Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
215 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 215 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το ξερω Λιτσα μου αλλα ως τωρα λεγαμε οτι δεν θα βαψουμε.Τωρα αλλαξα γνωμη οποτε οταν μπορει ο πεθερος μου θα κανονισω να ερθει να βαψει.Θα παρω οικολογικο χρωμα καταλληλο για παιδικο δωματιο να μυριζει οσο λιγοτερο γινεται.

Καλως την Ελενη!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλη ξεκουραση Λιτσακι.

Σμαρω μου εννοειται θα ξεμυρισουν ως τοτε.Απλα ρωτα κ τον παιδιατρο αν κανει να το ξαναχρησιμοποιησεις ή διαβασε τι γραφει η ετικετα.Μηπως λεει ηλικια?

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δώρα τους 2 τοιχους μονο δε θα βαψετε? Κλεισε μετα την πορτα κι ασε ολη μερα ναοιχτα για καμια βδομαδα και θα ειναι μια χαρα νομιζω.

Εμεις πηγαμε σουπερ, βρηκα και καλσον εγκυμοσυνης, ετοιμη για τον γαμο αυριο... τωρα πειναω παλι και δεν ξερω τι να φαω... στο σουπερ πηγα χορτατη οποτε δεν αγορασα πολλες βλακειες και τωρα το μετανιωνω... γιατι οραξη για βλακειουλες εχω...

απο νεογεννητο λεει αλλα αυτο με τα αρωματα με προβληματισε τωρα γιατι εχει αρκετα εντονο αρωμα. το πολυ πολυ το κραταω για τα δικα μας ρουχα γιατι μοσχοβολαει...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι 2 τοιχους κ αυτοι μισοι ειναι.Ο ενας εχει την μπαλκονοπορτα κ ο αλλος μια διφυλλη εντοιχισμενη ντουλαπα.

Κρατα το καλυτερα για σας το μαλακτικο.Εγω επλυνα με περζιλ υγρο κ μια χαρα αφρατα ειναι ολα.Βεβαια μετα απο πολλες πλυσεις δεν ξερω πως θα ειναι.Παιζει ρολο κ η ποιοτητα.Τα φανελακια απο τα τζαμπο σιγουρα θα σκληρυνουν νωριτερα αλλα τι να κανουμε?

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπα, μην το λες Δωρα ...μια φιλη μου που εχει μπεμπα 4,5 μηνων μια χαρα της βγηκαν τα εσωρουχακια απο τα τζαμπο ....
καλη ξεκουραση Λιτσα ...

κοριτσια ακομα σας διαβαζω ....και σε λιγο θα πρεπει να κλεισω ...SmileSmileSmile

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσακια την κανω κ εγω για λιγο.θα δουμε σειρουλα...Τα λεμε αργοτερα αν θα ειναι καμια εδω. *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 417472

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το μαλακτικο περα απο της μυρωδια προκαλει παρα πολλες φορες και αλλεργια στο δερματακι τους...λογικα θελω να πιστευω οτι δεν κανουν τα εντονα αρωματα γιατι μπλοκαρουν την οσφρηση η οποιοα στα μωρα ειναι η αισθηση που λειτουργει περισσοτερο..
Εκανα το κεικ με μαυρη ζαχαρη τελικα και επειδη μ φανηκε καπως αγλυκη εβαλα και 2 κουταλιες μεγαλες μελι..περιμενω να δω αμα φουσκωσει!!!!!Εφαγα και ενα twix μετα τον γιατρο...

Λοιπον,απο την προηγουμενη φορα εβαλα 800 γραμμαρια απο τα οποια 350 εβαλε το μωρο!!!!!Να μην πω οτι φορουσα και μποτες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Το μωρο ειναι συνολο 770 γραμμαρια...Ο γιατρος ειναι κατευχαριστημενος με ολα!!!Ειχε καποια φαση τον υπερηχο στην κοιλια μου και μου πατησε μια απιστευτη δυνατη κλοτσια σε εκεινο το σημειο και πονεσα απιστευτα!!!!!!!!!!!!! Razz Razz η κοριτσαρα μου!!!!!

Τι αλλα?ειναι καμια εδω?γιατι θελω συμβουλες!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω βλεπω μια σειρα.πες κ θα σε βοηθω οσο μπορω...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπον,οπως σας ειπα την Κυριακη θα παμε στο τραπεζι αλλα θελω να φτιαξω και εγω απο εδω τιποτα..Πειτε μου ιδεες!!!!Θα προτιμουσα να μην ειναι κατι καθαρα με κρεας (πχ κεφτεδακια) γιατι θα εχει φτιαξει η πεθερα μου αααααπειρο κρεεας...Κατι σε ογκραντεν ή καμια σαλατα ζυμαρικων ή τιποτα τετοιο...Πειτε μου οτι σκεφτεστε..Παω να πεσω για υπνο και θα τα δω το πρωι!!!!!Ευχαριστωωωωωωωωωωωωω

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα σκεφτω κ θα σου γραψω μετα.Καλη ξεκουραση!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω θα προτεινα να φτιαξεις γλυκο.Μια ωραια μηλοπιτιτσα!Ή σοκολατοπιτα.Ή οτι αλλο πιστευεις οτι θα ετρωγαν.Ιδεες εχω πολλες αλλα δεν ξερω τις γευστικες προτιμησεις τους.Οι δικοι μου συγγενεις ας πουμε δεν τρωνε σαλατες ζυμαρικων κ γενικοτερα οτιδηποτε ξεφευγει απο το συνηθισμενο.
Σαλατα ζυμαρικων: πενες,βιδες ή φιογκακι με ζαμπον,κασερι,καλαμποκι,ντοματινια κ σως σεφ (μαγιονεζα,κετσαπ κ ελαχιστη μουσταρδα)
Πατατοσαλατα:Βραστες πατατες,τονος,ξερο κρεμμυδι ψιλοκομμενο,μαιντανος,λεμονι,μαγιονεζα.
Φετα με σουσαμι κ μελι.Παναρεις τη φετα με μελι κ τηγανιζεις να ροδισει.Μπορεις να βαλεις κ λιγο μαυρο σουσαμι.Σε ενα μπρικι φτιαχνεις μια σως με ξυδι κ μελι (αναλογια 1:4 ή 1:3 αν το θες πιο ξινο) κ τη ριχνεις στο πιατο που θα εχει τη φετα.Εναλλακτικα αντι για σουσαμι μπορεις να τηλιξεις τη φετα σε φυλλο κρουστας κ να την τηγανισεις.Σερβιρεται ζεστη ομως,δε μπορεις να την κανεις σπιτι σου.
Αν ξερεις ή εχεις βοηθεια μπορεις να κανεις κ ντολμαδακια.Εγω τα λατρευω!Με φρεσκο κρεμμυδακι,ανιθο,δυοσμο κ μπολικο λεμονι!
Σουφλε:πενες ή βιδες,οποιοδηποτε αλλαντικο σ'αρεσει (γαλοπουλα,ζαμπον,μπεικον) ή φιλετο κοτοπουλο που περισσεψε απο αλλο γευμα,διαφορα τυρακια,αυγα κ κρεμα γαλακτος (ή γαλα αν το θες πιο ελαφρυ) κ κανενα μπαχαρικουλι (πιπερι,μοσχοκαριδο,αλατι με μετρο αν τα τυρακια ειναι αλμυρα)
Δες κ εδω:
http://www.sintagespareas.gr/sintages/i-pio-nostimi-kai-apli-makaronosalata.html
http://www.ipop.gr/2012/02/%CF%83%CE%BF%CF%85%CF%86%CE%BB%CE%AD-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%AC/
http://www.ipop.gr/2012/01/%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%BF%CE%B3%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%AD%CE%BD/

Δεν μπορω να σκεφτω αλλα τωρα.Εκτος αν θες κατι σε σαλατα.Αν ναι να σου γραψω μερικες ιδεες αυριο.

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα στις κοριτσάρες!!!
Για κάποιο περίεργο λόγο σαββατιάτικα εγώ είμαι ξύπνια από τις 7... Αν βρείτε γάλα έξω από την πόρτα σας εγώ το μοίρασα!!! Φιλά πολλά και να έχετε μια πανέμορφη μέρα... *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 315810 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 315810 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 315810 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 727892 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 804467

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Καλημέρα στις κοριτσάρες!!!
Για κάποιο περίεργο λόγο σαββατιάτικα εγώ είμαι ξύπνια από τις 7... Αν βρείτε γάλα έξω από την πόρτα σας εγώ το μοίρασα!!! Φιλά πολλά και να έχετε μια πανέμορφη μέρα... *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 315810 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 315810 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 315810 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 727892 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 804467
καλημερα!!!!!!!!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα Φιλιτσα!!
Τι κάνεις? Ξύπνησαν τα μπουμπουκια σου?

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Καλημερα Φιλιτσα!!
Τι κάνεις? Ξύπνησαν τα μπουμπουκια σου?
μα φυσικα!!!ειπα να σας διαβασω πριν ξεκινησω τις δουλειες μου γιατι εφυγα αποτομα εχθες!!!λεω καμια δεκαρια σελιδες γεμισαν αυτες!παλι καλα!!!!!
ακου πως εγινε!μου λεει αντρας μου σηκω λιγο απο τον ηυ να δω την συνταγη της κεραλοιφης σηκωνομαι και λεω τα παιδια παμε να σας ζουληξω λιγο?ναι λενε αυτα!παμε στη κρεββατοκαμαρα παιζαμε και καποια στιγμη εφυγαν.....μετα θυμαμαι που ξυπνησα 6 παρα 15 και πηγα τουαλετα και ξανακοιμηθηκα και ξυπνησα 8 και 30!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχαχα εβαλαν την μαμα για υπνο τα μικρουτσικα???!!!

Εγώ είπα να δω στο σταρ την "ανεξελεγκτη εκδικηση". Εχασα 1.30 ωρα απο την ζωη μου. Ηταν τοσο ανεξελεγκτη που δεν ανοιξε ρουθουνι... ε, και στο τελος μια αυτοκτονια. Ξενερωσα μετα και πηγα για υπνο...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχω πολυ καιρο να δω τβ!μονο εδω στον ηυ και ραδιοφωνο!δεν περνω σειρα!αχχ!!!
θα βγειτε σημερα καμια βολτα?

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλημερα!!!Ουτε που καταλαβα πως κοιμηθηκα!!!Ουτε καληνυχτα στον αντρα μου δεν ειπα!!!Αχ δεν ξερω τι να φτιαξω!!1Μ αρεσε πολυ η σαλατα που εβαλε η Δωρα!!!!!Αλλα με την μαμα μου ποτε δεν συμφωνουμε σε αυτα και θα σκοτωθουμε το ξερω *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 311356 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 311356

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:αλημερα!!!Ουτε που καταλαβα πως κοιμηθηκα!!!Ουτε καληνυχτα στον αντρα μου δεν ειπα!!!Αχ δεν ξερω τι να φτιαξω!!1Μ αρεσε πολυ η σαλατα που εβαλε η Δωρα!!!!!Αλλα με την μαμα μου ποτε δεν συμφωνουμε σε αυτα και θα σκοτωθουμε το ξερω *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 311356 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 311356
αρα φτιαξε γλυκακι!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμεις τα μοιραζομαστε. ενας το πισι κι ενας την τιβι. Να δεις εσυ να καθομαστε αγκαλια, ο ενας να βλεπει ταινια στην τιβι και η αλλη με ακουστικα στ'αυτια που πιανουν μεχρι ΝASA στο μεγεθος να βλεπει ταινια στο πισι. Αλλα η αγκαλια, αγκαλια...

Έχουμε γάμο σήμερα. Στις 5.30. Ισα ισα που θα φαμε, θα ετοιμαστουμε και θα φυγουμε! Εσεις τι θα κανετε σημερα?

Καλημερα Σοφακι!!!! Καμια πατατουλα ογκρατεν με διαφορα ωραια και παχυντικα νοστιμα πραγματακια μεσα?

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις τιποτα!εδω!λοιπον σας αφηνω να συμαζεψω λιγο και θα τα πουμε μετα!!!!! *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 417472 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 417472 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 417472 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 417472 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 417472 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 417472 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 417472 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 417472 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 417472 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 417472 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 417472 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 417472

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλο συμμαζεμα... εγω τα εκανα μολιςς ξυπνησα για να ξεπιαστω λιγο. Αρχιζω και γινομαι εντελως βραδυκινητη. Και καθε κινηση ακολουθειται απο αχ και βαχ...

Σοφια, ένα ωραιαο τσιζκεηκ ή ενας πεντανοστιμος κορμος, κλασικος και αγαπημενος και ευκολος?

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέρα κοριτσάρες .....
Σμαρώ πώς και σηκωθηκες απο τα αγρια ξημερωματα ???ειπαμε να φτιαξεις το προγραμμα του υπνου σου αλλα εσυ κοπελα μου το ανετρεψες εντελως .... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Σοφάκι και εγώ αυτα που σου προτεινε η Δωρα κ η Σμαρω θα σου προτεινα ....η μακαρονοσαλατα ειναι η αγαπημενη μου ...αλλα και πατατες ογκραντεν η σουφλε ζυμαρικων δε θα με χαλαγε..φυσικα γουστα ειναι αυτα ...SmileSmileSmile
ειδες τελικα που δεν εβαλες ουτε ενα κιλο απο την προηγουμενη φορα ??? αν αφαιρεσεις και τις μποτες , πιθανον να εισαι και στα ιδια...μπραβο σου και συνεχισε ετσι .... *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 654316 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 654316 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 654316 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 654316 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 654316 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 654316 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 654316 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 654316 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 654316 *Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου Νο4* - Σελίδα 27 654316

εγω κοριτσια δεν προλαβα να διαβασω ολα τα χθεσινα , τωρα θα τα τελειωσω ......και σε λιγο θα παμε λαικη κ μετα για τον καθιερωμενο σαββατιατικο καφε στην πλατεια με τον αντρουλη μυο ...SmileSmileSmileSmile

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
doritaki έγραψε:
filitsaki έγραψε:ΑΑΑΑΑΑδωρα?γιατι μου βαζει συνεχεια να κανω τον εμμεσο κομπς?στο μικροβιολογικο μου ειπαν οτι το αιμα μπορει να μπερδευτει και την ωρα του τοκετου.

Για να ελεγχει καθε μηνα αν τυχον ηρθε σε επαφη το αιμα σου με του παιδιου.Αυτη η εξεταση εχει νοημα μονο αν εσυ εχεις ρεζους αρνητικο κ ο αντρας σου θετικο.Αν το παιδι λοιπον ειναι κ αυτο θετικο κ ερθει σε επαφη το αιμα σου με το δικο του θα αναπτυξεις αντισωματα εναντια στο παιδι.Οποτε οσο βγαινει η εμμεση κουμπς αρνητικη ολα ειναι καλα.Αν βγει θετικη πρεπει να γινει μια ενεση (Αντι-D) για να σταματησεις να παραγεις αυτα τα αντισωματα.Επισης αφου γεννησεις αν το παιδι εχει ρεζους θετικο παλι πρεπει να γινει η ενεση ωστε να μην αναπτυχθουν αντισωματα τα οποια θα βλαψουν το επομενο παιδι αν εκεινο ειναι αρνητικο.Καταλαβες ή τα λεω μπερδεμενα?



σχετικα με την εμμεση κουμπς, και εγω την κανω καθε μηνα ...και μετα την αμνιοπαρακεντηση εκανα την ενεση που λεει η Δωρα, αλλα και παλι ο γιατριος μου με βαζει να κανω εμμεση και μαλιστα τηνΤεταρτη που θα παω παλι στο γιατριο , ειπε οτι θα μου ξανακνει παλι την ενεση αντι-D...και πιθανον και στη γεννα παλι ..αλλα για καλο ειναι , γιατι εχω ομαδα ρεζους αρνητικο ...Ο - για την ακριβεια , ειμαι σπανια περιπτωση ,ετσι δεν ειναι Δωρα?????? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
doritaki έγραψε:Μωρε ειναι δυσκολο το κοκκινο.κ το κοντο ακομη πιο δυσκολο.Εμενα δε μου πανε...Μου παει πολυ το μαυρο αλλα δε θελω να τα ξαναβαψω...Μονο οταν θα αρχισουν να ασπριζουν...



τώρα σχετικά με τα μαλλιά, εγώ τα β'άφω τα τελευτα'ια 15 χρόνια περίπου, ισως και παραπανω , κοκκινα ...εχω αλλαξει ολες τις παοχρωσεις του κοκκινου ....και τα βαφω ακομα και τωρα στην εγκυμοσυνη, αλλα πιο αραια, ανα 2μηνο....ενω παλια καθε 20-25 μερες οπωσδηποτε θα περνουσα ριζα ....και αυτο επειδη , οι ασπρες μου τριχες ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΟΝΤΑΙ .....παλια με ενοχλουσε [παλια η ριζα, τωρα δεν εχω κανενα μα κανενα θεμα με τη ριζα ...αν δεν ειχα τα ασπρα να φαινονται, μπορει να τα ξαναεβαφα μετα τη γεννα ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις