Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
81 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 81 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

76πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Δεκ 16, 2012 11:48 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι εμενα μονο τα παντελονια με σκληρο υφασμα δεν μου κανουν, κατα τα αλλα τα υπολοιπα κανονικα.
ενταξει, οι μπλουζες οσο να πεις ειναι λιιιιγο τσιτα.φροντιζω ομως ουτως ή αλλως να φοραω πιο ριχτα, ειναι κ πολυ πιο ανετα μην γελιομαστε!
κοιλια κ στηθος ειναι λογικο κ επομενο να φουσκωνουν..τωρα αν μου ελεγες εβαλα στα μπουτια, ανοιξε ο ποπος μου κ τα σχετικα ε ναι, εκει θα ηταν κακο!
ουτε εγω εχω αγορασει ρουχα εγκυμοσυνης κ αρνουμαι πεισματικα να το κανω.φοραω εκεινα τα λιγα μη μεσατα που εχω(ειχα μια εμμονη παναθεμα με!), φορμουλες, κολαν κ τα σχετικα!

77πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Δεκ 16, 2012 11:54 am

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελευθερία μου κι εμένα κάπως έτσι είναι η κοιλιά μου..μπροστά και στη μέση..και τεράστια..Αφού τις προάλλες στεκόμουν μπροστά στο τραπεζάκι ψάχνοντας το κινητό μου κι εκείνο βρισκόταν ακριβώς μπροστά μου..που να το δω η γυναίκα με τέτοια κοιλιά..χαχαχα.. και έχω πάρει μόνο 4 κιλά..και βρίσκομαι στον 6ο μήνα..οπότε δεν σκάω με τα κακόγουστα σχόλια των άλλων..ας πάρει όσο χώρο θέλει το γιγαντάκι μου Very Happy

78πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Δεκ 16, 2012 12:01 pm

antoniaeua

antoniaeua
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ναι η αληθεια ειναι οτι καποια μπλουζακια ειναι λιγο τσιτα αλλα ευτυχως κ εγω λογω δουλειας εχω πολλες φορμες κολαν φουτερ κλλπ οποτε ειμαι καλυμενη..μια χαρα ειμαστε κοριτσια μια χαρα..τι να πουν αλλες κοπελες που ειτε εχουν ξεκινησει με πολλα κιλα ειτε εχουν παρει απο απροσεξια??κ οτι κνα κανουν δυσκολα χανουν...απλα να τους δωσουμε κουραγιο...

79πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Δεκ 16, 2012 12:04 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ έχω πάρει 6 κιλά αλλά έχω ανοίξει λιγάκι στη λεκάνη, είναι και λίπος δηλαδή. Αλλά δε σκάω, Θα τα χα΄σω, αρκεί να μην πάρω πολλά ως το τελος και κυρίως μετά, εκεί την πατησα.
Φορώ τζην εγκυμοσυνης αλλά τις κανονικές μπλούζες.

80πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Δεκ 16, 2012 12:06 pm

antoniaeua

antoniaeua
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω για να ειμαι ειλικρινεις δεν ξερω αν εχω ανοιξει αλλα δεν θα το καταλαβαινα????εφοσων μου κανουν τα ρουχα μου? τα παντελονια εγκυμοσυνης μου αρεουν πολυ...τα κοιτουσα απο παλια..αλλα φετος η μοδα δν ειναι για μενα... Sad

81πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Δεκ 16, 2012 12:12 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έτσι κι αλλιώς μόνο τζην φοράω οπότε ίδια μου φαίίνονται καθε χρόνο. Smile

82πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Δεκ 16, 2012 12:15 pm

antoniaeua

antoniaeua
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μια χαρα εισαι...

83πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Δεκ 16, 2012 12:17 pm

antoniaeua

antoniaeua
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας καληνυχτιζω εχω πολυ πρωινο ξυπνημα 5μιση κ πολυ νυστα... Sleep

84πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Δεκ 16, 2012 12:35 pm

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
antoniaeua έγραψε:ναι η αληθεια ειναι οτι καποια μπλουζακια ειναι λιγο τσιτα αλλα ευτυχως κ εγω λογω δουλειας εχω πολλες φορμες κολαν φουτερ κλλπ οποτε ειμαι καλυμενη..μια χαρα ειμαστε κοριτσια μια χαρα..τι να πουν αλλες κοπελες που ειτε εχουν ξεκινησει με πολλα κιλα ειτε εχουν παρει απο απροσεξια??κ οτι κνα κανουν δυσκολα χανουν...απλα να τους δωσουμε κουραγιο...

τωωωωρα μιλας σωστα!!!!!!!!!!

85πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Δευ Δεκ 17, 2012 12:04 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια καλημέρα, εγώ είμαι στον τέταρτο μήνα και απο 48 πήγα 51 αλλά στο πρώτο τρίμηνο έκανα εμετούς και δεν είχα πάρει μονο ένα κιλό.. τώρα άρχισα να παίρνω κιλά και αυτο όχι γιατι τρώω πολύ αντιθέτος τρώω πολλά φρούτα και λαχανικά...αλλα είναι λογικό..οπότε μην μας πιάνει τρομάρα..αν θα πάρουμε θα τα χάσουμε ρε κορίτσια...και στο κάτω κάτω ας κάνουμε και εμείς λίγο περπάτημα γιατί δεν είναι καλό να καθόμαστε συνέχεια..

86πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Δευ Δεκ 17, 2012 2:04 am

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα πάλι ακόμα δε μου φαίνεται. εντάξει όσοι το ξέρουν το βλέπουν,αλλά είναι μικρούλα,φταίει ότι δεν είχα πριν κοιλιά καθόλου και γενικά δεν έχω πάρει κιλά,έχω πάρει 5 από την αρχή. Έχω προσέξει όμως ότι με κάποια ρούχα φαίνεται περισσότερο,ενώ με κάποια λιγότερο. Ρούχα εγκυμοσύνης δεν έχω αγοράσει ακόμα,κάποια στενά πουκαμισάκια μου είναι τσίτα,όπως και τα τζιν και κάποια υφασμάτινα παντελόνια,οπότε δε τα φοράω πλέον. Όσο για τη λεκάνη δε μπορώ να καταλάβω αν έχει ανοίξει,αλλά μάλλον πως ναι διαφορετικά γιατί να με πιέζουν τα κοντοκάβαλα παντελόνια και να μη μου κουμπόνουν;

87πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Δευ Δεκ 17, 2012 8:39 am

bluerose

bluerose
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ είχα αγοράσει σε προηγούμενη εγκυμοσύνη (η οποία έληξε νωρίς δυστυχώς) τζιν εγκυμοσύνης, σε περίοδο εκπτώσεων πολύ φτηνά, και έχω βολευτεί πάρα πολύ. Έχω και κάποιες φόρμες και κολάν που με βολεύουν ακόμα οπότε μια χαρά.

Δυστυχώς είμαι από τις άτυχες που ξεκίνησα με πολλά κιλά και κυρίως στην περιοχή της κοιλιάς, και γι' αυτό προσπαθώ να μην πάρω πολύ "άχρηστο" βάρος - μόνο όσο χρειάζεται το μωρό και άντε 1-2 κιλά παραπάνω.
Δε θεωρώ όμως ότι πρέπει να παραλογιζόμαστε με τα κιλά - το δύσκολο είναι αν πάρεις υπερβολικά πολλά (πάνω από 20), γιατί σίγουρα αν δεν είσαι άνθρωπος που του αρέσει η γυμναστική και η υγιεινή διατροφή σίγουρα θα σου μείνουν. Παρόλα αυτά γνωρίζω κοπέλες που πήραν 30 κιλά, αλλά σε λίγους μήνες με επιμονή και προσπάθεια τα έχασαν.

88πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Δευ Δεκ 17, 2012 8:44 am

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
33η εβδομάδα και έχω παρει ήδη 15 κιλά με ύψος 1.65 το πολύ

89πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Δευ Δεκ 17, 2012 5:23 pm

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω ξεκινησα εγκυμοσυνη με 46 κιλα.ειμαι βεβαια κ 1,5 μετρο ανθρωπος!!!!
λογω ζαλαδων εφτασα μεσα σε ενα 3μηνο σχεδον 3,5 κιλα κατω..
μπαινοντας στον 6ο ζυγισα 45 κιλα!και μετα το χαος.........
την αμεσως επομενη εβδομαδα ειχα βαλει 2 κιλα χωρις να το παρω γραμμη!κατακρατηση ειπα, δεν μπορει..
οταν μπηκα στον 7ο η ζυγαρια εδειχνε σχεδον 50 κιλα(εχει ενα θεμα το εντερακι μου βεβαια Embarassed Embarassed λεω τωρα εγω για να παρηγορηθω!)

πλεον διανυωντας την 30η εβδομαδα το παλευω κ με πολυ αυτοσυγκρατηση, χωρις ομως στερηση,εχω καταφερει να διατηρησω το βαρος μου ..

και για να μη μου πειτε "ε σιγα, πως κανεις ετσι?" θα σας πω το σκεπτικο μου..6 μηνες με +4 κιλα απο τα προ εγκυμοσυνης πραγματικα δεν ειναι τιποτα.και ειλικρινα δεν γκρινιαζω καθολου.το μονο μου αγχος ηταν στην σκεψη του να παιρνω καθε μηνα 5 κιλα..εκει φρικαρα κ ειπα Λουκια, προσοχη!γιατι 3*5=15+4=19.. πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 534787 πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 534787 πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 534787 πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 534787 πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 534787

πλεον απο την μαια μου ξερω οτι 5ο-7ο μηνα παιρνεις το 45% του συνολικου βαρους της εγκυμοσυνης ενω 7ο-9ο μονο ενα 20-25%..αρα φανταζομαι δεν εχει βαση η ανησυχια μου.προτιμω βεβαια να προσεχω για να εχω!
ειμαι κ κοντη σαν κινουμενος κεφτες θα γινομουν διαφορετικα!μην παρεξηγηθω ετσι?χιουμοριστικα μιλαω!

ρουχα εγκυμοσυνης αρνουμαι να παρω.εχω δει πολλες γυναικες που ξεφευγουν ακριβως επειδη αγοραζουν τετοια ρουχα.δεν το κανω βεβαια επι τουτου..προτιμω να συνεχισω να φοραω, οσο βεβαια ακομα χωραω, τα δικα μου ωστε να εχω μετρο συγκρισης, κανω κ οικονομια!εχω βαλει στην ακρη τα στενα κ τα μεσατα, τα χαμηλοκαβαλα κ τα σχετικα, κ προς το παρον εξυπηρετουμαι με τα λιγο πιο φαρδια που ουτως η αλλως ειχα.φανταζομαι βεβαια οτι μεσα στο επομενο 2μηνο που μου απομενει ολο κ κατι θα χρειαστει να αγορασω!!!!!!!!

για να καταληξω-το εγραψα βραδιατικα το σεντονακι μου(μαλλον πρεπει να την πεσω, το παρακανα!)-η εγκυμοσυνη θελει μετρο.μην στερειστε αλλα μην σαβουριαζετε με την προφαση οτι τρωτε για 2..και κυριως τρωτε οσο μπορειτε πιο υγειινα(ενταξει τις γουρουνιες μας μια στο τοσο ολοι επιβαλλεται να τις κανουμε!). τα κιλα θα φυγουν, με περισσοτερο η λιγοτερο κοπο αλλα προνοειστε αναλογα με τις δυναμεις σας κ τις αντοχες σας!

90πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Δευ Δεκ 17, 2012 5:30 pm

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρίζα έγραψε:33η εβδομάδα και έχω παρει ήδη 15 κιλά με ύψος 1.65 το πολύ

Μαριζα μου, αν θελεις ελα στο εγκυουλες ιανουαριου-φεβρουαριου!κοντευεις κι εσυ..!!αντε, με το καλο!!

μην αγχωνεσαι με τα κιλα,περναει κ στο μωρακι σου το στρες!προσπαθησε απλα απο εδω κ κατω-λιγο εξαλλου σου εμεινε-οσο μπορεις να προσεξεις.εξαλλου μετα τον τοκετο λενε αλλαζει ο μεταβολισμος, θα τα χασεις!αν θηλασεις κιολας ακομα καλυτερα!χωρια το κυνηγι που μας περιμενει σε λιγους μηνες!!!!!! Wink

91πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Πεμ Δεκ 20, 2012 3:26 pm

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια!

Λουκία, συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψες! Οχι στέρηση αλλα όχι και δικαιολογια την εγκυμοσυνη για να σαβουριαζουμε μερα-νυχτα!

Κοριτσια, νομιζα οτι μονο εγώ ήμουν, κι εγώ αρνουμαι πεισματικά να παω να παρω εγκυμοσύνης. Ενταξει, σίγουρα ενα παντελονι εγκυμοσύνης θα παρω καποια στιγμη. Χτες συγκεκριμένα πήγα για ψωνια στα μαγαζια τα κανονικά και πήρα 2 φορεματακια κολλητά αλλά ελαστικά και τα καταχάρηκα. Εχω μπει στον 5ο μήνα και έχω πάρει 3,5 κιλά. Ξεκίνησα 66 κιλά και είμαι 69,5 με ύψος 1.68. Η κοιλίτσα μόλις αρχισε να φαίνεται, φορώντας τα κολλητά όμως, με φόρμες πχ δε φαινεται! Ε, στο μαγαζ που τα αγορασα δοκιμασα κι ενα ριχτο φορεμα, αλλά πολύ ριχτο, σχεδόν φαρδύ και σε αλφα γραμμη. Ε με το που το εβαλα ενιωσα σα να είμαι στον 8ο μήνα! Η αδερφή μου και η πωλήτρια επεμεναν παρα πολύ παρτο και θα το βαλεις και αργότερα, πάρτο παρτο, ρε κορίτσια επεφτε σαν τσουβαλέ, δε μ αρεσε! Και επειδη δεν ειχα την πολυτελεια να παρω και τα 3, πήρα αυτά που και άνετα ήταν αλλά και όμορφη ένιωθα και κομψη! Εντάξει, σίγουρα στον 8ο και μετά, με μεγάλη κοιλια, λογικά θα χρειαστώ κατι πιο ριχτό, αλλά ως τότε γιατι να μη φορέσω ωραία και μοδατα ρουχάκια? Όταν ερθει η ωρα να μη χωραω κάτι θα βρω,δε θα εξαφανιστούν και τα ριχτά ετσι? Πήρα κ εγώ τα 2 μου κολλητούλια και μια χαρα! Ασε που μ αρεσει να φαινεται η κοιλίτσα εγκυμοσύνης με τα κολλητα! Laughing Laughing
Δε φτάνει που αρχίζουμε να χανουμε αυτοπεποιθηση λογω του φουσκώματος του σώματός μας, αν αρχισουμε απο τωρα τα "ρουχα-σακούλα", πάει! Το πιο ωραίο είναι αυτό που μας κανει να νιωθουμε ωραιες σωστα? Αλλες κοπέλες θελουν να φορούν ριχτά, αλλες κολλητά, καθεμία όπως νιώθει όμορφα, αυτό είναι.. Wink Wink

92πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Παρ Δεκ 21, 2012 3:22 am

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Υψος 1.63
Ξεκινησα την 1η εγκυμοσυνη με 57 κιλα και εφτασα τα 85.
1 χρονο μετα ημουν 60 χωρις διαιτα και στερησεις.
2η εγκυμοσυνη ξεκινησα 60 κιλα κι εφτασα πάλι τα 85.
Τωρα ενα χρόνο μετα ειναι 63 και παλι χωρις διαιτα , αλλα με πολυυυ τρεξιμο λόγω των ζουζουνακίων.

Αλλααα στις εγκυμοσυνες μου ειχα τρελλη ορεξη...κι ετρωγα. Οχι ανθιυγεινα , αλλα μεγαλες ποσοτητες φαγητου ! π.χ. δεν εφαγα ΠΟΤΕ πατατακια κλπ. Ισως γιαυτο και δεν ανεβασα ποτε πιεση , ζάχαρο , λευκωμα και τετοια...! Φιλακια μανουλες...η ομορφια ειναι μεσα μας...!

93πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Παρ Δεκ 21, 2012 4:58 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nantiaf έγραψε:Γεια σας κορίτσια!

Λουκία, συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψες! Οχι στέρηση αλλα όχι και δικαιολογια την εγκυμοσυνη για να σαβουριαζουμε μερα-νυχτα!

Κοριτσια, νομιζα οτι μονο εγώ ήμουν, κι εγώ αρνουμαι πεισματικά να παω να παρω εγκυμοσύνης. Ενταξει, σίγουρα ενα παντελονι εγκυμοσύνης θα παρω καποια στιγμη. Χτες συγκεκριμένα πήγα για ψωνια στα μαγαζια τα κανονικά και πήρα 2 φορεματακια κολλητά αλλά ελαστικά και τα καταχάρηκα. Εχω μπει στον 5ο μήνα και έχω πάρει 3,5 κιλά. Ξεκίνησα 66 κιλά και είμαι 69,5 με ύψος 1.68. Η κοιλίτσα μόλις αρχισε να φαίνεται, φορώντας τα κολλητά όμως, με φόρμες πχ δε φαινεται! Ε, στο μαγαζ που τα αγορασα δοκιμασα κι ενα ριχτο φορεμα, αλλά πολύ ριχτο, σχεδόν φαρδύ και σε αλφα γραμμη. Ε με το που το εβαλα ενιωσα σα να είμαι στον 8ο μήνα! Η αδερφή μου και η πωλήτρια επεμεναν παρα πολύ παρτο και θα το βαλεις και αργότερα, πάρτο παρτο, ρε κορίτσια επεφτε σαν τσουβαλέ, δε μ αρεσε! Και επειδη δεν ειχα την πολυτελεια να παρω και τα 3, πήρα αυτά που και άνετα ήταν αλλά και όμορφη ένιωθα και κομψη! Εντάξει, σίγουρα στον 8ο και μετά, με μεγάλη κοιλια, λογικά θα χρειαστώ κατι πιο ριχτό, αλλά ως τότε γιατι να μη φορέσω ωραία και μοδατα ρουχάκια? Όταν ερθει η ωρα να μη χωραω κάτι θα βρω,δε θα εξαφανιστούν και τα ριχτά ετσι? Πήρα κ εγώ τα 2 μου κολλητούλια και μια χαρα! Ασε που μ αρεσει να φαινεται η κοιλίτσα εγκυμοσύνης με τα κολλητα! Laughing Laughing
Δε φτάνει που αρχίζουμε να χανουμε αυτοπεποιθηση λογω του φουσκώματος του σώματός μας, αν αρχισουμε απο τωρα τα "ρουχα-σακούλα", πάει! Το πιο ωραίο είναι αυτό που μας κανει να νιωθουμε ωραιες σωστα? Αλλες κοπέλες θελουν να φορούν ριχτά, αλλες κολλητά, καθεμία όπως νιώθει όμορφα, αυτό είναι.. Wink Wink

Ναντια μου κι εγω απολυτα συμφωνω μαζι σου..θα ερθει ο καιρος που θα τα φορεσουμε κ τα ριχτα μας!μεχρι τοτε, φοραμε αυτα που μας κανουν να νιωθουμε ομορφα!

94πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Δεκ 23, 2012 2:18 pm

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναντια μου το σημαντικοτερο ειναι να νιωθεις καλα με την εικονα σου!Οποτε κ στον 8ο ακομα αν θα νιωθεις καλυτερα με ενα εφαρμοστο φορεμα μπορεις να το φορας!Δε θα σε παρεξηγησει κανεις!Εγω που πηρα ριχτα φορεματα στον 8ο τα πηρα γιατι εχω κ μεγαλη περιφερεια οποτε παντα σε αλφα γραμμη φορουσα.Τα εφαρμοστα δεν ειναι για τα κυβικα μου.Το οτι λοιπον εγω ή καποια αλλη εγκυουλα φοραμε φαρδια φορεματα δε σημαινει οτι πρεπει να το κανουν ολες!Α!Κ δεν ψωνισα ρουχα εγκυμοσυνης αλλα απο μαγαζι που ψωνισω συνηθως απλα τα πηρα σε μεγαλυτερο νουμερο!

95πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Δευ Δεκ 24, 2012 5:49 am

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κι απο εμενα!!! Ειμαι στον 8ο και συνολικα εχω βαλει 21 κιλα μεχρι τωρα. Ξεκινησα 54(ευτυχως στα πιο αδυνατα μου) και τωρα εχω φτασει 75. Και τωρα ειναι και οι γιορτες,σιγουρα αλλα 3 κιλα τα εχω στο τσεπακι μου!

Και επειδη τα περισσοτερα κιλα τα εχω βαλει στην περιοχη της κοιλιας, οπως καταλαβενετε απο ενα σημειο και μετα αναγκαστικα φοραω ρουχα εγκυμοσυνης, τα οποια ειναι πανακριβα,σκετη εκμεταλλευση.

Δεν σκαω ομως! Ξερω οτι μετα θα πρεπει να ζοριστω και να λιωσω στο γυμναστηριο, αν θελω να χασω τα κιλα που εβαλα, αλλα τουλαχιστον δεν περιοριστηκα και δεν στερηθηκα τιποτα αυτους τους 8 μηνες, και δεν ειχα και αυτην την επιπλεον εγνοια στο κεφαλι μου!

Καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης σε ολες τις εγκυουλες, και με το καλο τα μπεμπακια σας!! Very Happy

96πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Ιαν 27, 2013 3:15 am

KittyCat

KittyCat
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ έβαλα πολλά κιλά δυστυχώς απο τώρα. Είμαι στον 4ο μήνα και έβαλα 7 κιλά!! Τρώω μόνο όταν γουργουρίζει η κοιλιά μου αλλά δυστυχώς είμαι στο κρεβάτι μονίμως (σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και μπάνιο). Είμαι 1.64 και ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου στα 64 κιλά. Έκανα και διατροφή και πιλάτες πρίν να μείνω έγκυος οπότε ευελπιστώ να χάσω αρκετά κιλά αν όλα πάνε καλά και γεννήσω με τη βοήθεια του Θεου

97πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Ιαν 27, 2013 3:19 am

ΕΒΙΤΑ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
πονεμενη ιστορία στην κόρη μου έβαλα 30 κιλά κ στον γιό μου περίπου 14...
αν κ μην αγχώνεστε κορίτσια γιατί στην κόρη μου τα έχασα αμέσως παρόλο τα τόσα κιλά στον γιό μου αντίθετα ακόμα παλεύω... Crying or Very sad

98πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Ιαν 27, 2013 3:32 am

Gianna>Eleni>Maria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας και απο μενα εγω πηρα 26-27 κιλα ξεκινησα 62 ειχα παχυνει τοτε..τα 10 τα εχασ με του που γεννησα και τα υπολοιπα μεσα σε 3 μηνες χωρισ διατα αλλα γ.. το στομαχι μου γιατι τοτε ηθελα να τρωω ολο μαλ... πχ γαριδακια σοκολατες κτλ..

99πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Ιαν 27, 2013 3:54 am

Gianna>Eleni>Maria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας και απο μενα εγω πηρα 26-27 κιλα ξεκινησα 62 ειχα παχυνει τοτε..τα 10 τα εχασ με του που γεννησα και τα υπολοιπα μεσα σε 3 μηνες χωρισ διατα αλλα γ.. το στομαχι μου γιατι τοτε ηθελα να τρωω ολο μαλ... πχ γαριδακια σοκολατες κτλ..

100πολλα   κιλα!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: πολλα κιλα!!! Κυρ Ιαν 27, 2013 4:02 am

twinsmom


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγώ με τα δίδυμα πήρα 11 κιλά αλλά ήμουν σε διατροφή για να μη κάνω ζάχαρο και είχα και πολλους μήνες εμετούς

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις