Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
48 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 48 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

26περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Τρι Μάης 14, 2013 8:33 am

anni71


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια καλημερα!!! Αλλη μια μερα περασε! Μια μια τις μετραω και καθε μια που περναει ειναι κερδος!!! Μελενια δεν θελω να σε αγχωσω αλλα δεν ειμαστε σε θεση να περνουμε τα πραγματα αψιφηστα και να βγαζουμε μονες μας συμπερασματα!! Εννοειται πως πρεπει να παρεις το γιατρο σου τηλ. Εγω παντως οταν νοσηλευτηκα για 1 μηνα με συσπασεις δεν ειχα καταλαβει απο μονη μου την σοβαροτητα της καταστασης μου! Στον υπερηχο ομως φανηκε ποσο ευμεταβλητη ειναι η κατασταση με τον τραχηλο! Οταν εχεις ανεπαρκεια δεν ειναι μονο το μηκος αλλα και το ποσο μαλακος ειναι ο τραχηλος και αυτο πιστεψε με κανει το μηκος να αλλαζει απο την μια στιγμη στην αλλη!!!!!
Bini μου περνω και εγω ο,τι ακριβως περνεις και εσυ απο συμπληρωματα συν ουτροτζεσταν γιουταπαρ ενεσεις ηπαρινης σαλοσπιρ και καθε μηνα εξετασεις και καλλιεργεια κολπικων υγρων! Με τοσα που καταπινω καθε μερα εχω και προβλημα με δυσπεψια και καουρες!Εσυ εισαι τωρα στη 19 εβδομαδα;Καλα υπολογιζω?? Εγω εχω ΠΗΤ 28 Αυγουστου.Εσυ ποτε? Οσο για αυτο που με ρωτησες 2 φορες εχασα προχωρημενη εγκυμοσυνη αλλα μονο την δευτερη ηταν απο ανεπαρκεια τραχηλου που δεν ειχαμε καταλαβει οτι υπαρχει. Καλο κουραγιο και να ειμαστε σε επικοινωνια...












27περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Τρι Μάης 14, 2013 8:36 am

anni71


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σορρυ για την καθυστερηνενη αναρτηση!! Προβλημα με το δικτυο!

28περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Τρι Μάης 14, 2013 9:13 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
anni μου ναι στην 19 ειμαι με πητ 7/10 αλλα με βγαζει μαλλον για 4/10 αλλα σιγουρα θα μαθω στην β επιπεδου. ηπαρινες και σαλοσπιρ γιατι παιρνεις?επειδη εισαι ξαπλα?σορυ αν θες απαντας εγω ευτυχως δεν κανω συσπασεις αλλα βεβαια και την αλλη που μικρυνε ο τραχηλος δεν ειχα κανενα συμπτωμα!απλα με βλεπει ο γιατρος καθε 2 βδομαδες και κολπικα για να τον βλεπουμε.παντως εχεις δικιο εγω την πρωτη φορα με ειδε ο γιατρος ειδε και τον τραχηλο ολα καλα και μετα απο 3 βδομαδες κανω τη β επιπεδου και ειχε εξελειφθει τελειως ειχε ανοιξει με διαστολη και ειχε περασει μεσα ο σακος οποτε ουτε εκτακτη περιδεση μπορουσα να κανω.παντως η περιδεση σωζει δεν εχω ακουσει καποια να μην τα καταφερει!

29περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Τετ Μάης 15, 2013 3:25 am

anni71


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μου δινεις πολυ κουραγιο bini μου!!!Μετα απο τοση ταλαιπωρια δεν μπορω να δεχτω οτι κατι θα παει παλι στραβα!!!!!Αν και εγω εχω ακουσει περιπτωση με περιδεση που δεν πηγε καλα λογω εντονων συσπασεων που οδηγησαν σε εναρξη τοκετου!Σε τετοιες περιπτωσεις υπαρχει ο κινδυνος της προωροτητας γι'αυτο και θελει προσοχη, ηρεμια και ακινησια. Ηπαρινες και σαλοσπιρ παιρνω εντελως προληπτικα μετα απο επισκεψη σε αιματολογο. Δεν υπαρχει καποιος λογος απλα βοηθαει οταν εισαι τοσο ξαπλα. Ευχομαι και σε σενα ολα καλα με υπομονη και κουραγιο!!Τα λεμε.....

30περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Τετ Μάης 15, 2013 3:42 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ενταξει παντα υπαρχει αυτο το ενδεχομενο γιαυτο παμε πιο συχνα στο γιατρο και με το παραμικρο στο νοσοκομειο!εστω να φτασουμε 30-32 εβδομαδων να ειναι βιωσιμο!φιλια ολα καλα θα μας πανε πρωτα ο ΘΕΟΣ

31περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Κυρ Ιουν 02, 2013 5:49 am

anni71


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κορίτσια !!! Ολα καλά;;; Εγώ είμαι αισίως στην 28 εβδομάδα και προχωράμε δόξα το Θεό καλά! Στον τελευταίο υπέρηχο ο τραχηλος ήταν 1,2 αλλά ευτυχώς δεν εχω συσπασεις και το ράμμα ειναι στη θέση του!! Είχα αρχίσει λίγο να σηκώνομαι τώρα ξάπλα τελείως πάλι!! Ο στόχος είναι να κλείσω την 34 εβδομαδα!!!Αντε να δούμε....

32περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Κυρ Ιουν 02, 2013 6:14 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΠΡΑΒΟ ΑΝΝΙ! ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΕΝΙΑ.ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΑΩ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ 4 ΕΚΑΤΟΣΤΑ!ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΡΑΜΜΑ.ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΕΚΑΤΟΣΤΑ?

33περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Κυρ Ιουν 02, 2013 7:07 am

anni71


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πριν 15 μέρες ήταν 2 εκατοστά! Εμένα όμως δεν υπήρξε ποτέ πάνω απο 3εκ. Οταν έκανα την περιδεση ήταν 2.8εκ. Είσαι συνέχεια ξάπλα; Ειχα αρχισει λιγο να σηκώνομαι και ενιωσα άλλος άνθρωπος . Σου εύχομαι ολόψυχα καλα αποτελέσματα στο β´ επιπέδου! Περιμένω νέα σου.....

34περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Κυρ Ιουν 02, 2013 7:53 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑΥΤΟ ΑΡΓΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΜΟΥΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΞΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΣΗΚΩΝΟΜΟΥΝΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΣΤΟ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΩ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ. ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΚΕΡΕΒΑΤΙ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΞΑΠΛΑ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ! ΨΩΝΙΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ?

35περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Ιουν 08, 2013 8:44 am

anni71


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κορίτσια!! Bini μου πως πήγε η εξέταση Β´ επιπέδου; Ολα καλα; Σου έκανε μέτρηση τραχήλου;; Εγώ είμαι πιο ξάπλα απο αυτό που περιγράφεις δηλαδή δεν σηκώνομαι ούτε μέσα στο σπίτι. Υπερβολικό το βρίσκω αλλά φοβόμαστε τόσο πολύ.....ειδικά ο άντρας μου!!! Οχι δεν έχω ψωνίσει τίποτα ακόμα και ούτε που μου περνάει απο το μυαλό προς το παρόν,απλά έχω τα βασικά απο τον γιό μου ο οποίος είναι 10 χρόνων! Περιμένω νέα σου... Η Μελενια έχει καιρό να φανεί ελπίζω να είναι καλα!!!

36περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Ιουν 08, 2013 8:56 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ολα καλα πηγαν!ο μπεμπουλης ειναι 506 γραμμαρια και ο τραχηλος κραταει ακομα τελεια δεν εχει κοντυνει!και εγω κυριως ξαπλα ειμαι απλα παω στον καναπε ξαπλα παλι ή λιγο στην πολυθρονα. καλα κανεις καλυτερα να προσεχεις εσυ κοντευεις!εγω εκανα μια βολτιτσα μετα τη β και πηγα και στον γιατρο μου την πεμπτη και με ξαναειδε και δεν επηρεαστηκε.
αληθεια δεν σε ρωτησα το μωρακι τι ειναι?
η μελενια δεν εχει δωσει ιχνη

37περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Ιουν 08, 2013 10:54 am

anni71


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τέλεια κοριτσι μου!!! Χαιρομαι που ολα ειναι καλα!!Αγοράκι είναι bini μου εσένα; Είναι το πρώτο σου;

38περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Ιουν 08, 2013 12:11 pm

anni71


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Α καλα ......Αλτσχάιμερ μη με περεξηγείς!! Λες μπεμπουλης και εγώ ρωτάω τι είναι...... Η κλεισουρα φταίει!!!!

39περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Κυρ Ιουν 09, 2013 12:09 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα αννι!το πρωτο ειναι γιατι αλλες 2 φορες ειχα αποβολες η μια παλλινδρομη και η αλλη απο ανεπαρκεια τραχηλου. ασε με τη κλεισουρα και εγω μερικες φορες ειμαι στα χαμενα!εχω και ψυχολογικες μεταπτωσεις!

40περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Κυρ Ιουν 09, 2013 4:33 am

anni71


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Με το καλό σου εύχομαι να γίνεις μανούλα!!! Ετσι ακριβώς νιώθω και εγώ στα χαμένα!!! Εχω και ένα παιδί που με βλέπει μεσα στο αγχοσ και τη δυσφορια και νιώθω τύψεις και ενοχές! Ψυχολογικά μια καλα μια χαλια!!

41περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Κυρ Ιουν 09, 2013 5:42 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΞΕΧΝΑΝΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΟΥΝ!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΓΟΛΓΟΘΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΑΣΤΑΣΗ

42περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Παρ Ιουν 14, 2013 10:25 am

anni71


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κορίτσια!! 29 εβδομάδες και 3 μέρες και μόλις επέστρεψα απο το γιατρό όπου πήγα για εξέταση! Τραχηλος ανύπαρκτος μόνο που ευτυχώς κρατάει το ραμα στο σημείο που έγινε η συρραφή!! Αυτό είναι κάτι που το περίμεναμε αλλά όχι τόσο νωρίς! Εχω αγχωθεί δεν το κρύβω αλλά ελπίζω με πλήρη ακινησία να αντέξει ακόμα 2-3 εβδομάδες!! Δεν νομίζω ότι έκανα κάτι για να συμβεί αυτό παρόλο που η αλήθεια είναι ότι άρχισα λίγο να σηκώνομαι τις τελευταίες μέρες! Υπομονή και κουράγιο σε όλες μας

43περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Παρ Ιουν 14, 2013 10:39 pm

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αννι μου καλημερα!μην αγχωνεσαι ομως!ευτυχως εχεις το ραμμα αν ηταν θα σου ειχαν σπασει ηδη τα νερα ετσι επαθα εγω στην αποβολη οτανο τραχηλος ηταν ανυπαρκτος. κραταει γερα το φιογκακι!βεβαια ενταξει μην ανησυχεις εισαι σε αρκετα καλη εβδομαδα αν φτασεις και 31-32 τελεια μη φοβασαι απλα κατσε ακινητη μονο τουαλετα πηγαινε τιποτα αλλο!να μπαινεις οσο μπορεις να μαθαινω πως πας και σε σκεφτομουνα χθες αλλα οπως παντα ειχα θεμα με το ιντερνετ

44περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Ιουν 15, 2013 2:04 am

anni71


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Bini καλημέρα! Πράγματι μέχρι στιγμής θαυματουργό το φιογκάκι!!!! Ελπίζω όπως λες να αντέξει άλλες 2-3 εβδομάδες! Μου αύξησε την προγεστερονη εσύ παίρνεις; Πόσες φορές; Οχι τίποτα αλλά μου προκαλεί μεγαλύτερο πρόβλημα στο στομάχι απο αυτό που ήδη έχω. Αλλά αν είναι για καλό θα το υπομείνουμε και αυτό! Εσύ όλα καλα; Να προσέχεις!!

45περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Ιουν 15, 2013 2:47 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι παιρνω κανονικα!νομιζω μεχρι την περιδεση επαιρνα 3 τη μερα των 100 μετα απο λιγο καιρο και μεχρι στιγμης 2 τη μερα των 100 απο το στομα ποτε δεν τα πηρα κολπικα εσυ?κοιτα δεν ειναι ευκολο να σπασει το ραμμα εμενα ετσι μου ειχε πει ο γιατρος και οι μαιες οποτε κατσε τεζα γιατι οσο περισσοτερο αντεξεις τοσο καλυτερα για το μωρο αλλα και πιο νωρις να ερθει μην αγχωνεσαι!ποσο ζυγιζει?

εγω μεχρι στιγμης ειμαι πολυ καλα ο τραχηλος μεχρι πριν 2 εβδομαδες ηταν ακομα 4 εκατοστα ελπιζω να κρατησει!

46περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Ιουν 15, 2013 4:12 am

anni71


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εγώ απο το στόμα τα παίρνω λογικό αφού κάνουμε καλλιέργειες! Αλλά εγώ παίρνω 1 των 200 άνα 6 ωρο! Πάρα πολυ!!! Ο κάθε γιατρός τα δικά του τι να πω!! Εγώ πάντως δεν τα παίρνω πολυ τυπικά γιατί με ενοχλούν πολυ! Το μωρό τώρα ζυγίζει πάνω κάτω 1500 kg ! Αχ θα δούμε bini μου ελπίζω όλα να πανε καλα! Εσύ είσαι σούπερ μέχρι στιγμής αλλά απο εδώ και πέρα πρόσεχε γιατί τώρα θα αρχίσει να παίρνει πολυ βάρος!

47περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Σαβ Ιουν 15, 2013 7:31 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αμα ζυγιζει τοσο μη φοβασαι οτι και να γινει!μια χαρα θα πας. κοιτα και εμενα μου τα δινει ετσι γιατι ακομα ειμαι καλα αν αρχισω και εγω να εχω θεμα θα μου δωσει περισσοτερα. το ξερω αφου ειμαι κυριως στο κρεβατι μονο για γιατρο βγαινω και αν δεν ειμαι κρεβατι καθομαι πολυθρονα με τα ποδια ανεβασμενα οχι να κρεμονται δηλ σαν ξαπλα.

48περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Δευ Ιουν 17, 2013 2:15 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αννι μου πως εισαι σημερα?εχεις καθολου συσπασεις ή οχι?

49περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Δευ Ιουν 17, 2013 2:26 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον καλησπερα και απο μενα .........πριν μια εβδομαδα εκανα περιδεση τραχιλου στην 32 εβδομαδα κυησεις λογο ξαφνικης ανεπαρκιας τραχιλου περασα μεγαλη ταλεπορια πριν την ενχηρειση γυρισα στο σπιτι μου μετα απο μια εβδομαδα ενχηρησεις συνολικα εκατσα 3 εβδομαδες στο νοσοκομειο τωρα περιμενω να περασει ο καιρος και να κρατισω τον μικρουλι μου αγκαλιτσα λογικα θα κρατιθει μεχρι 37 εβδομαδες ακομα αλλα δεν θελει πολυ περπατιμα κουραση κ.α

50περιδεση τραχηλου - Σελίδα 2 Empty Απ: περιδεση τραχηλου Δευ Ιουν 17, 2013 2:47 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπραβο!με το καλο το μωρακι σου!εκανες περιδεση στην 32 εβδομαδα?μπραβο στο γιατρο γιατι σε προχωρημενη εγκυμοσυνη δεν αναλαμβανουν.τωρα ο τραχηλος σου ποσο ειναι?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις