Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 23]

76η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 1:55 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:11 am, 1 φορά

77η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 2:02 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:11 am, 1 φορά

78η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 2:13 am

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ βρε κορίτσι μου γλυκό. Κάθε μέρα που διαβάζω αυτά που γράφεις πονάω όλο και περισσότερο κι εγώ μαζί σου. Μείνε στην αγκαλιά του άντρα σου και άφησε τον εαυτό σου ελεύθερο να πενθήσει, να ξεσπάσει.

79η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 2:29 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:13 am, 1 φορά

80η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 2:40 am

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αναστασια κλαψε οσο θες, φωναξε και αν σε κοιταξει καποιος οπως εσυ δεν θες, πες το.μην ντραπεις. μην κρατας τιποτα μεσα σου κοριτσακι μου. πηγαινε σε ενα ειδικο ή σε ενα παπα και ας εχεις θυμο. δεν πειραζει ειναι πουλ λογικο να θυμωνεις.και εγω θυμωσα οταν εμαθα τι εγινε, ποσο μαλλον εσυ που το εζησες.
η μαρινα σου ειναι αγγελακι και ειμαι σιγουρη οτι θελει την μαμα της χαρουμενη. θρηνησε τωρα και αργοτερα θα περασουν ολα. αχ να σε ειχα κοντα μου.....

81η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 2:47 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:13 am, 1 φορά

82η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 2:54 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:13 am, 1 φορά

83η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 3:07 am

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ... ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ .... ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ.... ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ.... ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΟΥΡΗ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ .....
Ο ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑΤΡΕΥΕΙ ΤΗΣ ΠΛΗΓΕΣ...

ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΗΛΙΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ

84η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 3:12 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:14 am, 1 φορά

85η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 3:19 am

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΛΑΨΕ ΦΩΝΑΞΕ ΒΓΑΛΤΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΟΥΝΕ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΙΡΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΣΕ ΣΤΙΡΙΖΕΙ ΑΥΤΟΣ..... ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΕΙ ΕΤΣΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ...

86η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 3:30 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:14 am, 1 φορά

87η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 3:39 am

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάκι μου όμορφο η απώλειά σου είναι μεγάλη... Οι μανούλες δεν πρέπει να χάνουν τα παιδάκια τους. Είναι όντως άδικο... Ποτέ δεν ξέρουμε όμως ποιά είναι η τύχη μας. Τι μας έχει γραμμένο. Μας δίνει τη δύναμη όμως να ξεπερνάμε τα δύσκολα. Η θεία μου έχασε παλικάρι 26 χρονών. Ο πόνος της δε φεύγει, όμως ξέρεις ξαναχαμογέλασε πάλι, και έκανε και εγγονάκι και τώρα ποιός την πιάνει όταν παίζει μαζί του. Άσε την μικρούλα σου να αγαλιάσει η ψυχούλα της με την γιαγιά της και την Παναγίτσα και κοίτα τον εαυτό σου και τους δικούς σου. Αυτό ακριβώς περιμένουν οι ψυχούλες από σένα. Να μην αρρωστήσεις, να είσαι καλά και να προσέχεις τον αντρούλη σου. Ξέσπασε όσο θες. Θα δεις που σιγά σιγά οι σκέψεις σου θα γίνονται όλο και πιο θετικές. Τα λόγια σου θα βγαίνουν από την ψυχή σου πιο γαλήνια και έτσι θα περάσει ο καιρός και θα ξαναφουσκώσει η κοιλίτσα σου και όλα θα πάνε καλά... Εγώ σε σκέφτομαι συνέχεια ματάκια μου. Πως μπορώ να μη σου γράφω... Δε θα σε αφήσω Αναστασία μου!

88η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 5:45 am

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:
Νάσια* έγραψε:
Μπου έγραψε:
Νάσια* έγραψε:
Μπου έγραψε:
Νάσια* έγραψε:
Μπου έγραψε:αχ ρε κοριτσια να μου εκαναν μια λοβοτομη να τα ξεχνουσα ολα....ακομη ακουω τον ηχο των μηχανηματων....

Μπου έγραψε:η ζωη ειναι πολυ αδικη......βασικα ειναι σκατα........

Αχχχχ σαν να ακούω τον εαυτό μου....πόσες φορές κι αν τα είπα αυτά!!!!!! Κι ακόμα τα λέω καμιά φορά.....

Θα ήθελα τόσο πολύ να υπήρχε κάτι να σου πώ που θα σε βοηθήσει κοριτσάκι μου.......

Θα ξαναγίνει πάλι όμορφη η ζωή καλή μου....



μακαρι να το πιστευα ρε κοριτσακι ειλικρινα! νιωθω σκατα!!! σκατα ! πιο σκατα δεν εχω νιωσει ποτε μου! εχω φτασει το οριο μου πιστευω πως δεν με επηρεαζει τιποτε πια!!! εχω κρεμαστει πανω απ τον αντρα μου και τους γονεις μου και τρεμω μη μου παθουν κατι κι αυτοι....με επιασαν κατι παραξενοι φοβοι μηπως εχω καρκινο η παθω κατι η πεθανει καποιος δικος μου.....ειμαι 28 χρονων και εχω κανει μια καισαρικη κι ενα μωρο προωρο που δεν τα καταφερε..ολα αυτα δε βαραινουν το ιστορικο μου;;;; το μελλον μου;;;;
και ευη μου γλυκια τι κριμα που ησουν η συμπεθερουλα μου....τι κριμα που σε αφησα ετσι...τι κριμα που το επαθα αυτο...ποσο πολυ ποναει η ψυχη μου.....τη Δευτερα θα εκλεινε ενα μηνα ζωης το κοριτσακι μου...

Κι άλλη σύμπτωση.....κι εγώ 28 ήμουν όταν έχασα το πρώτο παιδάκι μου!!!! Κι εγώ έπαθα αρρωστοφοβία (ακόμα την έχω), που να δείς πώς κάνω τώρα όταν παθαίνουν κάτι τα παιδιά μου! Κ στις δύο δεν θυμάμαι τίποτα από τον β'επιπέδου....φοβόμουν να κοιτάξω, έλεγα στον γιατρό δεν θέλω να δώ, απλά πες μου ότι όλα είναι καλά!

Σε καταλαβαίνω......σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι!!!! Ο θεός θα σε ανταμείψει για τον σταυρό που κουβαλάς τώρα......

Έχεις κ τον άντρα σου να σε στηρίζει....είναι μεγάλη υπόθεση ότι δεν το περνάς ολομόναχη!!!!!!!! Είσαι τυχερή που έχεις έναν σωστό άνθρωπο δίπλα σου! Εγώ δεν στάθηκα ούτε την δεύτερη φορά τυχερή σ'αυτό.....
τι εννοεις καλη μου και τη δευτερη φορα; με φοβιζει πολυ η αρρωστοφοβια γιατι την ειχα ξαναπαθει οταν εχασα τη γιαγια μου και ο καλος μου τη μαμα του και ειχα παθει μεγαλη "ζημια" απ αυτη την "παθηση"!!! κοντεψα την καταθλιψη λογω αρρωστοφοβιας και τωρα φοβαμαι μην το ξαναπαθω!!! ξερετε τι παθαινω;;; φοβαμαι μην το ξαναπαθω και καμια φορα νιωθω τοση σιγουρια οτι θα το ξαναπαθω που σκεφτομαι μεχρι ποσες καισαρικες μπορω να κανω μεχρι να αποκτησω μωρο;;; λες και το επομενο να γεννηθει προωρο και να μην τα καταφερει; λες το επομενο να το αποβαλω;λες να τυλιχτει με το λωρο και να πνιγει στη γεννα; λες να εχει κατι και να το χασω στην εγκυμοσυνη; Χριστε μου θα τρελαθω μου φαινεται! ναι εχω 4 ατομα να με στηριζουν και την κολλητη μου να "κλαει" μαζι μου! εχω χαθει απο ολους και απο ολα! δεν βγαινω εξω παρα μονο σε αλλες κοντινες πολεις! μονο βολτες με το αμαξι! ουτε καν την κολλητη μου βλεπω! μονο στο τηλ μιλαω μαζι της και απ ολους μονο μαζι της(γιατι αν και στην εγκυμοσυνη μου δεν ειχα πολυ κοσμο τωρα βρεθηκαν πολλοι"φιλοι" να με παρουν χωρις βεβαια να το σηκωσω σε κανεναν)φοβαμαι την ευχη να σου ζησει απο οσους εμαθαν μονο τα ευχαριστα! φοβαμαι και σιχαινομαι τα λυπημενα βλεμματα....τα μη στενοχωριεσαι..τα εισαι πολυ νεα θα κανεις αλλο...(τι ειναι παπουτσια και θα παρω αλλα;;;Winkεχω τοσο θυμο μεσα μου..νιωθω τοσο μεγαλη αδικια.....πιστευω πολυ στο θεο αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου το εδωσε αν ηθελε να μου το παρει;;; και ποτε θα κανω μωρακι;;; και ηθελα παντα 3 μωρακια και τωρα;;;; σκατα!!!!!
σας ευχαριστω παρα πολυ ειλικρινα με βοηθαει απιστευτα τελικα το να μιλαω εδω μεσα...ο αντρουλης μου δεν με αφηνε να μπαινω στην αρχη αλλα μετα μου ειπε αν σε βοηθαει κανε οτι σε βοηθαει περισσοτερο...και οντως με βοηθαει...
Ευη μου δεν ξερω ποσο δυνατη τελικα ειμαι...
Δημητρουλα μου σ αγαπω πολυ!
7 μηνες τη "μεγαλωνα" και εφυγε ετσι;;;; ποση αδικια;;;;;; βλεπω εφιαλτες τα βραδια...ο καλος μου περιμενει να κοιμηθω (βλεπουμε ταινια και ο καημενουλης ενω νυστζει δεν κοιμαται...) για να κοιμηθει κι αυτος για να μην ειμαι μονη,ολη μερα ειμαστε μαζι(ακομη δεν εχει δουλεια και ουτε ψαχνει για να ειναι διπλα μου)τα ιδιαιτερα μου τα εχω στο σπιτι για να μην περπαταω μεχρι τα σπιτια τους και μενω μονη με τις σκεψεις μου..το πρωι ξυπναω απο τις 7 και επειδη με καταλαβαινει ο καλος μου με αγκαλιαζει...τα απογευματα ερχονται οι γονεις μου με την αδερφη μου και φευγουν το βραδυ....ποναει η ψυχη μου....νιωθω τοσο αδεια!!! θελω τοσο πολυ ενα μωρο! ζηλευω ολες τις εγκυους και ολες τις μανουλες...(δεν θελω να ζηλευω)λυπαμαι για μενα....

όταν λέω δεν στάθηκα τυχερή ούτε την δεύτερη φορά καλό μου εννοώ στην επιλογή συντρόφου.......στο πρώτο μου μωράκι (αυτό που έχασα) ήμουν αρραβωνιασμένη κ χώρισα γιατί εκείνος δεν το ήθελε το μωρό (κι ας είμασταν μαζί συνολικά 9 χρόνια κι ας ετοιμαζόμασταν για γάμο!) Τώρα είμαι παντρεμένη κ έχω δύο κορούλες τις οποίες λατρεύω φυσικά αλλά με τον μπαμπά τους δεν είμαστε καθόλου καλά μαζί......τελοσπάντων.....

Νομίζω ότι όλα αυτά που νιώθεις είναι απολύτως λογικά μέσα στην αναμπουμπούλα που ζείς αυτή την στιγμή......είναι το πένθος γλυκό μου κορίτσι......Το ότι μιλάς θα σε βοηθήσει, μην κλείνεσαι στον εαυτό σου, πες ότι νιώθεις....ακριβώς όπως το νιώθεις, ξέσπασε......

Είσαι ήδη πολύ δυνατή....δεν το καταλαβαίνεις τώρα αλλά αντιμετωπίζεις αυτή την κατάσταση με τεράστια γενναιότητα κι ας μην το βλέπεις ακόμα.......θα το νιώσεις στην πορεία, όταν θα περάσει λίγο ο πολύ δυνατός πόνος θα κοιτάς πίσω σου κ θα λες "μα πώς άντεξα?" Θα σου το ξαναπώ......ο Θεός δίνει δύναμη....

Σε φιλώ κ εύχομαι απόψε να κοιμηθείς λίγο καλύτερα κ να ξεκουραστείς καλό μου......

Θα είμαι εδώ κ αύριο κ κάθε μέρα να μιλάμε για όσο καιρό με χρειάζεσαι.....

ευχομαι να σαι οσο το δυνατον πιο ευτυχισμενη ειτε τα βρεις με τον αντρα σου ειτε οχι! να παιρνεις δυναμη απ τα παιδακια σου! ειλικρινα με βοηθας πολυ!!! ποτε ξαναπροσπαθησες για δευτερο;;; μου τη δινει που εχω την καισαρικη γιατι φοβαμαι την επομενη φορα και γιαυτο το λογο!!! κι αν αξαναεχω συσπασεις;;;;

Συγνώμη κορίτσι μου που αργώ τόσο πολύ να σου απαντήσω αλλά είμαι όλη μέρα μόνη μου με τα ταλιμπανάκια στο σπίτι κ δεν προλαβαίνω να κάνω πολλά.....

Λοιπόν εγώ άργησα πάρα πολύ να βάλω μπρος για δεύτερο παιδάκι αλλά όχι επειδή φοβόμουν, ίσα ίσα που έλεγα ότι θα ξαναφτιάξω την ζωή μου (όταν πέρασε ο θυμός φυσικά).....απλώς άργησα να παντρευτώ!!!

Όπως σου είπα είχα χωρίσει, μετά πέρασε ένα μεγάλο διάστημα που ήμουν όπως εσύ τώρα, εξαφανίστηκα τελείως από το πατρικό μου.....πήγα Θεσ/νίκη, έβγαινα, πήγαινα εκδρομές, έκανα όλα όσα έχασα από τα φοιτητικά μου χρόνια που δεν ευχαριστήθηκα (από τα 18 ήμουν με τον πρώην αρραβωνιαστικό μου οπότε καταλαβαίνεις) με στήριξαν πολύ οι γονείς μου......

Στα 33 έμεινα έγκυος στην μεγάλη κόρη μου κ παντρεύτηκα και όταν έγινε 14 μηνών έμεινα έγκυος κ στην μικρή.....τα κοριτσάκια μου τώρα είναι 3 χρονών κ ενός!

Δεν θέλω να φοβάσαι τίποτα......συσπάσεις είχα κι εγώ κ στις δύο εγκυμοσύνες.....ειδικά στην δεύτερη από τον 6ο μήνα έπαιρνα χάπια γιατί ο γιατρός μου πραγματικά φοβόταν ότι θα γεννήσω πρόωρα! Όλα πήγαν κατ'ευχήν όμως κ τελικά γέννησα στις 39+3 εβδ. Συσπάσεις είχα κ στην μεγάλη μου αλλά δεν είχα ιδέα τί ήταν κ δεν πήρα ούτε χάπια ούτε τίποτα κ πάλι πήγαν όλα καλά......

Δεν θα το αφήσεις να σε πάρει από κάτω.....δεν θα φοβάσαι! Το αγγελούδι σου σε θέλει δυνατή, θα σου στείλει τα αδερφάκια της κι εσύ μέσα από αυτό τον Γολγοθά θα γίνεις η καλύτερη μανούλα!!!!!!!!!! Είσαι ήδη αλλά ο τεράστιος πόνος δεν σε αφήνει να το δείς!!!!!!!!!

Θα έρθει η μέρα που δεν θα νιώθεις τόση απελπισία....σου το υπόσχομαι!!!!!

89η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 6:21 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:15 am, 1 φορά

90η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 6:23 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:15 am, 1 φορά

91η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 6:42 am

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκι μου πρέπει να το καταλάβεις....δεν ήταν δικό σου το φταίξιμο....δεν έκανες κάτι λάθος! Για κάποιο περίεργο λόγο ήταν να "φύγει" η μπεμπούλα σου....

Δεν θέλω να με ευχαριστείς για τίποτα καρδούλα μου.....για μένα το καλύτερο θα είναι όταν θα διαβάζω νέα σου σιγά σιγά κ θα βλέπω ότι είσαι καλύτερα.....Λίγο λίγο, μέρα με την μέρα, όλα θα βρούν ξανά τον δρόμο τους!

92η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 6:45 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:15 am, 1 φορά

93η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 6:53 am

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:μακαρι να αρχισουν ολα να φαινονται καλυτερα...σημερα απ το πρωι ειναι μια πολυ ασχημη μερα....

Σε λίγο νυχτώνει....κ τελειώνει η άσχημη μέρα καλό μου...Αύριο μπορεί να είναι καλύτερα!!!!

Συγκινήθηκα τόσο πολύ με το όνειρο που είπες ότι είδες....εγώ παρακαλούσα να έρθει στον ύπνο μου το γιοκαρίνι μου! Τελευταία φορά τον είδα στον ύπνο μου μεγάλο παλικάρι, ξανθό με μακριά μαλλιά, κ μου είπε "μαμά εδώ είμαι μην στεναχωριέσαι"....λίγο καιρό μετά γνώρισα τον άντρα μου κ από τότε δεν ξαναήρθε στο όνειρό μου αλλά εγώ παρακαλάω να έρθει.....να μου πεί για τις αδερφούλες του (κ τις τρείς γιατί κ ο πρώην μου έκανε ένα κοριτσάκι), αν είναι περίφανος για κείνες....

94η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 7:03 am

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αναστασία μου, διάβασα την ιστορία σου... Βγάλε από το μυαλό σου ότι το φταίξιμο είναι δικό σου! Δυστυχώς ήταν να συμβεί αυτό, και τελειόμηνο να ήταν πάλι θα μπορούσε να έχει κολλήσει κάτι, μη φανταστείς ότι τα τελειόμηνα μωράκια είναι ανθεκτικά απέναντι σε μικρόβια και λοιμώξεις!
Ο Θεούλης για κάποιο λόγο την ήθελε κοντά του και θα σας προσέχει από ψηλά...! Διάβασε την ιστορία της Κλειώς (blackrose), πέρασε μεγάλο πόνο όπως εσύ και σίγουρα όπως κι εσύ δε θα το ξεχάσει ποτέ. Όμως σήμερα έχει στην αγκαλίτσα της το αδερφάκι του, την κορούλα της. Η κάθε εγκυμοσύνη να ξέρεις είναι τελείως διαφορετική, οπότε μην σκέφτεσαι αρνητικά για την επόμενη φορά, θα πρέπει να βρεις τον τρόπο να το δεις σαν ένα νέο ξεκίνημα...

Και κάτι τελευταίο, στενοχωριέμαι που νομίζεις ότι σε λυπόμαστε ή νιώθουμε οίκτο, γιατί στην πραγματικότητα το αντίθετο συμβαίνει... Σε θαυμάζουμε κοριτσάκι μου για τη δύναμη της ψυχής σου! Είναι φανερό ότι το παλεύεις και να ξέρεις ότι θα ανταμειφτείς γι αυτό! Απλά θα χρειαστεί να οπλιστείς με δύναμη, κουράγιο και υπομονή... Εμείς πάντως να θυμάσαι ότι δεν είμαστε μαζί μόνο στα εύκολα και στα ευχάριστα, αλλά και στα δύσκολα... Το ίδιο θα έκανες κι εσύ για έμας, είμαι σίγουρη...! η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 417472

95η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 7:18 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:15 am, 1 φορά

96η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 7:22 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:ειδα ενα ονειρο προχθες..οτι ημουν στο νοσκομειο και ανοιξα μια πορτα και βρεθηκα σ ενα καταπρασινο τοπιο που ηρθε ενας ανθρωπος με μουσια και μακρυα μαλλια και μου ειπε οτι μολις ηρθε το μωρακι μου και να περιμενω λιγο γιατι τα νεογεννητα τα εχουν πισω απο εναν βραχο που μου εδειξε με το δαχτυλο του λιγο πιο μακρυα απο κει που ημασταν..και ξαφνικα γεμισε ο χωρος μπροστα μου με πολλα πολλα παιδακια (ασπρα,μαυρα,κινεζακια κλπ)με ασπρα ρουχα και οταν τον ρωτησα τι ειναι οοοολα αυτα τα παιδακια μου λεει: ειναι ολα αγγελακια σαν το δικο σου,θα περιμενεις να το δεις η θα ερθεις αργοτερα;;; και εφυγα γιατι δεν αντεχα να το δω...

απιστευτο!!! τοσο αληθοφανες και καθαρο αυτο το ονειρο... μου βγαζει μια ομορφη εικονα (για να μη τολμησω να πω παραδεισο) αυτο σημαινει οτι το μωρακι σου ειναι καλα και ευτυχισμενο εκει που ειναι.
μονο που μιλας εδω αν δεις απο το πρωτο σου μηνυμα εως τωρα εχεις κανει βηματα! ειναι υπεροχο αυτο! σου ευχομαι να ξυπνησεις μια μερα,να κοιταξεις εξω αποτο παραθυρο καινα δεις εναν ομορφο λαμπερο ηλιο να σου χαμογελα!!........

97η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 7:28 am

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ: ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΝΤΑΜΟΙΦΘΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΑ! ΤΟ ΑΞΙΖΕΙΣ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ! ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΜΙΑ η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 35468 ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 334590 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 334590 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 334590 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 334590 η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 334590

98η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 7:29 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μπου στις Πεμ Μαρ 14, 2013 4:15 am, 1 φορά

99η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 7:42 am

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπου έγραψε:χαιρομαι που με βλεπετε δυνατη(το ιδιο μου ειπε κι ο γιατρος μου οτι φαινομαι πολυ δυνατη κι οπως με δυναμη αντιμετωπισα μια δυσκολη εγκυμοσυνη ετσι θα αντιμετωπισω κι αυτο)γιατι εγω νιωθω αδυναμη τοσο πολυ που θελω να μπω σε ενα ντουλαπι να το κλεισω και να μεινω εκει μεσα μεχρι να περασει....νιωθω λες και με πατησε νταλικα...σας αφηνω για σημερα,σκοτεινιαζει και φοβαμαι να μαι μονη..παω να χωθω στην αγκαλια του καλου μου....σας αγαπω και σας ευχαριστω για ολα τα γλυκα σας λογια...να αγκαλιασετε τα μωρακια σας αποψε ολες απο μενα...

Καλό σου βράδυ γλυκό μου κορίτσι!!!

100η δικη μου ιστορια - Σελίδα 4 Empty Απ: η δικη μου ιστορια Παρ Νοε 09, 2012 10:19 am

irininis


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

[/quote]
ποιος σου ειπε οτι σιγουρα θα ξαναειναι προωρο;;; εμενα ο γιατρος μου μου ειπε οτι απολως αυξανονται οι πιθανοτητες οχι οτι ειναι απαραιτητο........αχ αυτο ειναι που τρεμω....να χαιρεσαι κι εσυ τον μπομπιρα σου...


εγω θα σου πω μονο να μην αγχωνεσαι απο τωρα για το επομενο μωρακι σου για οταν ερθει με το καλο....χαλαρωσε το αγχος ειναι οτι χειροτερο σε αυτες τις περιπτωσεις....και εγω εχω ιστορικο προωροτητας αλλα καμια εγκυμοσυνη δεν ειναι ιδια με την προηγουμενη....στο πρωτο (που εχασα) εσπασαν τα νερα χωρις καμια προειδοποιηση (πονακια-συσπασεις) στο δευτερο ομως επειδη το ειχα λιγο στο πισω μερος του μυαλου μου ενιωσα παλι στο 7ο συσπασεις πηγα στον γιατρο αμεσως και μου εδωσε χαπια τα οποια σταματανε τις συσπασεις και αποτρεπουν την προωρη γεννα....τωρα στο τριτο που ειμαι ακομα πιο υποψιασμενη απλα θα το προσεχω λιγο παραπανω απο την αρχη...η προωροτητα δεν ειναι παντα απαραιτητα κατι κακο....απλα μην πανικοβαλεστε....γιατι κανετε κακο στον εαυτο σας....ολα θα φτιαξουν μην αγχωνεσαι....σε μερικα χρονια θα ειναι απλα μια θλιβερη αναμνηση...το επομενο θα σου γιατρεψει ολες σου τις πληγες....πολλα φιλια και υπομονη ολα θα περασουν... I love you

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 23]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις