Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
591 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 591 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 26 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 39]

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φιλιτσα δεν εχεις κανενα αδικο. Περα πο τα ρουχα ποτ θα μαυριζει, ολη η καπνιλα θα βγαινει σε σας που ειστε απο πανω. Θα ανοιγετε να αερισετε και θα μπαινει καπνος αντι για αερα. Μη σου πω οτι πολεοδομικα πρεπει να το βγαλει ενα μετρο πανω απο την σκεπη το μπουρι της. Μεχρι καταγγελια μπορουν να της κανουν.
Κι αν θες το διασταυρωνω και σου λεω αυριο. εχω κουνιαδα πολιτικο μηχανικο που τα ξερει αυτα.

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φιλιτσα κανονικα θα πρεπει το μπουρι της σομπας να βγαινει στην ταρατσα!Πανω απο ολους τους οροφους της οικοδομης.Δεν ξερω αν αυτο στηριζεται καπως νομικα αλλα εννοειται οτι δε μπορει ο καθενας να βγαζει την καπνα του στο μπαλκονι του αλλουνου!Ετσι οπως γινεται κ με τζακια που οι καμιναδες πρεπει να φτανουν μεχρι πανω ετσι πρεπει να γινεται κ με τις σομπες νομιζω.Ψαξτο λιγακι για να καταλαβει οτι ειναι λαθος!Κ οχι μονο για τα ρουχα αλλα κ για σας.Δε γινεται να το αναπνεετε ολο αυτο!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω το ξερω κοριτσια μου.η αδερφη μου το ξερει.εσεις το ξερετε αυτοι μας βριζουν και μας σχολιαζουν ενω εχουν αδικο.και γυρισε και μου ειπε στο φιναλε το να ειναι ζεστα τα παιδια μου ειναι πιο σημαντικο απο τα ρουχα σας....

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οκ ειναι πιο σημαντικο να ζεσταινεται ο οποιοσδηποτε απο το να στεγνωσουν τα δικα μου ρουχα!Κ εγω μεσα απλωνω γιατι εξω βρωμοκοπαει ο τοπος απο αυτα που καινε οι γυρω οικοδομες!Ομως δε μπορει για να ζεσταθουν τα δικα της παιδια να παθουν ασφηξια ή εστω να εχουν αναπνευστηκα προβληματα τα δικα σου!Αυτο να της πεις!Να βαλει οτι διαολο θελει σπιτι της αρκει να το κανει σωστα!Κ αν δεν το κανει την καταγγελεις κ συμμορφωνεται μια κ καλη!Κ θα πεισθει μετα μια χαρα οτι εχεις δικιο!Αντε τωρα γιατι συγχιστηκα!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:Οκ ειναι πιο σημαντικο να ζεσταινεται ο οποιοσδηποτε απο το να στεγνωσουν τα δικα μου ρουχα!Κ εγω μεσα απλωνω γιατι εξω βρωμοκοπαει ο τοπος απο αυτα που καινε οι γυρω οικοδομες!Ομως δε μπορει για να ζεσταθουν τα δικα της παιδια να παθουν ασφηξια ή εστω να εχουν αναπνευστηκα προβληματα τα δικα σου!Αυτο να της πεις!Να βαλει οτι διαολο θελει σπιτι της αρκει να το κανει σωστα!Κ αν δεν το κανει την καταγγελεις κ συμμορφωνεται μια κ καλη!Κ θα πεισθει μετα μια χαρα οτι εχεις δικιο!Αντε τωρα γιατι συγχιστηκα!
δεν μπορω να κανω κατι τετοιο ρε συ....περναει δυσκολα το καταλαβενω αλλα τα λογια και τη γρουσουζια δεν την αντεχω....εχουν μπλεχτει και παλιες ιστοριες με το σπιτι οτι νας καναν χαρη που μας αφησαν να χτισουμε κα....ενω δεν ειναι ετσι...ειναι πολλα...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καταλαβαινω οτι οταν μπλεκεις με συγγενεις ειναι πιο δυσκολο.Μιλα της ηρεμα κ εξηγησε της οτι περα απο τα ρουχα ειναι θεμα υγειας κ δεν εχετε κανενα προβλημα να βαλει σομπα αρκει το μπουρι να ανεβαινει ως την ταρατσα.Λιγα μετρα σιδερικο παραπανω ειναι δε νομιζω να κοστιζει τοσο πολυ!Πες της οτι κ ο νομος αυτο λεει κ για να το λεει ετσι θα ειναι το σωστο.Οσο για τα υπολοιπα δεν ξερ τι να σου πω.Αν πεφτουν κ αλλα στη μεση ειναι ακομη πιο δυσκολο...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχει φαει καμια χαρουπομελο?Πως να ειναι αραγε?

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:Καταλαβαινω οτι οταν μπλεκεις με συγγενεις ειναι πιο δυσκολο.Μιλα της ηρεμα κ εξηγησε της οτι περα απο τα ρουχα ειναι θεμα υγειας κ δεν εχετε κανενα προβλημα να βαλει σομπα αρκει το μπουρι να ανεβαινει ως την ταρατσα.Λιγα μετρα σιδερικο παραπανω ειναι δε νομιζω να κοστιζει τοσο πολυ!Πες της οτι κ ο νομος αυτο λεει κ για να το λεει ετσι θα ειναι το σωστο.Οσο για τα υπολοιπα δεν ξερ τι να σου πω.Αν πεφτουν κ αλλα στη μεση ειναι ακομη πιο δυσκολο...
ασε..ειπα οτι εγω δεν θα της ξαναμιλησω γιαυτο γιατι δεν με καταλαβενει αλλωστε.ας μιλησει με την αδερφη μου που ειναι η αμεσα ενδιαφερομενη..παντως με πειραξε πολυ.ειναι η 2η φορα που με αδικει..

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:Εχει φαει καμια χαρουπομελο?Πως να ειναι αραγε?
δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο καν!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καποιοι ανθρωποι δεν σκεφτονται σωστα.Εχουμε κ εμεις στο σοι σκοτωμους για σπιτια κ ταρατσες κ χαζα.Συμβουλευσαι τουλαχιστον την αδερφη σου για να της μιλησει εκεινη.Να σταθει στο θεμα υγειας κ οχι στα ρουχα.Ισως ετσι το δεχτει τι να πω...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:
doritaki έγραψε:Εχει φαει καμια χαρουπομελο?Πως να ειναι αραγε?
δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο καν!

Ειδα αυτο http://www.bioaroma.gr/el/14-charoupomelo κ μου εκανε εντυπωση.Λες να ειναι καλο για την εγκυμοσυνη κ το θηλασμο?Ποια θα μας πει?

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η χαρουπιά είναι είδος δασικό, γεωργικό, βιομηχανικό και καλλωπιστικό. Το ξύλο της δίνει ξυλάνθρακες αρίστης ποιότητας, το καρδιόξυλό της χρησιμοποιείται στην επιπλοποιία, την ξυλογλυπτική, την τορνευτική και τη βαρελοποιία ενώ ο φλοιός και τα φύλλα της στη βρυσοδεψία και τη βαφική. Τα χαρούπια χρησιμοποιούνται ως ζωοτροφή και στη παρασκευή οινοπνευματωδών ποτών. Ακόμα αλευροποιούνται και χρησιμοποιούνται στη παρασκευή ενός θρεπτικού αλευριού κατάλληλου για βρεφικούς κοιλόπονους και παιδικές γαστρεντερίτιδες. Από τα σπόρια τους εξάγεται μία κολλώδης ουσία (κόμμι) χρήσιμη στη χαρτοβιομηχανία καθώς και ως στερεωτικό σε διάφορα τρόφιμα. Το ξύλο της χαρουπιάς χρησιμοποιείται σε ξύλινες διακοσμήσεις.

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αρκετές ποσότητες ακόμα αλευροποιούνται και χρησιμοποιούνται για την παρασκευή ενός θρεπτικού αλευριού κατάλληλου για βρεφικούς κοιλόπονους και παιδικές γαστρεντερίτιδες. Βράζοντας τα χαρούπια κάποιοι παρασκευάζουν ένα απλό υδατώδες εκχύλισμα, το «χαρουπόμελο», το οποίο και χρησιμοποιούν ως κύρια γλυκαντική ουσία. Άλλοι τα φουρνίζουν, τα αλέθουν και ανακατεύουν τη σκόνη τους με λίγο αλεύρι για την παρασκευή ψωμιού. Στη λαϊκή ιατρική χρησιμοποιείται το αφέψημα από κοπανισμένα χαρούπια για τα παιδιά που πάσχουν από βρογχίτιδα ή κοκίτη, ενώ άλλοι το βράζουν μαζί με ξερά σύκα και σταφίδες και το πίνουν ως αντιβηχικό φάρμακο.

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν τα ξερω αυτα!εγω ξερω το ρακομελο! * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 328109 να ειχα ενα μου χρειαζετε!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το ρακομελο κ εγω το ξερω!Αν κ δεν πινω... Smile

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα, καλημερα, καλημερα κι απο δω!!!!

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοιλιτσες ...SmileSmile

σήμερα έχει πολύ ωραία μέρα , με λαμπερό ήλιο .... αν και το βράδυ εβρεχε συνεχεια , αλλα τωρα ολα λαμπουν ...

παω να διαβασω τις σείδες που μου λειπουν και επανερχομαι

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mpompiras έγραψε:Καλημέρα κοιλιτσες ...SmileSmile

σήμερα έχει πολύ ωραία μέρα , με λαμπερό ήλιο .... αν και το βράδυ εβρεχε συνεχεια , αλλα τωρα ολα λαμπουν ...

παω να διαβασω τις σείδες που μου λειπουν και επανερχομαι

Καλημερα Ελενακι!!! Σημερα τι γαριδακια θα φαμε για πρωινο???? Να 'ξερες ποσο συχνα κραταω ενα πακετο ακριβως γι ατα φαω πρωι πρωι!!!!
Κι εδω εχει καλη και ηλιολουστη μερα, τωρα που το λες! Βρε λες να απλωσω εξω???

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τώρα τελείωσα Σμαρώ μου ...SmileSmileSmileSmile

μπράβο , είναι πάρα πολυ ωραία η κούνια σας, άξιζε τόσος κοπος ...

βγες , βγες εξω να λιαστεις ακομα τωρα που μπορεις και εχει ηλιο ...μετα ουτε ηλιο θα εχει αλλα και να εχει με το μωρο , θα μας φαει το μεσα ....χιχιχιχι

σχετικα με το σλιγκ που λεγανε τα κοριτσια, και εγω θελω εδω και πολυ καιρο να παρω , εχω δει 2 σαιτ , νομιζω το ενα ειναι ο μαρια αβιτα και το αλλο ειναι τα σλιγκ αστερακι νομιζω ... θα ηθελα να παραγγειλω αλλα ξερετε ποιο ειναι το κλασσικο μου προβλημα ... δεν εχω αποφασισει χρωμα και σχεδιο ... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Προς το παρον θα κρεμασω τα ρουχα να λιαστουν και μετα μπορει να κλαδεψω και τις τριανταφυλλιες... για να παω πιο μακρια δε το βλεπω.

Κι εγω θελω να παρω σλινγκ, βρηκα κι αυτο το σαιτ https://www.facebook.com/pages/Handmade-Heartmade/136367663135742

μαλλον σε αυτο προσανατολιζομαι.

Καλα ο κοπος για την κουνια δεν ηταν κοπος... μπορει μετα να μην ενιωθα την μεση μου αλλα μονο που σκεφτομαι οτι σε λιγο θα βαζω μπεμπακι εκει μεσα τρελαινομαι....
εσυ τρελοζυγακι αποφασισες για προικα και κουνια?

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
discordia έγραψε:Προς το παρον θα κρεμασω τα ρουχα να λιαστουν και μετα μπορει να κλαδεψω και τις τριανταφυλλιες... για να παω πιο μακρια δε το βλεπω.

Κι εγω θελω να παρω σλινγκ, βρηκα κι αυτο το σαιτ https://www.facebook.com/pages/Handmade-Heartmade/136367663135742

μαλλον σε αυτο προσανατολιζομαι.

Καλα ο κοπος για την κουνια δεν ηταν κοπος... μπορει μετα να μην ενιωθα την μεση μου αλλα μονο που σκεφτομαι οτι σε λιγο θα βαζω μπεμπακι εκει μεσα τρελαινομαι....
εσυ τρελοζυγακι αποφασισες για προικα και κουνια?


* Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 893968 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 893968 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 893968 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 893968 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 893968 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 893968 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 893968 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 893968 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 893968 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 893968 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 893968

για προίκα έχω καταλήξει σε αυτή της nef-nef, σε μπλε ... και κούνια τελικά θα πάρω την κλασσική και όχι προεφηβικό ... είδα μία σε λευκό και πήγα το Σάββατο να την παραγγείλω αλλά αυτός που το έχει είχεπεταχτεί κάπου και όσο περίμενα δεν είχε επιστρέψει ... μπορεί να πάω και σήμερα να τελειώνω ... καρότσι πήραμε αυτό της μαδερκερ , οποτε νομιζω οτι εχω τελειωσει με ολα .... * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 604962 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 604962 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 604962 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 604962 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 604962 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 604962 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 604962 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 14 604962

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αααα, μπορει και αυτη τη σελιδα να ειχα δει για τα σλιγκ ... ειναι πιο οικονομικα απο τα αστερακι ... νομιζω ενα απλο , χωρις τσεπες και πολλές φανφαρες θα ηταν μια χαρα ...εξαλλου αγορακι αθ εχω μεσα ...SmileSmileSmile εγω παντως πιστευω οτι θα με βολεψει πααααααρα πολυ ... και οντως, αυτο ειναι κατι που πρεπει να τακτοποιησω πριν τη γεννα, να παραγγειλω και ριγκ σλιγκ

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γιουπιιιιιι!!!! Αντε με το καλο να παρεις και την κουνια!!!
τελειωσες με τις μεγαλες αγορες ή και με τα μικρα? ρουχακια, φανελακια, καλλυντικακια, ψαλιδακια κτλ?

απλωσα...παρολο που εχει ηλιο, εχει ενα κρυο εξω, αστα... εβαλα κι αλλο ενα πλυντηριο τωρα και βλεπουμε που θα σταματησω...
Λες ειναι νωρις να πλυνω και την προικα της μπεμπας και να στρωσω το κρεβατι της?

καπου διαβασα για το σλινγκ οτι δεν ειναι αξεσουαρ του μωρου, αλλα της μαμας, οποτε μπορουμε να παρουμε ο,τι θελουμε!!!!!!! εγω σκεφτηκα να το αφησω για μετα... ασε που ολοι με ρωτανε τι δωρο θελουμε για την μπεμπα, κι ολα σχεδον τα πηραμε, μπορει και να το ζητησω απο καμια φιλη μου, αμα με ρωτησει τι χρειαζομαι...

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπράβο νοικοκυρούλα μου εσύ ... πήρες φόρα από το πρωι και δεν πιανεσαι .... SmileSmile.. μια χαρα μπηκες στο μηνα σου , υπεδραστηρια ...

αν παραγγειλω κουνια και προικα νομιζω οτι τελειωσα από ολα σχεδον ...μενει το σλιγκ μονο .. και σφουγγαρακι και χτενουλα για το μωρο ... ολα τα αλλα, φορμακια , εσωρουχακια , πανουλες , πανες , καλτσες κλπ τα εχω παρει γαι το μωρο , ακομα και μπανιερο ...SmileSmile:..επισης για μενα εχω παρει νυχτικιες , ρομπα, πυτζαμες, παντοφλες , επιθεματα στηθους, σερβιετες λοχεις (και μια συσκευασια πανες-βρακακι, χοχοχο) σουτιεν θηλασμου ....αυτα θυμαμαι .... και ειναι ολα πλυμενα και σιδερωμενα , απλα περιμενω και εγω την19-12 να τα βαλω μεσα στη βαλιτσα ... μου λειπει λες κατι αλλο που δεν το εχω σκεφτει ???

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι να κανω μωρε, ειπα να αρχισω απο το πρωι δυνατα μπας και κουραστω το βραδυ και κοιμηθω, γιατι παλι αρχισε να χαλαει το προγραμμα του υπνου μου και τσατιζομαι!!!

Εγω δεν πηρα σφουγγαρακι για το μπανιο της, εχω κατι πολυ μικρουτσικα πανακια για γουλιτσες, πολυ μαλακα, και λεω να χρησιμοποιησω αυτα στο σωματακι της. Μια χρηση, και φρεσκο στο επομενο μπανιο. Και πιο μετα βλεπουμε.

Καλα στο θεμα της βαλιτσας εσυ εισαι ποοολυ πιο ετοιμη απο μενα, που μπηκα και στον μηνα μου τρομαρα μου. Οδοντοβουρτσα, οδοντοκρεμα, σαμπουαν , αφρολουτρο, καμια ενυδατικη κρεμουλα για την μουριτσα να φαινεσαι φρεσκια (ισως και λιγο ρουζ...η ματαιοδοξια σε ολο της το μεγαλειο, στα καλα μου δε βαζω, στην κλινικη το θελω μαζι), φορτιστης κινητου, γυαλια αν φορας...καμιχτενουλα, μην τρομαζουμε και τις μαιες...
Και το πιο σημαντικο: τα ρουχα που θα βγει ο γιος σου στον κοσμο!!!!
επισης, ληξιαρχικη πραξη γαμου, πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης και κανε και καμια εξουσιοδοτηση στον καλο σου για ικα να παει να παρει το επιδομα λοχειας σου αμεσα!!!
Αυτα θυμαμαι...αν μου ερθει τιποτα αλλο θα σου πω....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 26 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις