Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ζετα ολα τα μωρα ειναι ετσι μες την μερα και μενα απο τις 6 το βραδυ μεχρι να κοιμηθει ειναι ολο γκρινια κλαιει στα χερια και θελει να τον κρατας στα χερια αναποδα και να στεκεσαι και κανουμε βαρδιες δεν μας αφηνει να μιλησουμε δεν εχουμε και αλλη ωρα να τα πουμε εχουμε και τοοοοοοοοοοοσα προβληματα να πουμε καποτε δεν εχουμε κουραγιο νευριαζουμε φωναζουμε τον κανουμε μπανιο κοιματε μολις παω να κατσω κλαει ξανα κουνηματα και τετοια ακομα και οταν παω να πεσω με ξυπνα ξανα και ξανα και ξανα θα περασει στο υποσχομαι η Αναστασια μου 9 μηνες εκλαιε συνεχεια σχεδον ολη μερα σπαρακτικα ουτε να κατουρησεις δεν μπορουσες να πας μιας αλλης φιλης μου τη μερα μονο κοιμοταν 2 ωρες τις αλλες ωρες μερα νυχτα τσιριζε εχει πολυ χειροτερα να ηρεμησεις ουτε να φυγεις ουτε τπτ να ηρεμησεις και θα περασει Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 35468

elbono


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ματινακι χρονια πολλα να σε χαιρονται τα λουλουδια σου!μια συζητηση μ τον αντρα σιου επιβαλλεται δν σου αξιζει αυτη η συμπεριφορα!


ζετα μου υπομονη καλη μου θ στρωσει κ εμενε ετσι χθες πολυ κλαμα!ρωτα κ την παιδιατρο τα δοντια της θ πονανε!


βεβεκ υπομονη!!!μαχη μ το καλο να ρθει το νινακι!

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε κανα μισαωρο παω λαικι θελει καμια τπτ?
ζετα μηπως τ βραδυ να την φασκυωνες ???τα μωρα ηρεμουν κ κοιμουντε σαν πουλακι

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ βρε κοριτσια μ...σας ευχαριστω παρα πολυ!!ακομα κ μεσα απο τον υπολογιστη μ δινετε κουραγιο...για κολικους μμμ,ετσι οπως την γυρισα χθες μπρουμητα αεριστηκε,λετε?αφου μας ειχαν αφησει...βεβαια καποια στιγμη ρευτικε κ μετα καπως ηρεμησε..τι να πω..ποπη μ δεν πιστευω να χει κατι γιατι ολη μερα ειναι μια χαρα,δεν εχουμε μυξουλες ουτε τιποτα αλλο..ναι με ντεπον ηρεμει καπως αλλα δεν θελω να δινω συνεχεια..τα δοντια τα πιανουν μονο την νυχτα ο πονος?ολη μερα ολο κ κατι θα χει στο στομα της αλλα δεν μουρμουριζει..


Ματινα μ γλυκεια..Χρονια σ πολλα καλη μ!!!οτι επιθυμεις,πολυχρονη!!!μην σκας για τοτι δεν τα θυμηθηκε,κ εμενα ειναι ετσι αλλα δεν το κανει επιτηδες απλα δεν θυμαται ουτε καν τα δικα τ...αν αξιζει ή οχι αυτο σιγουρα το ξερεις εσυ,εγω δεν μπορω να σ πω κατι σαυτο το θεμα...η καθε μια ξερει καλυτερα τα της οικογενεια της

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ματινακι μου!!!!!!!!!! να σε χαιρομαστε!!!!!!!!!!!!! Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 860530 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 860530 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 860530 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 860530 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 130627 δεν το θυμηθηκε,ε; του το πες μετα; πως αντεδρασε; κι εμενα δεν τα ειχε θυμηθει,μεχρι που τον πηγα εξω απο το ζαχαροπλαστειο γιατι πηγαιναμε στο χωριο κ μου λεει τι θελεις να παρεις; κ του λεω γλυκα για να κερασω για τα γενεθλια! τα επλεινα τα ρουχακια σημερα!!

Μαχη θα ερθει και το αλλο νινι!εσυ μην αγχωθεις καθολου! κανε ελευθερα και ασχολησου με το γαμο της αδερφης σου τωρα.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζετα κι εμενα ετσι,το βραδυ την πιανει κ νομιζω ειναι αυτο με τα αερια που τα ενοχλουν γιατι ηρεμει μονο αν την παρω στα ποδια μου και τις μαζεψω τα ποδαρακια στην κοιλιτσα της και κανω 'α-α-α-α' να ηρεμησει και πιεζοντας βγαινουν αερια πολλες φορες κ ηρεμει κ κοιμαται ετσι. αχ τα μικρουλικα μας που λεει κ η Τζοαννα.. θελω να παω στα ΟΚ να παρω πανες γιατι τελειωνουν το νουμερο 3 και εχω 4 μετα αλλα δεν εχει παει ουτε 6 κιλα!

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια μου!!!!!!!τι κανετε???

ματινα χρονια πολλα να τα χιλιασεις!!!! Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 12978 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 12978 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 12978 για τον αντρα σου δεν σχολιαζω!!!!

μαχη δεν πειραζει!!!θα απολαυσεις το γαμο της Μαργαριτας!!!!

ζετα ποσο σε καταλαβενω!!!!!υπομονη κοριτσι μου!!!!εγω χθες κοιμηθικα ναι ξυπνησε για γαλα 2 φορες αλλα κοιμοταν μετα!!!!!! φιλια σε ολα τα κοριτσια!!!

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ζετακι μ μπορει να ναικολικοισε μερικους το βραδυ εμφανιζοντε η μπορει ν ποναει η κοιλιτσα της. κανε αυτο που κανει η μαρια εγω το εκανα οταν ειχαμε κολικους μ τον γιωργο κ ηρεμουσε .αν δεισοτι κλαιει με υστερια πολυ παρε παιδιατρο

ματινακι δεν του το θυμησες???
οι αντρες τα ξεχνανε αυτα .ο δικος μ ξεχασε τα δικα του γενεθλια αμα δεν τ εκανα τουρτα εκπληξη περα βρεχει ...
αφουμολις ειδε την τουρτα μ λεει μηπως βιαζεσαι νωρις ειναι για τα γενεθλια μ φαντασου ..τα δικα μ αμα δεν χτυπουσε τοσες φορες τ τηλ χαμπαρι δεν θεπερνε

Αυγολεμονη


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ζετα μου αυτο ειναι παντα βραδυ ειναι αυτα μπορει να εχχει αερακι και εμενα σαν κοιμαται κλαιει και μπορει να τον ακουσεις να ρευεται η αμα τον σηκωσεις και μετα ηρεμα
ματινα μου τωρα το ειδα ΝΑ ΖΗΣΕΙς ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΥΚΛΙΚΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙς ΠΑΝΤΑ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 654316 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 654316 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 654316 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 654316 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 654316
ααα και σε μενα εγινε αυτο και σε γιορτη και σε καμια επετειο και κλαιω μονη μου να μην το λαβεις υποψη μονο να ακουσεις να ζησεις απο τεσσερις αντε 3 γλυκες φωνουλες ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ?

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αφου μολις φτανει η ωρα π θα παμε για υπνο τρεμω κ αγχωνομαι κ λεω τι θα με περιμενει κ αποψε!!!οταν δε κοιμαται σερι χωρις κλαματα κ τετοια κανω παρτυ μετα μονη μ!!!που ειναι αυτες οι καλες μερες οεο?!!!ειδωμεν...τωρα κοιμαται τ καλου καιρου κ θα ξεκουνισει μονο αν χασει την πιπιλα της!!!οταν δε ξυπνησει κ με δει?χερια ποδια πηγαινουν σαν τρελλα πανω κατω κ γελαει...εχει κ αυτο το λακκακι στην μια μερια...!!!!


κ εγω εβαλα κι αλλο πληντυριο κ σημερα πρεπει να σιδερωσω ταλλα γιατι δεν εχουμε ρουχα να βαλουμε..ο νικος πιανει απο τασιδερωτα...κ τι καλο θα ψησουμε σημερα?εγω τελικα χθες εβγαλα ψαρακι κ τηγανισα με σαλατουλα κ πατατες ψημενες σρην σταχτη του τζακιου..οφτες τις λεμε εδω...

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ εγω εχω σιδερο ελεγα το απογευμα αλλα μας εχει η δασκαλα συγκεντρωση στο σχολειο το απογευμα....αλλα πρεπει μετα να τα κανω κ εγω γιατι δεν εχω φανελακια για το μωρο!!!!
εχω σαλταρει κ που δεν εχει ντουλαπες το σπιτι τα σιδερωνω τα στιμωχνω σε πλαστικες που εχω γινοντε παλι κουβαρι... τωρα αδειασα ενα πλαστικο που ειχα παπυτσια θα τα πλυνω με το λαστιχο χλωρινι κ να βαλω τα ρουχα του μωρου....
εντομεταξυ μας ειπε ο σπιτινοικοκυρης οτι αν η εφορια του βγει πολλα το καλοκαιρι θα μας βγαλει...... παλι μετακωμιση στο χρονο πανω δεν αντεχω....

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!σας αφηνω να διαβασουμε!ζετα σου εστειλα,χρυσα σου εστειλα!
πειτε μου τι αλλαγες θελετε! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

lia30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρααα και από μένα!
Τι κάνετε κορίτσια μου;
Ζετάκι μου, κάνε ένα τηλέφωνο στον παιδίατρο. Κάτι το ενοχλεί το κορίτσι σου το βράδυ και γι' αυτό είναι ανήσυχο. Μπορεί να είναι τα αυτάκια του. Μπορεί να είναι τα ούλα. Εχεις αλλάξει κάτι στη διατροφλη σου; Μήπως την ενοχλεί κάτι που τρως; Μήπως πίνεις πολλούς καφέδες και της φέρνεις αναστάτωση; Μήπως είναι που άρχισε τις τροφές και της είναι δύσπεπτες και την ενοχλεί το εντεράκι της;; Εύχομαι να είναι παροδικό και να ξαναβρείτε τους ρυθμούς σας πολύ πολύ σύντομα.
Μάχη μου, αφού το θέλετε το δεύτερο παιδάκι θα έρθει πολύ σύντομα! με το καλό λοιπόν, και να ευχαριστηθείς τις προσπάθειες Very Happy
εμείς δόξα το Θεό είμαστε πολύ καλά, τόσο που μας φτήνω να μη μας ματιάξω! Είναι ένα χαρούμενο μωράκι! Και χτες τα κατάφερα να την κοιμήσω σχετικά νωρίς, κατά τις 11 παρά 15, επίτευγμα, αφού τις τελευταίες μέρες πήγαινε 1 για να κοιμηθεί και έκατσα και γω στον καναπέ, έκανα ένα χαμομηλάκι και χαλάρωσα με το βιβλιάκι μου, διάβασα μπόλικο και πολύ το απόλαυσα, γιατί όταν κοιμόταν το παιδί 1, έπεφτα και γω σαν τούβλο από δίπλα, δεν προλάβαινα να κάνω τίποτα.
Τώρα μόλις μου κοιμήθηκε πάλι, κανά 45λεπτο την υπολογίζω, ίσα ίσα να προλάβω να μαζέψω ένα πληντύριο και να ετοιμάσω το φαγητό. Εγώ θα κάνω ομελέτα φούρνου με μανιτάρια και πατάτες.
Ευάκι θα μου το στείλεις σήμερα το σλιγκάκι;; τελικά έκανες με το ύφασμα σαν της Ζέτας; Πες μου πώς θα το στείλεις και να σου στείλω τη διεύθυνσή μου!! Ανυπομονώωωωω!!!!

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λια θα στο στειλω αυριο κουκλα μου γιατι σημερα ο βαγγελης θα γυρισει αργα.αυριο πρωι!σα της ζετας το εκανα,ναι!

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πηρα τηλ τον παιδιατρο κ μ ειπε οτι το βραδυ δεν εχουμε πολυ γαλα κ δεν την καλυβει affraid !!!ευα ισχυει κατι τετοιο?αφου τ λεω ολη μερα ειναι μια χαρα..οχι οχι μ λεει μαλλον δεν την φτανει...μα αφου πριν τον υπνο της δινω κ τα 2 κ ξυπναει το βραδυ 2-3 φορες...
Λια μ πινω 2 καφεδες την ημερα αλλα απο τοτε π γεννησα τους πινω..καμια φορα βεβαια εναν..στην διατροφη δεν εχω αλλαξει τιποτα ακομα προσεχω αν κ αφου τρωει την κρεμα π εχει σκονη αγελαδινου γαλακτος κ δεν κανει αλλεργια μπορω κ εγω να φαω σαν ανθρωπος..ουτε οσπρια ουτε τιποτα ακομα...σημερα στα φρουτα εβελα πορτοκαλι κ κοκκινισε στα ματια της..του το πα κ μ ειπε οτι αν δεν βγαλει σπυρακια κ στο σωμα ειναι οκ γιατι μπορει να ταν λιγο ξινο...να τωρα εφαγε κ τσιριζει απο την χαρα της κ μιλαει με το ψυγειο!!!

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευακι μηπως να μου κανεις κ εμενα????? Very Happy Very Happy χαχαχαχαχα

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μηπως ειναι τα ουλα ζετα κ το βραδυ που ηρεμει την ζοριζουν πιο πολυ???

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευακι:!!!!!! μου δωσες φοβερη ιδεα!!! α ρε Ευακι!! α ρε Ευακι!!!! θα φτιαξω στολιδια με αλατοζυμη!!! πηγα κ πηρα χριστουγεννιατικα καλουπια!!! φτιαχναμε στη σχολη διαφορα πραγματακια με αυτη. πω πω χαρες που εχω!!! αντε να μαγειρεψω κ μακαρι να ειναι ησυχη να τα φτιαξω!!!!! Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 90233 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 90233 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 90233 Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 3 90233

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
για πειτε κ σε μας τι ειναι αλατοζυμη?μαλλον καταλαβα απο την λεξη αλλα πειτε διαδικασια?ψηνεται κιολλας?!!!αντε να κανω κ εγω με τον σπυρο το κατιτις μας

lia30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οκ Ευάκι μου, όποτε μπορείς! Και αύριο να μην προλάβεις, δεν πειράζει, από βδομάδα. Ούτως ή άλλως δεν το περίμενα τόσο νωρίς!! Very Happy
Η μικρή μου, μόνο 20 λεπτάκια κοιμήθηκε, ίσα που πρόλαβα να καθαρίσω και να κόψω τα μανιτάρια και να μεζέψω το πλυντήριο. Εχει τέλεια μέρα σήμερα. Λέω να την ταίσω και να βγούμε μια βολτίτσα με το σλιγκ.
Ζετάκι δεν παίζει αυτό που λέει ο παιδίατρος. Ισα ίσα το βράδυ έχουμε και μεγαλύτερη παραγωγή. Αμά πια, για όλα φταίει το γάλα της μαμάς!! Κάποιοι παιδίατροι, μπορεί σαν γιατροί να είναι καλοί, αλλά δεν το έχουν καθόλου με το θηλασμό! Αφού το παιδί σου θηλάζει, πώς να μειωθεί η παραγωγή;; Το σύστημα λειτουργεί ζήτηση-παραγωγή!

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια! Πήγα να σας γραψω και νωριτερα, αλλα αποφορτιστηκε το pc...
Λοιπόν εχθες κοιμηθηκαμε σερι ως τις 7:30! Ουτε μια φορα δε με ξυπνησε το μπουμπουκακι μου! Παρακαλώ το Θεούλη να συνεχίσουμε έτσι!
Μαχούλα αν σου πω οτι στεναχωρηθηκα; Δεν πειραζει ομως εχετε καιρο, ειναι & ο γαμος της αδελφουλας σου!
Μαράκι ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ! Ζηλεύω...
Ματίνα μου, άνδρες... Και ο δικός μου οταν του εθεσα ανοιχτα το θεμα διαζύγιο κανει το κορόιδο αλλα η Βιβή δεν ξεχνά! Απλώς τωρα προεχει το αντρακι μου και το λεχουδι μου!
Και βεβαια ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και καλά flower
Ζετα μου, σε καταλαβαινω. Και μενα ετσι μου κανανε με το γιο μου & πανε να μου κανουν τα ιδια με τη μπουμπου. Μη βασιζεσαι μονο στον παιδιατρο ακου και τη γνωμη καποιου που να ξερει απο θηλασμό (παθούσα-μαθούσα)! Μονο για την οικονομικη κριση δε φταιει το γαλατάκι της Βιβής...
Ευάαακιιιι, πού είσαι;



Έχει επεξεργασθεί από τον/την toutounaki στις Πεμ Νοε 22, 2012 1:30 am, 2 φορές συνολικά

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχω φάει κόλλημα λέμε. Κάνω μια δουλειά και μετά έρχομαι να δω τί λέτε. Πρέπει να το κλείσω για να κάνω τις δουλειες μια κι έξω.

[quote="spyros3"]πηρα τηλ τον παιδιατρο κ μ ειπε οτι το βραδυ δεν εχουμε πολυ γαλα κ δεν την καλυβει affraid !!!ευα ισχυει κατι τετοιο?αφου τ λεω ολη μερα ειναι μια χαρα..οχι οχι μ λεει μαλλον δεν την φτανει...μα αφου πριν τον υπνο της δινω κ τα 2 κ ξυπναει το βραδυ 2-3 φορες...
Λια μ πινω 2 καφεδες την ημερα αλλα απο τοτε π γεννησα τους πινω..καμια φορα βεβαια εναν..στην διατροφη δεν εχω αλλαξει τιποτα ακομα προσεχω αν κ αφου τρωει την κρεμα π εχει σκονη αγελαδινου γαλακτος κ δεν κανει αλλεργια μπορω κ εγω να φαω σαν ανθρωπος..ουτε οσπρια ουτε τιποτα ακομα...σημερα στα φρουτα εβελα πορτοκαλι κ κοκκινισε στα ματια της..του το πα κ μ ειπε οτι αν δεν βγαλει σπυρακια κ στο σωμα ειναι οκ γιατι μπορει να ταν λιγο ξινο...να τωρα εφαγε κ τσιριζει απο την χαρα της κ μιλαει με το ψυγειο!!![/quo]

Ζέτα μ@λ@κίες λέει η παιδίατρος. Τα ξέρεις πολύ καλά κι εσύ. Όσο το βάζεις το μωρό στο στήθος τόσο τρώει. Και πες της επίσης ότι ένα μωρό που κλαίει δεν είναι απαραίτητο ότι πεινάει ντε και καλά. Απλά περνάει την φάση του. ΘΈλει αγκαλίτσα τη μανούλα του. Αυτό είναι όλο. Εντάξει , καλό είναι να έριχνε κ η παιδίατρος μια ματια κάνα αυτί μήπως έχει επιρεαστεί από τις μίξες, αλλά όχι και να δώσεις ξένο στα καλά καθούμενα! Μια χαρά μωρό είναι. ΚΑι πες της ότι αυτά που πίνουν ξένο κοιμούνται επειδή βαρυστομαχιάζουν.
ουφ, αυτοί οι παιδίατροι με το γάλα.

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ για τις ευχές σας. Έχω εσάς τουλάχιστον.

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
spyros3 έγραψε:καλημερα κοριτσια....

αλλο ενα βραδυ περασε με νευρα κ θυμο..
κοιμηθηκαμε ναι μεν καλα αλλα 1,30 αρχισε..καταφερα κα την ηρεμισα κ κοιμηθηκαμε μαζι..στις 4 ομως ποιος την ακουγε..τι την ενοχλει?ποναει?για να πειναει αποκλειεται μιας κ δεν ηθελε ζιζι..της εδωσα νερο κ ηπιε λιγο αλλα εκει..κλαμα!!!!μα τι κλαμα ειναι αυτο,λες κ την σκοτωνουν..δεν ξερω τι αλλο να κανω..ναι πανω ναι κατω ναι μπρουμητα τιποτα!!!
εκει π ειχα ενα μωρο π πραγματικα δεν το καταλαβαινες κ ελεγες κλαψε για να πουμε οτι εχουμε μωρο στο σπιτι,ξαφνικα ολα αλλαξαν..τι να πω..εγω υπομονη αλλη δεν εχω...φοβαμαι για μενα κ πραγματικα ζηταω βοηθεια..ο νικος δεν μπορει να κανει κ πολλα..ολη μερα στην δουλεια κ ερχεται αργα..βεβαια οταν ερθει θα τα δει τα παιδια τ κ θα τα χει αυτος για λιγο...οι γονεις μ δουλευουν στα θερμοκηπια κ η αδελφη μ σπαστο ωραριο...
σημερα ενω ειπα οτι θα παω τον σπυρο κ θα κοινηθω κ ας εχω του κοσμου τις δουλειες δεν το εκανα..ειμαι ηδη στο 2ο πλυντηριο κ το σπιτι μαζεμμενο,η ηλεκτρικη μενει για οταν ξυπνησει η μικρη...τα γραψα κ ξελαφρωσα λιγακι γιατι αν τα λεω στον εαυτο μ βρισκω κ αλλα τοσα που με ριχνουν πιο κατω ψυχολογικα...

Ζέτα μου λες και είναι δίδυμα αδερφάκια τα μωρά μας...

Χτες μπανιαριζόμαστε τον βάζω για ύπνο από τος 11 ο κύριος κοιμήθηκε μόνος του, ούτε να κλάψει ούτε τίποτα...Κατά τις 1 άρχισε το πανηγύρι. Κλάμα, ούρλιαχτό με αναφιλητά, μύξες, να του πέφτει η πιπίλα, να νευριάζει , να τον βάζω στο στήθος να νευριάζει ακόμα πιο πολύ....Όλοι για μια ακόμα βραδιά στο πόδι, έρχεται 3 η ώρα ο πατέρας μου και τον παίρνει αγκαλιά να τον κοιμήσει, εγώ από την υπερένταση ράκος, παίρνω το γνωστό τέταρτο του χαπιού λεξοτανίλ, 5 η ώρα το πατιρντί ξαναξεκινάει, μέχρι τώρα ακόμα είμαι άυπνη με αυτές τις 2 ώρες ύπνο...Κλαίει τόσο σπαρακτικά και όλη την υπολοιπη μέρα είναι μεσα στην καλή χαρά, αφού λέω να τον πάω στον παιδίατρο, από την άλλη αν πονούσε, δε θα πονούσε όλη μέρα? Φεύγω θα σας τα πω τα υπολοιπα, μετά

lia30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ματινάκι χρόνια πολλά και από μένα! Να τα χιλιάσεις και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!! Και μη στεναχωριέσαι για τίποτα. Να κοιτάς τα προσωπάκια των παιδιών σου και να χαμογελάς!! Αν μη τι άλλο είσαι ευλογημένη που απέκτησες 4 αγγελουδάκια! Και ο άντρας σου να σκέφτεσαι ότι συνέβαλλε ουσιαστικά σε αυτό! Και αυτό του δίνει ένα μικρό ( μα πολύ μικρό ) άλλοθι!!

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ Χρύσα μου γλυκια τί τραβάς κι εσύ. Είναι θέμα όμως με τις μυξούλες. Κι εγω οταν την ειχα αρρωστούλα έκλαιγε γοερά, όταν της πέρασε έγινε αρνάκι ξανά το καλό μου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις