Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 23]

126η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Σαβ Νοε 10, 2012 1:10 pm

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ κοπελα μου καλη,σε διαβαζω τοσες μερες αλλα δεν εβρισκα το κουραγιο να σου γραψω 2 λογια..τι να σου πω? με τι λογια να σε παρηγορησω? δεν μου εχει συμβει κατι αναλογο ωστε να σου μιλησω εμπειρικα,σαν μανα ομως σε νιωθω τοσο πολυ..
Το μονο που μπορω να σου εκφρασω ειναι η αγαπη μου και η σκεψη μου που ειναι κοντα σας..πρεπει να σταθειτε ξανα στα ποδια σας,να βρειτε δυναμη μεσα απο αυτο το τραγικο γεγονος που σας συνεβη και να σηκωθειτε..και το μικρο σας αγγελουδακι θα ηθελε να δει την μαμα και τον μπαμπα δυνατους και γιατι οχι να χαμογελασουν ξανα..
θα ερθει και για σας η χαρα και η ευτυχια κοριτσακι μου,μην τα παρατατε...παλεψτε το μαζι!

Η σκεψη μου ειναι παντα κοντα σας!

127η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Σαβ Νοε 10, 2012 3:13 pm

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:18 am, 1 φορά

128η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Σαβ Νοε 10, 2012 9:22 pm

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα αναστασια μου γλυκια!σου ευχομαι να εχεις μια υπεροχη μερα με τον δικο σου και να περασετε τελεια.καντε και καμια τρελα.αφεθειτε.ε,ε,οχι να χτυπατε κουδουνια...χα χα.ματακια περιμεμω να μου πεις πως περασατε...η παναγια κοντα σας και καλο δρομο!

129η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 1:24 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλή σας μέρα(εννοώ και το σύζυγο)και αυτό γιατί εμείς κλαίμε και πονάμε συνέχεια αλλά σκέψου αυτούς που πρέπει να κρατιούνται μπροστά μας για να μην μας στεναχωρούνε αλλά ταυτόχρονα να μας στηρίζουν.στεναχωρήθηκα πολύ μόλις διάβασα τι σου συνέβη. είμαι καινουρια στο φόρουμ και στην αρχή δεν ήμουν σίγουρη να σου γράψω.ένα θα σου πω κανείς δεν σε καταλαβαίνει παρά μόνο ο άντρας σου.ακόμα και κάποιος που πέρασε το ίδιο ποτέ δεν είναι ακριβώς το ίδιο!εγώ 3 μέρες πριν από σένα έχασα το αγοράκι μου στην 23 εβδομάδα από ανεπάρκεια τραχήλου μου έσπασαν τα νερά και από τις 10 το βράδυ γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδιο στις 4 το επόμενο μεσημέρι. ο γιατρός μου στάθηκε πάρα πολύ αλλά όσο ο άντρας μου κανένας.δεν είναι το ίδιο το ξέρω εγώ ίσως καλύτερα που δεν με άφησαν να το δω γιατί δεν έζησε όμως το σώμα μου το καταλάβαινε σπιθαμή σπιθαμή όταν το γεννούσα μέχρι και τα ποδαράκια του που βγήκαν ένα ένα.τέρμα τα δυσάρεστα βασίσου μόνο στον άντρα σου γιατί αυτός από σένα περιμένει να νιώσεις καλύτερα για να νιώσει και αυτός είστε ένα!εμένα αν δεν ήταν αυτός τώρα δεν ξέρω πως θα ήμουνα.ότι και να συμβαίνει παλι οι δυο σας μένετε στο τέλος. και να θυμάσαι: ο ΘΕΟΣ ξέρει δεν τιμωρεί μας προφυλάσει από κάτι χειρότερο.εγώ το έθαψα και θα του ανάβω κεράκι που και που για όλα τα μωράκια που έφυγαν έτσι. μια συμβουλή αν θες:βρες έναν πνευματικό αν δεν έχεις ήδη εμένα με βοήθησε πολύ ο δικός μου. ΣΥΓΝΩΜΗ για την πολυλογία μου ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ!

130η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 1:26 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλή σας μέρα(εννοώ και το σύζυγο)και αυτό γιατί εμείς κλαίμε και πονάμε συνέχεια αλλά σκέψου αυτούς που πρέπει να κρατιούνται μπροστά μας για να μην μας στεναχωρούνε αλλά ταυτόχρονα να μας στηρίζουν.στεναχωρήθηκα πολύ μόλις διάβασα τι σου συνέβη. είμαι καινουρια στο φόρουμ και στην αρχή δεν ήμουν σίγουρη να σου γράψω.ένα θα σου πω κανείς δεν σε καταλαβαίνει παρά μόνο ο άντρας σου.ακόμα και κάποιος που πέρασε το ίδιο ποτέ δεν είναι ακριβώς το ίδιο!εγώ 3 μέρες πριν από σένα έχασα το αγοράκι μου στην 23 εβδομάδα από ανεπάρκεια τραχήλου μου έσπασαν τα νερά και από τις 10 το βράδυ γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδιο στις 4 το επόμενο μεσημέρι. ο γιατρός μου στάθηκε πάρα πολύ αλλά όσο ο άντρας μου κανένας.δεν είναι το ίδιο το ξέρω εγώ ίσως καλύτερα που δεν με άφησαν να το δω γιατί δεν έζησε όμως το σώμα μου το καταλάβαινε σπιθαμή σπιθαμή όταν το γεννούσα μέχρι και τα ποδαράκια του που βγήκαν ένα ένα.τέρμα τα δυσάρεστα βασίσου μόνο στον άντρα σου γιατί αυτός από σένα περιμένει να νιώσεις καλύτερα για να νιώσει και αυτός είστε ένα!εμένα αν δεν ήταν αυτός τώρα δεν ξέρω πως θα ήμουνα.ότι και να συμβαίνει παλι οι δυο σας μένετε στο τέλος. και να θυμάσαι: ο ΘΕΟΣ ξέρει δεν τιμωρεί μας προφυλάσει από κάτι χειρότερο.εγώ το έθαψα και θα του ανάβω κεράκι που και που για όλα τα μωράκια που έφυγαν έτσι. μια συμβουλή αν θες:βρες έναν πνευματικό αν δεν έχεις ήδη εμένα με βοήθησε πολύ ο δικός μου. ΣΥΓΝΩΜΗ για την πολυλογία μου ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ!

131η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 1:50 am

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bini ειναι θλιβερο οταν περιμενεις να παρεις αγκαλια το μωρακι σου και δεν το περνεις... συμφωνο μαζι σου με οσα λες στην αναστασια , ενας πνευματικος θα απαλινε την ψυχουλα της...
αναστασια τραβα γερα με τσαμπουκα ... θελω να πιστευω οτι σημερα πινβεις φραπεδαρα σε ηλιολουστη περιοχη και σε ζηλευω πολυ γιατι εγω ειμαι μαγαζι..... πικρα χαχαχα να εχεις μια καλη μερα σου ευχομαι ... περιμενω νεακια σου πως περασες... κλεισε το θεμα με τα δυσταρεστα παμε για ευχαριστα λοιπον η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 215994 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 215994 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 215994 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 215994 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 215994 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 215994

132η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 1:55 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
letitsa ένα πράγμα μας έμεινε ακόμα απείραχτο από όσα συμβαίνουν η ΕΛΠΙΔΑ και δεν προκειται να μας τη πάρει κανείς!

133η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 2:03 am

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bini μου αυτο ειναι μια αληθεια.... η ελπιδα μας ανηκει σε ολα τα ζητηματα.... εισαι απο τρικαλα ειδα...ειμαστε κοντοχωριανες χαχαχα
ολα γινοντε απο μια ανωτερη δυναμη ο χρονος τα γιατρευει ολα..... φαντασου οτι εχουμε χασει ολοι ανθρωπους και εκεινη την στιγμη του πονου λεγαμε οτι δεν προκειτε να ξεχασουμε..... ξεχασαμε τελικα???????????? ναι δυστιχως η ευτυχως γιατι αμα θυμωμασταν θα μεναμε πισω και θα πεθαιναμε και εμεις μαζι...εχασα τον πατερα μου στα 16.... για αυτο λεω και το φωναζω δωστε χρονο στον εαυτο σας να συνηδιτιποιησει ολα αυτα που εγιναν....
λοιπον ζηλεψα που σκεφτηκα την φραπεδαρα που θα πινει η αναστασια και παω και εγω μακιαααααααααα

134η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 2:13 am

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θέλω κι εγώ φραπεδιά! Ρούφα μια καλή τζούρα φραπέ και ήλιου και για μένα ρε Αναστασάκι! η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 2963

135η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 3:37 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
letitsa έγραψε:bini μου αυτο ειναι μια αληθεια.... η ελπιδα μας ανηκει σε ολα τα ζητηματα.... εισαι απο τρικαλα ειδα...ειμαστε κοντοχωριανες χαχαχα
ολα γινοντε απο μια ανωτερη δυναμη ο χρονος τα γιατρευει ολα..... φαντασου οτι εχουμε χασει ολοι ανθρωπους και εκεινη την στιγμη του πονου λεγαμε οτι δεν προκειτε να ξεχασουμε..... ξεχασαμε τελικα???????????? ναι δυστιχως η ευτυχως γιατι αμα θυμωμασταν θα μεναμε πισω και θα πεθαιναμε και εμεις μαζι...εχασα τον πατερα μου στα 16.... για αυτο λεω και το φωναζω δωστε χρονο στον εαυτο σας να συνηδιτιποιησει ολα αυτα που εγιναν....
λοιπον ζηλεψα που σκεφτηκα την φραπεδαρα που θα πινει η αναστασια και παω και εγω μακιαααααααααα
κοντοχωριανή χαίρομαι για τη γνωριμία. άνοιξα και νέο θέμα ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ!

136η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 6:00 am

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αναστασια μου, ευχομαι και ελπιζω ο χρονος να κλεισει τις πληγες που σας αφησε ο χαμος της κορουλας σου... Και συντομα ενα νε σπορακι μεσα στην κοιλιτσα σου να ξαναφερει το χαμογελο στα χειλη σου και του αντρα σου. Κουραγιο κοπελα μου, αντλησε δυναμη απο οπου μπορεις και προσπαθησε να γινεις ξανα δυνατη και χαρουμενη, το χρωστας στο κοριτσακι σου, στο αγγελακι σου που σας κοιταει απο ψηλα και σας προστατευει!


Εχω διαβασει την περιπετεια σου κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης σου, και ειμαι κι εγω ομοιοπαθουσα. Αιμορραγιες στην αρχη, μετα συσπασεις, και αιμορραγιες ξανα, πολυαμνιο. Νοσοκομια, νοσηλειες, φαρμακα, κορτιζονες...Κατα πασα πιθανοτητα κι εγω προωρα θα γεννησω, και τρεμω, τρεμω οταν ακουω για τετοια περιστατικα στις ΜΕΝΝ....
Η αληθεια ειναι οτι ταυτιζομαι παρα πολυ μαζι σου, και καταρρακωθηκα ταν εμαθα οτι το κοριτσακι σου δεν αντεξε και λιγες μερες μετα την γεννηση εσβησε στην ΜΕΝΝ.

Καποια πραγματα απλα δεν τα καταλαβαινουμε ποτε, οσο κι αν ψαχνουμε το γιατι. Ειναι πανω απο εμας. Ο Θεος να σου δωσει δυναμη κοπελα μου να γιατρευτειτε απο αυτο που περασατε.Σου αξιζει, αλλωστε!

137η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 7:01 am

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:

κοριτσακι μου γλυκο σε θαυμαζω ειλικρινα που προσπαθεις τοσο για να αποκτησεις το μωρακι σου και δεν πτοεισαι....ειμαι σιγουρη οτι θα γινεις η καλυτερη μανουλα του κοσμου!!!
Δυστυχως δεν ηταν μεσα σ αυτα και το δικο μου κοριτσακι και λεω δυστυχως γιατι μαζι με το δικο μας εφυγε αλλο ενα και 4 μεσα σ αυτη την εβδομαδα συνολο 6 σ ενα μηνα.....κριμα δεν ειναι να μη γινεται κατι γιαυτο;;; δλδ αν μπει το μωρο στην ΜΕΝΝ την πατησε;;;τι να πω....ευχομαι καμια μανουλα να μην το νιωσει ποτε αυτο που νιωθω ....
θα το παλεψουμε με τον καλο μου αυριο να περασουμε οσο πιο τελεια γινεται...χερι χερι σαν ερωτευμενα πουλακια..οπως τα πρωτα χρονια της σχεσης μας που ημασταν δυο ανεμελα παιδακια....θα "σβησω" γιαυριο το κακο που παθαμε....κατι θα ηξερε ο Θεος για να την παρει κοντα του....
σας ευχαριστω για τη στηριξη και την αγαπη που μου στελνετε,ειλικρινα με βοηθατε...ειστε η καλυτερη ψυχοθεραπεια..ισως να μη χρειαστω ψυχολογο τελικα..εχω εσας....σας αγαπω!!! καληνυχτα!

Ευτυχώς μας πέτυχε η εξωσωματική με την πρώτη και τώρα είμαι στην τελική ευθεία, αλλά και πάλι θα συνέχιζα την προσπάθεια μέχρι το τέλος.
Γι αυτό σου λέω, αισιοδοξία για το μέλλον.
Και σήμερα να περάσεις σούπερ! Αχ, πόσο καιρό έχω να πιω φραπεδάκι!!!

138η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 7:20 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:19 am, 1 φορά

139η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 8:01 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τελικα βρε Αναστασια μου, ξερεις τι καταλαβαινω? Οτι εισαι πολυ περισσοτερο δυνατη απο οσο νομιζα, απο οσο νομιζαμε ολες μας και κυριως απο οσο νομιζεις εσυ!!!
Δεν περιμενα οτι θα μπεις ξανα στο φορουμ τοσο συντομα.... κι ομως μπηκες.... μας περιεγραψες με καθε λεπτομερεια την συγκλονιστικη και οδυνηρη δικη σου ιστορια...... συνεχιζεις και μπαινεις και μιλαμε..... και πολυ καλα κανεις...
και πριν λιγο διαβασα "Ανυπομονω να κανω μωρακι απιστευτα πολυ"!!!!!

Ξερεις τι σημαινει αυτο κοριτσακι μου? Καταλαβαινεις τι σημαινει?
Εισαι πολυ δυνατος ανθρωπος.... Η μοιρα σου επαιξε το πιο σκληρο παιχνιδι.... εχεις ομως τη δυναμη να αναγνωρισεις τη βοηθεια που αντλεις απο τον αντρα σου (και ελπιζω να βρισκεις τους τροπους να του το ανταπωδιδεις) και απο την οικογενεια σου..... εχεις τη δυναμη να μιλας μαζι μας και να μοιραζεσαι τις σκεψεις σου..... εχεις τη δυναμη να δεχεσαι την απεριοριστη φιλια μας και αγαπη μας.....

Και πανω απ' ολα εχεις τη δυναμη να κανεις ενα νεο ξεκινημα, με το μικρο σου αγγελακι να σε φροντιζει γλυκα γλυκα απο εκει που βρισκεται.....

Μπραβο σου Αναστασια μου!!!!!!!!
Χιλια μπραβο κοριτσι μου. Σου αξιζουν τα καλυτερα και θα τα εχεις, θα το δεις!!!!!

140η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 8:09 am

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπου έγραψε:
nikoletta10 έγραψε:Η φιλεναδα μου η Νασια δεν θα μπορούσε να τα πει καλύτερα Μπού.....

Είμαι και εγω παθούσα,στα 28 εχασα το μωρο μου στις 36 εβδομαδες.Ενδομητριος θανατος απο θρομβωση λορου,γεννησα φυσιολογικα και πρόλαβα να το δω το κοριτσακι μου διπλα μου ξαπλωμένο στο μικρο του κρεβατακι πανεμορφο σαν να κοιμάται...

Θα σου πω κι εγω οτι ο χρονος γιατρεύει τα παντα....αλλα οχι ακομα είναι πολυ νωρίς και είναι απολυτα φυσιολογικο να νοιώθεις ετσι,,οι περισσοτερες που περασαμε κατι παρομοιο αισθανομαστε ακριβως τα ιδια...απεραντη θλιψη,θυμο,ζηλια απελπισια.....
Δεν θα σου πω ψέματα θα παρει αρκετο χρόνο να το ξεπεράσεις αλλα να ξέρεις αυτο εξαρτάται απο σένα και μονο απο σένα.Η δυναμη σου είσαι εσυ.
Εγω έκανα 4,5 μηνες να το ξεπεράσω αλλα οχι να το ξεχάσω ακομα και τώρα που πέρασαν 9 χρόνια υπάρχουν φορές που την σκέφτομαι έντονα...


Αν πιστεύεις οτι δεν μπορείς να το ξεπεράσεις δεν είναι κακο να δεις κάποιον ειδικό..κακώς που δεν το έκανα κι έγω....

Τελοσπάντων οταν με το καλο ξεσπάσεις και τα βγάλεις απο μεσα σου....ΚΛΑΨΕ ΚΑΙ ΦΩΝΑΞΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ......θα δεις οτι η σκέψη για άλλο παιδάκι θα έρθει αμέσως αβίαστα,πίστεψε με.Η λαχτάρα σου θα είναι τόσο μεγάλη που θα ξεχάσεις όποιον φοβο έχεις μεσα σου....
Εξαλλου μετα την καταιγίδα έρχεται η ξαστεριά.
Ζήσε το πένθος σου τώρα μην το καταπιέζεις και μέρα με την μέρα με την αγάπη των δικών σου θα γίνεσαι ολο και καλύτερα.
Σου ευχομαι γρήγορα να χαμογελάσεις και παλι..παρε τον χρόνο σου.....
ΦΙΛΙΑ!!!!
αχ Νικολετακι μου κι εσυ τι περασες! θεουλη μου γιατι να συμβαινουν ολα αυτα; ποτε ξαναπροσπαθησες ; και δεν φοβοσουν μηπως ξανασυμβει;;; αχ θεουλη μου να ηταν Μαρτιος πια μηπως και το ειχα ξεχασει!!!!


Εγω άργησα να το ξεπεράσω, γιατι δεν ήθελα να το ξεπεράσω και δεν είχα και την συμπαράσταση του άντρα μου που είχε αλλού το μυαλό του εκείνο το διάστημα αν με καταλαβαίνεις,οποτε 2 κακα της μοιράς μου και δεν ήξερα απο ποιο να φυλαχτω και απο ποιο να πονέσω περισσότερο.

Τελοσπάντων αποφάσισα οτι ηθελα πάλι μωρο,αφου σιγούρεψα και την αφοσίωση του άντρα μου μετα απο 2 χρόνια σχεδόν αλλα τότε δεν ήθελε εκείνος μετα μπλέξαμε με την δικη μας δουλειά και που χρόνο για παιδια,ετσι λέγαμε τουλάχιστον αν κι εμένα με έπιαναν αναλαμπές που και που.Δεν μας έκατσε το θέμα ,κάποια στιγμή προσπαθήσαμε για κάποιο διάστημα μετα απο 6 χρόνια απο το συμβάν αλλα δεν σταθήκαμε τυχεροι ειπαμε οτι ετσι θέλει ο Θεός και ισως δεν μπορώ πια λόγω ηλικίας(βλακείες βέβαια).Ειχαμε βέβαια ήδη ένα παιδάκι.Εμένα ομως με ετρωγε μεσα μου έλεγα δεν μπορει ο Θεος μου χρωστάει αλλο ένα,ετσι μετα απο 8 χρόνια έμεινα έγκυος στα ξαφνικά χωρίς να το περιμένω στην 8η μέρα του κύκλου μου που υποτιθεται οτι δεν είναι γονιμη και ετσι εχω τωρα μια κορη 11.5 χρονών και μια 12,5 μηνών στα 37,5 μου.
Με τα Θεια τα είχα βάλει κι εγω είναι φυσιολογικό.

Οταν ξαναέμεινα εγκυος στην αρχη φοβόμουν παρα μα παρα πολυ μην ξαναπάθω το ιδιο,εκανα παρα πολλες εξετάσεις και πρόσεχα πολυ,οσο περνουσε ο καιρος ομως και με την βοήθεια του καινούργιου μου γιατρού(τον αλλον τον άλλαξα γιατι δεν πρόσεχε και τοσο πολυ αλλα και για ψυχολογικους λο΄γους)χαλάρωσα ηρέμησα και απολαυσα την εγκυμοσύνη μου μεχρι το τέλος.
Θυμάμαι χαρακτηριστικα μου ειπε χαριτολογόντας ο γιατρός μου αν συνεχίσεις ετσι δεν θα θες γυναικολόγο αλλα ψυχίατρο.Εμένα προσωπικα με βοηθησε πολυ ο γιατρος σε αυτο το θέμα να μην φοβαμαι μηπως συμβει κατι...

Σου ξαναλέω δεν ειναι ευκολο αλλα πάρε τον χρόνο σου και ολα θα πανε καλα....... η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 315810 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 315810 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 315810

141η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 10:28 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:19 am, 1 φορά

142η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 10:37 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:20 am, 1 φορά

143η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 10:39 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:20 am, 1 φορά

144η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 10:47 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:21 am, 1 φορά

145η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 11:26 am

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!!

Καλά κάνατε κ φύγατε λίγο με τον άντρα σου να ξεσκάσετε.....φαντάζομαι πόσο πολύ ανάγκη το έχετε κ οι δύο!

Αυτό το τραγούδι που λες είναι όντως πολύ όμορφο....εγώ είχα αφιερώσει στον μπέμπη μου (Γιάννη θα τον έβαζα) - μετά που έφυγε όμως - το "Έφυγες νωρίς" της Αρβανιτάκη...

Κράτα όλες τις αναμνήσεις που μπορείς από το αγγελούδι σου.....όσο οδυνηρό κι αν είναι τώρα, θα τις αποζητάς αργότερα που δεν θα πονάει τόσο....Δεν θα ξεχάσεις κορίτσι μου, δεν μπορείς να ξεχάσεις! Ήδη μαθαίνεις να ζείς μ'αυτό κ το βλέπεις κ μόνη σου πόσο δυνατή είσαι....

Πραγματικά έχεις ήδη κάνει ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ βήμα λέγοντας ότι πρέπει να προχωρήσεις κ θέλεις να αποκτήσεις ένα παιδάκι!!!!!!!!

Να μιλήσεις με έναν πνευματικό, θα σου κάνει καλό.....θα βρείς την ειρήνη σου με τον Θεό σιγά σιγά! Θα σου δείξει Εκείνος τον δρόμο να γυρίσεις πάλι κοντά του...είναι λογικό να "τα βάζεις μαζί του" (κατά κάποιον τρόπο)...

146η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 11:30 am

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nikoletta10 έγραψε:
Μπου έγραψε:
nikoletta10 έγραψε:Η φιλεναδα μου η Νασια δεν θα μπορούσε να τα πει καλύτερα Μπού.....

Είμαι και εγω παθούσα,στα 28 εχασα το μωρο μου στις 36 εβδομαδες.Ενδομητριος θανατος απο θρομβωση λορου,γεννησα φυσιολογικα και πρόλαβα να το δω το κοριτσακι μου διπλα μου ξαπλωμένο στο μικρο του κρεβατακι πανεμορφο σαν να κοιμάται...

Θα σου πω κι εγω οτι ο χρονος γιατρεύει τα παντα....αλλα οχι ακομα είναι πολυ νωρίς και είναι απολυτα φυσιολογικο να νοιώθεις ετσι,,οι περισσοτερες που περασαμε κατι παρομοιο αισθανομαστε ακριβως τα ιδια...απεραντη θλιψη,θυμο,ζηλια απελπισια.....
Δεν θα σου πω ψέματα θα παρει αρκετο χρόνο να το ξεπεράσεις αλλα να ξέρεις αυτο εξαρτάται απο σένα και μονο απο σένα.Η δυναμη σου είσαι εσυ.
Εγω έκανα 4,5 μηνες να το ξεπεράσω αλλα οχι να το ξεχάσω ακομα και τώρα που πέρασαν 9 χρόνια υπάρχουν φορές που την σκέφτομαι έντονα...


Αν πιστεύεις οτι δεν μπορείς να το ξεπεράσεις δεν είναι κακο να δεις κάποιον ειδικό..κακώς που δεν το έκανα κι έγω....

Τελοσπάντων οταν με το καλο ξεσπάσεις και τα βγάλεις απο μεσα σου....ΚΛΑΨΕ ΚΑΙ ΦΩΝΑΞΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ......θα δεις οτι η σκέψη για άλλο παιδάκι θα έρθει αμέσως αβίαστα,πίστεψε με.Η λαχτάρα σου θα είναι τόσο μεγάλη που θα ξεχάσεις όποιον φοβο έχεις μεσα σου....
Εξαλλου μετα την καταιγίδα έρχεται η ξαστεριά.
Ζήσε το πένθος σου τώρα μην το καταπιέζεις και μέρα με την μέρα με την αγάπη των δικών σου θα γίνεσαι ολο και καλύτερα.
Σου ευχομαι γρήγορα να χαμογελάσεις και παλι..παρε τον χρόνο σου.....
ΦΙΛΙΑ!!!!
αχ Νικολετακι μου κι εσυ τι περασες! θεουλη μου γιατι να συμβαινουν ολα αυτα; ποτε ξαναπροσπαθησες ; και δεν φοβοσουν μηπως ξανασυμβει;;; αχ θεουλη μου να ηταν Μαρτιος πια μηπως και το ειχα ξεχασει!!!!


Εγω άργησα να το ξεπεράσω, γιατι δεν ήθελα να το ξεπεράσω και δεν είχα και την συμπαράσταση του άντρα μου που είχε αλλού το μυαλό του εκείνο το διάστημα αν με καταλαβαίνεις,οποτε 2 κακα της μοιράς μου και δεν ήξερα απο ποιο να φυλαχτω και απο ποιο να πονέσω περισσότερο.

Τελοσπάντων αποφάσισα οτι ηθελα πάλι μωρο,αφου σιγούρεψα και την αφοσίωση του άντρα μου μετα απο 2 χρόνια σχεδόν αλλα τότε δεν ήθελε εκείνος μετα μπλέξαμε με την δικη μας δουλειά και που χρόνο για παιδια,ετσι λέγαμε τουλάχιστον αν κι εμένα με έπιαναν αναλαμπές που και που.Δεν μας έκατσε το θέμα ,κάποια στιγμή προσπαθήσαμε για κάποιο διάστημα μετα απο 6 χρόνια απο το συμβάν αλλα δεν σταθήκαμε τυχεροι ειπαμε οτι ετσι θέλει ο Θεός και ισως δεν μπορώ πια λόγω ηλικίας(βλακείες βέβαια).Ειχαμε βέβαια ήδη ένα παιδάκι.Εμένα ομως με ετρωγε μεσα μου έλεγα δεν μπορει ο Θεος μου χρωστάει αλλο ένα,ετσι μετα απο 8 χρόνια έμεινα έγκυος στα ξαφνικά χωρίς να το περιμένω στην 8η μέρα του κύκλου μου που υποτιθεται οτι δεν είναι γονιμη και ετσι εχω τωρα μια κορη 11.5 χρονών και μια 12,5 μηνών στα 37,5 μου.
Με τα Θεια τα είχα βάλει κι εγω είναι φυσιολογικό.

Οταν ξαναέμεινα εγκυος στην αρχη φοβόμουν παρα μα παρα πολυ μην ξαναπάθω το ιδιο,εκανα παρα πολλες εξετάσεις και πρόσεχα πολυ,οσο περνουσε ο καιρος ομως και με την βοήθεια του καινούργιου μου γιατρού(τον αλλον τον άλλαξα γιατι δεν πρόσεχε και τοσο πολυ αλλα και για ψυχολογικους λο΄γους)χαλάρωσα ηρέμησα και απολαυσα την εγκυμοσύνη μου μεχρι το τέλος.
Θυμάμαι χαρακτηριστικα μου ειπε χαριτολογόντας ο γιατρός μου αν συνεχίσεις ετσι δεν θα θες γυναικολόγο αλλα ψυχίατρο.Εμένα προσωπικα με βοηθησε πολυ ο γιατρος σε αυτο το θέμα να μην φοβαμαι μηπως συμβει κατι...

Σου ξαναλέω δεν ειναι ευκολο αλλα πάρε τον χρόνο σου και ολα θα πανε καλα....... η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 315810 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 315810 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 315810

Πωπω φιλενάδα......τί πέρασες κι εσύ!!!!

147η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 11:33 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:22 am, 1 φορά

148η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 11:37 am

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:αυριο θα χει περασει ενας μηνας που γεννησα το ομορφοτερο αστερακι του ουρανου......ελπιζω σε 7 μηνες να μπορω να ξαναγεμισω την κοιλιτσα μου με ενα καινουριο ζουζουνι που θα μας τρελανει....καληνυχτα κοριτσακια μου...καληνυχτα αστερακι μου...σ αγαπω πολυ και παντα...

Μακάρι κορίτσι μου η ζωή να σου επιστρέψει όλα όσα σου χρωστάει!!!!!!! Κ γρήγορα!!!!!!!!

Καλό βράδυ καρδούλα μου!

149η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Κυρ Νοε 11, 2012 11:53 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οταν μιλάγαμε στην ομάδα μας παλαιότερα Αναστασία σε θεωρούσα πιτσιρίκα. Το έχω το προστατευτικό γενικά/
Τώρα σε θαυμάζω. Για την αγάπη που έχεις μέσα σου και για την δύναμή σου.
Να είσαι καλά φίλη μου.

150η δικη μου ιστορια - Σελίδα 6 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Δευ Νοε 12, 2012 12:00 am

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπραβο αναστασια.ετσι πρεπει να σκεφτεσαι θετικα.να εισαι αισιοδοξη για το μελλον.λες γιατι σου το πηρε το μωρακι ο θεος.καποιος λογος θα υπηρχε σιγουρα και δεν χρειαζεται να θυμωνουμε μαζι του.ο ιδιος θεος θα ειναι αυτος που θα σου στειλει το επομενο(και επομενα φυσικα)μωρο/μωρακια και θα ειναι ολα καλα και θα το νανουριζεις και θα το πηγαινεις βολτεςκλπ.εισαι δυνατη πιστευω και μπορεις να προχωρησεις παρακατω.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 23]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις