Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα σας. σημερα απο μια κοπελα η οποια εργαζεται στο δημοσιο βρεφονηπιακο σταθμο Φωκά στη θεσσαλονικη, εμαθα οτι σε καποιο τμημα του, η υπευθυνη φερεται με βιαιο τροπο στα μωρα. μου ανεφερε χαρακτηριστικα οτι τα πεταει με βια στο κρεβατι ενω τα σηκωνει απο την μπλουζα σαν τα κουταβια, δινει σφαλιαρες και ενω τα γραντζουναει με το βραχιολι της λεει στους γονεις οτι χτυπησαν μονα τους, τριβει τα μουτρα τους στη μοκετα γιατι εχουν μυξες και αλλα που δεν αντεξα να ακουσω. παρακαλω αν εχετε μωρα στον σταθμο αυτο ή γνωριζετε αλλους που εχουν, να προσεξετε λιγο παραπανω.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ας υποθέσουμε πως είναι αλήθεια - ελπίζω πως όχι.
η υπέυθυνη είναι ψυχασθενής, η γνωστή σου τι κάνει; δεν έχει ενημερώσει κανέναν; το καταλαβαίνει πως είναι εξίσου υπέυθυνη για την κακομεταχείριση των παιδιών αν δεν την καταγγέλει;

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:ας υποθέσουμε πως είναι αλήθεια - ελπίζω πως όχι.
η υπέυθυνη είναι ψυχασθενής, η γνωστή σου τι κάνει; δεν έχει ενημερώσει κανέναν; το καταλαβαίνει πως είναι εξίσου υπέυθυνη για την κακομεταχείριση των παιδιών αν δεν την καταγγέλει;

ευχομαι και γω να μην ισχυει αυτη η φρικη...και συμφωνω απολυτα...αν καποιος αντιληφθει κατι τετοιο πρεπει αμεσως να το καταγγειλει...αν ειναι δυνατον!!!

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλυτερα να μην ειστε καχυποπτες με εμενα και την κοπελα που μου τα εκμυστηρευτηκε. ειναι σπουδαστρια και δεν μπορει να κανει τιποτα. το μονο που κανει ειναι γυριζει στο σπιτι της καταστεναχωρημενη. και ελπιζω και εγω να μην της δημιουργησω προβλημα απο τη δημοσιευση μου.

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλυτερα να μην ειστε καχυποπτες με εμενα και την κοπελα που μου τα εκμυστηρευτηκε. ειναι σπουδαστρια και δεν μπορει να κανει τιποτα. το μονο που κανει ειναι γυριζει στο σπιτι της καταστεναχωρημενη. και ελπιζω και εγω να μην της δημιουργησω προβλημα απο τη δημοσιευση μου.

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν ειναι θεμα καχυποψιας και δεν νομιζω πως εχει σχεση αν ειναι σπουδαστρια ή οχι...μπορει να κανει ανωνημη καταγγελια...αν ολο αυτο ισχυει τοτε προβλημα εχουν τα παιδακια και κανενας αλλος...οσο για την δημοσιευση εδω ουτως η αλλως ειναι ανωνημη...εγω αν επεφτε κατι τετοιο στην αντιληψη μου θα εκανα κατι αμεσως χωρις δευτερη σκεψη...

magb

magb
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τι εννοείς οτί είναι σπουδάστρια και δεν μπορεί να κάνει τίποτα!!!!Δεν θέλει να μπλέξει γιαυτό.Εφόσον είναι δημοτικός παιδικός να πάει στο δήμο να κάνει αναφορά!! Αυτό είναι εγκληματικό που περιγράφεις. Η διευθύντρια τι κάνει!!!

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αν το πιστευεις πραγματικα...παρε τηλεφωνο εσυ στον δημο και κανε ανωνυμη καταγγελια για υποψιες κακομεταχείρισης βρεφων....

οι γονεις των μωρων δεν προβληματιζονται να βλεπουν τα παιδακια τους συχνα πικνα ,γδαρμενα??????

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sofia1973 έγραψε:καλυτερα να μην ειστε καχυποπτες με εμενα και την κοπελα που μου τα εκμυστηρευτηκε. ειναι σπουδαστρια και δεν μπορει να κανει τιποτα. το μονο που κανει ειναι γυριζει στο σπιτι της καταστεναχωρημενη. και ελπιζω και εγω να μην της δημιουργησω προβλημα απο τη δημοσιευση μου.


από που κατάλαβες πως ειμαστε καχύποπτες μαζί σου ή με τη φίλη σου; δεν σε καταλαβαίνω.
anyway, δεν έχει καμία σημασία το οτι είναι σπουδαστρια. να κάνει καταγγελία. αν δεν κάνει είναι εξίσου υπεύθυνη, όπως και οποιοσδήποτε άλλος το ξέρει

ΚΚΝ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sofia 1973

Καλα ειναι δυνατον να μιλαμε για κακοποιηση μωρων και το προβλημα σου να ειναι αν ειμαστε καχυποπτες προς εσενα ή τη φιλη σου που στα ειπε;;;;; Ηδη εχει περασει αλλη μια μερα και τα μωρακια συνεχιζουν να υφιστανται ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ!!! Ενημερωστε αμεσα!Παρτε αστυνομια, χαμογελο του παιδιου κι εγω δεν ξερω ποιον... Στο φορουμ που το ειπες σε τι απεβλεπες;;;; Απλα να μας στενοχωρεσεις και στο φιναλε....να συνεχισει η κατασταση;;; Ησυχασε η συνειδηση σου δηλαδη τωρα;;;;;;;;;
Ειλικρινα, δεν καταλαβαινω.......ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑ!

????????


Επισκέπτης
ΚΚΝ έγραψε:sofia 1973

Καλα ειναι δυνατον να μιλαμε για κακοποιηση μωρων και το προβλημα σου να ειναι αν ειμαστε καχυποπτες προς εσενα ή τη φιλη σου που στα ειπε;;;;; Ηδη εχει περασει αλλη μια μερα και τα μωρακια συνεχιζουν να υφιστανται ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ!!! Ενημερωστε αμεσα!Παρτε αστυνομια, χαμογελο του παιδιου κι εγω δεν ξερω ποιον... Στο φορουμ που το ειπες σε τι απεβλεπες;;;; Απλα να μας στενοχωρεσεις και στο φιναλε....να συνεχισει η κατασταση;;; Ησυχασε η συνειδηση σου δηλαδη τωρα;;;;;;;;;
Ειλικρινα, δεν καταλαβαινω.......ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΩΡΑ!
Respect Respect Respect

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sofia1973 πες μας οτι κανεις πλακα!!

Δεν μπορω να διανοηθω οτι μιλας σοβαρα και οτι ευσταθουν αυτα που σου ειπε η φιλη σου και το μονο που βρηκες να κανεις ηταν να γραψεις σε ενα φορουμ οτι ΄΄μαμαδες προσεξτε λιγο παραπανω΄΄.

Αν οντως ολα αυτα που σου ειπε η φιλη σου ειναι αληθεια και σωπαινει αλλα και εσυ μαζι που τα ξερεις,τοτε ειστε συνενοχες και οι δυο στο εγκλημα!

Και τι παει να πει οτι η φιλη σου ειναι σπουδαστρια και δεν μπορει να κανει κατι?
Αν -Θεος φυλαξει- γινει μια ζημια ανεπανορθωτη σε καποιο παιδακι(εκτος απο τις φωνες και τις γρατζουνιες)πως θα μπορεσει αυτη η κοπελα να ξανακοιμηθει το βραδυ,που θα ξερει οτι μπορουσε να σταματησει την εγκληματικη συμπεριφορατης υπευθυνης και δεν το εκανε?

Η φιλη σου μπορει να δισταζει ή να φοβαται να το καταγγειλει(αν και δεν καταλαβαινω τον λογο)..εσυ σαν φιλη της,σαν μεγαλυτερη αλλα σαν ανθρωπος πανω απ΄ολα τι κανεις γι΄αυτο?

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μας είπε βρε κορίτσια η κοπέλα...αν έχουμε τα παιδιά μας στον συγκεκριμένο παιδικό να προσέχουμε λίγο παραπάνω...

Δεν πάει καλά ο κόσμος...

astrellita

astrellita
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και τι θα γινει με τα υπολοιπα παιδια που δεν ετυχε οι μαμαδες τους ν διαβασουν αυτο το ποστ;;;;θα συνεχισουν ναναι γδαρμενα,χτυπημενα,να σκουπιζουν τις μυτουλες τους στην μοκετα;;;πες σε μενα το ονομα της και θα την καταγειλω εγω...

????????


Επισκέπτης
Απο τη βλέπω η κοπέλα δεν προκειται να απαντήσει άλλο.Πέταξε την βόμβα, και έφυγε. Και άντε εμείς να αναρωτιόμαστε αν αληθεύει η όχι. Τέσπα, θα μπορούσαμε ίσως να στείλουμε αυτό το link σε καμιά θεσσαλονικιά εφημερίδα, να το διερευνήσουν οι ίδιοι?????

????????


Επισκέπτης
Το έστειλα στην ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ εφημερίδα να το ψάξουν. ΒΙΑΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΦΩΚΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 679259 ΒΙΑΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΦΩΚΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 679259 ΒΙΑΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΦΩΚΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 679259 ΒΙΑΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΦΩΚΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 679259

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ειναι πραγματι περιεργη η αντιδραση σας. μεχρι και οτι κρυβοαμι απο το forum σκεφτηκατε. μπραβο σας. εγω προσπαθησα να εφιστησω την προσοχη σας για κατι που ακουσα και κατι για το οποιο μια κοπελα μη θελοντας να χασει τη δουλεια της μου εμπιστευτηκε. φανταζομαι οτι γνωριζετε οτι αν δεν υπαρχουν συγκεκριμενα στοιχεια δεν μπορεις να καταγγειλεις κατι επισημα. πολυ ευστοχο αυτο με την εφημεριδα. μπραβο σου που το σκεφτηκες. αυτα χρειαζεται να σκεφτουμε και οχι ολες τις υπερβολες που γραψατε.

????????


Επισκέπτης
sofia1973 έγραψε:ειναι πραγματι περιεργη η αντιδραση σας. μεχρι και οτι κρυβοαμι απο το forum σκεφτηκατε. μπραβο σας. εγω προσπαθησα να εφιστησω την προσοχη σας για κατι που ακουσα και κατι για το οποιο μια κοπελα μη θελοντας να χασει τη δουλεια της μου εμπιστευτηκε. φανταζομαι οτι γνωριζετε οτι αν δεν υπαρχουν συγκεκριμενα στοιχεια δεν μπορεις να καταγγειλεις κατι επισημα. πολυ ευστοχο αυτο με την εφημεριδα. μπραβο σου που το σκεφτηκες. αυτα χρειαζεται να σκεφτουμε και οχι ολες τις υπερβολες που γραψατε.

Ωραία όλα αυτα που λες, αλλά και η φίλη σου που γνωρίζει και τα βλέπει χωρίς να κάνει κάτι είναι συνένοχη. Λυπάμαι που το λέω, αλλά έτσι είναι. Τι θα έλεγες αν στο συγκεκριμένο σχολείο ήταν το παιδί σου, και υπήρχε μια υπάλληλος που φέρετε έτσι στα παιδιά, στην φίλη σου τότε τι θα έλεγες???? καλά κάνεις και δεν μιλάς, γιατί ίσως και χάσεις την δουλεία σου... ΔΕΝ ΝΟΜΊΖΩ!!!!! να αντιδρούσες έτσι. Δυστυχώς όταν δεν αφορά την ίδια μας την οικογένεια, μένουμε πάντα απαθείς σε όλα... μα ΣΕ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!! Mad Mad Mad

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofia1973 έγραψε:ειναι πραγματι περιεργη η αντιδραση σας. μεχρι και οτι κρυβοαμι απο το forum σκεφτηκατε. μπραβο σας. εγω προσπαθησα να εφιστησω την προσοχη σας για κατι που ακουσα και κατι για το οποιο μια κοπελα μη θελοντας να χασει τη δουλεια της μου εμπιστευτηκε. φανταζομαι οτι γνωριζετε οτι αν δεν υπαρχουν συγκεκριμενα στοιχεια δεν μπορεις να καταγγειλεις κατι επισημα. πολυ ευστοχο αυτο με την εφημεριδα. μπραβο σου που το σκεφτηκες. αυτα χρειαζεται να σκεφτουμε και οχι ολες τις υπερβολες που γραψατε.

Βρε κοπελα μου καλη,καλα εκανες και μας το ειπες για να αφυπνιστουν οι μανουλες που τυχον εχουν τα παιδακια τους στο συγκεκριμενο σταθμο..και σιγουρα αν δεν εχεις συκεκριμενα στοιχεια δεν μπορεις να κανεις ΕΠΩΝΥΜΗ καταγγελια..μπορεις να κανεις ομως ΑΝΩΝΥΜΗ..η φιλη σου καταρχην που το βλεπει με τα ιδια της τα ματια και επειτα κι εσυ που το εμαθες..κατα τα αλλα για ποιες υπερβολες μιλας? ειναι υπερβολη κατα την αποψη σου οτι υπαρχει πιθανοτητα να συμβει κατι πολυ πολυ σοβαρο στα παιδακια ή μηπως ειναι υπερβολη οτι οποιος κανει τα στραβα ματια σε ενα εγκλημα γινεται και ο ιδιος συνενοχος?

Παντως η συμπεριφορα της φιλης σου ειναι επιεικως απαραδεκτη...ακου εκει δεν μιλαει για να μην χασει την δουλεια της..αφηνει μικρα παιδια να τραυματιζονται σωματικα και ψυχικα για να μην χασει τα 300,400 ευρω που παιρνει...μπραβο της..

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κανεις μεγαλο λαθος. δεν αφορα καθολου την δικη μου οικογενεια και ομως προσπαθησα να δραστηριοποιησω την υποθεση. δεν τα ειδα με τα ματια μου και δεν μπορω να καταθεσω. ωστοσο αναγνωριζω και την αγωνια της κοπελιας να εξαρταται απο την προισταμενη της. γι αυτο κατεβασε τους τονους και αν νομιζεις οτι μπορεις να κανεις κατι καντο!!!!!!!

sofia1973


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και επισης δεν μπορω να πιεσω καποιον να παει να καταγγειλει κατι για το οποιο ειδε. και μερικες με εχετε εξοργισει γιατι ενω προσπαθησα να βρω αλλους τροπους να βοηθησω ειπατε ενα καρο χαζομαρες. λυπαμαι πολυ. εσεις απλα εκνευριστηκατε. καθιστε ησυχα στον καναπε σας. θα βρω αλλο τροπο να βοηθησω τα μωρα.

????????


Επισκέπτης
sofia1973 έγραψε:κανεις μεγαλο λαθος. δεν αφορα καθολου την δικη μου οικογενεια και ομως προσπαθησα να δραστηριοποιησω την υποθεση. δεν τα ειδα με τα ματια μου και δεν μπορω να καταθεσω. ωστοσο αναγνωριζω και την αγωνια της κοπελιας να εξαρταται απο την προισταμενη της. γι αυτο κατεβασε τους τονους και αν νομιζεις οτι μπορεις να κανεις κατι καντο!!!!!!!

Για ποιούς τόνους μιλάς??? Εγώ να κάνω κάτι?!?!?!?!? ότι μπορούσα έκανα, μην ξεχνάς μια λεπτομέρεια... εσύ ήσουν που το ανέβασες το θέμα αυτό. Δική σου φίλη είναι και τρίτων χωρίς να είμαι μάρτυρας για όλα όσα συμβαίνουν εκεί, τι μπορώ να κάνω εγώ?!?!??! Δηλαδή, για να τα πάρουμε απο την αρχή, μπένουμε σε ένα forum ανεβάζουμε πόστ στο οποίο ισχυριζόμαστε ότι σε ένα δημοτικό σταθμό παιδιών, τα παιδιά κακοποιούνται καθημερινά από μία υπάλληλο, μια άλλη υπάλληλος το γνωρίζει, γίνετε μάρτυρας των περιστατικών αυτών κάθε μέρα, αλλά δεν κάνει τίποτα διότι φοβάται να χάσει την δουλειά της, και διαλέγει την σιωπή. Απο την άλλη το εκμυστηρεύεται σε μία φίλη της, και η δεύτερη διαλέγει να το αναρτήσει στο internet.... εγώ που κολλάω σε όλη αυτήν την ιστορία, για να καταγγείλω κάτι?!?!?!? Εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω απο τα Ιωάννινα που είμαι, είναι να το στείλω στην εφημερίδα, όπως και έκανα... δηλαδή θα πάρω την ευθύνη και απο πάνω??? Ωραία να την πάρω, πές μου το όνομα της κοπέλας για να έρθει στο Α.Τ. ως μάρτηρας!!!!!!!

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σοφια μου και εγω εχω τελειωσει την σχολη νηπαιγωγων και ξερω πως ειναι να εισαι σπουδαστρια και φιλοξενουμενη σε ενα χωρο να κανεις την πρακτικη σου. καταλαβαινω οτι φοβαται πως ισως δεν παρει ποτε κ πτυχιο, αλλα εμας οι δικοι μας καθηγητες στο ΤΕΑΠΗ παντα μας παροτρυναν να καταγγελουμε τετοιες συμπεριφορες. αν λοιπον ισχυουν αυτα που σου ειπε η φιλη σου και δεν ειναι υπερβολες νομιζω οτι πρεπει ειτε να κανει ανωνυμη καταγγελια (αν φοβαται για τη δουλεια της οπωσπροανεφερες) η να σφιξει τα δοντια και να μιλησει στο διευθυντη. αν το δικο μου παιδι ήταν εκει αφενος η εν λογω κυρια -δεν θα πω παιδαγωγος- δεν θα εφευγε απο τα χερια μου σωα και αφετερου δεν θα εριχνα ΚΑΝΕΝΑ δικαιο στη φιλη σου που τα ηξερε και δεν μιλουσε. σκεψου ποσα παιδακια ταλαιπωρουνται μονο και μονο επειδη δεν μιλαει η φιλη σου. αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως οι γονεις δεν καταλαβαν κατι. εγω και οσο εκανα πρακτικη και οσο δουλευα ως νηπιαγωγος ενα θα οσυ πως σιγουρα:οποτε χτυπουσε παιδι ερχονταν οι γονεις η τηλεφωνουσαν και ζητουσαν να μαθουν τι ακριβως εγινε και τωρα μπυ λες οτι πανε γρατσουνισμενα τα παιδια και με τριμενες μουριτσες και οι γονεις αρκουνται στο λογο της. γιατι και να την πιστευαν θα επρεπε τουλαχιστον να απαιτησουν καλυτερη φυλαξη των παιδιων τους, αφου αυτη λεει οτι χτυπανε μονα.

Σορρυ για το διπλοσεντονο!! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

http://stardustwork.blogspot.com

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sofia1973 έγραψε:και επισης δεν μπορω να πιεσω καποιον να παει να καταγγειλει κατι για το οποιο ειδε. και μερικες με εχετε εξοργισει γιατι ενω προσπαθησα να βρω αλλους τροπους να βοηθησω ειπατε ενα καρο χαζομαρες. λυπαμαι πολυ. εσεις απλα εκνευριστηκατε. καθιστε ησυχα στον καναπε σας. θα βρω αλλο τροπο να βοηθησω τα μωρα.

σοφια μου μονο αν το σταματησεις αυτο βοηθας τα μωρα. εκτος αν εχεις γονιο γνωστοσ ε αυτη την ταξη κ μιλησετε στην αστυνομια μηπως την παγιδεψουν. τι να πω;; δεν ξερω και εγω τι πρεπει να γινει;; το μονο που ξερω ειναι οτι αυτη η κυρια -αν ισχυουν οσα λετε- πρεπει να φυγει απο τη θεση της.

http://stardustwork.blogspot.com

ΚΚΝ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sofia1973 έγραψε:ειναι πραγματι περιεργη η αντιδραση σας. μεχρι και οτι κρυβοαμι απο το forum σκεφτηκατε. μπραβο σας. εγω προσπαθησα να εφιστησω την προσοχη σας για κατι που ακουσα και κατι για το οποιο μια κοπελα μη θελοντας να χασει τη δουλεια της μου εμπιστευτηκε. φανταζομαι οτι γνωριζετε οτι αν δεν υπαρχουν συγκεκριμενα στοιχεια δεν μπορεις να καταγγειλεις κατι επισημα. πολυ ευστοχο αυτο με την εφημεριδα. μπραβο σου που το σκεφτηκες. αυτα χρειαζεται να σκεφτουμε και οχι ολες τις υπερβολες που γραψατε.

sofia 1973
Με συγχωρεις, αλλα αν τελικα δεν εχεις στοιχεια, τοτε μην κανεις και καταγγελια εστω και σε ενα φορουμ! Και εγραψες και το ονομα του παιδικου σταθμου! Αν ειναι απλα ραδιο αρβυλα και μου πες - σου πα κτλ, τοτε αν τα δει αυτα μια κοπελα που εργαζεται εκει μεσα και δεν ισχυουν το ξερεις οτι μπορεις κι εσυ να βρεις το μπελα σου που δημοσιευσες σε ενα δημοσιο χωρο "συκοφαντιες";;;;
Οσο για τη φιλη σου..τι να πω;; Αν ειναι αληθεια, να χαιρεται τα 200 ευρουλακια που παιρνει κανοντας την πρακτικη της και μαθαινοντας "τετοιες παιδαγωγικες μεθοδους"...
Να καει το σπιτι του γειτονα κι εγω αντι να παρω την Πυροσβεστικη, θα το γραψω εδω στο φορουμ.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις