Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
114 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 114 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

spyridoula

spyridoula
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμένα μου είχε πει γύρω στα 12 αλλά δεν του έκανα τη χάρη. Έβαλα 23 κιλά. Έτρωγα πολύ όμως δεν μπορώ να πω.Τα έχασα όμως όλα αμέσως αλλά δεν είναι αυτό το θέμα απλά προς το τέλος φοβόμουν μήπως τα κιλά παίξουν ρόλο στον τρόπο που θα γεννήσω, και εγώ ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά και έτσι έγινε. Σε άλλη όμως εγκυμοσύνη θα προσέχω γιατί πραγματικά όλα είναι στο μυαλό..

despoinag

despoinag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Eτοιμαστείτε για τα κιλά ΡΕΚΟΡ cheers cheers

Ξεκίνησα την πρώτη μου εγκυμοσύνη 55 κιλά και γέννησα 102!! Πήρα 47 ολόκληρα κιλά. Ναι σωστά διαβάσατε Embarassed Embarassed

Ευτυχώς δεν έκανα διαβήτη. Αφέθηκα τελείως και έτρωγα 24 ώρες το 24ωρο ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Δεν θα ξεχάσω στον πρώτο υπέρηχο το διάλογο με τον γιατρό:

-Και τώρα που είσαι έγγυος δεν σημαίνει ότι πρέπει να τρως για δύο. Προσέχουμε την διατροφή μας για να μην χαλάσουμε το σώμα μας. Το πολύ 10 κιλά να πάρεις άντε 12.

Και η απάντησή μου αφοπλιστική:

- Χαζή είμαι Βασίλη? Τόσα χρόνια γυμναστική και θα γουρουνιάσω τώρα? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
despoinag έγραψε:Eτοιμαστείτε για τα κιλά ΡΕΚΟΡ cheers cheers

Ξεκίνησα την πρώτη μου εγκυμοσύνη 55 κιλά και γέννησα 102!! Πήρα 47 ολόκληρα κιλά. Ναι σωστά διαβάσατε Embarassed Embarassed

Ευτυχώς δεν έκανα διαβήτη. Αφέθηκα τελείως και έτρωγα 24 ώρες το 24ωρο ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Δεν θα ξεχάσω στον πρώτο υπέρηχο το διάλογο με τον γιατρό:

-Και τώρα που είσαι έγγυος δεν σημαίνει ότι πρέπει να τρως για δύο. Προσέχουμε την διατροφή μας για να μην χαλάσουμε το σώμα μας. Το πολύ 10 κιλά να πάρεις άντε 12.

Και η απάντησή μου αφοπλιστική:

- Χαζή είμαι Βασίλη? Τόσα χρόνια γυμναστική και θα γουρουνιάσω τώρα? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!! Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 912791 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 884648 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 334589 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 597524 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 525820 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 9664 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 503471

despoinag

despoinag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Athin@ έγραψε:
despoinag έγραψε:Eτοιμαστείτε για τα κιλά ΡΕΚΟΡ cheers cheers

Ξεκίνησα την πρώτη μου εγκυμοσύνη 55 κιλά και γέννησα 102!! Πήρα 47 ολόκληρα κιλά. Ναι σωστά διαβάσατε Embarassed Embarassed

Ευτυχώς δεν έκανα διαβήτη. Αφέθηκα τελείως και έτρωγα 24 ώρες το 24ωρο ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Δεν θα ξεχάσω στον πρώτο υπέρηχο το διάλογο με τον γιατρό:

-Και τώρα που είσαι έγγυος δεν σημαίνει ότι πρέπει να τρως για δύο. Προσέχουμε την διατροφή μας για να μην χαλάσουμε το σώμα μας. Το πολύ 10 κιλά να πάρεις άντε 12.

Και η απάντησή μου αφοπλιστική:

- Χαζή είμαι Βασίλη? Τόσα χρόνια γυμναστική και θα γουρουνιάσω τώρα? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!! Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 912791 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 884648 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 334589 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 597524 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 525820 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 9664 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 503471

Χα χα χα! 'Ετσι, έτσι. Και αυτά τα εικονίδια είναι λίγα σε σχέση με τις ποσότητες που κατανάλωνα.

Ελπίζω καμιά σας να μην ακολουθήσει το παράδειγμά μου.

didimakia2009

didimakia2009
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
despoinag έγραψε:Eτοιμαστείτε για τα κιλά ΡΕΚΟΡ cheers cheers

Ξεκίνησα την πρώτη μου εγκυμοσύνη 55 κιλά και γέννησα 102!! Πήρα 47 ολόκληρα κιλά. Ναι σωστά διαβάσατε Embarassed Embarassed

Ευτυχώς δεν έκανα διαβήτη. Αφέθηκα τελείως και έτρωγα 24 ώρες το 24ωρο ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Δεν θα ξεχάσω στον πρώτο υπέρηχο το διάλογο με τον γιατρό:

-Και τώρα που είσαι έγγυος δεν σημαίνει ότι πρέπει να τρως για δύο. Προσέχουμε την διατροφή μας για να μην χαλάσουμε το σώμα μας. Το πολύ 10 κιλά να πάρεις άντε 12.

Και η απάντησή μου αφοπλιστική:

- Χαζή είμαι Βασίλη? Τόσα χρόνια γυμναστική και θα γουρουνιάσω τώρα? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

affraid

Και τα έχασες βρε θηρίο ή έχεις ακόμα υπόλοιπο?

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΣΥ ΔΕΝ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑΣΕΣ.....ΕΓΙΝΕΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΔΙΠΛΗ.......ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ!
ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΕΣ(ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ)ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ!ΤΖΑΜΠΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ?

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
despoinag έγραψε:
Athin@ έγραψε:
despoinag έγραψε:Eτοιμαστείτε για τα κιλά ΡΕΚΟΡ cheers cheers

Ξεκίνησα την πρώτη μου εγκυμοσύνη 55 κιλά και γέννησα 102!! Πήρα 47 ολόκληρα κιλά. Ναι σωστά διαβάσατε Embarassed Embarassed

Ευτυχώς δεν έκανα διαβήτη. Αφέθηκα τελείως και έτρωγα 24 ώρες το 24ωρο ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Δεν θα ξεχάσω στον πρώτο υπέρηχο το διάλογο με τον γιατρό:

-Και τώρα που είσαι έγγυος δεν σημαίνει ότι πρέπει να τρως για δύο. Προσέχουμε την διατροφή μας για να μην χαλάσουμε το σώμα μας. Το πολύ 10 κιλά να πάρεις άντε 12.

Και η απάντησή μου αφοπλιστική:

- Χαζή είμαι Βασίλη? Τόσα χρόνια γυμναστική και θα γουρουνιάσω τώρα? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!! Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 912791 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 884648 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 334589 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 597524 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 525820 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 9664 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 503471

Χα χα χα! 'Ετσι, έτσι. Και αυτά τα εικονίδια είναι λίγα σε σχέση με τις ποσότητες που κατανάλωνα.

Ελπίζω καμιά σας να μην ακολουθήσει το παράδειγμά μου.

47 ολόκληρα κιλά??? Τι λες βρε παιδί μου!!!??? Πάντως το ευχαριστήθηκες τότε σίγουρα!!! Πατατάκια, γλυκάκια, παγωτάκια, σοκολατίτσες και δεν συμμαζεύεται!!! Ίσως είναι το πιο μεγάλο νούμερο που έχω ακούσει ποτέ σε εγκυμοσύνη! Και μετά τι έγινε? Τα έχασες ή ακόμα προσπαθείς??? Αν όχι ακόμα μην ανησυχείς... επιστροφή στο γυμναστήριο και θα τα χάσεις όλα!!! Φιλάκια πολλά Δεσποινάκι μου!!!

despoinag

despoinag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
athina24 έγραψε:ΕΣΥ ΔΕΝ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑΣΕΣ.....ΕΓΙΝΕΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΔΙΠΛΗ.......ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ!
ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΕΣ(ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ)ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ!ΤΖΑΜΠΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ?

Καμία παρεξήγηση! Το σκέφτομαι και γελάω.

Δυστηχώς είναι πολύ δύσκολο να τα χάσεις όλα ειδικά αν δεν προσπαθείς και ιδιαίτερα. Ασε που το σώμα σου εκ των πραγμάτων με τόσα κιλά έχει αλλάξει τελείως. Crying or Very sad Crying or Very sad

Το λιγότερο που έχω καταφέρει να είμαι είναι 62 με 65 κιλά αλλά και πάλι δόξα το Θεό.

Θέλει πολλή γυμναστική και διατροφή για να επανέλθεις αλλά που. 2 παιδιά, δουλειά και σύζυγος.

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
despoinag έγραψε:
athina24 έγραψε:ΕΣΥ ΔΕΝ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑΣΕΣ.....ΕΓΙΝΕΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΔΙΠΛΗ.......ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ!
ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΕΣ(ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ)ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ!ΤΖΑΜΠΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ?

Καμία παρεξήγηση! Το σκέφτομαι και γελάω.

Δυστηχώς είναι πολύ δύσκολο να τα χάσεις όλα ειδικά αν δεν προσπαθείς και ιδιαίτερα. Ασε που το σώμα σου εκ των πραγμάτων με τόσα κιλά έχει αλλάξει τελείως. Crying or Very sad Crying or Very sad

Το λιγότερο που έχω καταφέρει να είμαι είναι 62 με 65 κιλά αλλά και πάλι δόξα το Θεό.

Θέλει πολλή γυμναστική και διατροφή για να επανέλθεις αλλά που. 2 παιδιά, δουλειά και σύζυγος.

Μια χαρά είσαι πάλι!!!! Πολλά έχασες!!! Πόσο είναι τα παιδάκια σου? Να τα χαίρεσαι κοπέλα μου!!!!

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΕ 15 ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ 10 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ 7 ΑΛΛΑ ΕΤΡΩΓΑ ΠΑΝΤΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΧΩΡΙΣ ΤΡΕΛΛΕΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ. ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ.

despoinag

despoinag
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="Despoinaki"][quote="despoinag"]
athina24 έγραψε:Μια χαρά είσαι πάλι!!!! Πολλά έχασες!!! Πόσο είναι τα παιδάκια σου? Να τα χαίρεσαι κοπέλα μου!!!!

Ο γιος μου (το μεγάλο μου το αστέρι) είναι 9 χρονών. Και η κόρη μου (το μικρό μου το αστέρι) είναι 8 χρονών.

Στην κόρη μου πήρα μόνο 20 κιλά αλλά επειδή ήταν στο καπάκι η εγκυμοσύνη ξεκίνησα στα 80 κιλά και πάλι 100 έφτασα Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 328109 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 328109 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 328109

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="despoinag"][quote="Despoinaki"]
despoinag έγραψε:
athina24 έγραψε:Μια χαρά είσαι πάλι!!!! Πολλά έχασες!!! Πόσο είναι τα παιδάκια σου? Να τα χαίρεσαι κοπέλα μου!!!!

Ο γιος μου (το μεγάλο μου το αστέρι) είναι 9 χρονών. Και η κόρη μου (το μικρό μου το αστέρι) είναι 8 χρονών.

Στην κόρη μου πήρα μόνο 20 κιλά αλλά επειδή ήταν στο καπάκι η εγκυμοσύνη ξεκίνησα στα 80 κιλά και πάλι 100 έφτασα Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 328109 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 328109 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 328109

Να τα χαίρεσαι τα πουλάκια σου κοπέλα μου!!!

Bachiemama

Bachiemama
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο γιατρός μου είπε 11 αλλά έκανα ζάχαρο και με έστειλε σε ενδοκρινολόγο ο οποίος με έβαλε σε διατροφή. Μέχρι τότε είχα βάλει 8,5 κιλά, έχασα τα 4,5 και την τελευταία εβδομάδα πριν γεννήσω έβαλα άλλο ένα. Κοινώς γέννησα με + 5 κιλά. Λίγες μέρες αφότου γέννησα είχα χάσει 10! Δυστυχώς μην μιλήσω για τώρα που τα έβαλα όλα!!!!!

Τζοτζομαμά

Τζοτζομαμά
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμένα μου είχε πει το πολύ μέχρι 12
βέβαια εγώ εκείνη την ώρα ήμουν πολύ αφηρημένη και έβαλα μια 25αριά...(και λίγα λέω) Rolling Eyes

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despoinaki έγραψε:

Οι αναγούλες είναι τελικά που δεν σε αφήνουν να βάλεις πολλά κιλά! Εγώ πάλι δεν έχω τίποτα αλλά δεν χαλιέμαι κιόλας!!! Οπότε πολλά φρούτα ε??? Λίγα κιλά πάντως για διδυμάκια!!! Μια χαρά!!!

Εμ, για αυτό εγώ πήρα αρκετά κιλά και δεν έπρεπε γιατί ηδη είχα κάποια παραπανίσια όπως είπε και άλλη μια κοπέλα παραπάνω!
Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήρα 20 κιλά Shocked τα οποία έχασα σχεδόν όλα μέχρι να βγω από το νοσοκομείο.
Στη δεύτερη πήρα 13 (όσα συνήθως επιτρέπουν). Παρόλα αυτά έτρωγα το ίδιο!!! Rolling Eyes

Τώρα έχω πάρει κιλά όχι επειδή είμαι έγκυος αλλά επειδή κάπου έχασα το φερμουάρ για το στόμα μου και δεν λέει να κλείσει το άτιμο. Μήπως σας βρίσκεται κανένα; Laughing

http://mammael.blogspot.com/

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ας μπω σιγα-σιγα στην παρεα σας ε...;; Wink Wink
Λοιπον εγω στην κορη μου εβαλα 40 κιλα!!!!!!Εμεινα εγγυος 73 κ οταν πηγα να γεννησω ειμουν 113!!!!!!!
Ο γιατρος καθε φορα που πηγαινα τραβαγε τα μαλλια του!!!Απ'την αρχη μου ειχε πει,το πολυ 12...ουουουου..εμενα μου λες... Embarassed Embarassed
Πολυ φαι κοριτσια..πολυ φαι!!!!Τι γλυκα,τι αλμυρα,τι φρουτα αφηστε...
Παντως τωρα αν ξαναμεινω,δεν τη ξαναπαταω ετσι.Διατροφη κ αλυσιδες στο ψυγειο!!Δεν ειναι οτι καλυτερο να επιβαρυνει μια γυναικα το σωμα της τοσο πολυ!
Ευτηχως οσο ευκολα τα πηρα τοσο ευκολα κ τα εχασα,σταθηκα τυχερη σ'αυτο.

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mamma El έγραψε:
Despoinaki έγραψε:

Οι αναγούλες είναι τελικά που δεν σε αφήνουν να βάλεις πολλά κιλά! Εγώ πάλι δεν έχω τίποτα αλλά δεν χαλιέμαι κιόλας!!! Οπότε πολλά φρούτα ε??? Λίγα κιλά πάντως για διδυμάκια!!! Μια χαρά!!!

Εμ, για αυτό εγώ πήρα αρκετά κιλά και δεν έπρεπε γιατί ηδη είχα κάποια παραπανίσια όπως είπε και άλλη μια κοπέλα παραπάνω!
Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήρα 20 κιλά Shocked τα οποία έχασα σχεδόν όλα μέχρι να βγω από το νοσοκομείο.
Στη δεύτερη πήρα 13 (όσα συνήθως επιτρέπουν). Παρόλα αυτά έτρωγα το ίδιο!!! Rolling Eyes

Τώρα έχω πάρει κιλά όχι επειδή είμαι έγκυος αλλά επειδή κάπου έχασα το φερμουάρ για το στόμα μου και δεν λέει να κλείσει το άτιμο. Μήπως σας βρίσκεται κανένα; Laughing

ΕΑΝ ΒΡΕΙΣ ΦΕΡΜΟΥΑΡ ΣΤΕΙΛ΄ΤΟ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ....ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΙ ΑΥΣΤΗΡΗ ΜΑΛΙΣΤΑ!

athi

athi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις δεν μιλησαμε για κιλα. οταν ξεκινησα να ζυγιζομαι στις 6 εβδομαδες εγκυμοσυνης ημουν 51 κιλά. πηγα να γεννησω περιπου 70.
θηλαζω αποκλειστικα 5 μηνες τώρα και αν και έχω καιρο να ζυγιστώ, αποσο θυμαμαι την τελευταια φορα ημουν 55!
ειμαι στο υψος 1.61.

απολιφαδι ξεκινησα απολιφαδι κατεληξα! Razz

http://lovinghorses.pblogs.gr/

Konstantina-olinomanoula

Konstantina-olinomanoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια!Εμένα μου είπε 10 το πολύ,κ μάλιστα με μάλωνε αν τυχόν έβαζα το μήνα περισσότερα απο όσα μου "επέτρεπε"..Τελικά αυτό μου κανε πολύ καλο..Έβαλα 8 κιλά κ μετά τη γέννα εχασα 11!!Στέκα..Είμαι κ 1.80,αφήστε να πάνε...

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
athina24 έγραψε:
Mamma El έγραψε:
Despoinaki έγραψε:

Οι αναγούλες είναι τελικά που δεν σε αφήνουν να βάλεις πολλά κιλά! Εγώ πάλι δεν έχω τίποτα αλλά δεν χαλιέμαι κιόλας!!! Οπότε πολλά φρούτα ε??? Λίγα κιλά πάντως για διδυμάκια!!! Μια χαρά!!!

Εμ, για αυτό εγώ πήρα αρκετά κιλά και δεν έπρεπε γιατί ηδη είχα κάποια παραπανίσια όπως είπε και άλλη μια κοπέλα παραπάνω!
Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήρα 20 κιλά Shocked τα οποία έχασα σχεδόν όλα μέχρι να βγω από το νοσοκομείο.
Στη δεύτερη πήρα 13 (όσα συνήθως επιτρέπουν). Παρόλα αυτά έτρωγα το ίδιο!!! Rolling Eyes

Τώρα έχω πάρει κιλά όχι επειδή είμαι έγκυος αλλά επειδή κάπου έχασα το φερμουάρ για το στόμα μου και δεν λέει να κλείσει το άτιμο. Μήπως σας βρίσκεται κανένα; Laughing

ΕΑΝ ΒΡΕΙΣ ΦΕΡΜΟΥΑΡ ΣΤΕΙΛ΄ΤΟ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ....ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΙ ΑΥΣΤΗΡΗ ΜΑΛΙΣΤΑ!

Εμένα μετά τη δεύτερη γέννα όχι μόνο δεν χάθηκε γραμμάριο αλλά αυξήθηκαν κιόλας. Όχι τα γραμμάρια, τα κιλά!!! Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 328109 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 328109

http://mammael.blogspot.com/

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΕ ΝΙΩΘΩ.....ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΓΥΟΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΧΑΣΩ ΤΙΠΟΤΑ?

anthaki

anthaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα μου ειχε πει μεχρι 14 καλα ειναι γιατι ημουν πολυ λεπτη,απο τους εμετους ομως πηρα μονο 6!!

loula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμενα μου ειπε πως επειδη τα ειχα τα κιλα μου πριν την εγκυμοσυνη μου ειπε το πολυ 10-11.μεχρι τωρα πηρα 6 και σε μερες μπαινω στον 8.
στη πρωτη εγκυμοσυνη μου ειπε παλι τα ιδια κιλα αλλα πηρα 12,5 εκ των οποιων ομως 3,940 ο παιδαρος μου βαλε και τα νερα κτλ μετα τη γεννα ημουν 6,5 κιλα + τα οποια εχασα σε 1 μολις μηνα

mpempa

mpempa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Despoinaki έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!!! Εσάς ποιος είναι ο αριθμός που σας είπε η γιατρός σας - ο γιατρός σας??? Εμένα λέει 7-12!!! Αυτό που μου έδωσε να κάνω είναι δίαιτα όχι διατροφή...!!! Χιχιχι!!!!
D espoinaki emena o giatros mou den mou eipe tpt!!!!!!! Very Happy to fusiologiko einai mexri 12 kila sumfwnw s auto! dianuw thn 18h evdomada kuhshs k den exw parei oute grammario! Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 654316 trww kanonika alla oxi vlakeioules....prepei na prosexoume to varos mas giati an paroume polla kila mporei na kanoume kako ston eauto mas k to mwraki mas.me to kalo koritsia na krathsoume sthn aggalia mas ta mwrakia mas! Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 2 893968

stella.s

stella.s
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εμενα μου ειπε μεχρι 10 μου τα δικαιολογει η γιατρος κ οτι παραπανω παρω ειναι δικα μου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις