Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 23]

51η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 3:42 am

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καρδουλα μου ειναι νωρις ακομα γι αυτο οι σκεψεις ειναι μπερδεμενες. οταν περασει λιγος καιρος θα σκεφτεσαι διαφορετικα. θα ειμαι κοντα σου σε ολη την διαδικασια. θα δεις που ολα απο μονα τους θα ερθουν κατ' ευχην.

52η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 4:18 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:07 am, 1 φορά

53η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 4:21 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:07 am, 1 φορά

54η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 4:49 am

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μην φοβάσαι,θα σκέφτεσαι ότι την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά!κι εγώ μετά από 2 αποβολές φοβαμαι ότι θα ξανασυμβεί το ίδιο...αλλά δεν πρέπει.Για κάποιο λόγο ο Θεός μας τα πήρε,αλλά θα μας τα ξαναδώσει...είναι ακόμη νωρίς ,με τον καιρό θα νιώσεις λίγο καλύτερα... Smile

55η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 8:36 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:08 am, 1 φορά

56η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 9:24 am

Constantin@

Constantin@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πως να μη το σκέφτεσαι συνέχεια, είναι νωρίς ακόμα. Αλλά να μας μιλάς εδώ και όσο δύσκολο κι αν είναι θα γλυκανει ο πόνος με τον καιρό. Μην κλείνεται μέσα, μια βόλτα με το αυτοκίνητο, με τον άντρα σου, με την μαμά σου..κάτι να ξεφύγει το μυαλό για λίγο έστω.

57η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 9:31 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:08 am, 1 φορά

58η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 9:39 am

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπου έγραψε:η ζωη ειναι πολυ αδικη......βασικα ειναι σκατα........

Αναστασια μου η ζωη θα σε ανταμιψει και να το θυμασαι αυτο..

59η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 9:41 am

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:αχ ρε κοριτσια να μου εκαναν μια λοβοτομη να τα ξεχνουσα ολα....ακομη ακουω τον ηχο των μηχανηματων....

Μπου έγραψε:η ζωη ειναι πολυ αδικη......βασικα ειναι σκατα........

Αχχχχ σαν να ακούω τον εαυτό μου....πόσες φορές κι αν τα είπα αυτά!!!!!! Κι ακόμα τα λέω καμιά φορά.....

Θα ήθελα τόσο πολύ να υπήρχε κάτι να σου πώ που θα σε βοηθήσει κοριτσάκι μου.......

Θα ξαναγίνει πάλι όμορφη η ζωή καλή μου....

60η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 10:06 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:08 am, 1 φορά

61η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 10:24 am

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:
Νάσια* έγραψε:
Μπου έγραψε:αχ ρε κοριτσια να μου εκαναν μια λοβοτομη να τα ξεχνουσα ολα....ακομη ακουω τον ηχο των μηχανηματων....

Μπου έγραψε:η ζωη ειναι πολυ αδικη......βασικα ειναι σκατα........

Αχχχχ σαν να ακούω τον εαυτό μου....πόσες φορές κι αν τα είπα αυτά!!!!!! Κι ακόμα τα λέω καμιά φορά.....

Θα ήθελα τόσο πολύ να υπήρχε κάτι να σου πώ που θα σε βοηθήσει κοριτσάκι μου.......

Θα ξαναγίνει πάλι όμορφη η ζωή καλή μου....



μακαρι να το πιστευα ρε κοριτσακι ειλικρινα! νιωθω σκατα!!! σκατα ! πιο σκατα δεν εχω νιωσει ποτε μου! εχω φτασει το οριο μου πιστευω πως δεν με επηρεαζει τιποτε πια!!! εχω κρεμαστει πανω απ τον αντρα μου και τους γονεις μου και τρεμω μη μου παθουν κατι κι αυτοι....με επιασαν κατι παραξενοι φοβοι μηπως εχω καρκινο η παθω κατι η πεθανει καποιος δικος μου.....ειμαι 28 χρονων και εχω κανει μια καισαρικη κι ενα μωρο προωρο που δεν τα καταφερε..ολα αυτα δε βαραινουν το ιστορικο μου;;;; το μελλον μου;;;;
και ευη μου γλυκια τι κριμα που ησουν η συμπεθερουλα μου....τι κριμα που σε αφησα ετσι...τι κριμα που το επαθα αυτο...ποσο πολυ ποναει η ψυχη μου.....τη Δευτερα θα εκλεινε ενα μηνα ζωης το κοριτσακι μου...

Κι άλλη σύμπτωση.....κι εγώ 28 ήμουν όταν έχασα το πρώτο παιδάκι μου!!!! Κι εγώ έπαθα αρρωστοφοβία (ακόμα την έχω), που να δείς πώς κάνω τώρα όταν παθαίνουν κάτι τα παιδιά μου! Κ στις δύο δεν θυμάμαι τίποτα από τον β'επιπέδου....φοβόμουν να κοιτάξω, έλεγα στον γιατρό δεν θέλω να δώ, απλά πες μου ότι όλα είναι καλά!

Σε καταλαβαίνω......σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι!!!! Ο θεός θα σε ανταμείψει για τον σταυρό που κουβαλάς τώρα......

Έχεις κ τον άντρα σου να σε στηρίζει....είναι μεγάλη υπόθεση ότι δεν το περνάς ολομόναχη!!!!!!!! Είσαι τυχερή που έχεις έναν σωστό άνθρωπο δίπλα σου! Εγώ δεν στάθηκα ούτε την δεύτερη φορά τυχερή σ'αυτό.....

62η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 10:25 am

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπου έγραψε:
Νάσια* έγραψε:
Μπου έγραψε:αχ ρε κοριτσια να μου εκαναν μια λοβοτομη να τα ξεχνουσα ολα....ακομη ακουω τον ηχο των μηχανηματων....

Μπου έγραψε:η ζωη ειναι πολυ αδικη......βασικα ειναι σκατα........

Αχχχχ σαν να ακούω τον εαυτό μου....πόσες φορές κι αν τα είπα αυτά!!!!!! Κι ακόμα τα λέω καμιά φορά.....

Θα ήθελα τόσο πολύ να υπήρχε κάτι να σου πώ που θα σε βοηθήσει κοριτσάκι μου.......

Θα ξαναγίνει πάλι όμορφη η ζωή καλή μου....



μακαρι να το πιστευα ρε κοριτσακι ειλικρινα! νιωθω σκατα!!! σκατα ! πιο σκατα δεν εχω νιωσει ποτε μου! εχω φτασει το οριο μου πιστευω πως δεν με επηρεαζει τιποτε πια!!! εχω κρεμαστει πανω απ τον αντρα μου και τους γονεις μου και τρεμω μη μου παθουν κατι κι αυτοι....με επιασαν κατι παραξενοι φοβοι μηπως εχω καρκινο η παθω κατι η πεθανει καποιος δικος μου.....ειμαι 28 χρονων και εχω κανει μια καισαρικη κι ενα μωρο προωρο που δεν τα καταφερε..ολα αυτα δε βαραινουν το ιστορικο μου;;;; το μελλον μου;;;;
και ευη μου γλυκια τι κριμα που ησουν η συμπεθερουλα μου....τι κριμα που σε αφησα ετσι...τι κριμα που το επαθα αυτο...ποσο πολυ ποναει η ψυχη μου.....τη Δευτερα θα εκλεινε ενα μηνα ζωης το κοριτσακι μου...


Αγαπη μου γλυκια σπουπισε τα δακρισμενα σου ματακια και δειξει δυναμη.Ξερω πως αυτο που λεω ειναι δυσκολο και επειδη δεν το περασα δεν ξερω πως ειναι αλλα εισαι δυνατη.Εχουμε μιλησει πολλες φορες και εχω καταλαβει ποση δυναμη κρυβεις μεσα σου.Κανε κουραγιο και ευχομαι το κενο σου να αναπληρωθει γρηγορα.Δεν μπορω να βρω και να σου πω κατι για να σου απαλυνω τον πονο αλλα ξερεις οτι υπαρχουν ατομα που σε σκεφτονται,σε αγαπανε και σου στελνουν θετικη ενεργεια...Μακαρι να μπορουσα να ερθω να σε βρω...μακαρι...

63η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 11:10 am

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλή μου φιλενάδα επειδή πέρασα πένθος πριν από τρία χρόνια πολύ δυνατό, από κοντινό κι αγαπημένο μου πολύ πρόσωπο (άδικος χαμός) έχω να σου πω ότι τα συναισθήματά μου ήταν ακριβώς αυτά που αναφέρεις κι εσύ. Ανασφάλεια σε σημείο τρέλας, φοβίες κ.α. πολλά. Είναι πολύ βοηθητικό να εντοπίζεις τις σκέψεις αυτές και να τις εκλογικεύεις. Να λες δηλαδή στον εαυτό σου ότι αυτές οι σκέψεις είναι ψεύτικες κι εκείνη την ώρα να τις διώχνεις. Αυτό που σου συνέβει είναι πολύ άδικο, αλλά πρέπει να στηρίξεις κι εσύ τον εαυτό σου σε αυτή σου την προσπάθεια. Είσαι τυχερή καλή μου που υπάρχουν τόσοι άνθρωποι κοντά σου και σε αγαπάνε. Αυτοί οι άνθρωποι θα ξαναδούν το χαμόγελο στα χείλη σου και θα αναπτερωθούν κι εκείνοι. Να ξέρεις ότι όλα θα πάνε καλά κι έτσι θα γίνει. Φιλάκια καλό μου!

64η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 11:58 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:10 am, 1 φορά

65η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 2:35 pm

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:
Νάσια* έγραψε:
Μπου έγραψε:
Νάσια* έγραψε:
Μπου έγραψε:αχ ρε κοριτσια να μου εκαναν μια λοβοτομη να τα ξεχνουσα ολα....ακομη ακουω τον ηχο των μηχανηματων....

Μπου έγραψε:η ζωη ειναι πολυ αδικη......βασικα ειναι σκατα........

Αχχχχ σαν να ακούω τον εαυτό μου....πόσες φορές κι αν τα είπα αυτά!!!!!! Κι ακόμα τα λέω καμιά φορά.....

Θα ήθελα τόσο πολύ να υπήρχε κάτι να σου πώ που θα σε βοηθήσει κοριτσάκι μου.......

Θα ξαναγίνει πάλι όμορφη η ζωή καλή μου....



μακαρι να το πιστευα ρε κοριτσακι ειλικρινα! νιωθω σκατα!!! σκατα ! πιο σκατα δεν εχω νιωσει ποτε μου! εχω φτασει το οριο μου πιστευω πως δεν με επηρεαζει τιποτε πια!!! εχω κρεμαστει πανω απ τον αντρα μου και τους γονεις μου και τρεμω μη μου παθουν κατι κι αυτοι....με επιασαν κατι παραξενοι φοβοι μηπως εχω καρκινο η παθω κατι η πεθανει καποιος δικος μου.....ειμαι 28 χρονων και εχω κανει μια καισαρικη κι ενα μωρο προωρο που δεν τα καταφερε..ολα αυτα δε βαραινουν το ιστορικο μου;;;; το μελλον μου;;;;
και ευη μου γλυκια τι κριμα που ησουν η συμπεθερουλα μου....τι κριμα που σε αφησα ετσι...τι κριμα που το επαθα αυτο...ποσο πολυ ποναει η ψυχη μου.....τη Δευτερα θα εκλεινε ενα μηνα ζωης το κοριτσακι μου...

Κι άλλη σύμπτωση.....κι εγώ 28 ήμουν όταν έχασα το πρώτο παιδάκι μου!!!! Κι εγώ έπαθα αρρωστοφοβία (ακόμα την έχω), που να δείς πώς κάνω τώρα όταν παθαίνουν κάτι τα παιδιά μου! Κ στις δύο δεν θυμάμαι τίποτα από τον β'επιπέδου....φοβόμουν να κοιτάξω, έλεγα στον γιατρό δεν θέλω να δώ, απλά πες μου ότι όλα είναι καλά!

Σε καταλαβαίνω......σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι!!!! Ο θεός θα σε ανταμείψει για τον σταυρό που κουβαλάς τώρα......

Έχεις κ τον άντρα σου να σε στηρίζει....είναι μεγάλη υπόθεση ότι δεν το περνάς ολομόναχη!!!!!!!! Είσαι τυχερή που έχεις έναν σωστό άνθρωπο δίπλα σου! Εγώ δεν στάθηκα ούτε την δεύτερη φορά τυχερή σ'αυτό.....
τι εννοεις καλη μου και τη δευτερη φορα; με φοβιζει πολυ η αρρωστοφοβια γιατι την ειχα ξαναπαθει οταν εχασα τη γιαγια μου και ο καλος μου τη μαμα του και ειχα παθει μεγαλη "ζημια" απ αυτη την "παθηση"!!! κοντεψα την καταθλιψη λογω αρρωστοφοβιας και τωρα φοβαμαι μην το ξαναπαθω!!! ξερετε τι παθαινω;;; φοβαμαι μην το ξαναπαθω και καμια φορα νιωθω τοση σιγουρια οτι θα το ξαναπαθω που σκεφτομαι μεχρι ποσες καισαρικες μπορω να κανω μεχρι να αποκτησω μωρο;;; λες και το επομενο να γεννηθει προωρο και να μην τα καταφερει; λες το επομενο να το αποβαλω;λες να τυλιχτει με το λωρο και να πνιγει στη γεννα; λες να εχει κατι και να το χασω στην εγκυμοσυνη; Χριστε μου θα τρελαθω μου φαινεται! ναι εχω 4 ατομα να με στηριζουν και την κολλητη μου να "κλαει" μαζι μου! εχω χαθει απο ολους και απο ολα! δεν βγαινω εξω παρα μονο σε αλλες κοντινες πολεις! μονο βολτες με το αμαξι! ουτε καν την κολλητη μου βλεπω! μονο στο τηλ μιλαω μαζι της και απ ολους μονο μαζι της(γιατι αν και στην εγκυμοσυνη μου δεν ειχα πολυ κοσμο τωρα βρεθηκαν πολλοι"φιλοι" να με παρουν χωρις βεβαια να το σηκωσω σε κανεναν)φοβαμαι την ευχη να σου ζησει απο οσους εμαθαν μονο τα ευχαριστα! φοβαμαι και σιχαινομαι τα λυπημενα βλεμματα....τα μη στενοχωριεσαι..τα εισαι πολυ νεα θα κανεις αλλο...(τι ειναι παπουτσια και θα παρω αλλα;;;Winkεχω τοσο θυμο μεσα μου..νιωθω τοσο μεγαλη αδικια.....πιστευω πολυ στο θεο αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου το εδωσε αν ηθελε να μου το παρει;;; και ποτε θα κανω μωρακι;;; και ηθελα παντα 3 μωρακια και τωρα;;;; σκατα!!!!!
σας ευχαριστω παρα πολυ ειλικρινα με βοηθαει απιστευτα τελικα το να μιλαω εδω μεσα...ο αντρουλης μου δεν με αφηνε να μπαινω στην αρχη αλλα μετα μου ειπε αν σε βοηθαει κανε οτι σε βοηθαει περισσοτερο...και οντως με βοηθαει...
Ευη μου δεν ξερω ποσο δυνατη τελικα ειμαι...
Δημητρουλα μου σ αγαπω πολυ!
7 μηνες τη "μεγαλωνα" και εφυγε ετσι;;;; ποση αδικια;;;;;; βλεπω εφιαλτες τα βραδια...ο καλος μου περιμενει να κοιμηθω (βλεπουμε ταινια και ο καημενουλης ενω νυστζει δεν κοιμαται...) για να κοιμηθει κι αυτος για να μην ειμαι μονη,ολη μερα ειμαστε μαζι(ακομη δεν εχει δουλεια και ουτε ψαχνει για να ειναι διπλα μου)τα ιδιαιτερα μου τα εχω στο σπιτι για να μην περπαταω μεχρι τα σπιτια τους και μενω μονη με τις σκεψεις μου..το πρωι ξυπναω απο τις 7 και επειδη με καταλαβαινει ο καλος μου με αγκαλιαζει...τα απογευματα ερχονται οι γονεις μου με την αδερφη μου και φευγουν το βραδυ....ποναει η ψυχη μου....νιωθω τοσο αδεια!!! θελω τοσο πολυ ενα μωρο! ζηλευω ολες τις εγκυους και ολες τις μανουλες...(δεν θελω να ζηλευω)λυπαμαι για μενα....

όταν λέω δεν στάθηκα τυχερή ούτε την δεύτερη φορά καλό μου εννοώ στην επιλογή συντρόφου.......στο πρώτο μου μωράκι (αυτό που έχασα) ήμουν αρραβωνιασμένη κ χώρισα γιατί εκείνος δεν το ήθελε το μωρό (κι ας είμασταν μαζί συνολικά 9 χρόνια κι ας ετοιμαζόμασταν για γάμο!) Τώρα είμαι παντρεμένη κ έχω δύο κορούλες τις οποίες λατρεύω φυσικά αλλά με τον μπαμπά τους δεν είμαστε καθόλου καλά μαζί......τελοσπάντων.....

Νομίζω ότι όλα αυτά που νιώθεις είναι απολύτως λογικά μέσα στην αναμπουμπούλα που ζείς αυτή την στιγμή......είναι το πένθος γλυκό μου κορίτσι......Το ότι μιλάς θα σε βοηθήσει, μην κλείνεσαι στον εαυτό σου, πες ότι νιώθεις....ακριβώς όπως το νιώθεις, ξέσπασε......

Είσαι ήδη πολύ δυνατή....δεν το καταλαβαίνεις τώρα αλλά αντιμετωπίζεις αυτή την κατάσταση με τεράστια γενναιότητα κι ας μην το βλέπεις ακόμα.......θα το νιώσεις στην πορεία, όταν θα περάσει λίγο ο πολύ δυνατός πόνος θα κοιτάς πίσω σου κ θα λες "μα πώς άντεξα?" Θα σου το ξαναπώ......ο Θεός δίνει δύναμη....

Σε φιλώ κ εύχομαι απόψε να κοιμηθείς λίγο καλύτερα κ να ξεκουραστείς καλό μου......

Θα είμαι εδώ κ αύριο κ κάθε μέρα να μιλάμε για όσο καιρό με χρειάζεσαι.....

66η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 4:08 pm

nikoletta10

nikoletta10
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η φιλεναδα μου η Νασια δεν θα μπορούσε να τα πει καλύτερα Μπού.....

Είμαι και εγω παθούσα,στα 28 εχασα το μωρο μου στις 36 εβδομαδες.Ενδομητριος θανατος απο θρομβωση λορου,γεννησα φυσιολογικα και πρόλαβα να το δω το κοριτσακι μου διπλα μου ξαπλωμένο στο μικρο του κρεβατακι πανεμορφο σαν να κοιμάται...

Θα σου πω κι εγω οτι ο χρονος γιατρεύει τα παντα....αλλα οχι ακομα είναι πολυ νωρίς και είναι απολυτα φυσιολογικο να νοιώθεις ετσι,,οι περισσοτερες που περασαμε κατι παρομοιο αισθανομαστε ακριβως τα ιδια...απεραντη θλιψη,θυμο,ζηλια απελπισια.....
Δεν θα σου πω ψέματα θα παρει αρκετο χρόνο να το ξεπεράσεις αλλα να ξέρεις αυτο εξαρτάται απο σένα και μονο απο σένα.Η δυναμη σου είσαι εσυ.
Εγω έκανα 4,5 μηνες να το ξεπεράσω αλλα οχι να το ξεχάσω ακομα και τώρα που πέρασαν 9 χρόνια υπάρχουν φορές που την σκέφτομαι έντονα...


Αν πιστεύεις οτι δεν μπορείς να το ξεπεράσεις δεν είναι κακο να δεις κάποιον ειδικό..κακώς που δεν το έκανα κι έγω....

Τελοσπάντων οταν με το καλο ξεσπάσεις και τα βγάλεις απο μεσα σου....ΚΛΑΨΕ ΚΑΙ ΦΩΝΑΞΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ......θα δεις οτι η σκέψη για άλλο παιδάκι θα έρθει αμέσως αβίαστα,πίστεψε με.Η λαχτάρα σου θα είναι τόσο μεγάλη που θα ξεχάσεις όποιον φοβο έχεις μεσα σου....
Εξαλλου μετα την καταιγίδα έρχεται η ξαστεριά.
Ζήσε το πένθος σου τώρα μην το καταπιέζεις και μέρα με την μέρα με την αγάπη των δικών σου θα γίνεσαι ολο και καλύτερα.
Σου ευχομαι γρήγορα να χαμογελάσεις και παλι..παρε τον χρόνο σου.....
ΦΙΛΙΑ!!!!

67η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 5:02 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:Μαρινακι μου ευχαριστω για τη συμπαρασταση!!! Πως θα τη βρω αυτη την κοπελα που λες;;;αλλα ας μη τη βαραινω τωρα που ζει την απολυτη ευτυχια!!!
Φωτεινουλα μου εμαθα γεννησες ε; Να σου ζησει πουλακι μου!!! 21εφευγε το αγγελακι μου κ γεννηθηκε το ζουζουνακι σου; Γεννησε δυο φορες προωρα κ εχασε δυο φορες μωρο;;;;; Κ μετα να μη φοβαμαι μηπως το ξαναπαθω;;;;; Αν μου ξανασυμβει νιωθω πως θα πεθανω στα σιγουρα!

Εδώ είναι κούκλα μου η ιστορία της blackrose.
Ελπίζω να εμψυχωθείς από την ιστορία της και την αισιοδοξία της. Πάρε τον χρόνο σου και διάβασε όλο το θέμα.
http://forum.eimaimama.gr/t5618-topic

68η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 9:49 pm

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αναστασια σου.... κλαιει η ψυχη μου καθε μερα για την μπεμπα. ενα να θυμασαι ομως βρε κοριτσι μου, ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ ΚΑΙ ΑΞΙΑ ΟΙΚΤΟΥ. μην υποβιβαζεις τον εαυτο σου ετσι. δεν το αξιζεις. σφιξε τα δοντια σου, και κανε μονο θετικες σκεψεις. οοοοοοολα θα πανε καλα την επομενη φορα, αν το πιστεψεις ολο το συμπαν θα συνομοτησει για το καλο σου. ποσο θα ηθελα να σε ειχα κοντα να σε επαιρνα αγκαλια ρε κοριτσι. να ξερεις οτι καθε φορα που παω εκλησια αναβω ενα κερακι και για το δικο σου μωρακι.
αν νιωσεις πηγαινε δες ενα ειδικο να σε βοηθησει ή πηγαινε σε ενα παπα-καμια φορα αναλαμβανουν το ρολο του θεραπευτη.
εμεις ειμαστε εδω. και να θυμασαι οτι η δυναμη των μαμαδων ειναι μεγαλη.....
σημερα ειναι μια κανουργια μερα, καλυτερη απο την χθεσινη.

69η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Πεμ Νοε 08, 2012 11:29 pm

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nikoletta10 έγραψε:Η φιλεναδα μου η Νασια δεν θα μπορούσε να τα πει καλύτερα Μπού.....

Είμαι και εγω παθούσα,στα 28 εχασα το μωρο μου στις 36 εβδομαδες.Ενδομητριος θανατος απο θρομβωση λορου,γεννησα φυσιολογικα και πρόλαβα να το δω το κοριτσακι μου διπλα μου ξαπλωμένο στο μικρο του κρεβατακι πανεμορφο σαν να κοιμάται...

Θα σου πω κι εγω οτι ο χρονος γιατρεύει τα παντα....αλλα οχι ακομα είναι πολυ νωρίς και είναι απολυτα φυσιολογικο να νοιώθεις ετσι,,οι περισσοτερες που περασαμε κατι παρομοιο αισθανομαστε ακριβως τα ιδια...απεραντη θλιψη,θυμο,ζηλια απελπισια.....
Δεν θα σου πω ψέματα θα παρει αρκετο χρόνο να το ξεπεράσεις αλλα να ξέρεις αυτο εξαρτάται απο σένα και μονο απο σένα.Η δυναμη σου είσαι εσυ.
Εγω έκανα 4,5 μηνες να το ξεπεράσω αλλα οχι να το ξεχάσω ακομα και τώρα που πέρασαν 9 χρόνια υπάρχουν φορές που την σκέφτομαι έντονα...


Αν πιστεύεις οτι δεν μπορείς να το ξεπεράσεις δεν είναι κακο να δεις κάποιον ειδικό..κακώς που δεν το έκανα κι έγω....

Τελοσπάντων οταν με το καλο ξεσπάσεις και τα βγάλεις απο μεσα σου....ΚΛΑΨΕ ΚΑΙ ΦΩΝΑΞΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ......θα δεις οτι η σκέψη για άλλο παιδάκι θα έρθει αμέσως αβίαστα,πίστεψε με.Η λαχτάρα σου θα είναι τόσο μεγάλη που θα ξεχάσεις όποιον φοβο έχεις μεσα σου....
Εξαλλου μετα την καταιγίδα έρχεται η ξαστεριά.
Ζήσε το πένθος σου τώρα μην το καταπιέζεις και μέρα με την μέρα με την αγάπη των δικών σου θα γίνεσαι ολο και καλύτερα.
Σου ευχομαι γρήγορα να χαμογελάσεις και παλι..παρε τον χρόνο σου.....
ΦΙΛΙΑ!!!!

Συμφωνώ με την Νικολέττα.....δεν ήθελα να σου το προτείνω από την αρχή για να μην με παρεξηγήσεις αλλά κι εγώ πιστεύω ότι ένας ειδικός ίσως να σε βοηθούσε (δεν είναι κακό)....ούτε κι εγώ πήγα, αλλά το μετάνιωσα.....Εγώ προσπάθησα με τον πνευματικό μου τότε να το διαχειριστώ αλλά κουβαλούσα πολύ θυμό μέσα μου!

Ούτε ο οίκτος σου αξίζει....δεν είσαι για λύπηση κοριτσάκι μου.....αξίζεις τον θαυμασμό όλων μας που στέκεσαι στα πόδια σου μετά απ'αυτό που έπαθες και προσπαθείς να το παλέψεις, ακόμα κ το ότι μιλάς σε μας δείχνει ότι προσπαθείς!

70η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 12:29 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:10 am, 1 φορά

71η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 12:57 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:10 am, 1 φορά

72η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 12:58 am

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
έχεις απόλυτο δίκιο να είσαι θυμωμένη.ξέσπασε αλλά όσο μπορείς προσπάθησε με άσχετα πράγματα να ξεχαστείς...μην δίνεις σημασία στον κόσμο,θα ξεχάσουν γρήγορα.Δεν είσαι για λύπηση αλλά για συμπαράσταση,για μια καλή κουβέντα που θα μιλάει για το μέλλον.Θα έρθει και το δικό σου το μωράκι-αυτό λέω και στον εαυτό μου-κάνε όπως νιώθεις και μην σκέφτεσαι πως σε βλέπουν οι άλλοι,αυτοί που σε αγαπούν θα σταθούν δίπλα και θα το περάσετε μαζί...το χαμόγελο θα έρθει πάλι... Smile καλημέρα κορίτσι μου!

73η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 1:00 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:11 am, 1 φορά

74η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 1:01 am

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακι μου γλυκο,δεν γνωριζομαστε,αλλα ποναω κι εγω μαζι σου.φυσικα κανεις δεν μπορει να σε νιωσει,μονο οσοι εχουν περασει κατι αναλογο.μη νιωθεις αξια οικτου και λυπησης.μονο θαυμασμος σου αξιζει,που εισαι ακομα εδω,που βγαζεις τον πονο σου και τον θυμο σου.θα σου ελεγα κι εγω να πας σε εναν ψυχολογο.παρολο που λες οτι ξερεις τι πρεπει να κανεις,πολλες φορες το να σου το πει καποιος τριτος που ειναι εντελως εξω απο αυτο που περνας εσυ,μπορει να σου δωσει αλλη ωθηση.τουλαχιστον εμενα και τον αντρα μου. ειδικα μας βοηθησε πολυ η επισκεψη σε ψυχολογο οταν αντιμετωπιζαμε καποια προβληματα.και παρολο που μας ειπε πραγματα που ηδη ξεραμε,μας πηρε ενα μεγαλο βαρος απο πανω μας και αρχισαμε σιγα σιγα να το ξεπερναμε.και νομιζω οτι ειναι καλο που μπαινεις εδω και βγαζεις σε μας αυτα που νιωθεις απο το να τα σκεφτεσαι συνεχεια καιι συνεχεια.πρεπει να θρηνησεις για το παιδι σου,να κλαψεις,να φωναξεις και με τον καιρο θα μαλακωσει ο πονος.δεν θα το ξεχασεις ποτε,αλλα θα μαθεις να ζεις με αυτο.ποτε δεν ξερεις τι θα μας ξημερωσει.προχωρα μερα με τη μερα.μη σκεφτεσαι αν θα γινει ξανα το ιδιο.μικρα βηματα και μερα με τη μερα.
συγνωμη για το μακριναρι κι αν σε κουρασα.σου ευχομαι να καταλαβεις συντομα ποσο δυνατη εισαι και πως καπου,καποια στιγμη σε περιμενει και παλι η ευτυχια ακομη κι αν δεν το βλεπεις τωρα.
σε φιλω πολυ γλυκα,μανουλα μου μικρη!

75η δικη μου ιστορια - Σελίδα 3 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 1:01 am

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάκι μου καλά κάνεις και τα βγάζεις από μέσα σου. Όλα όσα σκέφτεσαι για τους άλλους βγάλ' τα όμως από το μυαλό σου. Χ@@@τηκαμε τι θα πει ο καθένας ή πως θα σκεφτεί. Εμάς μας νοιάζει μόνο η φιλενάδα μας. Αν δεν είσαι έτοιμη να τους αντιμετωπίσεις πήγαινε βόλτες αλλού με τον αντρούλη σου. Κλάψε όσο θες, όμως έχε στο μυαλό σου πως κι εκείνος λιώνει με κάθε σου δάκρυ, οπότε χάρισέ του και κανένα χαμόγελο. Θα αισιοδοξείτε ξανά χέρι χέρι με τον καλό σου. Επίσης καλό μου επειδή όλο αυτό το περνάς και παρουσία ακόμη πολλών ορμονών, σκέψου ότι κάποιες φορές οι ορμόνες σου μπερδεύουν χειρότερα το κεφάλι. Κάνε και λίγο τα στραβά μάτια σε κάποιες σου σκέψεις... Πάντως, για μακρυνό προορισμό ξέρεις... εγώ για χατίρι σου θα περπατήσω κιόλας! Άντε, προσπάθησε να ρίξεις ένα χαμογελάκι ματάκια μου στον άνθρωπό σου... Αρκεί να προσπαθήσεις... Σ' αγαπώ πολύ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 23]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις