Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
568 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 568 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νηστισιμη σοκολατοπιτα!
2 κουπες χυμος(οτι να΄ναι ας ειναι και αναμικτος,motion και βυσσινο δεν εχω δοκιμασει!αν εχεις πορτοκαλι να στυψεις ακομη καλυτερα!)
2 κουπες ζαχαρη
3/4 κουπα σπορελαιο
1 φαριναπ (ή 500γρ αλευρι και 20γρ μπεικιν παουντερ)
1 κουταλακι γλυκου αλατι
1 κουταλακι γλυκου σοδα φαγητου
1 βανιλια
6 κουταλιες σουπας κακαο
ανακατευεις ολα τα στερεα μαζι σε ενα μπωλ,χτυπας το λαδι με τη ζαχαρη και μετα ριχνεις στερεα και χυμο εναλλαξ!βγαινει πιο υγρο μιγμα απο το απλο κεικ!ψηνεις στους 175 πανω-κατω για 45'(και 50-55 αναλογα το φουρνο) και αφου κρυωσει ριχνεις το γλασσο!
γλασσο!
1 ποτηρακι καφε αχνη
1 ποτηρακι καφε νερο
1 κουβερτουρα 125γρ
1 κουταλια σουπας βιταμ!
ολα μαζι στο κατσαρολακι,μολις λιωσουν ειναι ετοιμα!
εγω την βαζω και στο ψυγειο και παγωνει το γλασσο!ειναι ευκολο,γρηγορα και δεν περιεχει τιποτα που να μην τρωγεται αψητο σε περιπτωση που σας φανει δλδ αψητο ΔΕΝ ειναι! Wink
ζετακι ριχτο!!!
φρανς επρεπε την ωρα που τον παρατησα κι εκαν κυκλο στην ανω πολη για να αγχωθει να τον αφησω συξυλο και να ερθω αλλα πως θα κυνηγουσα 3 μωρα στην παραλια?ουτε καροτσι ειχα μαζι μου! Twisted Evil

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευακι ευχαριστω,θα την αποθηκευσω!!!!

Φρανσυ μας,τι κανεις; χαιρομαι που μπηκες! η μικρη σου ειναι φοβερη μαγουλω!!! φτου της!κουκλι!!!

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσια!!!!!τι κανετε???? θα τη δοκιμασουμε ευακι την συνταγη!!!!! εγω σημερα εκανα μηλοπιτα!!!!!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πες κι εσυ τη συνταγη ντε!

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια μου...αν υποψιαστώ ότι ο λόγος που νυστάζω συνέχεια (μα συνέχεια) και σέρνομαι είναι ότι είμαι πάλι έγκυος θα δολοφονήσω τον άντρα μου....

Η άλλη εξήγηση είναι ότι περνάω κατάθλιψη και μου βγαίνει σε υπνηλία , χωρίς να κοιμάμαι όμως...ΟΥΦ...

Λιονταρίνα εγώ με ωροσκόπο Παρθένο....καταστροφή σκέτη δηλαδή....

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χρυσα μηπως η υπνηλια ειναι επειδη δεν κοιμασαι καλα; κ ναι,μπορει να ειναι κ λογω κακης ψυχολογιας, το παθαινω κι εγω.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω Ταυρος κ ωροσκοπο δεν ξερω,δε θυμαται ακριβως ωρα η μανα μου κ δεν τη γραφει κ το βιβλιαριο.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παλι δε ξερω τι ειναι ωροσκοπος!
χρυσα απο την κακη ψυχολογια θα ειναι!κι εγω το παθαινω καμια φορα!αμα ειμαι ξυπνια θελω να ξαπλωσω να κοιμηθω κι αμα ξαπλωσω δε με πιανει υπνος!
σημερα ακουσα ενα τραγουδακι που ειχα χροοοοοοοοοοονια να το ακουσω!!!

ειχαμε ενα κομμωτηριο στο πατρικο μου απεναντι και το ειχε μια φωφω που ειχε εναν πωπο πωπω!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αααα! αυτο το τραγουδακι η Φρανς μας δεν το εβαζε οταν ημαστε εγκυες;; ναι κι εγω το ακουσα σημερα στην τηλεοραση.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bebek6 έγραψε:αααα! αυτο το τραγουδακι η Φρανς μας δεν το εβαζε οταν ημαστε εγκυες;; ναι κι εγω το ακουσα σημερα στην τηλεοραση.

αληθεια?καλε χρονια αμα σου λεω!!!!!!!δε πολυεμπαινα εγκυος οταν ημουν ειχα καποια θεματα..

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παλι απεργια η δασκαλα αυριοοοοοοο!!!!τη συνταγη θα σας τη γραψω αυριο το πρωι πριν ξυπνησουν τα παιδια με την ησυχια μου!!!! καλο βραδυ!!!! απο τη ματινα κανενα νεοτερο????

lia30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια μου.
τι κάνετε; Εγώ πήγα το γυμναστηριάκι μου, γύρισα, έκανα το μπανάκι μου, έπαιξα λίγο ακκορντεονάκι στην κορούλα μου την τάισα και τώρα βλέπουμε Λαζόπουλο. Στις 10 όμως κάθε Τρίτη βλέπω το επειγόντως τη μαμμή! Πολύ μου αρέσει. Ζω κάθε φορά τον τοκετό μου με αυτή τη σειρά!
Φρανς είστε τέλειες μάνα και κόρη! Κούκλες! Είσαι σαν παιδάκι! ένα μικρό παιδάκι η κορούλα σου, και ένα μεγαλύτερο η μανούλα της! Τι έγινε με το γάλα σου; Βρήκες που να το δώσεις; Αμά τελικά δεν βρεθεί παραλήπτης, μπορείς να το κρατήσεις να το βάζεις στις κρεμούλες σε λίγο καιρό που θα αρχίσεις να δίνεις στο κοριτσάκι σου.
Βλέπω προκοπές σήμερα στη ζαχαροπλαστική! Και μένα κορίτσια μου αρέσει πολύ να φτιάχνω γλυκά, και πιο πολύ ακόμα να τα τρώω! εγώ έφτιαξα σιμιγδαλένιο χαλβά σήμερα.
Παρόλο που έχω ξυπνήσει από τις 6, δεν κοιμήθηκα καθόλου κατά τη διάρκεια της ημέρας και πήγα και γυμναστήριο, νιώθω ζωντάνια! Μάλλον θα είναι η υπεράνταση. Μακάρι να κοιμηθεί το κορίτσι μου σε κανά μισάωρο να χαλαρώσω λίγο, να πιω και ένα χαμομηλάκι!!
Σας φιλώ όλες!!!

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια, μπήκα!!!!! Και διαβάζω, διαβάζω. Τις συνταγές δεν τις διάβαζα γιατι μου τρέχουν τα σάλια. Έκανα μια ομελέτα φούρνου τσάκα τσάκα. Πονάει ο λαιμός μου γαμώτο.
Καταρχάς ευχαριστώ όλες για τηνθετική σκέψη. Πήγα στην αναπτυξιολόγο τον Γιάννη επειδή παρουσιάζει μερική διάσπαση προσοχής. Μου είπε ότι είναι πολύ εύστροφος και ώριμος όσο πρέπςι να είναι για την ηλικία του. Δεν είναι παθολογικά υπερκινητικός με διάσπαση προσοχής (ΔΕΠΥ δηλαδή). Να μην ανησυχώ. Προσπαθεί να τραβήξει την προσοχή και για αυτό τα κάνει αυτά. Και λίγο η άρθρωσή του. Με 1 ώρα λογοθεραπεία και 1 εργοθεραπεία την εβδομάδα θα το βοηθήσουμε το παιδί. Για 1 χρόνο. Γιατί είναι ακόμη 3,5 ετών. Είναι ένα ώριμο παιδί σε ψυχοκινητική ανάπτυξη. Αυτά σε γενικές γραμμές. Επίσης μας είπε να μην τον χαρακτηρίζουμε όταν κάνει κάτι κακό και πολύ βασικό να του βάζουμε όρια. Σε όλα τα παιδιά ισχύει αυτό βέβαια. Αλλά σε αυτό δεν συμφωνώ με τον Γιώργο. Πχ αν πάμε κάπου και πώ επειδή έκανες αυτό θα φύγουμε τώρα, θα πεταχτεί ο Γιώργος και θα πει έλα άστο τώρα το παιδί κτλ. Και αυτό το καταλαβαίνουν οπότε όταν μου ζητούν κάτι και πώ όχι πάνε αμέσως στον πατέρα τους. Γκρρρρρρρ...
Α ξέχασα προχθές.είχα πάει για την Παρή να γραφτεί ρυθμική. Είδε εκεί τη φίλη της την Αναστασία που έκανε ενόργανη. Είχε ανέβει στον δοκό και μετά τρραμπολίνο. Θέλω κι εγώ λέει. Ενω τρελένεται για την κορδέλα της ρυθμικής. ΚΑι καταλήξαμε να συμφωνήσουμε ότι θα πάει ένα μάθημα ενοργανη και ένα ρυθμική δοκιμαστικά για να διαλέξει. Τί άλλο? Δεν θυμάμαι. Μάχη καλοφώτιστος ο Λεωνίδας σου. Δεν σου είχα ευχηθεί.

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια
μόλις έβαλα το φαγητό μας για αυριο (μοσχαρακι σελινάτο) και ειπα μεχρι να σφυριξει η χυτρα να μπω να διαβασω νεα σας. Σήμερα δεν μπορώ να σας πω τι τράβηξα!!!Ενα θα σας πω ειμαι απο τις 5 το πρωι ξυπνια σερυ μεχρι τώρα. και ξέρετε γιατι?Θα σας πω αμέσως. Ο Στάθης εχτες κοιμήθηκε κατα τις 6.30 το απογευμα. Μετα απο μια ωρα λεω του αντρα μου να τον ξυπνησουμε γιατι το βραδυ θα εχουμε θεμα. Οοοοοοοοχι μου λεει η αγάπη μου ασε το παιδι ειναι κουρασμένο αν ξυπνήσει πρωι θα το αναλάβω εγω μην του χαλάς τον ύπνο. Οκ ειπα και ξεκινάω σιδερωμα και φαγητό. Βαζω και την μπεμπα για υπνο κατα τις 11 παρά, και παω για νανακια. Έεεεεεεελα που κατα τις 4 ξυπνα ο Στάθης και μου ζητάει γάλα. Του φτιάχνω και περιμένω να κοιμηθει αλλά που...ποσο αλλο το παιδι!!!Μου ζητάει να του βάλω ντιβιντι. λεω αντε για να μην κανει φασαρία και ξυπνήσει και την μπέμπα. Ο αντρούλης μου σηκώθηκε μονο για να μας πει να μην κανουμε φασαρία και επέστρεψε στο διπλό κρεβάτι κλεινοντας και την πόρτα για να μην ακουγόμαστε. Του λέω δεν θα κάτσεις με το παιδί???Απάντηση καμία. Μυρισε το τετράγωνο απο το κλ@@@@ο που εφαγα. Αλλα δεν ξαναχει πειτε του να τον ακούσω. Δεν θα ρωτάω καν. Με ζοχαδιασε πολύ. τρείς καφέδες εχω πιεί για να ανταπεξέλθω (μην ξεχνάτε τα παιδια μου ειναι του κινήματος ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ) γιατι σημερα ειναι υπηρεσια ο αντρας μου και ειμαι μονη.

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αααααααααααααααα!!!!!!!!!!δεν σας ειπα το απογευμα εφτιαξα και γλυκο με τον Σταθη για να τον απασχολήσω. Τον βαζω και χτυπάει με το μίξερ, θρυμματιζει μπισκότα στο μούλτι εχει πλάκα. και η μπέμπα στο ριλάξ να μαθαίνει Smile Smile Smile
Καληνύχτα μανούλες. θα διαβάσω λίγο τα νέα σας και παω για μπανάκι και νανι.

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ax bre euaki! ti me thimises!!!thimase bebek? akribos autin tin aisiodoksia ithela tote na aisthanomai (gia imouna telios apo tin anapodi meria...) ... kai des pou ftasame ... eimai ado pou ithela na ftaso! foul tou assou aisiodoksia!
xrusa mou euxomai oti kalutero gia sena na einai...
euxaristo koritsia.
lia me to gala nai, ola ok brika. mexri tis kremoules tha exei xalasei....
euaki eixa kai karotsi eleuthero gia sena tin kuriaki kai babysitter! polu kakos pou den irthes! se tetoies periptoseis prepei na exoume ta til i mia tis allis.
pigame pali gia kafedaki nauarinou (giati oi palies alanies den kobodai!) kai perasame polu oraia!
sas filo polu!
oneira gluka,gluka,gluka....

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειά σας κορίτσια, κάνω ενέργειες για γυμναστήριο τις τελευταίες μέρες, πρέπει να κάνω κάτι επειγόντως γιατί πέραν των πρώτων 40 ημερών δεν έχω χάσει γραμμάριο, αναγκαστικά ψώνισα καινούργια χειμωνιάτικα ρούχα..

Πως κοιμίζετε τα μωρά σας, στο πλάι ή εντελώς ανάσκελα, εγώ την αφήνω σε μια πλαγιοανάσκελη στάση ούτως εντελώς πλάι αλλά ούτε και ανάσκελα διότι τότε κουνιέται πολύ και ξυπνάει, βέβαια 9 στις 10 φορές την βρίσκω ανάσκελα όταν ξυπνάει.

Θέλω να πάω με τον άντρα μου μια εκδρομούλα τον Δεκέμβριο έστω για ένα βράδυ, είναι πολύ ανάγκη να μείνουμε λίγο μόνοι σαν ζευγάρι δεδομένου ότι λείπει και ενάμιση μήνα τώρα αλλά με τον αποκλειστικό θηλασμό μου φαίνεται πολύ βουνό να πάρω θήλαστρο μαζί μου, να βρώ τρόπο να μην το πετάξω αλλά να το φέρω πίσω το αντλημένο γάλα, να βγάλω τόσο γαλά για να την καλύψει για 36 περίπου ώρες. Ανησυχώ αν θα καταφέρει να κοιμηθεί χωρίς στήθος και για πολλά άλλα μα πρέπει να κάνω κάτι αλλιώς δεν θα την παλέψουμε με τον άνδρα μου.. Αααα και θέλω πίσω την περίοδο μου, οι ορμόνες του θηλασμού μου στερούν κάθε επιθυμία για ζουζουνιές .. Razz Razz Razz

Το έχω ρίξει στις χορτόσούπες για βραδινό, και ελαφρύ και βοηθάει στην ενυδάτωση ..

Πάω για ύπνο Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 35 850933 ελπίζω να μην ξυπνήσει πριν τις 2 για πρώτη φορά!!! Sleep Sleep

elbono


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχχχχ βιβη μου δυσκολο κ μια μερα να φυγεις,αλλα το πολυπολυ να τοπεταξειςεκεινο το γαλατακι!

εγω παλι θελω ναπαμε καπου αλλα κ οι 3..μαζοχα ε?

ψοφησα για ακομη μια μερα,ευτυχως ειχα μια ακυρωση πηγα σουπερ κ γυρισα κ εκανα κεικ!

αν κανω σοκολατενιο θα το φαω ολο...

ημικρη εχειλιγογκρινια σαν να ποναει,μαλλον τα ουλα?

φρανς μου ειστε 2 γλυκουλες!!φτουφτου

με την φιλη μου δεν βλεπωφως...δυστυχως δεν καταλαβαινει,αλλα ρε κοριτσια ισα που προλαβαινω ν κοιταξω τον εαυτομ στον καθρεφτη,αληθεια δεν εχω καθολου χρονο οχιγια βολτες αλλα ουτε να σκεφτω προλαβαινωSad

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια!!!!!τι κανετε???

λοιπον να σας γραψω τη μηλοπιτα η συνταγη που εχω ειναι για ταψι κουζινας το δικο μου το ταψι ειναι ποιο μικρο κ εγινε λιγο χοντουλικη!!!!

σε μια κατσαρολα 15μηλα καθαρισμενα κομενα
1 ποτηρι ζαχαρη
1ποτηρι νερο
1 σφηνακι κονιακ(εγω δεν ειχα εβαλα ουισκι) τα βραζουμε να φυγει ολο το νερο γινετε σαν χοντροκομενη κρεμα!!!
την αφηνουμε να κρυωσει

η ζυμη
1ποτηρι ζαχαρη
2 αυγα
1 1/2 βιταμ πλακα(θερμοκρασια δωματιου)
5 ποτηρια αλευρι
1 μπεικιν παουντερ

γιενετε η ζυμη κρατατε ενα μπαλακι στην ακρη για σχεδια συμπληρονουμε λιγα αλευρι να γινει πιο σκληρο κ το υπολοιπο το στωνουμε με το χερι στο ταψι ριχνουμε τα μηλα

αυτα πιστευω να τα εγραψα κατανοητα γιατι εχω κ τον μπεμπη αγκαλια!!!!
φιλια

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!!!!!!!!!!!

Ματινακι χαιρομαι που πηγαν ολα καλα!! Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 35 215994 φοβοσουν για ΔΕΠΥ; παντως αυτο με τον αντρα σου ειναι μεγαλο λαθος κ φοβαμαι μην το εχουμε κι εμεις αργοτερα..βαλτον κατω κ περασε του το μνμ οτι μπροστα στα παιδια πρεπει να εχετε κοινες αποψεις,ασχετα αν σε καποια διαφωνειτε,ο ενας θα κανει πισω.

Φρανς μ, χαιρομαι που εισαι στην απεναντι οχθη τωρα Wink

Βικυ, αν μπορεις να πας γυμναστηριο βουρ!!

Ελενη μου μη στεναχωριεσαι, αν ερθει η ωρα της να κανει παιδακι θα σε καταλαβει.εσυ αξιζεις 1000 μπραβο τωρα κ στηριξη, οχι να σκας.

Κωνσταντινα κ εμενα η μπεμπα του ιδιου κινηματος ειναι!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχαριστουμε Ελενη!! θα αποθηκευτει κ η δικη σου συνταγη! Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 35 564595

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χθες που καθαριζα τα μηλα ειχα το μωρο στο ριλαξ κ με κοιτουσε κ γλειφωταν!!!! δεν αντεξα του εδωσα εγλειψε!!!!κ ηταν μες στη χαρα γελουσε κ χτυπιοταν!!!!

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα αγαπουλες να μου ζησετε με τις συνταγες
χθεσινη μερα θα μεινει στην ιστορια ενω επαιζε στο κρεβατακι του ηταν η πρωτη φορα που αποκοιμηθηκε ΜΟΝΟΣ του ανασκελλα παντα κλαιει να τον παρεις αγκαλια να κοιμηθει να μου ζησει ο παιδαρος χχαχαχαχ
τα ιδια εθιμα εχουμε και εμεις περι βαπτισης θυμαμαι οτι τα πανια επισης δεν πετας εχουν πανω μυρα πρεπει να τα καις κανει μπανιο η νοννα το παιδι σε 3 μερες και του πλενει και τα ρουχα 3 κυριακες το παιρνει εκκλησια με την λαμπαδα την λαμπαδα μπορεις να την αφησεις στην εκκλησια μετα την πρωτη μερα που παει σχολειο ας πουμε.
Φρανς πως βαπτιζουν καθολικα ?? δεν ειναι πιο μεγαλα? τι κανει εκει ο νονος? εχουμε ενα παιδακι στην οικογενεια και ρωτω.
ματινακι ευτυχως ολα καλα.
Χρυσα DON'T ελπιζω να ναι απο την κουραση η υπνηλια δυναμη.
Εγω εδω παρθενος Cool
Η κορη μου υδροοχος καπατσο ζωδιο σε γυναικα ειναι φοβος και τρομος οποτε ευακι ο γιατρος τα χερια ψηλα σηκωνει χαχααχχα

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω δεν το εχω με τα ζωδια!!!! εγω κριος κωστας κ αναστασια σκορπιος κ ο μπεμπης καρκινος 7/7 ????

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κ απο μενα κοριτσια,τι κανετε?

εμενα οι βραδυνες γκρινιες συνεχιζονται ακομα...τι να πω,ολη μερα μες την τρλλη χαρα κ το βραδυ να την πιανουν ολα..κοιμομαστε μια χαρα κ 12 αρχιζει ενα κλαμα τι να σας λεω...αντε να προσπαθω εγω να ξεξυπνησω κ απο την κουραση...την βαζω στο στηθος κ κοιμομαστε μαζι....αντε να παμε γιατρο να δω τι γινετε αλλα τι να μ πει κ ο ανθρωπος αφου ολη την μερα καλα..

με την περιοδο σιγουρα ολες οι ορμονες στρωνουν αλλα κ εγω παλι με τον θηλασμο δεν μπορω να ευχαριστηθω.. Embarassed ....στην ουσια γινεται γιατι πρεπει να γινει κ γιατι το θελουμε αλλλα αν δεν μπορει κ ο αλλος να σε χαιδεψει λιγο πως να αναστατωθω η γυναικα!!!κ αυτος φοβαται να πιασει στηθος κ απο τοτε π γεννησα γιοκ...αφηστε π σιγουρα εχουμε πανω απο μηνα να...δεν ξερω πως τα καταφερνουμε κ δεν γινεται..ειναι κ τα παιδια π λες τα βαζω για υπνο να χαλαρωσουμε κ εμεις αλλα καταληγουμε να κοιμομαστε ολοι την ιδια ωρα...εγω αυτο θελω λιγο να χαρω τον αντρα μ γιατι το χει παραπονο κ αυτος...σαν αδελφια θα καταντησουμε μ λεει...


εγω ειμαι αιγωκερος,ο νικος παρθενος,ο σπυρος υδροχοος κ η ειρηνη διδυμος....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις