Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
567 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 567 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 40]

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυγολεμονη έγραψε:
Η κορη μου υδροοχος καπατσο ζωδιο σε γυναικα ειναι φοβος και τρομος οποτε ευακι ο γιατρος τα χερια ψηλα σηκωνει χαχααχχα

ωωωωωωωωωωχχχχχχχχ μετα την επιστημη και ο γιατρος???χαχαχαχα βρε τι παθαμε?!ποτε ειναι γεννημενη η κορη σου?εγω 25 γεναρη!!!
καλημερα!!!τι κανετε?εγω νυστααααζω!!!το κοριτσι μου ξυπνησε στις 6μιση απο το χουρχουρητο,την εβαλα ορο ξανα και ξανα και τελικα μετα απο ωρα εβγαλα με το ρουφηχτηρι μια μυξα ναααα με το συμπαθειο που ηταν πηχτη και μαλλον ειχε κολλησει και δε μπορουσε ουτε μπρος ουτε πισω να την παει η καημενη!τεσπα!πηγαμε την μικρη σχολειο,γυρισαμε θηλασε και τωρα κοιμηθηκε!παω να διαβασω τον μεγαλο αν και δεν εχει σχολειο το απογευμα και να μαγειρεψω!αυριο ο βαγγελης θα παρει το ρεπο που του χρωσταν και θα ειμαστε σπιτι ολημερις!

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
emeis eimaste 15 tou Fevrouariou mes to trello karnavalli xaxaxax Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 36 654316

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημεραααααααααααααααααα
σηκωθηκαμε στις 12.30 το λαθως μου οτι την ταισα 9 η ωρα ,κ ναναι .κ νυσταζα πολυ.ματινακι χαιρωμαι που πηγαν ολα καλα.πρεπει ν κατσω ν αντιγραψω τησ συνταγες αλλα ακομα νυσταζω
εμεισ βγαζουμε δοντακι

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σημερα στο μασουτη εχει -40% τα παμπερσ

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπωππωπωπωπ με τρελανε ο αντρας μ του λεω σημερα θα φαμε τουρλου κ ερχετε κ μ λεει τα θελω τηγανισμενα εγω Shocked Shocked Shocked Shocked και ξεκινησα ειδη αχ θεε μ.εννοητε 2 τηγανια αλλιως δεν την παλευω

kastoria

kastoria
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑλημερα κοριτσια

frans k mamamatina σας ευχαριστω!!!

Φρανς κουκλιτσα η Αελια!!

Ματινα ευτυχως δεν εχει τπτ το παιδι κ αυτο που ειπες για τον αντρα σου ειναι πολυ σωστο, εγω του χα κανει συζητηση απο πριν γεννηθει το μωρο οτι θα πρεπει να κραταμε την ιδια σταση οχι ο ενας ετσι ο αλλος γιουβετσι!!

εγω Ιχθυες με ωροσκοπο υδροχοο!

και κατι αλλο ηθελα να σας πω αλλα ξεχασα scratch scratch

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρααααα η κόρη μου χθές έφαγε ως εξής στις 11 που κοιμήθηκε στις 0.45 10 ρουφηξιές, στις 3.30, στις 6.00, στις 7.10 και στις 8.00 εννοείται στις 8.00 έβγαλε γάλα, κοντεύει να σκάσει από το φαί Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 36 534787 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 36 534787 και το παθαίνει μόνο το βράδυ την ημέρα τρώει πιο αραιά. Αααα και τρώει κοιμισμένη, δεν ανοίγει μάτι..

Αααα και το τελευταίο, από χθες πέφτει απο το ριλάξ, χθες την πρόλαβα 2 φορές μόνο το κεφάλι πάνω και όλο το σώμα είχε χυθεί μπροστά στο πάτωμα και οι ζώνες δυστυχώς δεν την χωράνε, την σφίγγουν. Μάλλον θα το αποχαιρετίσουμε οπότε χρειάζομαι επειγόντως πάρκο ή να στρώσω κάτι στο πάτωμα και να την αφήνω κάτω.

Εγώ Ζυγός με ωροσκόπο Κριό, ο άνδρας Αιγόκερως, η κόρη Λέων.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω Ταυρος κ ο αντρας μου Διδυμος..!!
η μικρη? Καρκινος με μιξη Λεων αφου γεννηθηκε στην αλλαγη!!
Ζετα εσυ με τον αντρα σου ταιριαζετε πολυ!! ξερω γιατι κι εγω με Παρθενο, Αιγοκερω κ Καρκινο ταιριαζω.

Βιβη, κοιτα στο ριλαξ,δε χαλαρωνουν τα ζωνακια; εμενα ετσι ειναι,αυξομειωνονται.

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέραααααααααααα!!!!!!
Πολύ τρέξιμο. Ετοίμασα τα παιδιά για σχολείο. Φώναξα την γιαγιά μου να έχει το νου της την μικρή που κοι΄μόταν. Άφησα στο σχολικό Γιάννη κ Μαρία, πήγα την Παρή νηπιαγωγείο, πήγα σε ένα μίνι μάρκετ να πάρω 2 κιλά αλέυρι που μου είχε τελειώσει κ δεν το θυμόμουν, γύρισα. Έκανα ζούμπα, ζύμωσα πρόσφορα για αύριο, έκανα και ένα τουρλού στο ταψί (χωρίς τηγάνι Πόπη) και περιμένει μόλις βγουν τα πρόσφορα να μπει αυτό. Τώρα χαλαρώνω λίγο να περάσω και κάτι φώτο στο λάπτοπ που ευτυχώς άνοιξε σήμερα κ ελπίζω να παραμείνει. Αυτά τα ολίγα.
Εσείς τί κάνετε κοριτσάκια μου? Όλες κομμάτια είμαστε απότι βλέπω.
Μαράκι καταλάθος σε πήρα τηλ, αλλά στείλε μου τη διεύθυνσή σου.

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ ειναι τελειο στο φουρνο ματινακι εγω δεν βαζω καθολου λαδι πολυ πολυ λιγο κ κοβω ροδελες ντοματα
εγω ειμαι ζυγος
γιος και αντρας σκορπιος η μικρη καρκινος

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι ομορφο μωρακι ειναι αυτο?!!!φτου φτου!!!!!!!!!τελικα σκιζουν τα μωρακια μας!!!!!!!!!βιβη να την χαιρεσαι!!!!!

οντως δεν αυξομειωνονται τα λουρακια?εμεις 5 μηνων κ μας βαζει κ εχουμε κ περιθωριο,στο υψος εχουμε θεμα εμεις..σε λιγο θα κρεμωνται τα ποδαρακια της..

της εδωσα μηλο με αχλαδι κ στηθος ηπιε λιγο..αρα σε λιγες μερες θα χορταινει με τα φρουτα μιας κ θα προσθεσσω κ μπανανα αυριο..ευτυχως δεν την πειραζουν κ κανει κακα της κανονικα..

εγω δεν ξερω τι θα μαγειρεψω,λεω για ομελετα..

ματινα αν σ ειναι ευκολο στειλε συνταγη για τα προσφορα...εχω 2 κιλα αλευρι απο ευχελεα κ αν ειναι ευκολη η συνταγη ας τα κανω εγω..

πολυ τρεξιμο...το απογευμμα παμε γιατρο..κ τα 2 παιδια εμβολια..εχω κ εγω να κανω 1 φετος....

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπό για τα πρόσφορα βάζω περίπου 1,5 κιλό αλεύρι, μία πρέζα αλάτι το ανακατεύω καλά και μισό φακελάκι ξερή μαγιά. Ρίχνω χλιαρό νεράκι και ζυμώνω να γίνει μια σφιχτή ζύμη σαν του ψωμιού. Έχω βάλει τον φούρνο στους 30 βαθμούς. Βάζω μία μεμεμβράνη στο λεκανάκι και το βάζω φούρνο κάνα δεκάλεπτο να ξεκουραστεί. Μετά το βγάζω, το χωρίζω στα δύο, ζημώνω το καθένα χωριστά. Το κανω στρογγυλό κ το πατάω ελαφρα. Το αφήνω σε μία καθαρή επιφάνεια. Στρώνω κι ένα βαμβακερό πανί που το έχω μόνο για τα πρόσφορα. Τη λεία επιφάνεια προς τα κάτω. Το ίδιο και το άλλο κομμάτι. Μετά τα βάζω σε δύο μικρά στρογγυλά ταψάκια γυρνώντας τα για να έρθει η λεία επιφάνεια επάνω. Εκεί πατάω στο κέντρο καλά την σφραγίδα και για να την βγάλω κάνω 4 τριπούλες με οδοντογλυφίδα. Πάλι μεμβράνη στα ταψάκια και τα βάζω φούρνο στους 30 να ανέβουν για κάνα 20λεπτό. Τα βγάζω, βάζω τον φούρνο 220 βαθμούς και μόλις ζεσταθεί τα ψήνω. Θέλουν περίπου 45 λεπτά να γίνουν.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζετα τι με ηθελες πουλακι μου?
ματινακι θα κανω κι εγω...χρονια εχω να κανω προσφορα!ολο ετοιμα αγοραζω Rolling Eyes

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bebek6 έγραψε:
Βιβη, κοιτα στο ριλαξ,δε χαλαρωνουν τα ζωνακια; εμενα ετσι ειναι,αυξομειωνονται.

spyros3 έγραψε:τι ομορφο μωρακι ειναι αυτο?!!!φτου φτου!!!!!!!!!τελικα σκιζουν τα μωρακια μας!!!!!!!!!βιβη να την χαιρεσαι!!!!!

οντως δεν αυξομειωνονται τα λουρακια?εμεις 5 μηνων κ μας βαζει κ εχουμε κ περιθωριο,στο υψος εχουμε θεμα εμεις..σε λιγο θα κρεμωνται τα ποδαρακια της..

Κορίτσια αρχικά δεν φαινόταν να αυξομειώνουν αλλά με ψάξιμο το βρήκα οπότε θα μας πάει λίγο ακόμη. Spyros η κόρη σου δεν σηκώνει τον κορμό της πια στο ριλάξ; Ευχαριστώ για τις ευχές.

Αααα κορίτσια Βίκη από Ευριδίκη όχι Βιβή, αν και τι Λωζάνη τι Κοζάνη που λένε Razz Razz

890Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 36 Empty . Τετ Νοε 07, 2012 1:42 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαχη μου καλοφωτιστο το μωρακι σου!!το πρωτο χριστιανοπουλο κ επισημα της ομαδας μας!εσας τα μωρακια σας ποσο γαλα πινουν συνολικα την ημερα?αυτα που ειναι 4 μηνων πανω κατω..

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
KRISTI 1 έγραψε:μαχη μου καλοφωτιστο το μωρακι σου!!το πρωτο χριστιανοπουλο κ επισημα της ομαδας μας!εσας τα μωρακια σας ποσο γαλα πινουν συνολικα την ημερα?αυτα που ειναι 4 μηνων πανω κατω..

ελα μου ντε?3 παιδια εκανα δε ξερω τιποτα απο ml!αληθεια ποσο πινουν?εσενα ποσο πινει?

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα πινει 5 γευματα απο 150 κ απο σημερα θα ξεκινησουμε 180

893Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 36 Empty . Τετ Νοε 07, 2012 2:11 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευακι εσυ δεν ξερεις γιατι θηλαζεις.ξεχασα να το διευκρινισω αυτο.οσες δεν θηλαζουν εννοουσα Smile !εμενα πινει 900μλ.το κατωτατο σε ανορεξιες<λιγες φορες> ειναι 750μλ.

894Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 36 Empty . Τετ Νοε 07, 2012 2:13 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παω να απλωσω ρουχα και ερχομαι

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι δεν εχει σχεση!μπορει καποια να θηλαζει αλλα να βγαζει με θηλαστρο οποτε πανω κατω ξερει!εγω δεν εχω ιδεα!ουτε καν εχω προσπαθησει να βγαλω με θηλαστρο!χρονια τεμπελιτιδα που λεει κι ο αντρας μου!χαχαχα

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βικη κουκλα η μικρη σου!!!!!φτου της!!!!! εουμε κουκλες για νυφες!!!!

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν σηκωνει τον κορμο της?αυτη σε λιγο θα σηκωνεται κ θα φευγευ απο και που την εχω!!!!οταν την ξαπλωνω εδω κ 2-3 βδομαδες σηκωνει ποδοα κ τα φερνει στα χερια της...κ κανει κινηση για να σηκωθει!!!αυτες τις μερες οταν ειναι ανασκελα γυριζει το κεφαλι της απο την μια μερια κ γυριζει μπρουμητα!!

ματινα ευχαριστουμε...πως κανω το κειμενο σ αποθηκευση?το μαρκαρω παταω αριστ κλικ αλλλα που να το αποθηκευσω?!!

ευα θα σ στειλω κατι να δεις να δουμε αν μπορουμε να κανουμε δουλεια,εσυ π τα κατεχεις ολα...

κριστι εγω θηλαζω κ δεν ξερω να σ πω ποσα ml τρωει μιας κ δεν χρησιμοποιω πλεον μπιμπερο...ο γιατρος σ ποσο θελει να πινει σε καθε γευμα?

898Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 36 Empty . Τετ Νοε 07, 2012 2:41 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηρθα..ο γιατρος μου εχει πει να πινει γυρω στα 750 με 800μλ.βασικα απο περιεργεια ρωτησα δεν εχω θεμα η ανησυχια μηπως τρωει πολυ.οσο θελει θα φαει το μωρο μου και αφηνω την γιατρο να λεει τα δικα της. Very Happy .ειναι δυνατον να περνω το μπιμπερο απο το στομα του μωρου και αυτο να πειναει?

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα με στειλεις μηνυμα ή θα με στειλεις κατι σπιτι?
scratch

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζετάκι το αποθηκεύεις σε έναν φάκελό σου ή στα έγγραφά μου. Η ώρα πήγε μία κι εγώ κάθομαι.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις