Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mpempa έγραψε:
Despoinaki έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!!! Εσάς ποιος είναι ο αριθμός που σας είπε η γιατρός σας - ο γιατρός σας??? Εμένα λέει 7-12!!! Αυτό που μου έδωσε να κάνω είναι δίαιτα όχι διατροφή...!!! Χιχιχι!!!!
D espoinaki emena o giatros mou den mou eipe tpt!!!!!!! Very Happy to fusiologiko einai mexri 12 kila sumfwnw s auto! dianuw thn 18h evdomada kuhshs k den exw parei oute grammario! Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 3 654316 trww kanonika alla oxi vlakeioules....prepei na prosexoume to varos mas giati an paroume polla kila mporei na kanoume kako ston eauto mas k to mwraki mas.me to kalo koritsia na krathsoume sthn aggalia mas ta mwrakia mas! Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 3 893968

έχω διαβάσει ότι και αν πάρεις λιγότερα από 7 κιλά δεν είναι πολύ καλό. Εμένα μου είχε πει 8-12 κιλά. Μέχρι τον 8ο ήμουν μόνο 9 κιλά πάνω. Στον 9ο ξέφυγα τελείως. Τρεις εβδομάδες πριν γεννήσω είχα 14 παραπάνω και δεν ξαναζυγίστηκα. Έμεινα με την απορία.

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια τι μου κανετε σημερα?? αχ αυτα τα κιλα!! μας εχουν φαει τη ζωη!!!! εμενα ο γιατρος μου ειχε πει μεχρι 12-13 τελικα πηρα γυρω στα 20 τα οποια τα εχω χασει παρολο που θηλαζω και στο θηλασμο λενε οτι δνε χανεις κιλα. καλαο ειναι να προσεχεις να βαλεις και παρα πολλα αλλα βρε κοριτσια μια ζωη ειμαστε μεσα στο άγχος μη φαμε μην αυτο μην το άλλο ας απολαυσουμε τουλαχιστον την εγκυμοσυνη μας και να φαμε λιγο ελευθερα!!!! εγω βεβαια οτι πηρα το πηρα στο τελος στην αρχη παρολο που δεν ειχα αναγουλες κτλ ειχα χασει μερικα κιλα. τρωτε φρουτα σαλατες κτλ και λιγο προσεχετε και ολα θα πανε καλα

tinker

tinker
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
genika o giatros mu itan polu xalaros..mu eixe pei an thimamai kala gyro sta 12.i alitheia einai oti i egkimosini mu etuxe se periodo pou eixa xaei polla kila..douleua polu..kai genika eixa polu treximo.genika thelei isoropimeni diatrofi..kal proino,polu kalo mesimeriano...kai genika ap ola kai ligo!!!!polu simantiko einai o aimatokritis..ego aidiaza me to kreas..alla ti na kano to etroga..
genik koritsia min agxoneste..to soma epanerxetai pliros...
filia se oles!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγκυκλοπαιδικά να σας πω ότι η γυναίκα που θηλάζει καίει περίπου 500 θερμίδες την ημέρα. Δηλαδή ένα γεύμα περίπου.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ είμαι 1,60 και ξεκίνησα 60kg. Την είχα ψιλιαστεί ότι μπορεί να είμαι έγκυος γιατί ήταν μεγαλοβδομάδα και νήστευα - με απώτερο σκοπό να χάσω και κάνα κιλάκι. Δεν είμαι παχουλή και δε μου φαίνονται τα κιλά, αλλά για να νιώθω εγώ πιο καλά με το σώμα μου και κυρίως με τις αντοχές μου.
Ο γιατρός μου είπε να βάλω 10kg - δηλαδή περίπου ένα κιλό το μήνα...
Όταν μπήκα στον 5ο είχα πάρει μόλις 2kg.
Τώρα που βγαίνω έχω βάλει άλλα τρία...
Δηλαδή είμαι +5=65.
Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως...
Δεν τρώω πολύ, ίσως απλά τρώω λίγο λαίμαργα. Κι αυτό που σκέφτηκα είναι ότι ίσως λόγω της "σχετικά μικρής" ποσότητας, ο οργανισμός μου δεν κάνει καλές καύσεις και το αποθηκεύει...
Μπορεί όντως να ισχύει κάτι τέτοιο?

Πάντως αυτό που ξέρω είναι γενικότερα οι γιατροί λένε 10-12kg γιατί αυτά είναι τα "φυσιολογικά" δηλαδή: τα χάνεις "σχετικά εύκολα" αμέσως μετά τη γέννα.
Εγώ απλά κοιτάζω να μην αγχώνομαι με αυτό το θέμα γιατί όσο πιο πολύ περιορίζουμε τους εαυτούς μας και βάζουμε "απαγορεύσεις", τόσο πιο έντονα νιώθουμε την επιθυμία - όπως όταν κάποιος προσπαθεί να κόψει το κάπνισμα.

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ααααχ αυτα τα κιλά....
Ο πρώτος μου γιατρός μου είπε να μη βάλω καθόλου κιλά (ξεκίνησα με 90) έτσι ωστε όταν γεννήσω, να χάσω κιόλας. Ο γιατρός που πάω τώρα μου είπε να προσέξω πάρα πολύ και να μη βάλω κιλάκια και να κόψω τα γλυκα, τα παγωτά και τα αλάτια. Στην αρχή ήταν καλα γιατι δεν είχα καθόλου όρεξη, είχα αναγούλες και ήθελα να τρώω μόνο λεμόνια (που πριν την εγκυμοσύνη τα αντιπαθούσα τρελά!!!). Στον τέταρτο όμως η όρεξη μου επανήλθε στα κανονικά της και έχω κάτι λιγούρες.... ααααχ.... Ευτυχώς ως τώρα έχω βάλει μόνο 4 κιλά, να δώ όμως πόσο θα ζυγίζω την άλλη εβδομάδα που θα πάω στο γιατρό...
Εντωμεταξύ εχθές που πήγα στο φαρμακείο και είπα να ζυγιστω με έβγαλε κοντα στα 100 και έπαθα τρελο σοκ!! Ευτυχώς η φαρμακοποιος μου είπε οτι η ζυγαρια είναι χαλασμενη και το γλύτωσα το εγκεφαλικό, χεχε Laughing

vblue

vblue
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ είμαι 1.62 και ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου με 66κιλά. Η γιατρός μου είπε να πάρω 5-8 κιλά. Αν πάρω παραπάνω μπορεί να κάνω κακό σε μένα, αλλά και στο μωρό. Κι επειδή είχα ξεκινήσει -για πρώτη φορά στην ζωή μου(βρήκα την ώρα) Embarassed - να κάνω μια διατροφή με 1200 θερμίδες, μου είπε ότι είναι πολύ λίγες. Να κάνω όσο μπορώ πιο υγιεινή διατροφή, αλλά γύρω στις 2000 θερμίδες.
Προς το παρόν δεν έχω πάρει τίποτα, μέχρι την επόμενη εξέταση...θα δούμε!!! Wink
Πάντως απ΄ότι ξέρω παίζει ρόλο αν είσαι κανονικός σε βάρος, υπέρβαρος ή οτιδήποτε.

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ξεκινησα 60 κιλα (υψος 1,67)..μου ειπε μεχρι 11 κιλα..τελικα πηρα 22 pig Laughing δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα..μπηκα να γεννησω 82 κιλα..μεχρι να σαραντισω ειχα κατεβει στα 65 στα οποια κολλησε η ζυγαρια αρκετους μηνες..σημερα που ζυγιστηκα ειδα οτι κατεβηκα στα 63 Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 3 654316

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ είμαι 1.72 και ξεκίνησα την πρώτη εγκυμοσύνη 69 κιλά. Η γιατρός μου είπε μεταξύ 12-14κιλά κατα τη διάρκεια όλης της εγκυμοσύνης, και μάλιστα, επειδή όλα τα κιλά μπαίνουν στο τέλος, θα το καταφέρω αυτό αν δεν πάρω πάνω από 2 κιλά τους πρώτους 5 μήνες! Ποιος, εγώ! Που με το που έμαθα ότι είμαι έγκυος προφάνως πήρα 5 κιλά μαζεμένα! Αλλά τελικά, χωρίς δίαιτα, χωρίς κάν διατροφή, έμεινα στα 12 κιλα συνολικά! Στο δεύτερο, με τον ίδιο τρόπο, πήρα 13 και μάλιστα, τα τρία τελευταία μέσα σε μια βδομάδα!!!!!!
Βοήθησε το γεγονός ότι περπάτούσα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, καθόλη την εγκυμοσύνη, δούλευα κιόλας, είχα και καούρες. Αλλα καθοριστικό ήταν το ότι για τους πρώτους 4 μήνες δεν μπορούσα να φάω σοκολάτα ή ότιδήποτε γλυκό και είχα λιγούρες για χυμό πορτοκάλι. Μιλάμε με τα λίτρα να φευγουν οι χυμοί...
Και τώρα παιδευομαι με 6-7 κιλά παραπανίσια που μάλλον δεν θα φύγουν ποτέ, θηλάζω κιόλας οπότε τρώω το καταπέτασμα, αφήστε τα....
Πόσα κιλά σας ανακοίνωσε η γιατρός σας ότι πρέπει να βάλετε μέχρι την ώρα του τοκετού??? - Σελίδα 3 679259

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα μου ειχε πει να παρω 9-10 κιλα το πολυ.τελικα πηρα 13 κιλα αν και ετρωγα απο την αρχη κανονικα.μονο μετα τον 8ο που ειχα καουρες και δεν μπορουσα να φαω το βραδυ δεν ετρωγα πολυ.τωρα πλεον μου εχουν μεινει 4 κιλα μετα τον τοκετο.

ioannasani

ioannasani
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
στην πρωτη εγκυμοσυνη ο γιατροσ μου, μου ειπε να παρω 10-12 κιλα. εγω πηρα 16 εχασαε τα 8 τα υπολοιπα δωρακι μετα απο 2 χρονια εχασα αλλα 4. τωρα στην 2η εγκυμοσυνη παλι μου ειπε 10-12 κιλα καλα ξεκινησα αλλα στον 7ο εβαλα 4 μεζεμενα σε συνολο 10κιλα οποτε υπολογιζω παλι 16 να παρω Embarassed .ο μπεμπησ ειναι μεγαλος ομως οπως λεει ο γιατρος και ελπιζω οταν γεννησω να χασω πανω απο 8 κιλα ετσι ωστε να εχω να χασω λιγοτερα!!!!

Gwgw81


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμενα που ειχα ηδη κιλακια,μου ειχε πει μεχρι 12.εξαρταται απο το βαρος που εχεις.στις πολυ αδυνατες λενε μεχρι 16-17.

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ξεκίνησα 60 κιλά με ύψος 1.70. Μέχρι τον πέμπτο μήνα είχα χάσει 5 από τους τραγικά πολλούς εμετούς και μέχρι να γεννήσω ήμουν 66. Τα έχασα όλα με τη γέννα. Και ύστερα έβαλα 8 γιατί άρχισα να τρώω (κάτι που είχε καταντήσει μαρτυρικό καθ' όλη τη διαρκεια της εγκυμοσύνης) και αυτά έχουν μείνει μέχρι σήμερα. Δεν τρώω υπερβολικά, μπορώ να πω ότι δεν τρώω ουτε καν πολύ, αλλά ο μεταβολισμός μου έχει αλλάξει. Έχω κάνει πολλές προσπάθειες μόνη μου, αλλά μάλλον μόνο με διατροφολόγο θα γίνει δουλειά...

giwtaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
emena mou eipe o giatros to poli 13.(tha gennisw me kaisariki logou istorikou)
i diatrofologos mou eipe na xasw mexri kai 3 apo oti eimai twra. to poli poli me auta pou eimai na gennisw. eimai stin 9.vdomada kai me 1.80 88kg!

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε μένα μούείχε πει ότι 10-12 κιλά είναι το φυσιολογικό.Να σκεφτείς ότι επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα μαζεμένα τα κιλά στο τέλευταίο τρίμηνο, ο ιατρός είχε αρχίσει και μου έλεγε "Να τρως,να τρως...Γλυκά,παγωτά...ό,τι θες να τρως!"

Παλιά (λένε οι θείες μου) οι ιατροί τους έλεγαν να μην παχύνουν και έχουν πρόβλημα στον τοκετό και έπαιρναν 6-7 κιλά.Αλλά ούτε αυτό είναι καλό.Απλά να κοιτάς να μην τρως ανεξέλγκτα.Άλλωστε κυρίως τα ανθυγιεινά μας παχαίνουν,που έτσι κι αλλιώς πρέπει να τα αποφύγεις!Στην εγκυμοσύνη δε μας παχαίνει το φαγητό!!

marion

marion
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νομίζω ότι ο καθένας λέει τα δικά του.Ο γυναικολόγος που είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου είχε πει 12,ο επόμενος μέχρι 10 και ο τελευταίος εώς 15!Τελικά πήρα γύρω σα 17-18 κιλά και τώρα,4 μήνες μετά τον τοκετό μου έχουν μείνει μόνο 3.Ο θηλασμός με βοήθησε πάααρα πολύ να αδυνατίσω και χωρίς να κάνω δίαιτα εννοείται.Απλά δεν τρώω καθόλου γλυκά και τρώω κυρίως ψητά,σαλάτες.Νομίζω ότι όσα και αν πάρεις -με μέτρο ε?-με σωστή διατροφή μετά τα χάνεις!

marizakismom

marizakismom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κι εγω που πηρα 22 απο βλακεια τα πηρα..θα ημουν μια χαρα εαν δεν επαιρνα 10 κιλα μεσα σε 1 1/2 μηνα απο τις σοκολατες pig ..παντα γουρουνιαζα και δεν επαιρνα γραμμαριο,δεν πιστευα πως θα αλλαζε κατι στην εγκυμοσυνη μου αλλα την πατησα!!δεν πειραζει,τα εχασα..απλα την επομενη φορα-πρωτα ο Θεος με το καλο σε 2-3 χρονακια Laughing - θα προσεξω λιγο παραπανω..

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου ειπε παρε οσα θες ετσι κι αλλιως θα τα χασεις!το κακο βεβαια ειναι οτι στο θηλασμο γουρουνιαζα και αντι να χανω εβαζα κιολας!τωρα ηρθα στα ισα μου και οταν βαλω μπρος για τριτο θα γουρουνιαζω και παλι!!!!!!!!!!! pig pig pig pig affraid

xrysa 1981

xrysa 1981
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα,εμενα η γιατρος μου ποτε δεν με ανχωσε με τα κιλα.απλα μου ειπε οτι το γεγονος οτι ειμαι εγκυος δεν πρεπει να αλλαξει τις διατροφικες μου συνιθειες και οτι με μια κανονικη διατροφη(ψητα ,σαλατες ,λαδερα,φρουτα) συμπληρωματα που ολες περνουμε ολα θα ειναι μια χαρα.
αυτο που εκανα εγω ηταν να μειωσω αρκετα το αλατι ωστε να μην κανω παραπανω κατακρατησεις και συνεχισα να τρωω με τον ιδιο ριθμο που ετρωγα πριν.
εκανα αρκετη γυμναστικη (40 λεπτα διαδρομο καθημερινα και ασκησεις σουιδικης)και παρολα αυτα πηρα 14 κιλα!
βεβαια για τη γιατρο μου ηταν φυσιολογικοαφου ειμαι 1,80 οποτε δεν μου ειπε κατι για τα κιλα.
τα εχασα ολα και τωρα 18 μηνες μετα ειμαι λιγοτερα κιλα απο οτι τοτε που ξενινησα την εγκυμοσυνη

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εγω εβαλα 11 εκ των οποιων τα 4 τον τελευταιο μηνα οπου πεινουσα (μαλλον ψυχολογικο επειδη ημουν συνεχεια σπιτι)...
το πρωτο τριμηνο το ΜΟΝΟ που ετρωγα ηταν ριγαναδες με ελιες (ψωμι με λιωμενη ντοματα, λαδι και ριγανη)...

μετα αρχισα να τρωω χορτα (αλλο κουλο για μενα!),κρεας ουτε που να τ ακουσω..κρεας εφαγα καμμια βδομαδα αφου γεννησα με το ζορι!

Γλυκα τιποτα (γενικα δεν ειμαι φαν)

Τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχασα σε 20 μερες απο τη γεννα αλλα βασανιζομαι να χασω τα προηγουμενα που πηρα πριν μεινω εγκυος και δεν μπορω με τιποτα..ουτε θηλασμος τα πιανει ουτε τιποτα! εχω απελπιστει
confused

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα με είπε:

"Πρέπει να πάρεις μόνο μέχρι 6, θα σου πω 8 για να πάρεις 10"!

χαχαχα... Και τόσα πήρα!
Βουλωμένο γράμμα διάβαζε! Laughing

ΔώραΝι25

ΔώραΝι25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα μου είπε το πολύ μέχρι 10 κιλά και μου έδωσε μαζί και ένα διαιτολόγιο που φυσικά μόλις το είδα έβαλα τα κλάματα!!!!!! Έλεγα παναγία μου τι είναι αυτο? Στερητικό? Δίαιτα? Τι????
Ξεκίνησα 52 κιλά και τελικά πήρα άλλα 20, το σύνολο? 72 κιλάκια πήγα και πολύ το ευχαριστήθηκα.Δεν στερήθηκα τίποτα! Ο γιατρός μου κάθε φορά που με ζύγιζε γούρλωνε τα μάτια του, τράβαγε τα μαλλιά του και άλλα τέτοια....Ευτυχώς μου λέει που είσαι υγιής αλλιώς θα σου' λεγα τι θα πάθαινες και φυσικά εγώ ψώφαγα στα γέλια.......
Βέβαια το σώμα άλλαξε εννοείται ότι δεν περίμενα να μην αλλάξει. Γέμισα ραγάδες από το άνοιγμα αλλά επειδή είμαι ήδη στα φυσιολογικά μου μετά από 5,5 μήνες σχεδόν δεν φαίνονται. Και φυσικά δεν μετάνιωσα για τίποτα..Την εγκυμοσύνη μου πολύ την ευχαριστήθηκα!!!!!








GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΜΕΝΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟΣ!!ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΗΔΗ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ.ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΗΡΑ 16 ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ 14 ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ.

jojoma

jojoma
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα μου είχε πει 10 -12.Τελικά πήρα 15. Μου έχουν μείνει 4 αλλά θα τα χάσω , που θα μου πάει!

aggelikoula21


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
emena mou eipe 12 me 14 kila giati eimai kai 1,78 eimai psili gia auto mallon!!! alla trww sinexeia den xerw pws na to stamatisw ayto!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις