Πάω να θηλάσω, να κατέβω στους παππούδες, να πάω να πάρω την Παρή από το νήπιο, να πάρω τους άλλους από το σχολικό και μετά θέλω να κατέβω στο υπόγειο να ράψω έξι καλύματα για τις καρέκλες της κουζίνας.

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευα μ ειναι γαματο!!!!ολα τα λεφτα!!!σευχαριστω παρα πολυ!!!!θα τα πουμε τοτεκ απο το τηλ..

ΑΛΛΑ το κοριτσακι σ ειναι μια φατσουλα σκετη γλυκα!!!κ σ μοιαζει!!!!αραγε θα κατσει ετσι κ η δικια μ?!!!!ωραια φωτο!!

elbono


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ματινακι πραγματικά εύχομαι ν βρεθεί μαθ άκρη γρήγορα,αλλά μην περιμένεις μ το καλό θέλει πίεση κ ειδικά γι το καλό των παιδιών σας!!! Τώρα θυμήθηκε ο αθεόφοβος τ χωριο. Του!!

Λία μ βγαζε λίγο μ το χέρι κ σε λίγες μέρες θ προσαρμοστει κ γω τούμπανο τ ξημερώματα βγάζω κ τ αποθηκευω στην καταψυξ

Ευακι ερώτηση γ προσκλητηρια που τ τυπωνεις? Πόσο κοστίζουν? Τ ρυζοχαρτο είναι πιο ακριβό?

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα!!!!Ποτε θα διαβασω τα νεα σας που δεν προλαβαίνω?????? Sad Sad Sad Με το που μπαίνω απο την δουλεια με τον γιο μου αναλαμβάνω δράση. τα παιδιά του κινήματος ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ για να πω καλύτερα οι αρχηγοι συνεχιζουν ακαθεκτα. Σημερα εχουμε εμβόλια (αντιγριπικο ο μικρος και διπλό η μπεμπα) και θα παω μονη και με τα δυο καθως ο αντρας μου δουλεύει. οσο σκεφτομαι το κλαμα που θα ρίξουν...αφήστε. Θα μπω αργοτερα αν κοιμηθουν νωρις και δεν εχουν γκρίνια.
Φιλάκια!!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελενη σε φωτογραφειο τα τυπωνω.κανω 2-3 δοκιμες στην εκτυπωση και μετα δινω παραγγελια το συνολο.περιπου 20 λεπτα η 13x18 εκανε πριν 3 χρονια που βαφτισα την κορη μου.το ρυζοχαρτο μπορει να βγαινει και πιο ακριβο δε ξερω... Rolling Eyes αν παλι θες να το κανεις διπλο δλδ χαρτονακι μονοχρωμο και απο πανω με κορδελα δεμενο το ρυζοχαρτο με το σχεδιο μπορεις να εξοικονομησεις χρηματα κοβοντας και γραφοντας στο χερι το κειμενο στο χαρτονακι και ουσιαστικα να πληρωσεις μονο την εκτυπωση στο ρυζοχαρτο! Wink

λια για το στηθος σου μη βγαζεις με το θηλαστρο για να το αδειασεις γιατι ετσι του "λες" φτιαξε κι αλλο γαλα.για λιγες μερες βγαζε λιγο με το χερι να αποσυμφοριζεται η κανε ζεστο ντουζ και ασε οσο τρεξει με το μπανιο για να μη σε ποναει και θα ερθει στα ισα της η παραγωγη!

ματινα για αγριεψε λιγακι γιατι μου φαινεται τα θεωρει ολα κεκτημενα ο αντρουλης σου!φαση ειναι πιστευω και θα περασει αλλα αμα αγριεψεις θα περασει γρηγοροτερα...
να ξερεις οτι στη δουλεια ολη μερα τα οικονομικα συζηταν -και με το δικιο τους,μας εχουν ρημαξει τους μισθους οι αχρηστοι...οποτε ξερεις λιγο ο ενας λιγο ο αλλος να του πετανε το "αφου εισαι πολυτεκνος πηγαινε στα μερη σου για οικονομια" δε θελει και πολυ να ξεσηκωθει ο αλλος...το θεμα ειναι πως μετα απο τοσα χρονια και τοσα παιδια δε το καταλαβαινει οτι το μερος του ειναι εκει που ειναι το σπιτι ΤΟΥ και οχι της μανας του???? Shocked

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα χθες πηρε τηλ η πεθερα και λειπαμε-ειχαμε παει σε δημητραδες.μολις γυρισαμε πηρε πισω ο αντρας μου,πως τα παιρνω στο κρανιο με αυτο το πραμα...γυρναμε απο βολτα κι αυτος παιρνει τηλ τη μανα του...ελεος δλδ...βοηθα λιγο να πλυνουμε χερια ποδια τα παιδια,να πλυνουν τα δοντια τους,να βαλουν πιτζαμες και αφου ξαπλωσουν παρε οσα τηλ θες...ποση ωρα θα παρει?10 λεπτα?τεσπα...μετα κατι πηγε να πει για κατι που ειπε η μανα του και τον εκοψα πολυ ομορφα και του ειπα οτι δε θελω να μιλαμε για τη μανα του και οτι δε με ενδιαφερει τι κανουν.τον ενημερωσα οτι δεν εχω σκοπο να ξανακοιταξω κανεναν τους γιατι στην τελικη 3 παιδια γεννησα ενα ποτηρι νερο κανεις τους δε μου εδωσε...και οτι δε προκειται να ξαναπαω σε γιορτες ουτε και καλω κανεναν τους γιατι οι γιορτες ειναι οικογενειακη υποθεση και εγω ποτε δεν ενιωσα της οικογενειας τους...και εφοσον οι γιορτες ειναι μερες χαρας και ηρεμιας εχω κι εγω το δικαιωμα να τις περναω οπου θελω και οπως θελω!και οτι δεν προκειται να ανεχτω ποτε καμια πλακιτσα τυπου "η μανα μου το εκανε ετσι ή αλλιως" διοτι πολυ απλα η μανα του δε με φτανει στο μικρο μου δαχτυλακι...κι οταν ρωτησε γιατι το λεω αυτο του απαντησα "ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΕΧΕΙ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΠΙΤΙ ΧΩΡΙΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΤΗΣ Κ ΔΙΝΕΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ 1 ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ 100 ΕΥΡΩ ΜΠΟΤΑ-ΦΙΔΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΤΗΣ,ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΛΔ ΠΟΥ ΤΟ 1 ΑΠΟ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΚΡΥΩΝΕΙ ΕΓΩ ΔΕ ΤΗ ΘΕΩΡΩ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΑΛΙΟ ΜΟΥ ΔΕ ΧΑΡΑΜΙΖΩ ΝΑ ΤΗΝ ΦΤΥΣΩ" και εκει καπου ηρεμησε και το φυσαει και δε κρυωνει τωρα..........
αντε να χαθει που νομιζει οτι θα την ξαναβαλω σπιτι μου την σκροφα...που θα μου πει εμενα "ευχαριστα ειναι τωρα αυτα τα νεα?" για το μωρουλινι μου........... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamamatina έγραψε:Λοιπόν, μπήκα παρόλο που δεν έχω κάνει ούτε τα μισά ακόμη. Όπως σας είχα πεί θα πηγαίναμε χωριό Τετάρτη απόγευμα, τελικά είπαμε για Πέμπτη πρωί. Ρούχα δεν είχα ετοιμάσει. Λέω το πρωί, μέχρι να φορτώσει το αμάξι να βάλω ρούχα για 4 μέρες. Ετοιμάζω Παρή και Γιάννη πάνε στα σχολεία, ανεβαίνω και κοιμάται ακόμη!!!! Πάω του μιλάω, σηκώνω και την Μαρία. Την ετοιμάζω, του ξαναμιλάω. Λέει δεν σηκώνομαι!!! Ωραία και γιατί δεν μου είπες να στείλω την Μαρία στον παιδικό αφού δεν είχες σκοπό να πάμε. Μας κοροιδευείς????? Κατά τις 10 και σηκώνεται. Αρχίζει την μίρλα ότι και καλά δεν πάμε γιατί είναι μακρυά από τον τόπο του και θέλει τόσα έξοδα και και και... Πάμε με τις δύο μικρές Σκλαβενίτη μουρμουρίζοντας πάντα. Στον γυρισμό μου αρχίζει πάλι τα ίδια. Και φωνάζοντας λέει ότι αφού υποτίθεται περιμάνει την άνοιξη μετάθεση και δεν τον ακολουθώ να χωρίσουμε. Για αυτόν τον λόγο να χωρίσουμε. Εντάξει λέω. Θα το κανονίσω. Φθάνουμε μου ανεβάζει πάνω το μωρό, τα ψώνια και σηκώνεται και φεύγει χωρίς να πει τίποτα. Ταίζω ΜΑρία, την βάζω για ύπνο. Θηλάζω το μωρό και με είχαν πιάσει τα νεύρα μου και έκλαιγα. Έρχεται η μάνα μου να δεί γιατί δεν έχω φύγει για το χωριό. Με βλέπει έτσι και τις λέω μέσες άκρες τί παίζει. Καλά λέει κι αυτή. Τώρα αν πεί να πάτε, πες του ότι εγώ δεν κρατάω παιδιά για να μάθει!!!! Έρχεται ο κύριος. Δεν τον ρωτάω ούτε που ήταν ούτε τίποτα. (πράκτικερ είχε πάει, μου το είπε την άλλη μέρα που βρήκα κάτι ξυλόβιδες που αγόρασε.) Όλο το απόγευμα καβγάδες και γκρίνια. Του λέω και ότι η μάνα μου δεν κρατάει τα παιδιά, άλλοι καβγάδες γιατί είμαστε εδώ και ότι είμαστε για να έχουμε βοήθεια. Αυτήν την συζήτηση την κάουμε συνέχεια. Ξημερώνει Παρασκευή. Τα παιδιά είχαν κλειστές γιορτές. Δεν μπορούσα να τα καμαρώσω ούτως ή άλλως. Στέλνω και την ΜΑρία παιδικό. Σηκώνεται κι αρχίζει πάλι την γκρίνια. Του λέω έτσι είσαι. Κάτσε να στα πω ένα χεράκι για να μάθεις. Και τον βάζω κάτω και του τα λέω και απο την καλή και από την ανάποδη. Λέω επίσης ότι αν συνεχίσει αυτό το θέμα, θα πάω σε δικηγόρο να τελειώνουμε. Αν θέλει να συνεχίσουμε θα πρέπει η συμπεριφορά του να γίνει όπως παλιά, να μην φωνάζει ειδικά μπροστα στα παιδιά και να βάζει πρώτα από όλα εμάς και μετά όλα τα άλλα. Κάπως έτσι ηρέμησαν τα πράγματα. Επίσης θα κλείσω ένα ραντεβού σε κάποιον οικογενειακό σύμβουλο και παιδοψυχολόγο για να συζητήσουμε και για τον Γιάννη ο οποίος φαίνεται να έχει διάσπαση. Τον πήγαμε πέρυση στην νο 1 καθηγήτρια αναπτυξιολόγο στο Αττικό και μας είπε ότι είναι μικρούλης για τέεοια διάγνωση και να τον πάμε φέτος. Έτσι έχουμε 6/11 ραντεβού. Αλλά τα θέματα συμπεριφοράς πρέπει να τα κοιτάξουμε με κάποιον ειδικό. Και επειδή πιστεύω πώς όλα αυτά με τον Γιώργο επιρρεάζουν την συμπεριφορά του παιδιού, ρώτησα και μου είπαν ότι πρώτα πρέπει να πάνε οι γοείς κ μετά τα παιδιά. Υπάρχουν και σχολές γονέων. Θα ήθελα να παρακολουθήσει ο Γιώργος κάτι τέτοιο αλλά ενώ την Παρασκευή βράδυ είπε πάρε και κλείσε ραντεβού,τώρα λέει περίμενε και θα σου πω εγώ πότε.
Κουραστήκατε ή ακόμη?
Επίσης έχουμε και άλλα να λύσουμε όπως, το στεγωτήριο που θέλω να πάρω και μαντεψτε! Πάλι δεν συμφωνεί! Το αυτοκίνητο και άλλα. Θέλω τις γνώμες σας. Τώρα σε λίγο θα έρθει και αύριο θα έχει ρεπό και πάλι μεσα στη μέση θα είναι και δεν θα μπορώ να μιλήσω σαν άνθρωπος.

Ματίνα την καλύτερη λύση την είπες η ίδια απο την αρχη ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΤΕ ΕΝΑΝ ΕΙΔΙΚΟ Ή ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ ΣΧΟΛΗ ΓΟΝΕΩΝ. Με 4 παιδιά και μια γυναίκα που προσφέρει να πάντα και γίνετε θυσία καθε μέρα για την οικογενειά της την λέξη χωριζουμε δεν την λες τόσο απλά πες στο εταιρο ημισι. Μια μετάθεση στο χωριό θα τα λύσει όλα?Οχι απλά θα ειναι καλά ψυχολογικά ο άντρας σου μιας και θα ειναι στους δικους του. Ομως εδω πανω απ ολα κοιταμε το καλό της οικογενειας αν ηταν ελευθερος θα αλλαζαν πολλά αφου αποφασισε οικογενεια και εκανε 4 παιδια πρεπει να σκεφτεται πιο ωριμα.Εσύ, τα παιδιά πως θα νιωθετε εκει???Μαζί θα την βρείτε την λύση θα δείς. θετικό οτι συμφωνησε για αρχη να πατε σε μαθηματα. κλεισε αμεσα ραντεβου μην το αφηνεις. και πανω απ ολα Ματινακι τα παιδια μην επηρεαστουν απο την ολη κατάσταση.

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
"ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΕΧΕΙ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΠΙΤΙ ΧΩΡΙΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΤΗΣ Κ ΔΙΝΕΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ 1 ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ 100 ΕΥΡΩ ΜΠΟΤΑ-ΦΙΔΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΤΗΣ,ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΛΔ ΠΟΥ ΤΟ 1 ΑΠΟ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΚΡΥΩΝΕΙ ΕΓΩ ΔΕ ΤΗ ΘΕΩΡΩ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΑΛΙΟ ΜΟΥ ΔΕ ΧΑΡΑΜΙΖΩ ΝΑ ΤΗΝ ΦΤΥΣΩ" και εκει καπου ηρεμησε και το φυσαει και δε κρυωνει τωρα..........
αντε να χαθει που νομιζει οτι θα την ξαναβαλω σπιτι μου την σκροφα...που θα μου πει εμενα "ευχαριστα ειναι τωρα αυτα τα νεα?" για το μωρουλινι μου........... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil[/quote]

Αυτα διαβαζω και εκνευριζομαι τόοοοοοοοοοοοσο πολύ με κάποιες μανάδες. Τι να πω??? Ευακι καλά του τα πες και ξεθυμανες. Μην ασχολήσε εχεις δίκιο δεν αξίζει.

elbono


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι πεθερες φίδια είναι αυτές!!!
Κων/ντίνα κ γω δεν τις προλαβαίνω!
Κορίτσια γαμήλιο ταξίδι είχατε πάει?
Εμείς χλωμό το κόβω!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζετα να βαλω τη φωτο να το δουν και τα κοριτσια? Very Happy

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elbono έγραψε:Τι πεθερες φίδια είναι αυτές!!!
Κων/ντίνα κ γω δεν τις προλαβαίνω!
Κορίτσια γαμήλιο ταξίδι είχατε πάει?
Εμείς χλωμό το κόβω!

Τι είναι αυτό που λες "γαμήλιο ταξίδι" τρώγεται??? Wink Wink Wink
Δεν πήγαμε αλλά θα ήθελα να είχαμε πάει. Αν καταφέρετε να πάτε.

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:ζετα να βαλω τη φωτο να το δουν και τα κοριτσια? Very Happy

ζέτα πές ναιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαι !!! Smile Smile Smile

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:
να ξερεις οτι στη δουλεια ολη μερα τα οικονομικα συζηταν -και με το δικιο τους,μας εχουν ρημαξει τους μισθους οι αχρηστοι...οποτε ξερεις λιγο ο ενας λιγο ο αλλος να του πετανε το "αφου εισαι πολυτεκνος πηγαινε στα μερη σου για οικονομια" δε θελει και πολυ να ξεσηκωθει ο αλλος...το θεμα ειναι πως μετα απο τοσα χρονια και τοσα παιδια δε το καταλαβαινει οτι το μερος του ειναι εκει που ειναι το σπιτι ΤΟΥ και οχι της μανας του???? Shocked

Καλά τα λές!!!Εμένα ο δικός μου την μια ημέρα μου λέει συζητούσαμε με εναν απο την δουλεια και λεω να κανουμε το αμαξι υγραεριο και την άλλη να το πουλήσουμε και να πάρουμε diesel. Να κέρδισε κανένα λαχείο και δεν το λέει??? Τις προάλλες με είχε ζαλίσει τόοοοοοοοοοσο πολύ με εναν συνάδελφο που πηρε αυτοκινητο πετρελαιου και κανει απιστευτη οικονομια, και δεν καιει καθόλου και μπλά μπλά μπλά και σκέφτομαι δεν κοιτάει που τελειώνει το πετρέλαιο και θα ζεσταίνει νερό στην κατσαρόλα σε λίγο για να μπανιαρίζεται το diesel μας ελειπε.

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όπως καταλάβατε γυρίσαμε απο την γιατρό εδώ και μια ωρα και κατι. Κάναμε μπάνιο, φάγαμε και ειμαστε ετοιμοι για νανι. Η μπέμπα κοιμάται και ο μικρός χαζεύει στο dvd αστυνόμο σαινη και εχει γλαρώσει. Το μόνο που θα κάνω είναι να μαγειρέψω για αύριο και θα καθίσω λίγο αν και εχω λίγο σιδέρωμα. Θα δώ.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
konstantinasmg έγραψε:
Ευάκι έγραψε:ζετα να βαλω τη φωτο να το δουν και τα κοριτσια? Very Happy

ζέτα πές ναιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαιαι !!! Smile Smile Smile

αντε τα βαζω!αυτο εραψα στη ζετα!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



και αυτο εραψα στην κουμπαρα μου που γενναει σε λιγο καιρο!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ γιατί δε βλέπω καμιά από τις φωτό σας, μου λέτε?

Κορίτσια έχω να πω ότι οι άντρες μεσα στο κεφάλι τους, δεν έχουν μυαλο, ΣΚΑΤΑ έχουν...ματίνα σε όλα συμφωνώ με τα κορίτσια, συν για το στεγνωτήριο, φυσικά έχει προτεραιότητα γιατί είναι είδος ΑΝΑΓΚΗΣ για μια μαμά με 4 παιδιά...που να προλάβεις τα πλυντήρια και τα στεγνώματα δλδ?

Εύα την καλύτερη δουλειά έκανες...

Μπεμπεκάκι μου εσύ, γιατί δε μου στέλνεις ένα πμ να τα πούμε λίγο? Σε νιώθω απίστευτα σκασμένη...

Εγώ σήμερα πήρα τα μεροκάματα του αντρός μου που δούλεψε το σκ και τα έβαλα στην τράπεζα...τον ενημέρωσα εκ των υστέρων και μου λέει δωσμου ένα κατοστάρικο...πώς είπατε κύριε? τι να το κάνετε ολόκληρο κατοστάρικο? χειρότερη από τη μέρκελ θα γίνω, θα μου δίνει αναφορά ακόμα και για το ευρώ...επίσης το απόγευμα ήθελε να πάει να πάρει (και καλά) κάτι από ένα μαγαζί (κλειστά τα μαγαζιά εντωμεταξεί), απλά και μόνο για να βγει έξω από το σπίτι...Δεν κατάλαβες καλά, του λέω...Εμένα άλλη φορά μόνη μου στο σπίτι με το μωρό κι εσύ να αρμενίζεσαι δεν πρόκειται να ξανασυμβεί, θα κάτσεις εδώ μαζί μου...δεν πήγε τελικά. Όχι που θα σ'αφήσω....τι να κάνω ρε κορίτσια... είσαι καλή και τους κάνεις τα χατήρια και θες να τους έχεις καλά και δεν ξέρουν να το εκτιμήσουν...ε α γαμίσου κι εσύ κι ο γρύλος σου, πάρε τώρα τη σκύλα να στανιάρεις...

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι πραγματικά αυτό που ήθελα από τη ζωή μου ήταν να έχω έναν όμορφο γάμο, σαν αυτόν των γονιών μου....και εδώ και μήνες απλά βιώνω έναν καταναγκασμό...τίποτα άλλο...

Καλησπέρα είπα? Όχι, ε? Με πιάσαν τα φεμινιστικά μου κατευθείαν...Ο μπεμπούλης μου κοιμάται πάλι...κοιμάται τουλάχιστο 3 φορές μες την ημέρα.....και τρώει πολύ καλά σήμερα...φτου φτου...Την Παρασκευή κλείνουμε τους 4 μήνες κι έχουμε γιατρό...Σας ευχαριστώ για τη Μαρκέλλα....πάλι έκλαιγα την Κυριακή στην παρέλαση...ξύπνησε ο μπεμπούλης, φεύγωωωωωω

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ειναι τιποτα 2 σλινγκ ειναι χρυσα!καλα εκανα που τον ξεχεσα εννοεις?
χρυσα εμεις που υπαρχει ενας σταθερος μισθος κι ας ειναι και χιλιοκουτσουρεμενος και δινουμε αναφορα γιατι ειναι δυσκολο οχι που εσεις δεν εχετε κατι σταθερο!καλα του ειπες κι εσυ!

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπεραααα!μπαινω απο το κιν σας διαβαζω κ ερχομαι να τα πουμε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις