Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
488 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 488 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευα, κάποια ζητάει παντεσπάνι. Κάπου το πήρε το μάτι μου. αλήθεια μαε την έχεις γράψει τη συνταγή? Αύριο λέω να κάνω το προφιτερόλ για να κεράσω τους δικούς μου.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζετα εγω κανω το αλλο κουλο! το μαρκαρω κ το στελνω στον εαυτο μου εδω στο φορουμ κ το εχω στα εισερχομενα η το αρχειο!χαχα! χαζο αλλα δεν το χω ψαξει αλλιως.

κι εγω πολυ χαζεψα σημερα! το χα αναγκη ομως.παω για κανα σιδερο,συμμαζεμα,οτι δε βαρεθω..

α! Χρυσα μ επιασε κ εμενα αυτη η νυστα χθες..

και Βικυ συγνωμη!!!γι αυτο σ ελεγα τοσο καιρο μαμαβι,δεν ημουν σιγουρη!

lia30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα κόρες!
Τι κάνετε;; Βίκυ κούκλα η κοράκλα σου!! Και γω θα θελα τα Χριστούγεννα να πηγαίναμε κάπου με τον άντρα μου έστω για 2 μέρες, η μικρή θα είναι 5 μηνών, αλλά πολύ δύσκολο! Πώς να βγάλω γάλα για 2 24ωρα;; Και στις διακοπές να είμαι με το θήλαστρο αγκαλιά;; Σκέφτομαι μετά τη γαμοβάφτιση που θα είναι μετά το Πάσχα, τον Μάιο δηλαδή, αν θηλάζω ακόμα, που το εύχομαι, να πάμε κάπου και οι 3 μας! αν είναι σε καλή φάση η μικρή και δεν έχει πονάκια από τα δοντάκια της.
Ρε κορίτσια, με αγχώνει το θέμα της γαμοβάφτισης. Οσο και να προσπαθήσουμε να γίνει οικονομικά, θα χαλάσουμε χρήματα και πραγματικά δεν μας παίρνει. Κι ούτε θέλω να χαλάσουμε τα λίγα που έχουμε στην άκρη. Νυφικά, μακιγιάζ και μαλλιά, θα τα κάνω όλα οικονομικά. Θα πάρω ένα φόρεμα απλό άσπρο, θα βαφτώ μόνη μου και θα κάνω ένα απλό χτένισμα. Μπουμπουνιέρες μόνοι μας και προσκλητήρια. Αλλά το τραπέζι;; Θα προσπαθήσουμε να μην ξεπεράσουμε τα 100 άτομα.. Είναι και το θέμα του κουμπάρου. Η κολλητή μου που θα ήταν κουμπάρα και νονά, πρώτα ο Θεός θα έχει γεννήσει 10 μέρες πριν. Αρα είναι πολύ δύσκολο να είναι αυτή η κουμπάρα. Και είναι δύσκολο να βρούμε άλλον, γιατί πρέπει εμείς να το προτείνουμε, όλοι ξέρουν ότι έχουμε κουμπάρα και νονά, και είναι δύσκολοι καιροί για έξοδα.. Και κουμπαριά και βάφτιση είναι πολλά τα έξοδα.. Θα δούμε.
για πείτε μου ρε κορίτσια εσείς που ετοιμάζεστε για γαμοβάφτιση, πόσο κοστίζει;; Ελένη νομίζω εσύ ετοιμάζεις έτσι δεν είναι; είναι και κάποια άλλη;
Σήμερα μετά από πολύ καιρό, από πριν γεννηθεί η κόρη μου κοιμήθηκα 6 ώρες σερί! κοιμήθηκε στις 12, και ξύπνησε 6.30! Το περίεργο είναι ότι εγώ ξάπλωσα στις 12.30 και ξεράθηκα, συνήθως και να μην ξυπνάει, εγώ ξυπνάω, πάω τουαλέτα, την κοιτάω, την σκεπάζω.. σήμερα δεν κατάλαβα τίποτα! έφαγε μέχρι τις 7 και κοιμήθηκε άλλα 50 λεπτά! Μετά την πήρα ο άντρας μου και κοιμήθηκα άλλη μία ωρίτσα!! Νιώθω υπέροχα! Πολύ ξεκούραστη.
Λοιπόν, μιας και λέμε για συνταγές, η καλύτερη σοκολατόπιτα με ρευστή σοκολάτα μέσα είναι αυτή που γράφει στη συσκευασία της μάυρης ζάχαρης ζωγράφος. Την έχω κάνει και είναι καταπληκτική και γίνεται πολύ απλά!
Αμα θέλει κάποια μανούλα, την γράφω!
Σας φιλώ γλυκά, και τα παιδάκια σας στα πατουσάκια!

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

bebek6 έγραψε:
και Βικυ συγνωμη!!!γι αυτο σ ελεγα τοσο καιρο μαμαβι,δεν ημουν σιγουρη!

μην το συζητάς και εγώ τα ονόματα ακόμη δεν τα ξέρω.

lia30 έγραψε:καλημέρα κόρες!
Τι κάνετε;; Βίκυ κούκλα η κοράκλα σου!! Και γω θα θελα τα Χριστούγεννα να πηγαίναμε κάπου με τον άντρα μου έστω για 2 μέρες, η μικρή θα είναι 5 μηνών, αλλά πολύ δύσκολο! Πώς να βγάλω γάλα για 2 24ωρα;; Και στις διακοπές να είμαι με το θήλαστρο αγκαλιά;; Σκέφτομαι μετά τη γαμοβάφτιση που θα είναι μετά το Πάσχα, τον Μάιο δηλαδή, αν θηλάζω ακόμα, που το εύχομαι, να πάμε κάπου και οι 3 μας! αν είναι σε καλή φάση η μικρή και δεν έχει πονάκια από τα δοντάκια της.

Εγώ Λία θα το προσπαθήσω πάντως, από σήμερα ξεκινάω να βγάζω γάλα και θα κάνω αντλήσεις όπου πάω. Θσ φροντίσω να έχει ψυγειάκι το δωμάτιο και θα δανειστώ και ενα ηλεκτρικό ψυγειάκι αυτοκινήτου που έχει η κολλητή μου. Ελπίζω να τα καταφέρουμε κάπου μέσα Δεκέμβρη και να σας πω εντυπώσεις.

Από σήμερα ξεκινάω το εξάμηνο του ΟΑΕΔ και ακόμη δεν έκανα τα χαρτιά μου.

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βλεπω απο ορεξη παμε καλα χαχααααχαχ!!!!
να μας τη γραψεις λια οποτε εχεις χρονο

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavi έγραψε:


Από σήμερα ξεκινάω το εξάμηνο του ΟΑΕΔ και ακόμη δεν έκανα τα χαρτιά μου.


ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ο Θεος σε εστειλε κοπελα μου; και αυτες τις μερες ψαχνω,ψαχνω.. αγχωνομαι κ στον υπνο μου κ τωρα αυτο εψαχνα παλι! η απορια μου ηταν η εξης, εχουμε ενα μηνα προθεσμια για τα χαρτια ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ; απο τοτε που ληγει η αδεια του ΙΚΑ ή της εργασιας; εγω εξαντλησα ολες τις αδειες,υποτιθεται ειμαι στο 6 μηνο αλλα μια απο τη δουλεια με αργουσαν, μια τα ταξι απεργιες, μια οι δημοσιες υπηρεσιες κ οι μερες περνανε.

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συγνωμη βρε κοριτσια αλλα τρεχω!!!!!!!κατι παραπανω απο τον βεγγο..

βικη συγνωμη σε πα βιβη Embarassed Very Happy !!!!!!!!!

η βιβη ειναι η αλλη κοπελα μας ε?

ευακι θα στειλω μην...

μαρακι θα το κανω αυτο π λες κ οτι γινει γιατι εγω τις γραφω τις συνταγες..

λια εγω ειχα κανει πριν 2 χρονια γαμοβαφτιση αλλα τα μοιρασαμε στην μεση κ τα πληρωσαν οι γονεις μ κ τα πεθερικα μ...λιγα δωσαμε εμεισ κ αυτα για το στολισμο των τραπεζιων π τ εκανα εγω...

ναι ναι μας χρωσταει η ευα μας την συνταγη για το παντεσπανι!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παντεσπανι!
8 αυγα
2 κουπες ζαχαρη
2 κουπες αλευρι που φουσκωνει μονο του
λιγο αλατι
1 βανιλια
χτυπας πολλη ωρα τα αυγα με τη ζαχαρη ωστε να φουσκωσουν.εχεις ανακατεψει το αλευρι με τη βανιλια και το αλατι και τα ριχνεις μεσα στο μιγμα ζαχαρη-αυγα ανακατευοντας σιγα σιγα με κουταλι πλεον για να μη ξεφουσκωσει το μιγμα!
στρωσε στο ταψι της κουζινας βουτυρωμενο(με βιταμ εννοω) λαδοχαρτο και στη μεση του φουρνου ψησε στους 180 για μιση ωρα!
μετα με ενα μαχαιρι μεγαλο χωριστε το στη μεση(στο μισο του υψους)το μαχαιρι δε θα φτασει απο τη μια στην αλλη πλευρα γι'αυτο παρτε μια μεγαλη κλωστη και τεντωμενη οπως θα την εχετε περαστε την μεσα απο το παντεσπανι στις χαρακιες που κανατε με το μαχαιρι!αφου το κοψετε περαστε το ενα κομματι σε καποιον δισκο και σιροπιαστε το.βαλτε τη σαντυγι,βαλτε πανω το αλλο κομματι,ξανασιροπιαστε και στολιστε μα σαντυγες με οτι εχετε ορεξη! Wink

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bebek6 έγραψε:
mamavi έγραψε:


Από σήμερα ξεκινάω το εξάμηνο του ΟΑΕΔ και ακόμη δεν έκανα τα χαρτιά μου.


ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ο Θεος σε εστειλε κοπελα μου; και αυτες τις μερες ψαχνω,ψαχνω.. αγχωνομαι κ στον υπνο μου κ τωρα αυτο εψαχνα παλι! η απορια μου ηταν η εξης, εχουμε ενα μηνα προθεσμια για τα χαρτια ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ; απο τοτε που ληγει η αδεια του ΙΚΑ ή της εργασιας; εγω εξαντλησα ολες τις αδειες,υποτιθεται ειμαι στο 6 μηνο αλλα μια απο τη δουλεια με αργουσαν, μια τα ταξι απεργιες, μια οι δημοσιες υπηρεσιες κ οι μερες περνανε.

Δες εδώ η προθεσμία είναι 60 μέρες από τη λήξη της άδειας μητρότητας και της ετήσιας κανονικής άδειας, έχεις χρόνο δηλαδή.

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευα ... Respect Respect
θα το κανω κ αν πετυχει θα φτιαξω στου σπυρου τα γεννεθλια...θα βρουμε κ για κρεμες ζαχαροπλαστικης κ ειμαστε κομπλε...

δεν σας εχω πει...δουλευα σε ζαχαροπλαστειο... Very Happy ολα τα γλυκα τα εκανα εγω...αλλα δεν εχω κρατησει καμια συνταγη...καλο ε? Rolling Eyes

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευακι μπραβο σου!!!!!!!!

ζετα τετοιες ευκαιριες δεν χανοντε!!!!!!!!!

το ζαχαροπλαστειο κατω σημερα εψηνε τρσουρεκια μια μυρωδια ουτε εγκυος δεν ζηλευα ετσι!!!!!

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΜΑΝ ΡΕ ΖΕΤΑ!! ΑΜΑΝ ΡΕ ΖΕΤΑ!!!
γιατι εγω; που ειχα κανει ενα γαλακτομπουρεκο μουρλια κ τωρα δε θυμαμαι απο ποιο site βρηκα τη συνταγη;

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αμαν δεν λες τιποτα μαρακι μ...απο σιροπιαστα,παστες,τα μικρα τ κιλου,τουρτες κ παφωτο φυσικα!!!εκει βοηθουσα αλλα τα υπολοιπα ηταν δικια μ δουλεια!!!

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ΕΛΑ ΡΕ ΖΕΤΑ ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ.
ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΄ΛΙΓΟ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΗΓΑΝΙΣΑ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ ΜΕΛΙΤΖΑΝΕς ΠΙΠΕΡΙΕΣ ΠΑΤΑΤΟΥΛΕΣ .ΚΑΘΑΡΙΣΑ Κ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΑΠΛΩΣΑ 2 ΠΛΗΝΤΗΡΙΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΔΟΥΛΕΙΣ ΠΟΥΕ ΕΠΡΕΠΕ Ν ΚΑΝΩ .ΟΥΦ ΨΟΦΗΣΑ ΕΜΕΙΝΕ ΜΟΝΟ ΣΙΟΔΕΡΟ

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εγω παω για σιδερο κ περιμενω να τελειωσει κ το πλυντηριο.

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωχ ξεχασα το πλντηριο να σαι καλα βεβεκ μ

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε βικακι τι κουκλιτσα ειναι αυτη αχ να την ζουληξω θελω

kastoria

kastoria
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μου ανοιξατε την ορεξη με τα γλυκα παω να τσακισω κανενα προφιτερολ που περισεψε απο τα βαφτισια!!!! Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #4 - Σελίδα 37 875502

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι γκρινια ειναι αυτη σημεραααααααααα!!!!!!!

Μαχη παιδαρος ο μικρος!!!!!φτου του

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια
Μόλις επλυνα τα πιατα και παμε να ετοιμαστούμε γιατι 5 εχουμε ενημερωση γονεων στον σταθμο του Στάθη και μετα 6.30 ειμαστε καλεσμενοι στα γενεθλια ενος φιλου του. θα διαβασω αργοτερα νεα σας.
Φιλάκια!!!
***Μου λέτε πως την πάτησα εχτες και νομιζοντας οτι σημερα ειναι Πέμπτη εφτιαξα αρτησιμο φαγητό???

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
που ειστε κοριτσια??????????

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βικη ευχαριστω για το λινκ! καλε τι κουκλια εχει η ομαδα μας;; φτου σε ολα!!
Κωνσταντινα νηστευετε κι εσεις Τεταρτη-Παρασκευη,ε; κι εμεις νηστευαμε αλλα τωρα που θηλαζω μονο ο αντρας μου.

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μου τι κάνετε?

Σας διαβάζω και σας χαίρομαι με τις συνταγές σας, με τις οικογένειές σας....Χτες το βράδυ η μεγάλη μου ανέβασε πυρετό...Να χω μια Μαρκέλλα να ψήνεται, να χω έναν μπέμπη να πρέπει να τον μπανιαρίσω, να έχω κι έναν Τάσο να μου λέει να πάμε έξω για ποτό (της τέτοιας το χαβά που λένε) και τελικά όταν άρχισα να του τα ψέλνω, σηκώθηκε και πήγε μόνος του να κλείσει λέει δουλειές...

Πήρα λοιπόν άλλο ένα τέταρτο λεξοτανίλ, κοιμήθηκα,(αφού φυσικά γύρισε ο Τάσος και του άφησα το μωρό), ξύπνησα στις 4μιση θήλασα και πήγα στο κορίτσι μου, ψηνόνταν 39 πυρετό, της έδωσα ντεπόν, της έκανα κομπρέσες με ξύδι και πήρα το μαξιλάρι μου ξάπλωσα μαζί της μέχρι να ξανακοιμηθεί...Ξανά στο κρεβάτι, κατά τις 7μιση πάλι τάισμα το μικρό, κατά τις 8μιση ξανά και άλλαγμα, άλλα δεν άντεχα να σηκωθώ, τον πήρα μαζί μου αγκαλίτσα μέχρι που γλάρωσε και ξανακοιμήθηκε και ξυπνήσαμε μαζί γύρω στις 11 το πρωί....Πάλι όμως το μεσημέρι πονούσε το κεφάλι μου από τη νύστα...Ίσως είναι που δεν είμαι καλά με τον άντρα μου κορίτσια, ίσως είναι που έχω κουραστεί κάθε μέρα να μαλώνω, κάθε μέρα να φωνάζω, να μην έχω προσωπικό χώρο και χρόνο, να πρέπει να απολογούμαι στους γονείς μου και να νιώθω υποχρεωμένη, δεν ξέρω, είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου να μην πάθω κατάθλιψη, άλλα μάλλον με τριγυρίζει και δεν ξέρω πως να το ξεπεράσω.

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χρυσα μου μηπως φταει το οτι μενετε ολοι μαζι??κ σου λεει θα τη βοηθησει η μαμα της ο μπαμπας της κ δεν βοηθαει?

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Xρυσα μου, οχι, παλεψε το! θυμασαι τι μου ελεγες; οτι ειναι θεμα εγκεφαλικο; μην σκεφτεσαι ολα τα 'μαυρα', σκεψου κ τα θετικα! που εχεις βοηθεια στο σπιτι,που εχεις εναν ανθρωπο να μιλησεις-τη μαμα σου, που δεν πληρωνεις ενοικιο, που εχεις δυο ομορφα παιδακια.. αλλοι δεν εχουν αυτα τα αγαθα. τα λεω σ εσενα ολα αυτα χωρις ομως κι εγω να πεταω απο ευτυχια. τι μας εχει πιασει; παω να την ταϊσω γιατι κλαιει! μη μασας(που λεει κ η Αννιτα),εμεις εδω ειμαστε.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις