Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
125 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 125 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα.Επειτα απο μια τελεια αυχενικη αλλα ανακαλυψη υγρου στην κοιλιτσα του μωρου μου συστησε ο γενετιστης και ο γυναικολογος μου να κανω αμνιο για να αποκλεισουμε οτιδηποτε αρνητικο.Αλλα βρε κοριτσια φοβαμαι πολυ.Ο γυναικολογος μου προτεινε τον Περικλη Θεοδωροπουλο αλλα θα ηθελα παρα πολυ αν υπαρχουν κοπελες που εχουν κανει σε αυτον τον γιατρο να μου πουν την γνωμη τους και την εμπειρια τους.Πηρα τηλεφωνο να ρωτησω τιμη για τον Μαλλιγιαννη και μου ειπαν 680 αλλα τι στο καλο μονο ο Μαλλιγιαννης υπαρχει?

foteini35


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα σου!σου στελνω πμ

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα μου κόστισε 850 αλλά ήταν όντως κορυφή ο γιατρός. Καλά αποτελέσματα σου έυχομαι!

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τοσα εδωσα και γω στον Μαλλιγιαννη αλλα ειναι τελειος.Πολυ ανθρωπινος και προσεχτικος.
Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
barbara έγραψε:Καλησπερα.Επειτα απο μια τελεια αυχενικη αλλα ανακαλυψη υγρου στην κοιλιτσα του μωρου μου συστησε ο γενετιστης και ο γυναικολογος μου να κανω αμνιο για να αποκλεισουμε οτιδηποτε αρνητικο.Αλλα βρε κοριτσια φοβαμαι πολυ.Ο γυναικολογος μου προτεινε τον Περικλη Θεοδωροπουλο αλλα θα ηθελα παρα πολυ αν υπαρχουν κοπελες που εχουν κανει σε αυτον τον γιατρο να μου πουν την γνωμη τους και την εμπειρια τους.Πηρα τηλεφωνο να ρωτησω τιμη για τον Μαλλιγιαννη και μου ειπαν 680 αλλα τι στο καλο μονο ο Μαλλιγιαννης υπαρχει?

και εγώ έκανα αμνιο , χωρίς κάποιο εύρημα σε υπερήχους α΄ και β΄ επιπέδου , απλά και μόνο επειδή είμαι 38 χρονών και είναι το 1ο μου παιδάκι... την β΄ επιπέδου την έκανα στον Θεοδωρόπουλο και μου φάνηκε πάαααρα πολύ καλός ...αυτός μου συνέστησε να κάνω και αμνιο, φυσικα μου το ειχε προτείνει και ο γιατρός μου αλλά δεν είχα πειστεί για την αναγκαιότητα της...τελικά την ίδια μέρα έκανα και την αμνιο, είναι πάααρα πολύ εύκολη εξέταση και ο Θεοδωρόπουλος ήταν άψογος...δεν πονεσα καθολου και δεν ειχα καμία παρενέργεια μετά ...απλά έπρεπε να ξεκουραστω καποιες μερες ..

εγω παντως τον συστηνω ανεπιφυλακτα ...μαλιστα στις 12 σημρεα εχω ραντεβου για το ντοπλερ...

η αμνιο κοστισε 750€ .. αλλα δεν την εκανα στην αθηνα αλλα στην Τριπολη, κατεβαινει καθε τεταρτη σε ενα πολυιατρειο και κανει εδω τις εξετασεις

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ!Ευχομαι να σας εχω ευχαριστα νεα.Τελικα για να μην σας βαζω κι εσας σε κοπο εκλεισα με τον Θεοδωροπουλο στις 13/12.Μιλησα με την μαια μου που ειχα στο 1ο μου παιδακι και με καθησυχασε παρα πολυ λεγοντας μου πως στις αμνιο ειναι πολυ καλος κι εχει σταθερο χερι.Βεβαια θεος δεν ειναι κανενας.Ευχομαι ολα να πανε καλα και να αποκτησω τον Μαιο ενα υγιεστατο μωρακι!

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mpompiras να σε ρωτησω μετα απο την αμνιοσου εδωσε καποια αντιβιωση?και μετα απο ποσες μερες πηρες τις απαντησεις?

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου και πάλι.

ΕΜένα μου έδωσε αντιβίωση για 4 ημέρες και μου είπε να καθίσω σπίτι ήρεμα για 4. Εγώ επειδή ήταν καλοκαίρι και δεν δούλευα κάθησα 7 μέρες για να είμαι σίγουρη
Αποτελέσματα παίρνεις τα αρχικά σε 3 μέρες και σε 15 τα τελικά!
Καλά αποτελέσματα!

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
barbara έγραψε:mpompiras να σε ρωτησω μετα απο την αμνιοσου εδωσε καποια αντιβιωση?και μετα απο ποσες μερες πηρες τις απαντησεις?

ναι μου εδωσε την Amoxil 1 g/tab, νομιζω για 3 μερες απο 3 χαπακια την ημερα ...επισης μου έγραψε να κανω μία ενεση αντι- D, ροφυλακ νομιζω την λεγανε, επειδη εχω ρεζους αρνητικο... μου συνεστησε ξεκουραση για 2-3 μερες, κ οταν λεμε ξεκουραση εννοουμε κρεβατι-τουαλετα-κρεβατι...εγω βεβαια καθησα 7 μερες για να ειμαι σιγουρη,μια που δεν δουλευα κιολας .

την επομενη το βραδυ ειχα προφορικα τα πρωτα αποτελεσματα για το συνδρομο νταουν και σε 20 μερες περιπου , παλι τηλεφωνικα , για τα υπολοιπα ... και μετα μου εστειλαν ταχυδρομικα τα αποτελεσματα στο σπιτι..

αυτο με το υγρο στην κοιλιτσα του μωρου δεν ξερω τι ειναι και ποτε θα εχουν τα αποτελεσματα, θα σε διαφωτισει ο γιατρος ... παρεπιμπτοντως , μολις γυρισα απο το ντοπλερ και με εκανε και γελασα παλι ...εχει χιουμορ , εκτος ολων των αλλων....

να εχεις καλα αποτελεσματα σου ευχομαι και με το καλο να αποκτησεις ενα πανεμορφο υγιεστατο μωρακι ...

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ βρε κοριτσια κι εγω θελω να κατσω στο κρεβατι οσο περισσοτερο μπορω αλλα δεν ξερω αν θα τα καταφερω με τον 2χρονο μπομπιρα μου μιας και κοιμομαστε μαζι αγκαλιτσα.Τον αντρα μου να τον εκτοπισω απο το κρεβατι εκεινες τις μερες ή δεν χρειαζεται?

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω παντως δεν εχω αλλο παιδι και τον αντρα μου δεν τον εδιωξα απο το κρεβατι ...απλα ημουν ολη μερα ξαπλα , για τις πρωτες 2 μερες , και μετα απλα γυρνουσα μεσα στο σπιτι, δεν ειχα βγει εξω , και εκανα πολυ χαλαρα πραγματα ...αν εχεις καποαι βοηθεια απο μανα, πεθερα, αδερφη κ.λ. θα ηταν καλο να την ζητησεις ... αλλα παλι εσυ ξερεις

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοίτα εμένα μου είχε πει 3 μέρες απλά χαλαρά και με άφηνε πχ και να μαγειρέψω και όλα. Αλλά από τον φόβο μου εγώ και καθαρά για προληπτικούς λόγους το παράκανα και έμεινα κρεβάτι για 6 ή 7 μέρες.
Αν πχ μπορεί να έρθει κάποιος να σε βοηθήσει δεν κάνει κακό να μείνεις ξαπλωμένη και χαλαρή.
Δε νομίζω πως χρειάζεται να εκτοπίσεις τον άνδρα σου !!!! Wink

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ έκανα λήψη τροφοβλάστη που μοιάζει σα διαδικασία και μου έδωσαν ceclor. Δεν πονάει καθόλου παιρνεις τα πρώτα αποτελέσματα για τις τρισωμίες 18 (σύνδρομο edwards) ,13 (συνδρομο Patau) ,21 (σύνδρομο down) και σε 15-20 μέρες τα υπόλοιπα (μωσαϊκισμός κ.λ.π) και πίστεψέ με είναι απίστευτη η γαλήνη όταν βγουν καλά.
Όσο για τη διαδιασία αν είναι καλος ο γιατρός κι έμπειρος, είναι απειροελάχιστος ο κίνδυνος να μην πάει κάτι καλά, άλλωστε παρακολουθει προσεκτικα με υπερηχο. Θα μεινεις λίγο ξαπλωμένη, θα παρεις ένα χάπι για τις συσπάσεις και όλα καλά.
ΥΓ Κι εγω στο Μαλιγιαννη πηγα κι ειμαι ευχαρσιτημένη. Δυό αλλες φιλες μου πηγαν η μια στο Τζωρτζη και η άλλη στον Παπαπαναγιωτου (ειναι μαζί με το Μαλιγιαννη). Υπάρχουν πολλοί καλοι γιατροι
και πιστοποιημενοι από το Νικολαίδη οπου μπορεις να πας. Θα βρεις καπου τη λίστα νομιζω ειναι κι εδω στο φορουμ...
καλή επιτυχία!

barbara

barbara
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χαχα ναι μωρε τον καλο μου θα εχει και αυτος ανχος μην κουραστω και δεν θα με αφηνει να κανω τιποτα.ευτυχως απο βοηθεια εχω τον αντρα μου φυσικα και την μανουλα μου.οποτε μου φαινεται θα το παρακανω κι εγω λιγακι.Απλα θα εχουμε λιγη γκρινια απο τον μικρουλη που θα θελει αγκαλιτσες και φιλακια!Δηλαδη τις 2 πρωτες μερες θα γνωριζω αν το παιδακι ειναι υγιες και πως δεν εχει καποια χρωμοσωματικη ανωμαλια.Σωστα? Toutounaki την ειδα την λιστα εχθες και ειναι μεσα ο γιατρος που θα παω.

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολύ ωραια τοτε, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, ουτε να εξορισεις το συζυγο απο το κρεβατι. Και τις 2-3 πρωτες μερες δε χρειαζεται καν να εισαι ξαπλα. Και να μαγειρεψεις μπορεις και να ψωνισεις και ό,τι άλλο θες αρκει να μην σηκώνεις βαρη. Και το μικρουλη σου μπορεις να τον αγκαλιαζεις, αρκει να μην τον σηκωνεις. Δυο μερες ειναι θα περασουν !
Την επομένη μερα θα εχεις τ' αποτελεσματα και σε 2 μερες, κανε τον και αλογακι (στο λεω γιατι και εμενα ο γιος μου ηταν 2 ετων οταν εκανα τη CVS)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις