Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
45 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 45 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 23]

26η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 3:45 am

xtinaki

xtinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσακι μου καλο..πριν καποιους μηνες εγραφα κιεγω το δικο μου καημο και πονο σαυτο εδω το φορουμ...ημουν κιεγω εγκυουλα στο πρωτο μου παιδακι και λογω ιατρικου προβληματος αναγκαστικα να διακοψω στην 22 εβδομαδα...με φυσιολογικο τοκετο..και μετα γυρισα σπιτι μου αδεια...ενιωθα ακριβως οπως νιωθεις αδεια και χωρις νοημα η ζωη μου..ευτηχως ειχα τον αντρουλη μου και τους δικους μου ανθρωπους που με στηριξαν οσο χριαστηκε με οποιον τροπο!!αποτι καταλαβαινω εχεις εναν αντρα με τον οποιο νιωθεις ασφαλεια..αυτο ειναι το σημαντικοτερο...για να σου στειλω λιγο αισιοδοξια θα σου πω οτι ειμαι και παλι εγλυος στον 4 μηνα...και οχι δεν σταματαω ουτε λεπτο να τρεμω μην παει κατι στραβα παλι..κιοσο πλησιαζει η β επιπεδου τρεμη η ψυχη μου(βλεπεις κεει φανηκε το προβλημα του πρωτου μου παιδιου..)αλλα αυτο το πλασματακι που ειναι μεσα μου θελω δεν θελω με κανει να αισοδοξω και να αονειρευομαι!!οταν νιωσετε ετοιμοι θα δεις που η μικρη σου θα σας στειλει το αδερφακι της και τοτε ολα θα μοιαζουν καλυτερα...δεν θα ξεχασεις ποτε...απλα θα μαθεις να ζεις μαυτο που σου συνεβει...παντα θα το θυμασαι το παιδακι σου απλα δεν θα ποναει τοσο πολυ οταν θα εχεισ το δευτερο μωρακι σου...κουραγιο γλυκεια μου...μονο αυτο μπορω να σου πω..κουραγιο...κρυψου στην αγκαλια του αντρα σου..εκει ολα θα μοιαζουν μικροτερα...εγω ειμαι εδω αν μπορω να σε βοηθησω με οποιον τροπο..

27η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 4:13 am

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπου έγραψε:με πνιγει το παραπονο και με λιωνουν οι σκεψεις....στις 22 Νοεμβριου θα...σαραντισω...τον εαυτο μου...ποσο αδικο....ποτε θα στεγνωσουν τα δακρυα μου;;;;;


Με τον καιρο θα κλεισουν οι πληγες σου.Ειμαστε ολες στο πλαι σου για να σε στηριξουμε αν και αυτο ειναι πολυ λιγο μπροστα σε αυτο που περασες

28η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 4:14 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκι μου γλυκό δεν έχω λόγια να σου εκφράσω το πόσο στεναχωρήθηκα με την απώλειά σου. Κι εγώ χρειάστηκε να "αφήσω" ένα μωρό να φύγει λόγω ιατρικού προβλήματος ενώ ήμουν 2,5 μηνών. Για παααααρα πολύ καιρό μετά δεν ήμουν ο εαυτός μου. Τον τότε συντροφό μου τον έδιωξα με το που βγήκα από το νοσοκομείο πιστεύοντας ότι φταίει αυτός που δεν μπόρεσα να φτάσω ως το τέλος την εγκυμοσύνη μου(δεν έφταιγε, ήταν παράπλευρη απώλεια). Άρχισα να κλείνομαι στον δικό μου κόσμο, να φεύγω με το αυτοκίνητο και να κάθομαι να κοιτάω με τις ώρες την θάλασσα, την οποία ουσιαστικά δεν έβλεπα γιατί τα μάτια μου ήταν μόνιμα βουρκωμένα, έπαψα να βγαίνω με φίλους, είχα γίνει κάτι σαν ζόμπι... Δεν έχω ξεχάσει εκείνο το μωρό και μόνο όταν ήρθε ο γιος μου μπόρεσε να μου απαλύνει λίγο αυτήν την απώλεια. Ασφαλώς και στην δική σου περίπτωση τα πράγματα είναι περισσότερο επώδυνα αλλά γλυκιά μου, σε παρακαλώ, μην το βάλεις κάτω. Κλάψε, πένθησε την, ούρλιαξε και όταν ο γιατρός σου το επιτρέψει, ξεκινήστε και πάλι με τον αντρούλη σου τις προσπάθειες. Σου δίνω μια τεράστια αγκαλιά...

29η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 4:14 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Τετ Μαρ 13, 2013 11:52 pm, 1 φορά

30η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 4:20 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Τετ Μαρ 13, 2013 11:53 pm, 1 φορά

31η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 4:25 am

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπου έγραψε:δεν θελω σε καμια περιπτωση να πω οτι μια αποβολη δεν στοιχιζει σε μια γυναικα..η το να γεννησεις ενα μωρο που δε ζει πια...απλως με τιποτε δεν μπορω να βγαλω απ το μυαλο μου τα ματακια της κι ας τα ειδα μονο την τελευταια μερα ανοιχτα....κι ηταν τοοοοοσο ομορφη....
εχει μια εβδομαδα που ξαναξεκινησα τα ιδιαιτερα μου μπας και ξεχαστω αλλα το μυαλο μου μονο στο μαθημα δεν ειναι..ευτυχως τα παιδιακια μου το εμαθαν(μικρη πολη δυστυχως τα δυσαρεστα νεα μεταδιδονται πολυ πολυ γρηγορα)και ειναι πολυ διακριτικα αλλα........σκατα....


Μην απογοητευεσαι.Ξερω πολυ καλα πως εισαι δυνατη και θα το κερδισεις ολο αυτο.Οσο κι αν σε ποναει το κενο σου θα αναπληρωθει το συντομοτερο.Ξερω πως την μπεμπουλα σου δεν θα μπορεσεις να την ξεχασεις αλλα θα θυμασαι τα καλυτερα απο αυτη

32η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 4:40 am

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αναστασια οπως σου ειχα γραψει και στο θεματακι μας σιγα σιγα θα το ξεπερασεις.εχεις πολλους ανθρωπους διπλα σου να σε στηριξουν και πρωτα απ`ολα τον αντρα σου.για να το ξεχασεις αυτο το μωρο δεν το ξεχνας απλα θα μπορεσεις να συνεχισεις παρακατω και να κανεις κι αλλα παιδια που θα σου χαρισουν μεγαλη χαρα.ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος.οποτε θες εμεις εδω ειμαστε για σενα.

33η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 4:45 am

Constantin@

Constantin@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έκλαψα πολύ όταν διάβασα την ιστορία σου. Ότι και να σου πω δε θα απαλύνει τον πόνο σου, μόνο ο χρόνος θα σε βοηθήσει. Σε καταλαβαίνω στο ελάχιστο μιας και είχα και εγώ μια άτυχη εγκυμοσύνη, αλλά αυτό που βίωσες εσύ είναι άδικο και δεν πρέπει να το περνάει καμία μανούλα. Και εσύ μανούλα είσαι, για το αγγελούδι σου πάντα θα είσαι μανούλα. Κάνε κουράγιο, η αγάπη του αντρούλη σου και της οικογένειάς σου θα σε βοηθήσουν να το ξεπεράσεις. Σε φιλώ και θα σε έχω στις προσευχές μου....

34η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 7:30 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Τετ Μαρ 13, 2013 11:54 pm, 1 φορά

35η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 7:38 am

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αναστασούλα ήθελα να σου γράψω τόσα πολλά γιατί στεναχωρεθήκαμε πάρα πολύ κι εγώ κι ο άντρας μου που ήταν δίπλα μου όταν το διαβάσαμε.Δε σε ξέρω προσωπικά αλλά πραγματικά, μέσα από την ψυχή μου εύχομαι να βρεις το κουράγιο να το ξεπεράσεις και να σου μείνει μόνο η γλυκιά ανάμνηση ενός πλάσματος που μπορεί να μην τα κατάφερε, αλλά πάλεψε και για έστω και λίγο καιρό σας χάρισε στιγμές ευτυχίας και ελπίδας.Με το καλό το επόμενο μωράκι, να βγει υγιές και να σε ανταμείψει για αυτά που πέρασες.Φιλιά πολλά και μην ξεχνάς ότι εδώ είμαστε για σένα.

36η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 8:56 am

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αναστασία μου πλέον σε θεωρώ δικό μου άτομο, περάσαμε τόσες αγωνίες και τόσα πολλά με τις συνεχείς συσπάσεις καθημερινά και όλα τα χάπια που παίρναμε!! όταν είχα δει το μην σου, πάγωσα..τόσο πολύ που πλέον να φανταστείς από εκείνη τη μέρα τα μηνύματά μου στο φόρουμ έχουν μειωθεί αρκετά!!
όπως θα θυμάσαι, είχα χάσει κι εγώ το πρώτο μου μωράκι στην αρχή όμως και φυσικά δε συγκρίνω την περίπτωση μου με τη δικιά σου!! αλλά έστω μπορώ να σε καταλάβω σε μεγάλο βαθμό καθώς η απώλεια είναι πάντα απώλεια..
να ξέρεις ότι πάντα θα το κουβαλάς, απλά με το χρόνο θα βρεις το κουράγιο να συνεχίσεις όπως έκανα κι εγώ και όπως έχουν κάνει τόσες γυναικες!! είναι τεράστια ΑΔΙΚΙΑ όλο αυτό που έζησες! το σκέφτομαι κάθε μέρα!!
να ξέρεις ότι κι εγώ τωρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη, κάθε μέρα τρέμω για το αν όλα θα είναι καλά! τραυματίζεται τόσο πολύ η ψυχή μας που πραγματικά δεν ξεπερνιέται..να ξέρεις ότι είμαστε εδώ και μπορείς να μοιράζεσαι τα πάντα μαζί μας!! χαίρομαι πολύ που βρήκες το κουράγιο και έγραψες την ιστορία σου...είναι ένα πολύ σημαντικό βήμα...κουράγιο κούκλα μου και υπομονή!!

37η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 12:16 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αναστασακι μου η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 868444 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 868444 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 868444 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 868444 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 868444 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 868444 σ'αγπαμε γλυκια μου κ ειμαστε εδω εκλαψα μαζι σου πονεσα κ εγω με σενα αχ να ξερες καλη μου.....ο χρονος ειναι γιατρος το κοριτσακι σου θα μιλησει στον θεουλη κ του χρονου τετοια μερα ο θεουλης θα σε ανταμιφσει...μια φιλη μας ισως να εχεις διαβασει καπου την ιστορια της η κλειω εχασε κ αυτη το μωρακη της τελιωμηνο στην γεννα ,κ τωρα εχει ενα κοριτσακι θα σε βοηθησει να μιλησεις μαζη της ......πραγματικα σε φιλω γλυκια μου κ ευχομαι μερα με την μερα να απαλυνη ο πονος σου....

38η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 12:50 pm

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ότι και να πει οποιοσδήποτε κοριτσάκι μου,είναι λίγο..πάγωσα όταν το είδα..δεν ξέρω αν σε βοήθησει να σου πω πως στενό συγγενικό μου πρόσωπο(αδερφή της μάνας μου)έχασε 3 παιδάκια,τα 2 τα γέννησε πρόωρα,και κατάφερε να κάνει ένα υγιέστατο αγόρι..η μάνα μου έχασε 1 έτοθς αδερφούλη,από ίκτερο..ακόμη κ τώρα όταν μιλάνε γι αυτά νιώθω το βάρος..το ότι μίλησες είναι σημαντικό βήμα,όπως είπανε και τα άλλα κορίτσια..έχεις την αγάπη κ την σκέψη μου..ήμουν κ εγώ στο ίδιο νοσοκομείο στις 21/10..γλυκιά μου τα πολλά λόγια περιττά,στηρίξου στους αγαπημένους σου ανθρώπους και προσπάθησε να συνεχίσεις..

39η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 1:16 pm

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
..



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:05 am, 1 φορά

40η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 1:25 pm

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ξανα καλωηρθες στην παρεα μας. ειχες πει οτι μπορει να μη ξαναεμπαινες. Δεσε πιστεψα αλλα σε κατανοησα. εδω ανηκεις με ολες τις μανουλες. Λυπαμαι απιστευτα για οτι εγινε. ειχα σοκαριστει. κοινοτυπο αλλα ο χρονος ειναι γιατρος. δωσε του την ευκαιρια να κανει τη δουλεια του και θα δεις πως ολα θα πανε καλα. θατα θυμασαι ολα και δε θα πονας.. κατι που λες στην αρχη οτι φοβασαι για τη 2η φορα. κοπελα μου δεν ηταν οτι γεννηθηκε προορα. εσυ το ειπες. αλλο πραγμα επαιξε το ρολο του. κατι ασχετο. και δεν θα ξανασυμβει. θα δεις οτι συντομα θα σε στειλει ο θεουλης ενα μωρακι και θα το κρατας και θα το ζουλας ολη μερα και δεν θα το πιστευεις! στο ευχομαι ολοψυχα! οποτε νιωσεις καλητερα μπες να πουμε κανα χαζο οπως πριν στο τσατ.. σε φιλω!!

41η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 1:40 pm

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε ευχαριστώ Αναστασάκι μου,ναι στις 21 γέννησα,κ είμασταν κ εμείς στην ΜΕΝΝ του Παπαγεωργίου μια εβδομάδα..3 παιδιά έχασε η θεία μου,αλλά ήταν και απροσεξία της,της έσπαγε ο αμνιακός σάκος κ τα νερά,ήθελε ξάπλα κ αυτή δεν καθόταν..ώσπου την μπαστάκωσε η μανα μου κ έτσι μπήκε κανονικά στον 9ο,έκανε βαριά δουλειά κ μαζι με την άγνοια,της κόστισε..δεν οφελεί να σκέφτεσαι πως θα ξανασυμβεί..ότι κ να λέμε εμείς,εσύ θα βρείς τον τρόπο να κοιτάξεις μπροστά,δεν μπορείς να ξεχάσεις,αλλά να προχωρήσεις..μια κ δεν μπορώ μεν να σε νιώσω,αλλά επειδή δν μου έχουν έρθει όλα ρόδινα κ έχω βιώσει απώλεια αγαπημένου ανθρώπου,ο χρόνος απαλύνει,σκέφτεσαι πως και το αγγελούδι σου θα ήθελε να είσαι καλά..φιλιά... η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 417472 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 417472

42η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Τετ Νοε 07, 2012 2:14 pm

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αναστασία μου είμαι κι εγω μια μανούλα που σήμερα θα είχα τρία παιδάκια ενω έχω δυο.Το πρώτο μου παιδάκι το έχασα στον 7ο μήνα απο ενδομήτριο θάνατο εσυ περνάς ακόμα δυσκολότερα γιατι το μωρό το έχασες ενω γεννήθηκε ζωντανό. Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου κι εύχομαι να νιώσεις σύντομα καλύτερα. Να είσαι σίγουρη οτι η παναγιτσα που όλους μας αγκαλιάζει δεν θα σε αφήσει μάνα χωρίς παιδάκι,θα σου χαρίσει αλλά παιδάκια και θα σε ολοκλήρωση. Προσπάθησε να μην αισθάνεσαι άσχημα εσυ δεν έφταιξε πουθενά. Να κοιτάξεις μονο εσένα και τον άντρα σου και να μην σε ενδιαφέρουν οι αλλοι όλα θα ειναι καλύτερα σε ενα χρόνο θα είσαι πάλι έγκυος και θα έχεις την καλύτερη εγκυμοσυνη. Να το θυμάσαι αυτό η παναγία θα σε βοηθήσει και θα σου έρθουν τα καλυτερα.Καλο κουράγιο κοπέλα μου και να προσέχεις τον εαυτό σου

43η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 12:22 am

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειλικρινα λυπαμαι παρα πολυ
εχω περασει την αγωνια της μενν και τον φοβο μην τυχον και κολλησει κανενα μικροβιο το μωρακι μου

εμενα βεβαια τα καταφερε αλλα δυστυχως δεν θα μπορεσω να του χαρισω ενα αδερφακι γιατι εχω παρααα πολλες πιθανοτητες να κανω παλι προωρο μωρακι και λογω της υγειας μου και λογω της ηλικιας μου και λογω του ιστορικου της εγκυμοσυνης μου
εχω χασει το πρωτο μου παιδακι απο ασχημη εγκυμοσυνη και αυτο που εχω τωρα με το ζορι το κρατησα εως τις 31 εβδομαδες

εχω νιωσει τον πονο σου γιατι οταν ηταν το μωρο μου στην μενν 'εφυγαν' 3 μωρα απο μικροβια και ειχαμε πανικοβληθει ολοι

θελει δυναμη να αντιμετωπισεις αυτο που ζεις και νιωθεις
ασε τον εαυτο σου να θρηνισει το αγγελουδι σου και συντομα θα σου στειλει το αδερφακι του να γεμισει την αγκαλια σου
μην σκευτεσαι το ενδεχομενο προωρου τοκετου ξανα απλα τωρα θα σε προσεξουν περισσοτερο

44η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 1:13 am

irininis


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοπελα μου σε καταλαβαινω απολυτα εχω περασει και εγω κατι αναλογο και μπορω να καταλαβω ποσο πονας.Εγω λογο πολυ αστατου κυκλου και με περιοδο μεχρι και 3 μηνων δεν ειχα καταλαβει οτι ειμαι εγκυος οταν πλεον το καταλαβα ημουν 5 μηνων και σε πολυ μικρη ηλικια οπως καταλαβαινεις σοκαριστικα αλλα μετα ειπα οκ αυτο ηταν απο μκρη στα βασανα που λενε εβαλα μπροστα γαμους και τα σχετικα και ετρεχα στους γιατρους γιατι οπως καταλαβαινεις 5 μηνες χωρις καμια εξεταση επρεπε να δω οτι ολα πανε καλα...προς εκλπηξη μου ολα ηταν τελεια παρολου που καπνιζα,ετρεχα σηκωνα βαρη και γενικα οτι κανουμε στην καθημερινοτητα μας οταν δεν ξερουμε για εγκυμοσυνη.Λογο της προχωρημενης καταστασης οπως καταλαβαινεις αρραβωνιασματα και γαμοι εγιναν πολυ γρηγορα μεσα σε 1 μηνα και πανω που ειπαμε οτι ηρεμησαμε με ολο αυτο το τρεξιμο και θα κατσω να χαλαρωσω και να απολαυσω το υπολοιπο της εγκυμοσυνης μου ενα πρωι γυρω στις 6 και οντας μολις μια εβδομαδα στον 8ο μηνα ξυπανω μουσκεμα....ειχαν σπασει τα νερα..ετσι απλα και εντελως φυσιολογικα...τρεχουμε στο νοσοκομειο και μπαινω για να γεννησω μεχρι να με ετοιμασουν ειχε παει 11:οο.
διαστολη ειχα πολυ μικρη και το μωρο ηταν στραβα ειχε αρχισει να βγαινει πρωτα το χερακι του φαντασου..με βαζουν για καισαρικη γιατι εκ των πραγματων δεν γινοταν αλλιως...στις 12 μπηκα χειρουργειο 12:15 ειχα γεννησει ενα πανεμορφο κοριτσακι μολις 1,500gr αλλα υγιεστατο οπως ελεγαν...επειδη ειχα παει ομως σε ιδιοτικη κληνικη δεν μπορουσαν να την κρατησουν εκει και ετσι την μετεφεραν σε δημοσιο νοσοκομειο σε εντατικη μοναδα προορων νεογνων....η αγωνια μου οπως καταλαβαινεις μεγαλη και η στεναχωρια μου επισης γιατι μεχρι να εβγαινα απο το νοσοκομειο δεν θα μπορουσα να την βλεπω... αλλα ελεγα θα περασουν οι μερες και θα την σφιξω στην αγκαλια μου...και ενω περνουσαν οι μερες και ολα πηγαιναν καλα ειχε αρχισει να παιρνει βαρος και να αναπνεει χωρις μασκα οξυγονου(ολα αυτα λογο του ηταν προορο) την τεταρτη ημερα και μετα απο καθημερινη επικοινωνια με το νοσοκομειο οπου νοσηλευοταν το μωρακι μου,μου λενε οτι κατι δεν παει καλα..την εβαλαν για αξονικη και διαπιστωσαν εγκεφαλικη αιμοραγια...οπως καταλαβαινεις εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου..οσο περνουσαν οι μερες η κατασταση χειροτερευε με αποτελεσμε ολο του το κορμακι να αιμοραγει εσωτερικα ολα του τα οργανα υπολοιτουργουσαν και οι γιατροι μου ελεγαν οτι αν τα καταφερει θα ειναι θαυμα αλλα θα ειναι εγκεφαλικα αναπηρο...ηθελα να ανοιξει η γη και να με καταπιει...δεν μπορουσα να πιστεψω αυτο που μου συνεβαινε..ελεγα ''γιατι σε εμενα?'' οπως λεμε ολες μας πιστευω σε αυτες τις περιπτωσεις.εζησε 18 μερες θελω να πιστευω χωρις πονο...η μονη στιγμη που καταφερα να την αγγιξω ηταν 5 λεπτακια μολις γεννησα μετα την εβλεπα απο το κρυο τζαμι της θερμοκητιδας διασοληνομενη και ταλαιπωρημενη...και εγω να μην μπορω να κανω τιποτα να την φοηθησω...αυτο ηταν το μεγαλυτερο μαρτυριο απο ολα...δεν μπορεσα ουτε μια αγκαλια να την παρω και να της πω ποσο την αγαπω και οτι ειμαι εκει μαζι της, διπλα της, για παντα...στο τελος μου την εδωσαν σε ενα χαρτινο κουτι για να παω να την θαψω....λες και ηταν κανενα αδεσποτο....το σοκ μου ηταν τεραστιο....δεν μπορεις ουτε καν να φανταστεις πως ειναι η πρωτη φορα που περνεις αγκαλια το αγγελουδι σου να ειναι μεσα σε μια χαρτινη κουτα φαρμακων...να σου πω ομως το ποιο σημαντικο παρολα αυτα που περασα και σε ηλικα μολις ''17 χρονων'' δεν το εβαλα κατω και μετα απο 3 χρονια εκανα τον γιοκα μου περασα βεβαια και εκει καποια θεματακια αλλα τελος καλο ολα καλα...τωρα ειναι 8 χρονων αντρακλας και ειναι το αλλο μου μισο...μην στεναχωριεσαι και μην απελπιζεσαι και καθε εμποδιο για καλο δεν λενε αλλωστε?τωρα παω για το τριτο με την καλυτερη διαθεση και την σιγουρια οτι ολα θα πανε καλα....
Μην φοβασαι να ξαναπροσπαθησεις γιατι το επομενο που θα ερθει θα σου απαληνει τον πονο και θα το λατρεψεις διπλα....μην το βαζεις κατω....ολα καλα θα πανε....!!!!!!! Very Happy

45η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 1:25 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
irininis λυπάμαι πολύ που κι εσύ πέρασες κάτι τόσο επώδυνο. Να σου ζήσει το αγοράκι σου

46η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 1:27 am

γκαρης

γκαρης
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοπελα μου ειλικρινα λυπαμαι...
δε ξερω τι να σου πω...
το μονο που μπορει να απαλυνει το πονο σου ειναι μια νεα εγκυμοσυνη...
ευχομαι να εχεις συντομα μια αγκαλια γεματη

47η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 2:30 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:06 am, 1 φορά

48η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 2:32 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:06 am, 1 φορά

49η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 2:38 am

γκαρης

γκαρης
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κανεις δε μπορει να σου πει αν θα ξανατυχει...απλα εχεις πιο πολλες πιθανοτητες απο αλλες γυναικες...αυτο μονο...
επισης μπορεις να κανεις μια περιδεση τραχηλου μετα το τριτο μηνα...ετσι μειωνονται και οι πιθανοτητες για προωροτητα....

50η δικη μου ιστορια - Σελίδα 2 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 2:40 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:07 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 23]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 12 ... 23  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις