Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Χημική εγκυμοσύνη; Empty Χημική εγκυμοσύνη; Πεμ Νοε 22, 2012 5:04 am

lenulita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα σας,

δεν ξέρω πως να αρχίσω, πρώτη φορά γράφω εδώ (εκτός από το ποστ μου στις συστάσεις) κι ελπίζω να μην κάνω κάποιο λάθος.

Τρίτη και 13 ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος. Τυχερή μου μέρα ήταν πάντα, 8 διαφορετικά τεστ έκανα, δεν το πίστευαν τα μάτια μου. Είμαι 38 χρονών και προσπαθούμε με τον καλό μου 5 μήνες να κάνουμε παιδάκι.

Το απόγευμα έκανα την πρώτη χοριακή, 190 οι μονάδες, ''κάνε άλλη μια μεθαύριο'' μου λέει ο γιατρός μου, κι έλα να σε δω.

2 μέρες κρατήθηκα χωρίς να το πω στον άντρα μου, δεν άντεξα παραπάνω. Του έκανα έκπληξη, μέχρι και βίντεο το πήρα να το έχουμε να το θυμόμαστε, απίστευτη η χαρά, πετάγαμε.

Η 2η χοριακή μετά από 3 μέρες έδειξε 250. Σκεφτικό τον άκουσα στο τηλέφωνο, ''ξανακάνε την Τετάρτη'' μου λέει, ''εντάξει εγώ''.

Χτες έκανα την 3η χοριακή, 137 οι μονάδες...

Έκλαιγα σε όλη την διαδρομή από το ιατρικό κέντρο στο σπίτι, ο άντρας μου με είχε αγκαλιά όλο το βράδυ. Ένιωθα τόσο άσχημα που τον έκανα να χαρεί τόσο πολύ... Κι εγώ νιώθω άσχημα που μια βδομάδα πέταγα στα ουράνια, έτρεχα στα μαγαζιά, κρατιόμουν μην το πω στον κόσμο όλο, ξεκίνησα ημερολόγιο για το μπεμπάκι μας, του έγραφα ποιοι είμαστε, πόσο το αγαπάμε, του ζωγράφιζα... Είναι φυσιολογικό να τρελλαθώ τόσο πολύ από την χαρά μου;; Μήπως έπρεπε να περιμένω για να μην στενοχωρούσα και τον άντρα μου; "Εγώ στενοχωριέμαι επειδή βλέπω εσένα να στενοχωριέσαι" μου έλεγε χτες...
Σήμερα θα με δει κι ο γιατρός μου να μου πει πως θα προχωρήσουμε.

Από κει που δεν ήθελα παιδιά, ήμουν η τρελλή της παρέας, η ξενιτεμένη, η ταξιδιάρα, τώρα πως έγινα έτσι; Μέχρι πριν μια βδομάδα, ήμουν ''νορμάλ'', τώρα πενθώ και δεν ξέρω αν υπάρχει καν λόγος...

Το έχει περάσει κάποια από σας αυτό κορίτσια; Χημική εγκυμοσύνη το λένε στα αγγλικά, το ψάχνω τόσες ώρες στον γούγλη. Να ελπίζω ότι 'άτυχο' ήταν, ίσως να σταθούμε τυχεροί next time?

Συγνώμη αν έγραψα σεντόνι, εκτός από τον άντρα μου δεν το ξέρει κανείς άλλος, δεν θέλω να στενοχωρήσω συγγενείς και φίλους κι ίσως από τα σχόλια σας να νιώσω λίγο καλύτερα.

Σας ευχαριστώ όλες εκ των προτέρων.
Λενουλίτα

2Χημική εγκυμοσύνη; Empty Απ: Χημική εγκυμοσύνη; Πεμ Νοε 22, 2012 6:53 am

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lenulita έγραψε:Καλησπέρα σας,

δεν ξέρω πως να αρχίσω, πρώτη φορά γράφω εδώ (εκτός από το ποστ μου στις συστάσεις) κι ελπίζω να μην κάνω κάποιο λάθος.

Τρίτη και 13 ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος. Τυχερή μου μέρα ήταν πάντα, 8 διαφορετικά τεστ έκανα, δεν το πίστευαν τα μάτια μου. Είμαι 38 χρονών και προσπαθούμε με τον καλό μου 5 μήνες να κάνουμε παιδάκι.

Το απόγευμα έκανα την πρώτη χοριακή, 190 οι μονάδες, ''κάνε άλλη μια μεθαύριο'' μου λέει ο γιατρός μου, κι έλα να σε δω.

2 μέρες κρατήθηκα χωρίς να το πω στον άντρα μου, δεν άντεξα παραπάνω. Του έκανα έκπληξη, μέχρι και βίντεο το πήρα να το έχουμε να το θυμόμαστε, απίστευτη η χαρά, πετάγαμε.

Η 2η χοριακή μετά από 3 μέρες έδειξε 250. Σκεφτικό τον άκουσα στο τηλέφωνο, ''ξανακάνε την Τετάρτη'' μου λέει, ''εντάξει εγώ''.

Χτες έκανα την 3η χοριακή, 137 οι μονάδες...

Έκλαιγα σε όλη την διαδρομή από το ιατρικό κέντρο στο σπίτι, ο άντρας μου με είχε αγκαλιά όλο το βράδυ. Ένιωθα τόσο άσχημα που τον έκανα να χαρεί τόσο πολύ... Κι εγώ νιώθω άσχημα που μια βδομάδα πέταγα στα ουράνια, έτρεχα στα μαγαζιά, κρατιόμουν μην το πω στον κόσμο όλο, ξεκίνησα ημερολόγιο για το μπεμπάκι μας, του έγραφα ποιοι είμαστε, πόσο το αγαπάμε, του ζωγράφιζα... Είναι φυσιολογικό να τρελλαθώ τόσο πολύ από την χαρά μου;; Μήπως έπρεπε να περιμένω για να μην στενοχωρούσα και τον άντρα μου; "Εγώ στενοχωριέμαι επειδή βλέπω εσένα να στενοχωριέσαι" μου έλεγε χτες...
Σήμερα θα με δει κι ο γιατρός μου να μου πει πως θα προχωρήσουμε.

Από κει που δεν ήθελα παιδιά, ήμουν η τρελλή της παρέας, η ξενιτεμένη, η ταξιδιάρα, τώρα πως έγινα έτσι; Μέχρι πριν μια βδομάδα, ήμουν ''νορμάλ'', τώρα πενθώ και δεν ξέρω αν υπάρχει καν λόγος...

Το έχει περάσει κάποια από σας αυτό κορίτσια; Χημική εγκυμοσύνη το λένε στα αγγλικά, το ψάχνω τόσες ώρες στον γούγλη. Να ελπίζω ότι 'άτυχο' ήταν, ίσως να σταθούμε τυχεροί next time?

Συγνώμη αν έγραψα σεντόνι, εκτός από τον άντρα μου δεν το ξέρει κανείς άλλος, δεν θέλω να στενοχωρήσω συγγενείς και φίλους κι ίσως από τα σχόλια σας να νιώσω λίγο καλύτερα.

Σας ευχαριστώ όλες εκ των προτέρων.
Λενουλίτα
λυπαμαι λενουλιτα μου για την ατυχη εγκυμοσυνη που ειχες δεν το εχω παθει (κ εγω προσπαθω για μωρακι)αλλα νομιζω οτι πρεπει να κανεις εξετασεις για θρομβοφιλια ρωτα κ τον γυναικολογο σου να δεις τι θα σου πει παντως πιστευω οτι αφου εμεινες εγκυος στους 5 μηνες προσπαθειων ολα καλα θα πανε πολυ συντομα θα ερθει για να μεινει το παιδακι σου πολλα φιλια κ ολα να πανε κατ ευχην Very Happy

3Χημική εγκυμοσύνη; Empty Απ: Χημική εγκυμοσύνη; Πεμ Νοε 22, 2012 7:00 am

lenulita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σ'ευχαριστώ πολύ Ντίνα μου, όντως είμαστε τυχεροί και χαίρομαι γι'αυτό, και θα ρωτήσω τον γιατρό μου σήμερα για την θρομβοφιλία που είπες, μεταξύ άλλων.

4Χημική εγκυμοσύνη; Empty Απ: Χημική εγκυμοσύνη; Πεμ Νοε 22, 2012 7:13 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
lenulita καλησπέρα κι από μένα! Το ξέρω ότι είναι πολύ στενάχωρο όλο αυτό και σου μένει μια πίκρα και μια απογοήτευση στην αρχή.Εγώ πέρισυ τον Ιούνιο βίωσα μία τέτοια κατάσταση. Μέχρι να πάρω χαμπάρι ότι είμαι έγκυος γιστί έτρεχα ετοιμασίες γάμου και άργησα να καταλάβω ότι είχα καθυστέρηση, ήρθε και η αποβολή, κάπου στην έκτη- έβδομη εβδομάδα! Ήταν λίγο επώδυνο γιατί είχα και αίμα και πόναγα για τρεις τέσσερις μέρες και ήμουν πολύ στεναχωρημένη! Ευτυχώς δεν χρειάστηκα να μπω στην διαδικασία της απόξεσης γιατί ο οργανισμός μου τα απέβαλε μόνος του! Έκανα και εξετάσεις για θρομβοφιλία στη συνέχεια που δεν έδειξαν κάποιο πρόβλημα! Εγώ για αρκετό καιρό τα έβαζα με τον εαυτό μου ότι δεν πρόσεξα, ότι είχα απορροφηθεί από τις ετοιμασίες και δεν το κατάλαβα και κουραζόμουν πολύ και χίλια άλλα! Με τον καιρό χάθηκε αυτό το συναίσθημα και μου έμεινε ένα μικρό τσιμπηματάκι στην καρδιά ώσπου τον Αύγουστο φέτος έγινε το θαύμα και πλέον είμαι 16 εβδομάδων και λίγων ημερών έγκυος και περιμένω με πολύ λαχτάρα το παιδάκι μου να έρθει! Αυτό τα διέγραψε όλα και κοντεύω να ξεχάσω και το τι έγινε τότε, το πως, τα συναισθήματά που είχα! Στην αρχή αυτής της εγκυμοσύνης είχα το φόβο μου αλλά τελικά προχωράμε καλά και ελπίζω, εύχομαι και παρακαλάω το Θεό να με αξιώσει να κρατήσω στην αγκαλιά μου αυτό το μωράκι και στα σχέδιά του για μένα να είναι να αποκτήσω αυτό το παιδάκι! Να μην τα βάλεις με τον εαυτό σου, άφησε να κάνει ο πόνος και η στεναχώρια τον κύκλο τους (είναι φυσιολογικό), επισκέψου το γιατρό σου, κάνε τις εξετάσεις που θα σου πει και κοίτα μπροστά! Πολύ σύντομα ένα άλλο μωράκι θα αρχίσει να μεγαλώνει στην κοιλίτσα σου! Και τότε θα τα ξεχάσεις όλα! Η φύση να ξέρεις προνοεί για τα πάντα και τα φτιάχνει όλα πολύ σοφά. Για να μας το πήρε ο Θεός τόσο νωρίς , θα υπήρχε θεματάκι!
Να χαμογελάς κοπέλα μου και να σκέφτεσαι ότι τα καλύτερα είναι μπροστά μας! Very Happy

5Χημική εγκυμοσύνη; Empty Απ: Χημική εγκυμοσύνη; Παρ Νοε 23, 2012 5:00 am

lenulita


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
@Nancy82: Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Νάνσυ μου. Πραγματικά μου δίνεις δύναμη.

Κι έχεις απόλυτο δίκιο. Την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά και θα περάσει γρήγορα ο πόνος. Η φύση ξέρει καλά τι κάνει...

Να είναι καλά το μπεμπάκι σου και σου εύχομαι να το κρατήσεις σύντομα στην αγκαλιά σου! Θα περιμένω τα ωραία νέα Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις